Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2011


peny

Recommended Posts

Βρε κορίτσια που έχετε χαθεί όλες? Απ' ότι φαίνεται εγώ θα είμαι η πιο τακτική!!!! Mariaefi ευχαριστούμε για τις ευχές, να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Εγώ μετράω μέρες-ώρες αντίστροφα για να δω το ζουζούνι! Έχω να το δω από τις αρχές Μαϊου και περνούν διάφορα απο το μυάλό μου! Να είστε καλά όλες και ελπίζω το καφέ να έχει πο πολλή κίνηση απο εδώ και στο εξής!

Φιλιά πολλά!!


D0c8.pngsgU1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Που ειστε καλε,ειστε καλα;

Ελενη,εγω οηγα χτες ντοκτορ,ολα καλα,σε εναν μηνα παλι κλαψ κλαψ.απο αθηνα εισαι?εγω ναι,ειμαι 27 και εχω αλλη μια κορουλα που στις 24 γινεται 2.και το μπεμπε κοριτσακι ειναι...

Πωπω ειμαι πολυ συγκινημενη,πριν 2 χρονια ανυπομονουσα για την κατερινα.τετοοες μερες πλησιαζα.ευτυχως που γεννησα ευκολα και δεν φοβαμαι την γεννα αυτη την φορα

Να ρωτησω κατι τις μανουλες που εχουν 2 ,πως ειναι?

Πιο πολυ με απασχολουν οι ωρες του θηλασμου,επειδη τα πρωινα κυριως,θα ειμαι μονη μου σπιτι χωρις βοηθεια.μηπως η κατερινα μου θα ζηλευει και θα νιωθει μονη της?

Γιατι τωρα ειμαστε συνεχεια μαζι

Αντε καλεεεεε,που ειστε


an1cEY00g410000MTA3NzdkfDU2NjU2NmhkYXxteSBhbmdlbCBpcw.gif

as1cJYi0aTD0000Nzc3MTEzZHwzMjg5NzhkbHxteSAybmQgYW5nZWwgaXM.gif

7760p2.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κάποια απαντησε!!! Μόλις έλεγα στον άντρα μου ότι έχω τον ανθρωποδιώκτη, αφού γράφω μόνη μου και έχουν εξαφανιστεί ολοι!!! :) Αχχ πολυ χάρηκα!!! Λοιπόν εγώ είμαι από επαρχία και μένω Αγγλία! Τρεις μέρες τώρα έχουμε τρελαθεί στη βροχή, ασχετο αλλά να μην πω και εγώ το πόνο μου? Εγώ είμαι 32 και έχω ένα αγοράκι ακόμη 27 μηνών! Antridim να χαίρεσαι την κορούλα σου! Και εγώ έχω τους ίδιους προβληματισμούς αφού ο Γιώργος είναι ήδη δύσκολος, φαντάζομαι ότι και με το μωρό θα γίνουν τα πράγματα χειρότερα! Τέλος πάντων νομίζω ότι θα τα καταφέρουμε και εμείς όπως και τόσες άλλες μανούλες! Φιλιά πολλά!


D0c8.pngsgU1.png
Link to comment
Share on other sites

α,καλα,οντως μονο εμεις γενναμε δεκεμβρη.χαχαχα,Ελενη,να χαιρεσαι και συ τον γιο σου.εδω παντως κανει πολυυυυυυυυυυυ ζεστη.βρε,λες να εχουμετον ανθρωποδιωκτη τελικα?

Πρηζω τον καλο μου απο το πρωι να παμε βολτα αλλα...περα βρεχει...τωρα του ρθε η ορεξη να μαστορεψει:rolleyes::shock::mad:

τελος παντων,και αυριο μερα ειναι.ευτυχως που εφερε και το λαπτοπ.

Αγγλια ε?ωραια ακουγεται,δουλευεις?εγω σταματησα λογω της εγκυμοσυνηςκαι καααααααθομαι και χαιρομαι την μικρουλα μου,θελω να παω και θαλασσα ρε γμτ.

Θελω να παω και βολτα ομως:mad::-x:-x

τελος παντων,και εγω πιστευω οτι θα τα καταφερω μια χαρα.Η Κατερινα,ηταν και ειναι πολυ ευκολο μωρο.και στον θηλασμο μια χαρα απο την αρχη,και χωρις πονακια,και χωρις πονο στα δοντια και χωρις γκρινιες γενικα,και στο φαι της φτου φτου τρωει τα παντα απο σουβλακια μεχρι σκορδαλια:shock::shock::shock:

αφου σκεφτομαι πως αν το δευτερο βγει γκρινιαρικο,θα μου κακοφανει:rolleyes:


an1cEY00g410000MTA3NzdkfDU2NjU2NmhkYXxteSBhbmdlbCBpcw.gif

as1cJYi0aTD0000Nzc3MTEzZHwzMjg5NzhkbHxteSAybmQgYW5nZWwgaXM.gif

7760p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ανδριανα γεια! Χαιρετώ εσένα μιας και κανένα άλλο κοριτσακι δε μας καταδέχεται!!! χαχα Λοιπόν χθες έκανα την αυχενική διαφάνεια και όλα δείχνουν φυσιολογικά! Περιμένουμε ακόμη και το παπ-α αλλά οκ! Μαςεἰπαν ότι είναι μάλλον κοριτσακι και τα όνειρα μου από εχθές έχουν γίνει ροζζζζ!!!! Ο σύζυγος ἠθελε βεβαια αγοράκι αλλά τι να του κάνω? Δεν είναι στο μπακάλικο να διαλέγεις!

Λοιπόν εγώ στην Αγγλία έχω δουλέψει κατα καιρούς αλλά τωρα όχι (είμαι εκπαιδευτικός). Σταμάτησα εδώ και 2 χρόνια όταν γεννήθηκε ο γιός μου! Η αλήθεια είναι ότι θέλω να γυρίσω πίσω στη δουλειά και θα το κάνω πρώτα ο Θεός μόλις μεγαλώσει λίγο και το ζουζούνι που έρχεται! Δεν μπορώ να παλέψω τη ζωή της νοικοκυράς, τη βρίσκω πολύ μονότονη και θεωρώ ότι είναι και υποτιμἦμένη αφού κανείς δεν καταλαβαίνει πόσο κόπο έχει και το να φροντίζεις το σπίτι και τα παιδιά σου!

Ενυγουέη, ο καιρός σήμερα είναι πολύ καλός και λέμε να τον εκμεταλευτούμε με το Γιώργο μου και να πάμε καμιά παιδική χαρά (ευτυχώς έχουμε μια 100 μέτρα από το σπίτι)! Φιλακια πολλά και κορίτσα ελάτε και απο εδώ!!! Που είστε όλες????????????????????


D0c8.pngsgU1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ καλημερα σας.ουφ,ζεστενομαι πολυ.Ελενη μπραβο για την καλη αυχενικη,με το καλο να σας πανε ολα.εγω ζωριζομαι πολυ με τους εμετους ακομα.καθε μερα εχουμε ραντεβου...

Η κατερινα ξαφνικα εχει γινει αλλο παιδι,απο την μια μου χαιδευει την κοιλια και την φιλαει και απο την αλλη κανει οτι μπορει για να μου σπαει τα νευρα.σημερα,ανακαλυψε την φραση:περναω και αφηνω πισω μου συντρυμια...και βαριεμαι ρε παιδια να μαζευω συνεχεια.το παρατησα και εγω ετσι,και απλα κοιταω τον χαμο.

Εντωμεταξυ εχει κωλοκαιρο.θελω ηλιο βρε παιδι μου,δεν μαρεσει η συννεφια...


an1cEY00g410000MTA3NzdkfDU2NjU2NmhkYXxteSBhbmdlbCBpcw.gif

as1cJYi0aTD0000Nzc3MTEzZHwzMjg5NzhkbHxteSAybmQgYW5nZWwgaXM.gif

7760p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας κι απο μένα!

Είμαι η Δέσποινα και αρχικά να ευχηθώ τα καλύτερα σε όλες με υγιή μωράκια !

Πρώτη φορά μανούλα , 12 Δεκέμβρη ΠΗΤ , και δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα είναι αλήθεια. Ακόμα δεν έχω καταλάβει το μωράκι μου να κινείται , οπότε το υπερηχογράφημα μου φαίνεται οτι είναι άλλης κοπέλας. Εσείς καταλάβατε τίποτα ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια!

Ήμασταν 2 εβδομάδες διακοπές στο εξωτερικό γι'αυτό χάθηκα λίγο! Αυριο θα πάμε με το καλό να δούμε τι κάνει το σποράκι μας κ ελπίζω να μας δείξει κ το φύλλο του! ;)

Deppy καλως ήρθες κ με το καλό το μωράκι σου! Κάνε λιγο υπομονή σε 2-3 εβδομάδες το αργότερο σίγουρα θα φας τη πρώτη σου κλωτσιά! :tongue:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

anna σε ζηλεύω που πρόλαβες κι ένα ταξιδάκι και σου εύχομαι πολλά χαλόγελα σήμερα στο γιατρό!

εμείς την προηγούμενη βδομάδα δε μπορέσαμε να δούμε τίποτα γιατί ήταν πολύ ζωηρό το μικρό. πήρα όμως τ'αποτελέσματα του διπλού τεστ και είμαστε στα ''απόλυτα φυσιολογικά '' όπως είπε ο γιατρός οπότε ηρεμήσαμε κι από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά, επιτέλους το καφέ αρχίζει να παίρνει ζωή! Σορυ που χαθηκα αλλά είχαμε πάει και εμείς ένα σύντομο ταξιδάκι με το σύζηξ και τον μικρό στην πόλη που σπούδασα εδώ στην Αγγλία και θυμήθηκα τα φοιτητικά μου χρόνια!

Δέσποινα καλωσήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Εγώ αυτή τη φορά το άκουγα πολύ νωρίς το ζουζούνι, από την 9η εβδομάδα (μη γελάτε και εγώ απορούσα). Και τώρα συνεχίζω να το ακούω πιο δυνατά στην ίδια πλευρά! Στο γιό μου αργησα να το ακούσω, νομίζω ήταν στην 18η εβδομάδα!

Ανδριάνα και ο Γιώργος περνάει φάση (εδώ και πολύ καιρό) και δεν ακούει κανέναν! Ώρες ώρες με φέρνει στα όρια μου! Πέρα από τα παιχνίδια του που μόνο με απειλές πλέον μαζεύει, το χειρότερο που κάνει είναι ότι είναι πολύ κτητικός με τα παιχνίδια του και όταν έρχονται οι φίλοι του να παίξουν στο σπίτι έχουμε δράματα. Επίσης κάποιες φορές είναι και επιθετικός με τα παιδάκια. Ελπίζω ότι με πολλή συζήτηση και λίγη τιμωρία θα τη βρούμε την άκρη.

Άννα πού πήγατε διακοπές? Τι έγινε με το γιατρό? Μάθατε το φύλο?

Σας αφήνω να μαγειρέψω και τα λέμε σύντομα! Φιλακια σε όλες!!!!!


D0c8.pngsgU1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα συγκαστρούλες!

Τελικά το φύλο δεν μας άφησε να το δούμε το μπεμπέ....τώρα πρώτα ο Θεός θα το μάθουμε αρχές Αυγούστου που έχουμε β επιπέδου! Είχαμε πάρει κ τη μικρή κ είδε το αδελφάκι της κ χαιρετιόντουσαν!:lol::lol::tongue::tongue: Είναι καλά πάντως ζωηρότατο αν κ εγώ ακόμα δεν νοιώθω τίποτα από κλωτσιές!

Ταξίδι είχαμε πάει Βέλγιο κ Disneyland,έχουμε συγγενείς στο Βέλγιο κ έτσι ήταν ευκαιρία να πάμε να δούμε καινούργια μέρη! Μακάρι να μπορούμε κ στο μέλλον να κάνουμε τετοια ταξίδια γιατί τα οικονομικά όσο πάνε γίνονται κ ποιο δύσκολα!:rolleyes:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,τι κανετε?

deppy καλως μας ηρθες

ΑΝΝΑ,μπραβο που περασατε καλα,να στε καλα να ξαναπατε

Ελενη,βρηκα το κολπο για το ημερωμα τηε τρελας και λεγεται πλαστελινη...αυτο το μαγικο προιον εγινε η αιτια για την πολυωρη απασχοληση της.και την δικη μου βεβαια,αλλα τουλαχιστον ειναι κατι δημιουργικο Πως περασατε το σαβ/κο?εμεις ειχαμε τα γενεθλεια της κατερινας την παρασκευη,και καναμε το παρτακι μας το σαββατο και περασαμε πολυ ωραια.και η κατερινσ το χαρηκε παααρα πολυ και εμεις.

Εγω το μπεμπε τα ακουω εδω και μια εβδαμαδα περιπου,αλλα οσο περναι ο καιρος ολο και πιο συχνα.


an1cEY00g410000MTA3NzdkfDU2NjU2NmhkYXxteSBhbmdlbCBpcw.gif

as1cJYi0aTD0000Nzc3MTEzZHwzMjg5NzhkbHxteSAybmQgYW5nZWwgaXM.gif

7760p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια τι κανετε?

Εγώ τα έχω πάρει με τον καιρό ( Αγγλία είμαι βέβαια τι περιμένω?). Χθες είχε μια ωραία ζεστή μέρα και σήμερα η μισή ήταν μια χαρά ηλιόλουστη και κατά το μεσημεράκι έβρεξε καρεκλοπόδαρα!!! Γκρρρρρ!!!!

Ανδριάνα μου να χαίρεσαι τη ζουζούνα σου, να είναι πάντοτε γερή και με ανθρώπους που την αγαπούν!!! Πολύχρονη! Α, όσο για την πλαστέλίνη το έχουμε δοκιμάσει, παίζει αρκετή ώρα δε μπορώ να πω, αλλά πρέπει να είμαι και εγώ μαζί του!

Άννα ζηλεύω θέλω και εγώ Ντισνευλαντ!!! Όλο λέμε να πάμε με τον αντρα μου (δηλαδή εγώ τον μουρμουράω:), αλλά περιμένουμε να είναι λίγο πιο μεγάλος ο Γιώργος για να το ευχαριστηθεί καλύτερα και να το θυμάται!!!!

Λοιπόν ένα άλλο θέμα που με απασχολεί: τα κιλαααά:) Πόσα κιλά πάνω είστε εσείς βρε κορίτσια??? Εγώ 5 ήδη!!! Ξεκίνησα βέβαια χαμηλά (48 ) αλλά και πάλι αισθάνομαι σα μπάλα!!! Στο γιό μου πήρα 15 και αυτό με δίαιτα τον τελευταίο 1,5 μήνα λόγω διαβήτη!!! Τώρα που θα φτάσω??? ε?

Φιλιά σε όλες!! Να περνάτε καλά!!!!!


D0c8.pngsgU1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ ήμαστε τελικά τόσες λίγες που γεννάμε Δεκέμβριο??? :confused:

Πως είστε??? Εγώ άρχισα λίγο να φουσκώνω κ να φαίνομαι ψιλο έγκυος :lol::lol: Περιμένω πως κ πως να περάσει ο μήνας να πάμε για β επιπέδου να δούμε κ το φύλλο του μωρού! Σα να έχε αρχίσει να με γαργαλάει κιόλας με τα χεράκια κ τα ποδαράκια! ;) Από κιλά έχω πάρει 3 ελεν!


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσακια μου,

πώς πάει με τις ζέστες? Εδώ έχουμε δροσούλα. αλλά μιας και προτιμώ τη ζέστη ανυπομονώ να κατεβω Ελλάδα. Δεν ξέρω βέβαια αν θα με αφήσει ο γιατρός μου να κάνω κανένα μπανακι αλλά και μόνο τα πόδια να βουτάω ευχαριστημένη είμαι!

Αννιώ μια χαρά είσαι από τα κιλά! Εγώ προσπαθώ να κρατηθώ στα 5 συν με νύχια και δόντια! Μια μέρα αν ξεφύγω δεν το πιστεύετε αλλά βάζω κιλό! Βέβαια όταν ξεφεύγω, ξεφευγω για τα καλά! Μάλλον είναι και η κατακράτηση, αφού με τραβά να τρώω συνέχεια αλμυρά και εκεί γίνεται η ζημιά.

Σε δύο εβδομάδες έρχομαι στην πατρίδα και δεν προβλέπεται να επιστρέψω πριν γεννήσω! Θα έχω και τη μανούλα μου να με βοηθά τισ 3-4 εβδομάδες με το μωρό (θα επιστρέψω κατά τον Ιανουάριο δηλ.). Εγώ θα γεννήσω στο Λητώ εσείς πού? Αλήθεια τη β' επιπέδου πού θα την κάνετε και ξέρετε πόσο στοιχίζει?

Φιλάκια πολλά σε όλες, και σε όσες είστε διακοπές καλές βουτιές (λέμε τώρα!).


D0c8.pngsgU1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...