Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Εγκυμοσύνη.θελω την βοήθεια σας


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!! Έχω 6 μέρες καθυστέρηση σε έναν σταθερό κύκλο στον οποίο δεν έχει προηγηθεί άλλη φορά καθυστέρηση έχω πολύ έντονες κράμπες πονοκεφάλους κ χθες το βράδυ ξύπνησα απότομα με αναγουλα. Το θέμα είναι ότι έχω κάποια διαστήματα πόνους σαν να μου έρθει η περίοδος κ το πρωί που ξυπνάω ένα πολύ αχνό ροζ χρωμα στο σκούπισμα. Λέτε να περιμένω λίγο ακόμα; Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, αν είχες ελεύθερα επαφές και με καθυστέρηση και όλα τα συμπτώματα αυτα....Ναι υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος!!!Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ? Έχεις πολλές μέρες καθυστέρηση,  θα δείξει.. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα, αν είχες ελεύθερα επαφές και με καθυστέρηση και όλα τα συμπτώματα αυτα....Ναι υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος!!!Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ? Έχεις πολλές μέρες καθυστέρηση,  θα δείξει..

Δεν έχω κάνει ακόμη γιατί βλέπω ροζ υγρά και πονάω λιγάκι σαν να μου ρθει... Αλλά δεν ξέρω αν αυτό γίνεται σε περιπτώσεις εγκυμοσύνης 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiatr είπε:

Δεν έχω κάνει ακόμη γιατί βλέπω ροζ υγρά και πονάω λιγάκι σαν να μου ρθει... Αλλά δεν ξέρω αν αυτό γίνεται σε περιπτώσεις εγκυμοσύνης 

Πριν μάθω ότι είμαι έγκυος αυτά τα συμπτώματα είχα και έκανα τεστακι και τσουπ....περιμένουμε να μας έρθει τώρα!!!Εννοείται ότι νιωθεις σαν να έχεις αδιαθετησει...Πήγαινε πάρε ένα τεστ και κάντο,  οποιαδήποτε ώρα...με 6 μέρες καθυστέρηση θα δείξει και απόγευμα να το κάνεις,  συνήθως γίνεται με τα πρωινά ουρά αλλά στην περίπτωση σου θα δείξει..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάνε ένα τεστ έτσι ώστε να γνωρίζεις τι συμβαίνει. Αν είσαι έγκυος και έχεις αυτό το αχνό ροζ θα πρέπει να μιλήσει με τον γυναικολόγο σου άμεσα.

Εγώ θυμάμαι είχα πόνους περιόδου μέχρι και την ημέρα που γέννησα, αφού αναρωτιόμουν γιατί τους λένε ''πόνους περιόδου'' αφού τους έχουμε και στην εγκυμοσύνη.

 


 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δυστυχώς αδιαθετισα πριν λίγο , τι ζούμε τελικά τόσες μέρες καθυστέρηση μετά από τόσα χρόνια περιόδου ,μου φάνηκε απίστευτο. Ελπίζω στην επόμενη φορά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Sofiatr είπε:

Κορίτσια δυστυχώς αδιαθετισα πριν λίγο , τι ζούμε τελικά τόσες μέρες καθυστέρηση μετά από τόσα χρόνια περιόδου ,μου φάνηκε απίστευτο. Ελπίζω στην επόμενη φορά 

Δεν πειράζει κορίτσι μου...Τον επόμενο μήνα σου εύχομαι να είσαι!!!εντατικά κάθε δεύτερη με Τρίτη μέρα και τσουπ θα γίνει..Εγώ τουλάχιστον έτσι έμεινα...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα πολύ την βοήθεια σας. Το προηγούμενο μήνα που είχαμε ελεύθερη επαφή με τον σύντροφο μου στις γόνιμες ημέρες, αδιαθέτησα αλλά 3 μέρες νωρίτερα με κανονική ίσως και λιγότερη ροη. Μετά είδα καφέ αίμα την ημέρα της ωορηξιας για 3 ημέρες αλλά ελάχιστο. Και τώρα έχω καθυστέρηση 4 μέρες και πάω για 5η. Τι να συμβαίνει ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eirinaki108 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα πολύ την βοήθεια σας. Το προηγούμενο μήνα που είχαμε ελεύθερη επαφή με τον σύντροφο μου στις γόνιμες ημέρες, αδιαθέτησα αλλά 3 μέρες νωρίτερα με κανονική ίσως και λιγότερη ροη. Μετά είδα καφέ αίμα την ημέρα της ωορηξιας για 3 ημέρες αλλά ελάχιστο. Και τώρα έχω καθυστέρηση 4 μέρες και πάω για 5η. Τι να συμβαίνει ;

Αρχικά κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirinaki108 είπε:

Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος δλδ ; Εφόσον είχα περίοδο τον προηγούμενο μήνα ;

Είχες ωορρηξία πριν 18-19 μέρες σωστά? Είχες και επαφές εκείνες τις μέρες? Αν ναι φυσικά και μπορεί να είσαι έγκυος! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Είχες ωορρηξία πριν 18-19 μέρες σωστά? Είχες και επαφές εκείνες τις μέρες? Αν ναι φυσικά και μπορεί να είσαι έγκυος! 

Όχι και αυτό είναι το θέμα μου. Ότι επειδή το αγόρι μου είναι ναυτικός έφυγε στις 4/1 και εγώ αδιαθέτησα στις 12/1. Και μετά είχα καφέ αίμα στην ωορρηξία. Αυτό δεν καταλαβαίνω 

Αυτό αναρωτιέμαι. Δλδ γίνεται να είμαι έγκυος και να αδιαθέτησα κανονικά τον πρώτο μήνα ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...