Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

υστεροσκοπηση


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ntona είπε:

Γεια σας κούκλες! Μπορείτε να μου πείτε κόστος υστεροσκόπησης? Θα την κάνω στο Γένεσις και μου είπαν ένα εξωφρενικό ποσόν... Σας ευχαριστώ! 

Οπως;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, Ntona said:

Γεια σας κούκλες! Μπορείτε να μου πείτε κόστος υστεροσκόπησης? Θα την κάνω στο Γένεσις και μου είπαν ένα εξωφρενικό ποσόν... Σας ευχαριστώ! 

Εγώ το Μάρτιο με το γιατρό μου στο Αρεταίειο για αφαίρεση πολύποδα στο τράχηλο( που τελικά έγινε αφαίρεση κ διαφράγματος) 240-280€. Ιδιωτικα( σε κλινική που συναργαζεται) Μ είχε πει 1200€.

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2020 at 2:25 ΠΜ, Peggy87 είπε:

Εγώ το Μάρτιο με το γιατρό μου στο Αρεταίειο για αφαίρεση πολύποδα στο τράχηλο( που τελικά έγινε αφαίρεση κ διαφράγματος) 240-280€. Ιδιωτικα( σε κλινική που συναργαζεται) Μ είχε πει 1200€.

Κορίτσια επανήλθα... Έκανα την υστεροσκόπηση στο Γ. Ο γιατρός μου είναι ο Σφ. Φλεγμονή μου είπε ότι βρήκε και την αφαίρεσε, μου έδωσε ένα κάρο αντιβιοτικά, 3 μέρες τώρα ακόμα πονάω... Και ζαλίζομαι... Είναι λογικό αυτό???

Αλλά η ερώτηση μου είναι άλλη και θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ!!!! Όπως σας είπα έκανα την υστεροσκόπηση την Τρίτη και η 21η μέρα του κύκλου μου είναι η Δευτέρα!!!! Είναι δυνατόν να μου προτείνει τόσο σύντομα να ξεκινήσω τα φάρμακα της εξωσωματικής ???? 5 μέρες μετά την υστεροσκόπηση??? Και με τόσες αντιβιώσεις που μου έδωσε??? Σας ευχαριστώ.... 

On 14/1/2020 at 1:32 ΠΜ, χρυσα87 είπε:

γεια σας εχει κανει καποια κοπελα υστεροσκοπηση και πως πηγε ? και μετα από ποσο καιρο εμεινε εγκυος ?

Γεια σας κούκλες! Μπορείτε να μου πείτε κόστος υστεροσκόπησης? Θα την κάνω στο Γένεσις και μου είπαν ένα εξωφρενικό ποσόν... Σας ευχαριστώ! 


Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Ntona said:

Κορίτσια επανήλθα... Έκανα την υστεροσκόπηση στο Γ. Ο γιατρός μου είναι ο Σφ. Φλεγμονή μου είπε ότι βρήκε και την αφαίρεσε, μου έδωσε ένα κάρο αντιβιοτικά, 3 μέρες τώρα ακόμα πονάω... Και ζαλίζομαι... Είναι λογικό αυτό???

Αλλά η ερώτηση μου είναι άλλη και θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ!!!! Όπως σας είπα έκανα την υστεροσκόπηση την Τρίτη και η 21η μέρα του κύκλου μου είναι η Δευτέρα!!!! Είναι δυνατόν να μου προτείνει τόσο σύντομα να ξεκινήσω τα φάρμακα της εξωσωματικής ???? 5 μέρες μετά την υστεροσκόπηση??? Και με τόσες αντιβιώσεις που μου έδωσε??? Σας ευχαριστώ.... 

Γεια σας κούκλες! Μπορείτε να μου πείτε κόστος υστεροσκόπησης? Θα την κάνω στο Γένεσις και μου είπαν ένα εξωφρενικό ποσόν... Σας ευχαριστώ! 

Δυστυχώς δε μπορώ να σ απαντήσω στα περισσότερα!

Εγώ είχα κάνει αφαίρεση πολύποδα από τράχηλο και διάφραγμα μήτρας το οποίο προέκυψε....πονούσα για 2-4 μέρες πήρα αντιβίωση για 10 μέρες και αντισυλληπτικά για ένα μήνα τελείωσε το κουτί τα έκοψα ήρθε περίοδος και όλα οκ...

Ωστόσο δεν έχω μπει σε διαδικασία για εξωσωματική οπότε δε γνωρίζω καθόλου όπως επίσης ότι μπορεί να είναι κάτι εντελώς διαφορετικό στη διαδικασία η φλεγμονή από τη αφαίρεση διαφράγματος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/1/2020 at 8:12 ΜΜ, Ntona είπε:

Γεια σας κούκλες! Μπορείτε να μου πείτε κόστος υστεροσκόπησης? Θα την κάνω στο Γένεσις και μου είπαν ένα εξωφρενικό ποσόν... Σας ευχαριστώ! 

γεια !!!! εγω την εκανα εχθές και πλήρωσα 650 ευρω  

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2020 at 11:42 ΜΜ, Ntona είπε:

Κορίτσια επανήλθα... Έκανα την υστεροσκόπηση στο Γ. Ο γιατρός μου είναι ο Σφ. Φλεγμονή μου είπε ότι βρήκε και την αφαίρεσε, μου έδωσε ένα κάρο αντιβιοτικά, 3 μέρες τώρα ακόμα πονάω... Και ζαλίζομαι... Είναι λογικό αυτό???

Αλλά η ερώτηση μου είναι άλλη και θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ!!!! Όπως σας είπα έκανα την υστεροσκόπηση την Τρίτη και η 21η μέρα του κύκλου μου είναι η Δευτέρα!!!! Είναι δυνατόν να μου προτείνει τόσο σύντομα να ξεκινήσω τα φάρμακα της εξωσωματικής ???? 5 μέρες μετά την υστεροσκόπηση??? Και με τόσες αντιβιώσεις που μου έδωσε??? Σας ευχαριστώ.... 

Γεια σας κούκλες! Μπορείτε να μου πείτε κόστος υστεροσκόπησης? Θα την κάνω στο Γένεσις και μου είπαν ένα εξωφρενικό ποσόν... Σας ευχαριστώ! 

Καλημέρα...κ μένα αυτή τη φορά μου έχουν προτείνει υστεροσκοπηση κ σκρατσιν την 7-8 ημέρα του κυκλου κ την 18η να ξεκινήσω σικλακιουρ τα άσπρα κ στα καπάκια την 2η μέρα να ξεκινήσω την διεγερση


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα εγώ έκανα υστεροσκοπιση εξαιτίας συμφυσεων που βρέθηκαν στη σαλπιγγογραφια. Μου κόστισε 750 ευρώ. Επίσης ο γιατρός μου πήρε δείγμα για να δει εάν υπάρχουν στη μήτρα κάποια συγκεκριμένα μικρόβια. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ετοιμάζομαι κι εγώ για το Γένεσις Αθηνών. Θα ήθελα να μάθω τις εμπειρίες σας. Πως ήταν η επέμβαση? Η κλινική? Εγώ θα κάνω κ λαπαροσκόπηση κ υστεροσκοπηση. Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει το κόστος? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Προσανατολιζομαστε κι εμείς για υστεροσκόπηση στο Γέν....ς. 

Τις επόμενες μέρες θα μιλήσουμε με τον γιατρό μου, αλλά δώστε μου μια ιδέα για το κόστος. 

Γράψτε μου και προσωπικό μήνυμα αν προτιμάτε...

Ευχαριστώ πολύ, καλημέρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, athinaida said:

Κορίτσια καλημέρα!

Προσανατολιζομαστε κι εμείς για υστεροσκόπηση στο Γέν....ς. 

Τις επόμενες μέρες θα μιλήσουμε με τον γιατρό μου, αλλά δώστε μου μια ιδέα για το κόστος. 

Γράψτε μου και προσωπικό μήνυμα αν προτιμάτε...

Ευχαριστώ πολύ, καλημέρα!!

Δε γνωρίζω για τη συγκεκριμένη κλινική αλλά ο δικός μ σε ιδιωτική κλινική Μ είχε πει γύρω στα 1000-1200(για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης) ο δικός κ γιατρός ήταν κ σε δημόσιο οπότε προτίμησα το δημόσιο....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Προσανατολιζομαστε κι εμείς για υστεροσκόπηση στο Γέν....ς. 

Τις επόμενες μέρες θα μιλήσουμε με τον γιατρό μου, αλλά δώστε μου μια ιδέα για το κόστος. 

Γράψτε μου και προσωπικό μήνυμα αν προτιμάτε...

Ευχαριστώ πολύ, καλημέρα!!

Εγώ στο Λητώ πριν έναν μήνα έδωσα 700€..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλημέρα, 

 

Τελικά στο Γένεσις γνωρίζουμε το κόστος της υστεροσκόπησης; 

On 2/2/2020 at 2:18 ΠΜ, χρυσα87 είπε:

γεια !!!! εγω την εκανα εχθές και πλήρωσα 650 ευρω  

Καλημέρα,

 

Το ποσόν που αναφέρεις είναι για το Γένεσις;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 15/4/2020 at 3:18 ΜΜ, Tinaki20 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, 

 

Τελικά στο Γένεσις γνωρίζουμε το κόστος της υστεροσκόπησης; 

Καλημέρα,

 

Το ποσόν που αναφέρεις είναι για το Γένεσις;

oxi embio 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια καλημερα,δεν ξερω αν μπορει καποιο κοριτσι να με βοηθησει.εχω ενα παιδακι απο 1 εξωσωματικη και προσπαθουμε για δευτερο.πριν μεινω εγκυος στο γιο μου ειχα κανει υστεροσκοπηση.πριν ενα μηνα καναμε εμβρυομεταφορα και δεν πηγε καλα,52 η πρωτη χωριακη,5 η δευτερη....ο γιατρος υστερα απο επιμονη δικη μου μου ειπε να κανω παλι υστεροσκοπηση (ενω πριν την τελευταια εμβρυομεταφορα μου ειχε πει δεν χρειαζεται).ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε,σκεφτομαι να την κανω δυο μηνες πριν ξεκινησω καινουργια εξωσωματικη,θα υπαρχει καποιο θεμα,γιατι θα μεσολαβησει και αυγουστοσ μπανια κτλ η να την κανω το μηνα ακριβως πριν την εξωσωματικη?επισησ καποιο κοριτσι εχει κανει παραπανω απο μια υστεροσκοπηση?η λογικη μου λεει οτι μπορει να εχουν δημιουργηθει και παλι συμφυσεις η οτιδηποτε αλλο,στην πρωτη υστεροσκοπηση δεν ειχε βρεθει και τιποτα τρελο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...