Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, demifilol είπε:

Ολα καλα ευτυχως ,κ το μωρό κ ο τράχηλος !σε Ευχαριστω Ευα μου !

@papaki χρόνια σου πολλά και καλα !!ευχομαι μια όμορφη συνεχεια να έχεις κ να χαρείς το μωράκι σου !!

 

Μπράβο κορίτσι μου! Όμορφα νέα και για το μωράκι και τον τράχηλο!

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα αγαπημενη @MumMaria! Ολα καλα θα πανε κ δεν το λεω τυπικα.η μπεμπα σου ειναι δυναμη θα το δεις!σε εχω στην σκεψη μου.
@Papakι πολυχρονη κοριτσι μου,οτι επιθυμεις!

@Geo81 κρητικια κ εσυ;ηρακλειωτισα χαχα κ εγω!

@demifilol Δημητρα μου καλα εισαι,ολα καλα εχτες με το ραντεβου;

Πατρίδα!!! Και μένεις εκεί; 
 

@Υβόννη πάμε αρκετά συχνά στην αγαπημένη μας Κρήτη !!!! Την γιαγιά βέβαια την έχουμε μόνιμα στο χωριό που μένουν οι γονείς μου στη βόρεια Κυνουρία για να την προσέχουν επειδή είναι πλέον 91!

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@papaki χρόνια σου πολλά!!! Υπέροχα τα γενέθλια σου φέτος και του χρόνου θα είναι σούπερ τελειααα! Νομίζω ότι είναι υπέροχο να έχεις γιορτή και γενέθλια έγκυος γιατί είναι ίσως μια και μοναδική στιγμή (νταξει δεν ξέρω πόσα παιδάκια θα κάνουμε έχω εστιάσει στο ένα για αρχή). Κάνε κάτι διαφορετικό και βγάλε φώτο σήμερα!!! 1η Ιουλίου έχω την γιορτή μου και έχω την β επιπέδου!! Έχω χαρεί πολύ για αυτή τη συγκυρία. Επιπλέον έχω ΠΗΤ 15 ΝΟΕΜΒΡΊΟΥ και γενέθλια 7 νοεμβριου!! Κάτι πολύ ενδιαφέρον θα συμβεί τότε...!!! 

@MumMariaνομίζω σε έχουμε όλες στο μυαλό μας και στην σκέψη μας από χθες!! Σίγουρα είναι σημαντικό να είσαι ήρεμη για τα δύο σου μωρά αλλά απ την άλλη θα σου έλεγα ότι αν νιώθεις ότι θες να κλάψεις κι αλλο να μην κρατηθείτε καθόλου. Χίλιες φορές να βγαίνει προς τα έξω πάρα να το στριμωχνουμε προς τα μέσα. Άλλωστε έχει αρχίσει και δεν έχει πολύ χώρο τώρα πια :) Βγαλτα βγαλτα!!! Εμείς είμαστε μαζί σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το κλιμα λιγο επεσε κοριτσια στην ομαδα, ετσι κι εγω σας εφτιαξα ευθυς μια μαντιναδα!

Φλεβαρης θαρρω ητανε ξεκινησε το θεμα, μανουλες ο τιτλος ελεγε και εμοιαζε με ψεμα,

πώς θα ΄μουν συντομα κι εγω μελος σε μια παρεα, να λεμε για μωρουδιακα να τα περναμ'ωραια.

Αλλες τα καταφερανε γρηγορα μανουλιτσες, αλλες λιγο παιδευτηκαν να 'ναι φουσκοκοιλιτσες.

Μα ολες σαν ενωθηκαν και βρηκαν η μια την αλλη, ολα πισω τα αφησαν και αρχισε η ζαλη!

Και εγραφαν και ελεγαν ολα τα σωψυχα τους, για νυχια, για διατροφη, τα σεξουαλικα τους!

Στο δρομο ισως ειχαμε και λιγες δυσκολιες, πλακουντες, τραχηλοι μικροι και αλλες ατυχιες.

Ποτε ομως δεν ξεχασαμε, ουτε αυτη την ωρα, πως ακομα και στα δυσκολα, ακομα και στα χιονια,

αν καποια νιωσει αδυναμη, εχουμε εμεις για εκεινη, αποθεμα να δωσουμε να βρει λιγη ειρηνη.

Κοριτσια μου ειναι λογικος ο φοβος και το αγχος, ειναι πολυ ανθρωπινο δεν ειναι κατι λαθος.

Μα εμεις εχουμε δυναμη, εχουμε η μια την αλλη, ακομα και αν μεσα μας γινεται μια παλη.

Με θετικη ενεργεια και το χαμογελο μας, θα εχουμε στα χερια μας σε λιγο το μωρο μας!

Και αν ενα πραγμα μαθαμε και αυτη ειναι η ουσια, και της ζωης αν θελετε λιγακι η μαγεια,

ειναι πως και στα δυσκολα και σ΄οτι και ν'ακουμε, με πιστη και υπομονη τα παντα τα μπορουμε!

 

Απειρη θετικη ενεργεια σε ολες σας κοριτσια μου!!!! Να πανε ολα καλα, να παρουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας και καθε δυσκολια τωρα να ειναι απλα ενα κομματι της διαδρομης που θα μας (ξανα)κανει μανουλες!!!! Σας ευχαριστω ολες που ειστε εδω!!

  • Μου αρέσει 13

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol said:

Ολα καλα ευτυχως ,κ το μωρό κ ο τράχηλος !σε Ευχαριστω Ευα μου !

 

Μπραβο κοπέλα μου!!! Πολύ ωραία τα νέα σου!!!

Just now, Papakι said:

Καλημερα!!! 

@MumMaria Δεν είχα σκοπό να γράψω κάτι χτες που διάβασα τα νέα σου..ένιωθα ότι δεν είχα λόγια που θα μπορούσαν να σου προσφέρουν κάτι..Σήμερα όμως που σηκώθηκα και είναι τα γενέθλια μου θυμήθηκα τα περσινά μου γενέθλια...Τα περσινά μου γενέθλια,λοιπόν,ήταν μέσα στη μαυρίλα..είχα κάνει ανήμερα των γενεθλίων μου τη δεύτερη αποτυχημένη εμβρυομεταφορα κι εγώ μέσα μου ήθελα να γίνω μανούλα..τίποτα άλλο!!Θέλω με όλα αυτά να σου πω γλυκό μου Μαράκι ότι είναι καλά να μην είσαι καλά!!!Συμπεριφερσου όπως νιώθεις και αυτοί που έχεις δίπλα σου και σε αγαπάνε θα σε καταλάβουν...Ο Θεός σου έστειλε αυτή την αναποδια γιατί είσαι δυνατή κορίτσι μου...Εγώ από ιατρικά δε ξέρω και ούτε έχω κάποια παρόμοια ιστορία στο μυαλό μου αλλά σκέφτομαι ότι αφού και ο εμβρυολογος ήταν ήρεμος πως δεν είναι κάτι τελειωτικό και σίγουρο ..ούτε κάτι τοσο άσχημο..Ο Θεός μαζί σου και όλα θα πάνε καλά!!!

Χρονια πολλά παπάκι!!! Μην κοιτάς προς τα πίσω. Το λέω κάθε μέρα στον εαυτό μου. Έρχονται τα καλύτερα κ του χρόνου τέτοια μέρα θα είσαι αγκαλιά με το μωρό σου!!!

 

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια!!!! 

Just now, Υβόννη said:

Το κλιμα λιγο επεσε κοριτσια στην ομαδα, ετσι κι εγω σας εφτιαξα ευθυς μια μαντιναδα!

Φλεβαρης θαρρω ητανε ξεκινησε το θεμα, μανουλες ο τιτλος ελεγε και εμοιαζε με ψεμα,

πώς θα ΄μουν συντομα κι εγω μελος σε μια παρεα, να λεμε για μωρουδιακα να τα περναμ'ωραια.

Αλλες τα καταφερανε γρηγορα μανουλιτσες, αλλες λιγο παιδευτηκαν να 'ναι φουσκοκοιλιτσες.

Μα ολες σαν ενωθηκαν και βρηκαν η μια την αλλη, ολα πισω τα αφησαν και αρχισε η ζαλη!

Και εγραφαν και ελεγαν ολα τα σωψυχα τους, για νυχια, για διατροφη, τα σεξουαλικα τους!

Στο δρομο ισως ειχαμε και λιγες δυσκολιες, πλακουντες, τραχηλοι μικροι και αλλες ατυχιες.

Ποτε ομως δεν ξεχασαμε, ουτε αυτη την ωρα, πως ακομα και στα δυσκολα, ακομα και στα χιονια,

αν καποια νιωσει αδυναμη, εχουμε εμεις για εκεινη, αποθεμα να δωσουμε να βρει λιγη ειρηνη.

Κοριτσια μου ειναι λογικος ο φοβος και το αγχος, ειναι πολυ ανθρωπινο δεν ειναι κατι λαθος.

Μα εμεις εχουμε δυναμη, εχουμε η μια την αλλη, ακομα και αν μεσα μας γινεται μια παλη.

Με θετικη ενεργεια και το χαμογελο μας, θα εχουμε στα χερια μας σε λιγο το μωρο μας!

Και αν ενα πραγμα μαθαμε και αυτη ειναι η ουσια, και της ζωης αν θελετε λιγακι η μαγεια,

ειναι πως και στα δυσκολα και σ΄οτι και ν'ακουμε, με πιστη και υπομονη τα παντα τα μπορουμε!

 

Απειρη θετικη ενεργεια σε ολες σας κοριτσια μου!!!! Να πανε ολα καλα, να παρουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας και καθε δυσκολια τωρα να ειναι απλα ενα κομματι της διαδρομης που θα μας (ξανα)κανει μανουλες!!!! Σας ευχαριστω ολες που ειστε εδω!!

Βρε κρητικοπουλα τι ωραία μαντινάδα έγραψες!!! Άλλη είναι στην Κρήτη άλλη έχει την χάρη!!!

Σ ευχαριστώ κ σήμερα για το χαμόγελο που μου πρόσφερες!!!

Υγεια κ αγάπη!!!

  • Μου αρέσει 2

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά @PapakιΜε συγκίνησες όλες όσες το θέλαμε πολύ νομίζω βλέπαμε μωράκια πριν κ σκεφτόμασταν σε εμάς θα γίνει το θαύμα αυτό?Του χρόνου ακόμα καλύτερα γενέθλια με το μωρό σου στην αγκαλιά σου

@demifilolΜία χαρά νεακια Δήμητρα μου γιατί κ εσύ είχες ένα βάρος. Με το μικρόβιο πως πάνε τα πράγματα κορίτσι μου?

@ΥβόννηΥβόννη μου πάντα μωρέ έχεις το τρόπο σου κ μας κάνεις καλύτερα. Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμαστε πολύ τη Μαρία μας @MumMariaΕλπίζουμε να μίλησε κ με το γιατρό της κ να της είπε κάτι θετικο

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Geo81 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Όμορφα νέα και για το μωράκι και τον τράχηλο!

Πατρίδα!!! Και μένεις εκεί; 
 

@Υβόννη πάμε αρκετά συχνά στην αγαπημένη μας Κρήτη !!!! Την γιαγιά βέβαια την έχουμε μόνιμα στο χωριό που μένουν οι γονείς μου στη βόρεια Κυνουρία για να την προσέχουν επειδή είναι πλέον 91!

Οχι Αθηνα μενουμε αλλα κατεβαινουμε χρονο παρα χρονο.

Just now, Υβόννη είπε:

Το κλιμα λιγο επεσε κοριτσια στην ομαδα, ετσι κι εγω σας εφτιαξα ευθυς μια μαντιναδα!

Φλεβαρης θαρρω ητανε ξεκινησε το θεμα, μανουλες ο τιτλος ελεγε και εμοιαζε με ψεμα,

πώς θα ΄μουν συντομα κι εγω μελος σε μια παρεα, να λεμε για μωρουδιακα να τα περναμ'ωραια.

Αλλες τα καταφερανε γρηγορα μανουλιτσες, αλλες λιγο παιδευτηκαν να 'ναι φουσκοκοιλιτσες.

Μα ολες σαν ενωθηκαν και βρηκαν η μια την αλλη, ολα πισω τα αφησαν και αρχισε η ζαλη!

Και εγραφαν και ελεγαν ολα τα σωψυχα τους, για νυχια, για διατροφη, τα σεξουαλικα τους!

Στο δρομο ισως ειχαμε και λιγες δυσκολιες, πλακουντες, τραχηλοι μικροι και αλλες ατυχιες.

Ποτε ομως δεν ξεχασαμε, ουτε αυτη την ωρα, πως ακομα και στα δυσκολα, ακομα και στα χιονια,

αν καποια νιωσει αδυναμη, εχουμε εμεις για εκεινη, αποθεμα να δωσουμε να βρει λιγη ειρηνη.

Κοριτσια μου ειναι λογικος ο φοβος και το αγχος, ειναι πολυ ανθρωπινο δεν ειναι κατι λαθος.

Μα εμεις εχουμε δυναμη, εχουμε η μια την αλλη, ακομα και αν μεσα μας γινεται μια παλη.

Με θετικη ενεργεια και το χαμογελο μας, θα εχουμε στα χερια μας σε λιγο το μωρο μας!

Και αν ενα πραγμα μαθαμε και αυτη ειναι η ουσια, και της ζωης αν θελετε λιγακι η μαγεια,

ειναι πως και στα δυσκολα και σ΄οτι και ν'ακουμε, με πιστη και υπομονη τα παντα τα μπορουμε!

 

Απειρη θετικη ενεργεια σε ολες σας κοριτσια μου!!!! Να πανε ολα καλα, να παρουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας και καθε δυσκολια τωρα να ειναι απλα ενα κομματι της διαδρομης που θα μας (ξανα)κανει μανουλες!!!! Σας ευχαριστω ολες που ειστε εδω!!

Κρητικοπουλα με τα ολα της!!!τελεια μαντιναδα!

  • Μου αρέσει 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Το κλιμα λιγο επεσε κοριτσια στην ομαδα, ετσι κι εγω σας εφτιαξα ευθυς μια μαντιναδα!

Φλεβαρης θαρρω ητανε ξεκινησε το θεμα, μανουλες ο τιτλος ελεγε και εμοιαζε με ψεμα,

πώς θα ΄μουν συντομα κι εγω μελος σε μια παρεα, να λεμε για μωρουδιακα να τα περναμ'ωραια.

Αλλες τα καταφερανε γρηγορα μανουλιτσες, αλλες λιγο παιδευτηκαν να 'ναι φουσκοκοιλιτσες.

Μα ολες σαν ενωθηκαν και βρηκαν η μια την αλλη, ολα πισω τα αφησαν και αρχισε η ζαλη!

Και εγραφαν και ελεγαν ολα τα σωψυχα τους, για νυχια, για διατροφη, τα σεξουαλικα τους!

Στο δρομο ισως ειχαμε και λιγες δυσκολιες, πλακουντες, τραχηλοι μικροι και αλλες ατυχιες.

Ποτε ομως δεν ξεχασαμε, ουτε αυτη την ωρα, πως ακομα και στα δυσκολα, ακομα και στα χιονια,

αν καποια νιωσει αδυναμη, εχουμε εμεις για εκεινη, αποθεμα να δωσουμε να βρει λιγη ειρηνη.

Κοριτσια μου ειναι λογικος ο φοβος και το αγχος, ειναι πολυ ανθρωπινο δεν ειναι κατι λαθος.

Μα εμεις εχουμε δυναμη, εχουμε η μια την αλλη, ακομα και αν μεσα μας γινεται μια παλη.

Με θετικη ενεργεια και το χαμογελο μας, θα εχουμε στα χερια μας σε λιγο το μωρο μας!

Και αν ενα πραγμα μαθαμε και αυτη ειναι η ουσια, και της ζωης αν θελετε λιγακι η μαγεια,

ειναι πως και στα δυσκολα και σ΄οτι και ν'ακουμε, με πιστη και υπομονη τα παντα τα μπορουμε!

 

Απειρη θετικη ενεργεια σε ολες σας κοριτσια μου!!!! Να πανε ολα καλα, να παρουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας και καθε δυσκολια τωρα να ειναι απλα ενα κομματι της διαδρομης που θα μας (ξανα)κανει μανουλες!!!! Σας ευχαριστω ολες που ειστε εδω!!

Εντάξει respect!!!!! Είσαι θεαααααα!!!

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Χρόνια πολλά @PapakιΜε συγκίνησες όλες όσες το θέλαμε πολύ νομίζω βλέπαμε μωράκια πριν κ σκεφτόμασταν σε εμάς θα γίνει το θαύμα αυτό?Του χρόνου ακόμα καλύτερα γενέθλια με το μωρό σου στην αγκαλιά σου

@demifilolΜία χαρά νεακια Δήμητρα μου γιατί κ εσύ είχες ένα βάρος. Με το μικρόβιο πως πάνε τα πράγματα κορίτσι μου?

@ΥβόννηΥβόννη μου πάντα μωρέ έχεις το τρόπο σου κ μας κάνεις καλύτερα. Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμαστε πολύ τη Μαρία μας @MumMariaΕλπίζουμε να μίλησε κ με το γιατρό της κ να της είπε κάτι θετικο

Αχ Γωγω μ ευτυχως χθες βγήκε η καλλιέργεια κ ειναι πεντακάθαρη !!εφυγε το μικρόβιο επιτελους κ Δ έχω καν μύκητες !!!εκει που ολα καπου πανε στραβά ,,κάτι γίνεται κ αλλάζει προς το καλό !!

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Αχ Γωγω μ ευτυχως χθες βγήκε η καλλιέργεια κ ειναι πεντακάθαρη !!εφυγε το μικρόβιο επιτελους κ Δ έχω καν μύκητες !!!εκει που ολα καπου πανε στραβά ,,κάτι γίνεται κ αλλάζει προς το καλό !!

Πωπω τέλεια τους καθάρισες κ τους μηκυτες. Τώρα ήρεμεις πάει κ αυτό ευτυχώς 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Το κλιμα λιγο επεσε κοριτσια στην ομαδα, ετσι κι εγω σας εφτιαξα ευθυς μια μαντιναδα!

Φλεβαρης θαρρω ητανε ξεκινησε το θεμα, μανουλες ο τιτλος ελεγε και εμοιαζε με ψεμα,

πώς θα ΄μουν συντομα κι εγω μελος σε μια παρεα, να λεμε για μωρουδιακα να τα περναμ'ωραια.

Αλλες τα καταφερανε γρηγορα μανουλιτσες, αλλες λιγο παιδευτηκαν να 'ναι φουσκοκοιλιτσες.

Μα ολες σαν ενωθηκαν και βρηκαν η μια την αλλη, ολα πισω τα αφησαν και αρχισε η ζαλη!

Και εγραφαν και ελεγαν ολα τα σωψυχα τους, για νυχια, για διατροφη, τα σεξουαλικα τους!

Στο δρομο ισως ειχαμε και λιγες δυσκολιες, πλακουντες, τραχηλοι μικροι και αλλες ατυχιες.

Ποτε ομως δεν ξεχασαμε, ουτε αυτη την ωρα, πως ακομα και στα δυσκολα, ακομα και στα χιονια,

αν καποια νιωσει αδυναμη, εχουμε εμεις για εκεινη, αποθεμα να δωσουμε να βρει λιγη ειρηνη.

Κοριτσια μου ειναι λογικος ο φοβος και το αγχος, ειναι πολυ ανθρωπινο δεν ειναι κατι λαθος.

Μα εμεις εχουμε δυναμη, εχουμε η μια την αλλη, ακομα και αν μεσα μας γινεται μια παλη.

Με θετικη ενεργεια και το χαμογελο μας, θα εχουμε στα χερια μας σε λιγο το μωρο μας!

Και αν ενα πραγμα μαθαμε και αυτη ειναι η ουσια, και της ζωης αν θελετε λιγακι η μαγεια,

ειναι πως και στα δυσκολα και σ΄οτι και ν'ακουμε, με πιστη και υπομονη τα παντα τα μπορουμε!

 

Απειρη θετικη ενεργεια σε ολες σας κοριτσια μου!!!! Να πανε ολα καλα, να παρουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας και καθε δυσκολια τωρα να ειναι απλα ενα κομματι της διαδρομης που θα μας (ξανα)κανει μανουλες!!!! Σας ευχαριστω ολες που ειστε εδω!!

Νομίζω δάκρυσα σε κάθε στίχο!!!Δεν έχω λόγια !ο θεός να σε έχει καλα ,,,

Just now, Gogo1994 είπε:

Πωπω τέλεια τους καθάρισες κ τους μηκυτες. Τώρα ήρεμεις πάει κ αυτό ευτυχώς 

Εσυ ακόμα τους έχεις ;

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, demifilol είπε:

Νομίζω δάκρυσα σε κάθε στίχο!!!Δεν έχω λόγια !ο θεός να σε έχει καλα ,,,

Εσυ ακόμα τους έχεις ;

Δήμητρα μου δεν έχω ξανακάνει καλλιέργεια κολπικό υγρού αλλά λογικά ναι γιατί θεραπεία δε κάνω. Θα τους θεραπευσουμε μου είπε προς το τέλος για να γεννήσω. Αφού δε με ενοχλούν όλα καλά γαλακτοκομικα τρώω τώρα αν κάνουν δουλειά δε ξέρω 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Δήμητρα μου δεν έχω ξανακάνει καλλιέργεια κολπικό υγρού αλλά λογικά ναι γιατί θεραπεία δε κάνω. Θα τους θεραπευσουμε μου είπε προς το τέλος για να γεννήσω. Αφού δε με ενοχλούν όλα καλά γαλακτοκομικα τρώω τώρα αν κάνουν δουλειά δε ξέρω 

Καλα μπορεί να έφυγαν κιόλας !ουτε εγώ εκανα κάτι !γιαουρτια θέλει νομίζω !αφου Δ μας επηρεάζουν καπου Δ πειράζει !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Το κλιμα λιγο επεσε κοριτσια στην ομαδα, ετσι κι εγω σας εφτιαξα ευθυς μια μαντιναδα!

Φλεβαρης θαρρω ητανε ξεκινησε το θεμα, μανουλες ο τιτλος ελεγε και εμοιαζε με ψεμα,

πώς θα ΄μουν συντομα κι εγω μελος σε μια παρεα, να λεμε για μωρουδιακα να τα περναμ'ωραια.

Αλλες τα καταφερανε γρηγορα μανουλιτσες, αλλες λιγο παιδευτηκαν να 'ναι φουσκοκοιλιτσες.

Μα ολες σαν ενωθηκαν και βρηκαν η μια την αλλη, ολα πισω τα αφησαν και αρχισε η ζαλη!

Και εγραφαν και ελεγαν ολα τα σωψυχα τους, για νυχια, για διατροφη, τα σεξουαλικα τους!

Στο δρομο ισως ειχαμε και λιγες δυσκολιες, πλακουντες, τραχηλοι μικροι και αλλες ατυχιες.

Ποτε ομως δεν ξεχασαμε, ουτε αυτη την ωρα, πως ακομα και στα δυσκολα, ακομα και στα χιονια,

αν καποια νιωσει αδυναμη, εχουμε εμεις για εκεινη, αποθεμα να δωσουμε να βρει λιγη ειρηνη.

Κοριτσια μου ειναι λογικος ο φοβος και το αγχος, ειναι πολυ ανθρωπινο δεν ειναι κατι λαθος.

Μα εμεις εχουμε δυναμη, εχουμε η μια την αλλη, ακομα και αν μεσα μας γινεται μια παλη.

Με θετικη ενεργεια και το χαμογελο μας, θα εχουμε στα χερια μας σε λιγο το μωρο μας!

Και αν ενα πραγμα μαθαμε και αυτη ειναι η ουσια, και της ζωης αν θελετε λιγακι η μαγεια,

ειναι πως και στα δυσκολα και σ΄οτι και ν'ακουμε, με πιστη και υπομονη τα παντα τα μπορουμε!

 

Απειρη θετικη ενεργεια σε ολες σας κοριτσια μου!!!! Να πανε ολα καλα, να παρουμε γερα μωρακια στην αγκαλια μας και καθε δυσκολια τωρα να ειναι απλα ενα κομματι της διαδρομης που θα μας (ξανα)κανει μανουλες!!!! Σας ευχαριστω ολες που ειστε εδω!!

Καλεεεε εσύ έχεις ταλέντο!!!! 

Σ ευχαριστούμε τόσο πολύ!! Θα το εκτυπώσω! :)

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

σας διαβάσω ανελλιπώς , απλά απείχα ένα διάστημα για να ανασυγκροτηθω..

@MumMaria να ξέρεις ότι είσαι πολύ λογική , πολύ δυνατή και πολύ σε θαυμάζω..εύχομαι ολοψυχα να είναι όλα τέλεια την επόμενη φορά που θα κανείς υπέρηχο κ όλο αυτό να το ξεχάσεις γρήγορα..

Σ τα αλλά νέα κορίτσια εγώ ξαφνικα σταμάτησα τη δουλειά ,βασικά με σταμάτησαν με μια ανόητη δικαιολογία! Ελεύθερος επαγγελματίας βλέπετε κ συνεργάτης αρα δεν έχω κανένα δικαιωμα ούτε για αποζημίωση ,ούτε για άδεια ούτε για τίποτα..

μου κακοφάνηκε πολύ γιατί είμαι σε θέση να δουλεψω, αγαπώ τη δουλειά, δε μαρεσει καθόλου να κάθομαι σπίτι κτλ..κ αφού πένθησα για τη δουλειά που είχα κ την οικονομική σιγουριά , βγήκα ξανά στο κυνήγι της επόμενης εργασίας..ως τώρα 2 συνεντεύξεις..1 αρνητική απάντηση!ολα καλά αλλά μόλις ειπα ότι είμαι έγκυος (γιατί δε μου φαίνεται κιόλας) όλα αλλάξαν...

εχω πείσει τον εαυτό μου ότι δε θα το βάλω κάτω..το χειρότερο σενάριο είναι να μη βρω δουλειά μέχρι να γεννήσω..αλλά θα το έχω παλέψει!!

η ζωή είναι δυστυχώς γεματη ανατροπές σε στιγμές που νιώθουμε ότι δε τις χρειαζόμαστε κ δε τις αντέχουμε..πιστεύω ότι στο τέλος θα ξεπεραστούν με υπομονή πίστη κ θέληση!!

να είμαστε δυνατές εύχομαι κ να πλάθουμε μόνο ωραίες σκέψεις!!

Κοπέλα μου το φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι αυτό που περνάς,ειδικά σε μια περίοδο τόσο ευάλωτη για σένα.παρ όλα αυτά επειδή έχω περάσει από αυτήν την φάση των συνεντεύξεων κ των αρνητικών απαντήσεων επίσης,θα σου πω να σφίξεις τα δόντια,θα βγεις από αυτό δυνατή κ στην χειρότερη θα έχεις περισσότερο χρόνο με την κοιλίτσα σου κ τις προετοιμασίες του μωρού.ειναι δύσκολη η οικονομική ανασφάλεια,αλλά προσπάθησε να εστιάσεις στο μπεμπακι σου κ θα βρεις την δύναμη για όλα!!!

Κορίτσια μου καλημέρα!για άλλη μια φορά δεν έχω λόγια να περιγράψω την ευγνωμοσύνη μου που σας βρήκα σε αυτό το φόρουμ.εχουμε γίνει μια άτυπη οικογένεια που μοιραζόμαστε χαρές κ λύπες,δυσκολίες,ενθουσιασμός,προβληματισμούς.αυτοι οι 9 μήνες έχουν απ'όλα,είναι πολύ έντονοι!είναι μοναδικοί!Παρ όλα αυτά θα ήθελα να το αφήσουμε λίγο πίσω μας το θέμα μου κ θα σας ενημερώσω εγώ όταν θα ξαναπάω στον εμβρυολογο εννοείται..δεν αξίζει να χαλάμε ένα τόσο όμορφο κλίμα που έχουμε φτιάξει στην ομάδα μας.εγω θα έχω τα σκαμπανεβασματα μου κ το θεωρώ λογικό αλλά χαίρομαι να διαβάζω τα ευχάριστα σας νέα,να κάνουμε χαβαλε κ να τα ξεπερναμε όλα με χιούμορ!!η κόρη μου το πιστεύω ότι είναι δυνατή.ακομα κ με την αιμορραγία που είχα κ ο άντρας μου μιλούσε για κάτι τελεσίδικο ,εγώ το ήξερα κορίτσια μου ότι θα είναι εκεί δυνατή!!!θα το ξεπεράσουμε κι αυτό.μεχρι τότε υπομονή κ όνειρα!

Εντάξει σήμερα είναι μεγάλη μέρα,έχει γενέθλια το παπάκι μας!!!!χρόνια σου πολλααααα!ο γιος της γωγως έδωσε το πιο δυνατό παρόν!η Δέσποινα έχει μπει στην τελική ευθεία για το γάμο τον αυριανό!!!!όπως κ το φραουλινο μας!!!!(περιμένω ανταπόκριση,έτσι;;) Η Δημητρούλα χθες είχε τα πιο υπέροχα νέα με τον τράχηλο κ την κοράκλα της!!!η Υβόννη θα μας τρελάνει με την μαντινάδα της!μπραβοοοο!είμαστε σούπερ ομάδα κ προσπαθώ να κρατάω ότι το παιδί είναι υγιές.γιατι στην τελική είναι.την είδα να κουνιέται σαν τρελή κ όλες οι μετρήσεις της ήταν άψογες!αυτό κρατάω λοιπόν!

Σας ευχαριστώ όλες σας, από καρδιάς!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο να συμπληρώσω.οταν έχεις ήδη ένα παιδάκι είναι διαφορετικά.αντιμετωπιζεις τις καταστάσεις διαφορετικά.δεν εννοώ ότι επαναπαυεσαι έχοντας ένα παιδί,ούτε ότι πρέπει να είσαι εκεί για το παιδί σου.απλά όταν έχεις ένα παιδί,είσαι ήδη λιοντάρι,μαθαίνεις να βρίσκεις την δύναμη να αντιμετωπίσεις τα πάντα.δεν μπορώ να το εξηγήσω.ισως οι ήδη μανουλες να μπορούν να καταλάβουν.αυτο αν γινόταν πέρσι,θα ήμουν στο κρεβάτι κ θα έκλαιγα μέρες(γνωστό κλαψιαρικο καρκινακι) κ μην παρεξηγηθω κ χθες έκλαψα.εκλαψα τόσο που του λυγμούς μου τους άκουσε όλη η πολυκατοικία.κ έκλαψα κ θύμωσα αλλά σκούπισα τα μάτια μου κ είπα τέλος.τελος για σήμερα έστω.δεν λέω ότι δεν θα ξανακλαψω αλλά συνερχομαι γρήγορα κ ξέρω μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά με τον ένα ή τον άλλον τρόπο.

Αυτά...κ συγνώμη αν σας κούρασα πάλι ..

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...