Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Αχ αυτά τα τεστ..


Renez

Recommended Posts

Just now, oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα!!!Μόλις την έστειλαν κορίτσια. Είναι 2. Άρα για βιοχημική την κόβω γτ κ τ τεστ ήταν πιο αχνά.. Τον επόμενο μήνα!Περιμένω την περίοδο κ βλέπουμε.!!!

Έβαλα κ τον άντρα μ ν κάνει σκεφτείτε κ του άντρα μ είναι πεντακάθαρο κ σε μένα φαίνεται σαν μια σκιά γραμμή... δε ξέρω τι παίζει..τι πιάνει το τεστ κ όχι η χοριακη!!

Καλησπέρα!! Μήπως υπάρχει καποιο πρόβλημα με τα τεστ? Είδα και μια άλλη κοπέλα πριν την καθυστέρηση είχε αχνα τεστ και η χοριακη της ήταν αρνητική 0.1 άρα δεν παίζει βιοχημική γιατί και μετά την χοριακη της έβγαινε το ίδιο! Και χρησιμοποιεί one step κι αυτή!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα!!! Σήμερα έκανα 2η χοριακή όπως μου είχε πει ο γιατρός και από 146.84 ανέβηκε σε 397.50. 

απ' ότι έχω διβάσει πρέπει να υπερδιπλασιάζεται οπότε νομίζω είμαι καλά!

Δεν ξέρω γιατί μου είπε ο γιατρός να ξανακάνω χοριακή, αλλά τον άκουσα. Μου είπε να πάω και τη Δευτέρα και μετά θα με δει για υπέρυχο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα!!! Σήμερα έκανα 2η χοριακή όπως μου είχε πει ο γιατρός και από 146.84 ανέβηκε σε 397.50. 

απ' ότι έχω διβάσει πρέπει να υπερδιπλασιάζεται οπότε νομίζω είμαι καλά!

Δεν ξέρω γιατί μου είπε ο γιατρός να ξανακάνω χοριακή, αλλά τον άκουσα. Μου είπε να πάω και τη Δευτέρα και μετά θα με δει για υπέρυχο!!

Καλημέρα!! Η χοριακη πρέπει να διπλασιάζεται στο 48ωρο!! Είσαι πολύ καλά, να έχεις μια υγιή και τελειομηνη έγκυμοσυνη!! Χοριακες ζητάνε πάντα δύο για να δουν εάν έχει σωστό διπλασιασμό εφόσον ακόμη δεν μπορεί να σε δει υπερηχογραφικά!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde said:

Καλημέρα!! Η χοριακη πρέπει να διπλασιάζεται στο 48ωρο!! Είσαι πολύ καλά, να έχεις μια υγιή και τελειομηνη έγκυμοσυνη!! Χοριακες ζητάνε πάντα δύο για να δουν εάν έχει σωστό διπλασιασμό εφόσον ακόμη δεν μπορεί να σε δει υπερηχογραφικά!! 

Ευχαριστώ πολύ Blonde!!! Eλπίζω την επόμενη βδομάδα να δω το σποράκι μου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, kristalenia είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα!!! Σήμερα έκανα 2η χοριακή όπως μου είχε πει ο γιατρός και από 146.84 ανέβηκε σε 397.50. 

απ' ότι έχω διβάσει πρέπει να υπερδιπλασιάζεται οπότε νομίζω είμαι καλά!

Δεν ξέρω γιατί μου είπε ο γιατρός να ξανακάνω χοριακή, αλλά τον άκουσα. Μου είπε να πάω και τη Δευτέρα και μετά θα με δει για υπέρυχο!!

Είχες παλαιότερα κάποια αποβολή η βιοχημική κύηση? Ρωτάω για το λόγο που σου είπε να ξανά πας. Πάντως συγχαρητήρια κορίτσι μου πολύ καλά είναι,εισαι τελείως εγκυουλα χαχα εμένα η πρώτη μου ήταν 322.3 και Δευτέρα θα ξανά πάω,έτσι γιατί δεν αντέχω αναμονή μέχρι τη Τετάρτη που έχω το πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο κ θέλω να βλέπω πως πάει καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Είχες παλαιότερα κάποια αποβολή η βιοχημική κύηση? Ρωτάω για το λόγο που σου είπε να ξανά πας. Πάντως συγχαρητήρια κορίτσι μου πολύ καλά είναι,εισαι τελείως εγκυουλα χαχα εμένα η πρώτη μου ήταν 322.3 και Δευτέρα θα ξανά πάω,έτσι γιατί δεν αντέχω αναμονή μέχρι τη Τετάρτη που έχω το πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο κ θέλω να βλέπω πως πάει καλά!!

όχι πρώτη φορά μένω έγκυος!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! μου είπε θα με δει την επόμενη βδομάδα. λογικά θα δούμε πρώτα σάκο και μετά το σποράκι ε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

όχι πρώτη φορά μένω έγκυος!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! μου είπε θα με δει την επόμενη βδομάδα. λογικά θα δούμε πρώτα σάκο και μετά το σποράκι ε?

Τι να σου πως ρε αγάπη? Κ εμένα το πρώτο μου είναι.. τη Τετάρτη που θα πάω θα είμαι 5 εβδομάδων..εσύ? Πότε έχεις ραντεβου?

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2020 at 8:44 ΜΜ, Renez είπε:

Καμία..??

Γεια σας κορίτσια,διαβάζω τα μηνύματά σας και χαίρομαι πραγματάκια για όσες τα καταφέρατε και μείνατε εγκυουλες...οι υπόλοιπες μην ανησυχείτε έχει ο θεουλης!!!

Εγω σήμερα 3 ημέρες πριν την περίοδο έκανα το clear blue αλλά βγήκε αρνητικό ;λέτε αν δεν μου έρθει η περίοδος να ξανά κάνω ;

(προσπάθεια κάναμε την 7η ημέρα του κύκλου)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Τι να σου πως ρε αγάπη? Κ εμένα το πρώτο μου είναι.. τη Τετάρτη που θα πάω θα είμαι 5 εβδομάδων..εσύ? Πότε έχεις ραντεβου?

Κοριτσάκια εξαρτάται πόσο εβδομάδων θα είστε όταν πάτε για τον υπέρηχο! Συνήθως βλέπουμε πρώτα τον σάκο ότι είναι ενδομήτριος και μετά βλέπουμε το σπορακι!! Είναι και στο γιατρό βέβαια ποτέ θελει ο καθένας να κάνει τον πρώτο υπέρηχο!! Εγώ τον έκανα όταν ήμουν 6εβδομαδων και κάτι δεν θυμάμαι ακριβώς ακούσαμε και καρδούλα!!! 

(Χοριακες πάντα κάνουμε δύο δεν έχει σημασία αν είχες αποβολή η όχι πριν και πάλι εξαρτάται από τον γιατρό αν θα σε βάλει να κάνεις τη δεύτερη ανάλογα και το νούμερο της πρώτης χοριακης!!)

Just now, Marialena123 είπε:

Γεια σας κορίτσια,διαβάζω τα μηνύματά σας και χαίρομαι πραγματάκια για όσες τα καταφέρατε και μείνατε εγκυουλες...οι υπόλοιπες μην ανησυχείτε έχει ο θεουλης!!!

Εγω σήμερα 3 ημέρες πριν την περίοδο έκανα το clear blue αλλά βγήκε αρνητικό ;λέτε αν δεν μου έρθει η περίοδος να ξανά κάνω ;

(προσπάθεια κάναμε την 7η ημέρα του κύκλου)

Φυσικά και θα ξανακάνεις αν δεν έρθει η περίοδος!! Το έκανες αρκετά νωρίς το τεστακι!! Την 7η μέρα του κύκλου μόνο? Και τι κύκλο έχεις ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 said:

Γεια σας κορίτσια,διαβάζω τα μηνύματά σας και χαίρομαι πραγματάκια για όσες τα καταφέρατε και μείνατε εγκυουλες...οι υπόλοιπες μην ανησυχείτε έχει ο θεουλης!!!

Εγω σήμερα 3 ημέρες πριν την περίοδο έκανα το clear blue αλλά βγήκε αρνητικό ;λέτε αν δεν μου έρθει η περίοδος να ξανά κάνω ;

(προσπάθεια κάναμε την 7η ημέρα του κύκλου)

Έχεις σταθερό κύκλο? άσε να κάνεις το τεστ μετά την καθυστέρηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω σταθερό κυκλο(ε μια πριν μια μετά).Μακαρι να είμαι.....

27 ημερών είναι ο κύκλος μου ,αλλά βρε κορίτσια νιώθω πολύ περίεργα...εδώ και 2 εβδομάδες νιώθω πόνους εσωτερικά στην μητρα,επίσης έχω πολλά άοσμα υγρά και συχνοουρια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Marialena123 είπε:

Ναι έχω σταθερό κυκλο(ε μια πριν μια μετά).Μακαρι να είμαι.....

27 ημερών είναι ο κύκλος μου ,αλλά βρε κορίτσια νιώθω πολύ περίεργα...εδώ και 2 εβδομάδες νιώθω πόνους εσωτερικά στην μητρα,επίσης έχω πολλά άοσμα υγρά και συχνοουρια

Υπάρχει πιθανότατα κορίτσι μου Μ κ στο εύχομαι αλλά αν το θες κ προσπαθείτε για παιδάκι καλύτερα να έχετε πιο συχνές επαφές έστω τις μέρες κοντά στην ωορρηξία σου ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες..

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Renez said:

Τι να σου πως ρε αγάπη? Κ εμένα το πρώτο μου είναι.. τη Τετάρτη που θα πάω θα είμαι 5 εβδομάδων..εσύ? Πότε έχεις ραντεβου?

Εμένα στο τηλ μου είπε ότι είμαι 4-5 εβδομάδων. Μου είπε τη Δευτέρα να τον πάρω τηλέφωνο για να κανονίσουμε το ραντεβού Πέμπτη- Παρασκευή!! Εγώ αύριο θα ξανακάνω χοριακή για να δω αν πηγαίνουν όλα καλά!! Αγχώνομαι για το σποράκι μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...