Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Θα έρθει άραγε?


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσαρες .. ειμαι καινούργια στο φόρουμ..  να σας πω το θέμα μου..ειμαι ήδη μαμά ενός 2χρονου παιδιού.. με τον άντρα μου προσπαθούμε εδώ και 1 χρόνο για δεύτερο παιδάκι αλλά κάθε φορά βλέπω την σιχαμενη να εμφανίζεται..τώρα περιμένω αύριο περίοδο, έκανα εχθες ένα τεστακι αλλά αρνητικό.. υπάρχει περίπτωση να είμαι κ να έκανε λάθος ? Να προσθέσω πως δεν έχω ούτε πόνο στο στήθος ούτε τίποτα.. εχθες κ σήμερα έχω που κ που ήπιους πόνους περιόδου αλλά δεν φάνηκε ακόμα.. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Νικολλ είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες .. ειμαι καινούργια στο φόρουμ..  να σας πω το θέμα μου..ειμαι ήδη μαμά ενός 2χρονου παιδιού.. με τον άντρα μου προσπαθούμε εδώ και 1 χρόνο για δεύτερο παιδάκι αλλά κάθε φορά βλέπω την σιχαμενη να εμφανίζεται..τώρα περιμένω αύριο περίοδο, έκανα εχθες ένα τεστακι αλλά αρνητικό.. υπάρχει περίπτωση να είμαι κ να έκανε λάθος ? Να προσθέσω πως δεν έχω ούτε πόνο στο στήθος ούτε τίποτα.. εχθες κ σήμερα έχω που κ που ήπιους πόνους περιόδου αλλά δεν φάνηκε ακόμα.. 

 

Για να είσαι θα πρέπει να έκανες ωορρηξία πιο αργά σε αυτόν τον κύκλο και να μην έπιασε το τεστ τη χοριακη. Περίμενε πρώτα να δεις αν εχεις καθυστέρηση. Κι εγώ στην ίδια περίπου φάση με εσένα είμαι, πάω δηλαδή για το δεύτερο. Θα ηθελα δηλαδή..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νικολλ είπε:

Η λεγόμενη καθυστερημένη σύλληψη δηλαδή Έτσι? Αχ μακάρι τι να πω..Αν και χλωμό γτ τον τελευταίο καιρό έκανα ωορρηξια 13η μέρα (με τεστ ωορρηξιας). εντωμεταξύ την κορη μου την πιάσαμε με την πρώτη προσπάθεια! Τώρα δεν ξερω τι συμβαίνει.  Άρχισα και φοβάμαι.. ακριβώς ένα χρόνο και τζίφος...πάντως εύχομαι να δούμε κ οι δύο μας σύντομα ένα θετικό τεστακι.

 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Νικολλ είπε:

 

Μήπως έχεις αρχίσει κ αγχώνεσαι πολύ? Διότι το άγχος δε βοηθάει καθόλου στη προσπάθεια.. πάντως εφόσον έχεις το πρώτο σου δώσε όλη την αγάπη σου εκεί προς το παρόν απόλαυσε τον άντρα σου κ θα έρθει κ το επόμενο σύντομα :D πάντως θα μπορούσες να είσαι.. εμένα έκανα το early test που λέει 7 μέρες μετά τη σύλληψη κ το έκανα τη 5 η μέρα κ ήταν αρνητικό,τη 4η πολύυυ αχνό κ τη 3 η θετικοτατο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αλήθεια είναι ότι ναι αγχώθηκα! Εννοείται ότι δίνω όλη την αγάπη μου στην κορακλα μου.. Αλλά το θέμα μου είναι άλλο,  1 χρονος και τίποτα.. τους τελευταίους 2 μήνες με έπιασε το άγχος..γτ είδα ότι δεν έρχεται. Και θέλω πολύ ένα ακόμα μικρούλι για να είναι και κοντά σε ηλικία με την ζουζου μου.. Ελπίζω να μην φανεί η ακατανομαστη. Ευχαριστώ πολυ κορίτσι πάντως για την απάντηση σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Renez είπε:

Μήπως έχεις αρχίσει κ αγχώνεσαι πολύ? Διότι το άγχος δε βοηθάει καθόλου στη προσπάθεια.. πάντως εφόσον έχεις το πρώτο σου δώσε όλη την αγάπη σου εκεί προς το παρόν απόλαυσε τον άντρα σου κ θα έρθει κ το επόμενο σύντομα :D πάντως θα μπορούσες να είσαι.. εμένα έκανα το early test που λέει 7 μέρες μετά τη σύλληψη κ το έκανα τη 5 η μέρα κ ήταν αρνητικό,τη 4η πολύυυ αχνό κ τη 3 η θετικοτατο!!

Καλημέρα. Τι εννοείς την Πέμπτη μέρα; Πριν την καθυστέρηση;

 

7 ώρες πρίν, Νικολλ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ναι αγχώθηκα! Εννοείται ότι δίνω όλη την αγάπη μου στην κορακλα μου.. Αλλά το θέμα μου είναι άλλο,  1 χρονος και τίποτα.. τους τελευταίους 2 μήνες με έπιασε το άγχος..γτ είδα ότι δεν έρχεται. Και θέλω πολύ ένα ακόμα μικρούλι για να είναι και κοντά σε ηλικία με την ζουζου μου.. Ελπίζω να μην φανεί η ακατανομαστη. Ευχαριστώ πολυ κορίτσι πάντως για την απάντηση σου

Ποσων ετών είσαι; Αν είσαι μικρή δεν πρέπει να αγχώνεσαι. Ούτε αν είσαι λίγο πιο μεγάλη δηλαδή. Απλώς σε εκείνη την περίπτωση θα πρέπει να ξεκινησεις να κανεις πιο πριν εξετάσεις. Αλλά είναι φυσιολογικός ο πρώτος χρόνος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα. Τι εννοείς την Πέμπτη μέρα; Πριν την καθυστέρηση;

 

Ποσων ετών είσαι; Αν είσαι μικρή δεν πρέπει να αγχώνεσαι. Ούτε αν είσαι λίγο πιο μεγάλη δηλαδή. Απλώς σε εκείνη την περίπτωση θα πρέπει να ξεκινησεις να κανεις πιο πριν εξετάσεις. Αλλά είναι φυσιολογικός ο πρώτος χρόνος. 

Ειμαι 24.. μικρή είναι ξέρω.. Αλλά όταν περνάει ο χρόνος θες δεν θες αγχώνεσαι... τι να πω θα περιμένω 6 μήνες ακόμα. Κ αν δεν τότε θα πάω για εξετάσεις..αν κ πρόσφατα έκανα τεστ Παπ κ υπέρηχο..Αλλά μάλλον θέλει άλλες εξετάσεις..τουλάχιστον να ξέρω ότι είμαιοκ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νικολλ είπε:

Ειμαι 24.. μικρή είναι ξέρω.. Αλλά όταν περνάει ο χρόνος θες δεν θες αγχώνεσαι... τι να πω θα περιμένω 6 μήνες ακόμα. Κ αν δεν τότε θα πάω για εξετάσεις..αν κ πρόσφατα έκανα τεστ Παπ κ υπέρηχο..Αλλά μάλλον θέλει άλλες εξετάσεις..τουλάχιστον να ξέρω ότι είμαιοκ

Καλησπέρα . 

Εγώ έχω να σου πω ότι έκανα τέστ και βγήκε αρνητικό με μία μερα καθυστέρηση κ είχα πάρει αυτά που δείχνουν πριν την αναμενόμενη περίοδο . Πήγα την επόμενη μέρα έκανα χοριακη κ βγηκε θετικό . 

Αλλά να ξέρεις ότι το άγχος ειναξ ι μεγαλύτερος εχθρός σου . 

Σχεδόν δύο χρόνια προσπαθούσαμε εμείς κ έκανα εξετάσεις έκανα σαλπιγγιγραφια κ συνήθως λένε μετά την σαλπιγγιγραφια το πρώτο μήνα μένεις έγκυος γεμάτο χαρά εγώ τίποτα . Ε  μετά από αυτόν το μηνα τα παράτησαν εντελώς κ στην επόμενη προσπάθεια έμεινα έγκυος . 

Δεν είχαμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα γονιμότητας . Απλά το άγχος από μεριά μου . 

Οπότε γνώμη μου είναι όσο μπορείς να μην το βάλεις σημασία θα έρθει όταν πρέπει . Η ηλικία είναι μς το μέρος σου οποτε μην αγχωνεσαι ... 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Νικολλ είπε:

Ειμαι 24.. μικρή είναι ξέρω.. Αλλά όταν περνάει ο χρόνος θες δεν θες αγχώνεσαι... τι να πω θα περιμένω 6 μήνες ακόμα. Κ αν δεν τότε θα πάω για εξετάσεις..αν κ πρόσφατα έκανα τεστ Παπ κ υπέρηχο..Αλλά μάλλον θέλει άλλες εξετάσεις..τουλάχιστον να ξέρω ότι είμαιοκ

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Θα έρθει και ένα και δυο και στρατό ολόκληρο θα κανεις αν θέλεις! Έχεις χρόνια μπροστά σου να τεκνοποιεις! Σε καταλαβαίνω βέβαια. Αλλά δεν πειράζει που είσαι έτσι. Εγώ νομίζω ότι αυτή η ανυπομονησία είναι ωραία τελικά. Φέρνει μεγαλύτερο ενθουσιασμό όταν έρθει θετικό αποτέλεσμα. 

Με το καλό εύχομαι! Μακάρι αύριο να βγει θετικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Giosotpk είπε:

Καλησπέρα . 

Εγώ έχω να σου πω ότι έκανα τέστ και βγήκε αρνητικό με μία μερα καθυστέρηση κ είχα πάρει αυτά που δείχνουν πριν την αναμενόμενη περίοδο . Πήγα την επόμενη μέρα έκανα χοριακη κ βγηκε θετικό . 

Αλλά να ξέρεις ότι το άγχος ειναξ ι μεγαλύτερος εχθρός σου . 

Σχεδόν δύο χρόνια προσπαθούσαμε εμείς κ έκανα εξετάσεις έκανα σαλπιγγιγραφια κ συνήθως λένε μετά την σαλπιγγιγραφια το πρώτο μήνα μένεις έγκυος γεμάτο χαρά εγώ τίποτα . Ε  μετά από αυτόν το μηνα τα παράτησαν εντελώς κ στην επόμενη προσπάθεια έμεινα έγκυος . 

Δεν είχαμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα γονιμότητας . Απλά το άγχος από μεριά μου . 

Οπότε γνώμη μου είναι όσο μπορείς να μην το βάλεις σημασία θα έρθει όταν πρέπει . Η ηλικία είναι μς το μέρος σου οποτε μην αγχωνεσαι ... 

Καλησπέρα! Ελπίζω και για μένα μια φορά μετά από τόσο καιρό να βγήκε αρνικο αλλά να είμαι!!! Πάντως σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση ❤

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Θα έρθει και ένα και δυο και στρατό ολόκληρο θα κανεις αν θέλεις! Έχεις χρόνια μπροστά σου να τεκνοποιεις! Σε καταλαβαίνω βέβαια. Αλλά δεν πειράζει που είσαι έτσι. Εγώ νομίζω ότι αυτή η ανυπομονησία είναι ωραία τελικά. Φέρνει μεγαλύτερο ενθουσιασμό όταν έρθει θετικό αποτέλεσμα. 

Με το καλό εύχομαι! Μακάρι αύριο να βγει θετικό!

Αχ μακάρι ρε κοριτσάρα μου και πάλι Ευχαριστώ ❤❤ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Νικολλ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ναι αγχώθηκα! Εννοείται ότι δίνω όλη την αγάπη μου στην κορακλα μου.. Αλλά το θέμα μου είναι άλλο,  1 χρονος και τίποτα.. τους τελευταίους 2 μήνες με έπιασε το άγχος..γτ είδα ότι δεν έρχεται. Και θέλω πολύ ένα ακόμα μικρούλι για να είναι και κοντά σε ηλικία με την ζουζου μου.. Ελπίζω να μην φανεί η ακατανομαστη. Ευχαριστώ πολυ κορίτσι πάντως για την απάντηση σου

Όλα θα σας πάνε τέλεια!! Το εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου ,λογικό να θες να είναι κοντά τα μωρά σου κ εγώ έτσι το σκέφτομαι.. κοιτάς μέρες ωορρηξίας?

8 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλημέρα. Τι εννοείς την Πέμπτη μέρα; Πριν την καθυστέρηση;

 

Ποσων ετών είσαι; Αν είσαι μικρή δεν πρέπει να αγχώνεσαι. Ούτε αν είσαι λίγο πιο μεγάλη δηλαδή. Απλώς σε εκείνη την περίπτωση θα πρέπει να ξεκινησεις να κανεις πιο πριν εξετάσεις. Αλλά είναι φυσιολογικός ο πρώτος χρόνος. 

Ναι τη 5 μέρα πριν τη καθυστέρηση εννοώ.. κ εν τέλη τη 3η ημέρα πριν τη καθυστέρηση φάνηκε ξεκάθαρα το αποτέλεσμα!!

Link to comment
Share on other sites

Α οκ. Ευχαριστώ! 

Just now, Renez είπε:

Όλα θα σας πάνε τέλεια!! Το εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου ,λογικό να θες να είναι κοντά τα μωρά σου κ εγώ έτσι το σκέφτομαι.. κοιτάς μέρες ωορρηξίας?

Ναι τη 5 μέρα πριν τη καθυστέρηση εννοώ.. κ εν τέλη τη 3η ημέρα πριν τη καθυστέρηση φάνηκε ξεκάθαρα το αποτέλεσμα!!

 

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2020 at 11:01 ΜΜ, Νικολλ είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες ..

 

4 μερα καθυστέρησης και είμαι μες την τρελή χαρά! Πρώτη φορά τόσες μέρες!!! Ελπίζω να μην μου κοπεί η χαρά. . θα περιμένω άλλες 2 μερες❤ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...