Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Και κάτι τελευταίο να συμπληρώσω.οταν έχεις ήδη ένα παιδάκι είναι διαφορετικά.αντιμετωπιζεις τις καταστάσεις διαφορετικά.δεν εννοώ ότι επαναπαυεσαι έχοντας ένα παιδί,ούτε ότι πρέπει να είσαι εκεί για το παιδί σου.απλά όταν έχεις ένα παιδί,είσαι ήδη λιοντάρι,μαθαίνεις να βρίσκεις την δύναμη να αντιμετωπίσεις τα πάντα.δεν μπορώ να το εξηγήσω.ισως οι ήδη μανουλες να μπορούν να καταλάβουν.αυτο αν γινόταν πέρσι,θα ήμουν στο κρεβάτι κ θα έκλαιγα μέρες(γνωστό κλαψιαρικο καρκινακι) κ μην παρεξηγηθω κ χθες έκλαψα.εκλαψα τόσο που του λυγμούς μου τους άκουσε όλη η πολυκατοικία.κ έκλαψα κ θύμωσα αλλά σκούπισα τα μάτια μου κ είπα τέλος.τελος για σήμερα έστω.δεν λέω ότι δεν θα ξανακλαψω αλλά συνερχομαι γρήγορα κ ξέρω μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά με τον ένα ή τον άλλον τρόπο.

Αυτά...κ συγνώμη αν σας κούρασα πάλι ..

Συμφωνω σε ολα μα ολα μαζί σου !!!Σε θαυμάζω Προεδρινα μας !!ο Γιάννης κ ο γαμπρός μου μας δίνουν απερίγραπτη δύναμη !!!
μου λέει σήμερα ο μικρός μου :Μαμά,μαμά κλείσε το dvd είναι λίγο τρομακτικό το μωρό !!και άσχημο είπε!!!το δικό μου τον παπάκι γίνεται να είναι άσχημο ;;;;

 

  • Χαχα 6

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 Γειά σας κορίτσια @Papakι χρόνια πολλά ότι επιθυμείς κ του χρόνου με το μωράκι σου..@Υβόννη τι ωραία λόγια κ μαντινάδα!!@Despoina και@Φραουλίνο να περάσετε όμορφα να είναι μοναδική στιγμή για σας κ να τη ζήσετε όπως τη θελετε!!!@MumMaria εύχομαι και ελπίζω να είσαι καλυτερα!!και όλες μας κορίτσια εύχομαι να ξεπερνάμε δυσκολίες να κοιτάμε μπροστά να συνεχίζουμε ότι κ αν μας τυχαίνει..είτε θετικό είτε αρνητικό να εξεταζούμε όλες τις παραμέτρους σίγουρα θα περάσουμε και αγωνιες κ λαχταρες κ δυσκολίες αλλά να έχουμε πίστη υπομονή και επιμονή να τα αντιμετωπίζουμε..και θα λυγιζουμε κ θα κλαίμε η ζωή έχει κ τις δύο πλευρές αν ήταν όλα καλά δεν θα είχαμε νόημα να προσπάθούμε..πάμε δυναμικά κορίτσια θετικές σκέψεις να περάσουμε ένα όμορφο σουκου!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 3

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Και κάτι τελευταίο να συμπληρώσω.οταν έχεις ήδη ένα παιδάκι είναι διαφορετικά.αντιμετωπιζεις τις καταστάσεις διαφορετικά.δεν εννοώ ότι επαναπαυεσαι έχοντας ένα παιδί,ούτε ότι πρέπει να είσαι εκεί για το παιδί σου.απλά όταν έχεις ένα παιδί,είσαι ήδη λιοντάρι,μαθαίνεις να βρίσκεις την δύναμη να αντιμετωπίσεις τα πάντα.δεν μπορώ να το εξηγήσω.ισως οι ήδη μανουλες να μπορούν να καταλάβουν.αυτο αν γινόταν πέρσι,θα ήμουν στο κρεβάτι κ θα έκλαιγα μέρες(γνωστό κλαψιαρικο καρκινακι) κ μην παρεξηγηθω κ χθες έκλαψα.εκλαψα τόσο που του λυγμούς μου τους άκουσε όλη η πολυκατοικία.κ έκλαψα κ θύμωσα αλλά σκούπισα τα μάτια μου κ είπα τέλος.τελος για σήμερα έστω.δεν λέω ότι δεν θα ξανακλαψω αλλά συνερχομαι γρήγορα κ ξέρω μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά με τον ένα ή τον άλλον τρόπο.

Αυτά...κ συγνώμη αν σας κούρασα πάλι ..

Αχ αυτά τα παιδάκια μας τα μεγάλα είναι κινητήρια δύναμη!!!!! Όπως ακριβώς τα είπες κορίτσι μου με κάλυψες 100%!!! Είμαστε μαζί σε όλα !!!!
 

@demifilol που να δεις ο δικός μου τι λέει... όχι δεν έχεις μωρό στη κοιλιά σου... εγώ θέλω μόνο το Σπάικ ( το σκυλάκι μας! ) εγώ θα μπω στη κοιλιά σου πάλι

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπημενες μου! Υποσχομαι εγω πρωτη πρωτη στο Μαρακι να κοιταξουμε μπροστα και να μη σχολιασω τιποτα παραπανω απ'οσα ειπε για να της δωσουμε και εκεινης μια ανασα εδω! Εγω και δε θα σχολιασω συμπεθερα @MumMaria χαχαχα! Οχι για να δεις!!!

Λοιπον κοριτσια μου ετσι για να γελασουμε λιγο! Εχουμε παραλια στη Στουτγκαρδη!!! Λοιπον χτες βλεπω ενα φορτηγο να πηγαινει προς το παρκο και να ξεφορτωνει ενα μεγαλο βουνο απο χωμα οπως μου φανηκε! Δε σχολιαζω και γυρνώντας απο τη γιατρο βλεπω οτι ηταν αμμος! Παω σημερα να παρω κατι απο το σουπερ μαρκετ και τι να δω! Παραλιαρα! Εβαλαν αμμο κοριτσια στο παρκο και ξαπλωστρες! Να δειτε τους Γερμανους με τα μαγιω να λιαζονται στην "παραλια"! Επαιζαν και ρακετουλες καποιοι! Ελπιζω αυριο να μη δω κανενα βυτιο με νερο να κανουμε και "θαλασσα"!

Just now, demifilol said:

Συμφωνω σε ολα μα ολα μαζί σου !!!Σε θαυμάζω Προεδρινα μας !!ο Γιάννης κ ο γαμπρός μου μας δίνουν απερίγραπτη δύναμη !!!
μου λέει σήμερα ο μικρός μου :Μαμά,μαμά κλείσε το dvd είναι λίγο τρομακτικό το μωρό !!και άσχημο είπε!!!το δικό μου τον παπάκι γίνεται να είναι άσχημο ;;;;

 

 

Just now, Geo81 said:

Αχ αυτά τα παιδάκια μας τα μεγάλα είναι κινητήρια δύναμη!!!!! Όπως ακριβώς τα είπες κορίτσι μου με κάλυψες 100%!!! Είμαστε μαζί σε όλα !!!!
 

@demifilol που να δεις ο δικός μου τι λέει... όχι δεν έχεις μωρό στη κοιλιά σου... εγώ θέλω μόνο το Σπάικ ( το σκυλάκι μας! ) εγώ θα μπω στη κοιλιά σου πάλι

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Κοριτσια τα αγορακια σας ειναι γνησιοι αδερφοι! Ο ενας σκιαχτηκε ο αλλος συγκρινει το μωρο με το Σπαικ! Τελεια ειστε σε καλο δρομο! Ο αδερφος μου με ειχε βαλει σε μια σακουλα να με πουλησει καποτε και ο αντρας μου ελεγε για την αδερφη του τη μεσαια "μαμα πότε θα παει σπιτι του αυτο το μωρο"? Μια χαρα παμε!!!

  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα..εχω παρακολουθησει αρκετη απ τη συζητηση σας κ ειστε φοβερη παρεα...εγω θα γινω μανουλα δεκεμβριου αλλα στην ομαδα μου δεν εχουν κατι παρομοιο με μενα κ ετσι ειπα να πω τον πονο μου εδω...εκλεισα τη 14η βδομαδα την τεταρτη..μετα απο αιμοραγια πηγα στον γιατρο την τριτη κ μου ειπε οτι εχω ενα μεγαλο αιματωμα αλλα επειδη ειναι ψηλα μαλλον θα βλεπω καφε υγρα οσο κατεβαινει κ αυτο γινεται μεχρι κ σημερα...η αυχενικη την τεταρτη (που αργησα κιολας να την κανω) βγηκε τελεια...τωρα ειμαι σπιτι ολη μερα ξαπλα αντε κ λιγο να καθομαι...σημερα ειχα τρομερο πονο στην κοιλια το πρωι αλλα τωρα ειμαι λιγο καλυτερα.βεβαια μπορει να ειναι κ απο τη δυσκηλιοτητα..εχω καταμπερδευτει...γενικα ειμαι πολυ αγχωμενη με αυτο το αιματωμα...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Κοριτσια καλησπερα..εχω παρακολουθησει αρκετη απ τη συζητηση σας κ ειστε φοβερη παρεα...εγω θα γινω μανουλα δεκεμβριου αλλα στην ομαδα μου δεν εχουν κατι παρομοιο με μενα κ ετσι ειπα να πω τον πονο μου εδω...εκλεισα τη 14η βδομαδα την τεταρτη..μετα απο αιμοραγια πηγα στον γιατρο την τριτη κ μου ειπε οτι εχω ενα μεγαλο αιματωμα αλλα επειδη ειναι ψηλα μαλλον θα βλεπω καφε υγρα οσο κατεβαινει κ αυτο γινεται μεχρι κ σημερα...η αυχενικη την τεταρτη (που αργησα κιολας να την κανω) βγηκε τελεια...τωρα ειμαι σπιτι ολη μερα ξαπλα αντε κ λιγο να καθομαι...σημερα ειχα τρομερο πονο στην κοιλια το πρωι αλλα τωρα ειμαι λιγο καλυτερα.βεβαια μπορει να ειναι κ απο τη δυσκηλιοτητα..εχω καταμπερδευτει...γενικα ειμαι πολυ αγχωμενη με αυτο το αιματωμα...

Σε ευχαριστουμε για τα καλα σου λόγια !ευχομαι να σου πανε ολα καλα !!προφανως το αιμάτωμα σου θα απορροφηθεί σιγά σιγά κ θα έχεις αίμα !να ακούς τις συμβουλές του γιατρού σου !εχεις κλείσει το πρώτο τριμηνο ,,επομενως Δ χρειεΖεδαι να αγχώνεσαι !μεγαλωνει κ η μήτρα σου τωρα !εαν έχεις υπερβολικό πόνο ,να παίρνεις τον γιατρό σου κ να τον συμβουλεύεσαι αμέσως !!ξεκουραση κυριως κ εχε πίστη στο εμβρυακι σου !!


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Σ ευχαριστω πολυυ..νομιζω καπου διαβασα κ για σενα κατι για αιματωμα...ελπιζω να ειναι ολα καλα κ με σενα...:):)

Εγώ δέν είχα κοπέλα μ ,,αλλα μην σε αγχώνει !!ξερεις το θεματάκι κ θα το αντιμετωπίσετε με προσοχή !π


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Κοριτσια καλησπερα..εχω παρακολουθησει αρκετη απ τη συζητηση σας κ ειστε φοβερη παρεα...εγω θα γινω μανουλα δεκεμβριου αλλα στην ομαδα μου δεν εχουν κατι παρομοιο με μενα κ ετσι ειπα να πω τον πονο μου εδω...εκλεισα τη 14η βδομαδα την τεταρτη..μετα απο αιμοραγια πηγα στον γιατρο την τριτη κ μου ειπε οτι εχω ενα μεγαλο αιματωμα αλλα επειδη ειναι ψηλα μαλλον θα βλεπω καφε υγρα οσο κατεβαινει κ αυτο γινεται μεχρι κ σημερα...η αυχενικη την τεταρτη (που αργησα κιολας να την κανω) βγηκε τελεια...τωρα ειμαι σπιτι ολη μερα ξαπλα αντε κ λιγο να καθομαι...σημερα ειχα τρομερο πονο στην κοιλια το πρωι αλλα τωρα ειμαι λιγο καλυτερα.βεβαια μπορει να ειναι κ απο τη δυσκηλιοτητα..εχω καταμπερδευτει...γενικα ειμαι πολυ αγχωμενη με αυτο το αιματωμα...

Καλώς ήρθες κοπέλα μου κ με το καλό!!εφόσον σε είδε γιατρός,έκανες κ την αυχενική σου,να μην φοβάσαι τίποτα.ειχα κ εγώ αιματακι από αποκόλληση πλακούντα στην εβδομάδα σου κ πέρασε με ξεκούραση.οποτε θα γίνει κ αυτό.τωρα με τα πονακια,μπορεί να είναι όπως λες από το έντερο,μπορεί να μεγαλώνει η μήτρα,πολλά μπορεί..όσο είναι πονακια κ δεν σε ενοχλούν πολύ ,να μην σε ανησυχεί.αν δυναμώσουν,να μην ντρέπεσαι κ να παίρνεις κατευθείαν τον γιατρό.γι αυτό τους έχουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Depykal είπε:

Κοριτσια καλησπερα..εχω παρακολουθησει αρκετη απ τη συζητηση σας κ ειστε φοβερη παρεα...εγω θα γινω μανουλα δεκεμβριου αλλα στην ομαδα μου δεν εχουν κατι παρομοιο με μενα κ ετσι ειπα να πω τον πονο μου εδω...εκλεισα τη 14η βδομαδα την τεταρτη..μετα απο αιμοραγια πηγα στον γιατρο την τριτη κ μου ειπε οτι εχω ενα μεγαλο αιματωμα αλλα επειδη ειναι ψηλα μαλλον θα βλεπω καφε υγρα οσο κατεβαινει κ αυτο γινεται μεχρι κ σημερα...η αυχενικη την τεταρτη (που αργησα κιολας να την κανω) βγηκε τελεια...τωρα ειμαι σπιτι ολη μερα ξαπλα αντε κ λιγο να καθομαι...σημερα ειχα τρομερο πονο στην κοιλια το πρωι αλλα τωρα ειμαι λιγο καλυτερα.βεβαια μπορει να ειναι κ απο τη δυσκηλιοτητα..εχω καταμπερδευτει...γενικα ειμαι πολυ αγχωμενη με αυτο το αιματωμα...

Κοριτσι μου καλησπέρα,κ εγώ από άλλη ομαδουλα είμαι αλλά βλέπω κ εδω τα κοπελουθκια μου κ είπα να σε βοηθήσω λίγο λέγοντας σου πως κ εγώ είχα ένα αιματωμα όταν ήμουν στη 10η εβδομαδα χωρίς όμως να δω αίμα ευτυχώς αν κ με είχε προειδεασει ο γιατρός μου..

Το είχα μέχρι 13η εβδομάδα κ περίπου 17η που πήγα είχε σχεδόν εξαφανιστεί.. προσπαθούσα να μην κουράζομαι βέβαια πολύ αλλά πήγαινα κανονικά το 7ωρο μου στη δουλειά κ όλα καλα:)

Εφόσον ο γιατρός σου το ξέρει μην αγχώνεσαι,ευχομαι ο,τι καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοριτσι μου καλησπέρα,κ εγώ από άλλη ομαδουλα είμαι αλλά βλέπω κ εδω τα κοπελουθκια μου κ είπα να σε βοηθήσω λίγο λέγοντας σου πως κ εγώ είχα ένα αιματωμα όταν ήμουν στη 10η εβδομαδα χωρίς όμως να δω αίμα ευτυχώς αν κ με είχε προειδεασει ο γιατρός μου..

Το είχα μέχρι 13η εβδομάδα κ περίπου 17η που πήγα είχε σχεδόν εξαφανιστεί.. προσπαθούσα να μην κουράζομαι βέβαια πολύ αλλά πήγαινα κανονικά το 7ωρο μου στη δουλειά κ όλα καλα:)

Εφόσον ο γιατρός σου το ξέρει μην αγχώνεσαι,ευχομαι ο,τι καλύτερο!!

Αχ σ ευχαριστω κοπελα μου....εγω ευτυχως εχω δικη μου δουλεια κ τωρα τα εχει αναλαβει ο αντρας μου γιατι φοβηθηκαμε πολυ..τωρα εχω ραντεβου 22/7 κ θα δουμε τι θα γινει...μεχρι τοτε σπιτι κ ξεκουραση..


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Αχ σ ευχαριστω κοπελα μου....εγω ευτυχως εχω δικη μου δουλεια κ τωρα τα εχει αναλαβει ο αντρας μου γιατι φοβηθηκαμε πολυ..τωρα εχω ραντεβου 22/7 κ θα δουμε τι θα γινει...μεχρι τοτε σπιτι κ ξεκουραση..

Δόξα το Θεό κ εμείς δική μας επιχειρήση έχουμε αλλά έχω μάθει η άτιμη να είμαι εκεί!! Τι να με κάνω?! Βέβαια μπορώ κ κάθομαι οπότε κ όσο θέλω αλλά κ το σπίτι όλη μέρα με αρρώσταινε εμενα..

Εσύ να κάνεις ο,τι σε γεμίζει κ νιώθεις ασφάλεια κ όλα θα περάσουν!! Εύχομαι τα νέα σου στις 22 να είναι τα καλύτερα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!!!! Κορίτσια χθες πήγα να μου γράψει ο γιατρός κάτι εξετάσεις και την αναρρωτική για να σταματήσω από την δουλειά επίσημα γιατί λόγω κατάστασης δεν πληρωνόμαστε! Λοιπόν αφού τα συζητήσαμε με τον γιατρούλη-Γκεστάπο και μου είπε ότι έχω πολύ άγχος και όλα πάνε καλά και να μην ασχολούμαι με ζάχαρα και συσπάσεις και τράχηλους κλπ (μέχρι και πως με βρίσκετε παχυνα? Τον ρώτησα) του λέω λοιπόν... Γιατρέ τον Σπύρο δεν θα τον αφήσουν στην Β επιπέδου μαζί ε? Μου λέει όχι. Λέω αααα κρίμα δεν θα το δεις το μωρουλι. Και μου λέει έλα πάμε μέσα τώρα να σε δω... Αχχχ ελαμψα. Μου πέρασαν όλα. Απροειδοποιητο ραντεβού!! Όλα καλά κορίτσια μου μεγαλύτερο μου το βγαζει από την ΠΗΤ θα δούμε στην Β επιπέδου καλύτερα. 390 γραμμάρια 15.7 εκατοστα εννοείται ότι δεν είχε καλή θέση όπως πάντα και δεν είδαμε φύλο! Αλλά κορίτσια μας χαιρεταγεεε. Είχε γυρίσει και ανάσκελα με την κεφάλα προς εμάς σαν δαιμονισμένο!! Είχε πολλή πλάκα! Και μετά έκανε ένα σλουρπ και μας γύρισε κωλο! Γλυκούλακι μου οι παλμοί του σαν της τσιτωμενης μάνας του που τρέχει σε καρδιολόγους 164!!! Αυτά τα νέακια μου!!! Με πολλή καλή διάθεση σας φιλώ να έχουμε όλες πολύ καλές β επιπέδου και βέβαια όλα τα γλέντια και οι χαρές να γίνουν με το καλό!!! 

  • Μου αρέσει 4

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...