Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2011


peny

Recommended Posts

Καλά elen εγώ θα καθόμουν εκεί που είσαι στη δροσούλα...εδώ έχουμε καυσωνα...σήμερα πρέπει να χει ένα 37 χαλαρά κ από αυριο 40 λένε! Δεν την παλευω με τη ζέστη...σχολάω κ ερχομαι κ βάζω κλιματιστικά κ εδώ να δροσίζομαι!

Ποιον γιατρό έχεις στο Λητώ??? Εκει γέννησα την κόρη μου....τώρα λέω να γεννήσω στο Ρεα μιας κ ήρθε κ σε αυτό ο γιατρός μου κ είναι κ πιο κοντά στη περιοχή που μένω οπότε θα μπορούν κ οι δικοι μου να ερχονται χωρίς ταλαιπωρία!;) Για τον β επιπέδου νομίζω 120-140 πρέπει να χει...δεν παίρνω κ όρκο βέβαια γιατί πάνε κ 2 χρόνια...:P


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!

Κι εγώ περιμένω να περάσει ο καιρός να κάνω τον υπέρηχο β επιπέδου αρχικά για να ΄δω οτι όλα είναι καλά και να μάθω και το φύλλο.

Χαίρομαι που είστε όλες καλά και δεν υπάρχουν προβλήματα!

Οι ζέστες είναι πολλές και εδώ αλλά τουλάχιστον έχουμε τη Χαλκιδική που είναι μια παρηγοριά τα Σαββατοκύριακα.

Ξέρει μήπωσ καμιά σας που κάνουν Θεσσσαλονίκη β επιπέδου ιδιωτικά και πόσο περίπου κοστίζει ?

Σας φιλώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και από μένα.

Φαντάζομαι οι περισσότερες θα είστε διακοπές, βλέπω δεν υπάρχει μεγάλη κινητικότητα τις τελευταίες ημέρες. Μόλις σήμερα ανακάλυψα την παρέα σας.

Η δική μου ΠΗΤ είναι 22/12.

Εγώ είμαι κολλημένη στο κρεββάτι λόγω συσπάσεων παρέα με την τηλεόραση και τον υπολογιστή (τα παιδιά τα έστειλα στη γιαγιά μαζί με τη μητέρα μου γιατί η γιατρός μου είπε να είμαι ήρεμη). Όσο μπορεί να είναι κανείς ήρεμος με δύο παιδιά!

Τώρα περιμένω να κάνω τη β'επιπέδου την άλλη εβδομάδα.

Ελπίζω να περάσουν γρήγορα οι μέρες!:-(

Τα ξαναλέμε!


KOKmp2.png

PnX4p2.png

mxYqp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλε που ειστε ολες???Διακοπαρετε?

Εμεις εδω,μετα απο πολυυυυυυυυυυ καιρο,καταφερα να γραψω,γιατι εφερε επιτελους ο αντρουλης μου το λαπτοπ σπιτι,αλλα μονο για το ΣΚ.τωρα κοιμουνται και γω χαζολογαω.

Ελπιζω να ειστε ολες καλα και με καλα νεα.Εμεις,μια χαρα,καναμε και την β επιπεδου,ευτυχως ολα μια χαρα,κοριτσακι εχουμε παλι(ο καλος μου ετοιμαζεταιγια εγκεφαλικο:)μου λεει πως θα πηξει στην σερβιετα:D:D)

Εγω καλα,ειχα ενα θεματακι με κατι προωρες συσπασεις,αλλα πηρα κατι χαπακια και ευτυχως περασανε χωρις να χρειαστει κρεββατι.τωρα τα σταματησα,αλλα ειμαι σε επιφυλακη.:rolleyes:

Η ζεστη μου χει σπασει τα νευρα(που ετσι και αλλιως ηταν σπασμενα),και επειδη δεν θα παμε διακοπες,θελω να ρθει ο χειμωνας...

ELEN,ηρθες στα πατρια εδαφη?ευχομαι ολα καλα να σου πανε και να περασεις σουπερ

ANNPAN,καλωσ την,ολα καλα θα ειναι με την β επιπεδου,ξεκουραση και θετικη σκεψη χρειαζεται.

χαχα,και μενα ο γιατροςμου ειπε ηρεμια,αλλα με την Κατερινα ολη μερα δεν παλευεται.:-)προχτες το βραδυ,χορευε σαν ροκ σταρ στις 12 το βραδυ,πανω στο κρεββατι μας,κανωντας κατι περιεργους ηχους σαν γουρουνακι με λοξυγκα:rolleyes:μηπως πρεπει να ανησυχυσω?ποτε θα μαθει να κοιμαται σαν φυσιολογικο παιδι στις 9-10?βεβαια,δεν εχω παραπονο,το πρωι ξυπναει 10-10.30,και επειδη εγω τωρα δεν δουλευω,το εκμεταλλευομαι:tongue:αλλα...το βραδυ δυσκολα τα πραματα.το να την ξυπναω βεβαια νωρις το πρωι,δεν παιζει,γιατι ΟΤΙ και να τις κανω θα ξανακοιμηθει ΟΠΟΥ βρει,απο το κρεββατι μας,τον καναπε,ακομα και το πατωμα.α,οταν επιλεγει πατωμα παιρνει και το σεντονακι της μαζι,μην κρυωσει και ο κο... της(φυσικα κ την σηκωνω)


an1cEY00g410000MTA3NzdkfDU2NjU2NmhkYXxteSBhbmdlbCBpcw.gif

as1cJYi0aTD0000Nzc3MTEzZHwzMjg5NzhkbHxteSAybmQgYW5nZWwgaXM.gif

7760p2.png

Link to comment
Share on other sites

για σας κοριτσια εγω δεν ξερω σε πιο γρουπ ανηκω νοεμβριου η δεκεμβριου εχω ΠΗΤ 24/12 αλλα επειδη εχω διδυμα ο γιατρος μου ειπε αποκλειετε να φτασω μεχρι δεκεμβρη το πολυ μεχρι τελος νοεμβριου αλλα επειδη ειμαι πιο κοντα στις εβδομαδες με εσας γραφω εδω, ειμαι στην 21η εβδομαδα περιμενουμε αγορακι και κοριτσακι αλλα σε λιγες μερες θα κανουμε την β επιπεδου και εκει θα ειναι πιο σιγουρο μαλλον..


mJM4Y3g.jpgmJM4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σε ολα τα κοριτσια...και αγορια(αραγε γραφουν και αντρες?)

μετα απο αρκετους μηνες αβεβαιοτητας και αναμονης επιτελους η β επιπεδου με κατεταξε στο γκρουπ σας για μωρα χειμωνιατικα,κατι σαν χριστουγεννιατικο δωρακι

ευχομαι να τα πουμε συντομα και να ειστε ολες καλα


Σας ευχαριστω ολες γλυκες μου graphics-fairies-661556.gifgraphics-flowers-792737.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κοιλίτσες!!!

Ημαστε που ήμαστε λίγες δεν γραφει κ καμία καλεεεε!!! Πως πάτε??? Εγω φουσκώνω κ ανυπομονω πια να γεννήσω...ο μικρός κάθεται όρθιος με το κεφαλι στα πλευρα μου κ με έχει τσακίσει! Αν τελικά μπω με καισαρική θα γίνω τελικά οριακα μαμά Νοεμβρίου αφού θα γεννησω κανα 2 εδβομαδες πριν την πητ 9/12! ;)


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σε ολες τις μανουλες!!!

Εγω περιμενω το κοριτσακι μου γυρω στις 22 με 23 Δεκεμβρη, οποτε λογικα αν ολα πανε καλα τα Χριστουγεννα θα παμε στο σπιτακι μας!!!

Η ζουζουνιτσα ειναι ιδιαιτερα αταχτουλα τις τελευταιες μερες, με εχει ταραξει θα ελεγα, αλλα χαλαλι της...τι να κανουμε...ευχομαι τα καλυτερα σε ολες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε? Εδώ είμαι και εγώ σας παρακολουθούσα αλλά δεν προλάβαινα να γράψω. Πώς είστε? Εγώ είχα προγραμματίσει το ντόπλερ την προηγούμενη εβδομάδα αλλά λόγω απεργιών εγκλωβίστηκα στο νησί και δεν το έκανα τελικά. Πριν από ένα μήνα, στις 29 εβδομάδες μου έβγαλαν τη μπουμπού 1100 γρ, είναι γενικα μικρή. Εσας τι βάρος έχουν?

Σας αφήνω για τώρα μιας και ο γιός μου με τραβάει να παίξουμε τώρα! Θα επανέλθω!!

Φιλιά πολλά σε όλες!!!


D0c8.pngsgU1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά και πάλι,

τι μου κάνετε όλες? Εγώ πήγα αθήνα εχθές στο γιατρό μου και μου εβγαλε τη μπέμπα 2100. Μου είπε ότι είναι μικρούλα αλλά οκ (33 εβδομ. κ 2 ημ). Μου είπε ότι πρέπει να εγκατασταθω αθήνα σε 3 εβδομάδες και φρίκαρα λίγο!!! Σύμφωνα με την αυχενική που είχα στην αγγλία μου έδιναν 18 δεκέμβρη πητ, ενώ η αρχική ήταν 13/12. Τώρα ο γιατρός μου μου λέει ότι πάμε με την αρχική και όχι βάσει της υπερηχογραφικής ηλικίας του μωρού. Σύμφωνα λοιπόν με τις εκτιμήσεις του θα γεννήσω στο τέλος Νοεμβρίου (38η εβδομάδα), ενώ στο γιό μου γέννησα 39η εβδομάδα!! Δεν ξέρω τι να πω. Έχει τύχει σε καμιά να είναι μικρότερο το μωρό υπερηχογραφικά, και αν ναι πότε γεννήσατε??

Σόρρυ που σας ζαλίζω, απλά αγχώθηκα γιατί πάλι δε θα προλάβει ο άντρας μου τη γέννα, μιας και είναι αγγλία και θα έρθει 02/12.

Τεσπα, αυτά τα δικά μου, εσείς τι κάνετε? Άννα ευχαριστώ για τις καθησυχαστικές κουβέντες σου! Δε με νοιάζει να είναι μικρό το μωρό, απλά είχα φοβηθεί μηπως συνέβαινε τίποτα με την ανάπτυξη της! Εσύ πως πάς? Γιατί θα πας με καισαρική? έκανες και την κόρη σου με καισαρική? Δεν θυμάμαι αν μας το έχεις γραψει σορρυ!!!

Όσο για τα νέα κοριτσάκια της παρέας μας, Ονειρούλα, tuana, κάτια , πώς πάτε? Άντε δεν είμαστε λίγες τελικά, απλά χανόμαστε!

Antridim τι γίνεται?

Φιλάκια πολλά σε όλες! Άντε κοντεύουμε!!!!!


D0c8.pngsgU1.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα!!Ειμαι και εγω μανουλα Δεκεμβριου και περιμενω το 2ο κοριτσακι μου με Π.Η.Τ 7/12 .Πηγα για doppler στις 32 εβδομαδες και το βαρος του ηταν 1450 και πριν λιγες μερες στις 34 με βαρος μολις 1670 γρ.Ο γιατρος ειπε να ξανακανουμε ενα ακομα doppler σε 10 μερες ναδουμε εαν περνει βαρος και θα με βαλει μαλλον για προκληση μεσα στον Νοεμβρη γιατι δεν τρεφεται καλα απ οτι φαινεται.Φοβαμαι πολυ μηπως χρειαστει να μπει θερμοκοιτιδα το μικρουλι μου.


l5oBp2.pnghCU8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε έλεν δεν καταλαβαίνω γιατί του γιατρού σου του φαίνεται μικρό το παιδί 2100 στις 33 εβδομάδες....εμένα σου λέω ήταν 1950 στις 33 εβδομάδες κ μου είπαν όλα καλα....στις 40 εβδομάδες αν βγει θα είναι πάνω από 3500 κιλά αν συνεχίσει έτσι οπότε κ το δικό σου ακόμα παραπάνω...εχει πάνω στον υπέρηχο στατιστικά να δεις περιπου το αναμενόμενο βάρος στις 40 εβδομάδες! ;) Η κόρη μου ήταν από την αυχενική συνεχώς 2 εβδομάδες πίσω υπερηχογραφικά....γεννηθηκε 2550 στις 40 εβδομάδες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...;)

Στην κόρη μου είχα κάνει καισαρική...είχαμε πει μήπως πάμε φυσιολογικά σε αυτόν τον τοκετό αλλα ο μπέμπης είναι ισχιακος...με το κεφάλι πάνω δηλαδή οπότε αν συνεχίσει έτσι αναγκαστικά γύρω στις 25 Νοεβρη που θα μαι κ εγώ 38 εβδομάδων θα τον βγάλουμε με καισαρική!

Μαράκι εχουμε πητ περιπου τις ίδιες μέρες...είναι οντως μικρούλα η μπεμπα σου αλλα όχι ανησυχητικά μικρή....κ εμένα δεν ξέρανε στη μικρή μου ακριβώς για ποιο λόγο δεν έπαιρνε αρκετό βάρος γιατί παίζανε πολλα σενάρια...όπως κ να χει θα δείτε στον επόμενο υπέρηχο πως θα πάει κ αναλόγως θα κρινει ο γιατρός...εμένα έπαιρνε καλουτσικο βαρος στην κοιλιά οπότε κ την αφησε μεχρι τις 40 εβδομάδες...


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Άννα μου γεια σου,

ναι δεν ξέρω γιατί μου λέει ότι είναι μικρό, βέβαια πήρε περίπου ένα κιλό τον τελευταίο μήνα. Να σου πω την αλήθεια αφού φθάσαμε στα 2 κιλά ειμαι λίγο πιο ήρεμη. Επίσης, δεν θέλω να πάω προγραμματισμένα για γέννα, αλλά μάλλον αυτό θα γίνει λόγω αντιπηκτικων! Μάλλον και εγώ εκει γύρω στο τέλος Νοεμβρίου με κόβω! Κρίμα που δε θα είσαι και εσύ στο Λητω να γνωριστούμε κιόλας !!!

Μαράκι μου και εσύ να μην αγχώνεσαι, θα δει ο γιατρός σου και θα σου πεί. Εμένα μου είχε πει το καλοκαίρι που έμενε 2 εβδομάδες πίσω να ξεκουράζομαι για να πάρει το μωρό. Κάνε και εσύ κάτι ανάλογο. Επίσης αυτό που κατάλαβα είναι ότι το βασικό είναι να είναι τα πάντα οκ στο μωρό, άσχετα με το βάρος!! Να δεις όλα θα πάνε καλά!!!

Κατά τα άλλα τι κάνετε? Εγώ έχω σταματήσει τη δουλειά 2 εβδομάδες τώρα και έχω ξεκουραστεί αρκετά μπορώ να πω (όσο με αφήνει ο γιός μου που είναι ντούρασελ!!!). Έχω και τη μαμά μου φυσικά που με βοηθάει πάρααααα πολυ! Όμως έχω αρχίσει να αισθάνομαι πίεση χαμηλά και δυσκολεύομαι να κινούμαι, κάτι που δεν το είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου! Τα ρουχάκια του νέου μπεμπε τα έχετε ετοιμάσει? Εγώ μάλλον από αύριο αρχίζω να πλένω τα ρούχα που είχα από το γιό μου και τα λίγα ροζουλί που πήρα για την μπέμπα. Όσο γι τη βαλίτσα μαιευτηρίου δεν έχω κάνει καν αρχή ακόμα!

Φιλακια πολλά σε όλες!!!!


D0c8.pngsgU1.png
Link to comment
Share on other sites

anna_ath μου με το καλο και εσυ να κρατησεις το αγορακι σου αγκαλιτσα!!!Εμενα στις εβδομαδες δε μενει πισω ειναι κανονικα απλα το βαρος ειναι μικρο.Ογιατρος γραφει μαλιστα στην 2η εκατοστιαια θεση.Αυτο που ευχομαι ειναι να γεννηθει πραγματικα ενα υγθες μωρο και τιποτα αλλο!!!Αλλα με βλεπω την αλλη εβδομαδα να γενναω!!

elen29 με το καλο και εσυ να κρατησεις την μπουμπου σου!!Ο γιος σου ποσο ειναι?εγω εχω μια κορουλα 21 μηνων που θελει συνεχει αγκαλια λαι κουραζομαι και εγω πολυ!!Ταρουχα ευτυχως τα εχω πλυνει απο καιρο και τωρα απλα περιμενω την αφιξη!!!ααα και η βαλιτσα ειναι μισοτελειωμενη για να ειμαι ετοιμη για παν ενδεχομενο!!

Εγω Ιασω γενναω!!!1Να ρωτησω κατι μηπως ξερετε κοριτσια.Εχω Τεβε ,ξερετε εαν καλυπτει τα εξοδα της θερμοκοιτιδας?γιατι καπου ετσι διαβασα!!


l5oBp2.pnghCU8p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...