Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

υστεροσκοπηση


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Στη Κρήτη είμαι σε ιδιώτη γιατρό που είναι ειδικευμένος σε θέματα υπογονιμότητας μου είπε 250 ευρώ και αν βρει κάτι και το αφαιρέσει 320 αυτά σαν πρώτη κουβέντα τώρα αύριο θα ρωτήσω τις λεπτομέρειες.

Καλή μας επιτυχία βρε κορίτσι μου 

 

 

Κι εγω Κρήτη είμαι. Εγω την εκανα με μέθη τον οκτωβριο. Έγκυος δεν έμεινα βέβαια αλλά αυτό δεν λέει κάτι.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Κι εγω Κρήτη είμαι. Εγω την εκανα με μέθη τον οκτωβριο. Έγκυος δεν έμεινα βέβαια αλλά αυτό δεν λέει κάτι.

Διαγνωστική;; Η επεμβατική;; 

Πονεσες;;

Just now, Ellidr είπε:

Διαγνωστική;; Η επεμβατική;; 

Πονεσες;;

Επίσης όταν λέμε μέθη τι εννοούμε ;;

Ένεση;; Χάπι;; Πως γίνεται και τι νιώθεις;;

Να πιω ένα μπουκάλι βότκα καλύτερα;;.

Χαχαχαχα 

Σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Διαγνωστική;; Η επεμβατική;; 

Πονεσες;;

Επίσης όταν λέμε μέθη τι εννοούμε ;;

Ένεση;; Χάπι;; Πως γίνεται και τι νιώθεις;;

Να πιω ένα μπουκάλι βότκα καλύτερα;;.

Χαχαχαχα 

Σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις

Διαγνωστική όπου δεν βρέθηκε κάτι.

Μεθη είναι ελαφριά νάρκωση λίγων λεπτών και γίνεται με ένεση στο χειρουργείο από αναισθησιολόγο. Ηράκλειο είσαι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Διαγνωστική όπου δεν βρέθηκε κάτι.

Μεθη είναι ελαφριά νάρκωση λίγων λεπτών και γίνεται με ένεση στο χειρουργείο από αναισθησιολόγο. Ηράκλειο είσαι;

Άρα εμένα δε θα μου κάνει μέθη γιατί μου είπε ότι θα την κάνει στο ιατρείο του ,όχι Ηράκλειο, Άγιο Νικόλαο θα τη κάνω. Πρέπει να τον ρωτήσω αύριο οπωσδήποτε τι γίνεται στη περίπτωσή που θα πρέπει να διορθώσει κάτι αφού δε θα γίνει μέθη.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Άρα εμένα δε θα μου κάνει μέθη γιατί μου είπε ότι θα την κάνει στο ιατρείο του ,όχι Ηράκλειο, Άγιο Νικόλαο θα τη κάνω. Πρέπει να τον ρωτήσω αύριο οπωσδήποτε τι γίνεται στη περίπτωσή που θα πρέπει να διορθώσει κάτι αφού δε θα γίνει μέθη.

Καλημερα.  Εύχομαι σύντομα  να έχεις μια υγιή εγκυμοσύνη! Έκανα πριν 2 χρόνια επςμβατικη  υστεροσκοπηση  σε κλινική στην Θεσσαλονίκη,  με μεθη  για να αφαιρέσω έναν μικρό πολυποδα από το ενδομητριο. Προσπαθούσα πριν ένα χρόνο σχεδόν κ μετά το ανακάλυψα.. Μόλις  τον αφαίρεσα στον επόμενο  κύκλο έμεινα έγκυος με μια προσπάθεια.   Ο γυναικολόγος μου είπε πως εκτός των άλλων με την υστεροσκοπηση φρεσκαρει  κ το ενδομητριο  κ είναι πιο γονιμο.  Εμένα κράτησε μισή ώρα μετα ήμουν  μια χαρά με λίγους πόνους  περιόδου .  Η μεθη έγινε μεσω ορου.  Τώρα κ εγω νομίζω  πως δεν γίνεται  να σου κάνει επςμβατικη  χωρίς μεθη,  γιατί όσο να ναι θα νιωσεις ένα πόνο.. Καλή επιτυχία  εύχομαι,  με την υστεροσκοπηση  σίγουρα θα έχεις μια καλύτερη  άποψη της μήτρας  και να είσαι αισιόδοξη  ότι θα σε βοηθήσει  να πετύχεις τον στόχο  σου! 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex1989 είπε:

Καλημερα.  Εύχομαι σύντομα  να έχεις μια υγιή εγκυμοσύνη! Έκανα πριν 2 χρόνια επςμβατικη  υστεροσκοπηση  σε κλινική στην Θεσσαλονίκη,  με μεθη  για να αφαιρέσω έναν μικρό πολυποδα από το ενδομητριο. Προσπαθούσα πριν ένα χρόνο σχεδόν κ μετά το ανακάλυψα.. Μόλις  τον αφαίρεσα στον επόμενο  κύκλο έμεινα έγκυος με μια προσπάθεια.   Ο γυναικολόγος μου είπε πως εκτός των άλλων με την υστεροσκοπηση φρεσκαρει  κ το ενδομητριο  κ είναι πιο γονιμο.  Εμένα κράτησε μισή ώρα μετα ήμουν  μια χαρά με λίγους πόνους  περιόδου .  Η μεθη έγινε μεσω ορου.  Τώρα κ εγω νομίζω  πως δεν γίνεται  να σου κάνει επςμβατικη  χωρίς μεθη,  γιατί όσο να ναι θα νιωσεις ένα πόνο.. Καλή επιτυχία  εύχομαι,  με την υστεροσκοπηση  σίγουρα θα έχεις μια καλύτερη  άποψη της μήτρας  και να είσαι αισιόδοξη  ότι θα σε βοηθήσει  να πετύχεις τον στόχο  σου! 

Σ ευχαριστώ πολύ μακάρι ....

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Θα ηθελα πολυ κι εγω να μαθω εαν καποια κοπελα εχει μεινει εγκυος μετα απο επεμβατικη υστεροσκοπηση. Λογω διαφραγματος στη μητρα, θα κανω κι εγω την επεμβαση την επομενη εβδομαδα. Η δικια μου ιστορία εχει ως εξης...(Ακολουθει σεντονι..)  Με τον αντρα μου αρχισαμε τις προσπάθειες για παιδακι τον προηγουμενο Σεπτέμβρη και κατοπιν ξεκινησαμε και τις απαραίτητες εξετασεις. Η γιατρος μου στον υπερηχο ειδε οτι υπάρχει κάποια ανωμαλια στη μητρα οποτε με παρεπεμψε για σαλπιγγογραφια. Η σαλπιγγογραφια εδειξε οτι εχω μονοκερη μητρα κ εγω ημουν να πεσω στα πατωματα. Να ναι καλα η γιατρος μου που δεν επαναπαυτηκε και με εστειλε για μαγνητικη. Η μαγνητικη εδειξε διαφραγμα μητρας!! Το οποίο φαίνεται να ειναι τοσο μεγαλο, που δεν επετρεψε στο σκιαγραφικο να εισχωρησει στο ενδομητριο γι αυτο και βγηκε λάθος η διαγνωση της σαλπιγγογραφιας. Ειλικρινα, με εχει φαει η αγωνια! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια έκανα την υστεροσκοπηση στην οποία είχα συμφησεις και κλειστό τραχηλικό στόμιο ,με τοπική αναισθησία μου καθάρισε τις περισσότερες συνδέσεις κι μου άνοιξε τον τράχηλο μου είπε να παίρνω 16 μέρες βιμπραμισιν και επειδή είμαι σε μέρες ωορρηξίας να κάνω και αυτό το μήνα τις προσπάθειες μου και τον άλλο και μετά από ενάμισι μήνα να με ξαναδεί 

Φυσικά μου είπε ότι είναι μια κύρια αιτία που δεν μπορώ να μείνω έγκυος 

Ελπίζω να βρέθηκε η λύση και να μείνω επιτέλους έγκυος ,αν κάποια κοπέλα έχει τέτοια εμπειρία και έχει μείνει μετά έγκυος θα εκτιμούσα μια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια έκανα την υστεροσκοπηση στην οποία είχα συμφησεις και κλειστό τραχηλικό στόμιο ,με τοπική αναισθησία μου καθάρισε τις περισσότερες συνδέσεις κι μου άνοιξε τον τράχηλο μου είπε να παίρνω 16 μέρες βιμπραμισιν και επειδή είμαι σε μέρες ωορρηξίας να κάνω και αυτό το μήνα τις προσπάθειες μου και τον άλλο και μετά από ενάμισι μήνα να με ξαναδεί 

Φυσικά μου είπε ότι είναι μια κύρια αιτία που δεν μπορώ να μείνω έγκυος 

Ελπίζω να βρέθηκε η λύση και να μείνω επιτέλους έγκυος ,αν κάποια κοπέλα έχει τέτοια εμπειρία και έχει μείνει μετά έγκυος θα εκτιμούσα μια απάντηση.

Σου εύχομαι μετά από αυτό να έχεις μια υγιεστατη εγκυμοσύνη.. αλλά εγώ επειδή πήρα 20 μέρες την συγκεκριμένη αντιβίωση θα σου συνιστούσα να πάρεις τα πιο ισχυρά προβιοτικα κ να τρως κ γιαούρτι με πέτσα κάθε μερα γτ εγώ έπαθα βαριας μορφης στοματιτιδα κ υπεφερα.ειναι μια από τις παρενέργειες.

Σου εύχομαι τα καλύτερα από δω κ πέρα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Σου εύχομαι μετά από αυτό να έχεις μια υγιεστατη εγκυμοσύνη.. αλλά εγώ επειδή πήρα 20 μέρες την συγκεκριμένη αντιβίωση θα σου συνιστούσα να πάρεις τα πιο ισχυρά προβιοτικα κ να τρως κ γιαούρτι με πέτσα κάθε μερα γτ εγώ έπαθα βαριας μορφης στοματιτιδα κ υπεφερα.ειναι μια από τις παρενέργειες.

Σου εύχομαι τα καλύτερα από δω κ πέρα!!

Πότε την έκανες την υστεροσκοπηση 

Βρήκες άκρη ;;

Προσπαθείς ακόμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/2/2021 at 12:25 ΠΜ, νικηαντωνια81 είπε:

Κι εγω Κρήτη είμαι. Εγω την εκανα με μέθη τον οκτωβριο. Έγκυος δεν έμεινα βέβαια αλλά αυτό δεν λέει κάτι.

Καλησπέρα και πάλι 

Όπως είχα αναφερθεί πριν κάποιες μέρες βρέθηκαν συμφησεις στη μήτρα οι οποίες επειδή ήταν office ύστεροσκοοηση δεν καθαρίστηκαν ολοκληρωτικά μου έδωσε αντιβίωση για 16 μέρες και μου είπε στον επόμενο κύκλο να πάμε στο Ασκληπιείο Ηρακλείου προφανώς για να καθαρίσουμε τη μήτρα διεξοδικά 

Μήπως γνωρίζεις τι κόστος έχει περίπου; 

Επίσης μήπως γνωριζεις σε δημόσιο νοσοκομείο αν θα πρότεινες κάποιο γυναικολόγο να την κάνω; Γιατί μου φαίνονται πολλά τα λεφτά ρε γμτ απ' ότι έχω διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε δημόσιο νοσοκομείο δεν ξέρω αν γίνεται. Στα Χανιά τουλάχιστον που μένω αυτό ισχύει.

για Ηράκλειο δεν γνωρίζω ρε γαμωτο καθόλου ούτε τους γιατρούς 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Σε δημόσιο νοσοκομείο δεν ξέρω αν γίνεται. Στα Χανιά τουλάχιστον που μένω αυτό ισχύει.

για Ηράκλειο δεν γνωρίζω ρε γαμωτο καθόλου ούτε τους γιατρούς 

Κατάλαβα 

Θα πρέπει να μάθω το τελικό ποσό για το Ασκληπιείο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...