Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Εγκυμοσύνη η απλή καθυστέρηση


Recommended Posts

Γεια σας. Είμαι καινούργια στην ομάδα. Θα ήθελα να μου πείτε τις δικές σάς εμπειρίες σε ένα θέμα που με απασχολεί. Είχα τελευταία περίοδο στις 2/1/2020 με αρκετά ακανόνιστο κύκλο. Μέσος όρος 36 ημέρες. Στις 25/1 και δύο μέρες είχα πολύ λίγα καφέ υγρά. Στις 9/2 έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ήταν αρνητικό. Μέχρι σήμερα δεν έχω κάνει άλλο γιατί δεν θέλω να απογοητευτω ξανά. Προσπαθώ για μωράκι εδώ και 6 μήνες και κάθε φορά τα ίδια. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα χρυσα, οταν συνεχιζεται η καθυστερηση, πρεπει να γινεται επαναληψη του τεστ, συνηθως μετα απο δυο τρεις μερες. 

Κανε αλλο ενα, καλα αποτελεσματα!! 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Απλά δεν θέλω να νιώσω το αίσθημα της απογοήτευσης για άλλη μια φορά. Παρόλα αυτά νομίζω ότι πρέπει να κάνω άλλο ένα για να μου φύγει από το μυαλό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chrysa32 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Απλά δεν θέλω να νιώσω το αίσθημα της απογοήτευσης για άλλη μια φορά. Παρόλα αυτά νομίζω ότι πρέπει να κάνω άλλο ένα για να μου φύγει από το μυαλό

Εχεις μεγαλο κυκλο, αρα δεν μπορεις να εισαι κ σιγουρη για τη συλληψη, κ ποτε εγινε ωορρηξια,

Εχεις παρακολουθησει ποτε την ωορρηξια;; . Μηπως στις 25του μηνα τα καφε ηταν απο εκει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!! Αν με βάση την εφαρμογή σου είχες 19/1 ωορρηξια, στις 25/1 θα μπορούσαν τα καφέ υγρα να είναι απο την εμφύτευση.  Κάνε ένα τεστ ακόμα να είσαι σίγουρη. Την ωορρηξία πάντως μπορείς να την καταλάβεις απο την πυκνότητα των υγρών που εκκρινονται στις γόνιμες μέρες σου.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

@chrysa32 Χρύσα μου κι εγώ είχα καφε-ροζ υγρά από την αρχή (τα οποία τα ερμήνευα σαν σημάδια περιόδου) και τελικά ήμουν έγκυος. Κράτησαν όλο το 1ο τρίμηνο μάλιστα. 

Κάνε καλύτερα θα έλεγα κι εγώ μια χοριακη ή ένα τεστακι. 

Σου εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχή και να δεις το πολυπόθητο +


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ. Ακόμα δεν έχω αδιαθετησει αν και έχω λίγο πόνο στο στήθος όπως όταν περιμένω περίοδο. Αύριο λέω να κάνω και ένα δεύτερο τέστ. Μακάρι να είναι θετικό. Αν δεν είναι δεν πειράζει τον επόμενο μήνα. Αν και θα ήθελα πολύ να σταματήσει αυτό το άγχος κάθε μήνα. Είμαι δεν είμαι έγκυος. Θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Δυστυχώς σήμερα μου ήρθε περίοδος. Πάμε για τον επόμενο μήνα. Να ρωτήσω κάτι. Έχει πάρει κάποια από σας βιταμίνες ινοφερτ? Διάβασα ότι βοηθάνε στην γονιμοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω πάρει εγώ ινοφερτ για 4 μήνες βέβαια τις πήρα για κάποιες κύστες που είχα αλλά ήταν η συγκεκριμένες για αύξηση γονιμότητας παρότι σε αυτούς του μήνες δεν προσπαθούσαμε για παιδί. Η γιατρός μου μου είπε πως από τη στιγμή που θα κάναμε προσπάθειες θέλαμε κατά μέσο όρο έξι μήνες,και μετά από αυτούς τους 4 μήνες που τα επερνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες και έμεινα έγκυος από τον πρώτο μήνα ειλικρινά δεν ξέρω αν βοήθησαν και έμεινα τόσο γρήγορα αλλά μπορεί και να έκαναν κάποια δουλειά σε αυτό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...