Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Καντι said:

Τωρα που το γκουγκλάρα εχεις δίκιο. Με το μυαλό μου το κατέταξαν αμέσως στα μαλακα χωρις να σκεφτώ την παστερίωση.

Ετσι την πατησα εγω με τη ΒΡΑΣΤΗ γαλοπουλα (τονιζω το βραστη). Νομιζα οτι ηταν ωμη και δεν εκανε να φαω χαχαχαχα! Το βραστη το προσπερασα! Η γυναικολογος πρεπει να με κοιταξε λιγο απορημενα οταν της το ρωτησα! Ορμονες κοριτσια μου εχουμε δικαιολογια!

Just now, MumMaria said:

Αχαχααχα!ο άντρας ο δικός μου το δάκρυ το έχει σίγουρο!αχ μακάρι να τον αφήσουν,δεν θέλω να το πολυσκεφτομαι κ απογοητευτω.τα μωράκια μας να είναι καλά.

Εμένα τα ακτινίδια δεν με πειράζουν ευτυχώς,κ τρώω 2 κάθε μέρα.αλλα κ ο πιτογυρος δεν θα με χαλούσε:P

το οτι συγκρινουμε πιτογυρο με ακτινιδιο με ξεπερναει χαχαχαχα! Κι εμενα κανονικα δεν με πειραζουν  (τα ακτινιδια) αλλα μου επεσαν πολλα τα δυο! Αν ειναι δυνατον! Που προ εγκυμοσυνης ετρωγα μια πιατελα φρουτα στο χαλαρο αν με αφηνες!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Ετσι την πατησα εγω με τη ΒΡΑΣΤΗ γαλοπουλα (τονιζω το βραστη). Νομιζα οτι ηταν ωμη και δεν εκανε να φαω χαχαχαχα! Το βραστη το προσπερασα! Η γυναικολογος πρεπει να με κοιταξε λιγο απορημενα οταν της το ρωτησα! Ορμονες κοριτσια μου εχουμε δικαιολογια!

το οτι συγκρινουμε πιτογυρο με ακτινιδιο με ξεπερναει χαχαχαχα! Κι εμενα κανονικα δεν με πειραζουν  (τα ακτινιδια) αλλα μου επεσαν πολλα τα δυο! Αν ειναι δυνατον! Που προ εγκυμοσυνης ετρωγα μια πιατελα φρουτα στο χαλαρο αν με αφηνες!!!

Και εγώ δεν έτρωγα γαλοπούλα καθόλου τώρα ξύπνησα χαχαχα 

Εγώ το ακτινίδιο παλιά ούτε να το δω τώρα παλεύεται 

  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

@Despoina Mar χιλια συγγνώμη Δεσποινακι ,,να φανταστώ ότι δεν σε πήραν τηλ για τη νιπτ ;

Μου είχε κάνει εντύπωση ενω τα αγόρια μου στην αυχενική είχαν Α.Δ 1,7 !το κορίτσι μου είχε 1,3 !λες να είναι μικροκαμωμένη ;;;Ολα καλα θα είναι κ ανατομικά !!

Όχι κ είπα ν μην πάρω κ εγώ αφού θ πάω την Τρίτη έτσι κ αλλιώς.. είπα ν κρατηθώ χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Καλό ΣΚ να έχετε!!!Εγώ μάλλον είμαι από τις τυχερές!Ο σύζυγος έρχεται κανονικά μαζί μου σε όλους τους υπερήχους κ ο εμβρυολογος μου έδωσε dvd με όλη την εξεταση της αυχενικής διαφανειας,το οποίο εννοείται πως έχω δει 100 φορές!!!!Επισης δεν αντεχω να πηγαίνω πλέον για υπέρηχο κάθε μηνα..το ξεκαθάρισα στο γιατρό κι επειδή έχει καταλάβει πόσο αγχωμενη ειμαι θα πηγαίνω κάθε δύο εβδομάδες!!!

  • Μου αρέσει 5

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

@Despoina Mar χιλια συγγνώμη Δεσποινακι ,,να φανταστώ ότι δεν σε πήραν τηλ για τη νιπτ ;

Μου είχε κάνει εντύπωση ενω τα αγόρια μου στην αυχενική είχαν Α.Δ 1,7 !το κορίτσι μου είχε 1,3 !λες να είναι μικροκαμωμένη ;;;Ολα καλα θα είναι κ ανατομικά !!

Δεν έχει σχέση η αυχενική διαφάνεια με το ανάστημα ή τα κιλακια.κρατα ότι όσο πιο μικρή η αυχενική,τόσο πιο καλά για το μωρό(χωρίς φυσικά να σημαίνει ότι μεγαλύτερη αυχενική,υποδηλώνει πρόβλημα απαραίτητα αλλά είναι ένας από τους σημαντικούς δείκτες)

Just now, Gogo1994 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου αλλά έχω την εντύπωση πως αν είναι παστεριωμένο κάνει κι ας είναι μαλακό. Και ανθότυρο ο διατροφολόγο μου είχε επιτρεψει όταν πήγα στην αρχή της εγκυμοσύνης 

Κι εγώ νόμιζα ότι ούτε τυροσαλατα επιτρεπόταν κ όταν ρώτησα τον γυναικολόγο μου είπε ακόμα κ τα μαλακά τυριά αν είναι παστεριωμένα,που τα περισσότερα είναι,δεν υπάρχει πρόβλημα.;-)

Just now, demifilol είπε:

Ναι ,,Δ ξέρω τι θα κάνω με αυτό το παιδί !τελευταια χαϊδεύει την κοιλιά μου ,την φιλάει !ζηταει Ν δει φωτό !ελπιζω πρώτα ο θεός να δει το dvd κ να χαρεί !

Πολλές φορές κ εμεις Δ μπορούμε ν καταλάβουμε στον υπέρηχο τι βλέπουμε !την προηγούμενη που είχα πάει ,βλέπω την γιατρό μετράει κάτι ,της ρωτάω αυτό είναι το κεφάλι ;;κ μου λέει όχι είναι η κοιλιά !πολυ μεγάλη μου φαινόταν ,,,Δ ξέρω!!κληρονομικο από τη μαμά της !!χαχα

Τι καλός ο αδελφουλης της μωρέ!!!πεθαίνω με κάτι τέτοια!!:x

Μακάρι να είναι ζουμπουρλουτσικη να έχεις να τσιμπας κ να ζουπας παντού!!!:x

Just now, Despoina Mar είπε:

Όχι κ είπα ν μην πάρω κ εγώ αφού θ πάω την Τρίτη έτσι κ αλλιώς.. είπα ν κρατηθώ χαχα

Χαράς την υπομονή σου!!!καλά σίγουρα θα είναι καλά τα αποτελέσματα αλλά εγώ θα λυσουσα!!αχααχαχαχ!μπράβο η υπομονή είναι αρετή ειδικά για τις μανουλες!!:x

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Ετσι την πατησα εγω με τη ΒΡΑΣΤΗ γαλοπουλα (τονιζω το βραστη). Νομιζα οτι ηταν ωμη και δεν εκανε να φαω χαχαχαχα! Το βραστη το προσπερασα! Η γυναικολογος πρεπει να με κοιταξε λιγο απορημενα οταν της το ρωτησα! Ορμονες κοριτσια μου εχουμε δικαιολογια!

το οτι συγκρινουμε πιτογυρο με ακτινιδιο με ξεπερναει χαχαχαχα! Κι εμενα κανονικα δεν με πειραζουν  (τα ακτινιδια) αλλα μου επεσαν πολλα τα δυο! Αν ειναι δυνατον! Που προ εγκυμοσυνης ετρωγα μια πιατελα φρουτα στο χαλαρο αν με αφηνες!!!

Εμένα μου ειπε όχι αλλαντικά. Δεν έκανε διαχωρισμό σε βραστά καπνιστά ωμά. Στο όχι αλλαντικά δεν ειναι και η γαλοπούλα μεσα; Την έκοψα κι αυτη.

@rosy87 εσυ τι κατάλαβες επ αυτού;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Καλό ΣΚ να έχετε!!!Εγώ μάλλον είμαι από τις τυχερές!Ο σύζυγος έρχεται κανονικά μαζί μου σε όλους τους υπερήχους κ ο εμβρυολογος μου έδωσε dvd με όλη την εξεταση της αυχενικής διαφανειας,το οποίο εννοείται πως έχω δει 100 φορές!!!!Επισης δεν αντεχω να πηγαίνω πλέον για υπέρηχο κάθε μηνα..το ξεκαθάρισα στο γιατρό κι επειδή έχει καταλάβει πόσο αγχωμενη ειμαι θα πηγαίνω κάθε δύο εβδομάδες!!!

Καλά το έκανες και εγώ σκέφτομαι να της το πω αλλά με το κορονοιο δε ξέρω άμα με αφήσει 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Καλό ΣΚ να έχετε!!!Εγώ μάλλον είμαι από τις τυχερές!Ο σύζυγος έρχεται κανονικά μαζί μου σε όλους τους υπερήχους κ ο εμβρυολογος μου έδωσε dvd με όλη την εξεταση της αυχενικής διαφανειας,το οποίο εννοείται πως έχω δει 100 φορές!!!!Επισης δεν αντεχω να πηγαίνω πλέον για υπέρηχο κάθε μηνα..το ξεκαθάρισα στο γιατρό κι επειδή έχει καταλάβει πόσο αγχωμενη ειμαι θα πηγαίνω κάθε δύο εβδομάδες!!!

Κι εγώ στο πρώτο μωράκι μου αυτό το deal έκανα!μάλιστα πολλές φορές πήγαινα κ χωρίς ραντεβού,η τρελή της γειτονιάς εγώ,χαχααχαχα!!αλλά με βοήθησε πολύ στο να είμαι ήρεμη στην εγκυμοσύνη!τώρα λόγω ιού κ του μικρού στο σπίτι,δεν καταλαβαίνω τόσο το διάστημα που περνάει ευτυχώς.για το πότε φτάνουμε 5ο,χαμπάρι δεν πήρα,κ δεν λες ότι είχα κ την πιο ανέμελη εγκυμοσύνη ως τωρα,έτσι;χααχαχα

Τυχερή που μπαίνει ο αντρουλης σου!!ε να μην το δεις 100 φορές το νινι σου;;;βραδάκι ποπ κορν κ το μωρό στην οθόνη!!χααχαχα!τέλεια!!

Just now, Καντι είπε:

Εμένα μου ειπε όχι αλλαντικά. Δεν έκανε διαχωρισμό σε βραστά καπνιστά ωμά. Στο όχι αλλαντικά δεν ειναι και η γαλοπούλα μεσα; Την έκοψα κι αυτη.

@rosy87 εσυ τι κατάλαβες επ αυτού;

Εγώ γαλοπούλα βραστή,ψητή τρώω η αλήθεια είναι.εμενα δεν μου είπε για αλλαντικά αλλά φαντάζομαι λουκάνικα,ζαμπόν κ άλλες σαβουριτσες καλό είναι να αποφεύγονται,ειδικά στο πρώτο τρίμηνο που πάνε όλα απευθείας στο μωρό.ε μετά τον τρίτο,έφαγα κ λίγο ζαμπονακι αλλά με μέτρο,έχει δημιουργηθεί κ ο πλακούντας κ φιλτράρονται καλύτερα αυτά που καταναλώνουμε.(φυσικά όχι αλκοόλ,φάρμακα,τσιγάρο κτλ)

Εσύ ξέρω ότι είσαι πρώτο τριμηνο (σε παρακολουθώ να ξες,χαχα) οπότε καλα κανεις κ είσαι λίγο πιο προσεκτική.να έχεις μια εύκολη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη κ να κρατήσεις ένα υγιές μωράκια στην αγκαλίτσα σου!:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Εμένα μου ειπε όχι αλλαντικά. Δεν έκανε διαχωρισμό σε βραστά καπνιστά ωμά. Στο όχι αλλαντικά δεν ειναι και η γαλοπούλα μεσα; Την έκοψα κι αυτη.

@rosy87 εσυ τι κατάλαβες επ αυτού;

Ειναι λογικα...Αν σου ειπε οχι αλλαντικα γενικα, ουτε εγω θα ετρωγα γαλοπουλα. Εμενα τονισε το ωμα και τα σαλαμια-λουκανικα αλλα ειπε γαλοπουλα μπορω. Βεβαια κοριτσακι μου πρωτο τριμηνο εγω δεν ετρωγα τιποτα απο αναγουλες και εμετους οποτε γαλοπουλα τωρα μπηκε στη διατροφη. Πρωτο τριμηνο συνηθως ειμαστε πιο προσεκτικοι. Εσυ εχεις ναυτιες κτλ;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κι εγώ στο πρώτο μωράκι μου αυτό το deal έκανα!μάλιστα πολλές φορές πήγαινα κ χωρίς ραντεβού,η τρελή της γειτονιάς εγώ,χαχααχαχα!!αλλά με βοήθησε πολύ στο να είμαι ήρεμη στην εγκυμοσύνη!τώρα λόγω ιού κ του μικρού στο σπίτι,δεν καταλαβαίνω τόσο το διάστημα που περνάει ευτυχώς.για το πότε φτάνουμε 5ο,χαμπάρι δεν πήρα,κ δεν λες ότι είχα κ την πιο ανέμελη εγκυμοσύνη ως τωρα,έτσι;χααχαχα

Τυχερή που μπαίνει ο αντρουλης σου!!ε να μην το δεις 100 φορές το νινι σου;;;βραδάκι ποπ κορν κ το μωρό στην οθόνη!!χααχαχα!τέλεια!!

Εγώ γαλοπούλα βραστή,ψητή τρώω η αλήθεια είναι.εμενα δεν μου είπε για αλλαντικά αλλά φαντάζομαι λουκάνικα,ζαμπόν κ άλλες σαβουριτσες καλό είναι να αποφεύγονται,ειδικά στο πρώτο τρίμηνο που πάνε όλα απευθείας στο μωρό.ε μετά τον τρίτο,έφαγα κ λίγο ζαμπονακι αλλά με μέτρο,έχει δημιουργηθεί κ ο πλακούντας κ φιλτράρονται καλύτερα αυτά που καταναλώνουμε.(φυσικά όχι αλκοόλ,φάρμακα,τσιγάρο κτλ)

Εσύ ξέρω ότι είσαι πρώτο τριμηνο (σε παρακολουθώ να ξες,χαχα) οπότε καλα κανεις κ είσαι λίγο πιο προσεκτική.να έχεις μια εύκολη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη κ να κρατήσεις ένα υγιές μωράκια στην αγκαλίτσα σου!:x

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα σαβουροφαγητων, η λιστερια ειναι το πρόβλημα απο οτι διαβάζω.

  • Λυπημένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papakι said:

Καλησπέρα κορίτσια!!Καλό ΣΚ να έχετε!!!Εγώ μάλλον είμαι από τις τυχερές!Ο σύζυγος έρχεται κανονικά μαζί μου σε όλους τους υπερήχους κ ο εμβρυολογος μου έδωσε dvd με όλη την εξεταση της αυχενικής διαφανειας,το οποίο εννοείται πως έχω δει 100 φορές!!!!Επισης δεν αντεχω να πηγαίνω πλέον για υπέρηχο κάθε μηνα..το ξεκαθάρισα στο γιατρό κι επειδή έχει καταλάβει πόσο αγχωμενη ειμαι θα πηγαίνω κάθε δύο εβδομάδες!!!

Παπακι μας!!! Καλα εκανες και του ειπες να πηγαινεις συχνοτερα! Εγω δεν νομιζω οτι εχω αλλη υπομονη...Χαιρομαι πολυ που ερχεται και ο αντρουλης σου μαζι!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Ειναι λογικα...Αν σου ειπε οχι αλλαντικα γενικα, ουτε εγω θα ετρωγα γαλοπουλα. Εμενα τονισε το ωμα και τα σαλαμια-λουκανικα αλλα ειπε γαλοπουλα μπορω. Βεβαια κοριτσακι μου πρωτο τριμηνο εγω δεν ετρωγα τιποτα απο αναγουλες και εμετους οποτε γαλοπουλα τωρα μπηκε στη διατροφη. Πρωτο τριμηνο συνηθως ειμαστε πιο προσεκτικοι. Εσυ εχεις ναυτιες κτλ;

Όχι δεν εχω , μια χαρα το τρώω το φαΐ μου!

  • Χαχα 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα σαβουροφαγητων, η λιστερια ειναι το πρόβλημα απο οτι διαβάζω.

Δεν το γνωρίζω αυτό αλλά και στην πρώτη εγκυμοσύνη έτρωγα κ δεν μου είχε πει κάτι ο γιατρός μου.παρ όλα αυτά εννοείται να ακούσεις ο,τι σε συμβουλεύει ο γιατρουλης σου.;-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Δεν έχει σχέση η αυχενική διαφάνεια με το ανάστημα ή τα κιλακια.κρατα ότι όσο πιο μικρή η αυχενική,τόσο πιο καλά για το μωρό(χωρίς φυσικά να σημαίνει ότι μεγαλύτερη αυχενική,υποδηλώνει πρόβλημα απαραίτητα αλλά είναι ένας από τους σημαντικούς δείκτες)

Κι εγώ νόμιζα ότι ούτε τυροσαλατα επιτρεπόταν κ όταν ρώτησα τον γυναικολόγο μου είπε ακόμα κ τα μαλακά τυριά αν είναι παστεριωμένα,που τα περισσότερα είναι,δεν υπάρχει πρόβλημα.;-)

Τι καλός ο αδελφουλης της μωρέ!!!πεθαίνω με κάτι τέτοια!!:x

Μακάρι να είναι ζουμπουρλουτσικη να έχεις να τσιμπας κ να ζουπας παντού!!!:x

Χαράς την υπομονή σου!!!καλά σίγουρα θα είναι καλά τα αποτελέσματα αλλά εγώ θα λυσουσα!!αχααχαχαχ!μπράβο η υπομονή είναι αρετή ειδικά για τις μανουλες!!:x

Εννοείται ότι κρατάω  ότι είναι καλα το εμβρυακι μου !κ μακαρι ολα τα εμβυακια να είναι υγιή !!!

μακαρι να έχουν διπλες ,,,τρελαίνομαι να τσιμπάω τα μπουτακια τους !!!ο ανιψιός μ είναι γεμάτος ,,,αχ !!

  • Μου αρέσει 3

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...