Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria said:

Κορίτσια μου,τα νέα μου είναι ανάμεικτα δυστυχώς!πρώτον κάναμε μιάμιση ώρα πάλι να δούμε τις μετρήσεις της μπουμπού γιατι κουνιότανε όλη την ώρα..όλα τα οργανακια της είναι καλά αλλά δυστυχώς ο γιατρός δεν κατάφερε να βρει το αριστερό νεφρό της:cry: μέχρι κ κολπικό μου έκανε μήπως φανεί εκεί αλλά όχι.η θεωρία του εμβρυολογου είναι είτε ότι δεν υπάρχει,είτε είναι πυελικό κ μικρό γι αυτό ακόμα δεν φαίνεται,οπότε να ξανακάνουμε ένα ραντεβού 28η εβδομαδα μήπως κ ως πυελικό φανεί τότε.η αλήθεια είναι ότι στεναχωρέθηκα πολύ,δεν το περίμενα.επισης δεν ξέρω τι σημαίνει ένας άνθρωπος να έχει μόνο ένα νεφρό, πρέπει να προσέχει περισσότερο στην ζωή του;μας είπε ότι θα πρέπει να μας βλέπει τακτικά παιδονεφρολογος.τεσπα.δεν θέλω να προτρεχω,μέχρι την 28η εβδομάδα θα τρελαθώ ρε κορίτσια...

Κατά τ'αλλα ,όλα τα υπόλοιπα είναι μια χαρά κ η μικρή υπερκινητική όπως πάντα.πιπιλουσε το δάχτυλο της κ μου έμοιαζε τόσο στον Βασίλη μου!!!:x τράχηλος κ πλακούντας μια χαρά.

Μαράκι μου γλυκό στεναχωρήθηκα που πρωτα απο ολα στεναχωρηθηκες και εσυ...τα κορίτσια έχουν απόλυτο δίκιο! θα περιμένεις με λίγο υπομονή το επόμενο ραντεβού και όλα θα δεις θα πάνε καλα! έχε πίστη και αισιοδοξια μονο έτσι θα προσελκύσεις τα θετικά! κράτησε το γεγονός οτι όλα τα άλλα ειναι τέλεια και η μικρούλα σου είναι ενα δυνατό και δραστήριο πλάσμα! Μεσα απο την καρδιά μου ελπίζω να είναι μια μικρή "συννεφιά" όλο αυτο στον δρόμο σας, να ρθει δυνατός άνεμος και να την διώξει! :)

  • Ευχαριστώ 1

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Geo81 said:

Ο εκτός μήνας τελειώνει με την  27η εβδομάδα... ίσως γι αυτό σε μπερδεύει. 
στην 28η δλδ 27+1 μπαίνουμε στο τελικό τρίμηνο! Ο εκτός μήνας είναι και ο πιο μεγάλος στην ουσία 

Ωχ κορίτσι μου τι πέρασες ; Και τελικά τι ήταν; Όλα καλά τώρα μπράβο! Είδατε και το μωράκι χαλάλι!!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον... Η έντερο ή συσπασούλες γιατί μεγαλώνει η μήτρα.... Αφού είναι καλά το μωρό χαλάλι του όλα....


4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@MumMaria όπως ακριβώς στα λένε τα κορίτσια κι εγώ θα σου πω ότι καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και την αναστάτωση που σου προκάλεσε αυτή η υποψία. Θα περιμένεις να δεις τι θα δείξει ο υπέρηχος στην 28η εβδομάδα και θα ενημερωθείτε από ειδικούς αν χρειαστεί γνωρίζω ιστορίες κι εγώ στην ευρύτερη οικογένεια και από άνθρωπο με ένα νέφρο και από 2 μωράκια που αλλά τους είπαν στην Β επιπέδου για τυχον προβληματάκια και τελικά δεν βγήκε τίποτα! Είναι πολύ δύσκολο να χαλαρώσεις, σκέψου ο, τι θες σήμερα πάτα delete και κοιμησου...νομίζω ότι απλά πρεπει να το βγάλεις από το μυαλό σου τελείως εφόσον όπως σου είπε ο γιατρός σου δεν τίθεται θέμα να κάνεις κάτι τώρα! Σου στέλνω την θετική μου σκέψη!!! 

  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria μόλις είδα τα νέα σου κορίτσι μου... καταρχήν η Μπέμπα είναι υγιέστατη, δεύτερον θα ξεκαθαριστεί το τοπίο σε λίγο καιρό για το αν βρεθεί το νεφρό η όχι, και τρίτον όπως και όλα τα κορίτσια έτσι και εγώ θα σου πω πως έχω 2 κοντινούς μου ανθρώπους που ο ένας έχει γεννηθεί με ένα νεφρό, είναι 56 ετών χωρίς κανένα πρόβλημα ... και ο άλλος αφαίρεσε το ένα νεφρό του στα 18 λόγω κακοήθειας και σήμερα 39 ετών ετοιμάζεται να γίνει πατερούλης για δευτερη φορά!! Εγώ θα κρατούσα στη θέση σου τη ζωηράδα της, το ότι μεγάλωσε και είναι υγιής κορίτσι μου!!! 

πρίν από 2 λεπτά , Alkyoni είπε:

Ειρηνουλα μου γλυκιά καταρχάς να σ ευχαριστώ για την όμορφη απάντηση σου! Ειλικρινά πιστεύω ότι μας βοηθάς πολύ με τις απαντήσεις σου!  
Δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει ξανά αλλά η έκτη μας προσπάθεια ήταν η τυχερή. Προσπαθούσαμε 7 χρονια. Σε αυτά τα χρονια λοιπόν έχω ακούσει πολλές συζητήσεις από γνωστές κ φίλες να συζητάνε για εγκυμοσύνες, γέννες κτλ. Εγώ βέβαια στρούγκα μούγκα. Ούτε καν σχολίαζα πάνω στην κουβέντα τους. Ένα από τα πολλά τους σχόλια ήταν όταν η γυναίκα είναι πάνω από 40 θα ήταν προτιμότερο να κανει καισαρική. Είναι απλά μια πληροφορία που την κράτησα στο μυαλό μου, βέβαια υποσυνείδητα μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία. Μέχρι χθες δεν είχα αναρωτηθεί κ βέβαια ούτε ο γιατρός μας έχει πει κάτι από τώρα.
Θα ψάξω να δω μήπως μπορούμε να παρακολουθήσουμε κάποια μαθήματα ανώδυνου τοκετού. Ευελπιστω αυτό να με ξεμπλοκάρει!!!

Περιμένουμε τα νέα σου από τον υπέρηχο!!! Να μας πεις ποσο άντρακλας έγινε ο κύριος που είναι στη ζέστη σου φωλίτσα!!!       

Geo μου συμφωνώ απόλυτα ότι η ηλικία είναι ένας απλός αριθμός! 
Απλά χθες μου ήρθε καπως αυτή η ερώτηση κ έχοντας στο μυαλό μου κ σκόρπιες πληροφορίες ψιλοαγχωθηκα. Θα κρατήσω αυτό που μου λέτε κ ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Εγώ δηλαδή αύριο μπαίνω στον 5ο ή την επόμενη εβδομάδα; 

Είμαστε ήδη στον πέμπτο!! Από 17+1 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια μου ποσο χαιρομαι με τα παραδειγματα που λετε ολοι για ανθρωπους με κανονικοτατη ποιοτητα ζωης παρα το θεματακι με το νεφρο! Ειμαι κι εγω σιγουρη οτι η νυφη μου θα ειναι μια χαρα και ακομη καλυτερα απι καλα!!!! Μια τσαουσα κουκλιτσα που θα τους τρελαινει ολους αλλα αυτη μονο το γιο μου θα θελει χιχιχιχι!

Το Μαρακι μας να συνελθει τωρα, εγω γι'αυτο προσευχομαι...Να συνελθει και να βρει τη δυναμη της παλι και το χαμογελο της! @MumMariaμου ειμαστε ολες εδω και θα πανε ολα καλα, θα δεις! Θα το δεις κοριτσι μου ομορφο!!! Μια δυσκολη μερα ειναι σημερα, να φυγει να παει στο καλο! Απειρη θετικη ενεργεια σου στελνω, μακαρι να μπορουσα να κανω περισσοτερα κοριτσι μου για σενα. Οτι χρειαστεις ειμαστε ολες εδω να φερουμε χαμογελο παλι στο προσωπακι σου!

20 minutes ago, Alkyoni said:

Ειρηνουλα μου γλυκιά καταρχάς να σ ευχαριστώ για την όμορφη απάντηση σου! Ειλικρινά πιστεύω ότι μας βοηθάς πολύ με τις απαντήσεις σου!  
Δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει ξανά αλλά η έκτη μας προσπάθεια ήταν η τυχερή. Προσπαθούσαμε 7 χρονια. Σε αυτά τα χρονια λοιπόν έχω ακούσει πολλές συζητήσεις από γνωστές κ φίλες να συζητάνε για εγκυμοσύνες, γέννες κτλ. Εγώ βέβαια στρούγκα μούγκα. Ούτε καν σχολίαζα πάνω στην κουβέντα τους. Ένα από τα πολλά τους σχόλια ήταν όταν η γυναίκα είναι πάνω από 40 θα ήταν προτιμότερο να κανει καισαρική. Είναι απλά μια πληροφορία που την κράτησα στο μυαλό μου, βέβαια υποσυνείδητα μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία. Μέχρι χθες δεν είχα αναρωτηθεί κ βέβαια ούτε ο γιατρός μας έχει πει κάτι από τώρα.
Θα ψάξω να δω μήπως μπορούμε να παρακολουθήσουμε κάποια μαθήματα ανώδυνου τοκετού. Ευελπιστω αυτό να με ξεμπλοκάρει!!!

Περιμένουμε τα νέα σου από τον υπέρηχο!!! Να μας πεις ποσο άντρακλας έγινε ο κύριος που είναι στη ζέστη σου φωλίτσα!!!       

Geo μου συμφωνώ απόλυτα ότι η ηλικία είναι ένας απλός αριθμός! 
Απλά χθες μου ήρθε καπως αυτή η ερώτηση κ έχοντας στο μυαλό μου κ σκόρπιες πληροφορίες ψιλοαγχωθηκα. Θα κρατήσω αυτό που μου λέτε κ ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Εγώ δηλαδή αύριο μπαίνω στον 5ο ή την επόμενη εβδομάδα; 

Αλκυονη μου γλυκια, τωρα ειδα το μνμ σου κοριτσακι μου! Κατι μου βρωμουσε με την ηλικια και τον τοκετο και να που ειναι τα σχολια! Αυτα τα γλυκα κοριτσια που σχολιαζαν ειναι γιατροι; ΟΧΙ! Ειναι απλα μια αποψη που εχουν βασισμενη σε ??? Εγω ειμαι μαθηματικος και θελω αποδειξεις οχι θεωριες να τους πεις χιχιχιχ!

Λοιπον, γενικα πολλες μ@..κιες εχω κι εγω ακουσει (συγγνωμη για τα "γαλλικα") και επειδη εισαι  μια αγωνιστρια κοριτσι μου, που εισαι εδω που εισαι με εναν 7χρονο αγωνα πισω σου (αν εμενα κροσια τα νευρα και η ψυχολογια με 4 χρονια προσπαθεια και 1 εξωσωματικη, σκεψου εσυ), σε παρακαλω να ακους μονο το γιατρο σου! Και σαν ανθρωπος που εχω απειρες φοβιες απο παιδι και προσπαθω παρα πολυ να μην εχω πλεον, οτι φοβασαι να το αντιμετωπιζεις οσο γινεται! Καθ αυτο να μαθεις και στην κορουλα σου! Ισως ερθει αλλο παιδακι μετα, ισως οχι. Παντως αυτο το ταξιδι ειναι  μοναδικο τωρα που ζουμε! Μην αφηνεις να στο χαλανε τα σχολια και οι υποθεσεις του καθενος που γιατρος δεν ειναι, εμπειρια δεν εχει και απλα ειπε να πει μια αποψη! Δεν το κανουν απο κακια το ξερω! Αλλα ολοι εχουν μια γνωμη και τη λενε χωρις να σκεφτουν τον αλλο...

Εισαι μια κοπελα που θα γινει μανουλα με τον τροπο που θελει αυτη ή αρμοζει στην περιπτωση της (θεση μωρου κτλ)! Ως τοτε μην ακουσω παλι σχολιο για τα 40, ερχομαι εκει κανονισε χιχιχιχιχ!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη said:

 

Αλκυονη μου γλυκια, τωρα ειδα το μνμ σου κοριτσακι μου! Κατι μου βρωμουσε με την ηλικια και τον τοκετο και να που ειναι τα σχολια! Αυτα τα γλυκα κοριτσια που σχολιαζαν ειναι γιατροι; ΟΧΙ! Ειναι απλα μια αποψη που εχουν βασισμενη σε ??? Εγω ειμαι μαθηματικος και θελω αποδειξεις οχι θεωριες να τους πεις χιχιχιχ!

Λοιπον, γενικα πολλες μ@..κιες εχω κι εγω ακουσει (συγγνωμη για τα "γαλλικα") και επειδη εισαι  μια αγωνιστρια κοριτσι μου, που εισαι εδω που εισαι με εναν 7χρονο αγωνα πισω σου (αν εμενα κροσια τα νευρα και η ψυχολογια με 4 χρονια προσπαθεια και 1 εξωσωματικη, σκεψου εσυ), σε παρακαλω να ακους μονο το γιατρο σου! Και σαν ανθρωπος που εχω απειρες φοβιες απο παιδι και προσπαθω παρα πολυ να μην εχω πλεον, οτι φοβασαι να το αντιμετωπιζεις οσο γινεται! Καθ αυτο να μαθεις και στην κορουλα σου! Ισως ερθει αλλο παιδακι μετα, ισως οχι. Παντως αυτο το ταξιδι ειναι  μοναδικο τωρα που ζουμε! Μην αφηνεις να στο χαλανε τα σχολια και οι υποθεσεις του καθενος που γιατρος δεν ειναι, εμπειρια δεν εχει και απλα ειπε να πει μια αποψη! Δεν το κανουν απο κακια το ξερω! Αλλα ολοι εχουν μια γνωμη και τη λενε χωρις να σκεφτουν τον αλλο...

Εισαι μια κοπελα που θα γινει μανουλα με τον τροπο που θελει αυτη ή αρμοζει στην περιπτωση της (θεση μωρου κτλ)! Ως τοτε μην ακουσω παλι σχολιο για τα 40, ερχομαι εκει κανονισε χιχιχιχιχ!!!

Ειρήνη μου πάντα προσπαθώ να μπω στα παπούτσια του άλλου κ κύριο μέλημα μου είναι να μην στενοχωρήσω κάποιον με μια μου κουβέντα. Στη ζωή μας σε κάποια πράγματα είμαστε τυχεροί κ σε αλλά πρέπει να προσπαθήσουμε λιγάκι παραπάνω. Πίστεψε με ποτε δεν έχω καυχηθει για κάτι που έχω αποκτήσει με ευκολία, ανεξάρτητα τι είναι αυτό, σε κάποιον που με δυσκολία τα καταφέρνει. Εχω πικραθει πολύ στο παρελθόν αλλά πραγματικά είναι άνευ σημασίας πλέον. 
Αυτη την στιγμή πρέπει να κάνουμε θετικές σκέψεις για την Μαρια μας κ την μπουμπου της. Αυτό έχει μόνο σημασία.Ας είμαστε εμείς καλά κ ας λέει/σκέφτεται ο καθένας ότι θέλει.

Πες μας όμως να χαρούμε. Πως πήγε ο υπέρηχος; Ο μπόμπιρας μας πως είναι;;;;

ααααα κ αν είναι να έρθεις τότε να σου πω για άλλη μια φορά ότι είμαι 40!!!!!!!


DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni said:

Ειρήνη μου πάντα προσπαθώ να μπω στα παπούτσια του άλλου κ κύριο μέλημα μου είναι να μην στενοχωρήσω κάποιον με μια μου κουβέντα. Στη ζωή μας σε κάποια πράγματα είμαστε τυχεροί κ σε αλλά πρέπει να προσπαθήσουμε λιγάκι παραπάνω. Πίστεψε με ποτε δεν έχω καυχηθει για κάτι που έχω αποκτήσει με ευκολία, ανεξάρτητα τι είναι αυτό, σε κάποιον που με δυσκολία τα καταφέρνει. Εχω πικραθει πολύ στο παρελθόν αλλά πραγματικά είναι άνευ σημασίας πλέον. 
Αυτη την στιγμή πρέπει να κάνουμε θετικές σκέψεις για την Μαρια μας κ την μπουμπου της. Αυτό έχει μόνο σημασία.Ας είμαστε εμείς καλά κ ας λέει/σκέφτεται ο καθένας ότι θέλει.

Πες μας όμως να χαρούμε. Πως πήγε ο υπέρηχος; Ο μπόμπιρας μας πως είναι;;;;

ααααα κ αν είναι να έρθεις τότε να σου πω για άλλη μια φορά ότι είμαι 40!!!!!!!

Κι εγω ετσι ειμαι σαν ανθρωπος! Η μαμα μου λεει παντα αν δεν θες να πεις κατι καλο, μην πεις τιποτα. Αλλα οκ δεν ειναι ολοι ετσι. Ειδικα στο θεμα παιδι ειναι απαραδεκτο να κανουν σχολια! Το οτι το σωμα μας καμια φορα δεν λειτουργει ετσι οπως πρεπει δεν σημαινει οτι ειμαστε καλυτεροι αν λειτουργει! Γιατι απλα ειναι τυχη! Απλα οι ανθρωποι εχουν οι ιδιοι ανασφαλειες και νιωθουν πιο δυνατοι οταν και καλα "υπερτερουν" καπου. Κι εγω εχω κλαψει πολυ με σχολια και με το θεμα υπογονιμοτητα και με το θεμα "εσυ βαζεις την καριερα σου πρωτη και δε θες παιδια" (ενω εγω χτυπιομουν με τα τεστ ωορρηξιας τοτε), και φυσικα οι πληγες εχουν μεινει και ας λεει το μυαλο οτι δεν εχουν σημασια πλεον! Αλλα εσυ να εισαι περηφανη Αλκυονη μου και να μη στο χαλαει αυτο το νουμερο της τουρτας (να ειχαμε ενα κομματακι μιαμ)!  Εγινες τωρα μανουλα γιατι ετσι ηταν να γινει! Και οταν δεις τη μικρη δε θα την αλλαζεις για κανενα παιδακι που θα ερχοταν με καποιο αλλο ωαριο και σπερματοζωαριο 7 χρονια νωριτερα!

Εμενα σημερα δεν μου εκανε υπερηχο για το μωρο. Ειναι η συμπληρωματικη της β'επιπεδου, οπου με ειδε κολπικα τραχηλο και πλακουντα (οντως δεν με ειχε δει ο εμβρυολογος κολπικα τοτε αλλα δεν το σχολιασα) και σιδηρο μου εκαναν και ουρα. Της ειπα να δουμε και το μωρο και ειπε την επομενη φορα (Σνιφ δεν μπορουσε να παει το ματσουκι λιγο πιο πανω);. Παντως κλωτσουσε ο μικρος! Θα κανω καμπυλη ζαχαρου 8/7 πριν την Ελλαδα.

 

 

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Ειρήνη μου πάντα προσπαθώ να μπω στα παπούτσια του άλλου κ κύριο μέλημα μου είναι να μην στενοχωρήσω κάποιον με μια μου κουβέντα. Στη ζωή μας σε κάποια πράγματα είμαστε τυχεροί κ σε αλλά πρέπει να προσπαθήσουμε λιγάκι παραπάνω. Πίστεψε με ποτε δεν έχω καυχηθει για κάτι που έχω αποκτήσει με ευκολία, ανεξάρτητα τι είναι αυτό, σε κάποιον που με δυσκολία τα καταφέρνει. Εχω πικραθει πολύ στο παρελθόν αλλά πραγματικά είναι άνευ σημασίας πλέον. 
Αυτη την στιγμή πρέπει να κάνουμε θετικές σκέψεις για την Μαρια μας κ την μπουμπου της. Αυτό έχει μόνο σημασία.Ας είμαστε εμείς καλά κ ας λέει/σκέφτεται ο καθένας ότι θέλει.

Πες μας όμως να χαρούμε. Πως πήγε ο υπέρηχος; Ο μπόμπιρας μας πως είναι;;;;

ααααα κ αν είναι να έρθεις τότε να σου πω για άλλη μια φορά ότι είμαι 40!!!!!!!

Κοριτσάκι μου γλυκό όλες οι δυσκολίες και οι πίκρες του παρελθόντος και η όποια κακία ανίδεων ατόμων , σε έφεραν  σήμερα εδώ με μια γεμάτη κοιλιτσα έτοιμη να υποδεχθείς το θαύμα σου!! Πραγματικά δεν έχεις να αποδείξεις τίποτα σε κανέναν , παρά μόνο στον εαυτο σου οφείλεις να του χαρίσεις ότι αξίζει !!!! Μπράβο σου κορίτσι μου για την υπομονή σου και το ήθος σου !

Just now, Υβόννη είπε:

Κι εγω ετσι ειμαι σαν ανθρωπος! Η μαμα μου λεει παντα αν δεν θες να πεις κατι καλο, μην πεις τιποτα. Αλλα οκ δεν ειναι ολοι ετσι. Ειδικα στο θεμα παιδι ειναι απαραδεκτο να κανουν σχολια! Το οτι το σωμα μας καμια φορα δεν λειτουργει ετσι οπως πρεπει δεν σημαινει οτι ειμαστε καλυτεροι αν λειτουργει! Γιατι απλα ειναι τυχη! Απλα οι ανθρωποι εχουν οι ιδιοι ανασφαλειες και νιωθουν πιο δυνατοι οταν και καλα "υπερτερουν" καπου. Κι εγω εχω κλαψει πολυ με σχολια και με το θεμα υπογονιμοτητα και με το θεμα "εσυ βαζεις την καριερα σου πρωτη και δε θες παιδια" (ενω εγω χτυπιομουν με τα τεστ ωορρηξιας τοτε), και φυσικα οι πληγες εχουν μεινει και ας λεει το μυαλο οτι δεν εχουν σημασια πλεον! Αλλα εσυ να εισαι περηφανη Αλκυονη μου και να μη στο χαλαει αυτο το νουμερο της τουρτας (να ειχαμε ενα κομματακι μιαμ)!  Εγινες τωρα μανουλα γιατι ετσι ηταν να γινει! Και οταν δεις τη μικρη δε θα την αλλαζεις για κανενα παιδακι που θα ερχοταν με καποιο αλλο ωαριο και σπερματοζωαριο 7 χρονια νωριτερα!

Εμενα σημερα δεν μου εκανε υπερηχο για το μωρο. Ειναι η συμπληρωματικη της β'επιπεδου, οπου με ειδε κολπικα τραχηλο και πλακουντα (οντως δεν με ειχε δει ο εμβρυολογος κολπικα τοτε αλλα δεν το σχολιασα) και σιδηρο μου εκαναν και ουρα. Της ειπα να δουμε και το μωρο και ειπε την επομενη φορα (Σνιφ δεν μπορουσε να παει το ματσουκι λιγο πιο πανω);. Παντως κλωτσουσε ο μικρος! Θα κανω καμπυλη ζαχαρου 8/7 πριν την Ελλαδα.

 

 

Κορίτσι μου πόσο χαίρομαι για την ευτυχία σου!!! Ρομαντική ψυχή μου!!! Σε περιμένει ο μεγαλύτερος έρωτας της ζωής σου!!! Ποσό όμορφα αντέστρεψες τη στενάχωρη και στρεσογόνα κατάσταση της «γλυκιάς υπομονής» για το θαυματακι σου και την έκανες αισιόδοξη γεμάτη χαρά!!! Σε θαυμάζω μπράβο σου! Δεν πειράζει που δεν τον είδες σήμερα, αρκεί που σου δίνει το παρόν τακτικά το γλυκο σου αγοράκι!!

 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κι εγω ετσι ειμαι σαν ανθρωπος! Η μαμα μου λεει παντα αν δεν θες να πεις κατι καλο, μην πεις τιποτα. Αλλα οκ δεν ειναι ολοι ετσι. Ειδικα στο θεμα παιδι ειναι απαραδεκτο να κανουν σχολια! Το οτι το σωμα μας καμια φορα δεν λειτουργει ετσι οπως πρεπει δεν σημαινει οτι ειμαστε καλυτεροι αν λειτουργει! Γιατι απλα ειναι τυχη! Απλα οι ανθρωποι εχουν οι ιδιοι ανασφαλειες και νιωθουν πιο δυνατοι οταν και καλα "υπερτερουν" καπου. Κι εγω εχω κλαψει πολυ με σχολια και με το θεμα υπογονιμοτητα και με το θεμα "εσυ βαζεις την καριερα σου πρωτη και δε θες παιδια" (ενω εγω χτυπιομουν με τα τεστ ωορρηξιας τοτε), και φυσικα οι πληγες εχουν μεινει και ας λεει το μυαλο οτι δεν εχουν σημασια πλεον! Αλλα εσυ να εισαι περηφανη Αλκυονη μου και να μη στο χαλαει αυτο το νουμερο της τουρτας (να ειχαμε ενα κομματακι μιαμ)!  Εγινες τωρα μανουλα γιατι ετσι ηταν να γινει! Και οταν δεις τη μικρη δε θα την αλλαζεις για κανενα παιδακι που θα ερχοταν με καποιο αλλο ωαριο και σπερματοζωαριο 7 χρονια νωριτερα!

Εμενα σημερα δεν μου εκανε υπερηχο για το μωρο. Ειναι η συμπληρωματικη της β'επιπεδου, οπου με ειδε κολπικα τραχηλο και πλακουντα (οντως δεν με ειχε δει ο εμβρυολογος κολπικα τοτε αλλα δεν το σχολιασα) και σιδηρο μου εκαναν και ουρα. Της ειπα να δουμε και το μωρο και ειπε την επομενη φορα (Σνιφ δεν μπορουσε να παει το ματσουκι λιγο πιο πανω);. Παντως κλωτσουσε ο μικρος! Θα κανω καμπυλη ζαχαρου 8/7 πριν την Ελλαδα.

 

 

Κολπικά Δ μπορεί να δει καλα το μωρό σου ,,έχει μεγαλώσει !!υπομονη μέχρι το επόμενο ραντεβού !!

20 ώρες πρίν, Athina28 είπε:

Κοριτσιαααααααααα όλα καλαααα με το ντονατσακι μου! Ήτανε το έντερο τελικά!!!Χθες πηρα κάτι σπόρους τσια και μέχρι το βράδυ είχανε περάσει όλα!!!!Βοηθαει στην δυσκοιλιότητα!Οσοοοοο για το φύλο περιμένω ένα αντράκι και εγώ!!!!Παλι καλά όλα καλά!:):):)

Πολύ όμορφα τα νέα σου !!να χαίρεσαι το αντράκι σου !!κ ευχομαι το εντερακι σ να λειτουργεί καλύτερα !!

20 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! Σας διαβάζω από την πρώτη στιγμή! Είστε πραγματικά πολύ γουρλίδικος μήνας τοπικ!!! 
Να συστηθώ είμαι η Geo διανυω την Τρίτη μου εγκυμοσύνη , έχω ένα παιδάκι στην αγκαλιά μου τον 2,5 ετών γιοκα μου , άλλο ένα στη κοιλιτσα μου το κοριτσάκι μου, και άλλο ένα στον ουρανό την Μπέμπα μου! 
Η πητ μου είναι 28/11 αλλά αν κρίνω από το γιο μου που γεννήθηκε 15 μέρες νωρίτερα μάλλον δεν θα φτάσω μέχρι τις 28 :·)

  μέχρι στιγμής όλα βαίνουν καλώς , κάναμε και λήψη τροφοβλαστη λόγω ανασφάλειας δίκης μου βγήκαν τα αποτελέσματα του μοριακού καρυοτυπου και δεν έχουμε κάποια χρωμοσωμιακη ανωμαλία! Την προηγούμενη Πέμπτη την είδαμε και πάλι ζωηρή ζωηρή ! Τώρα στις 10/7 πάλι!

Συμπασχω με τις αναγούλες και τους εμετούς ... ακόμα ...

Κατα τα αλλά έχω το μικρό μου ταλιμπανακι να με τρέχει παντού για βόλτες με το πατίνι του είναι ζωηρούλης εξυπνουλής και ζηλιάρης.... και φωνάζει συνεχώς θέλω να ξανά μπω στη κοιλιά σου εγώ μαμα μου :·; 
Σας εύχομαι ολόψυχα ανέφελες εγκυμοσύνες και γεμάτες αγκαλιές ευτυχισμένες με χαμογελάκια 

 

Καλωσήρθες σε αυτή την ομαδάρα !!!Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ ευχομαι τα καλύτερα από εδώ και περα !!

20 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Σας διαβαζω αλλα δε γραφω συχνα γιατι δε προλαβαινω!

Ειμαι 17η εβδομαδα τωρα , ευτυχως τερμα οι αναγουλες.

Στην αυχενικη μου ειχαν πει αγορακι ενα μηνα μετα που πηγα στη γιατρο μου ειπε κοριτσακι μαλλον.

Τωρα θα εχω 2 ζουζουνες μαλλον.

Μου ειπαν ειναι συνηθες να κανουν λαθος στην αυχενικη.

Περιμενω ομως τη β επιπεδου για σιγουρια για να παω για ψωνια!

Χαχα

Ευτυχως γλυτώσες από τις αναγούλες !!οτι και να είναι κοπέλα μου ,,Γερο να είναι !!!λιγη υπομονη κ θα πας για τα ωραία ψώνια !!!

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη said:

Κι εγω ετσι ειμαι σαν ανθρωπος! Η μαμα μου λεει παντα αν δεν θες να πεις κατι καλο, μην πεις τιποτα. Αλλα οκ δεν ειναι ολοι ετσι. Ειδικα στο θεμα παιδι ειναι απαραδεκτο να κανουν σχολια! Το οτι το σωμα μας καμια φορα δεν λειτουργει ετσι οπως πρεπει δεν σημαινει οτι ειμαστε καλυτεροι αν λειτουργει! Γιατι απλα ειναι τυχη! Απλα οι ανθρωποι εχουν οι ιδιοι ανασφαλειες και νιωθουν πιο δυνατοι οταν και καλα "υπερτερουν" καπου. Κι εγω εχω κλαψει πολυ με σχολια και με το θεμα υπογονιμοτητα και με το θεμα "εσυ βαζεις την καριερα σου πρωτη και δε θες παιδια" (ενω εγω χτυπιομουν με τα τεστ ωορρηξιας τοτε), και φυσικα οι πληγες εχουν μεινει και ας λεει το μυαλο οτι δεν εχουν σημασια πλεον! Αλλα εσυ να εισαι περηφανη Αλκυονη μου και να μη στο χαλαει αυτο το νουμερο της τουρτας (να ειχαμε ενα κομματακι μιαμ)!  Εγινες τωρα μανουλα γιατι ετσι ηταν να γινει! Και οταν δεις τη μικρη δε θα την αλλαζεις για κανενα παιδακι που θα ερχοταν με καποιο αλλο ωαριο και σπερματοζωαριο 7 χρονια νωριτερα!

Εμενα σημερα δεν μου εκανε υπερηχο για το μωρο. Ειναι η συμπληρωματικη της β'επιπεδου, οπου με ειδε κολπικα τραχηλο και πλακουντα (οντως δεν με ειχε δει ο εμβρυολογος κολπικα τοτε αλλα δεν το σχολιασα) και σιδηρο μου εκαναν και ουρα. Της ειπα να δουμε και το μωρο και ειπε την επομενη φορα (Σνιφ δεν μπορουσε να παει το ματσουκι λιγο πιο πανω);. Παντως κλωτσουσε ο μικρος! Θα κανω καμπυλη ζαχαρου 8/7 πριν την Ελλαδα.

 

 

 

Just now, Geo81 said:

Κοριτσάκι μου γλυκό όλες οι δυσκολίες και οι πίκρες του παρελθόντος και η όποια κακία ανίδεων ατόμων , σε έφεραν  σήμερα εδώ με μια γεμάτη κοιλιτσα έτοιμη να υποδεχθείς το θαύμα σου!! Πραγματικά δεν έχεις να αποδείξεις τίποτα σε κανέναν , παρά μόνο στον εαυτο σου οφείλεις να του χαρίσεις ότι αξίζει !!!! Μπράβο σου κορίτσι μου για την υπομονή σου και το ήθος σου

 

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ πολύ για τα όμορφα λόγια σας. Πολλές φορές μια γλυκιά κουβέντα είναι βάλσαμο στην ψυχή του αλλου! 
Ειρηνη μου ξέρεις πόσες φορές μου είπαν μήπως πρέπει να σταματήσεις να είσαι καριεριστρια κ να κανεις ένα παιδί... κ εγώ εκείνη την στιγμή ήδη μετρούσα στο ενεργητικό μου αποτυχημένες εξωσωματικές...

Καλη καρδιά όμως... για άλλη μια φορά θα σας πω ότι χαίρομαι που έπεσα πάνω σ αυτήν την ομάδα!!! Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες μια μια ξεχωριστά!

Επισης δεν ήξερα ότι γίνεται συμπληρωματική εξέταση για την β επιπέδου! Πες μου ότι ο πλακούντας ήταν ψηλα να πούμε του άνδρα να ξεκινήσει μα γιορτάζει την αναλήψεως!!! Δεν πειράζει που δεν είδες τον ζουζουνο σου. Σου δίνει σινιάλο με τον τρόπο του αυτός ❤️ 
ps έχετε διαλέξει κ πολύ ωραίο όνομα να του δώσετε ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, MumMaria said:

Δεν ξέρω ρε συ..τότε είναι όλα πολύ μικρά,τώρα υποτίθεται έχει καλύτερη εικόνα..

Ναι τον πήρα κ περιμένω να βγει από το ραντεβού να με πάρει..

Ρε συ ο συγκεκριμένος εμβρυολογος είναι κορυφή,κ όντως παιδευοταν ώρα κ σε κάθε μέτρηση μας εξήγησε τι βρίσκει κ πόσο είναι.το δεξί νεφρό μια χαρά,το αριστερό τίποτα.κ με ταρακουνουσε σε σημείο που πόνεσε η κοιλιά για να δει μήπως του ξέφυγε κάπου..τι να πω;!

Μαρια μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου οταν ξαναπας να ειναι ολα μια χαρα!! Μην στεναχωριεσαι και στεναχωρεις και την μπουμπου σου θα δεις οτι ολα θα ειναι σουπερ.. 

Μηπως να πας να παρεις και δευτερη γνωμη;; εγω αυυο θα εκανα απλα γιατι δεν θα μπορουσα να περιμενω.. 

Αλλα και παλι ολα τα κοριτσια εχουν δικιο. Παρα πολλοι ανθρωποι εχουν γεννηθει με ενα νεφρο ή αναγκαζονται να αποχωριστουν στην πορεια το ενα απο τα δυο και ζουν φυσιολογικοτατα! Οποτε μην το σκεφτεσαι καθολου οτι θα επηρεασει τη ζωη της μπουμπου σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni said:

 

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ πολύ για τα όμορφα λόγια σας. Πολλές φορές μια γλυκιά κουβέντα είναι βάλσαμο στην ψυχή του αλλου! 
Ειρηνη μου ξέρεις πόσες φορές μου είπαν μήπως πρέπει να σταματήσεις να είσαι καριεριστρια κ να κανεις ένα παιδί... κ εγώ εκείνη την στιγμή ήδη μετρούσα στο ενεργητικό μου αποτυχημένες εξωσωματικές...

Καλη καρδιά όμως... για άλλη μια φορά θα σας πω ότι χαίρομαι που έπεσα πάνω σ αυτήν την ομάδα!!! Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες μια μια ξεχωριστά!

Επισης δεν ήξερα ότι γίνεται συμπληρωματική εξέταση για την β επιπέδου! Πες μου ότι ο πλακούντας ήταν ψηλα να πούμε του άνδρα να ξεκινήσει μα γιορτάζει την αναλήψεως!!! Δεν πειράζει που δεν είδες τον ζουζουνο σου. Σου δίνει σινιάλο με τον τρόπο του αυτός ❤️ 
ps έχετε διαλέξει κ πολύ ωραίο όνομα να του δώσετε ❤️❤️❤️

Κοριτσια μου χλαπακιαζα και τωρα ηρθα παλι (πεινα μιλαμε σημερα)! Δεν γινεται συμπληρωματικη, στη Γερμανια ειναι αυτο! Στη Γερμανια η αυχενικη και η β'επιπεδου ειναι προαιρετικες εξετασεις, αλλα τραχηλος πλακουντας υποχρεωτικες. Γι΄αυτο δεν στις καλυπτει η ασφαλεια τις πρωτες, εκτος αν η γιατρος σου θεωρει οτι πρεπει να τις κανεις (εμενα τη β'επιπεδου ειπε οτι τη θεωρει σημαντικη). Οποτε στη β'επιπεδου κανει ο εμβρυολογος το προαιρετικο κομματι και η γιατρος το κολπικο!

Πλακουντας ψηλα και τραχηλος μια χαρα! Ο αντρας εχει κανει σεξ 3 φορες μεσα σε 6 μηνες (μαζι μου εννοω χαχαχα) αλλα εγω φοβαμαι πολυ, οποτε αν βρει τροπο να με ηρεμησει ας το κανει και εγω θα ενδωσω!! Χαχαχα!

Ραφαηλ ναι! Ραφαελ θα τον φωναζουμε στο εξωτερικο! Ο αντρας μου το διαλεξε! Εγω το ηθελα λογω του αγιου Ραφαηλ ππυ προσευχομαι πολυ, αλλα δεν ηθελα να το πω μην επηρεασω! Ετσι το σπιτι τωρα θα εχει εναν μικρο αγγελο!

Just now, Geo81 said:

Κοριτσάκι μου γλυκό όλες οι δυσκολίες και οι πίκρες του παρελθόντος και η όποια κακία ανίδεων ατόμων , σε έφεραν  σήμερα εδώ με μια γεμάτη κοιλιτσα έτοιμη να υποδεχθείς το θαύμα σου!! Πραγματικά δεν έχεις να αποδείξεις τίποτα σε κανέναν , παρά μόνο στον εαυτο σου οφείλεις να του χαρίσεις ότι αξίζει !!!! Μπράβο σου κορίτσι μου για την υπομονή σου και το ήθος σου !

Κορίτσι μου πόσο χαίρομαι για την ευτυχία σου!!! Ρομαντική ψυχή μου!!! Σε περιμένει ο μεγαλύτερος έρωτας της ζωής σου!!! Ποσό όμορφα αντέστρεψες τη στενάχωρη και στρεσογόνα κατάσταση της «γλυκιάς υπομονής» για το θαυματακι σου και την έκανες αισιόδοξη γεμάτη χαρά!!! Σε θαυμάζω μπράβο σου! Δεν πειράζει που δεν τον είδες σήμερα, αρκεί που σου δίνει το παρόν τακτικά το γλυκο σου αγοράκι!!

 

Κοριτσακι μου ομορφο εσυ! Που εσυ και αν εδωσες αγωνα μεσα σου...Εγω και αν σε θαυμαζω!! Απο δω και περα μονο ευχαριστα στο σπιτικο σας!! Μονο χαμογελα αντε και κλαματα λιγο απο τα μικρουλια χιχιχιχι!

Παμε τωρα ολες μας να κοιταμε μπροστα κοριτσια μου! Θα δειτε θα ειναι ολα καλα στο τελος! Με λιγη ανηφοριτσα σε καποιες πριν, σε καποιες κατα τη διαρκεια αλλα θα παρουμε ολες τα μωρακια μας γερα αγκαλιτσα!!!!

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω..το ξέρω οτι σήμερα ήμουν λίγο απούσα από τις συζητήσεις σας.ηθελα να μείνω λίγο με τις σκέψεις,να ηρεμήσω κ να ανασυνταχτω.δεν θα πω ψέματα ότι δεν είμαι στεναχωρεμενη.ο,τι κι αν σου λένε ότι με ένα νεφρό ,ζεις μια κανονική ζωή,είναι αλλιώς όταν πρόκειται για το παιδί σου.ευχηθηκα σήμερα πάνω από δέκα φορές να ήμουν εγώ με το ένα κ το παιδάκι μου όπως θα έπρεπε..αλλά κάποιες φορές αλλιώς τα φέρνει η ζωή..δεν θέλω να φανώ αχάριστη σε άλλες μανουλες που ίσως τα παιδάκια τους έχουν κάτι πιο σοβαρό ούτε συγκρίνω καταστάσεις,απλά κάποια συναισθήματα δεν μπορείς πάντα να τα ελέγξεις.κ σήμερα άφησα τον εαυτό μου να μην είναι καλά.στεναχωρεθηκα που στεναχωρεσα με την συμπεριφορά μου τον άντρα μου κ την μητέρα μου που έτυχε να είναι εδώ..

Τεσπα.αυριο είναι μια καινούρια μέρα κ θα είμαι σίγουρα καλύτερα.δεν θέλω κ το άλλο μου παιδάκι να με βλέπει να κλαίω γιατί αν κ μικρός,όλα τα αντιλαμβάνεται.επισης θέλω να είμαι καλά για την μπέμπα μου,γιατί πιστεύω σε αυτήν.απο την αρχή πιστευα.σε 7 εβδομάδες θα δούμε την κλινική εικόνα κ πως θα κινηθούμε.ολα τα υπόλοιπα που σκεφτόμουν σήμερα είναι απλά σενάρια κ θα σταματησω να το κάνω.δεν μου κάνει καλό κ σε κανένα στην οικογένεια μου.

Σας ζητώ συγνώμη αν σας μαυρισα λίγο σήμερα.προχωραμε δυναμικά συνοδοιπορισσες μου!όλα καλά θα είναι στο τέλος!!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Κορίτσια μου,δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω..το ξέρω οτι σήμερα ήμουν λίγο απούσα από τις συζητήσεις σας.ηθελα να μείνω λίγο με τις σκέψεις,να ηρεμήσω κ να ανασυνταχτω.δεν θα πω ψέματα ότι δεν είμαι στεναχωρεμενη.ο,τι κι αν σου λένε ότι με ένα νεφρό ,ζεις μια κανονική ζωή,είναι αλλιώς όταν πρόκειται για το παιδί σου.ευχηθηκα σήμερα πάνω από δέκα φορές να ήμουν εγώ με το ένα κ το παιδάκι μου όπως θα έπρεπε..αλλά κάποιες φορές αλλιώς τα φέρνει η ζωή..δεν θέλω να φανώ αχάριστη σε άλλες μανουλες που ίσως τα παιδάκια τους έχουν κάτι πιο σοβαρό ούτε συγκρίνω καταστάσεις,απλά κάποια συναισθήματα δεν μπορείς πάντα να τα ελέγξεις.κ σήμερα άφησα τον εαυτό μου να μην είναι καλά.στεναχωρεθηκα που στεναχωρεσα με την συμπεριφορά μου τον άντρα μου κ την μητέρα μου που έτυχε να είναι εδώ..

Τεσπα.αυριο είναι μια καινούρια μέρα κ θα είμαι σίγουρα καλύτερα.δεν θέλω κ το άλλο μου παιδάκι να με βλέπει να κλαίω γιατί αν κ μικρός,όλα τα αντιλαμβάνεται.επισης θέλω να είμαι καλά για την μπέμπα μου,γιατί πιστεύω σε αυτήν.απο την αρχή πιστευα.σε 7 εβδομάδες θα δούμε την κλινική εικόνα κ πως θα κινηθούμε.ολα τα υπόλοιπα που σκεφτόμουν σήμερα είναι απλά σενάρια κ θα σταματησω να το κάνω.δεν μου κάνει καλό κ σε κανένα στην οικογένεια μου.

Σας ζητώ συγνώμη αν σας μαυρισα λίγο σήμερα.προχωραμε δυναμικά συνοδοιπορισσες μου!όλα καλά θα είναι στο τέλος!!!

Αγαπημενο μου Μαρακι, εννοειται στεναχωρηθηκες. Απολυτα φυσιολογικο και ολες μας σε καταλαβαινουμε! Μη ζητας συγγνωμη σε παρακαλω απο κανεναν. Δεν εισαι αχαριστη και φυσικα δε συγκρινεις καταστασεις. Οποια μανουλα και να ηταν στη θεση σου θα ηταν στεναχωρημενη. Εχεις καθε λογο να πενθησεις, να ξεσπασεις, να το βγαλεις απο μεσα σου. Η μανουλα σου και ο αντρας σου δε στεναχωρεθηκαν απο σενα αλλα απο την κατασταση.

Νιωθω οτι μιλας πολυ λογικα και σε θαυμαζω ακομη μια φορα που μεσα σε ολο αυτο βαζεις τη φωνη της λογικης. Κι εγω πιστευω στη μπεμπα σου!! Υπομονη για αλλη μια φορα αλλα ο καιρος περναει και σε 7 βδομαδες θα ξερουμε. Αν κατι με εχει μαθει ως τωρα η ζωη εναι οτι ακομη και το πιο δυσκολο οταν συμβαινει, εχουμε μεσα μας ενα μηχανισμο θες, ενστικτο, δυναμη, να βρισκουμε τροπο να το ξεπερναμε. Ποσο μαλλον εσυ που εισαι τοσο γενναιο κοριτσι!

Δεν μαυρισες κανεναν εσυ! Μακαρι να ηταν αλλιως τα νεα κοριτσακι μου αλλα τωρα ειναι αυτα. Και ολα θα πανε καλα, στο υποσχομαι!!!! Αυριο μια νεα μερα ξημερωνει! Βαστα γερα οσο μπορεις και οτι χρειαστεις εμεις ειμαστε εδω! Χωρις φιλτρα σε συναισθηματα, χωρις απολογιες. Απλα και ανθρωπινα, οπως κανεις κι εσυ για ολες μας!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

σας διαβάσω ανελλιπώς , απλά απείχα ένα διάστημα για να ανασυγκροτηθω..

@MumMaria να ξέρεις ότι είσαι πολύ λογική , πολύ δυνατή και πολύ σε θαυμάζω..εύχομαι ολοψυχα να είναι όλα τέλεια την επόμενη φορά που θα κανείς υπέρηχο κ όλο αυτό να το ξεχάσεις γρήγορα..

Σ τα αλλά νέα κορίτσια εγώ ξαφνικα σταμάτησα τη δουλειά ,βασικά με σταμάτησαν με μια ανόητη δικαιολογία! Ελεύθερος επαγγελματίας βλέπετε κ συνεργάτης αρα δεν έχω κανένα δικαιωμα ούτε για αποζημίωση ,ούτε για άδεια ούτε για τίποτα..

μου κακοφάνηκε πολύ γιατί είμαι σε θέση να δουλεψω, αγαπώ τη δουλειά, δε μαρεσει καθόλου να κάθομαι σπίτι κτλ..κ αφού πένθησα για τη δουλειά που είχα κ την οικονομική σιγουριά , βγήκα ξανά στο κυνήγι της επόμενης εργασίας..ως τώρα 2 συνεντεύξεις..1 αρνητική απάντηση!ολα καλά αλλά μόλις ειπα ότι είμαι έγκυος (γιατί δε μου φαίνεται κιόλας) όλα αλλάξαν...

εχω πείσει τον εαυτό μου ότι δε θα το βάλω κάτω..το χειρότερο σενάριο είναι να μη βρω δουλειά μέχρι να γεννήσω..αλλά θα το έχω παλέψει!!

η ζωή είναι δυστυχώς γεματη ανατροπές σε στιγμές που νιώθουμε ότι δε τις χρειαζόμαστε κ δε τις αντέχουμε..πιστεύω ότι στο τέλος θα ξεπεραστούν με υπομονή πίστη κ θέληση!!

να είμαστε δυνατές εύχομαι κ να πλάθουμε μόνο ωραίες σκέψεις!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...