Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ 8 αλλά δεν μπαίνω σε πολλά από τα ρούχα μου ....σχεδόν σε όλα δηλαδη:grin:κ εγώ αυτό σκέφτομαι αλλά λέω θα πέσει κατευθείαν????λέω να πάρω ένα νυχτικακι κ τα άλλα δυο πάνω κάτω.....όπως κ εσύ....μια χαρά θα είμαστε νομίζω!!!!!:x

Επίσης Κορίτσια δεν θυμάμαι αν τα έχουμε πει.....πάνες τι νουμερο πηρατε και ποιες??????λέω αφού θα βγει μεγάλος ο μπέμπης τι να παρω????pampers premium μου λένε οι περισσότεροι....

Εγω αυτες πηρα σε προσφορα που βρηκα σε ενα σαιτ για ενα μηνα εξοπλιστηκα..τωρα εβγαλε το ν2 σε καλη προσφορα λμκαι λεω να παραγγειλω και αυτο..

Just now, Angelina87 είπε:

Καλησπερα!!εγώ pampers πηρα ένα πακέτο το νούμερο ένα που εχει αρκετές μέσα από φαρμακειο από το ίντερνετ σε προσφορά και πηρα και το νούμερο δυο παλι σε προσφορά το ενα συν ένα δώρο!54 η συσκευασία!το νουμερο ενα δεν νομιζω να το χρειαστούμε πολυ!!

Εγω πηρα δυο νυχτικακια αλλα θέλω και αλλο ενα γιατί θα κανω καισαρικη αλλιως κατευθειαν πυτζάμες θα έπαιρνα!πηρες εσωρουχα μιας χρησης;

Δεν μας δινουν στο νοσοκομειο εαωρουχα μιας χρησης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fofi! είπε:

Εγω αυτες πηρα σε προσφορα που βρηκα σε ενα σαιτ για ενα μηνα εξοπλιστηκα..τωρα εβγαλε το ν2 σε καλη προσφορα λμκαι λεω να παραγγειλω και αυτο..

Δεν μας δινουν στο νοσοκομειο εαωρουχα μιας χρησης?

Οχι εμενα στο χαρτί που μου έδωσαν από το νοσοκομειο ελεγε και εσωρουχα μιας χρησης

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Οχι εμενα στο χαρτί που μου έδωσαν από το νοσοκομειο ελεγε και εσωρουχα μιας χρησης

Καλησπέρα σας.Σε εμένα κοπέλες που ήδη γέννησαν μου πρότειναν τις πάνες της tena lady.Εγω αυτές πήρα και είναι σαν εσώρουχο.Απλα εφαρμόζουν καλύτερα σε περίπτωση που έχεις πολύ αίμα μετά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, merl30 είπε:

Καλησπέρα σας.Σε εμένα κοπέλες που ήδη γέννησαν μου πρότειναν τις πάνες της tena lady.Εγω αυτές πήρα και είναι σαν εσώρουχο.Απλα εφαρμόζουν καλύτερα σε περίπτωση που έχεις πολύ αίμα μετά.

Σκεφτόμουν και για εσωρουχα μεγαλα κανονικά και να παρω σερβιετες λοχειας που ειναι μεγάλες!δεν ξερω βέβαια αν έχει διαφορά που θε γεννησω με καισαρικη αν θα έχω τόσο αίμα 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημερααα!!!!!Κ μένα μου είχαν πει ότι είναι καλύτερες οι πάνες για μας για τις πρώτες μέρες....κ μετά σερβιετες!!!!δεν έχω πάρει ακόμα ούτε εγώ πάντως!!!!Σήμερα πήγα επιτέλους για τα έπιπλα του μωρού.....κούνια στρώμα προίκα καρότσι......θα μου έρθουν την Δευτέρα!!!!Πήρα κ συρταριερα από αλλού όμως για να βάζω μόνο εκεί τα πράγματα του μωρού καθώς οι ντουλάπες δεν έχουν χώρο....απλά ξέρω ότι δεν θα χωραμε στο σπίτι....μόλις γεννήσω πρέπει να μετακομίσουμε άμεσα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

@didi2 @Fofi!Και εγώ προδερμ λέω να πάρω μου έχουν πει ότι είναι πιο ωραία η μυρωδιά του.....τιμές δεν έχω δει είναι σαν τα δικά μας?????έπλυνα σήμερα όλα τα δικά μας να μην έχω θα πλύνω κ το πλυντήριο πρώτα μόνο του κ αύριο θα τα βάλω....είναι πολλά όντως....λέω γιαυτα να πω στην μάνα μου να βάλει ένα χεράκι στο σίδερο....γιατί καθιστή σιδέρωνω κ εγώ αλλά θα κοψομεσιαστω πάλι.....!!!θέλω να πλύνω εντωμεταξυ κ υφάσματα από το ριλαξ,καθισματακι αυτοκινήτου,κ το μάρσιπο καθώς μου τα έδωσαν.....αλλά λέω είναι νωρίς η να τα πλύνω κ αυτά τώρα?????από βδομάδα θα ψωνίσω κ ότι χρειάζομαι για μένα από πυτζάμες κτλ για το μαιευτήριο.....πόσες πήρατε????? @didi2 λογικό το άγχος σου.....από τη μια βέβαια νομίζω θα μου άρεσε να ξέρω συγκεκριμένη ημερομηνία ρε παιδί μου.....έχεις άλλο αερα:grin:

Ναι σίγουρα είναι καλύτερα να ξέρεις την ημερομηνία, αλλά από την άλλη και η καισαρική είναι κάπως...

Εγω πήρα μια νυχτικιά με το ζόρι (για την πρώτη μετά λόγω καισαρικης) και 2 πιτζάμες... και ρόμπα (και αυτή τη σιχαίνομαι αλλά τι να κάνω) :D

Κορίτσια μίλησα με Ιασώ. Με συνέδεσαν με όροφο και μου η προϊσταμένη που μου μίλησε μου είπε πως Για τον Αύγουστο, στην έξοδο θα πρέπει να φορέσουμε στα μωρά καλοκαιρινά και κοντομάνικα. Γενικά μου είπε πως θα πρέπει να ντύνουμε το μωρό όπως ντυνόμαστε εμείς ανάλογα με τον καιρό. Σίγουρα όχι μακρυμανικα κλπ.

Εγω πάντως στην βαλίτσα έχω βάλει όλες τος επιλογές... Πιο πολλα πράγματα έχω βάλει για την μικτή παρά για εμένα...

Επισης μου είπε πως θα μας παρέχουν τα πάντα και αν θελουμε να πάρουμε μαζί καμία πάνα υφασμάτινη, πανάκια για το ρέψιμο, αλλά γενικά ότι ζητήσουμε θα μας το παρέχουν....

 

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Ναι σίγουρα είναι καλύτερα να ξέρεις την ημερομηνία, αλλά από την άλλη και η καισαρική είναι κάπως...

Εγω πήρα μια νυχτικιά με το ζόρι (για την πρώτη μετά λόγω καισαρικης) και 2 πιτζάμες... και ρόμπα (και αυτή τη σιχαίνομαι αλλά τι να κάνω) :D

Κορίτσια μίλησα με Ιασώ. Με συνέδεσαν με όροφο και μου η προϊσταμένη που μου μίλησε μου είπε πως Για τον Αύγουστο, στην έξοδο θα πρέπει να φορέσουμε στα μωρά καλοκαιρινά και κοντομάνικα. Γενικά μου είπε πως θα πρέπει να ντύνουμε το μωρό όπως ντυνόμαστε εμείς ανάλογα με τον καιρό. Σίγουρα όχι μακρυμανικα κλπ.

Εγω πάντως στην βαλίτσα έχω βάλει όλες τος επιλογές... Πιο πολλα πράγματα έχω βάλει για την μικτή παρά για εμένα...

Επισης μου είπε πως θα μας παρέχουν τα πάντα και αν θελουμε να πάρουμε μαζί καμία πάνα υφασμάτινη, πανάκια για το ρέψιμο, αλλά γενικά ότι ζητήσουμε θα μας το παρέχουν....

 

Αφού είναι ιδιωτικό εννοείται....στα παρέχουν όλα έτσι ξέρω κ εγώ....μόνο τα ρούχα εξόδου είχαν πει στη ξαδέρφη μου που γέννησε στο μητέρα!!!!τίποτα άλλο δεν είχε πάρει μαζί της για το μωρό.....στο δημοσιο ισχύουν αλλά πράγματα....εκεί παίρνεις τα πάντα μαζί σου!!!!!!Έχω φάει μεγάλο μπέρδεμα με τα ρούχα είμαι τρομερά άσχετη μάλλον!!!!!!!Θα σ πω να Μ πεις τη γνώμη σου.....έχω ζιπουνακια κοντομανικα κ μακριμανικα πάρα πολλά......έχω κολανακια για από κατω.....μετά έχω φορμακια καλοκαιρινά πάνω από 15 που είναι σαν σορτς από κάτω.....και έχω και βαμβακερά φορμακια με μέσα τα πατουσακια γύρω στα 10,12......!!!!!!τι άλλο να πάρω?????:?:?:?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Angelina87 είπε:

Σκεφτόμουν και για εσωρουχα μεγαλα κανονικά και να παρω σερβιετες λοχειας που ειναι μεγάλες!δεν ξερω βέβαια αν έχει διαφορά που θε γεννησω με καισαρικη αν θα έχω τόσο αίμα 

Γέννησα πριν ένα μήνα με καισαρική...! Πήρα τενα pants και με βολεψαν παρά πολύ γιατί πάει πιο πάνω από τη τομή και είναι απαλο! Τα εσώρουχα τα κανονικά τα μεγάλα δεν με βολεψαν καααθολου γιατί "έπεφταν" και πήγαν στη τομη και με πέθαιναν! Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια συσκευασία νομίζω έχει 14 μέσα για να έχεις και στο σπίτι μετα...όχι τόσο για το αίμα αλλά για το ότι σε αγκαλιάζει και δεν θα σε ενοχλεί στη τομη! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Γέννησα πριν ένα μήνα με καισαρική...! Πήρα τενα pants και με βολεψαν παρά πολύ γιατί πάει πιο πάνω από τη τομή και είναι απαλο! Τα εσώρουχα τα κανονικά τα μεγάλα δεν με βολεψαν καααθολου γιατί "έπεφταν" και πήγαν στη τομη και με πέθαιναν! Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια συσκευασία νομίζω έχει 14 μέσα για να έχεις και στο σπίτι μετα...όχι τόσο για το αίμα αλλά για το ότι σε αγκαλιάζει και δεν θα σε ενοχλεί στη τομη! 

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

Πόσες μέρες ειχες αιμα μετα την καισαρικη;πονέσες μετα το χειρουργειο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

Πόσες μέρες ειχες αιμα μετα την καισαρικη;πονέσες μετα το χειρουργειο;

Σε ευχαριστώ πολύ!! Με το καλό σε όλες σας!! Αίμα είχα ελάχιστο για καμιά βδομάδα αλλά αυτό παίζει ρόλο πόσο καλά σε καθαρίζουν από τι μου είπαν οι μαίες! Δεν πόνεσα καθόλου.... ελάχιστα ενόχληση είχα επειδή είχα και το μωρό αγκαλιά οι κινήσεις ήταν λίγο περιορισμένες τίποτα το ιδιαίτερο! Και τώρα 53 μέρες μετά είναι σαν να μην έκανα ποτέ χειρουργείο!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thaliamp είπε:

Αφού είναι ιδιωτικό εννοείται....στα παρέχουν όλα έτσι ξέρω κ εγώ....μόνο τα ρούχα εξόδου είχαν πει στη ξαδέρφη μου που γέννησε στο μητέρα!!!!τίποτα άλλο δεν είχε πάρει μαζί της για το μωρό.....στο δημοσιο ισχύουν αλλά πράγματα....εκεί παίρνεις τα πάντα μαζί σου!!!!!!Έχω φάει μεγάλο μπέρδεμα με τα ρούχα είμαι τρομερά άσχετη μάλλον!!!!!!!Θα σ πω να Μ πεις τη γνώμη σου.....έχω ζιπουνακια κοντομανικα κ μακριμανικα πάρα πολλά......έχω κολανακια για από κατω.....μετά έχω φορμακια καλοκαιρινά πάνω από 15 που είναι σαν σορτς από κάτω.....και έχω και βαμβακερά φορμακια με μέσα τα πατουσακια γύρω στα 10,12......!!!!!!τι άλλο να πάρω?????:?:?:?

Κοίτα εγώ νομίζω ότι είσαι μία χαρά! Αν και νομίζω πως τα φορμάκια (αυτά με τα πατουσάκια) δεν θα τα χρησιμοποιήσουμε, λογω ζέστης, αλλά κι εγώ έχω παρει. Επίσης πάρε και καλτσάκια γιατί θα χρειαστούν σίγουρα μου είπαν. Δεν νομίζω πως χρειάζεσαι κάτι άλλο κι εγώ πάνω κάτω αυτά έχω πάρει. Νομίζω πως παίζει και ρόλο το μεγεθος του μωρού. Σκέφτομαι πως το 3-6 μέγεθος θα το χρειαστούμε άμεσα οπότε ας δούμε πότε θα πρέπει να γίνει η αλλαγή στο νούμερο για να αποφασίσουμε τι είδη θα πρέπει να αγοράσουμε στη συνέχεια (αναλογα με τον καιρο)...Πάντως εγώ με τον γιο μου είχα χρησιμοποιήσει στις αρχές (μέχρι 4-6 μηνων) σχεδόν αποκλειστικά κορμάκια και φορμάκια. Όλα τα υπόλοιπα αν βγαιναμε εκτός σπιτιου. Είναι πολύ βολικό στις μικρές ηλικίες. Κορμάκι κοντομάκινο με τα ποδαρακια έξω το καλοκαιρι με τις ζέστες και τον χειμώνα κορμάκι πάλι και από πάνω φορμάκι μακρυμάνικο (με τα παρουσάκια μέσα).

  • Μου αρέσει 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια πήρα το Ariel baby πολύ ωραία μυρωδιά... Μωρουδιστικη... Το βρήκα προσφορά στο ίντερνετ 5€ κ κάτι κ πήρα 4 ν έχω απόθεμα... Έχω σιδερωσει τα μισά... Τα άλλα μισά η κουνιαδα μου γιατί ο γιατρός μ είπε ν μην κουράζομαι λόγω ότι τ μωρό είναι χαμηλά... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά πήρα το chicco γιατί στο μίνι μάρκετ δίπλα δεν είχε κάτι άλλο κ ήθελα να βάλω πλυντήρια από το πρωί....ωραία μυρίζει πάντως κ αυτό!!!πάντως πολύ αγχωτικά όλα αυτά.... μέχρι να ετοιμάσω τα πράγματα όλα να είναι στη θέση τους κ τα έπιπλα κ τις βαλίτσες θα έχω ένα άγχος.....ο άντρας μου με κοροϊδεύει.....καλά μου λέει δεν θα γεννήσεις κ αυριο...από τώρα πρέπει να τα κάνουμε αυτά????????

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια τελικά πήρα το chicco γιατί στο μίνι μάρκετ δίπλα δεν είχε κάτι άλλο κ ήθελα να βάλω πλυντήρια από το πρωί....ωραία μυρίζει πάντως κ αυτό!!!πάντως πολύ αγχωτικά όλα αυτά.... μέχρι να ετοιμάσω τα πράγματα όλα να είναι στη θέση τους κ τα έπιπλα κ τις βαλίτσες θα έχω ένα άγχος.....ο άντρας μου με κοροϊδεύει.....καλά μου λέει δεν θα γεννήσεις κ αυριο...από τώρα πρέπει να τα κάνουμε αυτά????????

Καλά οι άντρες δεν καταλαβαίνουν... είναι πολλά αυτά που πρέπει να ετοιμαστούν που είναι λογικό να υπάρχει αγχος... Αλλά πιστεύω πως εσείς που θα γεννήσετε φυσιολογικά έχετε ακόμα χρόνο. Βέβαια καλύτερα να είμαστε έτοιμες νωρίτερα και να είμαστε ήρεμες, παρά τελευταία στιγμή!

Εγω γελάω με τον άντρα μου που δεν έχει ιδέα τι τον περιμένει...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Καλά οι άντρες δεν καταλαβαίνουν... είναι πολλά αυτά που πρέπει να ετοιμαστούν που είναι λογικό να υπάρχει αγχος... Αλλά πιστεύω πως εσείς που θα γεννήσετε φυσιολογικά έχετε ακόμα χρόνο. Βέβαια καλύτερα να είμαστε έτοιμες νωρίτερα και να είμαστε ήρεμες, παρά τελευταία στιγμή!

Εγω γελάω με τον άντρα μου που δεν έχει ιδέα τι τον περιμένει...

Πω πω αυτό ακριβώς κ εγώ.....νομίζω δεν έχει καταλάβει καθολου. ..δεν το έχει συνηδητοποιησει ....ε εντάξει λέει τι θα αλλάξει ......κάτσε κ θα δεις του λέω κ εγωωωωωω

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...