Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Πολλές κενώσεις.


Marybabies

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία. Έχω μια μπεμπουλα που γίνεται μεθαύριο 5 μηνων. Τους 3 τελευταίους μήνες καταφεραμε τον αποκλειστικό θηλασμό. Στην αρχή είχε 1 κένωση το πολύ δύο την ημέρα και πολλές φορές έκανε και τριήμερο χωρίς. Ξαφνικά πριν 2 μήνες περίπου άρχισε διάρροιες έως και 8 φορές με βλενες και αιματακι μερικές φορές. Η παιδίατρος με καθησυχαζε αλλά εγώ έκανα καλλιέργεια η οποία βγήκε καθαρή. Το χρώμα ήταν πράσινο αλλά τώρα έφτιαξε. Βάρος παίρνει κανονικά. Έχω κόψει γαλακτοκομικά γιατί μου είπε ότι κάτι την ενοχλεί και πειραματίζομαι γιατί το πρόβλημα εξακολουθεί. Παρόλο που η παιδίατρος με καθησυχαζει εγώ ανησυχώ και νιώθω ότι της κάνω κακό. Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας. Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο post.

 


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Marybabies είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία. Έχω μια μπεμπουλα που γίνεται μεθαύριο 5 μηνων. Τους 3 τελευταίους μήνες καταφεραμε τον αποκλειστικό θηλασμό. Στην αρχή είχε 1 κένωση το πολύ δύο την ημέρα και πολλές φορές έκανε και τριήμερο χωρίς. Ξαφνικά πριν 2 μήνες περίπου άρχισε διάρροιες έως και 8 φορές με βλενες και αιματακι μερικές φορές. Η παιδίατρος με καθησυχαζε αλλά εγώ έκανα καλλιέργεια η οποία βγήκε καθαρή. Το χρώμα ήταν πράσινο αλλά τώρα έφτιαξε. Βάρος παίρνει κανονικά. Έχω κόψει γαλακτοκομικά γιατί μου είπε ότι κάτι την ενοχλεί και πειραματίζομαι γιατί το πρόβλημα εξακολουθεί. Παρόλο που η παιδίατρος με καθησυχαζει εγώ ανησυχώ και νιώθω ότι της κάνω κακό. Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας. Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο post.

 

το ιδιο ειχε παθει κ εμεvα στους 4 μηvες περιπου αλλα για 3 εβδομαδες . κατι τοv πειραζε το οποιο δεv αvακαλυψα  ποτε κ φτιαξαv μοvα τους τα κακακια του. επισης εβγαλε κ δοvτια εκειvη τηv εποχη που μαλλοv επιρεασαv. καλο ειvαι vα παρεις κ γvωμη αλλου παιδιατρου αv κατι σε αvχωvει παvτως

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

το ιδιο ειχε παθει κ εμεvα στους 4 μηvες περιπου αλλα για 3 εβδομαδες . κατι τοv πειραζε το οποιο δεv αvακαλυψα  ποτε κ φτιαξαv μοvα τους τα κακακια του. επισης εβγαλε κ δοvτια εκειvη τηv εποχη που μαλλοv επιρεασαv. καλο ειvαι vα παρεις κ γvωμη αλλου παιδιατρου αv κατι σε αvχωvει παvτως

Κι εμένα είναι έτοιμη γιατί βάζει συνέχεια τα χέρια στο στόμα. Και η μικροβιολόγος όμως δεν είπε κάτι.


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marybabies είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία. Έχω μια μπεμπουλα που γίνεται μεθαύριο 5 μηνων. Τους 3 τελευταίους μήνες καταφεραμε τον αποκλειστικό θηλασμό. Στην αρχή είχε 1 κένωση το πολύ δύο την ημέρα και πολλές φορές έκανε και τριήμερο χωρίς. Ξαφνικά πριν 2 μήνες περίπου άρχισε διάρροιες έως και 8 φορές με βλενες και αιματακι μερικές φορές. Η παιδίατρος με καθησυχαζε αλλά εγώ έκανα καλλιέργεια η οποία βγήκε καθαρή. Το χρώμα ήταν πράσινο αλλά τώρα έφτιαξε. Βάρος παίρνει κανονικά. Έχω κόψει γαλακτοκομικά γιατί μου είπε ότι κάτι την ενοχλεί και πειραματίζομαι γιατί το πρόβλημα εξακολουθεί. Παρόλο που η παιδίατρος με καθησυχαζει εγώ ανησυχώ και νιώθω ότι της κάνω κακό. Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας. Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο post.

 

Υπάρχει περίπτωση να οφείλεται στα δόντια, αν κ νομιζω οι γιατροί δ το παραδεχονται

Αν θέλεις να είσαι σίγουρη καλύτερα να ρωτήσεις παιδοαλλεργιολογο η παιδογαστρεντερολογο. Θα σε κατατοπίσει στο θέμα διατροφής

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 15/1/2020 at 12:33 ΠΜ, Marybabies είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία. Έχω μια μπεμπουλα που γίνεται μεθαύριο 5 μηνων. Τους 3 τελευταίους μήνες καταφεραμε τον αποκλειστικό θηλασμό. Στην αρχή είχε 1 κένωση το πολύ δύο την ημέρα και πολλές φορές έκανε και τριήμερο χωρίς. Ξαφνικά πριν 2 μήνες περίπου άρχισε διάρροιες έως και 8 φορές με βλενες και αιματακι μερικές φορές. Η παιδίατρος με καθησυχαζε αλλά εγώ έκανα καλλιέργεια η οποία βγήκε καθαρή. Το χρώμα ήταν πράσινο αλλά τώρα έφτιαξε. Βάρος παίρνει κανονικά. Έχω κόψει γαλακτοκομικά γιατί μου είπε ότι κάτι την ενοχλεί και πειραματίζομαι γιατί το πρόβλημα εξακολουθεί. Παρόλο που η παιδίατρος με καθησυχαζει εγώ ανησυχώ και νιώθω ότι της κάνω κακό. Παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας. Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο post.

 

Γεια σου,το ιδιο επαθα εγω στο μπεμπη,ειδα αιμα και βλεννη 3 μηνων,σταματησα τα γαλακτοκομικα και ξαναειδα μετα απο εναμιση μηνα παλι.Επισκέφθηκα παιδογαστρεντερολογο γιατι ειχα αγχωθει και τελικα μετα απο λεπτομερη αναλυση(αλλεργειων ολης της οικογενειας,διατροφη δικη μου,εξεταση πρωκτου για ραγαδα ή αιμοραιδα)ειδαμε οτι υπευθυνο ηταν τελικα το ποσιμο εμβολιο της γαστρεντεριτιδας το οποιο ειχε ως παρενεργεια την αιματοχεσια οπως την εγραφε,τα συμτωματα αρχισαν 15 μερες μετα το εμβολιο και τις δυο φορες που ειδα αιμα στα κακα του.Αρχισαμε στερεες τροφες 5,5 μηνων με οδηγιες παιδογαστρεντερολογου και ολα ειναι μια χαρα.

Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη βεβαια απλα αυτη ηταν η δικη εμπειρια.Ελπιζω να ειστε καλα και να μην ξαναειδες αιμα στο μωρο. 


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...