Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Ευχαριστω Ειρηνακι για τις κρεμουλες! Βασικα ειχα μια πολυ καλη αλλα εχει.ολα τα περιεργα συστατικα...Θα ρωτησω τη γιατρο την Πεμπτη γι'αυτες που ειπες!!

Τί καλα που με τη σοκολατα βρηκα συμμαχους! Κι εμενα με κοιτανε σαν ζομπι! 

Να τη χαιρεστε τη μελλουσα γιαγια!!!!! Καλα εκανες κοριτσακι μου και εφαγες και το χαρηκες! Τα κερασια βγηκαν εκει; Τα λιγουρεψα!!! 

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!

Εχει κάνα δυο βδομαδες που βρίσκω κεράσια αλλά πρώτη φορά χθες βρήκα καλά και πήρα κάμποσα να το ευχαριστηθώ. Αν μ αφήσεις μπορώ όλη μέρα μόνο κεράσια να τρώω. Τόσο πολύ μου αρέσουν. Ελπίζω τλχστον τώρα να βοηθήσουν και με τη δυσκοιλιότητα.. :razz:


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Despoina Mar said:

Κ εγώ μόλις έφαγα κεράσια και νεκταρινια επίσης δεν έτρωγα πολλά φρούτα πριν..αλλάζει ο άνθρωπος χαχα

 

Just now, Eirini1988 said:

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!

Εχει κάνα δυο βδομαδες που βρίσκω κεράσια αλλά πρώτη φορά χθες βρήκα καλά και πήρα κάμποσα να το ευχαριστηθώ. Αν μ αφήσεις μπορώ όλη μέρα μόνο κεράσια να τρώω. Τόσο πολύ μου αρέσουν. Ελπίζω τλχστον τώρα να βοηθήσουν και με τη δυσκοιλιότητα.. :razz:

Αχ βρε κοριτσια τι νοστιμα φρουτακια!!! Εδω ακομη κερασι δεν ειδαμε αλλα εχει μουρα και φραουλες!!!! Ειναι απο το δασος εδω και ειναι τελεια!! Τι νοστιμα φρουτα που εχει την ανοιξη! 

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου!!! Ελπίζω να ξυπνησατε ολες καλα!

Εγω κοριτσια μου ειδα στον υπνο μου οτι γεννησα 5 μηνα αλλα το μωρο λεει δεν ηταν προωρο! Και ηταν μικρο και ησυχο και το θηλαζα λεει αλλα επειδη ηρθε νωρις δεν ειχα ρουχα να του φορεσω ουτε πανες! Και αγχος μεσα στο ονειρο να βρουμε πραγματα! Ξυπνησα μεσα στην αγωνια χαχαχα!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!!! Ελπίζω να ξυπνησατε ολες καλα!

Εγω κοριτσια μου ειδα στον υπνο μου οτι γεννησα 5 μηνα αλλα το μωρο λεει δεν ηταν προωρο! Και ηταν μικρο και ησυχο και το θηλαζα λεει αλλα επειδη ηρθε νωρις δεν ειχα ρουχα να του φορεσω ουτε πανες! Και αγχος μεσα στο ονειρο να βρουμε πραγματα! Ξυπνησα μεσα στην αγωνια χαχαχα!

Καλημέραααα κοριτσάκια μου Αχ μωρέ υβοννη μου πόσο εσωτερικό άγχος έχουμε πια ε; Εδώ έριξε μια βροχή 8 η ώρα με ξύπνησε ε δε ξανακοιμηθηκα κοιμήθηκα κ αργά κ τώρα νιώθω κουρασμένη 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Καλημέραααα κοριτσάκια μου Αχ μωρέ υβοννη μου πόσο εσωτερικό άγχος έχουμε πια ε; Εδώ έριξε μια βροχή 8 η ώρα με ξύπνησε ε δε ξανακοιμηθηκα κοιμήθηκα κ αργά κ τώρα νιώθω κουρασμένη 

Δεν ξερω γιατι το ειδα αυτο! Νομιζω οτι επειδη γενικα ειμαι πολυ οργανωτικη θα ηθελα να ξεκινησω να ψωνιζω για το μωρο αλλα επειδη το θεωρω οντως νωρις κρατιεμαι και τσουπ το ονειρο ηρθε χαχαχα! Χτες επαιζα και πιανο για το μωρο και του τραγουδουσα οτι θελω να το συναντησω και ανυπομονω και μαλλον εγινε μια ωραια υποσυνειδητη μιξη!!

Βροχη  πωπω! Σκεψου για να ξυπνησες ποσο δυνατη! Βασικα κατσε και χουζουρεψε λιγακι ή αν μπορεις κοιμησου το μεσημερι λιγακι! Εμεις τρομαρα μας παιζαμε επιτραπεζια χτες και κοιμηθηκαμε 1, επισης σερνομαι!

Πρωινο φαγαμε; Τί ηθελε σημερα ο μπεμπης;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Δεν ξερω γιατι το ειδα αυτο! Νομιζω οτι επειδη γενικα ειμαι πολυ οργανωτικη θα ηθελα να ξεκινησω να ψωνιζω για το μωρο αλλα επειδη το θεωρω οντως νωρις κρατιεμαι και τσουπ το ονειρο ηρθε χαχαχα! Χτες επαιζα και πιανο για το μωρο και του τραγουδουσα οτι θελω να το συναντησω και ανυπομονω και μαλλον εγινε μια ωραια υποσυνειδητη μιξη!!

Βροχη  πωπω! Σκεψου για να ξυπνησες ποσο δυνατη! Βασικα κατσε και χουζουρεψε λιγακι ή αν μπορεις κοιμησου το μεσημερι λιγακι! Εμεις τρομαρα μας παιζαμε επιτραπεζια χτες και κοιμηθηκαμε 1, επισης σερνομαι!

Πρωινο φαγαμε; Τί ηθελε σημερα ο μπεμπης;

Ναι μιας που σηκωθηκαμε φάγαμε ένα τοστακι χαχαχα δεν είχαμε κοτατζ

Ωραίο όμως που είδες το μωράκι σου 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη Κορίτσι μου κι εγώ κάνω τις ίδιες σκέψεις γιατί το πιστεύω πως γεννήθηκα προγραμματισμένη χιχιχιχι..ωστόσο πιστεύω πως είναι νωρίς ακόμη για αγορές..Να σου πω κάτι? Αγόρασε κάτι μικρό να σου φύγει το άγχος..ε ναι.. τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να το κάνω κι εγώ..χιχιχι

Κορίτσια μου εδώ και λίγα χρόνια εχω θεματάκια με τη μέση μου, τίποτα το σοβαρό και κυρίως με την αλλαγή του καιρού!! Εδώ και δυο μέρες όμως, λόγω της μετατόπισης της μήτρας, η κατάσταση έχει επιδεινωθεί..προφανώς πιέζεται το ισχιακό νεύρο και πονάω σε μέση, χαμηλά δεξιά και στο δεξί πόδι.. και είμαστε ακόμη στο τέταρτο :wacko:

  • Μου αρέσει 1

xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, VDPap said:

@Υβόννη Κορίτσι μου κι εγώ κάνω τις ίδιες σκέψεις γιατί το πιστεύω πως γεννήθηκα προγραμματισμένη χιχιχιχι..ωστόσο πιστεύω πως είναι νωρίς ακόμη για αγορές..Να σου πω κάτι? Αγόρασε κάτι μικρό να σου φύγει το άγχος..ε ναι.. τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να το κάνω κι εγώ..χιχιχι

Κορίτσια μου εδώ και λίγα χρόνια εχω θεματάκια με τη μέση μου, τίποτα το σοβαρό και κυρίως με την αλλαγή του καιρού!! Εδώ και δυο μέρες όμως, λόγω της μετατόπισης της μήτρας, η κατάσταση έχει επιδεινωθεί..προφανώς πιέζεται το ισχιακό νεύρο και πονάω σε μέση, χαμηλά δεξιά και στο δεξί πόδι.. και είμαστε ακόμη στο τέταρτο :wacko:

Κι εγω το πιστευω οτι ειναι νωρις και αληθεια ημουν οκ με αυτο, αλλα το υποσυνειδητο μου εχει αλλη αποψη χαχαχα! Να πανε ολα καλα στον υπερηχο την Πεμπτη (εχω λιγη αγωνια) και ισως παρω κατι πολυ πολυ μικρο! Χιχιχιχιχιχι!

Αχ περαστικουλια με τη μεση...Μηπως να παρεις κοριτσακι μου κανενα μαξιλαρι εγκυμοσυνης; Δε ρωτας το γιατρο; Ισως βοηθησει την κατασταση. Ειτε πρεπει ειτε οχι, ολες μας ξαπλωνουμε περισσοτερο και νομιζω το μαξιλαρι ισως βοηθησει.

Σε μια βδομαδα θα ειμαστε πρωτα ο Θεος στον πεμπτο μηνα!!!!!!!! 17+1 αλλαζουμε μηνα, αν εχω καταλαβει καλα!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!με την μεση εχω κ εγω κατι πονακια τελευταια ειδικα οταν παω να σηκωθω απο τον καναπε κ λιγο στον υπνο.Το σκεφτομαι για μαξιλαρακι. Νομιζω οτι ο πεμπτος μηνας Υβοννη ειναι απο 18 - 21 εβδ αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη


oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου!!! Ελπίζω να ξυπνησατε ολες καλα!

Εγω κοριτσια μου ειδα στον υπνο μου οτι γεννησα 5 μηνα αλλα το μωρο λεει δεν ηταν προωρο! Και ηταν μικρο και ησυχο και το θηλαζα λεει αλλα επειδη ηρθε νωρις δεν ειχα ρουχα να του φορεσω ουτε πανες! Και αγχος μεσα στο ονειρο να βρουμε πραγματα! Ξυπνησα μεσα στην αγωνια χαχαχα!

Καλημέρα κ εγώ σήμερα είδα ότι γέννησα μες τ καλοκαίρι κ τ πήρα κ βγήκα έξω για να τ δείξω στους δικούς μου χαχα


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΕΥΑ! said:

Καλημερα!!με την μεση εχω κ εγω κατι πονακια τελευταια ειδικα οταν παω να σηκωθω απο τον καναπε κ λιγο στον υπνο.Το σκεφτομαι για μαξιλαρακι. Νομιζω οτι ο πεμπτος μηνας Υβοννη ειναι απο 18 - 21 εβδ αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη

Ναι το μαξιλαρι θα μας βοηθησει και μετα με την κοιλια, χαμενο δε θα παει!

Αν εχω καταλαβει καλα, οταν εισαι πχ 16+1 μπαινεις στη 17 βδομαδα. Αρα 17+1 εισαι στη 18, αρα 5 μηνα! Καλα δε τα λεω βρε κοριτσια; Διορθωστε παρακαλω! Μου το ειχαν πει αυτο για το πρωτο τριμηνο που ηθελα να φυγει χαχαχα!

Just now, Despoina Mar said:

Καλημέρα κ εγώ σήμερα είδα ότι γέννησα μες τ καλοκαίρι κ τ πήρα κ βγήκα έξω για να τ δείξω στους δικούς μου χαχα

καθολου ανυπομονες δεν ειμαστε χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Ναι το μαξιλαρι θα μας βοηθησει και μετα με την κοιλια, χαμενο δε θα παει!

Αν εχω καταλαβει καλα, οταν εισαι πχ 16+1 μπαινεις στη 17 βδομαδα. Αρα 17+1 εισαι στη 18, αρα 5 μηνα! Καλα δε τα λεω βρε κοριτσια; Διορθωστε παρακαλω! Μου το ειχαν πει αυτο για το πρωτο τριμηνο που ηθελα να φυγει χαχαχα!

καθολου ανυπομονες δεν ειμαστε χαχαχαχα

Καλημέρα! Ναι Υβόννη μου έτσι είναι.. 13+1 έχεις μπει στον 4ο και 17+1 στον 5ο

@VDPap και εγώ έχω από τώρα τη μέση μου αλλά ο γιατρός λέει ότι είναι κ από τις ορμόνες οπότε δεν σημαίνει απαραίτητα ότι σταδιακά θα χειροτερεύει.. Βέβαια δημιουργείται και μια αλλαγή στη σπονδυλική στήλη από το 1ο τρίμηνο κιόλας που κ αυτό επηρεάζει.. Εγώ αν είμαι σε καθιστή θέση για πολύ ώρα πχ στον καναπέ μετά σηκώνομαι ορθή γωνία και κάνω λίγη ώρα να ισιώσω.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Καλημέρα! Ναι Υβόννη μου έτσι είναι.. 13+1 έχεις μπει στον 4ο και 17+1 στον 5ο

Ευχαριστω κοριτσακι μου! Αυτα τα περιεργα με τις εβδομαδες με μπερδευουν, οποτε εκανα μια ωραιοτατη μαθηματικη φορμουλα

βδομαδα+x=βδομαδα +1, οπου x=1,2,3,4,5,6

Χαχαχαχαχαχαχα! Μια αυτη η φορμουλα, μια που δεν τρωω σοκολατα δεν νομιζω να μου ξαναμιλησετε!

Φραουλινο μου κι εσυ σε 2 μερες μπαινεις 4!!!!

  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α επίσης κορίτσια έκανα τις μηνιαίες εξετάσεις μου κ όλα καλά! Επανέλαβα και το ζάχαρο φυσικά το οποίο βγήκε 90 χωρίς να έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο την προηγούμενη μέρα.. 

Λοιπόν η μόνη διαφορά ήταν ότι επειδή εγώ τα περισσότερα βράδια πίνω μπύρα (χωρίς αλκοόλ φυσικά) διάβασα ότι η βύνη έχει πολύ υψηλό γλυκαιμικο δείκτη οπότε το βράδυ πριν την εξέταση απλά δεν ήπια.. Λέτε μωρέ κορίτσια να ήταν αυτό και να βρήκα τη λύση μου;

Σήμερα έχω και ραντεβού με την ενδοκρινολογο να δω τι θα μου πει.. Ααχ αν μου κόψουν και τη μπυριτσα να δω τι θα πίνω τώρα που θα αρχίσουμε να βγαίνουμε και έξω πάλι.. :roll:

Στο σπίτι μπορώ να πίνω και κρασί χωρίς αλκοόλ αλλά έξω στα μπαρ δεν υπάρχει πουθενά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Α επίσης κορίτσια έκανα τις μηνιαίες εξετάσεις μου κ όλα καλά! Επανέλαβα και το ζάχαρο φυσικά το οποίο βγήκε 90 χωρίς να έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο την προηγούμενη μέρα.. 

Λοιπόν η μόνη διαφορά ήταν ότι επειδή εγώ τα περισσότερα βράδια πίνω μπύρα (χωρίς αλκοόλ φυσικά) διάβασα ότι η βύνη έχει πολύ υψηλό γλυκαιμικο δείκτη οπότε το βράδυ πριν την εξέταση απλά δεν ήπια.. Λέτε μωρέ κορίτσια να ήταν αυτό και να βρήκα τη λύση μου;

Σήμερα έχω και ραντεβού με την ενδοκρινολογο να δω τι θα μου πει.. Ααχ αν μου κόψουν και τη μπυριτσα να δω τι θα πίνω τώρα που θα αρχίσουμε να βγαίνουμε και έξω πάλι.. :roll:

Τέλεια μια χαρά με τις εξετάσεις σ..εγώ πάλι τη μπύρα δεν μπορώ να τη βλέπω καν..κανα 2 φορές δοκίμασα χωρίς αλκοόλ κ ούτε εκείνη μ άρεσε.. Γ πριν τ εγκυμοσύνη λέω.. τώρα π είμαστε έγκυες εγώ πίνω τσάι λιπτον χωρίς ζάχαρη.. Τ αλλο μπορούμε αραγε;;;

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...