Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι..το πρωί έκανα ένα και βγήκε αρνητικό, τουλάχιστον δεν είχε τόσο αχνή γραμμή,δε φαινόταν καθόλου.Αυτο έχει γραμμουλα.μεν,αλλά φαίνεται ελάχιστα.Φοβαμαι ότι το επόμενο τεστ θα είναι αρνητικό,δεν ξέρω τι να πιστέψω...

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια

Εκανα χθες την αυχενική !

Εχω ΠΗΤ 1/12 και είναι μαλλον αγοράκι.

Γενικά καλα ολα μονο ο τραχηλος με προβληματισε, ειναι 32 ενω στην κορη μου ηταν 40.

Βεβαια δε με μετρησε κολπικα.

 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!σούπερ νέα!!!κι άλλος αγοραρος!!

Να μην σε προβληματίζει,όσο προχωράει η εγκυμοσύνη θα μειώνεται σιγά σιγά ο τράχηλος.επισης μετράει με πόσο ξεκίνησες σε αυτήν την εγκυμοσύνη κ πόσο μειώνεται.αν ο εμβρυολογος σου είναι οκ,δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι.ζητα από τον γυναικολόγο σου την επόμενη φορά να στον μετρήσει κ κολπικά για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.τελεια νέα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Χαχαχαχα κι εγω γελασα (ετρωγα και τωρα ξαναμπηκα)!!

Γωγουλα μου  μαλλον επειδη δεν ειχες τιποτα στην αρχη τωρα σου κανει διαφορα! Ρωτα εμας που ειναι ψωμοτυρι οι αναγουλες και η ζαλαδα χαχαχα! Δες αιματοκριτη οπως και να εχει και ρωτα τη γιατρο, αλλα αν μπορεις να τρως τωρα συχνα και σωστα γευματακια! Μια χαρα ειναι ο μικρος! Μας τραβανε τωρα ολη τα θρεπτικα συστατικα! Ξεκουραση σημερα και εξυπνα σνακακια!

Παντως θυμαστε στις ελληνικες ταινιες; Ζαλαδα και λιποθυμια=εγκυμοσυνη χιχιχιχι!

Κοριτσια Θεσσαλονικες με τον ιδιο εμβρυολογο, εσεις θα γνωριστειτε! Οι συζυγοι μεσα στο δακρυ θα γνωριστουν ή θα κλαινε ο ενας στον ωμο του αλλου συγκινημενοι με τις κορες; Χαχαχαχαχα!!!!!

Αχ Δημητρουλα μου, εγω την πατησα τις προαλλες με ακτινιδια! Εφαγα δυο γιατι ηταν τοσο νοστιμα και τα λιγουρεψα και με τσακισαν! Ενω με το πιτογυρο δε θα το παθαιναμε αυτο!!! Και το αλατακι του για την πιεση εχει, και το λαχανικουλι του (ντοματα, κρεμμυδι)! Παρεξηγημενο τροφιμο! @Despoina Mar ασε κι εσυ νεκταρινια και κερασια και παμε για κανα σουβλακι!!!

 

Ακτινίδιο Δ έχω επιχειρήσει να φάω !λαχταρω τόσο πολύ τα φρούτα αλλα δεν ξέρω Γτ μας χαλάει τόσο !!θα αρκεστωω στα πιτόγυρα !!χαλαλι !!

 

  • Χαχα 4

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Ωραίαααα,,θα πάρω κ εγώ τότε !Ναι το dvd θα το βάλω να το δει ο μικρός !!γιατι όταν του δείχνω φωτό ,δεν πολύ καταλαβαίνει !μακαρι να είναι όλες μετρήσεις τέλειες και Θα συγκινηθούμε πάλι !!!

Αχ μακάρι!!!:xΚ τράχηλος κλειστός και ίδιος!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2020 at 2:22 ΜΜ, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα ηβοννη  μουυ ο μικρός από ορέξεις δε ξέρει τι θέλει μια γνήσιος κρητικός που θέλει πιλάφι μια της υγιεινής.Ξυπνησα 8 η ώρα και ήθελα cottage χαχαχα έτσι σκέτο το έφαγα σαν γιαούρτι όλο το κεσεδάκι.Και ήταν κ παγωμένο αλλά δεν...

Συγνώμη που παρεμβαίνω αλλα ειδα που έγραψες για το cottage και ηθελα να σου που οτι απαγορεύεται στην εγκυμοσυνη γιατι ανήκει στα μαλακα τυριά, ουτε καν το ανθότυρο επιτρεπεται. Να εχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Γεια σας κορίτσια

Εκανα χθες την αυχενική !

Εχω ΠΗΤ 1/12 και είναι μαλλον αγοράκι.

Γενικά καλα ολα μονο ο τραχηλος με προβληματισε, ειναι 32 ενω στην κορη μου ηταν 40.

Βεβαια δε με μετρησε κολπικα.

 

Ωραία νέα με ένα υγιέστατο αγοράκι !!με το καλό να σου πανε ολα !ο τράχηλος σ είναι πιο ελαστικός σε δεύτερη κυηση ,μην σε απασχολεί Γτ τα εκατοστά είναι καλα !Κατω από 2,5 θα είχες θέμα !μη συγκρίνεις τις δυο κυήσεις !παρολα αυτά να ρωτήσεις τον γιατρό σου και θα σε καθησυχάσει ο ίδιος !

Just now, MumMaria είπε:

Αχ μακάρι!!!:xΚ τράχηλος κλειστός και ίδιος!!!!

Αν κ με τη νιπτ νιώθω πιο ασφαλής !δεν θα έπρεπε Ε;;εσυ ;


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, demifilol είπε:

Ωραία νέα με ένα υγιέστατο αγοράκι !!με το καλό να σου πανε ολα !ο τράχηλος σ είναι πιο ελαστικός σε δεύτερη κυηση ,μην σε απασχολεί Γτ τα εκατοστά είναι καλα !Κατω από 2,5 θα είχες θέμα !μη συγκρίνεις τις δυο κυήσεις !παρολα αυτά να ρωτήσεις τον γιατρό σου και θα σε καθησυχάσει ο ίδιος !

Αν κ με τη νιπτ νιώθω πιο ασφαλής !δεν θα έπρεπε Ε;;εσυ ;

Ναι καλά εννοείται,απλά η νιπτ είναι για σύνδρομα τώρα θα σιγουρέψουμε ότι κ ανατομικά ,η καρδούλα όλα είναι μια χαρά.περισσοτερο λεπτομέρειες δηλαδή που δεν φαίνονταν τόσο καθαρά στην αυχενική.αλλα πιστεύω όλα θα είναι καλά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Ωραία νέα με ένα υγιέστατο αγοράκι !!με το καλό να σου πανε ολα !ο τράχηλος σ είναι πιο ελαστικός σε δεύτερη κυηση ,μην σε απασχολεί Γτ τα εκατοστά είναι καλα !Κατω από 2,5 θα είχες θέμα !μη συγκρίνεις τις δυο κυήσεις !παρολα αυτά να ρωτήσεις τον γιατρό σου και θα σε καθησυχάσει ο ίδιος !

Αν κ με τη νιπτ νιώθω πιο ασφαλής !δεν θα έπρεπε Ε;;εσυ ;

@Despoina Mar χιλια συγγνώμη Δεσποινακι ,,να φανταστώ ότι δεν σε πήραν τηλ για τη νιπτ ;

Just now, MumMaria είπε:

Ναι καλά εννοείται,απλά η νιπτ είναι για σύνδρομα τώρα θα σιγουρέψουμε ότι κ ανατομικά ,η καρδούλα όλα είναι μια χαρά.περισσοτερο λεπτομέρειες δηλαδή που δεν φαίνονταν τόσο καθαρά στην αυχενική.αλλα πιστεύω όλα θα είναι καλά!!

Μου είχε κάνει εντύπωση ενω τα αγόρια μου στην αυχενική είχαν Α.Δ 1,7 !το κορίτσι μου είχε 1,3 !λες να είναι μικροκαμωμένη ;;;Ολα καλα θα είναι κ ανατομικά !!


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Συγνώμη που παρεμβαίνω αλλα ειδα που έγραψες για το cottage και ηθελα να σου που οτι απαγορεύεται στην εγκυμοσυνη γιατι ανήκει στα μαλακα τυριά, ουτε καν το ανθότυρο επιτρεπεται. Να εχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου αλλά έχω την εντύπωση πως αν είναι παστεριωμένο κάνει κι ας είναι μαλακό. Και ανθότυρο ο διατροφολόγο μου είχε επιτρεψει όταν πήγα στην αρχή της εγκυμοσύνης 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου αλλά έχω την εντύπωση πως αν είναι παστεριωμένο κάνει κι ας είναι μαλακό. 

Συμφωνω !το cottage είναι από παστεριωμένο γάλα ,αρα Δ υπάρχει θέμα ,αποσο γνωριζω !

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol said:

Ωραίαααα,,θα πάρω κ εγώ τότε !Ναι το dvd θα το βάλω να το δει ο μικρός !!γιατι όταν του δείχνω φωτό ,δεν πολύ καταλαβαίνει !μακαρι να είναι όλες μετρήσεις τέλειες και Θα συγκινηθούμε πάλι !!!

Συγκινηθηκα!!!!!! Θα δειξεις το dvd με την αδερφουλα του.....Η αληθεια ειναι οτι οι φωτογραφιες απο τον υπερηχο ενα εξωγηινακι δειχνουν αλλα τελοσπαντων ας λεμε κουκλακια εμεις οι μανες κουκουβαγιες!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Gogo1994 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου αλλά έχω την εντύπωση πως αν είναι παστεριωμένο κάνει κι ας είναι μαλακό. Και ανθότυρο ο διατροφολόγο μου είχε επιτρεψει όταν πήγα στην αρχή της εγκυμοσύνης 

Τωρα που το γκουγκλάρα εχεις δίκιο. Με το μυαλό μου το κατέταξαν αμέσως στα μαλακα χωρις να σκεφτώ την παστερίωση.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Έλα υβοννη μου συνηλθα κάπως αλλά ναι πρέπει να ελέγξω αιματοκρίτη οπωσδήποτε. Πάντως είμαι πολύ εγκυος μάλλον 

Γυναικολογος επρεπε να γινεις Γωγουλα, τρελο ενστικτο χαχαχαχαχα!!!! Μπραβο κοριτσακι μου! Κατα πασα πιθανοτητα δεν θα ειναι κατι αλλα στα φυσιολογικα. Εσυ δεν ηθελες συμπτωματα; Παρε τωρα μια ζαλαδιτσα!! Χαχαχαχαχα! Σημερα χαλαρα οσο μπορεις και μη μενεις νηστικουλα  οσο γινεται!

  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Συγκινηθηκα!!!!!! Θα δειξεις το dvd με την αδερφουλα του.....Η αληθεια ειναι οτι οι φωτογραφιες απο τον υπερηχο ενα εξωγηινακι δειχνουν αλλα τελοσπαντων ας λεμε κουκλακια εμεις οι μανες κουκουβαγιες!

Ναι ,,Δ ξέρω τι θα κάνω με αυτό το παιδί !τελευταια χαϊδεύει την κοιλιά μου ,την φιλάει !ζηταει Ν δει φωτό !ελπιζω πρώτα ο θεός να δει το dvd κ να χαρεί !

Πολλές φορές κ εμεις Δ μπορούμε ν καταλάβουμε στον υπέρηχο τι βλέπουμε !την προηγούμενη που είχα πάει ,βλέπω την γιατρό μετράει κάτι ,της ρωτάω αυτό είναι το κεφάλι ;;κ μου λέει όχι είναι η κοιλιά !πολυ μεγάλη μου φαινόταν ,,,Δ ξέρω!!κληρονομικο από τη μαμά της !!χαχα

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol said:

Ακτινίδιο Δ έχω επιχειρήσει να φάω !λαχταρω τόσο πολύ τα φρούτα αλλα δεν ξέρω Γτ μας χαλάει τόσο !!θα αρκεστωω στα πιτόγυρα !!χαλαλι !!

 

Αχ τί αλλη θυσια θα κανουμε; Κανε την καρδια σου πετρα και φαε το πιτογυρο. Ολα για τα παιδακια μας θα τα υπομεινουμε!

Just now, fairy-mary said:

Γεια σας κορίτσια

Εκανα χθες την αυχενική !

Εχω ΠΗΤ 1/12 και είναι μαλλον αγοράκι.

Γενικά καλα ολα μονο ο τραχηλος με προβληματισε, ειναι 32 ενω στην κορη μου ηταν 40.

Βεβαια δε με μετρησε κολπικα.

 

Να και αλλο αγορακι!!!! Με το καλο κοριτσι μου να πανε ολα καλα!!! Νομιζω σου απαντησαν τα κοριτσια για τον τραχηλο να μην ανησυχεις! Αν θες ρωτας και το γυναικολογο να το δειτε παλι, αλλα ολα νομιζω ειναι καλα!!

Just now, demifilol said:

Ναι ,,Δ ξέρω τι θα κάνω με αυτό το παιδί !τελευταια χαϊδεύει την κοιλιά μου ,την φιλάει !ζηταει Ν δει φωτό !ελπιζω πρώτα ο θεός να δει το dvd κ να χαρεί !

Πολλές φορές κ εμεις Δ μπορούμε ν καταλάβουμε στον υπέρηχο τι βλέπουμε !την προηγούμενη που είχα πάει ,βλέπω την γιατρό μετράει κάτι ,της ρωτάω αυτό είναι το κεφάλι ;;κ μου λέει όχι είναι η κοιλιά !πολυ μεγάλη μου φαινόταν ,,,Δ ξέρω!!κληρονομικο από τη μαμά της !!χαχα

Αγαπη μου μωρε τί γλυκος!!! Θα σε βοηθησει η Παναγιτσα και θα πανε ολα καλα!! Με τοση θετικη σκεψη απο ολους και κυριως απο το αγορακι σου δε θες τιποτε αλλο!!!

Χαχαχαχαχα μην ανησυχεις θα τη στειλουμε στα μπαλετα λαμπαδα θα γινει!!!!!!! Εκτος αν θελει μποξ ή καμια πυγμαχια. Οκ μπορει αλλα με τουλι! Εχουμε μια ευκαιρια για τουλια και δε θα την εκμεταλλευτουμε;;;;

  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γυναικολογος επρεπε να γινεις Γωγουλα, τρελο ενστικτο χαχαχαχαχα!!!! Μπραβο κοριτσακι μου! Κατα πασα πιθανοτητα δεν θα ειναι κατι αλλα στα φυσιολογικα. Εσυ δεν ηθελες συμπτωματα; Παρε τωρα μια ζαλαδιτσα!! Χαχαχαχαχα! Σημερα χαλαρα οσο μπορεις και μη μενεις νηστικουλα  οσο γινεται!

Ναι είμαι κ μαζόχα θέλω θέλω τουλάχιστον κάτι σημαίνει χαχχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...