Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria είπε:

Εγώ και στις 4 εγκυμοσύνες μου ποτέ δεν είχα δει αίμα εμφύτευσης κορίτσι μου.

Και εγώ και στις 2 τίποτα δεν είδα κ ούτε μ ήρθε αίμα στην αναμενόμενη περίοδο.. 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Καντι είπε:

Εμένα μου ειπε όχι αλλαντικά. Δεν έκανε διαχωρισμό σε βραστά καπνιστά ωμά. Στο όχι αλλαντικά δεν ειναι και η γαλοπούλα μεσα; Την έκοψα κι αυτη.

@rosy87 εσυ τι κατάλαβες επ αυτού;

Κορίτσι ο ενδοκρινολόγος μου έχει γαλοπούλα βραστή στη διατροφή..βέβαια είπε αν μπορώ να την αποφεύγω κ να χρησιμοποιώ κομμάτια κοτόπουλου στο τοστ μου.. ο γυναικολόγος δεν έχει αναφερθεί γενικά σε διατροφή, πέρα από το απαγορεύονται τα γλυκά. Οπότε τρώω γαλοπούλα βραστή.. άλλα αλλαντικά δεν δοκιμάζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, rosy87 είπε:

Κορίτσι ο ενδοκρινολόγος μου έχει γαλοπούλα βραστή στη διατροφή..βέβαια είπε αν μπορώ να την αποφεύγω κ να χρησιμοποιώ κομμάτια κοτόπουλου στο τοστ μου.. ο γυναικολόγος δεν έχει αναφερθεί γενικά σε διατροφή, πέρα από το απαγορεύονται τα γλυκά. Οπότε τρώω γαλοπούλα βραστή.. άλλα αλλαντικά δεν δοκιμάζω

Κι εμενα ο ενδοκρινολόγος την εχει την βραστή την γαλοπούλα. Με την λιστερια και πως αναπτύσσεται στα τρόφιμα κόλλησα. Πχ έλεγε το πεπόνι δεν πρεπει να ειναι πάνω απο τρεις μερες κομμένο στο ψυγείο. Εκεί κόλλησα δεν ειναι αλλαντικό ; Ο ανδρας μου να φανταστείς έφερε φουαντρε που ειναι οτι πιο ποιοτικό σε αυτην την κατηγορία, αλλα δεν εχω ακουμπήσει. Με τα γλυκά επισης διαφώνησαν ο ενδοκρινολόγος μου ειπε οτι μπορώ να τρώω καθημερινα κρι κρι 0% ή δυο μπάρες σοκολάτα 70% κακάο. Ναι οταν τα ειπα στον γιατρο μου ειπε περιστασιακά... εχω κρατήσει του ενδοκρινολόγου την οδηγία γιατι λυσσαω!

 Αν θες ρωτα για το φουαντρε που το εχω απορία. Γιατι θα κανω να τον δω πολυ καιρό.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κι εμενα ο ενδοκρινολόγος την εχει την βραστή την γαλοπούλα. Με την λιστερια και πως αναπτύσσεται στα τρόφιμα κόλλησα. Πχ έλεγε το πεπόνι δεν πρεπει να ειναι πάνω απο τρεις μερες κομμένο στο ψυγείο. Εκεί κόλλησα δεν ειναι αλλαντικό ; Ο ανδρας μου να φανταστείς έφερε φουαντρε που ειναι οτι πιο ποιοτικό σε αυτην την κατηγορία, αλλα δεν εχω ακουμπήσει. Με τα γλυκά επισης διαφώνησαν ο ενδοκρινολόγος μου ειπε οτι μπορώ να τρώω καθημερινα κρι κρι 0% ή δυο μπάρες σοκολάτα 70% κακάο. Ναι οταν τα ειπα στον γιατρο μου ειπε περιστασιακά... εχω κρατήσει του ενδοκρινολόγου την οδηγία γιατι λυσσαω!

 Αν θες ρωτα για το φουαντρε που το εχω απορία. Γιατι θα κανω να τον δω πολυ καιρό.

Έτσι είναι ο καθένας έχει τις οδηγίες του..κ εγώ μια μιξη εχω κάνει! Δεν γίνεται να μη φάω κανένα γλυκό σε όλη την εγκυμοσύνη προφανώς:grin: μην κολλάς όμως με τα αλλαντικά οι περισσότερες τρώνε, ρώτησα κι εγώ κι άλλο κόσμο.. τώρα να μαγειρεύω κοτόπουλο για να βάλω στο τοστ δεν παίζει οπότε την τρώω κι εγώ. Ναι θα τον ρωτήσω για το φουαντρε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, rosy87 είπε:

Έτσι είναι ο καθένας έχει τις οδηγίες του..κ εγώ μια μιξη εχω κάνει! Δεν γίνεται να μη φάω κανένα γλυκό σε όλη την εγκυμοσύνη προφανώς:grin: μην κολλάς όμως με τα αλλαντικά οι περισσότερες τρώνε, ρώτησα κι εγώ κι άλλο κόσμο.. τώρα να μαγειρεύω κοτόπουλο για να βάλω στο τοστ δεν παίζει οπότε την τρώω κι εγώ. Ναι θα τον ρωτήσω για το φουαντρε! 

Thanks!

 Σου ειπα οτι μου ειπε μπάνιο απο τωρα ε;;;;;

 Και διευκρινίζω μιας και δεν το περίμενα, στην θαλασσα ε;

και γέλαγε!

  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κι εμενα ο ενδοκρινολόγος την εχει την βραστή την γαλοπούλα. Με την λιστερια και πως αναπτύσσεται στα τρόφιμα κόλλησα. Πχ έλεγε το πεπόνι δεν πρεπει να ειναι πάνω απο τρεις μερες κομμένο στο ψυγείο. Εκεί κόλλησα δεν ειναι αλλαντικό ; Ο ανδρας μου να φανταστείς έφερε φουαντρε που ειναι οτι πιο ποιοτικό σε αυτην την κατηγορία, αλλα δεν εχω ακουμπήσει. Με τα γλυκά επισης διαφώνησαν ο ενδοκρινολόγος μου ειπε οτι μπορώ να τρώω καθημερινα κρι κρι 0% ή δυο μπάρες σοκολάτα 70% κακάο. Ναι οταν τα ειπα στον γιατρο μου ειπε περιστασιακά... εχω κρατήσει του ενδοκρινολόγου την οδηγία γιατι λυσσαω!

 Αν θες ρωτα για το φουαντρε που το εχω απορία. Γιατι θα κανω να τον δω πολυ καιρό.

Εγώ που στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη είχα διαβήτη κύησης έπρεπε να προσέχω κ δεν έτρωγα καθόλου γλυκά μου είχε πει καλύτερα να τρώω παγωτακι με στέβια παρά τα 0% που όσο να ναι έχουν κάποιες άλλες γλυκαντικές ουσίες.κ ο ενδοκρινολόγος κ ο γυναικολόγος μου είπαν το ίδιο.αν θες δοκίμασε τα ιόν ξυλάκι παγωτό με στέβια είναι θεϊκά!!κ σε αυτήν την εγκυμοσύνη το ίδιο κάνω,αποφεύγω ζάχαρη κ βάζω στέβια αν θέλω κάτι γλυκό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Εγώ που στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη είχα διαβήτη κύησης έπρεπε να προσέχω κ δεν έτρωγα καθόλου γλυκά μου είχε πει καλύτερα να τρώω παγωτακι με στέβια παρά τα 0% που όσο να ναι έχουν κάποιες άλλες γλυκαντικές ουσίες.κ ο ενδοκρινολόγος κ ο γυναικολόγος μου είπαν το ίδιο.αν θες δοκίμασε τα ιόν ξυλάκι παγωτό με στέβια είναι θεϊκά!!κ σε αυτήν την εγκυμοσύνη το ίδιο κάνω,αποφεύγω ζάχαρη κ βάζω στέβια αν θέλω κάτι γλυκό.

Παίρνω παγωτινια απο ζαχαροπλαστείο για διαβητικούς που έχουν στέβια μονο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Παίρνω παγωτινια απο ζαχαροπλαστείο για διαβητικούς που έχουν στέβια μονο.

Μιαμ!!ακόμα καλύτερα!!!υπομονή μερικούς μήνες κ μετά θα τσακισουμε κ τα πραγματικά γλυκά!χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Thanks!

 Σου ειπα οτι μου ειπε μπάνιο απο τωρα ε;;;;;

 Και διευκρινίζω μιας και δεν το περίμενα, στην θαλασσα ε;

και γέλαγε!

Τον αγαπω!!!!!! Εγω δεν ξερω αν θα ερθουμε φετος Ελλαδιτσα αλλα ποσο θα ηθελα να μπω στη θαλασσα!!!! Η γιατρος εδω λεει οτι το κολυμπι βοηθαει πολυ στην εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα και μελλουσες μανουλες! Να εχετε μια υπεροχη Κυριακη ευχομαι!!!!

Εγω κοριτσια μετα απο 2 χρονια κοντα, εκανα χτες ατασθαλια!! Εφαγα μπεργκερ!!!! Καλα μη φανταστειτε, ψωμι ολικης, μπιφτεκι και μανιταρια εβαλα αλλα ηταν μπεργκερ! Και ενω ετρωγα ανεμελη και ειχα ζητησει χωρις λαχανικα, τσουπ νιωθω ντοματα! Τελοσπαντων εβγαλα το φλουδι αλλα ελπιζω αυτη που εφαγα να μην ηταν απλυτη...

 

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα και μελλουσες μανουλες! Να εχετε μια υπεροχη Κυριακη ευχομαι!!!!

Εγω κοριτσια μετα απο 2 χρονια κοντα, εκανα χτες ατασθαλια!! Εφαγα μπεργκερ!!!! Καλα μη φανταστειτε, ψωμι ολικης, μπιφτεκι και μανιταρια εβαλα αλλα ηταν μπεργκερ! Και ενω ετρωγα ανεμελη και ειχα ζητησει χωρις λαχανικα, τσουπ νιωθω ντοματα! Τελοσπαντων εβγαλα το φλουδι αλλα ελπιζω αυτη που εφαγα να μην ηταν απλυτη...

 

Καλημέρα Υβοννη μ!!Και εσυ να έχεις μια όμορφη Κυριακή !!!τι ωραίο μπέργκερ εφαγες μιαμ μιαμ !!μην αγχώνεσαι για ένα μικρο κομμάτι που εφαγες!αν κ η υγιεινή των εστιατορίων της Γερμανίας είναι πολύ καλύτερη!αρα κατά πάσα πιθανότητα είχε πλυθεί !ευχομαι να ξανά φας σύντομα κάτι λαχταριστό !!!

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα και μελλουσες μανουλες! Να εχετε μια υπεροχη Κυριακη ευχομαι!!!!

Εγω κοριτσια μετα απο 2 χρονια κοντα, εκανα χτες ατασθαλια!! Εφαγα μπεργκερ!!!! Καλα μη φανταστειτε, ψωμι ολικης, μπιφτεκι και μανιταρια εβαλα αλλα ηταν μπεργκερ! Και ενω ετρωγα ανεμελη και ειχα ζητησει χωρις λαχανικα, τσουπ νιωθω ντοματα! Τελοσπαντων εβγαλα το φλουδι αλλα ελπιζω αυτη που εφαγα να μην ηταν απλυτη...

 

Καλημέρα Υβόννη μου το έκανες πάρααα πολύ καλααα και το ευχαριστήθηκες. Ήταν πολύ μικρό κομματάκι ντομάτας μη το σκέφτεσαι καν. Να περάσετε όλες μια όμορφη κυριακουλα. Και εγώ σιγά σιγά θα σηκωθώ έχει ωραία μερουλα

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...