Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Εμβολιο μηνιγγίτιδας


Recommended Posts

Καλησπέρα ο μικρός μου έκανε το εμβόλιο bexsero και μετά από 8 ώρες μου ανέβασε 38.3 πυρετό του έδωσα ντεπον αλλά έφτασε μέχρι 38.8 και δεν λέει να πέσει.. Παίρνω την παιδίατρο αλλά δεν το σηκώνει :-x 

Όσες μανούλες έχετε κάνει στα παιδάκια σας αυτό το εμβόλιο είχατε παρενέργειες; 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. 

Το bexsero είναι ένα δυνατό εμβόλιο και κάνει πυρετο σε κάποια παιδάκια όπως και τα αλλά εμβόλια . Όμως μην ανησυχείς. Τι ώρα έδωσες ντεπόν; Τώρα έπεσε; Αν όχι στο τρίωρο ξανά δίνεις αντιπυρετικό 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλησπέρα ο μικρός μου έκανε το εμβόλιο bexsero και μετά από 8 ώρες μου ανέβασε 38.3 πυρετό του έδωσα ντεπον αλλά έφτασε μέχρι 38.8 και δεν λέει να πέσει.. Παίρνω την παιδίατρο αλλά δεν το σηκώνει :-x 

Όσες μανούλες έχετε κάνει στα παιδάκια σας αυτό το εμβόλιο είχατε παρενέργειες; 

Εγώ το έχω κάνει στον γιο μου και δεν είχαμε κάποια παρενέργεια. Να έχεις στο μυαλό σου πως το αντιπυρετικό κάνει να δράσει μισή ώρα με 45 λεπτά, οπότε υπάρχει περίπτωση να δώσεις αντιπυρετικό και ο πυρετός να ανέβει και άλλος μέχρι να αρχίσει η δράση του . Φαντάζομαι ότι θα έχεις βρει και τον γιατρό μέχρι τώρα και θα σου το έχει πει και εκείνος. Περαστικά σας εύχομαι. Όταν έχεις χρόνο ενημέρωσε μας.

  • Ευχαριστώ 1

 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα. 

Το bexsero είναι ένα δυνατό εμβόλιο και κάνει πυρετο σε κάποια παιδάκια όπως και τα αλλά εμβόλια . Όμως μην ανησυχείς. Τι ώρα έδωσες ντεπόν; Τώρα έπεσε; Αν όχι στο τρίωρο ξανά δίνεις αντιπυρετικό 

O pyretos apto embolio ayto einai ligo epimonos alla min anxonese tha pesei me thn ora k se emas etsi egine. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογική αντίδραση, πολλά παιδιά κάνουν. Μπορεί να συνεχιστεί για 24-48 ώρες το πολύ μετά το εμβόλιο από ότι μου έχουν πει , απλά δίνεις αντιπυρετικο, μετά θα πρέπει να σταματήσει αν είναι μόνο από το εμβόλιο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς που το κάναμε είχε παρενέργειες ο μικρός. Ανησυχία, διάρροια, πυρετός, διαταραχές στον ύπνο, κόλλησε και μια ίωση στο καπάκι και ήρθε κι έδεσε. Πρόσεχε τον μην κολλήσει τπτ άλλο, γιατί ο οργανισμός του είναι αδύναμος τώρα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ.. Έφτασε μέχρι 38.8 και του έπεσε τα ξημερώματα.. Η Παιδίατρος μου είπε ανά 6ωρο ντεπον και ότι κανένα παιδάκι δεν της έχει κάνει τόσο πυρετό από το εμβόλιο αυτό (ενώ και εγώ ήξερα ότι είναι βαρύ) και μου είπε μήπως είναι κάποια ίωση.. Τώρα που ξανά μέτρησα το παιδί είχε 37.0


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον.. Δεκατακια μου κάνει ίσα ίσα 37.0 αλλά γενικα δεν έχει πολύ όρεξη.. Απλά ποτέ δεν τον πείραξε κανένα εμβόλιο και πότε ξανά δεν είχε πυρετό ούτε καν είχε κρυώσει οπότε τα χρειάστηκα εχθές.. Το είχα ακούσει ότι είναι βαρύ εμβόλιο αλλά δεν περίμενα τόσο πολύ.. Ελπίζω αύριο να είναι ακόμα καλύτερα.. Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...