Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

Γεια σας κοπέλες  πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ και θα ηθελα τη βοήθεια σας. Από λάθος συνεννόηση  για την ποσότητα του medrol  που Πρέπει να περνω χθες αντί να πάρω μισό χάπι (8 mg) πηρα 1 χάπι (16mg).... λετε να παθει κάτι το ζουζουνάκι μου... βρίσκομαι στην 5 εβδομαδα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ροζουλα9 είπε:

Γεια σας κοπέλες  πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ και θα ηθελα τη βοήθεια σας. Από λάθος συνεννόηση  για την ποσότητα του medrol  που Πρέπει να περνω χθες αντί να πάρω μισό χάπι (8 mg) πηρα 1 χάπι (16mg).... λετε να παθει κάτι το ζουζουνάκι μου... βρίσκομαι στην 5 εβδομαδα 

Γεια σ ..δεν νομίζω ότι θα γίνει κάτι..είναι μικρή η δόση...εγώ επερνα 15  για 4 μήνες ολόκληρα χάπια...εωτα τον γιατρό σ αλλα μην ανησυχείς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Γεια σ ..δεν νομίζω ότι θα γίνει κάτι..είναι μικρή η δόση...εγώ επερνα 15  για 4 μήνες ολόκληρα χάπια...εωτα τον γιατρό σ αλλα μην ανησυχείς 

Σε Ευχαριστώ πολύ καλη μου .... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

να σαι καλά με το καλο τω μωράκι σ κ πάντα υγεία. 

Και Εσύ Καλή μου αν περιμένεις το μικρούλι σου καλος να το δεχτεις και αν έχεις παιδάκι να ναι παντα καλα και με υγεια 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Καλησπέρα! Επαναφερω το θεμα μηπως μπορεί καποια κοπελα να μου δωσει καποιες πληροφορίες. Ειμαι σε πολυ αρχικο σταδιο εγκυμοσύνης (σημερα είδα θετικό τεστ). Λογω προηγουμενης παλινδρομης  β' τριμηνου ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω εκτος απο utrogestan, salospir και medrol 4mg 1 την ημερα. Δεν εχω ξαναπάρει ποτε κορτιζόνη κ εχω φοβηθει λιγακι. Ειναι ασφαλες στην εγκυμοσύνη? Ειναι καποια κοπελα που εχει εμπειρια?  Επισης ξέρετε τι πρεπει να προσεξω στο φαγητό? Ευχαριστώ εκ των προτερων.


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ήταν παλίνδρομη β' τριμήνου. Είχες κάνει έλεγχο για θρομβοφιλία; Από αντιπηκτική αγωγή, μόνο salospir σου έδωσε, όχι ηπαρίνες; Η κορτιζόνη δε θέλει ζάχαρη και αλάτι απ΄ όσο γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Ήταν παλίνδρομη β' τριμήνου. Είχες κάνει έλεγχο για θρομβοφιλία; Από αντιπηκτική αγωγή, μόνο salospir σου έδωσε, όχι ηπαρίνες; Η κορτιζόνη δε θέλει ζάχαρη και αλάτι απ΄ όσο γνωρίζω.

Καλημερα! Ειχα κανει έλεγχο για θρομβοφιλια κ δεν εδειξε οτι υπάρχει. Παρ'όλα αυτα εχω ραντεβου παλι με τον αιματολογο μηπως μου δωσει κ ηπαρινες. Σ'ευχαριστώ για την απαντηση. Προβληματίστηκα στο κατα πόσον ειναι ασφαλές αυτο το φάρμακο στην εγκυμοσύνη. Να μου πεις αν δεν ηταν, δεν θα μου το έδινε, αλλα γενικα δεν παιρνω φαρμακα κ φοβαμαι λιγο που τωρα στην εγκυμοσυνη πρεπει να παιρνω τόσα. Εσυ έχεις εμπειρια απο κορτιζονη σε εγκυμοσύνη?


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Καλημερα! Ειχα κανει έλεγχο για θρομβοφιλια κ δεν εδειξε οτι υπάρχει. Παρ'όλα αυτα εχω ραντεβου παλι με τον αιματολογο μηπως μου δωσει κ ηπαρινες. Σ'ευχαριστώ για την απαντηση. Προβληματίστηκα στο κατα πόσον ειναι ασφαλές αυτο το φάρμακο στην εγκυμοσύνη. Να μου πεις αν δεν ηταν, δεν θα μου το έδινε, αλλα γενικα δεν παιρνω φαρμακα κ φοβαμαι λιγο που τωρα στην εγκυμοσυνη πρεπει να παιρνω τόσα. Εσυ έχεις εμπειρια απο κορτιζονη σε εγκυμοσύνη?

Όχι, δεν έχω, απλώς μου έκανε εντύπωση που είπες ότι ήταν β' τριμήνου η αποβολή. Είχατε βρει το αίτιο που την προκάλεσε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Όχι, δεν έχω, απλώς μου έκανε εντύπωση που είπες ότι ήταν β' τριμήνου η αποβολή. Είχατε βρει το αίτιο που την προκάλεσε;

Εκανα πολλες εξετάσεις. Δεν βρεθηκε τίποτα κ η ιστολογικη του εμβρυου δεν εδειξε κατι. Νομιζω ολα αυτα μου τα δινουν καπως προληπτικα. Αναμενω βεβαια σήμερα κ τον αιματολογο μηπως ζητησει επανεξεταση της επικτητης θρομβοφιλιας τωρα που ειμαι εγκυος. 

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marialena86 είπε:

Εκανα πολλες εξετάσεις. Δεν βρεθηκε τίποτα κ η ιστολογικη του εμβρυου δεν εδειξε κατι. Νομιζω ολα αυτα μου τα δινουν καπως προληπτικα. Αναμενω βεβαια σήμερα κ τον αιματολογο μηπως ζητησει επανεξεταση της επικτητης θρομβοφιλιας τωρα που ειμαι εγκυος. 

Το πιο πιθανό να ζητήσει. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Καλησπέρα! Επαναφερω το θεμα μηπως μπορεί καποια κοπελα να μου δωσει καποιες πληροφορίες. Ειμαι σε πολυ αρχικο σταδιο εγκυμοσύνης (σημερα είδα θετικό τεστ). Λογω προηγουμενης παλινδρομης  β' τριμηνου ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω εκτος απο utrogestan, salospir και medrol 4mg 1 την ημερα. Δεν εχω ξαναπάρει ποτε κορτιζόνη κ εχω φοβηθει λιγακι. Ειναι ασφαλες στην εγκυμοσύνη? Ειναι καποια κοπελα που εχει εμπειρια?  Επισης ξέρετε τι πρεπει να προσεξω στο φαγητό? Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Προφανώς και είναι ασφαλές εφόσον το δίνει ο γιατρός. Έπαιρνα και εγώ -ειμαι έγκυος από εξωσωματική- πριν την εμβρυομεταφορα και μέχρι τα μισά της 7ης βδομάδας. Διατροφικά καλό είναι να προσέχεις λίγο το αλάτι και τη ζάχαρη. Εγώ δεν το έκανα για να πω την αλήθεια. 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Troia είπε:

Το πιο πιθανό να ζητήσει. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!

Οντως ζητησε στη 10η εβδομάδα. Σ'ευχαριστώ παρα πολυ! Κ σε σενα ευχομαι οτι ποθείς!:x

7 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Προφανώς και είναι ασφαλές εφόσον το δίνει ο γιατρός. Έπαιρνα και εγώ -ειμαι έγκυος από εξωσωματική- πριν την εμβρυομεταφορα και μέχρι τα μισά της 7ης βδομάδας. Διατροφικά καλό είναι να προσέχεις λίγο το αλάτι και τη ζάχαρη. Εγώ δεν το έκανα για να πω την αλήθεια. 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Προφανώς εχεις δικιο, ετσι ειναι. Ο γιατρος ξέρει. Σ'ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου! Σου ευχομαι μια ομορφη κ ηρεμη εγκυμοσύνη! Με το καλό ενα υγιές μωράκι!:x


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...