Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

      Τα ίδια,πόνοι στη μήτρα και στη μέση..Κρίμα αν δεν προχώρησε το σπορακι πάντως,θα στεναχωρηθω πολύ..

      @Eflenewνα την ακούς την @Angot, είναι η γκουρού των τεστ ❤️

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Μ αρεσει που ειστε ολες σε διαθεση για ψωνια γιατι εχω μπει κ εγω κ αναρωτιομουν μηπως ειναι ακομα νωρις! Αυτα του «φαρμακειου» ελεγα να τα επαιρνα τελευταια στιγμη... εχω πολλα πραγματα απο το πρωτο παιδι αλλα μπηκα στον πειρασμο και ψωνισα κατι υπεργλυκα ζιπουνακια❤️❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Εγώ για φαρμακείο πήρα....θερμόμετρο,γάζες,όρο για τη μύτη πως το λένε αυτό τελοσπαντων,σαμπουάν αφρολουτρο,κρέμα για συγκαμα,χτενουλα,ψαλιδακι,επιθέματα,μπιμοερο,πιπίλα, ....σίγουρα έχω πάρει τα μισα:-D για πείτε βρε κορίτσια....τι άλλο θέλουμε....

Νομίζω τα πήρες όλα... 

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

@Thaliamp αν θελήσεις να θηλάσεις λογικά θα σου χρησιμεύσουν οι ασπίδες στήθους σε περίπτωση που σου κάνει πληγή το μωρό μέχρι να μάθει να μην πονάς..

Εκτός από κρέμα για συγκαματα πάρε κ κρεμουλα ή λάδακι για μασαζακι σε όλο το σώμα..επίσης καθαρό οινόπνευμα (για το καθάρισμα του αφαλού) ,αν θες βρακάκια μιας χρήσεως για τη 1η κ 2η ημέρα στο νοσοκομείο (γτ θα έχουμε αρκετή αιμορραγία είτε με φτ είτε με κτ) κ τέλος παμπερς κ μωρομαντηλα..

Αυτααα..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για εκείνες που έχουν πρόβλημα στον ύπνο έχω να συστήσω το μαξιλάρι εγκυμοσύνης! Τρομερή ανακάλυψη! Μεγάλη διαφορά στην ποιότητα ύπνου. Προσφέρει μεγάλη ανακούφιση στο σώμα. Εγώ πήρα το μεγάλο που βοηθάει κ στο θηλασμό μετά. Από τα bebejou το πήρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.Με το καλο τα μωρακια σας.Ειμαι μανολα Μαιο.Για οσες εχουν κιρσο ειχα κι εγω απο κατω απο τον εκτοο Μηνα και στο αριστερο ποδι  απο πανω ως κατω.Πολι εντονο.Γεννισα φισιολογικα χωρις θεματα και εφιγε αμεσως μετα τι γεννα.Και στο ποδι.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα....έχω πάρει μαξιλάρι εγκυμοσύνης.... παρόλα αυτά δύσκολος ο ύπνος.....δύο μέρες τώρα την έχω βγάλει με κλιματιστικό κ σπίτι....τι ζέστη είναι αυτή βρε παιδιά. ...ούτε δουλειές δεν μπορώ να κάνω ....νιώθω συνέχεια καταπονημένη!!!!Μου φέραν κ κάτι ρουχαλακια για το μωρό....όποτε έχω πολλά για το πρώτο καιρό δεν νομίζω να του πάρω κάτι άλλο....θα του πάρω μόνο αυτό με το οποίο θα βγούνε από το μαιευτήριο!!!!έχεις από ρούχα πως είστε????πιο πολλά καλοκαιρινά η μακρυμάνικα???!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κοριτσάκια καλημέρα....έχω πάρει μαξιλάρι εγκυμοσύνης.... παρόλα αυτά δύσκολος ο ύπνος.....δύο μέρες τώρα την έχω βγάλει με κλιματιστικό κ σπίτι....τι ζέστη είναι αυτή βρε παιδιά. ...ούτε δουλειές δεν μπορώ να κάνω ....νιώθω συνέχεια καταπονημένη!!!!Μου φέραν κ κάτι ρουχαλακια για το μωρό....όποτε έχω πολλά για το πρώτο καιρό δεν νομίζω να του πάρω κάτι άλλο....θα του πάρω μόνο αυτό με το οποίο θα βγούνε από το μαιευτήριο!!!!έχεις από ρούχα πως είστε????πιο πολλά καλοκαιρινά η μακρυμάνικα???!

Κι εγώ πιο πολλά καλοκαιρινά έχω πάρει, πήρα και μερικά φορμάκια μακρυμανικα αλλά λίγα... Βέβαια σκέφτομαι ότι γενικως έχω πάρει πολλά τελικά και δεν ξέρω πως θα είναι (μικρόσωμη, μεγαλοσωμη);;;

Αυτα που πήρα από το H&M παρότι είναι πολύ ποιοτικά και ωραία, έχουν πολύ μικρή φόρμα να έχετε υπόψη σας! 
εγω τελείωσα με όλα από δωμάτιο, ρούχα και προίκα και τώρα μου έμειναν το καρότσι, μπανάκι, αποστείρωσης, ενδοεπικοινωνίας και θερμαντήρας... Εσείς;

  • Μου αρέσει 3

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Κι εγώ πιο πολλά καλοκαιρινά έχω πάρει, πήρα και μερικά φορμάκια μακρυμανικα αλλά λίγα... Βέβαια σκέφτομαι ότι γενικως έχω πάρει πολλά τελικά και δεν ξέρω πως θα είναι (μικρόσωμη, μεγαλοσωμη);;;

Αυτα που πήρα από το H&M παρότι είναι πολύ ποιοτικά και ωραία, έχουν πολύ μικρή φόρμα να έχετε υπόψη σας! 
εγω τελείωσα με όλα από δωμάτιο, ρούχα και προίκα και τώρα μου έμειναν το καρότσι, μπανάκι, αποστείρωσης, ενδοεπικοινωνίας και θερμαντήρας... Εσείς;

Μου έχουν δώσει και μένα πολλά από το h&m όντως έχουν μικρή φόρμα....σε σχέση με άλλα είναι πολύ μικρα!!!!εμένα μου έχει μείνει να παραγγείλω καρότσι κ τη κούνια αλλά τα έχω βρει!!!!καρότσι ποιο θα παρεις????

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thaliamp είπε:

Μου έχουν δώσει και μένα πολλά από το h&m όντως έχουν μικρή φόρμα....σε σχέση με άλλα είναι πολύ μικρα!!!!εμένα μου έχει μείνει να παραγγείλω καρότσι κ τη κούνια αλλά τα έχω βρει!!!!καρότσι ποιο θα παρεις????

Το inglesina aptica αλλά το σκέτο χωρίς πορτμπεμπε και κάθισμα αυτοκινήτου... Εσυ;

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2020 at 7:29 ΜΜ, merl30 είπε:

Αχ με βοηθησες πάρα πολύ.Μπορεις να μου πεις ποιες γάζες πήρες;;;θα με βοηθούσες παρά πολυ.Οποτε καλό θα ήταν να πάρω και Πομ Πομ κι εγώ.

Αυτά τα πήρα.Απλα μια μαία μου είπε ότι καλύτερα είναι να ράψω εγώ επιθέματα στήθους γιατί αυτά του εμπορίου κολλάνε στην θηλη και όταν είναι να θηλάσεις μετά θα πρέπει να καθαρίζεις το στήθος.Οποτεβπηγα αγόρασα μια πετσέτα την έκοψα σε στρογγυλά κομμάτια και τα έδωσα στην μοδίστρα για να μου τα κάνει ενα γαζι γύρω γύρω.Θα τα πλένω μαζί με τα πράγματα της μικρης.

Καησπερα της ΝUK ειναι παρα πολυ καλα κ δεν κολλανε . Αλλα εγω να σου  πω επιθεματα χρησιμοπουσα μονο εξω οταν εβγαινα. μεσα στο σπιτι φορουσα φανελακια του αντρα μου κ αλλαζα την μερα 4-5  κ καθομουν χωρις σουτιεν . Ισως και αυτο να μην πληγωθηκαν οι θηλες ουτε με πονεσαν . 

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Το inglesina aptica αλλά το σκέτο χωρίς πορτμπεμπε και κάθισμα αυτοκινήτου... Εσυ;

Εγώ λέω το joie mirus....η το carello m18....τα είδα από κοντά κ μου άρεσαν....αλλά λέω όταν πάω να τους ρίξω μια ματιά ακόμα κ να αποφασίσω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ λέω το joie mirus....η το carello m18....τα είδα από κοντά κ μου άρεσαν....αλλά λέω όταν πάω να τους ρίξω μια ματιά ακόμα κ να αποφασίσω!!!!!!

Καλησπέρα σας.Εμεις αυτό που κλείσαμε είναι της bebetto η σειρά bresso.Ειναι 3 σε 1.Ηθελα να σας ρωτήσω κάτι άσχετο.Σας βάζει ακόμη ο γιατρός σας εξετάσεις αίματος για το τοξόπλασμα;Είναι κάτι που με αγχωνει από την αρχή της εγκυμοσύνης και δεν έχω φάει ούτε ωμά λαχανικά ούτε φρουτα.Απλα τώρα είναι η εποχή που βγαίνουν τα καρπούζια που μου αρέσουν πολύ αλλά και πάλι δεν τρωω γιατί φοβαμαι.Ξερετε αν υπάρχει κινδυνος σε αυτον τον μήνα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! τι κανετε? εγω πλεον το βραδυ πανω απο 6 ωρες σερι δεν κοιμαμαι .. κ φυσικα με ενα μεγαλο μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια γτ αλλιως δεν μπορω . με ποναει αρκετα η λεκανη κατω κ στα μπουτια αναμεσα . το κοριτσακι μου με εχει ταραξει στις κινησεις , νιωθω οτι θα βγει απο την κοιλια μου.. ( κουνιεται περισσοτερο απο οτι ο γιος μου σε αυτον τον μηνα). Χωρις κλιματιστικο νιωθω οτι δεν αντεχω .. νυχτα μερα στο σπιτι , στο γραφειο κ στο αμαξι .. Κουραζομαι πολυ .. γενικα δραμα η κατασταση .

@Thaliamp αν δεν το νιωθεις το μωρο να τρως σοκολατα . την ειχα πατησει κ εγω κ τελικα ειχε ερθει μπροστα ο πλακουντας κ ενω κουνιοταν εγω δεν τον καταλαβαινα ενω ο γιατρος εβλεπε να κουνιεται.

@merl30 nomizv oti ειναι λιγο απαραδακτος ο γιατρος σου ... καταρχην δεν κολλας τοσο ευοκολα τοξοπλασμα κ αν ηταν ετσι θα ειχαμε κολλησει κ προ εγκυμοσυνης. φαε οτι θες απλα τα μαρουλια να ειναι καλα πλυμμενα. ειναι δυνατον να μην φας φρουτα?? καρπουζι ? δλδ λαχανικα δνε εχεις φαει ? ντοματα ,πιπερια? τι θα κολλησεις δλδ?? απο την αρχη της εγκυμοσυνης δεν υπαρχει κινδυνος , εκτος αν ανηκεις σε ευπαθη ομαδα εσυ κ πρεπει να προσεχεις. 

Εγκυος εισαι βρε , κανεις τα παντα απλα με λιγο προσοχη  παραπανω. Ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου κ πλεον ξερω .. αλλα ουτε στην πρωτη δεν εκανα τετοιες υπερβολες . κ καφε πινω καθε μερα πλεον  να φανταστεις .

1 hour ago, Thaliamp είπε:

Μου έχουν δώσει και μένα πολλά από το h&m όντως έχουν μικρή φόρμα....σε σχέση με άλλα είναι πολύ μικρα!!!!εμένα μου έχει μείνει να παραγγείλω καρότσι κ τη κούνια αλλά τα έχω βρει!!!!καρότσι ποιο θα παρεις????

κοριτσια h &m , ζαρα kai orchestra θελει ενα νουμερο μεγαλυτερα . ειδικα orchestra k 2 . γενικα μην παρετ για νεογεννητο ρουχαλακια αλλα για 1-3 μηνων κατευθειαν . εγω ακομα δεν εχω παρει ρουχαλακια . θα παω απο βδομαδα να παρω ροζ φορμακια απο h &m  . 

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...