Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, merl30 είπε:

Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι ακόμη.Αυτο τον καιρό έχετε κολπικα υγρά;Ή είμαι η μόνη που έχω;

Εγώ πάντως έχω αρκετά!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια.....σήμερα νιώθω πολύ βαριά την κοιλιά μου....σα να είναι συνέχεια σκληρή...πως είναι όταν καμιά φορά κάθεται το μωρό κάπου κ είναι πιο σκληρη???ε αυτό αλλά σε όλη....το έχει πάθει κάποια????

Link to comment
Share on other sites

Just now, merl30 είπε:

Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι ακόμη.Αυτο τον καιρό έχετε κολπικα υγρά;Ή είμαι η μόνη που έχω;

Και εγω εχω γενικα σε ολη την εγκυμοσυνη...ειναι κατι φυσιολογικο...

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ πάντως έχω αρκετά!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια.....σήμερα νιώθω πολύ βαριά την κοιλιά μου....σα να είναι συνέχεια σκληρή...πως είναι όταν καμιά φορά κάθεται το μωρό κάπου κ είναι πιο σκληρη???ε αυτό αλλά σε όλη....το έχει πάθει κάποια????

Καλησπερα θαλια μου...σκεψου οτι αυτο που περιγραφεις το εχω απο τον 4 μηνα μεχρι και σημερα που μιλαμε......

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Και εγω εχω γενικα σε ολη την εγκυμοσυνη...ειναι κατι φυσιολογικο...

Καλησπερα θαλια μου...σκεψου οτι αυτο που περιγραφεις το εχω απο τον 4 μηνα μεχρι και σημερα που μιλαμε......

Συσπάσεις είναι???Με πιάνει καμιά φορά γι'αυτό κ πίνω μαγνήσιο πλέον....αλλά σε πιάνει για πολύ ώρα συνεχόμενα να είναι η κοιλιά σκληρή????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Συσπάσεις είναι???Με πιάνει καμιά φορά γι'αυτό κ πίνω μαγνήσιο πλέον....αλλά σε πιάνει για πολύ ώρα συνεχόμενα να είναι η κοιλιά σκληρή????

Ναι συσπασεις...εγω παιρμω διπλη δοση απο τον πεμπτο μηνα...ολη μερα πολλες ωρες...σκεψου σημερα ειμαι απο το πρωι και ηρεμησα λιγο τωρα...και εχω καταλαβει οτι οταν κανω διαρροια ηρεμη λιγο η κοιλια.....εγω που εχω ακομη διαρροια τοσους μηνες...τι να κανω??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi! είπε:

Ναι συσπασεις...εγω παιρμω διπλη δοση απο τον πεμπτο μηνα...ολη μερα πολλες ωρες...σκεψου σημερα ειμαι απο το πρωι και ηρεμησα λιγο τωρα...και εχω καταλαβει οτι οταν κανω διαρροια ηρεμη λιγο η κοιλια.....εγω που εχω ακομη διαρροια τοσους μηνες...τι να κανω??????

Πω ρε κορίτσι μου....σε έχει πάει κ εσένα άσχημα...έχεις παιδευτει πολύ....από φαγητό πλέον τρως????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Πω ρε κορίτσι μου....σε έχει πάει κ εσένα άσχημα...έχεις παιδευτει πολύ....από φαγητό πλέον τρως????

Ελαχιστα...σημερα εφτιαξα μουσακα για τον αντρα μου και εφαγα μισο κομματι μικρο και λιγο ντοματακι...και τωρα κερασια...πιστευω οτι οταν θα γεννησω θα πλακωθω στο φαγητο απο την λαιμαργια μου....θα τα παρω μετα την γεννα εγω τα κιλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ πάντως έχω αρκετά!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια.....σήμερα νιώθω πολύ βαριά την κοιλιά μου....σα να είναι συνέχεια σκληρή...πως είναι όταν καμιά φορά κάθεται το μωρό κάπου κ είναι πιο σκληρη???ε αυτό αλλά σε όλη....το έχει πάθει κάποια????

Θαλεια μου τσεκαρε το με το γιατρο σου μηπως ειναι συσπασουλες κ πρεπει να παρεις κανενα φαρμακακι παραπανω τυπου μαγνησιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Αχ με βοηθησες πάρα πολύ.Μπορεις να μου πεις ποιες γάζες πήρες;;;θα με βοηθούσες παρά πολυ.Οποτε καλό θα ήταν να πάρω και Πομ Πομ κι εγώ.

Αυτά τα πήρα.Απλα μια μαία μου είπε ότι καλύτερα είναι να ράψω εγώ επιθέματα στήθους γιατί αυτά του εμπορίου κολλάνε στην θηλη και όταν είναι να θηλάσεις μετά θα πρέπει να καθαρίζεις το στήθος.Οποτεβπηγα αγόρασα μια πετσέτα την έκοψα σε στρογγυλά κομμάτια και τα έδωσα στην μοδίστρα για να μου τα κάνει ενα γαζι γύρω γύρω.Θα τα πλένω μαζί με τα πράγματα της μικρης.

Ααααα καταπληκτική ιδέα φίλη...

Μόλις με το καλό μου τελειώσουν όσα πήρα θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου!!!

πρίν από 9 λεπτά , merl30 είπε:

Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι ακόμη.Αυτο τον καιρό έχετε κολπικα υγρά;Ή είμαι η μόνη που έχω;

Κ εγώ έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης μου μέχρι κ τώρα αρκετά!! Τη μια διάφανα υδαρη,την άλλη πιο λευκά κ στο τσακιρ κέφι μου βγάζει κ λίγο τζελ (τύπου ωορρηξίας) δεν έχω παράπονο πάντως μιλάμε για ποικιλία χαχχαχα

Πήρα μπόλικα βρακάκια βαμβακερά κ φοράω στη δουλειά σερβιετακια που τα αλλάζω πολύ συχνά κ σπίτι σκέτο βρακάκι να αναπνέει το κουτί κ αλλάζω 1-2 μέχρι να κοιμηθω γτ θέλω να νιώθω τελείως στεγνουλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , merl30 είπε:

Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι ακόμη.Αυτο τον καιρό έχετε κολπικα υγρά;Ή είμαι η μόνη που έχω;

Καλησπερα!!! Και εμενα εχουν αυξηθει τις τελευταίες μερες!! 

πρίν από 9 λεπτά , Thaliamp είπε:

Εγώ πάντως έχω αρκετά!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια.....σήμερα νιώθω πολύ βαριά την κοιλιά μου....σα να είναι συνέχεια σκληρή...πως είναι όταν καμιά φορά κάθεται το μωρό κάπου κ είναι πιο σκληρη???ε αυτό αλλά σε όλη....το έχει πάθει κάποια????

Κι εγω  το παθαινω μου κραταει απο μερικα λεπτα εως ωρες!! Γενικα βαρια κοιλια καποιες φορες εχω ψιλοπονακια στον κολπο! Το μωρο ολο και πιο δραστηριο!! Οταν ξαπλωνω αριστερά κλωτσαει αριστερά το αντίστοιχο συμβαινει και οταν κλωτσάει δεξιά και ολο και πιο εμφανή και εντονα χτυπήματα!! 

Just now, Renez είπε:

Ααααα καταπληκτική ιδέα φίλη...

Μόλις με το καλό μου τελειώσουν όσα πήρα θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου!!!

Κ εγώ έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης μου μέχρι κ τώρα αρκετά!! Τη μια διάφανα υδαρη,την άλλη πιο λευκά κ στο τσακιρ κέφι μου βγάζει κ λίγο τζελ (τύπου ωορρηξίας) δεν έχω παράπονο πάντως μιλάμε για ποικιλία χαχχαχα

Πήρα μπόλικα βρακάκια βαμβακερά κ φοράω στη δουλειά σερβιετακια που τα αλλάζω πολύ συχνά κ σπίτι σκέτο βρακάκι να αναπνέει το κουτί κ αλλάζω 1-2 μέχρι να κοιμηθω γτ θέλω να νιώθω τελείως στεγνουλα..

Αυτο που λες για τα βρακακια! Κι εγω δεν μπορω θελω να νιωθω στεγνη αλλα λογω ζέστης ειναι μονιμως βρεγμένο! Δοκιμασα σερβιετακια για να τα αλλαζω συχνα αλλα νιωθω πως δεν αναπνεει η περιοχη!! Παντως ειδικα αν περπατησω ακόμη και μεχρι απεναντι στο περιπτερο θα ιδρωσω στην περιοχη οσο ποτε!!! Το παθαίνετε κι εσεις;


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλησπερα!!! Και εμενα εχουν αυξηθει τις τελευταίες μερες!! 

Κι εγω  το παθαινω μου κραταει απο μερικα λεπτα εως ωρες!! Γενικα βαρια κοιλια καποιες φορες εχω ψιλοπονακια στον κολπο! Το μωρο ολο και πιο δραστηριο!! Οταν ξαπλωνω αριστερά κλωτσαει αριστερά το αντίστοιχο συμβαινει και οταν κλωτσάει δεξιά και ολο και πιο εμφανή και εντονα χτυπήματα!! 

Αυτο που λες για τα βρακακια! Κι εγω δεν μπορω θελω να νιωθω στεγνη αλλα λογω ζέστης ειναι μονιμως βρεγμένο! Δοκιμασα σερβιετακια για να τα αλλαζω συχνα αλλα νιωθω πως δεν αναπνεει η περιοχη!! Παντως ειδικα αν περπατησω ακόμη και μεχρι απεναντι στο περιπτερο θα ιδρωσω στην περιοχη οσο ποτε!!! Το παθαίνετε κι εσεις;

Ναι φίλη μου..άσε που έχω βγάλει κ κιρσο εκεί..ναι ναι όπως το ακούτε από κάτω μια φλεβιτσα ορισμένη. 

Έχει άλλη μια μανούλα στην ομάδα μου κιρσο στο κουτάκι.. κ όταν μένω πόλη όρθια το νιώθω έτσι βαρύ σαν να με τραβάει..

Αχχχ τι τραβάμε κ εμεις οι μάνες!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, merl30 είπε:

Εγώ πάντως σήμερα έχω έντονους πόνους δεξιά χαμηλά σχετικα και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι.Εχει καμιά από σας τέτοιους πόνους χαμηλα;;

Μπορεί να είναι από τους συνδέσμους της μήτρας..  έτσι μου έχει πει ο γιατρός!!!!

Βρε κορίτσια ενώ το ένιωθα συνέχεια το μωρό ...από χτες το πρωί.. δεν το νιώθω σχεδόν καθόλου...μπορεί να είναι από τις συσπάσεις????αγχώνομαι λίγο ....θα φάω κ λίγο γλυκό να δω μπας και!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Μπορεί να είναι από τους συνδέσμους της μήτρας..  έτσι μου έχει πει ο γιατρός!!!!

Βρε κορίτσια ενώ το ένιωθα συνέχεια το μωρό ...από χτες το πρωί.. δεν το νιώθω σχεδόν καθόλου...μπορεί να είναι από τις συσπάσεις????αγχώνομαι λίγο ....θα φάω κ λίγο γλυκό να δω μπας και!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Μπορεί να είναι από τους συνδέσμους της μήτρας..  έτσι μου έχει πει ο γιατρός!!!!

Βρε κορίτσια ενώ το ένιωθα συνέχεια το μωρό ...από χτες το πρωί.. δεν το νιώθω σχεδόν καθόλου...μπορεί να είναι από τις συσπάσεις????αγχώνομαι λίγο ....θα φάω κ λίγο γλυκό να δω μπας και!!!!!

Θαλεια θα μας σκασεις!!!! Λοιπον φαε κατι γλυκο, πιες κ ενα ποτηρι παγωμενο νερο η χυμο και ξαπλωσε στο αριστερο σου πλαι. Πρεπει να το ακουσεις καμια δεκαρια φορες σε μια δυο ωρες. Ειμαι υπερ αν δεν μας παει κατι καλα κατευθειαν στο γιατρο μας τηλεφωνο!! Εμενα το χε κανει πριν δυο βδομαδες για δυο μερες... ξαφνικα. Κοντεψα να σκασω αλλα τελικα επανηλθε στις νορμαλ κλωτσιες!!! Δε νομιζω οτι ειναι απο συσπασουλες.. μη σε ανησυχει αυτο!! Νομιζω χρειαζεσαι ραντεβου με το γιατρο σου να ξεαγχωθεις γενικοτερα!
 

 

Just now, merl30 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γιατί αγχωθηκα.Σε συνδυασμό με τα κολπικά υγρά που έχω φοβήθηκα μήπως είναι αμνιακό υγρό.Αυτοι οι πόνοι με έπιασαν μετά από ντουζ που έκανα.

Όσο για το μωρό μου είχε πει να μην αγχωνομαι και οτι όσο περνάει ο καιρός δεν θα το αισθάνομαι τόσο έντονα.Φαε λιγο γλυκό και θα δεις.

Τα μωρα δεν ακουγονται εντονα πολυ αργοτερα, κοντα στον ενατο μηνα. Κατα τα αλλα μπορει να υπαρχουν μερες που ειναι πιο τεμπελικα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...