Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο said:

Α επίσης κορίτσια έκανα τις μηνιαίες εξετάσεις μου κ όλα καλά! Επανέλαβα και το ζάχαρο φυσικά το οποίο βγήκε 90 χωρίς να έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο την προηγούμενη μέρα.. 

Λοιπόν η μόνη διαφορά ήταν ότι επειδή εγώ τα περισσότερα βράδια πίνω μπύρα (χωρίς αλκοόλ φυσικά) διάβασα ότι η βύνη έχει πολύ υψηλό γλυκαιμικο δείκτη οπότε το βράδυ πριν την εξέταση απλά δεν ήπια.. Λέτε μωρέ κορίτσια να ήταν αυτό και να βρήκα τη λύση μου;

Σήμερα έχω και ραντεβού με την ενδοκρινολογο να δω τι θα μου πει.. Ααχ αν μου κόψουν και τη μπυριτσα να δω τι θα πίνω τώρα που θα αρχίσουμε να βγαίνουμε και έξω πάλι.. :roll:

Ναι η μπυρα ετσι κανει!!! Ο αντρας μου ειναι διαβητικος (διαβητης τυπου 2) και την μπυρα την πενθησαμε πολυ προπερσι που διαγνωστηκε! Δεν τον πειραξαν τα γλυκα αλλα η μπυρα του κοστισε του δολιου! Κατι που μας ειπαν εμας τοτε στο νοσοκομειο ειναι να πινει μπυρα καμια φορα, αλλα ναα τρωει κατι μαζι ωστε να ανεβαινει ομαλα το ζαχαρο. Καποιο σνακ που να ισορροπει την κατασταση.

Μπραβο παντως που ολα ειναι καλα!!!!!!!!!!!!!!

Just now, Despoina Mar said:

Τέλεια μια χαρά με τις εξετάσεις σ..εγώ πάλι τη μπύρα δεν μπορώ να τη βλέπω καν..κανα 2 φορές δοκίμασα χωρίς αλκοόλ κ ούτε εκείνη μ άρεσε.. Γ πριν τ εγκυμοσύνη λέω.. τώρα π είμαστε έγκυες εγώ πίνω τσάι λιπτον χωρίς ζάχαρη.. Τ αλλο μπορούμε αραγε;;;

εγω κοριτσια δεν μπορω καθολου να πιω αλκοολ! Ειμαι απο αυτους που στα μπαρ παιρνουν σοδα χαχαχαχα! Λιγο κρασακι που και που προ εγκυμοσυνης φυσικα και αυτο με το ζορι. Δεν ξερω τί μπορουμε να πινουμε η αληθεια ειναι...Τσαι ειναι μια λυση και μετα στο σπιτι κανω σπιτικη λεμοναδα με στεβια ή αγαυη για κανενα βραδακι. Εχε κατι virgin κοκτειλ αλλα ειναι τιγκα στη ζαχαρη...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Despoina Mar είπε:

Τέλεια μια χαρά με τις εξετάσεις σ..εγώ πάλι τη μπύρα δεν μπορώ να τη βλέπω καν..κανα 2 φορές δοκίμασα χωρίς αλκοόλ κ ούτε εκείνη μ άρεσε.. Γ πριν τ εγκυμοσύνη λέω.. τώρα π είμαστε έγκυες εγώ πίνω τσάι λιπτον χωρίς ζάχαρη.. Τ αλλο μπορούμε αραγε;;;

Και εγώ εκτός από μπύρα μόνο ανθρακούχο νερό με λεμόνι πίνω αλλά όχι και να βγω βράδυ και να πιω πάλι αυτό βρε κορίτσια! Το τσάι το αποφεύγω λόγω καφεΐνης γιατί πίνω και έναν καφέ την ημέρα.. 

Ισως μετά κοκτέιλ χωρίς αλκοόλ είναι μια καλή λύση αλλά γενικά εσείς πίνετε τυποποιημένους χυμούς; Είναι οκ; 

Just now, Υβόννη είπε:

Ναι η μπυρα ετσι κανει!!! Ο αντρας μου ειναι διαβητικος (διαβητης τυπου 2) και την μπυρα την πενθησαμε πολυ προπερσι που διαγνωστηκε! Δεν τον πειραξαν τα γλυκα αλλα η μπυρα του κοστισε του δολιου! Κατι που μας ειπαν εμας τοτε στο νοσοκομειο ειναι να πινει μπυρα καμια φορα, αλλα ναα τρωει κατι μαζι ωστε να ανεβαινει ομαλα το ζαχαρο. Καποιο σνακ που να ισορροπει την κατασταση.

Μπραβο παντως που ολα ειναι καλα!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Αναρωτιέμαι να δω τι θα μου πει η γιατρός το βράδυ! Εννοείται πως θα σας ενημερώσω!Η τιμή πάντως που δείχνει τη σταθερότητα του ζαχάρου τους τελευταίους μήνες βγήκε πάλι πάρα πολύ καλή!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Και εγώ εκτός από μπύρα μόνο ανθρακούχο νερό με λεμόνι πίνω αλλά όχι και να βγω βράδυ και να πιω πάλι αυτό βρε κορίτσια! Το τσάι το αποφεύγω λόγω καφεΐνης γιατί πίνω και έναν καφέ την ημέρα.. 

Ισως μετά κοκτέιλ χωρίς αλκοόλ είναι μια καλή λύση αλλά γενικά εσείς πίνετε τυποποιημένους χυμούς; Είναι οκ; 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Αναρωτιέμαι να δω τι θα μου πει η γιατρός το βράδυ! Εννοείται πως θα σας ενημερώσω!Η τιμή πάντως που δείχνει τη σταθερότητα του ζαχάρου τους τελευταίους μήνες βγήκε πάλι πάρα πολύ καλή!! 

Τυποποιημενους χυμους δεν πινω ετσι και αλλιως αλλα εγω λεω ρωτα τη γιατρο! Το οτι ολα ειναι σταθερα ειναι τελειο! Ισως μπορεις να πινεις τη μπυριτσα σου απλα πχ εκεινη τη μερα να φας πιο low carb. Νομιζω θα σου πει η γιατρος μια λυση για ποτακι χωρις αλκοολ για καλοκαιρι! Εφοσον ολα ειναι καλα με το ζαχαρο, νομιζω μπορεις να εχεις και τη μπυριτσα στη διατροφη!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Ελπιζω όλες να είστε καλά. Εγώ σήμερα ξύπνησα με πολύ πόνο στην κοιλιά και τη μέση. Μίλησα με το γιατρό και μου ειπε να πάρω μαγνήσιο ένα χαπάκι το πρωί κι ένα το μεσημέρι και να μείνω ξάπλα σήμερα. Υπέθεσε πως έχει να κάνει με το χθεσινό τσιμπούσι συνδυαστικά με τη δυσκοιλιότητα. Πιθανόν να έχει να κάνει με τα έντερα. Ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα. Ο πόνος πέρασε εντελώς.


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 said:

Γεια σας κορίτσια!!!

Ελπιζω όλες να είστε καλά. Εγώ σήμερα ξύπνησα με πολύ πόνο στην κοιλιά και τη μέση. Μίλησα με το γιατρό και μου ειπε να πάρω μαγνήσιο ένα χαπάκι το πρωί κι ένα το μεσημέρι και να μείνω ξάπλα σήμερα. Υπέθεσε πως έχει να κάνει με το χθεσινό τσιμπούσι συνδυαστικά με τη δυσκοιλιότητα. Πιθανόν να έχει να κάνει με τα έντερα. Ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα. Ο πόνος πέρασε εντελώς.

Περαστικα Ειρηνακι μου! Αχ αυτα τα κερασια τελικα δεν βοηθησαν το εντερο!!! Αφου περασε ο πονος μια χαρουλα ολα! Η αληθεια ειναι οτι κι εμενα το στομαχι μου δεν εχει πια αντοχες. Οποτε μηπως σημερα το πας πιο ελαφρια και μπολικο νερακι, γουλια γουλια μεσα στη μερα να σε βοηθησει με τη δυσκοιλιοτητα. Παρε ενα μπουκαλι και εχε το διπλα συνεχεια.

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Ελπιζω όλες να είστε καλά. Εγώ σήμερα ξύπνησα με πολύ πόνο στην κοιλιά και τη μέση. Μίλησα με το γιατρό και μου ειπε να πάρω μαγνήσιο ένα χαπάκι το πρωί κι ένα το μεσημέρι και να μείνω ξάπλα σήμερα. Υπέθεσε πως έχει να κάνει με το χθεσινό τσιμπούσι συνδυαστικά με τη δυσκοιλιότητα. Πιθανόν να έχει να κάνει με τα έντερα. Ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα. Ο πόνος πέρασε εντελώς.

Από το έντερο θα είναι Ειρήνη μου μην ανησυχείς! Αφού πέρασε κιόλας όλα καλά :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη @Φραουλίνο σας ευχαριστώ πολύ!!! Η αλήθεια είναι ότι το πρωί ανησύχησα αλλά ευτυχώς όλα καλά. Σήμερα είμαι με το νεράκι μου και πολύ ελαφρύ φαγητό. Να ηρεμήσει το στομαχάκι μου. Και το πάθημα θα μου γίνει μάθημα γιατί όντως οι αντοχές μας δεν είναι ίδιες..

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!σας διάβασα όλες κ στέλνω τωρα:razz:

Είχα αρκετη δουλειά το πρωί κ κάναμε κ με πολλά από τα παιδάκια που είχα βιντεοκλήση!!!πολύ το χάρηκα που ειδωθηκαμε!!!μετά ήρθε κ ένας φίλος γείτονας για μπαλκονατο καφέ κ τώρα μαγειρευει ο καλός μου κοτοπουλακι με λαχανικά στην σχάρα.μιαμ!

Για βράδυ εγω στον μικρό έπινα μπύρα χωρίς αλκοόλ με κάνα κρακερακι όπως είπε η Υβόννη κ δεν με ανέβαζε πολύ.τα κοκτέιλ χωρίς αλκοόλ είναι μια καλή λύση κ τους τονίζεις να μην βάλουν ζάχαρη,ούτε καστανή,εγώ αυτό έκανα.τυποποιημενους χυμούς καλύτερα όχι,τίγκα στην ζάχαρη κ τα συντηρητικά!

Για την μέση μου ,πέρσι είχα αγοράσει μαξιλάρι εγκυμοσύνης(όχι θηλασμού,είναι πιο μακρόστενο) με βόλεψε να κάνω τέλειους υπνους αλλά κ να ταιζω κ τον Βασίλη.τωρα απλό το χρησιμοποιώ.εχει κάνει την απόσβεση του.το συνιστω ακόμα κ αν δεν έχεις πρόβλημα στην μέση,τους τελευταίους μήνες που γίνεσαι μπαλιτσα,είναι χρήσιμο.

17+1 μπαίνουμε στον 5ο,δηλαδή διανύουμε την 18η. Εγώ μετα την β επιπέδου ξεκίνησα τα ψώνια,άρχισα να οργανώνομαι κ λίγα λίγα να τα παίρνω.κανουμε έρευνα αγοράς,κοιτάμε εκπτώσεις,κ με την πρώτη ευκαιρία ,αγοράζουμε.ρουχαλακια πάντως θα σας φέρουν πολλά.ετσι θα κάνω κ τώρα ,αν κ τα περισσότερα τα έχω.παντως μην τα αφησετε όλα για το τελευταίο δίμηνο,κάποια μωράκια είναι λίγο πιο βιαστικά,βαραινουμε κ εμεις κ δεν ξέρω τι θα γίνει πάλι από φθινόπωρο κ με την καραντινα.μετα την β επιπέδου,θα μοστραρω την λίστα μας,να οργανωθούμε!!χαχααχα! control freak εγώ!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 said:

@Υβόννη @Φραουλίνο σας ευχαριστώ πολύ!!! Η αλήθεια είναι ότι το πρωί ανησύχησα αλλά ευτυχώς όλα καλά. Σήμερα είμαι με το νεράκι μου και πολύ ελαφρύ φαγητό. Να ηρεμήσει το στομαχάκι μου. Και το πάθημα θα μου γίνει μάθημα γιατί όντως οι αντοχές μας δεν είναι ίδιες..

Ναι Ειρηνακι μου, μπορει να εχουμε ορεξη να φαμε αλλα πλεον οι αντοχες ειναι διαφορετικες. Ενταξει ειχατε και γιορτη εσεις εκει, πού να το φανταστεις; Παντως βλεπεις οτι το σωμα μας μάς δειχνει τι χρειαζομαστε και αυτο ειναι καλο!!!

Just now, MumMaria said:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!σας διάβασα όλες κ στέλνω τωρα:razz:

Είχα αρκετη δουλειά το πρωί κ κάναμε κ με πολλά από τα παιδάκια που είχα βιντεοκλήση!!!πολύ το χάρηκα που ειδωθηκαμε!!!μετά ήρθε κ ένας φίλος γείτονας για μπαλκονατο καφέ κ τώρα μαγειρευει ο καλός μου κοτοπουλακι με λαχανικά στην σχάρα.μιαμ!

Για βράδυ εγω στον μικρό έπινα μπύρα χωρίς αλκοόλ με κάνα κρακερακι όπως είπε η Υβόννη κ δεν με ανέβαζε πολύ.τα κοκτέιλ χωρίς αλκοόλ είναι μια καλή λύση κ τους τονίζεις να μην βάλουν ζάχαρη,ούτε καστανή,εγώ αυτό έκανα.τυποποιημενους χυμούς καλύτερα όχι,τίγκα στην ζάχαρη κ τα συντηρητικά!

Για την μέση μου ,πέρσι είχα αγοράσει μαξιλάρι εγκυμοσύνης(όχι θηλασμού,είναι πιο μακρόστενο) με βόλεψε να κάνω τέλειους υπνους αλλά κ να ταιζω κ τον Βασίλη.τωρα απλό το χρησιμοποιώ.εχει κάνει την απόσβεση του.το συνιστω ακόμα κ αν δεν έχεις πρόβλημα στην μέση,τους τελευταίους μήνες που γίνεσαι μπαλιτσα,είναι χρήσιμο.

17+1 μπαίνουμε στον 5ο,δηλαδή διανύουμε την 18η. Εγώ μετα την β επιπέδου ξεκίνησα τα ψώνια,άρχισα να οργανώνομαι κ λίγα λίγα να τα παίρνω.κανουμε έρευνα αγοράς,κοιτάμε εκπτώσεις,κ με την πρώτη ευκαιρία ,αγοράζουμε.ρουχαλακια πάντως θα σας φέρουν πολλά.ετσι θα κάνω κ τώρα ,αν κ τα περισσότερα τα έχω.παντως μην τα αφησετε όλα για το τελευταίο δίμηνο,κάποια μωράκια είναι λίγο πιο βιαστικά,βαραινουμε κ εμεις κ δεν ξέρω τι θα γίνει πάλι από φθινόπωρο κ με την καραντινα.μετα την β επιπέδου,θα μοστραρω την λίστα μας,να οργανωθούμε!!χαχααχα! control freak εγώ!!

Μαρακι τελεια που ειδες και τα παιδακια σου!!!!! Μακαρι να το κανετε συστηματικα απο δω και περα! Σιγουρα το απο κοντα εχει αλλη χαρη, αλλα δεδομενων των συνθηκων η βιντεοκληση ειναι η καλυτερη εναλλακτικη!!!

Περιμενουμε τη λιστα με ανυπομονησια γιατι ειδες εμενα το control freak χαρακτηριστικο μου βγηκε στο ονειρο! Γυμνο το ειχα το μωρο μου καλε η τρελη  μανα!!!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Ναι η μπυρα ετσι κανει!!! Ο αντρας μου ειναι διαβητικος (διαβητης τυπου 2) και την μπυρα την πενθησαμε πολυ προπερσι που διαγνωστηκε! Δεν τον πειραξαν τα γλυκα αλλα η μπυρα του κοστισε του δολιου! Κατι που μας ειπαν εμας τοτε στο νοσοκομειο ειναι να πινει μπυρα καμια φορα, αλλα ναα τρωει κατι μαζι ωστε να ανεβαινει ομαλα το ζαχαρο. Καποιο σνακ που να ισορροπει την κατασταση.

Μπραβο παντως που ολα ειναι καλα!!!!!!!!!!!!!!

εγω κοριτσια δεν μπορω καθολου να πιω αλκοολ! Ειμαι απο αυτους που στα μπαρ παιρνουν σοδα χαχαχαχα! Λιγο κρασακι που και που προ εγκυμοσυνης φυσικα και αυτο με το ζορι. Δεν ξερω τί μπορουμε να πινουμε η αληθεια ειναι...Τσαι ειναι μια λυση και μετα στο σπιτι κανω σπιτικη λεμοναδα με στεβια ή αγαυη για κανενα βραδακι. Εχε κατι virgin κοκτειλ αλλα ειναι τιγκα στη ζαχαρη...

Κ εγώ κανένα κρασί έξω τ χειμώνα η ελαφρύ κοκτέιλ μη νομίζεις.. στ Λύκειο έπινα bacardi κολα μες τ μαγκιά χαχα

Just now, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Ελπιζω όλες να είστε καλά. Εγώ σήμερα ξύπνησα με πολύ πόνο στην κοιλιά και τη μέση. Μίλησα με το γιατρό και μου ειπε να πάρω μαγνήσιο ένα χαπάκι το πρωί κι ένα το μεσημέρι και να μείνω ξάπλα σήμερα. Υπέθεσε πως έχει να κάνει με το χθεσινό τσιμπούσι συνδυαστικά με τη δυσκοιλιότητα. Πιθανόν να έχει να κάνει με τα έντερα. Ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα. Ο πόνος πέρασε εντελώς.

Αχ κ εμένα  σμρ μ πονούσε η κοιλιά Όχι πολύ αλλά ένιωθα πονακια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας αφησααα λίγες ωριτσες για να πάω να χαζέψω στο ζάρα κορίτσια μου. ΠΟΛΎ ΧΆΡΗΚΑ, που 17 και 1 είμαστε 5ο εγώ νόμιζα από 18 

Τι καλααα

Επίσης νιώθω κ εγώ πονακια δεξιά σήμερα. Μήτρα λέτε? 

Ρε κορίτσια μου φαίνεται τοσοοος πολύς καιρός ο ένας μήνας που μεσολαβεί μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Μα πως να μη σκέφτομαι αν είναι όλα καλά 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Σας αφησααα λίγες ωριτσες για να πάω να χαζέψω στο ζάρα κορίτσια μου. ΠΟΛΎ ΧΆΡΗΚΑ, που 17 και 1 είμαστε 5ο εγώ νόμιζα από 18 

Τι καλααα

Επίσης νιώθω κ εγώ πονακια δεξιά σήμερα. Μήτρα λέτε? 

Ρε κορίτσια μου φαίνεται τοσοοος πολύς καιρός ο ένας μήνας που μεσολαβεί μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Μα πως να μη σκέφτομαι αν είναι όλα καλά 

Γωγακι εγώ είχα στη κοιλιά κ στ ύψος π είναι ο άφαλος.. Δεν ξέρω από τι,μπορεί να ήταν κ τ έντερα ποιος ξερειιιι


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

@Υβόννη @Φραουλίνο σας ευχαριστώ πολύ!!! Η αλήθεια είναι ότι το πρωί ανησύχησα αλλά ευτυχώς όλα καλά. Σήμερα είμαι με το νεράκι μου και πολύ ελαφρύ φαγητό. Να ηρεμήσει το στομαχάκι μου. Και το πάθημα θα μου γίνει μάθημα γιατί όντως οι αντοχές μας δεν είναι ίδιες..

Αυτό θα ήταν κορίτσι, κ εμένα με πιάνει από το έντερο καμιά μέρα, κάθομαι στα αυγά μου και μετά περνάει! 

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!σας διάβασα όλες κ στέλνω τωρα:razz:

Είχα αρκετη δουλειά το πρωί κ κάναμε κ με πολλά από τα παιδάκια που είχα βιντεοκλήση!!!πολύ το χάρηκα που ειδωθηκαμε!!!μετά ήρθε κ ένας φίλος γείτονας για μπαλκονατο καφέ κ τώρα μαγειρευει ο καλός μου κοτοπουλακι με λαχανικά στην σχάρα.μιαμ!

Για βράδυ εγω στον μικρό έπινα μπύρα χωρίς αλκοόλ με κάνα κρακερακι όπως είπε η Υβόννη κ δεν με ανέβαζε πολύ.τα κοκτέιλ χωρίς αλκοόλ είναι μια καλή λύση κ τους τονίζεις να μην βάλουν ζάχαρη,ούτε καστανή,εγώ αυτό έκανα.τυποποιημενους χυμούς καλύτερα όχι,τίγκα στην ζάχαρη κ τα συντηρητικά!

Για την μέση μου ,πέρσι είχα αγοράσει μαξιλάρι εγκυμοσύνης(όχι θηλασμού,είναι πιο μακρόστενο) με βόλεψε να κάνω τέλειους υπνους αλλά κ να ταιζω κ τον Βασίλη.τωρα απλό το χρησιμοποιώ.εχει κάνει την απόσβεση του.το συνιστω ακόμα κ αν δεν έχεις πρόβλημα στην μέση,τους τελευταίους μήνες που γίνεσαι μπαλιτσα,είναι χρήσιμο.

17+1 μπαίνουμε στον 5ο,δηλαδή διανύουμε την 18η. Εγώ μετα την β επιπέδου ξεκίνησα τα ψώνια,άρχισα να οργανώνομαι κ λίγα λίγα να τα παίρνω.κανουμε έρευνα αγοράς,κοιτάμε εκπτώσεις,κ με την πρώτη ευκαιρία ,αγοράζουμε.ρουχαλακια πάντως θα σας φέρουν πολλά.ετσι θα κάνω κ τώρα ,αν κ τα περισσότερα τα έχω.παντως μην τα αφησετε όλα για το τελευταίο δίμηνο,κάποια μωράκια είναι λίγο πιο βιαστικά,βαραινουμε κ εμεις κ δεν ξέρω τι θα γίνει πάλι από φθινόπωρο κ με την καραντινα.μετα την β επιπέδου,θα μοστραρω την λίστα μας,να οργανωθούμε!!χαχααχα! control freak εγώ!!

Εννοείται πως περιμένουμε μετά τη β επιπέδου να μας φτιάξεις λιστααα!!:x κ οποιο άλλο κορίτσι έχει παιδάκι κ το έχει περάσει ξανά όλο αυτό με τις αγορές, μετά χαράς να μας ξεστραβωσει!χαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Σας αφησααα λίγες ωριτσες για να πάω να χαζέψω στο ζάρα κορίτσια μου. ΠΟΛΎ ΧΆΡΗΚΑ, που 17 και 1 είμαστε 5ο εγώ νόμιζα από 18 

Τι καλααα

Επίσης νιώθω κ εγώ πονακια δεξιά σήμερα. Μήτρα λέτε? 

Ρε κορίτσια μου φαίνεται τοσοοος πολύς καιρός ο ένας μήνας που μεσολαβεί μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Μα πως να μη σκέφτομαι αν είναι όλα καλά 

Ή έντερο ή μήτρα που μεγαλώνει,μην ανησυχείς.ολες έχουμε ανά διαστήματα.υπομονη θα κάνουμε κ σε λίγο θα μας κλωτσανε κ θα ηρεμησουμε!!!

Just now, Despoina Mar είπε:

Γωγακι εγώ είχα στη κοιλιά κ στ ύψος π είναι ο άφαλος.. Δεν ξέρω από τι,μπορεί να ήταν κ τ έντερα ποιος ξερειιιι

Έντερα μάλλον Δέσποινα μου.η μήτρα μας φτάνει στο ύψος του αφαλού την 20η εβδομάδα.ακομα είναι λίγο πιο κάτω.:-D

Just now, rosy87 είπε:

Αυτό θα ήταν κορίτσι, κ εμένα με πιάνει από το έντερο καμιά μέρα, κάθομαι στα αυγά μου και μετά περνάει! 

Εννοείται πως περιμένουμε μετά τη β επιπέδου να μας φτιάξεις λιστααα!!:x κ οποιο άλλο κορίτσι έχει παιδάκι κ το έχει περάσει ξανά όλο αυτό με τις αγορές, μετά χαράς να μας ξεστραβωσει!χαχα 

Θα στείλω την λίστα που είχα κάνει πέρσι κ μετά θα σας σχολιασω τι μου ήταν πραγματικά χρήσιμο κ τι όχι κ τόσο για να δει καθε κοπέλα το μπάτζετ της.επισης να μην κολλάτε να παίρνετε κ πραγματακια από φίλες που ήδη έχουν παιδάκια γιατί σε κάποια δεν πολυαξιζει αγορά.

Αχ ανυπομονώ...άντε μεγαλώνουμε κορίτσια μου!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar said:

Γωγακι εγώ είχα στη κοιλιά κ στ ύψος π είναι ο άφαλος.. Δεν ξέρω από τι,μπορεί να ήταν κ τ έντερα ποιος ξερειιιι

Κοριτσια μου εδεις αλλαξατε και βδομαδα σημερα (17η πλεον) οποτε λογικα τα πονακια!!

Just now, Gogo1994 said:

Σας αφησααα λίγες ωριτσες για να πάω να χαζέψω στο ζάρα κορίτσια μου. ΠΟΛΎ ΧΆΡΗΚΑ, που 17 και 1 είμαστε 5ο εγώ νόμιζα από 18 

Τι καλααα

Επίσης νιώθω κ εγώ πονακια δεξιά σήμερα. Μήτρα λέτε? 

Ρε κορίτσια μου φαίνεται τοσοοος πολύς καιρός ο ένας μήνας που μεσολαβεί μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Μα πως να μη σκέφτομαι αν είναι όλα καλά 

Ναι αλλα τωρα θα ξεκινησουν οι κλωτσιες!!!! Νομιζω θα ειμαστε πιο ηρεμες τωρα με τους υπερηχους!!!

Just now, Despoina Mar said:

Κ εγώ κανένα κρασί έξω τ χειμώνα η ελαφρύ κοκτέιλ μη νομίζεις.. στ Λύκειο έπινα bacardi κολα μες τ μαγκιά χαχα

Αχ κ εμένα  σμρ μ πονούσε η κοιλιά Όχι πολύ αλλά ένιωθα πονακια!!

Εγω για να δειξω στο Λυκειο οτι πινω, επαιρνα γρεναδινη με σπραιτ και ετσι εμοιαζε οτι πινω κοκτειλ χαχχαχαα!!

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...