Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Μαρια μου ακριβως τα ιδια μου εχει δωσει.

Ε μα ξέρουν οι γιατροί μας!! χααχαχα

Just now, Gogo1994 είπε:

Εμένα είναι trofocard το μαγνήσιο gynotartiferon το σίδηρο 

Και το τροφοκαρντ το ξέρω απλά νομίζω ότι αυτό που παίρνω εγώ ,το παίρνεις μια φορά την μέρα ενώ το δικό σου μαγνήσιο μπορεί μια κοπέλα να το παίρνει κ 2 κ 3 φορές την μέρα.παιζει να λέω κ βλακειες,όπως κ να χει ξέρουν οι γιατροί μας τι μας δίνουν.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Ε μα ξέρουν οι γιατροί μας!! χααχαχα

Και το τροφοκαρντ το ξέρω απλά νομίζω ότι αυτό που παίρνω εγώ ,το παίρνεις μια φορά την μέρα ενώ το δικό σου μαγνήσιο μπορεί μια κοπέλα να το παίρνει κ 2 κ 3 φορές την μέρα.παιζει να λέω κ βλακειες,όπως κ να χει ξέρουν οι γιατροί μας τι μας δίνουν.:wink:

Έχεις δίκιο Μαρία μου δυο παίρνω εγώ αλλά ταλαιπωρούμε λίγο γιατί θέλω να τρώω πολλά γαλακτοκομικα κ περιορίζομαι πολύ 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Έχεις δίκιο Μαρία μου δυο παίρνω εγώ αλλά ταλαιπωρούμε λίγο γιατί θέλω να τρώω πολλά γαλακτοκομικα κ περιορίζομαι πολύ 

Το ξέρω,αυτό είναι σπαστικό,εγώ παίρνω σίδηρο το πρωί δύο ώρες αφού φάω,μετά ασβέστιο μαζί με το μεσημεριανό που πάντα τρώω γαλακτοκομικά κ δύο ώρες μετά το μαγνήσιο.το βράδυ πριν κοιμηθώ παίρνω κ ντουφαλακ,γιατί μόλις το σταματαω ,επανέρχεται το ζόρι στην τουαλέτα.ασε..δεν ξέρω αν έπαιρνα δύο μαγνησια που θα τα έβαζα μέσα στην μέρα.κ σκέψου ότι στην πορεία της κύησης υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να γίνουν 2 κ οι σιδηροι.εγω στον γιο μου δυο έπαιρνα.ε μετά που να πάρεις κιλά!χαχαχαα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαγνήσιο με τι δεν πρέπει να συνδιαζεται? Εγώ το παίρνω οπότε το θυμηθώ! Σίδηρο παίρνω το πρωί μετά από κάνα 2ωρο τρώω κάτι παίρνω ασβέστιο κ στην υπόλοιπη μέρα παίρνω μαγνήσιο κ φυλικο οξύ, με διαφορά 2 ώρες το folidex με το pregnant care

@MumMaria να χαίρεσαι το αγοράκι σου και με το καλό να έρθει και το κοριτσάκι σου!! Όλα καλά να πάνε!

Κορίτσια από που είστε εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και δεν ξέρω ακόμα αν θέλω να γεννήσω σε κλινική η νοσοκομείο εσείς έχετε αποφασίσει? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια πριν λίγο ζαλίστηκα και ανακατεύτηκα έντονα ευτυχώς έκατσα αμέσως  πίεση λέτε έπεσε? 

Εχεις πιεσομετρο να μετρηθεις;εφαγες πρωινο η εισαι νηστικη;


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Εχεις πιεσομετρο να μετρηθεις;εφαγες πρωινο η εισαι νηστικη;

Έφαγα φρυγανιές με μαρμελάδα θα μετρηθω ναι κ ίσως βάλω λίγο αλάτι στο στόμα με βοηθουσε αυτό πάντα. Αλλά από το πρωί που ξύπνησα ενιωθα υποτονικοτητα


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anthi93 said:

@Υβόννη χάρηκα πολύ κορίτσι μ!!! Και ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Εντομεταξυ έχεις υπέροχο όνομα κ αν ήταν κοριτσάκι ήταν ένα από τις 3 σκέψεις μου! Εμείς φυσιολογικά το πιάσαμε αλλά άργησε 2 χρόνια... Επισκέφτηκα γιατρό υποβοηθουμενης κ μπήκαμε στην διαδικασία να ψάχνουμε το πρόβλημα (εγώ ήξερα ότι έχω πολυκυστικες) αλλά δόξα τον Θεό, του Αγίου Βαλεντίνου πήρα το καλύτερο δώρο από ότι φαίνεται!!!!!!!! 

Χαχαχα κι εμενα ψευδωνυμο ειναι, ετσι με το καλο θα λενε το κοριτσακι μας αν ειναι κοριτσι! Για αγορι δεν εχουμε ακομη ιδεα!!!!!

Ειδες τελικα ο Αγιος Βαλεντινος θα σου φερει το γιο σου, τον ερωτα της ζωης σου!!!!

Just now, Gogo1994 said:

Καλημέρα υβοννακι μου πως κ πως περιμένω κ εγώ αυτή τη βδομάδα για όλες μας. Μωρέ έχω λιγουριτσεςς παραπάνω κ το Μάιο κορίτσια έχω πάρει ένα κιλό ενώ στο πρώτο τρίμηνο 1.5 αρχίζει κ ανεβαίνει μόνη της η ζυγαριά χαχα

Γωγουλα μου εισαι μια χαρα στα φυσιολογικα! Μεγαλωσε και η κοιλιτσα σου μας ειχες πει οποτε εννοειται παιρνεις βαρος! Μην ξεχνας παμε στον 5 σιγα σιγα! Να τρως αν πεινας απλα να διαλεγεις και θρεπτικα σνακ συν τοις αλλοις, γιατι θελεις ενεργεια τωρα και εσυ και ο Κρητικος μας! Με τη γιατρο που εχεις την αυστηρη μην ανησυχεις αν χρειαζεται να τρως κατι αλλιως θα στο πει στο λεπτο χιχιχιχιχι!!!

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσια πριν λίγο ζαλίστηκα και ανακατεύτηκα έντονα ευτυχώς έκατσα αμέσως  πίεση λέτε έπεσε? 

Τωρα το διαβασα αυτο...Γωγουλα μου νερακι, κατι αλμυρο και ξαπλωσε...

Just now, Gogo1994 said:

Έφαγα φρυγανιές με μαρμελάδα θα μετρηθω ναι κ ίσως βάλω λίγο αλάτι στο στόμα με βοηθουσε αυτό πάντα. Αλλά από το πρωί που ξύπνησα ενιωθα υποτονικοτητα

Ναι το γλυκο δεν βοηθαει την πιεση...Αν μπορεις φαε κατι αλμυρο, πχ αγγουρακι και βαλε αλατι. Εμενα αυτο με φερνει στα ισια μου!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anthi93 είπε:

Τώρα που σας βρήκα θα σας ταράξω στις ερωτήσεις,

1ον ποτέ είδατε το φύλο (εμείς το είδαμε την Πέμπτη σε ραντεβού με την γιατρό στην αυχενική δεν φαινόταν μας είπε) 

2ον παίρνεται συμπληρώματα και αν ναι τι? (εμένα νομίζω η γιατρός μ δίνει αρκετά για κάποιο λόγο αλλά κάτι θα ξέρει εκείνη, παίρνω τα pregnant care που είναι πολλές βιταμίνες και φυλικο οξύ, έξτρα φυλικο οξύ, σίδηρο, μαγνήσιο και τώρα άρχισα και ασβέστιο!) 

3ον έχετε πάρει βάρος? Εγώ ευτυχώς επειδή ξεκινάω ήδη με αρκετά μόνο 2 κιλά μεχρι τώρα! 

Και 4ον και τέλος νιώθετε το μωράκι σας???? Ένιωσα πολύ χαζή π με ρώτησε η γιατρός αν νιώθω το μωράκι κ της είπα ότι δν νιώθω καν ότι είμαι έγκυος! Κ αυτό ήταν πολύ ζωηρουτσικο την Πέμπτη έκανε τραμπολινο πιπιλουσε το δάχτυλο εξηνε το κεφαλάκι του μέχρι και μια μούντζα μας έδωσε... Χαχαχ α αυτά κορίτσια μ ελπίζω να μην σας κούρασα και φυσικά αν θέλετε μου απαντάτε!!! 

Ρώτησε μας  ότι θελεις !το φύλο το είδαμε στην αυχενική κ επιβεβαιώθηκε στη νιπτ που κάναμε !παιρνω 3 utrogestan,2 μαγνήσιο,2 σίδηρο κ σε λιγο καιρό ασβέστιο !εχω πάρει δυο κιλά ,αν κ είχα χάσει 3 κιλά το πρώτο τριμηνο ,λόγω εμετών !τωρα αρχισα να νιώθω τη μικρούλα ,αλλα Δ είναι η πρώτη μ κύηση!κανε λιγη υπομονη κ θα το νιώσεις κ εσυ !εγω θα γεννησω στο γενεσις θεσνικη Γτ εκεί είναι η γιατρός μ !

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια πριν λίγο ζαλίστηκα και ανακατεύτηκα έντονα ευτυχώς έκατσα αμέσως  πίεση λέτε έπεσε? 

Αχ πρόσεχε Γωγακι πιστευω Ναι αυτό επαθα κ εγώ τ 1 Μάγια.. φάε κάτι αλμυρό κ πιες λίγο χυμοο


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου και καλο Σαββατοκυριακο να εχουμε!!

@demifilolμου μας ελειψες χτες, αλλα λεω να δεις εκανε η κοπελα λιγο αποχη απο το ιντερνετ! Ομως ειδα σε παιδευει η μικρη με τις καουρες!!! Καλυτερα σημερα κοριτσακι μου; Τί υπεροχα νεα με τον τραχηλο και κυριως που ενιωσες τη μπεμπουλα!! Κατι μπουνιες εδινε τις προαλλες, να δεις μπουνιες θα τρως τωρα!!!!

@Eirini1988χαιρομαι κοριτσακι μου που εισαι καλυτερα! Νερακι συνεχεια και σημερα και παλι λεω να το πας συντηρητικα με το φαγητο να συνελθεις τελειως! Ενταξει και κανενα κερασακι μπορεις χιχιχιχι!

@Gogo1994Γωγουλα ηελασα τοσο χτες που ειπες ε αφου δεν πινουμε ας φαμε κατι!!!! Χαχαχαχαχα! Νυσταζα απλα να το σχολιασω!

Κοριτσακι μου καλωσηρθες στην τρελοπαρεα μας! Αν δεις γλωσσα δε βαζουμε μεσα, οποτε ρωτα ελευθερα!!!!!!!!

Με το καλονα ερθει το αγορακι σου το ΑγιοΒαλεντινιατικο και να το παρετε στην αγκαλιτσα σας γερο και τυχερο!!! Μου βγαζεις πολυ αισιοδοξια και χαρα και χαιρομαι πολυ που απολαμβανεις την εγκυμοσυνη σου και το θαυματακι στην κοιλιτσα σου!

Εγω ειμαι 34, μανουλα εξωσωματικης, συλληψη 10/2 και το εβαλαν στην κοιλιτσα μου 15/2! Ειμαι 17 βδομαδα και φυλο δεν ειδαμε ακομη! Ελπιζω ομως την Πεμπτη που εχω υπερηχο να δουμε! Μενω Γερμανια και εδψ μας δινουν μια πολυβιταμινη Femibion που εχει μεσα τα παντα, οπως η δικη σου! Παιρνω εξτρα μαγνησιο και ασβεστιο, γιατι δεν τρωω γαλακτοκομικα οποτε μου το αρχισε νωρις! Κιλα εχω παρει μισο συμφωνα με τη σημερινη ζυγιση, αλλα ημουν απο αυτες που μεχρι τη 13 βδομαδα ημουν μεσα στον εμετο χαχαχα! Οχι οτι τωρα ειναι τελεια το στομαχι, αλλα τουλαχιστον τρωω πολυ πολυ καλυτερα! Το μωρακι δεν το εχω νιωσει ακομη και ανυπομονωωωωω!!!

Να αλλη μια που περασε καλα 14/2! Πολυ ρομαντικες κοριτσια μου ολες σας!!!!!!

Με το καλο την Τριτη Δεσποινακι μου! Τριτη εσυ, Τεταρτη η Γωγουλα και Πεμπτη εγω! Χαμος με υπερηχους αυτη τη βδομαδα!!!!!!

Μπορεί να μην έγραφα ,,,αλλα σας διάβαζα !!!ευτυχως σήμερα προς το παρόν είμαι καλα !!Την πάτησα από ένα ροδάκινο ,όπως την έχω πατήσει κ με κεράσια !προσοχη κορίτσια μου!

 


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Μπορεί να μην έγραφα ,,,αλλα σας διάβαζα !!!ευτυχως σήμερα προς το παρόν είμαι καλα !!Την πάτησα από ένα ροδάκινο ,όπως την έχω πατήσει κ με κεράσια !προσοχη κορίτσια μου!

 

Κ εγώ τ η μέρα π έφαγα κεράσια κ νεκταρινια τούμπανο η κοιλιά μετά κ τ επόμενη μέρα είχα λίγο πονοκοιλο..μας ξεκαναν χαχα


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...