Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Υποβοήθηση με χάπια


Recommended Posts

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα κατάφερε να μείνει έγκυος με χάπια serpafar(5η - 9η) και λευκά cyclacur(5η - 9η) στην αρχή του κύκλου, παρακολούθηση με υπέρηχους από την 8η μέρα, στη συνέχεια με ένεση ovitrelle για πρόκληση ωορρηξίας και μετά με utrogestan ενδοκολπικά 20ή - 28η μέρα του κύκλου. Πρώτη φορά το δοκιμάζω και θα ήθελα να ξέρω αν έχει πιθανότητες επιτυχίας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nioki είπε:

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα κατάφερε να μείνει έγκυος με χάπια serpafar(5η - 9η) και λευκά cyclacur(5η - 9η) στην αρχή του κύκλου, παρακολούθηση με υπέρηχους από την 8η μέρα, στη συνέχεια με ένεση ovitrelle για πρόκληση ωορρηξίας και μετά με utrogestan ενδοκολπικά 20ή - 28η μέρα του κύκλου. Πρώτη φορά το δοκιμάζω και θα ήθελα να ξέρω αν έχει πιθανότητες επιτυχίας. 

Οι πιθανότητες αγγίζουν τα ίδια ποσοστά με μια φυσική σύλληψη.Οπως κ στη σπερματεγχυση.Ειναι λίγο λιγότερο από 20% ωστόσο φυσικά κ μπορείς να πετύχεις εάν όλοι οι παράγοντες είναι οκ( σπέρμα σάλπιγγες κτλ)γιατί πας στοχευμένα. Σε εμένα δεν έπιασε αλλά συνάδελφος απέκτησε δίδυμα έτσι.Να είσαι θετική! Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Οι πιθανότητες αγγίζουν τα ίδια ποσοστά με μια φυσική σύλληψη.Οπως κ στη σπερματεγχυση.Ειναι λίγο λιγότερο από 20% ωστόσο φυσικά κ μπορείς να πετύχεις εάν όλοι οι παράγοντες είναι οκ( σπέρμα σάλπιγγες κτλ)γιατί πας στοχευμένα. Σε εμένα δεν έπιασε αλλά συνάδελφος απέκτησε δίδυμα έτσι.Να είσαι θετική! Καλή επιτυχία!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Το ότι υπάρχουν ποσοστά επιτυχίας με βοηθάει να είμαι κι εγώ πιο αισιόδοξη! 

Just now, P.L.L. είπε:

Κι εμενα η συνάδελφος μου απέκτησε έτσι δίδυμα. Ένα κι ένα. Με την δεύτερη προσπάθεια. Καλή επιτυχία!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, να είσαι καλά! 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 11/1/2020 at 11:41 ΠΜ, amimoni είπε:

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα κατάφερε να μείνει έγκυος με χάπια serpafar(5η - 9η) και λευκά cyclacur(5η - 9η) στην αρχή του κύκλου, παρακολούθηση με υπέρηχους από την 8η μέρα, στη συνέχεια με ένεση ovitrelle για πρόκληση ωορρηξίας και μετά με utrogestan ενδοκολπικά 20ή - 28η μέρα του κύκλου. Πρώτη φορά το δοκιμάζω και θα ήθελα να ξέρω αν έχει πιθανότητες επιτυχίας. 

Καλησπέρα τον επόμενο μήνα μόλις έρθει περιοδος μαλλον θα μπούμε στην διαδικασία πρόκλησης ωορρηξίας.. Εσείς είχατε αποτέλεσμα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annamaria91 είπε:

Καλησπέρα τον επόμενο μήνα μόλις έρθει περιοδος μαλλον θα μπούμε στην διαδικασία πρόκλησης ωορρηξίας.. Εσείς είχατε αποτέλεσμα? 

Καλησπέρα, δυστυχώς στην περίπτωσή μου τα πήρα όλα αυτά χωρίς να έχουν ζητηθεί πρώτα κάποιες απαραίτητες εξετάσεις. Αφού δεν προέκυψε κάτι μου ζητήθηκε να κάνω σαλπιγγογραφια, η οποία έδειξε ότι η μια σάλπιγγα έχει ελάχιστη διαβατοτητα και η άλλη καθόλου. Εσύ έχεις κάνει σαλπιγγογραφια και ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα; 

Link to comment
Share on other sites

Ο σύζυγος έκανε σπερματοδιαγραμμα όλα καλά σαλπιγγογραφια δεν έκανα γτ δεν μου είπε κάτι ο γυναικολόγος.. Μου είπε μόνο να κάνουμε ορμονικές και μετά ξεκινάμε θεραπεία.. Μου έδωσε φολικό β3 βιταμίνες γλουκοφαζ και μου είπε να πάω σε ενδοκρινολογο να μου δώσει χάπια για θυροειδη να το κατεβάσω στο 2 από το 3 που είναι.. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...