Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Αχ αυτά τα τεστ..


Renez

Recommended Posts

Just now, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!είμαι κ εγώ 5 μέρες πριν την περίοδο κ είμαι με 5 τεστακια αχναααα που λες μπααα... πάντως κάτι ξεχωρίζει κ τα είδε κ ο άντρας μ! Μακαρι λοιπόν ν είμαι καιεγώ!!:)Ν κάνουμε ομάδα. 

Χαχαχ 5 τεστ έκανες βρε??? Λογικό να είναι αχνό τοοοσο νωρίς!! Επανέλαβε σε λίγες μέρες που θα έχει ανέβει η ορμόνη αρκετά !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Blonde είπε:

Χαχαχ 5 τεστ έκανες βρε??? Λογικό να είναι αχνό τοοοσο νωρίς!! Επανέλαβε σε λίγες μέρες που θα έχει ανέβει η ορμόνη αρκετά !! 

Αφού είχα πάρει 50 για παν ενδεχόμενο :Dελπίζω όλα να πάνε καλά γτ έχω τρομερό άγχος!!!! Θετικά βγαίνουν αφού στεγνωσουν λίγο.. πάντως για ν βγαίνουν Όλα Έτσι μάλλον είμαι Ε? Δεν είμαι κατά φαντασίαν....ουφ!! Κάθε φορά τα ίδια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Renez είπε:

 

Καλημέρααα!! Δυστυχώς δεν μου την ανοίγει.. εννοείται δεν άντεξα να περιμένω κ ενώ κατουριομουν σαν τρελή από 7:45 περίμενα μέχρι ακριβώς που ανοίγουν τα φαρμακεία κ έτρεξα να παρω ξανά τεστ!! Και... Ναιιιι θα είμαι κ εγώ μανούλα του 20 λοιπόν!! Είναι πάλι άχνη η γραμμή αλλά αρκετά πιο σκούρα πλέον από τη χθεσινή!! Έχω κ 2ο τεστ να το κάνω αύριο να δω αν θα σκουρινει κι άλλο αλλά ήδη είμαι βέβαιη πλέον!! Καλά κάνω ε?! :-)

Όπως θα δεις που έγραψα κ στη Ντεπη έκανα πρωί πρωί κ άλλο τεστ κ είναι ξανά αχνό θετικό αλλά πιο σκούρο από χθες άρα ανεβαίνει σιγά σιγά η ορμόνη άρα είμαι εγκυουλα κ εγώ λοιπόν!! Τυχερό το 20 και τα επιδόματα του χαχαχαχα ελπίζω να σου περάσουν κ οι πονοκέφαλοι γτ ειναι τραγικό..ξέρω λόγω ημικρανίας..πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται?

Καλέ άσε τα τέστ και τράβα κάνε μια χοριακή είσαι στάνταρ έγκυος συγχαρητήρια!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Καλέ άσε τα τέστ και τράβα κάνε μια χοριακή είσαι στάνταρ έγκυος συγχαρητήρια!!

Θέλω ν περιμένω κανονικά στη καθυστέρηση ώστε ν πάρω κ τη γιατρό κατευθείαν..Γτ τώρα ίσως το νούμερο είναι πολυυ μικρό..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Αφού είχα πάρει 50 για παν ενδεχόμενο :Dελπίζω όλα να πάνε καλά γτ έχω τρομερό άγχος!!!! Θετικά βγαίνουν αφού στεγνωσουν λίγο.. πάντως για ν βγαίνουν Όλα Έτσι μάλλον είμαι Ε? Δεν είμαι κατά φαντασίαν....ουφ!! Κάθε φορά τα ίδια!!!

Αααα εντάξει έχεις να κάνεις ουυυυυ!!  One step χρησιμοποιείς? Τα έχεις κάνει πολύ νωρίς για αυτό βγαίνουν έτσι θα δεις ότι οδό πλησιάζουν οι μέρες για την καθυστέρηση θα σκουρυνουν πιο πολύ κ θα βγαίνει κ απ' ευθείας!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blonde είπε:

Αααα εντάξει έχεις να κάνεις ουυυυυ!!  One step χρησιμοποιείς? Τα έχεις κάνει πολύ νωρίς για αυτό βγαίνουν έτσι θα δεις ότι οδό πλησιάζουν οι μέρες για την καθυστέρηση θα σκουρυνουν πιο πολύ κ θα βγαίνει κ απ' ευθείας!  

Όχι είναι από ιμπει δε θυμάμαι πως λέγονται.  Μακάρι!!

Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2020 at 7:11 PM, Renez said:

Κορίτσια καλησπέρα.. πρώτη φορά γράφω στο site παρότι το τελευταίο διάστημα που άρχισα τις προσπαθείες με τον άντρα μου σας παρακολουθώ.. θα ήθελα τη βοήθεια σας.. έκανα αυτό το τεστ (first step early) 4  ημέρες πριν την μέρα καθυστέρησης κ έχει μια πολύυυ άχνη γραμμή η οποία με μπέρδεψε,είναι θετικό άραγε? :-/ αν ξέρει κάποια να μου πει πως επισυνάπτω φωτό ευχαρίστως να το ανεβάσω να το δείτε..

 

Καλησπέρα Renez, βρίσκομαι σε παρόμοια θέση. Σήμερα εκανα τεστ εγκυμοσύνης first step και βγήκε αχνό! Πάω να τρελαθώ! Μακάρι να είμαι! Περιμένω να ξημερώσει για να κάνω και το άλλο! Εσύ έκανες χοριακή εξέταση??

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Blonde είπε:

Αααα εντάξει έχεις να κάνεις ουυυυυ!!  One step χρησιμοποιείς? Τα έχεις κάνει πολύ νωρίς για αυτό βγαίνουν έτσι θα δεις ότι οδό πλησιάζουν οι μέρες για την καθυστέρηση θα σκουρυνουν πιο πολύ κ θα βγαίνει κ απ' ευθείας!  

Καλά... ότι να ναι...της one step είναι τλκ....έχουν κολλημένο χαρτάκι πάνω ακριβώς κ επειδή είναι ροζ αντί για μπλε που τα είχα πιο παλιά μπερδεύτηκα.... Η γιατρός πάντως μ είπε ν παω για χοριακη τη μέρα της περιόδου.   Οπότε Παρασκευή θ πάω κ μέχρι το μεσημέρι  αναμονή!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, oneira_glyka είπε:

Καλά... ότι να ναι...της one step είναι τλκ....έχουν κολλημένο χαρτάκι πάνω ακριβώς κ επειδή είναι ροζ αντί για μπλε που τα είχα πιο παλιά μπερδεύτηκα.... Η γιατρός πάντως μ είπε ν παω για χοριακη τη μέρα της περιόδου.   Οπότε Παρασκευή θ πάω κ μέχρι το μεσημέρι  αναμονή!!!

Χαχαχα δεν πειράζει το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει :grin::x!! Ναι λογικό αν την έκανες τώρα θα είχες χαμηλό νούμερακι και μπορεί να σε αγχώνε λιγάκι!! Περιμένουμε την Παρασκευή δυναμικά :grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, kristalenia είπε:

Καλησπέρα Renez, βρίσκομαι σε παρόμοια θέση. Σήμερα εκανα τεστ εγκυμοσύνης first step και βγήκε αχνό! Πάω να τρελαθώ! Μακάρι να είμαι! Περιμένω να ξημερώσει για να κάνω και το άλλο! Εσύ έκανες χοριακή εξέταση??

Κρισταλενια μου καλησπέρα. Αύριο στις 8:30 θα κάνω τη χοριακη μου αλλά είμαι βέβαιη για την εγκυμοσύνη μου καθώς σήμερα έκανα ξανά 3ο τεστ κ είναι σκούρο πλέον κανονικά!! Ακριβώς περίμενε το πρωί κ σύγκρινε με το χθεσινό να δεις αν έχει σκουρινει γτ κανονικά πρέπει να αλλάζει μέρα με τη μέρα.. εγώ έκανα 3 σύνολο από προχθές ..το πρώτο ήταν τόσο αχνό που τώρα σε σύγκριση με τα άλλα δύο απορώ πως το βλέπαμε κιόλας!! Χθες βγήκε ακόμη πιο σκούρο αλλά αχνό ακόμη κ σήμερα ήταν σχεδόν σαν τη γραμμή τη δίπλα της λειτουργίας :-) θα είσαι κ εσύ λοιπόν!!!!!

Just now, oneira_glyka είπε:

Καλά... ότι να ναι...της one step είναι τλκ....έχουν κολλημένο χαρτάκι πάνω ακριβώς κ επειδή είναι ροζ αντί για μπλε που τα είχα πιο παλιά μπερδεύτηκα.... Η γιατρός πάντως μ είπε ν παω για χοριακη τη μέρα της περιόδου.   Οπότε Παρασκευή θ πάω κ μέχρι το μεσημέρι  αναμονή!!!

Καλησπεραα!! Βάση της δικής μου πρόσφατης εμπειρίας θα είσαι πιστευω μανούλα κ εσύ!! Απλά ρε αγάπη μου κάνεις τσάμπα συνεχόμενα τα τεστ καθώς ναι μεν ανεβαίνει μέρα με τη μέρα η ορμόνη αλλά όχι κ να κάνεις την ίδια μέρα γτ δε θα χει διάφορα κ απλά θα μπερδευεσαι!! Πότε έκανες το πρώτο?

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κρισταλενια μου καλησπέρα. Αύριο στις 8:30 θα κάνω τη χοριακη μου αλλά είμαι βέβαιη για την εγκυμοσύνη μου καθώς σήμερα έκανα ξανά 3ο τεστ κ είναι σκούρο πλέον κανονικά!! Ακριβώς περίμενε το πρωί κ σύγκρινε με το χθεσινό να δεις αν έχει σκουρινει γτ κανονικά πρέπει να αλλάζει μέρα με τη μέρα.. εγώ έκανα 3 σύνολο από προχθές ..το πρώτο ήταν τόσο αχνό που τώρα σε σύγκριση με τα άλλα δύο απορώ πως το βλέπαμε κιόλας!! Χθες βγήκε ακόμη πιο σκούρο αλλά αχνό ακόμη κ σήμερα ήταν σχεδόν σαν τη γραμμή τη δίπλα της λειτουργίας :-) θα είσαι κ εσύ λοιπόν!!!!!

Καλησπεραα!! Βάση της δικής μου πρόσφατης εμπειρίας θα είσαι πιστευω μανούλα κ εσύ!! Απλά ρε αγάπη μου κάνεις τσάμπα συνεχόμενα τα τεστ καθώς ναι μεν ανεβαίνει μέρα με τη μέρα η ορμόνη αλλά όχι κ να κάνεις την ίδια μέρα γτ δε θα χει διάφορα κ απλά θα μπερδευεσαι!! Πότε έκανες το πρώτο?

Έχεις πολυυυ δίκιο κ ο άντρας μ αυτό με λέει.. κ επειδή δεν είναι ίδιες σε χρώμα και λογικό μεσημεριατικα ν φαίνονται αχνααακ να λες μπα..... Κ έτσι αγχώνομαι!!!

Εντωμεταξύ θηλάζω κ μ λέει ν μη το σηκώνω τον μικρό... Ν δω πως θ γίνει αυτό... βοήθεια γιοκ... Αλλά χαίρομαι τόσο πολύ!!! Μακάρι να είμαστε όλες μανούλες με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, oneira_glyka είπε:

Έχεις πολυυυ δίκιο κ ο άντρας μ αυτό με λέει.. κ επειδή δεν είναι ίδιες σε χρώμα και λογικό μεσημεριατικα ν φαίνονται αχνααακ να λες μπα..... Κ έτσι αγχώνομαι!!!

Εντωμεταξύ θηλάζω κ μ λέει ν μη το σηκώνω τον μικρό... Ν δω πως θ γίνει αυτό... βοήθεια γιοκ... Αλλά χαίρομαι τόσο πολύ!!! Μακάρι να είμαστε όλες μανούλες με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Θα είμαστε!! Σταμάτα να το σκέφτεσαι,αφιερωσου ακόμη αποκλειστικά στο μωρό που ήδη έχεις στην αγκαλιά σου και είσαι όλος του ο κόσμος κ θα έρθει κ το άλλο στην ώρα του. Μην αγχώνεσαι γτ ετσι μεταφερεις το άγχος σου κ στον άντρα σου κ στο παιδί σου αλλά κ στο άλλο νινι που ήδη έχεις μέσα σου κ είναι κρίμα. Υπόσχεση λοιπόν να μην ξανά πεις στον άντρα σου για το άγχος σου κ τα τεστ κ να κάνεις ένα κάθε πρωί κ θα το συγκρίνεις με το χθεσινό κάθε φορά ώστε να βλέπεις αν σκουρινει σιγά σιγά. Εντάξει κορίτσι? 

Υγ: συγγνώμη για το θάρρος αλλά τα λέω μέσα από τη καρδιά μου σαν μια συμβουλή φίλης.

Και δε θα πάθεις κάτι αν σηκώνεις το παιδί,τόσες μανάδες έχουν 2 παιδάκια κ είναι μια χαρα.!! Απλά προσπάθησε να είσαι καθιστή όσο τον έχεις αγκαλια ώστε να μην επομιζεσαι όλο το βάρος του στη μέση σου :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Θα είμαστε!! Σταμάτα να το σκέφτεσαι,αφιερωσου ακόμη αποκλειστικά στο μωρό που ήδη έχεις στην αγκαλιά σου και είσαι όλος του ο κόσμος κ θα έρθει κ το άλλο στην ώρα του. Μην αγχώνεσαι γτ ετσι μεταφερεις το άγχος σου κ στον άντρα σου κ στο παιδί σου αλλά κ στο άλλο νινι που ήδη έχεις μέσα σου κ είναι κρίμα. Υπόσχεση λοιπόν να μην ξανά πεις στον άντρα σου για το άγχος σου κ τα τεστ κ να κάνεις ένα κάθε πρωί κ θα το συγκρίνεις με το χθεσινό κάθε φορά ώστε να βλέπεις αν σκουρινει σιγά σιγά. Εντάξει κορίτσι? 

Υγ: συγγνώμη για το θάρρος αλλά τα λέω μέσα από τη καρδιά μου σαν μια συμβουλή φίλης.

Και δε θα πάθεις κάτι αν σηκώνεις το παιδί,τόσες μανάδες έχουν 2 παιδάκια κ είναι μια χαρα.!! Απλά προσπάθησε να είσαι καθιστή όσο τον έχεις αγκαλια ώστε να μην επομιζεσαι όλο το βάρος του στη μέση σου :-)

Εννοείται και σε ευχαριστώ!!γι'αυτό γράφουμε εδώ...για συμβουλές απόψεις, κ να συνεφερνουμε η μια την άλλη :-D

Θεωρώ ότι το ν προσέχω το είπε λόγω αποκόλλησης στην τελευταία εγκυμοσύνη.. Μέχρι ν με δει τουλάχιστον..Όπως είπες όμως  καμία μαμά δεν έπαθε κάτι!!! Εσύ έχεις πάει στο γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, oneira_glyka είπε:

Έχεις πολυυυ δίκιο κ ο άντρας μ αυτό με λέει.. κ επειδή δεν είναι ίδιες σε χρώμα και λογικό μεσημεριατικα ν φαίνονται αχνααακ να λες μπα..... Κ έτσι αγχώνομαι!!!

Εντωμεταξύ θηλάζω κ μ λέει ν μη το σηκώνω τον μικρό... Ν δω πως θ γίνει αυτό... βοήθεια γιοκ... Αλλά χαίρομαι τόσο πολύ!!! Μακάρι να είμαστε όλες μανούλες με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Καλησπερα.Μαλλον εισαι εγκυος.Με το καλο ευχομαι.Εγω εμεινα εγκυος οταν ο μικρος μου ηταν 18 μηνων και 12 κιλα.Οταν ειπα στο γιατρο οτι τον σηκωνω μου ειπε:Καλα κανεις.Τωρα μπηκα στον 6ο κι αυτος κοντευει τα 2 και ειναι 12.700. και συνεχιζω.Οσο μπορεις να το αποφυγεις καλο ειναι η να τον παιρνεις αγκαλια καθιστη περισσοτερο στην αρχη αλλα μην αγχωνεσαι γι αυτο

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...