Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

Αχ αυτά τα τεστ..


Renez

Recommended Posts

Just now, kristalenia είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!  μίλησα με το γιατρό και μου είπε να πάω Παρασκευή για τον υπέρυχο. Τού έπα ότι έχω πονάκια και υγρά και μου είπε να πάρω utrogestan των 200, ένα κάθε βράδυ!! Αυτό είναι ορμόνη?

Είναι προγεστερόνη!! Τέλεια η χοριακη σου μην κάνεις άλλη τώρα χαχαχα!! υπομονή μέχρι την Παρασκευή :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, kristalenia είπε:

Μόλις πήρα την χοριακή μου κορίτσια! από 397,5 ανέβηκε  874,3!!! 

Μετά από πόσες μέρες τη ξανά έκανες?? Μπράβο κοριτσάρα !! Κ εγώ σήμερα έκανα τη δεύτερη μου!!

21 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Ούτε σήμερα μ ηρθε.. δε θέλω ν τρέφω ελπίδες μωρέ. Γτ σίγουρα δεν πρόκειται να το πιάσαμε αμέσως με τη πρώτη.. Αλλά τις άλλες τρεις φορές με τη μυρωδιά τα πιασα..  Αλλά κ αυτή η χοριακη βγήκε κ 2.. Δεν είναι για ν πεις ίσως κάτι πάει ν γίνει.... 

Ποτέ δε ξέρεις.. κ εμείς με τη πρώτη το πιάσαμε κ δε το πίστευα ούτε εγώ!! Έλεγα σε 3-4 μήνες με τ καλό κ τελικά τσουπ με τη πρώτη!! Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μετά από πόσες μέρες τη ξανά έκανες?? Μπράβο κοριτσάρα !! Κ εγώ σήμερα έκανα τη δεύτερη μου!!

Ποτέ δε ξέρεις.. κ εμείς με τη πρώτη το πιάσαμε κ δε το πίστευα ούτε εγώ!! Έλεγα σε 3-4 μήνες με τ καλό κ τελικά τσουπ με τη πρώτη!! Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση??

Σήμερα η δεύτερη μέρα κλείνει αλλά τεστακια αρνητικά έχω. Οπότε απλά περιμένω κανονικά την περίοδο. Κ ανυπομονώ πλέον.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, oneira_glyka είπε:

Σήμερα η δεύτερη μέρα κλείνει αλλά τεστακια αρνητικά έχω. Οπότε απλά περιμένω κανονικά την περίοδο. Κ ανυπομονώ πλέον.. 

Ναι πράγματι αντε να έρθει να τελειώνει να αρχίσετε ξανά προσπάθειες :-)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Renez said:

Μετά από πόσες μέρες τη ξανά έκανες?? Μπράβο κοριτσάρα !! Κ εγώ σήμερα έκανα τη δεύτερη μου!!

Ποτέ δε ξέρεις.. κ εμείς με τη πρώτη το πιάσαμε κ δε το πίστευα ούτε εγώ!! Έλεγα σε 3-4 μήνες με τ καλό κ τελικά τσουπ με τη πρώτη!! Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση??

Renez μου την ξαναέκανα μετά από 2 μέρες! Εσένα βγήκε; Κι εγώ κορίτσια με τη πρώτη. Είπαμε να προσπαθήσουμε τον Δεκέμβριο και τσουπ ήρθε! βέβαια λόγω πολυκυστικών έχω μεγάλο κύκλο και δεν παρακολουθούσα ωορρηξία και Γόνιμες  Μέρες! 

5 hours ago, oneira_glyka said:

Σήμερα η δεύτερη μέρα κλείνει αλλά τεστακια αρνητικά έχω. Οπότε απλά περιμένω κανονικά την περίοδο. Κ ανυπομονώ πλέον.. 

Μπορεί να έχεις καθυστερημένη σύλληψη, όποτε περίμενε λίγο ακόμα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kristalenia είπε:

Renez μου την ξαναέκανα μετά από 2 μέρες! Εσένα βγήκε; Κι εγώ κορίτσια με τη πρώτη. Είπαμε να προσπαθήσουμε τον Δεκέμβριο και τσουπ ήρθε! βέβαια λόγω πολυκυστικών έχω μεγάλο κύκλο και δεν παρακολουθούσα ωορρηξία και Γόνιμες  Μέρες! 

Μπορεί να έχεις καθυστερημένη σύλληψη, όποτε περίμενε λίγο ακόμα!!

Δε νομίζω..γτ η χοριακη βγήκε Παρασκευή 2. Αν ανεβαίνει με τη μικρότερη πες αύξηση  θ πρέπει σήμερα νφανεί κανονικά στα τεστακια πιστεύω.. έστω κάτι πολύ αχνό.  Οπότε αν μέχρι βράδυ δεν βγει κανένα θετικό τεστ κ καθυστερήσει κ άλλο Θ πάω στη γιατρό γτ νομίζω πως την ωορρηξία την κατάλαβα.  

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, kristalenia είπε:

Renez μου την ξαναέκανα μετά από 2 μέρες! Εσένα βγήκε; Κι εγώ κορίτσια με τη πρώτη. Είπαμε να προσπαθήσουμε τον Δεκέμβριο και τσουπ ήρθε! βέβαια λόγω πολυκυστικών έχω μεγάλο κύκλο και δεν παρακολουθούσα ωορρηξία και Γόνιμες  Μέρες! 

Μπορεί να έχεις καθυστερημένη σύλληψη, όποτε περίμενε λίγο ακόμα!!

Κορίτσι μου εμένα από 322.9 ανέβηκε σε 2705.1 αλλαετα από 5 ημέρες πήγα εγώ όχι μετά από δύο. Οπότε όλα καλά κ εμένα!! Σήμερα πήγα στο γιατρο πρώτη φορά να μου γράψει τις πρώτες αιματολογικές κ τις βιταμίνες(σίδηρο κ φολικό) κ υπέρηχο θα κάνω Μ είπε την άλλη Παρασκευή να έχω μπει 6.5 βδομάδων ώστε να ακούσουμε κ καρδουλα γτ τώρα Μ είπε πως δε θα φαίνεται τπτ. Πως είσαι εσύ από συμπτώματα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Κορίτσι μου εμένα από 322.9 ανέβηκε σε 2705.1 αλλαετα από 5 ημέρες πήγα εγώ όχι μετά από δύο. Οπότε όλα καλά κ εμένα!! Σήμερα πήγα στο γιατρο πρώτη φορά να μου γράψει τις πρώτες αιματολογικές κ τις βιταμίνες(σίδηρο κ φολικό) κ υπέρηχο θα κάνω Μ είπε την άλλη Παρασκευή να έχω μπει 6.5 βδομάδων ώστε να ακούσουμε κ καρδουλα γτ τώρα Μ είπε πως δε θα φαίνεται τπτ. Πως είσαι εσύ από συμπτώματα?

Τέλεια χοριακή!!! Αυξήθηκε πάρα πολύ!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ακούσεις τη καρδούλα!! Θα περιμένω νέα σου μολις πας... Και μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να ζήσω αυτό το συναίσθημα συγκινούμαι!! Από συμπτώματα, έχω υπνηλία, όρεξη για φαγητό αλλά συγκρατούνται όσο μπορώ και πρήξιμο στήθους. Επίσης είχα κάτι πονάκια και υγρά λευκά, το είπα του γιατρού καιρό είπε να παίρνω ένα χαπάκι utrogestan κάθε βράδυ!! Εσύ από συμπτώματα;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Τέλεια χοριακή!!! Αυξήθηκε πάρα πολύ!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ακούσεις τη καρδούλα!! Θα περιμένω νέα σου μολις πας... Και μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να ζήσω αυτό το συναίσθημα συγκινούμαι!! Από συμπτώματα, έχω υπνηλία, όρεξη για φαγητό αλλά συγκρατούνται όσο μπορώ και πρήξιμο στήθους. Επίσης είχα κάτι πονάκια και υγρά λευκά, το είπα του γιατρού καιρό είπε να παίρνω ένα χαπάκι utrogestan κάθε βράδυ!! Εσύ από συμπτώματα;; 

Στήθος πριξημο φουλ,πόνο στη μέση,όρεξη επίσης έχω πολύ αλλά το ρίχνω πιο πολύ σε φρούτα κτλ γτ αλλιώς με βλέπω φακλανα μέχρι τον 9 κ πόνους με λευκά υγρά έχω κ εγώ κ του το είπα σήμερα αλλά μου είπε πως αν δεν δω αίμα δε χρειάζεται να επιβαρυνθω με χάπια. Επίσης μου είπε τελική ημερομηνία 28 Σεπτεμβρίου με 3 Οκτωβρίου.. άσχετο εσύ πόσο χρονών είσαι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Στήθος πριξημο φουλ,πόνο στη μέση,όρεξη επίσης έχω πολύ αλλά το ρίχνω πιο πολύ σε φρούτα κτλ γτ αλλιώς με βλέπω φακλανα μέχρι τον 9 κ πόνους με λευκά υγρά έχω κ εγώ κ του το είπα σήμερα αλλά μου είπε πως αν δεν δω αίμα δε χρειάζεται να επιβαρυνθω με χάπια. Επίσης μου είπε τελική ημερομηνία 28 Σεπτεμβρίου με 3 Οκτωβρίου.. άσχετο εσύ πόσο χρονών είσαι? 

Στα 30 είμαι!!! Εγώ θα πάω τη Παρασκευη το απόγευμα να με δει. Σύμφωνα με την τελευταία χοριακή της Δευτέρας που ήταν 874,3 την Παρασκευή που θα πάω, λογικά θα έχει ξεπεράσει τις 3.000 όποτε λογικά θα δούμε σάκο!! Εμβρυακά στοιχεία ξέρεις πότε φαίνονται;; Εσένα δεν σε εξέτασε έστω να δείτε σάκο;; 
αααα επίσης παίρνω φολικό!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kristalenia είπε:

Στα 30 είμαι!!! Εγώ θα πάω τη Παρασκευη το απόγευμα να με δει. Σύμφωνα με την τελευταία χοριακή της Δευτέρας που ήταν 874,3 την Παρασκευή που θα πάω, λογικά θα έχει ξεπεράσει τις 3.000 όποτε λογικά θα δούμε σάκο!! Εμβρυακά στοιχεία ξέρεις πότε φαίνονται;; Εσένα δεν σε εξέτασε έστω να δείτε σάκο;; 
αααα επίσης παίρνω φολικό!! 

Όχι δε με εξετασε μου είπε πως εφόσον αυξήθηκε τόσο η χοριακη σημαίνει πως προχωράει καλά η κύηση κ σίγουρα είναι ενδομήτρια,είναι το βασικό που τους ενδιαφέρει στην αρχή.. γτ αν δεν ανεβαίνει η χοριακη παίζει να είναι χημική εγκυμοσύνη ή μπορεί να είναι εκτοπη κύηση. Αλλά εμένα μου το απέκλεισε αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Τέλεια!! Να ξέρες πόσα έχω διαβάσει εδώ μέσα από τότε που έμαθα πως είμαι εγκυος! Μέχρι να πάω την Παρασκευή δεν θα ησυχάσω!!! 

Εγώ εμπαινα κ ένα μήνα πριν αρχίσω καν να προσπαθώ! Σκέψου χαχα!! Σε ποιο μαιευτήριο θα πας?

Link to comment
Share on other sites

Πω πω!! Σε είχε πιάσει άγχος;; Φαντάζομαι μέχρι να γεννήσουμε τι άγχος έχουμε να περάσουμε!! Στα Χανιά μένω οπότε εκεί που ξεγεννάει ο γιατρός μου. Στο ΙASIS. Εσυ;; Επίσης σκέφτεσαι φυσιολογικά;;  

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Πω πω!! Σε είχε πιάσει άγχος;; Φαντάζομαι μέχρι να γεννήσουμε τι άγχος έχουμε να περάσουμε!! Στα Χανιά μένω οπότε εκεί που ξεγεννάει ο γιατρός μου. Στο ΙASIS. Εσυ;; Επίσης σκέφτεσαι φυσιολογικά;;  

Εγώ στο Έλενα είναι δημόσιο εδώ στην Αθήνα αλλα είναι πανεπιστημιακό κ θεωρείται το καλύτερο.. με φυσικό λέω να πάω αν κ με φοβίζει λίγο η σκέψη.. ναι έχουμε να ζήσουμε πολλά μέχρι τη γέννα κ είμαστε ακόμη στις πρώτες εβδομάδες :-) τρελες μανάδες!! Κ μετά λέγαμε τις μανάδες μας υπερπροστατευτικες :-p

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...