Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Αχ αυτά τα τεστ..


Renez

Recommended Posts

Just now, Ξένη said:

Αυτό θα το πεις στο γιατρό σου γιατί θα σου βγάζει το μωρό μικρότερο σε σχέση με την τελευταία σου περίοδο,  λόγω του μεγάλου κύκλου που έχεις...άντε μπράβο άλλη μια χοριακη και σε μια βδομάδα θα το δεις το μωράκι σου!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μου είπε ο γιατρός να ξαναπάω τη Δευτερα για χοριακή, αλλά ίσως να πάω και το Σαββάτο να δω αν αυξάνεται γιατί αγχώνομαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kristalenia είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μου είπε ο γιατρός να ξαναπάω τη Δευτερα για χοριακή, αλλά ίσως να πάω και το Σαββάτο να δω αν αυξάνεται γιατί αγχώνομαι!!!

Συγχαρητήρια!!!Τι ωραία!!!μΕ το καλοοοο λοιπόν!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τελευταία περίοδο είχα 15 Δεκεμβρίου αλλά επειδή έχω πολυκυστικές είχα μεγάλο κύκλο. Γύρω στις 40 μέρες. 

Συγχαρητήρια! 

Λόγω μεγάλου κυκλου δ μπορεις να πεις ότι είσαι περίπου 7εβδ που βγαίνει ημερολογιακα, αλλα περίπου 5

Με βάση την τερ, τον κύκλο κ τον σακο που θα δει στον υπερηχο θα σου πει ο γιατρος πόσο ακριβώς εισαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib said:

Συγχαρητήρια! 

Λόγω μεγάλου κυκλου δ μπορεις να πεις ότι είσαι περίπου 7εβδ που βγαίνει ημερολογιακα, αλλα περίπου 5

Με βάση την τερ, τον κύκλο κ τον σακο που θα δει στον υπερηχο θα σου πει ο γιατρος πόσο ακριβώς εισαι

Ευχαριστώ!!! Δεν ξέρω να τα υπολογίζω... εγώ με την τιμή της χοριακής έψαχνα πόσο εβδομάδων είμαι αλλά μπερδεύτηκα! Θεωρείται καλή η τιμή χοριακής ή είναι μικρή;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kristalenia είπε:

Ευχαριστώ!!! Δεν ξέρω να τα υπολογίζω... εγώ με την τιμή της χοριακής έψαχνα πόσο εβδομάδων είμαι αλλά μπερδεύτηκα! Θεωρείται καλή η τιμή χοριακής ή είναι μικρή;;

Εφοσον δ ξερεις ακριβώς κύκλο-συλληψη δ εχει σημασια από ποσο ξεκινάει η χοριακη, σημασία έχει να αυξάνεται καλα

Δ ειναι ανησυχητικο το νούμερο σου

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib said:

Εφοσον δ ξερεις ακριβώς κύκλο-συλληψη δ εχει σημασια από ποσο ξεκινάει η χοριακη, σημασία έχει να αυξάνεται καλα

Δ ειναι ανησυχητικο το νούμερο σου

Εντάξει!! Ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την χοριακη είναι μη βασικό..  εφόσον βγαίνει θετικό το τεστ, δεν χρειάζεται να τρέχεις απαραίτητα για χοριακη υπολογίζοντας από τις τιμές πόσο βδομάδων είσαι... Αυτό θα το δείξει ο υπέρηχος με το καλό... Τζάμπα αγχώνεστε... 

  • Μου αρέσει 3

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται νομιζω να κανεις συνεχεια χοριακη!!Οταν θα εισαι 6 εβδομαδων θα φανει στον υπερηχο!Εγω λογω μπερδεμενου κυκλου ειχα παει για υπερηχο θεωρωντας οτι ειμαι 6 εβδομαδων κ τελικα δεν φαινοταν τιποτα!!!Αδειος σακος !!Ετσι ξαναπηγα μετα απο δυο εβδομαδες κ φανηκεκ τωρα ειμαι αισιως στον 6ο...οποτε αυτο με τιε επαναληψεις της χοριακης δεν το καταλαβαινω!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, kristalenia είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα χοριακής. Είμαι έγκυος!!!!

146,84 η τιμή της χοριακής. Τι σημαίνει αυτό??? σε ποια εβδομάδα είμαι;

Είδες που στα έλεγα?? :-) καλη εγκυμοσύνη κοριτσι μου!! Δεν έγραφε στα αποτελέσματα σε ποια εβδομάδα εισαι?? Εμένα βάση αυτών που λέει το δικό μου χαρτί με τα αποτελέσματα οι 146.84 μονάδες είναι μέχρι 4η εβδομάδα κύησης..

πρίν από 10 λεπτά , dinaki23 είπε:

δεν χρειαζεται νομιζω να κανεις συνεχεια χοριακη!!Οταν θα εισαι 6 εβδομαδων θα φανει στον υπερηχο!Εγω λογω μπερδεμενου κυκλου ειχα παει για υπερηχο θεωρωντας οτι ειμαι 6 εβδομαδων κ τελικα δεν φαινοταν τιποτα!!!Αδειος σακος !!Ετσι ξαναπηγα μετα απο δυο εβδομαδες κ φανηκεκ τωρα ειμαι αισιως στον 6ο...οποτε αυτο με τιε επαναληψεις της χοριακης δεν το καταλαβαινω!!

Έχεις μεγάλο δίκιο!! Πιο πολύ εγώ ξέρω κάνουν χοριακη οι κοπέλες που είχαν πριν κάποιες ατυχές εγκυμοσύνες κ με τις χοριακες προσπαθούν να ελέγξουν πριν έρθει η ώρα που θα πάνε στο γιατρό για να βεβαιώνονται πως προχωρά αισίως η εγκυμοσύνη τους.. εγώ έκανα πχ απλά γτ είμαι αγχωτική κ επηρεαστικα από το forum που όλο λένε χοριακη κ χοριακη!! :-p

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Είδες που στα έλεγα?? :-) καλη εγκυμοσύνη κοριτσι μου!! Δεν έγραφε στα αποτελέσματα σε ποια εβδομάδα εισαι?? Εμένα βάση αυτών που λέει το δικό μου χαρτί με τα αποτελέσματα οι 146.84 μονάδες είναι μέχρι 4η εβδομάδα κύησης..

Έχεις μεγάλο δίκιο!! Πιο πολύ εγώ ξέρω κάνουν χοριακη οι κοπέλες που είχαν πριν κάποιες ατυχές εγκυμοσύνες κ με τις χοριακες προσπαθούν να ελέγξουν πριν έρθει η ώρα που θα πάνε στο γιατρό για να βεβαιώνονται πως προχωρά αισίως η εγκυμοσύνη τους.. εγώ έκανα πχ απλά γτ είμαι αγχωτική κ επηρεαστικα από το forum που όλο λένε χοριακη κ χοριακη!! :-p

Συμφωνώ.  Εμένα μ είπε η καινούρια γιατρός μ.η παλιά και στις 3 εγκυμοσύνες δεν μ έβαλε ποτέ χοριακη. Απλά μ έκλεινε ραντεβού κ αν δε βλέπαμε κάτι με ξαναβλεπε σε καμία βδομάδα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Αύριο παω για χοριακη και εγω..άντε ν δούμε! Επίσης διάβασα στη home test και ανακουφιστηκα λίγο πως τα τεστακια πριν την 17 η μέρα από την ωορρηξία θ βγαίνουν το ίδιο..Από την 17η κ μετά θ σκουραίνουν απότομα γτ από εκείνη την μέρα αρχίζει και αυξάνει η ορμόνη ταχύτατα.  Εγώ δεν είμαι ούτε καν 15η από ωορρηξία  !!Ελπίζω κάτι ν δείξει Η χοριακη χωρίς να με απογοητεύσει.....

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια Αύριο παω για χοριακη και εγω..άντε ν δούμε! Επίσης διάβασα στη home test και ανακουφιστηκα λίγο πως τα τεστακια πριν την 17 η μέρα από την ωορρηξία θ βγαίνουν το ίδιο..Από την 17η κ μετά θ σκουραίνουν απότομα γτ από εκείνη την μέρα αρχίζει και αυξάνει η ορμόνη ταχύτατα.  Εγώ δεν είμαι ούτε καν 15η από ωορρηξία  !!Ελπίζω κάτι ν δείξει Η χοριακη χωρίς να με απογοητεύσει.....

Τι έγινε τελικά? Πόσο είναι η χοριακουλα σου??

22 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

δεν χρειαζεται νομιζω να κανεις συνεχεια χοριακη!!Οταν θα εισαι 6 εβδομαδων θα φανει στον υπερηχο!Εγω λογω μπερδεμενου κυκλου ειχα παει για υπερηχο θεωρωντας οτι ειμαι 6 εβδομαδων κ τελικα δεν φαινοταν τιποτα!!!Αδειος σακος !!Ετσι ξαναπηγα μετα απο δυο εβδομαδες κ φανηκεκ τωρα ειμαι αισιως στον 6ο...οποτε αυτο με τιε επαναληψεις της χοριακης δεν το καταλαβαινω!!

Έχεις μεγάλο δίκιο!! Πιο πολύ εγώ ξέρω κάνουν χοριακη οι κοπέλες που είχαν πριν κάποιες ατυχές εγκυμοσύνες κ με τις χοριακες προσπαθούν να ελέγξουν πριν έρθει η ώρα που θα πάνε στο γιατρό για να βεβαιώνονται πως προχωρά αισίως η εγκυμοσύνη τους.. εγώ έκανα πχ απλά γτ είμαι αγχωτική κ επηρεαστικα από το forum που όλο λένε χοριακη κ χοριακη!! :-p

16 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια Αύριο παω για χοριακη και εγω..άντε ν δούμε! Επίσης διάβασα στη home test και ανακουφιστηκα λίγο πως τα τεστακια πριν την 17 η μέρα από την ωορρηξία θ βγαίνουν το ίδιο..Από την 17η κ μετά θ σκουραίνουν απότομα γτ από εκείνη την μέρα αρχίζει και αυξάνει η ορμόνη ταχύτατα.  Εγώ δεν είμαι ούτε καν 15η από ωορρηξία  !!Ελπίζω κάτι ν δείξει Η χοριακη χωρίς να με απογοητεύσει.....

Τι έγινε τελικά? Πόσο είναι η χοριακουλα σου??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τι έγινε τελικά? Πόσο είναι η χοριακουλα σου??

Έχεις μεγάλο δίκιο!! Πιο πολύ εγώ ξέρω κάνουν χοριακη οι κοπέλες που είχαν πριν κάποιες ατυχές εγκυμοσύνες κ με τις χοριακες προσπαθούν να ελέγξουν πριν έρθει η ώρα που θα πάνε στο γιατρό για να βεβαιώνονται πως προχωρά αισίως η εγκυμοσύνη τους.. εγώ έκανα πχ απλά γτ είμαι αγχωτική κ επηρεαστικα από το forum που όλο λένε χοριακη κ χοριακη!! :-p

Τι έγινε τελικά? Πόσο είναι η χοριακουλα σου??

Καλησπέρα!!!Μόλις την έστειλαν κορίτσια. Είναι 2. Άρα για βιοχημική την κόβω γτ κ τ τεστ ήταν πιο αχνά.. Τον επόμενο μήνα!Περιμένω την περίοδο κ βλέπουμε.!!!

Έβαλα κ τον άντρα μ ν κάνει σκεφτείτε κ του άντρα μ είναι πεντακάθαρο κ σε μένα φαίνεται σαν μια σκιά γραμμή... δε ξέρω τι παίζει..τι πιάνει το τεστ κ όχι η χοριακη!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, oneira_glyka είπε:

Καλησπέρα!!!Μόλις την έστειλαν κορίτσια. Είναι 2. Άρα για βιοχημική την κόβω γτ κ τ τεστ ήταν πιο αχνά.. Τον επόμενο μήνα!Περιμένω την περίοδο κ βλέπουμε.!!!

Έβαλα κ τον άντρα μ ν κάνει σκεφτείτε κ του άντρα μ είναι πεντακάθαρο κ σε μένα φαίνεται σαν μια σκιά γραμμή... δε ξέρω τι παίζει..τι πιάνει το τεστ κ όχι η χοριακη!!

Περίεργο αυτό με τα τεστ.. :-/ δε πειράζει κορίτσι μου,κάτι ξέρει ο Θεός παραπάνω..δώσε ακόμη πιο πολύ αγάπη στον άντρα κ το παιδάκι σας κ σύντομα θα έρθει κ το νέο μέλος :-) προσεξε λίγο και τις γόνιμες ημέρες αν θέλετε για πιο γρήγορα αποτέλεσματα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...