Recommended Posts

Γεια σας! Είμαι στην 25η εβδομάδα....ποιες είστε μαζι μου? Πότε με το καλό γεννατε? Νιώθετε αρκετά το μωρακι σας? Εγω εχω πητ 24-4 κ νιώθω την μπεμπα μου αρκετές φορες την ημέρα αν κ υπάρχουν μέρες που ειναι πολυ ήρεμη κ την νιώθω μονο το βραδυ οταν χαλαρώνω :)

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Διαφημίσεις

Καλησπερα κορίτσια πρωτη φορα μανουλα εγώ.. Πητ έχω 16/4 είναι 29 εβδομάδων βέβαια.. Δεν το καταλαβαίνω αλλά ότι πει ο γιατρός... Εμείς 28 εβδομάδων ακριβώς ειμασταν 1.350 λίγο αφρατουλες.. Λίγο μας έμεινε αλλά η αλήθεια είναι ότι όσο παει με πιανει περισοτερο άγχος... Θ φτάσω μέχρι το τέλος θα πάνε όλα καλά?? Υπνος δεν υπάρχει μόνο λίγος με εφιάλτες.... Πουφ...ας μας πανε ολα καλά...

16 ώρες πρίν, Sofiail είπε:

Καλησπερα κορίτσια πρωτη φορα μανουλα εγώ.. Πητ έχω 16/4 είναι 29 εβδομάδων βέβαια.. Δεν το καταλαβαίνω αλλά ότι πει ο γιατρός... Εμείς 28 εβδομάδων ακριβώς ειμασταν 1.350 λίγο αφρατουλες.. Λίγο μας έμεινε αλλά η αλήθεια είναι ότι όσο παει με πιανει περισοτερο άγχος... Θ φτάσω μέχρι το τέλος θα πάνε όλα καλά?? Υπνος δεν υπάρχει μόνο λίγος με εφιάλτες.... Πουφ...ας μας πανε ολα καλά...

Καλησπέρα Σοφία. Με το καλό το μωράκι σου.Κι εγώ πρώτη φορά μανούλα σε αγοράκι.Αγχωνομαι με την διαδικασία του τοκετού, πώς θα είναι; Πόσο θα πονέσω; Αλλά σίγουρα όλα θα πάνε καλά. Δεν χρειάζεται να έχεις άγχος για το αν θα φτάσεις μέχρι το τέλος, αν δεν έχεις πρόβλημα. Κι εμένα στον τελευταίο υπέρηχο ι μπέμπης ήταν στα ανώτερα φυσιολογικά επίπεδα αλλά δεν αποτελεί αιτία πρόωρου τοκετού ένα πιο αφρατουλη μωράκι, πόσο μάλλον το αντίθετο.

Και εγω πρωτη φορά γίνομαι..αλλά δεν αγχώνομαι γιατί ολο αυτο μεταφέρεται στο νινι μας,είμαι πολυ αισιόδοξη για όλα γιατί δεν έχω καθόλου δύσκολη εγκυμοσύνη και το καταλαβαίνω μόνο οταν κουνιέται το μικρούλι μου και οταν βλέπω την κοιλίτσα μου οτι ειμαι έγκυος γιατί δεν εχω παρει ουτε πολλα κιλά ωστε να μου φαίνεται όποτε χαίρομαι οσο μπορω αυτό που μου συμβαίνει και οτι και να μου λένε οι 3 δεν τους  ακούω παρα μόνο τον γιατρό μου γιατι η κάθε γυναίκα περνάει διαφορετικά την εγκυμοσύνη τησ και τον τοκετο της..

Ναι όλα καλά  παν... Από όσο ξέρω... Προσπαθώ να χαλαρώσω μπας και απολαυσω ότι έμεινε... Ευχομαι να μας παν όλα υπέροχα...!!!! 

Και γω κοντά σας είμαι με πητ 6/5... Τώρα λογικά είναι στην 28η βδομάδα... Έχω μπει στον 7ο μήνα... Ανυπομονώ για εκείνη την ώρα...

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι στην 30η εβδομάδα κ εχθες που πήγα στο νοσοκομείο για να ανοίξω καρτέλα μου είπε εκεί ο γιατρός του νοσοκομείου ότι το μωρό μου είναι 1400 κ μου είπε πως είναι λιποβαρης ωστόσο από ότι έψαξα είναι στα φυσιολογικά για την εβδομάδα που διανύω κιλά. 

Καλησπέρα κ από εμένα κορίτσια μου. Έχω πητ 6/5 αλλά λόγω καισαρικης θα πάω νωρίτερα κάπου προς 22/4. Αρχές Μαρτίου θα ξέρω ακριβώς. Να σας ρωτήσω κάτι; σας έχει συμβεί να μην έχετε καθόλου πίεση και όταν πάτε στο γιατρό να σας βρίσκει μονίμως πίεση; 

On 10/2/2020 at 5:45 ΜΜ, Ntepaki22 είπε:
Just now, Angelmom77 είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα κορίτσια μου. Έχω πητ 6/5 αλλά λόγω καισαρικης θα πάω νωρίτερα κάπου προς 22/4. Αρχές Μαρτίου θα ξέρω ακριβώς. Να σας ρωτήσω κάτι; σας έχει συμβεί να μην έχετε καθόλου πίεση και όταν πάτε στο γιατρό να σας βρίσκει μονίμως πίεση; 

Καλησπερα η πιεση μου είναι 9 με 5 παντα στον γιατρό παντα 15 με 8 ... Είναι το άγχος... Αν την παρακολουθεις σπίτι και είναι χαμηλή είναι όλα καλά... 

19 ώρες πρίν, Μαιρουλα Θε είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι στην 30η εβδομάδα κ εχθες που πήγα στο νοσοκομείο για να ανοίξω καρτέλα μου είπε εκεί ο γιατρός του νοσοκομείου ότι το μωρό μου είναι 1400 κ μου είπε πως είναι λιποβαρης ωστόσο από ότι έψαξα είναι στα φυσιολογικά για την εβδομάδα που διανύω κιλά. 

Καλησπερα Μαιρουλα νομίζω βάση μιας εφαρμογής ελληνικής που έχω τα φυσιολογικά για τ 30 εβδομάδες το ιδανικό βάρος είναι 1320... Και εγώ χθες το πρωι πηγα στον γιατρό 29 και 4 μέρες και ειμασταν 1.610 και μ είπε πάλι ότι είμαστε πιο πολυ απο την ημερομηνία μας... Αλλά είναι φυσιολογικό όπως και να ήταν και λιγότερο από το ενδεικτικό βάρος για την βδομάδα που διανύουμε... 

• Ευχαριστώ 1

Όλα καλά αγάπες μου απο την στιγμή που δεν αγχώνονται οι γιατροί και δεν μασ λένε κάτι κακό δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας μονο να περιμένουμε να τα κρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα