Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Λοιμωδης μονοπυρηνωση


nikosp

Recommended Posts

Καλησπερα ο γιος μου 12 5 μηνων εδω και δυο μηνες εμφανισε εξανθηματα σε χερια και ποδια που δεν υποχωρουσαν. Διαγνωστηκε με συνδρομο giannoti crosti το οποιο ειναι αλλεργικη αντιδραση με εξανθηματα στα ακρα μετα απο ιωση. Απο τις εξετασεις αιματος προεκυψε πως εχει περασει λοιμωδη μονοπυρηνωση που δεν εχει ομως πλεον. Αυτο που με εχει ανησυχησει ειναι τα ηωσινοφιλα που ειναι πολυ υψηλα 20 %. Η μικροβιολογος ειπε οτι μαλλον ειναι απο αυτη τη δερματιτιδα (giannoti crosti) που κανει περιπου 3 μηνες να φυγει αν και τα εξανθηματα εχουν υποχωρησει σχεδον εξαφανιστει. Εχω αγχωθει πολυ εχει καποιος παρομοια εμπειρια; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nikosp είπε:

Καλησπερα ο γιος μου 12 5 μηνων εδω και δυο μηνες εμφανισε εξανθηματα σε χερια και ποδια που δεν υποχωρουσαν. Διαγνωστηκε με συνδρομο giannoti crosti το οποιο ειναι αλλεργικη αντιδραση με εξανθηματα στα ακρα μετα απο ιωση. Απο τις εξετασεις αιματος προεκυψε πως εχει περασει λοιμωδη μονοπυρηνωση που δεν εχει ομως πλεον. Αυτο που με εχει ανησυχησει ειναι τα ηωσινοφιλα που ειναι πολυ υψηλα 20 %. Η μικροβιολογος ειπε οτι μαλλον ειναι απο αυτη τη δερματιτιδα (giannoti crosti) που κανει περιπου 3 μηνες να φυγει αν και τα εξανθηματα εχουν υποχωρησει σχεδον εξαφανιστει. Εχω αγχωθει πολυ εχει καποιος παρομοια εμπειρια; 

Δεν έχω εμπειρία όμως καλύτερα να μιλήσεις με τον παιδίατρο σου, εκείνος σίγουρα θα ξέρει καλύτερα.


 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Δεν έχω εμπειρία όμως καλύτερα να μιλήσεις με τον παιδίατρο σου, εκείνος σίγουρα θα ξέρει καλύτερα.

Μιλησα στο τηλ και το απογευμα θα παω να τον δει μου ειπε να μην ανησυχω αλλα ειναι δυσκολο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Μιλησα στο τηλ και το απογευμα θα παω να τον δει μου ειπε να μην ανησυχω αλλα ειναι δυσκολο. 

Καλά σίγουρα δεν είναι καθόλου εύκολο να μην ανησυχείς, και εγώ θα ανησυχούσα όμως λογικά θα συμβαίνει αυτό που σου είπε η μικροβιολόγος.

Το απόγευμα θα το συζητήσεις και με τον παιδίατρο και θα σε καθοδηγήσει αν και τι πρέπει να κάνεις.

Πάντως εμένα όσες φορές μου έχει πει ο γιατρός ''μην ανησυχείς'' δεν ήταν όντως τίποτα.


 
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι αλλα πολυ μπερδεμα εχω παει σε 3 δερματολογους και δεν ξερω κι εγω ποσες φορες στην παιδιατρο ενα σωρο αλο8φες ειδικα σαμπουαν ενυδατικες αφρολουτρα και οι εξετασεις να μην ειναι και καλες;;;; αμησυχω πολυ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα λυπάμαι γι αυτό που πέρασε το παιδάκι σου. Να σου πω πως κι εγώ που είμαι αλλεργική την περίοδο άνοιξη καλοκαίρι κάθε χρόνο πάντα είναι λίγο αυξημένα τα ηωσινόφυλα επειδή είναι σε έξαρση η αλλεργία. Κι επειδή κι εγώ είχα τρομάξει μου το διαβεβαίωσε και η μικροβιολόγος και ο παθολόγος μου. 


dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν η λοιμωδης μονοπυρηνωση ανεβαζει τα ηωσινοφιλα η η αλλεργια τα εχει ανεβασει; η παιδιατρος ειπε σε 15 μερες να ξανακανουμε εξεταση για τα ηωσινοφιλα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...