Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Καλά τα λέει ο σύζυγος, φρουτάκι είναι βρε!!χαχααχα

Ήπιαμε ένα καφεδάκι τώρα μπαλκονατο κ τώρα ήρθαμε πάλι σαλόνι κ ο μικρός παίζει στο πάρκο.

Κορίτσια σήμερα έκανα μουσακά!!το πεθύμησα τρελά!!!περιμένω πως κ πως να το φάω το μεσημέρι, βέβαια μετά πάλι θα αγκομαχησω αλλά το σκέφτομαι εδώ κ ένα μήνα!!

Εγώ έχει 3 μέρες από εμετό τίποτα αλλά το βράδυ πριν κοιμηθώ έχω αναγουλες ,παλεύονται βέβαια.σημερα να δω με τον μουσακά που ήθελαν τα μούτρα μου!!!χαχαχαα

Πάλι καλα που Δ κανεις εμετό !προσπθησε να μη φας πολύ από τον μουσακάς,αν κ πιστεύω να το χωνέψεις μέχρι το βράδυ !πιες κ μια σοδουλα κ θα είσαι εντάξει !

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@MumMaria πωπω μουσακαδαρα!!!! Να τη χαρεις ευχομαι! Λιγουρεψαααα! Αφου ειναι μεσημερι θα χωνεψεις μωρε ε και ποσο θα φας; καλη ορεξη!

@Φραουλίνομου μπραβο που σε παρακολουθει καποιος και μπραβο που βρηκες καποιον ηρεμο και λογικο!!! Νομιζω με τις επιλογες που σου λεει θα εισαι μια χαρα και χωρις στερησεις! Κοριτσια μου παντως που ειστε χωρις συμπτωματα, κι εγω που με την αναγουλα ειμαστε κολλητες παλι εχω αγχος να δω το μωρο!!! Δε το συνειδητοποιω ακομη οτι η αναγουλα ειναι συμπτωμα! Επισης @ΕΥΑ! το στηθος το.δικο μου να δεις!!! Καμια φορα το βραδυ δεν μπορω να βολευτω επειδη παει απο δω και απο κει χαχαχαχα!

Just now, demifilol said:

Γεια σου Μαράκι !!χθες είχα αναγούλα -δυσπεψία κ το βράδυ κατέληξα σε εμετό !σημερα όμως καλύτερα !εσυ πως είσαι ;;

Αχ αυτη η μπουμπου!!!! Χαιρομαι κοριτσακι μου που σημερα εισαι καλυτερα!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και από μένα!! Προσπάθησα να τα διαβάσω όλα γιατί τρέχω 2 μέρες και δεν είχα προλάβει να μπω! 

Λοιπόν εγώ πήγα στην ενδοκρινολογο την Παρασκευή λόγω αυξημένου σακχάρου, μου έδωσε διατροφή την οποία μου είπε να ακολουθώ σαν μπούσουλα αλλά όχι ιδιαίτερα αυστηρά μιας και ακόμα είναι νωρίς και δεν έγινε και κάτι να ανεβαίνει το ζάχαρο λίγο παραπάνω! Μου είπε και ένα γλυκάκι με κανονική ζάχαρη τα απογεύματα μπορώ να τρώω αν θέλω.. Στεβια ελεύθερα! Σε ένα μήνα θα κάνω καμπυλη και αν δεν βγει καλή τότε θα πρέπει να αρχίσω να κάνω τη διατροφή αυστηρά.. 

@Καντι μου γειά σου! Τα μαλακά τυριά που είναι συσκευασμένα τύπου cottage κατικι κλπ επιτρέπονται κανονικα όπως και η γαλοπούλα! Ίσως ο γιατρός σου εννοούσε ωμά αλλαντικά που όντως απαγορευονται και απλώς δεν το διευκρίνησε! Ότι είναι βράστο ψητό καπνιστό είναι οκ σε γενικές γραμμές..

Βρε κορίτσια είναι καμιά άλλη που δεν νιώθει καν έγκυος και αναμένει με αγωνία τους υπερηχους να δει αν όλα είναι καλά;; Το μόνο που έχω είναι ότι έχει πεταχτεί η κοιλίτσα μου αρκετά και φαινεται η εγκυμοσύνη πεντακάθαρα στον οποιονδήποτε αλλά αυτό δεν μου αρκεί.. Ήδη από πριν την αυχενική δεν είχα κανένα σύμπτωμα (γενικά από την αρχή δεν είχα και πολλά βέβαια αλλά οκ) Τώρα τίποτα απλά το ξεχνάω! 

 

Φαντάσου κι εισαι και 13 εβδομάδων. Εγω που ειμαι 9 επισης δεν νιώθω τιποτα! Και στον υπέρηχο που πάω και το βλέπω δεν ειμαι σιγουρη οτι όντως ειναι μεσα στην κοιλιά μου....

για επαφές επισης δεν ρώτησα τον γιατρο, εσας τι σας ειπε; Σορρυ αν το εχετε ξανασυζητήσει , αλλα ειστε δραστήρια ομάδα και ξερω οτι θα παρω άμεσα απάντηση αν κι ειμαι για αλλο γκρουπ. :ph34r:

Just now, rosy87 είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια!! Αχ τι μας κάνεις με τον μουσακαα!!! Να τον φας και να τον απολαύσεις ακούγεται τέλειο:)

Αφού σε ανέλαβε ενδοκρινολόγος να μην ανησυχείς πλέον.. πήγες εκεί που σου πρότεινα; Επίσης ούτε εγώ δεν έχω πια συμπτώματα εγκυμοσύνης.. ένα μόνιμα μεγάλο στήθος βλέπω αλλά αναγουλες και εμετοί έφυγαν εντελώς..

Εχει ο Σκλαβενίτης ωραιότατο μουσακά συσκευασμένο , τα τελευταια χρόνια απο εκεί τρώω. Όχι οτι συγκρίνεται με τον χειροποίητο αλλα απο το τιποτα;

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Φαντάσου κι εισαι και 13 εβδομάδων. Εγω που ειμαι 9 επισης δεν νιώθω τιποτα! Και στον υπέρηχο που πάω και το βλέπω δεν ειμαι σιγουρη οτι όντως ειναι μεσα στην κοιλιά μου....

για επαφές επισης δεν ρώτησα τον γιατρο, εσας τι σας ειπε; Σορρυ αν το εχετε ξανασυζητήσει , αλλα ειστε δραστήρια ομάδα και ξερω οτι θα παρω άμεσα απάντηση αν κι ειμαι για αλλο γκρουπ. :ph34r:

Εχει ο Σκλαβενίτης ωραιότατο μουσακά συσκευασμένο , τα τελευταια χρόνια απο εκεί τρώω. Όχι οτι συγκρίνεται με τον χειροποίητο αλλα απο το τιποτα;

Για επαφες δεν ειχα απαγορευση λογω του οτι δεν υπηρχε λογος.παρολο αυτα ειδικα τον πρωτο καιρο μειωθηκαν κατα πολυ,λογω υπνηλιας λογω φοβου δικου μου.τωρα καπως ισορροπει το θεμα αλλα κ παλι περιορισμενα.το εχουμε πει εδω καποια στιγμη το γκρουπ αυτο δεν πολυ κανει σεξ χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι και εγώ τρώω με στεβια και της είπα πως έτσι και αλλιώς ζάχαρη δεν πολύ τρώω εκτός αν είμαι κάπου επίσκεψη κλπ και δεν υπάρχει κάτι άλλο.. Μου είπε ακόμα καλύτερα αλλά ότι γενικά ακόμα δεν δημιουργεί τόσο πρόβλημα να ανεβαίνει λίγο παραπάνω.. Είδε κιόλας ότι την Πέμπτη που έκανα εξέταση ήταν 90 χωρίς να έχω αλλάξει κάτι και ίσως να το θεώρησε σχετικά οκ! Αα για τη μπύρα χωρίς αλκοόλ μου είπε οκ προς το παρόν και το βλέπουμε μετά την καμπυλη! Εσένα Μαρία μου πόσο ήταν το ζάχαρο νηστείας σου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που έκανες αυστηρή διατροφή; 

Η αλήθεια είναι ότι εγώ ήμουν λίγο περίπτωση.δηλαδη μέχρι να κάνω καμπύλη ζαχάρου(μετά την β επιπέδου) κ να δω ότι υπαρχει προβλημα,είχα ζάχαρο από 75-85 κ για αυτό συνεχιζα κ έτρωγα γλυκά αβερτα,ψωμιά κ ο,τι δεν επιτρέπεται γενικά στους διαβητικούς.γιατι κάθε μήνα έκανα ζάχαρο κ μάλιστα πολλές φορές μου έβγαινε ακραία χαμηλό,αφού κ ο γυναικολόγος μου ποτέ δεν υποψιάστηκε διαβήτη κύησης.δεν έπαιρνα κιλά,παρά ελάχιστα,αδύνατη ήμουν κ δεν είχα κληρονομικότητα παρ όλα αυτά κάνω καμπύλη κ έχω ζάχαρο νηστείας κλασικά 83 κ μετά πάρε το διακοσαρι σου!κ στην μια ώρα κ στις δύο ώρες παθολογικό!!!σοκ εγώ!ο οργανισμός αργούσε να διαχειριστεί την γλυκόζη.γι αυτό κ τώρα ,άσχετα που μου είπαν ότι ήταν τυχαίο,προσέχω από την αρχή κ που είδα σε αυτές τις εξετάσεις χαμηλο ζάχαρο,χαρηκα αλλά σε γενικές γραμμές προσέχω να μην ξεφεύγω.γλυκα κ λευκό ψωμί δεν τρώω καθόλου.μονο με στέβια.

Η αλήθεια είναι ότι τον διαβήτη κύησης τον δημιουργει ο πλακούντας.δεν έχεις κ πολλά πράγματα να κάνεις.αν έχεις από την αρχή υψηλό ζάχαρο είναι ένα καμπανάκι αλλά όχι απαραίτητα ότι θα κάνεις.τρανταχτο παράδειγμα είμαι εγώ.αν προσέχεις όμως γενικά(όχι αυστηρά) θα είσαι οκ ακόμα κ στην περίπτωση που στο μέλλον εμφανίσεις.εγω με διατροφή κ χωρίς ινσουλίνη κ οι τιμές μου ήταν πάντα οκ στις μετρήσεις κ το μωρό γεννηθηκε υγιέστατο,ούτε θερμοκοιτίδα έκατσε,ούτε υπογλυκαιμία εμφάνισε.στα λέω οοολα αναλυτικά για να τα διαβάσουν κ άλλες κοπέλες κ να μην φοβούνται τόσο αν τυχόν τους συμβει κάτι τέτοιο.ολα είναι πλέον ελεγχόμενα.

Just now, rosy87 είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια!! Αχ τι μας κάνεις με τον μουσακαα!!! Να τον φας και να τον απολαύσεις ακούγεται τέλειο:)

Αφού σε ανέλαβε ενδοκρινολόγος να μην ανησυχείς πλέον.. πήγες εκεί που σου πρότεινα; Επίσης ούτε εγώ δεν έχω πια συμπτώματα εγκυμοσύνης.. ένα μόνιμα μεγάλο στήθος βλέπω αλλά αναγουλες και εμετοί έφυγαν εντελώς..

Να χαίρεσαι κ να χαλαρώσεις τώρα,να απολαύσεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης!!!σε λίγο έρχονται οι κλωτσιές:x

Just now, demifilol είπε:

Πάλι καλα που Δ κανεις εμετό !προσπθησε να μη φας πολύ από τον μουσακάς,αν κ πιστεύω να το χωνέψεις μέχρι το βράδυ !πιες κ μια σοδουλα κ θα είσαι εντάξει !

Ναι ναι θα τσιμπολογησω πιο πολύ,έβγαλα κ γιαουρτακι κ έχω έτοιμη κ την σόδα λεμόνι!!χααχχααχα

Just now, Καντι είπε:

Φαντάσου κι εισαι και 13 εβδομάδων. Εγω που ειμαι 9 επισης δεν νιώθω τιποτα! Και στον υπέρηχο που πάω και το βλέπω δεν ειμαι σιγουρη οτι όντως ειναι μεσα στην κοιλιά μου....

για επαφές επισης δεν ρώτησα τον γιατρο, εσας τι σας ειπε; Σορρυ αν το εχετε ξανασυζητήσει , αλλα ειστε δραστήρια ομάδα και ξερω οτι θα παρω άμεσα απάντηση αν κι ειμαι για αλλο γκρουπ. :ph34r:

Εχει ο Σκλαβενίτης ωραιότατο μουσακά συσκευασμένο , τα τελευταια χρόνια απο εκεί τρώω. Όχι οτι συγκρίνεται με τον χειροποίητο αλλα απο το τιποτα;

Εμένα γενικά πρώτο τρίμηνο ο γιατρός μου είναι λίγο αυστηρός κ δεν αφήνει,βέβαια είχα κ εμετούς κ αναγουλες,δεύτερο αφήνει αλλά είχα μια αποκόλληση οπότε δεεεν πάλι κ τρίτο αφήνει με το που μπεις στον μήνα σου για να βοηθήσει να μαλακώσει ο τράχηλος κ να κατέβει το μωρό με τις συσπάσεις.αρα ψιλοπεινα:P

Έχουμε Σκλαβενίτη ακριβώς απέναντι από το σπίτι μας,εκεί ψωνίζουμε κ τον ζαχαρωνω κάθε φορα που τον βλέπω..έχεις φάει εσύ δηλαδή ε;κ τώρα που είσαι έγκυος;

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Φαντάσου κι εισαι και 13 εβδομάδων. Εγω που ειμαι 9 επισης δεν νιώθω τιποτα! Και στον υπέρηχο που πάω και το βλέπω δεν ειμαι σιγουρη οτι όντως ειναι μεσα στην κοιλιά μου....

για επαφές επισης δεν ρώτησα τον γιατρο, εσας τι σας ειπε; Σορρυ αν το εχετε ξανασυζητήσει , αλλα ειστε δραστήρια ομάδα και ξερω οτι θα παρω άμεσα απάντηση αν κι ειμαι για αλλο γκρουπ. :ph34r:

Εχει ο Σκλαβενίτης ωραιότατο μουσακά συσκευασμένο , τα τελευταια χρόνια απο εκεί τρώω. Όχι οτι συγκρίνεται με τον χειροποίητο αλλα απο το τιποτα;

Εμείς έχουμε κανονικά επαφές από την αρχή απλώς με λίγη προσοχή στην ένταση! Μόνο εκείνες τις δύο εβδομάδες πριν από τον 1ο υπέρηχο μας είχε πει όχι γιατί δεν είχε εικόνα της κατάστασης.. Μετά όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

 

Εμένα γενικά πρώτο τρίμηνο ο γιατρός μου είναι λίγο αυστηρός κ δεν αφήνει,βέβαια είχα κ εμετούς κ αναγουλες,δεύτερο αφήνει αλλά είχα μια αποκόλληση οπότε δεεεν πάλι κ τρίτο αφήνει με το που μπεις στον μήνα σου για να βοηθήσει να μαλακώσει ο τράχηλος κ να κατέβει το μωρό με τις συσπάσεις.αρα ψιλοπεινα:P

Α χα!!! Και καπως προέκυψε το δευτερο μωράκι καπάκι με το πρώτο ε;

Δεν τον εχω ρωτήσει γιατι δεν με ειχε απασχολήσει ακομα το θεμα. Αλλα η προγεστερονη πολλές φορές εμενα μου δημιουργούσε ονειρώξεις κι ενώ  το έπαθα μετα την εμβρυομεταφορά , το ξανά έπαθα πάλι χτες. Εκανα κανονικά συσπάσεις και αγχώθηκα λιγάκι.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Η αλήθεια είναι ότι εγώ ήμουν λίγο περίπτωση.δηλαδη μέχρι να κάνω καμπύλη ζαχάρου(μετά την β επιπέδου) κ να δω ότι υπαρχει προβλημα,είχα ζάχαρο από 75-85 κ για αυτό συνεχιζα κ έτρωγα γλυκά αβερτα,ψωμιά κ ο,τι δεν επιτρέπεται γενικά στους διαβητικούς.γιατι κάθε μήνα έκανα ζάχαρο κ μάλιστα πολλές φορές μου έβγαινε ακραία χαμηλό,αφού κ ο γυναικολόγος μου ποτέ δεν υποψιάστηκε διαβήτη κύησης.δεν έπαιρνα κιλά,παρά ελάχιστα,αδύνατη ήμουν κ δεν είχα κληρονομικότητα παρ όλα αυτά κάνω καμπύλη κ έχω ζάχαρο νηστείας κλασικά 83 κ μετά πάρε το διακοσαρι σου!κ στην μια ώρα κ στις δύο ώρες παθολογικό!!!σοκ εγώ!ο οργανισμός αργούσε να διαχειριστεί την γλυκόζη.γι αυτό κ τώρα ,άσχετα που μου είπαν ότι ήταν τυχαίο,προσέχω από την αρχή κ που είδα σε αυτές τις εξετάσεις χαμηλο ζάχαρο,χαρηκα αλλά σε γενικές γραμμές προσέχω να μην ξεφεύγω.γλυκα κ λευκό ψωμί δεν τρώω καθόλου.μονο με στέβια.

Η αλήθεια είναι ότι τον διαβήτη κύησης τον δημιουργει ο πλακούντας.δεν έχεις κ πολλά πράγματα να κάνεις.αν έχεις από την αρχή υψηλό ζάχαρο είναι ένα καμπανάκι αλλά όχι απαραίτητα ότι θα κάνεις.τρανταχτο παράδειγμα είμαι εγώ.αν προσέχεις όμως γενικά(όχι αυστηρά) θα είσαι οκ ακόμα κ στην περίπτωση που στο μέλλον εμφανίσεις.εγω με διατροφή κ χωρίς ινσουλίνη κ οι τιμές μου ήταν πάντα οκ στις μετρήσεις κ το μωρό γεννηθηκε υγιέστατο,ούτε θερμοκοιτίδα έκατσε,ούτε υπογλυκαιμία εμφάνισε.στα λέω οοολα αναλυτικά για να τα διαβάσουν κ άλλες κοπέλες κ να μην φοβούνται τόσο αν τυχόν τους συμβει κάτι τέτοιο.ολα είναι πλέον ελεγχόμενα.

Να χαίρεσαι κ να χαλαρώσεις τώρα,να απολαύσεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης!!!σε λίγο έρχονται οι κλωτσιές:x

Ναι ναι θα τσιμπολογησω πιο πολύ,έβγαλα κ γιαουρτακι κ έχω έτοιμη κ την σόδα λεμόνι!!χααχχααχα

Εμένα γενικά πρώτο τρίμηνο ο γιατρός μου είναι λίγο αυστηρός κ δεν αφήνει,βέβαια είχα κ εμετούς κ αναγουλες,δεύτερο αφήνει αλλά είχα μια αποκόλληση οπότε δεεεν πάλι κ τρίτο αφήνει με το που μπεις στον μήνα σου για να βοηθήσει να μαλακώσει ο τράχηλος κ να κατέβει το μωρό με τις συσπάσεις.αρα ψιλοπεινα:P

Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου για τις πληροφορίες! Εμένα το ζάχαρο μου και προ εγκυμοσύνης 95 96 έβγαινε οπότε στην ουσία δεν άλλαξε κάτι απλά τώρα θέλει προσοχή λόγω αλλαγής φυσιολογικων ορίων.. 

Και η γιατρός έτσι μου είπε που είδε όλες τις εξετάσεις πως δεν πιστεύει να έχω θέμα και μάλλον θα τα λέμε μόνο τηλεφωνικά κάθε μήνα για τις εξετάσεις αλλά θα φανεί και μετά την καμπύλη.. 

Just now, Καντι είπε:

Α χα!!! Και καπως προέκυψε το δευτερο μωράκι καπάκι με το πρώτο ε;

Δεν τον εχω ρωτήσει γιατι δεν με ειχε απασχολήσει ακομα το θεμα. Αλλα η προγεστερονη πολλές φορές εμενα μου δημιουργούσε ονειρώξεις κι ενώ  το έπαθα μετα την εμβρυομεταφορά , το ξανά έπαθα πάλι χτες. Εκανα κανονικά συσπάσεις και αγχώθηκα λιγάκι.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις συσπάσεις αυτές, έχω ρωτήσει! Και εγώ παθαίνω ονειρωξεις και μάλιστα σε δύο βραδιά συνεχόμενα πριν λίγες μέρες το έπαθα και τα δύο! Δεν ξέρω για την προγεστερονη γιατί δεν έχω πάρει ποτέ.. Εντομεταξυ και οι οργασμοί γενικά είναι πιο έντονοι τώρα από ότι πριν την εγκυμοσύνη και μετά για λίγη ώρα νιώθω ενόχληση στην κοιλιά όπως και όταν ερχόμουν σε επαφή στο παρελθόν ενώ ήμουν αδιάθετη αν καταλαβαίνετε την αίσθηση.. αλλά ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό και δεν πρόκειται να συμβεί κάτι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

 

Εχει ο Σκλαβενίτης ωραιότατο μουσακά συσκευασμένο , τα τελευταια χρόνια απο εκεί τρώω. Όχι οτι συγκρίνεται με τον χειροποίητο αλλα απο το τιποτα;

Ναι έχω πάρει κι εγώ από εκεί παλιότερα! Μια χαρά είναι τύφλα να έχει ο σπιτικος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Α χα!!! Και καπως προέκυψε το δευτερο μωράκι καπάκι με το πρώτο ε;

Δεν τον εχω ρωτήσει γιατι δεν με ειχε απασχολήσει ακομα το θεμα. Αλλα η προγεστερονη πολλές φορές εμενα μου δημιουργούσε ονειρώξεις κι ενώ  το έπαθα μετα την εμβρυομεταφορά , το ξανά έπαθα πάλι χτες. Εκανα κανονικά συσπάσεις και αγχώθηκα λιγάκι.

Ρώτησα κι εγώ τον γιατρό μου κ μου είπε ότι οι συσπάσεις αυτές δεν δημιουργούν πρόβλημα(γιατί κι εγώ είχα κ αρκετές φορές κ πέρσι κ φέτος με τόση αποχή) κ αν τυχόν υπάρξει κάποιο θέμα είναι από την διείσδυση.

Καλά εμένα μπορεί να μου είπε κ όχι λόγω των δύο παλινδρομων που είχα πριν τον γιο μου(βέβαια δεν οφείλονταν εκεί,έτσι; ) κ αυτήν την φορά να είδε ότι η εμφύτευση έγινε χαμηλά οπότε πάλι να μου είπε όχι.οποτε @Φραουλίνο κάθε γιατρός κρινει κ σου λεει;-)

Ε ναι μετά από τόση στερηση,ήρθε στα μπαμ κ το δεύτερο μπεμπεκι!!χαχαχαα

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου για τις πληροφορίες! Εμένα το ζάχαρο μου και προ εγκυμοσύνης 95 96 έβγαινε οπότε στην ουσία δεν άλλαξε κάτι απλά τώρα θέλει προσοχή λόγω αλλαγής φυσιολογικων ορίων.. 

Και η γιατρός έτσι μου είπε που είδε όλες τις εξετάσεις πως δεν πιστεύει να έχω θέμα και μάλλον θα τα λέμε μόνο τηλεφωνικά κάθε μήνα για τις εξετάσεις αλλά θα φανεί και μετά την καμπύλη.. 

Ε ναι ακριβώς!!μετράει κ πόσο ήταν το ζάχαρο σου κ πριν.εγω είχα συχνά υπογλυκαιμίες κ με την εγκυμοσύνη μάλλον αποσυντονιστηκα το όλο σύστημα.αφου το παρακολουθεί ενδοκρινολόγο,μην φοβάσαι τίποτα,είσαι σούπερ!!

Just now, rosy87 είπε:

Ναι έχω πάρει κι εγώ από εκεί παλιότερα! Μια χαρά είναι τύφλα να έχει ο σπιτικος!!!

Α ώστε έτσι ε;ο επόμενος θα είναι από κει..όχι τίποτα άλλο,ο άντρας μου με το ζόρι τον τρώει,ε και δεν λέει να παιδευομαι για ένα ταψι κ να τσιμπολογαω στο τέλος κι εγώ..χααχα

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου για τις πληροφορίες! Εμένα το ζάχαρο μου και προ εγκυμοσύνης 95 96 έβγαινε οπότε στην ουσία δεν άλλαξε κάτι απλά τώρα θέλει προσοχή λόγω αλλαγής φυσιολογικων ορίων.. 

Και η γιατρός έτσι μου είπε που είδε όλες τις εξετάσεις πως δεν πιστεύει να έχω θέμα και μάλλον θα τα λέμε μόνο τηλεφωνικά κάθε μήνα για τις εξετάσεις αλλά θα φανεί και μετά την καμπύλη.. 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις συσπάσεις αυτές, έχω ρωτήσει! Και εγώ παθαίνω ονειρωξεις και μάλιστα σε δύο βραδιά συνεχόμενα πριν λίγες μέρες το έπαθα και τα δύο! Δεν ξέρω για την προγεστερονη γιατί δεν έχω πάρει ποτέ.. Εντομεταξυ και οι οργασμοί γενικά είναι πιο έντονοι τώρα από ότι πριν την εγκυμοσύνη και μετά για λίγη ώρα νιώθω ενόχληση στην κοιλιά όπως και όταν ερχόμουν σε επαφή στο παρελθόν ενώ ήμουν αδιάθετη αν καταλαβαίνετε την αίσθηση.. αλλά ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό και δεν πρόκειται να συμβεί κάτι.. 

Κι εγώ έτσι ακριβώς νιώθω κ για αυτό κ είχα πάρει τηλ τον γιατρό αλλά μου είχε πει το ίδιο με σένα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου για τις πληροφορίες! Εμένα το ζάχαρο μου και προ εγκυμοσύνης 95 96 έβγαινε οπότε στην ουσία δεν άλλαξε κάτι απλά τώρα θέλει προσοχή λόγω αλλαγής φυσιολογικων ορίων.. 

Και η γιατρός έτσι μου είπε που είδε όλες τις εξετάσεις πως δεν πιστεύει να έχω θέμα και μάλλον θα τα λέμε μόνο τηλεφωνικά κάθε μήνα για τις εξετάσεις αλλά θα φανεί και μετά την καμπύλη.. 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις συσπάσεις αυτές, έχω ρωτήσει! Και εγώ παθαίνω ονειρωξεις και μάλιστα σε δύο βραδιά συνεχόμενα πριν λίγες μέρες το έπαθα και τα δύο! Δεν ξέρω για την προγεστερονη γιατί δεν έχω πάρει ποτέ.. Εντομεταξυ και οι οργασμοί γενικά είναι πιο έντονοι τώρα από ότι πριν την εγκυμοσύνη και μετά για λίγη ώρα νιώθω ενόχληση στην κοιλιά όπως και όταν ερχόμουν σε επαφή στο παρελθόν ενώ ήμουν αδιάθετη αν καταλαβαίνετε την αίσθηση.. αλλά ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό και δεν πρόκειται να συμβεί κάτι.. 

Αχ σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση!!! Ναι ειχα ενόχληση και τραβήγματα στην κοιλιά μετα. Κοιτα αν μου έλεγε ελεύθερα επαφές  δεν θα με απασχολούσε καν ,ελα που δεν ρώτησα ομως.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου για τις πληροφορίες! Εμένα το ζάχαρο μου και προ εγκυμοσύνης 95 96 έβγαινε οπότε στην ουσία δεν άλλαξε κάτι απλά τώρα θέλει προσοχή λόγω αλλαγής φυσιολογικων ορίων.. 

Και η γιατρός έτσι μου είπε που είδε όλες τις εξετάσεις πως δεν πιστεύει να έχω θέμα και μάλλον θα τα λέμε μόνο τηλεφωνικά κάθε μήνα για τις εξετάσεις αλλά θα φανεί και μετά την καμπύλη.. 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις συσπάσεις αυτές, έχω ρωτήσει! Και εγώ παθαίνω ονειρωξεις και μάλιστα σε δύο βραδιά συνεχόμενα πριν λίγες μέρες το έπαθα και τα δύο! Δεν ξέρω για την προγεστερονη γιατί δεν έχω πάρει ποτέ.. Εντομεταξυ και οι οργασμοί γενικά είναι πιο έντονοι τώρα από ότι πριν την εγκυμοσύνη και μετά για λίγη ώρα νιώθω ενόχληση στην κοιλιά όπως και όταν ερχόμουν σε επαφή στο παρελθόν ενώ ήμουν αδιάθετη αν καταλαβαίνετε την αίσθηση.. αλλά ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό και δεν πρόκειται να συμβεί κάτι.. 

@Καντι  @Φραουλίνο

Καλε κι εγώ τα παθαίνω αυτά και νόμιζα ότι είναι από την στέρηση!! Για να είμαι ειλικρινής δεν το πίστευα ότι όντως το έπαθα. Νόμιζα ότι έβλεπα όνειρο... Ο γιατρός μου είναι πολύ αυστηρός. Μου έχει πει όχι για κανέναν λόγο επαφές! Βέβαια το ίδιο μου είπε για ζάχαρη και αλάτι και δνε το τηρώ τόσο αυστητα οπότε περιμένω να δω αν τα πράγματα είναι καλά στην επόμενη εξέταση μου θα ρωτήσω πάλι! 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

@Καντι  @Φραουλίνο

Καλε κι εγώ τα παθαίνω αυτά και νόμιζα ότι είναι από την στέρηση!! Για να είμαι ειλικρινής δεν το πίστευα ότι όντως το έπαθα. Νόμιζα ότι έβλεπα όνειρο... Ο γιατρός μου είναι πολύ αυστηρός. Μου έχει πει όχι για κανέναν λόγο επαφές! Βέβαια το ίδιο μου είπε για ζάχαρη και αλάτι και δνε το τηρώ τόσο αυστητα οπότε περιμένω να δω αν τα πράγματα είναι καλά στην επόμενη εξέταση μου θα ρωτήσω πάλι! 

Κοιτα ειμαι σιγουρη οτι εχει να κανει με την ανεβασμένη τιμη της προγεστερονης. Εγω το πάθαινα σχεδόν σε καθε εξωσωματική ή οταν έπαιρνα utrogestan , οποτε εσεις ακομα κι αν δεν παιρνετε εχει ανεβεί η προγεστερονη λόγω εγκυμοσύνης.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

@Καντι  @Φραουλίνο

Καλε κι εγώ τα παθαίνω αυτά και νόμιζα ότι είναι από την στέρηση!! Για να είμαι ειλικρινής δεν το πίστευα ότι όντως το έπαθα. Νόμιζα ότι έβλεπα όνειρο... Ο γιατρός μου είναι πολύ αυστηρός. Μου έχει πει όχι για κανέναν λόγο επαφές! Βέβαια το ίδιο μου είπε για ζάχαρη και αλάτι και δνε το τηρώ τόσο αυστητα οπότε περιμένω να δω αν τα πράγματα είναι καλά στην επόμενη εξέταση μου θα ρωτήσω πάλι! 

Ο γιατρός σου είπε όχι επαφές έτσι χωρίς να υπάρχει κάποιο θέμα με την εγκυμοσύνη σου;; 

Just now, Καντι είπε:

Κοιτα ειμαι σιγουρη οτι εχει να κανει με την ανεβασμένη τιμη της προγεστερονης. Εγω το πάθαινα σχεδόν σε καθε εξωσωματική ή οταν έπαιρνα utrogestan , οποτε εσεις ακομα κι αν δεν παιρνετε εχει ανεβεί η προγεστερονη λόγω εγκυμοσύνης.

Εγω το πάθαινα πάντα αυτό αλλά περιστασιακά όχι τόσο συχνά όσο τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Α χα!!! Και καπως προέκυψε το δευτερο μωράκι καπάκι με το πρώτο ε;

Δεν τον εχω ρωτήσει γιατι δεν με ειχε απασχολήσει ακομα το θεμα. Αλλα η προγεστερονη πολλές φορές εμενα μου δημιουργούσε ονειρώξεις κι ενώ  το έπαθα μετα την εμβρυομεταφορά , το ξανά έπαθα πάλι χτες. Εκανα κανονικά συσπάσεις και αγχώθηκα λιγάκι.

Πρωτο υπερηχο και τον μοναδικο που ηρθε ο αντρας μου και το ρωτησε αυτος για το σεξ! Χαχαχαχα! Ειπε η γιατρος κανονικα μπορουμε απλα οχι ακροβατικα! Τη ρωτησα αν λογω εξωσωματικης μπορω και ειπε απο τη στιγμη  που ακους καρδουλα ξεχνας τη λεξη εξωσωματικη! Εγω ψιλοφοβαμαι, εχουμε κανει 3 φορες σε 5 μηνες! Ονειρωξη επαθα 2 φορες και μετα ειχα πονακια για λιγο οπως και μετα το σεξ αλλα ρωτησα τη γιατρο, ειπε οτι ειναι φυσιολογικα και οτι μαλιστα με το σεξ και τον οργασμο χαλαρωνει και το μωρο και χαιρεται! Αν φυσικα δεν υπαρχει θεμα!

Just now, Φραουλίνο said:

Ευχαριστώ πολύ Μαρία μου για τις πληροφορίες! Εμένα το ζάχαρο μου και προ εγκυμοσύνης 95 96 έβγαινε οπότε στην ουσία δεν άλλαξε κάτι απλά τώρα θέλει προσοχή λόγω αλλαγής φυσιολογικων ορίων.. 

Και η γιατρός έτσι μου είπε που είδε όλες τις εξετάσεις πως δεν πιστεύει να έχω θέμα και μάλλον θα τα λέμε μόνο τηλεφωνικά κάθε μήνα για τις εξετάσεις αλλά θα φανεί και μετά την καμπύλη.. 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις συσπάσεις αυτές, έχω ρωτήσει! Και εγώ παθαίνω ονειρωξεις και μάλιστα σε δύο βραδιά συνεχόμενα πριν λίγες μέρες το έπαθα και τα δύο! Δεν ξέρω για την προγεστερονη γιατί δεν έχω πάρει ποτέ.. Εντομεταξυ και οι οργασμοί γενικά είναι πιο έντονοι τώρα από ότι πριν την εγκυμοσύνη και μετά για λίγη ώρα νιώθω ενόχληση στην κοιλιά όπως και όταν ερχόμουν σε επαφή στο παρελθόν ενώ ήμουν αδιάθετη αν καταλαβαίνετε την αίσθηση.. αλλά ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό και δεν πρόκειται να συμβεί κάτι.. 

Ναι Φραουλινο μου ακριβως αυτο! Οι οργασμοι τωρα εινα πολυ πιο εντονοι, γι'αυτο φοβηθηκα εγω την πρωτη φορα και καναμε μετα 2 μηνες να ξανακανουμε σεξ! Η γιατρος μου το εξηγησε βεβαια αλλα τωρα που το λες κι εσυ χαλαρωσα! Υποτιθεται καποια στιγμη θα εχουμε ασυγκρατητη ορεξη και δε θα κρατιομαστε. Πότε ερχεται αυτη η στιγμη; Γιατι μονο ετσι με βλεπω να ξεφοβηθω!

Παντως αυτη η παρεα κοριτσια σεξ δεν, φαι μας βγαινει σε ξινο οποτε δεν, τουαλετα δεν ...Και μας πιανουν ψυχολογικα μια στο τοσο μονο! Μπραβο μας!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...