Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη said:

Καλε ναι εδω πετουσαμε πυροτεχνηματα χαχαχαχα!! Απλα λεω να το πω στα κοριτσια να γελασουμε με το παστιτσιο χαχαχα!

Κοιτα ειναι με μαυρα μακαρονια, κιμας αλαδωτος και η μπεσαμελ ειναι μια συνταγη για διαβητικους. Ειναι νοστιμο πολυ αλλα δεν ειναι οπως το παστιτσιο της γιαγιας που λεμε! Αλλα αφου θα ερθουμε Ελλαδα, ειπαμε να κανει λιγο πιο αυστηρα, γιατι στην Ελλαδα σιγουρα θα φαει κατι παραπανω, μην ανεβουν οι μετρησεις του ξαφνικα στα υψη.

Ευελπιστω να μην μπερδεύτηκαν οι Γερμανοί νομίζοντας ότι πέρασε ήδη το 20 κ ήρθε η Πρωτοχρονιά χαχα

Μια χαρά μου φαίνεται η συνταγή !!! Ένα κομμάτι θα το χτύπαγα!!! 
Εμεις σήμερα θα φάμε μοσχαράκι με φασολακια! Δεν τρελένομαι κ παρα πολύ!


DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κ κατι ακομα κοριτσια μου..επειδη ειδα οτι καποιες απο σας εχουν σκυλακια...εχω κ εγω εναν αγαθο γιγαντα 45 κιλα..ειναι dogo argentino διασταυρωση με pitbull...με μωρακια η αληθεια ειναι δεν εχει ερθει σε επαφη...λε παιδακια εκτος σπιτιου τα παει πολυ καλα..μεσα στο σπιτι οσα εχουν ερθει θελει να τα καβαλησει για κυριαρχεια αλλα δεν εχει αγριεψει ποτε...κανετε κατι ιδιαιτερο να τα προετοιμασετε εσεις τα δικα σας για το μωρακι;εγω σκεφτηκα μηπως να πηγαινα σε καποιον εκπαιδευτη να μου πει τι να κανω..πως να τα φερω σε επαφη μολις ερθει η ωρα..

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni said:

Ευελπιστω να μην μπερδεύτηκαν οι Γερμανοί νομίζοντας ότι πέρασε ήδη το 20 κ ήρθε η Πρωτοχρονιά χαχα

Μια χαρά μου φαίνεται η συνταγή !!! Ένα κομμάτι θα το χτύπαγα!!! 
Εμεις σήμερα θα φάμε μοσχαράκι με φασολακια! Δεν τρελένομαι κ παρα πολύ!

Χαχαχαχα λες να τους  μπεδεψαμε εμεις; Και δεν εχει και γιουροβιζιον φετος (γιατι και τοτε κανουν χαμο εδω οι Γερμαναραδες) να καλυψουμε τα ιχνη μας!

Μιαμιιιιιιιιιι!!! Τελειο φαγητο και σουπερ υγεινο και με βιταμινες για τη μπεμπα! Εγω περιμενω να παμε Ελλαδα για να τρωω τετοια ωραια μεσογειακα!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Χαχαχαχα λες να τους  μπεδεψαμε εμεις; Και δεν εχει και γιουροβιζιον φετος (γιατι και τοτε κανουν χαμο εδω οι Γερμαναραδες) να καλυψουμε τα ιχνη μας!

Μιαμιιιιιιιιιι!!! Τελειο φαγητο και σουπερ υγεινο και με βιταμινες για τη μπεμπα! Εγω περιμενω να παμε Ελλαδα για να τρωω τετοια ωραια μεσογειακα!

Τέλεια πέρασε χθες ο αντρουλης σου !!!κ σήμερα θα περάσεις εσυ πιο όμορφα !!καλη όρεξη !!!

Θα φας τα μεσογειακά σου λιγη υπομονη !!

@Gogo1994 Να περάσεις όμορφα κορίτσι μου !!!αξιζε η ζέστη στο αμάξι !!

Just now, Depykal είπε:

Κ κατι ακομα κοριτσια μου..επειδη ειδα οτι καποιες απο σας εχουν σκυλακια...εχω κ εγω εναν αγαθο γιγαντα 45 κιλα..ειναι dogo argentino διασταυρωση με pitbull...με μωρακια η αληθεια ειναι δεν εχει ερθει σε επαφη...λε παιδακια εκτος σπιτιου τα παει πολυ καλα..μεσα στο σπιτι οσα εχουν ερθει θελει να τα καβαλησει για κυριαρχεια αλλα δεν εχει αγριεψει ποτε...κανετε κατι ιδιαιτερο να τα προετοιμασετε εσεις τα δικα σας για το μωρακι;εγω σκεφτηκα μηπως να πηγαινα σε καποιον εκπαιδευτη να μου πει τι να κανω..πως να τα φερω σε επαφη μολις ερθει η ωρα..

Η γνώμη μου είναι να απευθύνεις σε κάποιον εκπαιδευτή !Για να είσαι σίγουρη ότι θα το δεχτεί καλα !

2 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Καλημέρααα!!!! Κορίτσια χθες πήγα να μου γράψει ο γιατρός κάτι εξετάσεις και την αναρρωτική για να σταματήσω από την δουλειά επίσημα γιατί λόγω κατάστασης δεν πληρωνόμαστε! Λοιπόν αφού τα συζητήσαμε με τον γιατρούλη-Γκεστάπο και μου είπε ότι έχω πολύ άγχος και όλα πάνε καλά και να μην ασχολούμαι με ζάχαρα και συσπάσεις και τράχηλους κλπ (μέχρι και πως με βρίσκετε παχυνα? Τον ρώτησα) του λέω λοιπόν... Γιατρέ τον Σπύρο δεν θα τον αφήσουν στην Β επιπέδου μαζί ε? Μου λέει όχι. Λέω αααα κρίμα δεν θα το δεις το μωρουλι. Και μου λέει έλα πάμε μέσα τώρα να σε δω... Αχχχ ελαμψα. Μου πέρασαν όλα. Απροειδοποιητο ραντεβού!! Όλα καλά κορίτσια μου μεγαλύτερο μου το βγαζει από την ΠΗΤ θα δούμε στην Β επιπέδου καλύτερα. 390 γραμμάρια 15.7 εκατοστα εννοείται ότι δεν είχε καλή θέση όπως πάντα και δεν είδαμε φύλο! Αλλά κορίτσια μας χαιρεταγεεε. Είχε γυρίσει και ανάσκελα με την κεφάλα προς εμάς σαν δαιμονισμένο!! Είχε πολλή πλάκα! Και μετά έκανε ένα σλουρπ και μας γύρισε κωλο! Γλυκούλακι μου οι παλμοί του σαν της τσιτωμενης μάνας του που τρέχει σε καρδιολόγους 164!!! Αυτά τα νέακια μου!!! Με πολλή καλή διάθεση σας φιλώ να έχουμε όλες πολύ καλές β επιπέδου και βέβαια όλα τα γλέντια και οι χαρές να γίνουν με το καλό!!! 

Τα απρόοπτα είναι τα καλύτερα !!ευχομαι να ξεαγχωθηκες!!!καλα αποτελέσματα κ στη β επιπέδου !!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Depykal είπε:

Κ κατι ακομα κοριτσια μου..επειδη ειδα οτι καποιες απο σας εχουν σκυλακια...εχω κ εγω εναν αγαθο γιγαντα 45 κιλα..ειναι dogo argentino διασταυρωση με pitbull...με μωρακια η αληθεια ειναι δεν εχει ερθει σε επαφη...λε παιδακια εκτος σπιτιου τα παει πολυ καλα..μεσα στο σπιτι οσα εχουν ερθει θελει να τα καβαλησει για κυριαρχεια αλλα δεν εχει αγριεψει ποτε...κανετε κατι ιδιαιτερο να τα προετοιμασετε εσεις τα δικα σας για το μωρακι;εγω σκεφτηκα μηπως να πηγαινα σε καποιον εκπαιδευτη να μου πει τι να κανω..πως να τα φερω σε επαφη μολις ερθει η ωρα..

Θα πάτε σε εκπαιδευτή! Και θα σας εξηγήσει κ την διαδικασία που θα ακολουθήσετε! Υπάρχουν κάποια πράγματα που πρέπει να κάνετε από το μαιευτήριο κ ολας! Όλα θα πάνε καλά! Εγώ πλέον προσπαθώ να σώσω το σκυλάκι μου από το γιο μου ...!!!

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ήθελα να επισημάνω κάτι που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό !!Καταλαβαινω τα άγχη και τις ανησυχίες σας ,όπως έχω κ εγώ !ειναι απόλυτα φυσιολογικό κ λόγω ορμονών !!

Απλως θα ήθελα να τονίσω ότι όταν συμβαίνουν κάποια πράγματα σε μια έγκυο ,δεν σημαίνει ότι θα το πάθει κ άλλη εγκυος !Δλδ επειδή εγώ έχω θέμα με τον τράχηλο μου ,Δ χρειάζεται να ανησυχείτε εσεις για τον τράχηλο το δικό σας !Εννοειται ότι θα ελέγξετε κ ολα καλα !Πχ εγώ Δ είχα ποτε θέμα με το ζάχαρο μου ,,Δ πρέπει ν σκέφτομαι αχχ μήπως τελικά ανεβάσω κ εγώ ζάχαρο ;;!!Θα το ελέγξω βέβαια αλλα μέχρι εκεί !!

Τα λέω βέβαια σε εσάς για να τ ακούω κ εγώ !ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ,,ας το χαρούμε όπως μπορεί η καθεμία μας !!ολα θα μας πανε καλα ,,,ας έχουμε εμπιστοσύνη στους γιατρούς μας ,αυτοι ξέρουν καλύτερα από εμας ,τι έχουμε ,τι δεν έχουμε ,κ τι εξετάσεις πρέπει να γίνονται !!

Με πολλή αγάπη ,Δημητρα 

Just now, Geo81 είπε:

Θα πάτε σε εκπαιδευτή! Και θα σας εξηγήσει κ την διαδικασία που θα ακολουθήσετε! Υπάρχουν κάποια πράγματα που πρέπει να κάνετε από το μαιευτήριο κ ολας! Όλα θα πάνε καλά! Εγώ πλέον προσπαθώ να σώσω το σκυλάκι μου από το γιο μου ...!!!

Ο δικός μας πάντως Geo ,προσέχει παρα πολύ τον γιο μου !!προφανως ,το δικό σας είναι μικρουλι κ μπορεί να το κανει ότι θέλει ο γιος σου !!τι είναι ο Σπάικ ;

  • Μου αρέσει 7

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Κ κατι ακομα κοριτσια μου..επειδη ειδα οτι καποιες απο σας εχουν σκυλακια...εχω κ εγω εναν αγαθο γιγαντα 45 κιλα..ειναι dogo argentino διασταυρωση με pitbull...με μωρακια η αληθεια ειναι δεν εχει ερθει σε επαφη...λε παιδακια εκτος σπιτιου τα παει πολυ καλα..μεσα στο σπιτι οσα εχουν ερθει θελει να τα καβαλησει για κυριαρχεια αλλα δεν εχει αγριεψει ποτε...κανετε κατι ιδιαιτερο να τα προετοιμασετε εσεις τα δικα σας για το μωρακι;εγω σκεφτηκα μηπως να πηγαινα σε καποιον εκπαιδευτη να μου πει τι να κανω..πως να τα φερω σε επαφη μολις ερθει η ωρα..

Για μεγαλύτερη ασφάλεια κ σιγουριά απευθυνσου αν θες κ σε κάποιο εκπαιδευτή αλλα με όσα έχω ψαξει-διαβασει κ συζητήσει κ με τη δική μου ομαδουλα (καθώς έχω κ εγώ 2 σκυλακια..)θα σου πω τρία στάνταρ τιπ.

1. Θα του πηγαίνει ο αντρας σου κάποιο φορμακι ή σεντόνι του μωρού όσο ακόμη θα είστε στο μαιευτήριο να μάθει τη μυρωδιά του .δε θα τον αφήνει να το σκίσει όμως απλά να το μυρίζει ενώ το έχει πάνω του ο άντρας σου πχ.

2. Καλό είναι λένε πρώτα να έχει μπει το μωρό σπίτι όσο σκύλος είναι έξω βόλτα ώστε να γυρίσει κ να το βρει εκεί το παιδί ,να καταλάβει ότι είναι μαζί σου,του σπιτιού κ όχι ότι εισβάλει ξαφνικά από τη πόρτα σαν επισκέπτης. 

3. Θα τον αφήσετε από τη πρώτη στιγμή να πλησιάσει κ να μυρίσει το μωρό αλλά θα έχετε καλυμμένο το πρόσωπο του μωρού με το χέρι σας κ εσυ κ ο άντρας σου για να προλάβετε πιθανή κακή συμπεριφορά αλλά κυρίως για να καταλάβει ο σκύλος σας πως αυτό το νέο μέλος προστατεύεται από εσάς..

Να έχεις εμπιστοσύνη στον σκύλο σου αλλά όχι τυφλή γτ από ζήλια ή επειδή πχ μπορεί να ενοχληθεί από το κλάμα του παιδιού που δεν το έχει συνηθίσει ίσως αντιδράσει απρόσμενα.. οπότε άφηνε τους μαζί μεν αλλά πάντα υπό την επίβλεψη σας.Δώστου χρόνο κ σταααανταρ θα γίνουν σύντομα κολληταρια!!;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol said:

Κορίτσια μου ήθελα να επισημάνω κάτι που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό !!Καταλαβαινω τα άγχη και τις ανησυχίες σας ,όπως έχω κ εγώ !ειναι απόλυτα φυσιολογικό κ λόγω ορμονών !!

Απλως θα ήθελα να τονίσω ότι όταν συμβαίνουν κάποια πράγματα σε μια έγκυο ,δεν σημαίνει ότι θα το πάθει κ άλλη εγκυος !Δλδ επειδή εγώ έχω θέμα με τον τράχηλο μου ,Δ χρειάζεται να ανησυχείτε εσεις για τον τράχηλο το δικό σας !Εννοειται ότι θα ελέγξετε κ ολα καλα !Πχ εγώ Δ είχα ποτε θέμα με το ζάχαρο μου ,,Δ πρέπει ν σκέφτομαι αχχ μήπως τελικά ανεβάσω κ εγώ ζάχαρο ;;!!Θα το ελέγξω βέβαια αλλα μέχρι εκεί !!

Τα λέω βέβαια σε εσάς για να τ ακούω κ εγώ !ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ,,ας το χαρούμε όπως μπορεί η καθεμία μας !!ολα θα μας πανε καλα ,,,ας έχουμε εμπιστοσύνη στους γιατρούς μας ,αυτοι ξέρουν καλύτερα από εμας ,τι έχουμε ,τι δεν έχουμε ,κ τι εξετάσεις πρέπει να γίνονται !!

Με πολλή αγάπη ,Δημητρα 

Ο δικός μας πάντως Geo ,προσέχει παρα πολύ τον γιο μου !!προφανως ,το δικό σας είναι μικρουλι κ μπορεί να το κανει ότι θέλει ο γιος σου !!τι είναι ο Σπάικ ;

Δημητρουλα μου εχεις τοσο δικιο!!!!! Διαβαζα αυτα που εγραφες και λεω ποσο ψυχραιμη και ωριμη αποψη!!! Φυσικα, η καθεμια εχει αλλο ιστορικο αλλον οργανισμο και αλλο γιατρο! Το τελευταιο το λεω επειδη και ο καθε γιατρος εχει αλλη αντιμετωπιση. Ευχαριστουμε πολυ πολυ για τα ομορφα σου λογια!!!!

Βρε κοριτσια αληθεια θελει το σκυλακι απο το μαιευτηριο εκπαιδευση; Ουτε θα το φανταζομουν! Τυχερα τα παιδακια σας που θα μεγαλωνουν με σκυλακι!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Δημητρουλα μου εχεις τοσο δικιο!!!!! Διαβαζα αυτα που εγραφες και λεω ποσο ψυχραιμη και ωριμη αποψη!!! Φυσικα, η καθεμια εχει αλλο ιστορικο αλλον οργανισμο και αλλο γιατρο! Το τελευταιο το λεω επειδη και ο καθε γιατρος εχει αλλη αντιμετωπιση. Ευχαριστουμε πολυ πολυ για τα ομορφα σου λογια!!!!

Βρε κοριτσια αληθεια θελει το σκυλακι απο το μαιευτηριο εκπαιδευση; Ουτε θα το φανταζομουν! Τυχερα τα παιδακια σας που θα μεγαλωνουν με σκυλακι!

Ε θεωρείται καλύτερο Υβόννη μου να έχει αρχίσει να μπαίνει στο κλίμα..

Μωρέ όταν τα έχουμε μέσα στο σπίτι μαζί μας τόσα χρόνια είναι κανονικά μέλη της οικογένειας..οπότε όπως θα προετοιμάζαμε πχ το πρώτο μας παιδάκι για τον ερχομό του αδερφού του (κ εκείνο θα έκανε ζηλιες κ θα είχε κτητικοτητα σε εμάς κτλ..) έτσι κ τα σκυλάκια μας..

Για κάποιους είναι όντως τα πρώτα μας παιδια:x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, demifilol είπε:

Κορίτσια μου ήθελα να επισημάνω κάτι που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό !!Καταλαβαινω τα άγχη και τις ανησυχίες σας ,όπως έχω κ εγώ !ειναι απόλυτα φυσιολογικό κ λόγω ορμονών !!

Απλως θα ήθελα να τονίσω ότι όταν συμβαίνουν κάποια πράγματα σε μια έγκυο ,δεν σημαίνει ότι θα το πάθει κ άλλη εγκυος !Δλδ επειδή εγώ έχω θέμα με τον τράχηλο μου ,Δ χρειάζεται να ανησυχείτε εσεις για τον τράχηλο το δικό σας !Εννοειται ότι θα ελέγξετε κ ολα καλα !Πχ εγώ Δ είχα ποτε θέμα με το ζάχαρο μου ,,Δ πρέπει ν σκέφτομαι αχχ μήπως τελικά ανεβάσω κ εγώ ζάχαρο ;;!!Θα το ελέγξω βέβαια αλλα μέχρι εκεί !!

Τα λέω βέβαια σε εσάς για να τ ακούω κ εγώ !ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ,,ας το χαρούμε όπως μπορεί η καθεμία μας !!ολα θα μας πανε καλα ,,,ας έχουμε εμπιστοσύνη στους γιατρούς μας ,αυτοι ξέρουν καλύτερα από εμας ,τι έχουμε ,τι δεν έχουμε ,κ τι εξετάσεις πρέπει να γίνονται !!

Με πολλή αγάπη ,Δημητρα 

Ο δικός μας πάντως Geo ,προσέχει παρα πολύ τον γιο μου !!προφανως ,το δικό σας είναι μικρουλι κ μπορεί να το κανει ότι θέλει ο γιος σου !!τι είναι ο Σπάικ ;

Ο Σπάικ είναι ένα «κοπράκι» 12 κιλών, 7 χρόνων πια και τον βρήκα στα σκουπίδια με τον άντρα μου και τον κρατήσαμε! Γενικά είχα σκυλάκια από μικρή ! Μοιάζει πολύ με westie στο πρόσωπο και τα αυτιά αλλά έχει σώμα epagneul Breton 

Από μωρό πρόσεχε το Γιώργο ακόμα κ τώρα , ξυπνούσε μαζί μου να τον θηλάσω πάντα , έκλαιγε και ερχόταν κ με σκουντούσε να πάω να δω το μωρό ! Παίζουνε παρά πολύ μαζί ,μαζί τον βγάζουμε βόλτες!!! Υπάρχουν φορές όμως που ο γιος μου πάνω στο παιχνίδι μπορεί να Του τραβήξει ουρά η τρίχωμα και ο καημένος ονΣπαικ δεν αντιδρά καθόλου ... έρχεται κλαμένος στα πόδια μου και έτσι καταλαβαίνει κ ο Γιώργος ότι έχει κάνει κάτι άσχημο.

Just now, Renez είπε:

Ε θεωρείται καλύτερο Υβόννη μου να έχει αρχίσει να μπαίνει στο κλίμα..

Μωρέ όταν τα έχουμε μέσα στο σπίτι μαζί μας τόσα χρόνια είναι κανονικά μέλη της οικογένειας..οπότε όπως θα προετοιμάζαμε πχ το πρώτο μας παιδάκι για τον ερχομό του αδερφού του (κ εκείνο θα έκανε ζηλιες κ θα είχε κτητικοτητα σε εμάς κτλ..) έτσι κ τα σκυλάκια μας..

Για κάποιους είναι όντως τα πρώτα μας παιδια:x

Και ναι ο Σπάικ είναι το πρώτο μου παιδί <3

  • Μου αρέσει 6

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Ο Σπάικ είναι ένα «κοπράκι» 12 κιλών, 7 χρόνων πια και τον βρήκα στα σκουπίδια με τον άντρα μου και τον κρατήσαμε! Γενικά είχα σκυλάκια από μικρή ! Μοιάζει πολύ με westie στο πρόσωπο και τα αυτιά αλλά έχει σώμα epagneul Breton 

Από μωρό πρόσεχε το Γιώργο ακόμα κ τώρα , ξυπνούσε μαζί μου να τον θηλάσω πάντα , έκλαιγε και ερχόταν κ με σκουντούσε να πάω να δω το μωρό ! Παίζουνε παρά πολύ μαζί ,μαζί τον βγάζουμε βόλτες!!! Υπάρχουν φορές όμως που ο γιος μου πάνω στο παιχνίδι μπορεί να Του τραβήξει ουρά η τρίχωμα και ο καημένος ονΣπαικ δεν αντιδρά καθόλου ... έρχεται κλαμένος στα πόδια μου και έτσι καταλαβαίνει κ ο Γιώργος ότι έχει κάνει κάτι άσχημο.

Και ναι ο Σπάικ είναι το πρώτο μου παιδί <3

Παντα ηθελα ενα σκυλακι αλλα η μαμα μου δεν ηθελε επειδη δεν ειχε χρονο ελεγε να ασχολειται! Εγω υποσχομουν θυμαμαι να το φροντιζω αποκλειστικα εγω αλλα δεν με πιστευε χαχαχα! Τωρα θελω πολυ αλλα στα διαμερισματα εδω δεν επιτρεπεται!

Ολη αυτη η εικονα που περιεγραψες με εκανε να λιωνω! Ακου σε σκουντουσε να πας στο μωρο!!! Λιωνω μιλαμε!!!!! Δωσε του ενα χαδακι στην κοιλιτσα απο μενα!!

Ο Γιωργακης τωρα τραβαει ουρες και σε λιγο αλογοουρες με ροζ λαστιχακια πιασμενες!! Ερχεται η μερα σας!!!! Θα εχεις αλλον κλαμενο τοτε και με πιο δυνατη φωνη απο τον Σπαικ χαχαχαχα!

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Για μεγαλύτερη ασφάλεια κ σιγουριά απευθυνσου αν θες κ σε κάποιο εκπαιδευτή αλλα με όσα έχω ψαξει-διαβασει κ συζητήσει κ με τη δική μου ομαδουλα (καθώς έχω κ εγώ 2 σκυλακια..)θα σου πω τρία στάνταρ τιπ.

1. Θα του πηγαίνει ο αντρας σου κάποιο φορμακι ή σεντόνι του μωρού όσο ακόμη θα είστε στο μαιευτήριο να μάθει τη μυρωδιά του .δε θα τον αφήνει να το σκίσει όμως απλά να το μυρίζει ενώ το έχει πάνω του ο άντρας σου πχ.

2. Καλό είναι λένε πρώτα να έχει μπει το μωρό σπίτι όσο σκύλος είναι έξω βόλτα ώστε να γυρίσει κ να το βρει εκεί το παιδί ,να καταλάβει ότι είναι μαζί σου,του σπιτιού κ όχι ότι εισβάλει ξαφνικά από τη πόρτα σαν επισκέπτης. 

3. Θα τον αφήσετε από τη πρώτη στιγμή να πλησιάσει κ να μυρίσει το μωρό αλλά θα έχετε καλυμμένο το πρόσωπο του μωρού με το χέρι σας κ εσυ κ ο άντρας σου για να προλάβετε πιθανή κακή συμπεριφορά αλλά κυρίως για να καταλάβει ο σκύλος σας πως αυτό το νέο μέλος προστατεύεται από εσάς..

Να έχεις εμπιστοσύνη στον σκύλο σου αλλά όχι τυφλή γτ από ζήλια ή επειδή πχ μπορεί να ενοχληθεί από το κλάμα του παιδιού που δεν το έχει συνηθίσει ίσως αντιδράσει απρόσμενα.. οπότε άφηνε τους μαζί μεν αλλά πάντα υπό την επίβλεψη σας.Δώστου χρόνο κ σταααανταρ θα γίνουν σύντομα κολληταρια!!;)

Κ εγω τα εχω διαβασει αυτα αλλα να σου πω την αληθεια τρεμω την στιγμη που θα πρεπει να ερθει σε τοσο κοντινη επαφη ενα μικρουλι πλασματακι με ενα τεραστιο σκυλι απο πανω κ φοβαμαι μην του μεταδωσω το αγχος μου οποτε λεω να το αφησω στον αντρα μου να το κανει η να τον αφησω να το μυρησει μεσα απο την κουνια οποτε να υπαρχουν κ τα καγκελα αναμεσα...η αληθεια ειναι οτι τον λατρευω κ του εχω εμπιστοσυνη αλλα οσο ναναι ειναι κ η ρατσα τετοια,ειναι κ τεραστιος...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Ο Σπάικ είναι ένα «κοπράκι» 12 κιλών, 7 χρόνων πια και τον βρήκα στα σκουπίδια με τον άντρα μου και τον κρατήσαμε! Γενικά είχα σκυλάκια από μικρή ! Μοιάζει πολύ με westie στο πρόσωπο και τα αυτιά αλλά έχει σώμα epagneul Breton 

Από μωρό πρόσεχε το Γιώργο ακόμα κ τώρα , ξυπνούσε μαζί μου να τον θηλάσω πάντα , έκλαιγε και ερχόταν κ με σκουντούσε να πάω να δω το μωρό ! Παίζουνε παρά πολύ μαζί ,μαζί τον βγάζουμε βόλτες!!! Υπάρχουν φορές όμως που ο γιος μου πάνω στο παιχνίδι μπορεί να Του τραβήξει ουρά η τρίχωμα και ο καημένος ονΣπαικ δεν αντιδρά καθόλου ... έρχεται κλαμένος στα πόδια μου και έτσι καταλαβαίνει κ ο Γιώργος ότι έχει κάνει κάτι άσχημο.

Και ναι ο Σπάικ είναι το πρώτο μου παιδί <3

Δεν ξέρω τι ένστικτο έχουν ,,,πολύ συγκινητικό που τον προσέχει ,,,νομίζω αληθεια ότι είναι η καλύτερη συντροφιά για τον Γιώργο σου !!Εμας είναι λυκόσκυλο κ πολλές φορές από την χαρά του τον ρίχνει κάτω ,,κλαίει ο γιος μου ,τον γλύφει μετά ο Έκτωρ (ο πρωτότοκος γιος του άντρα μου),,ένας χαμος !!!χιχιχι 

  • Μου αρέσει 4

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Κ εγω τα εχω διαβασει αυτα αλλα να σου πω την αληθεια τρεμω την στιγμη που θα πρεπει να ερθει σε τοσο κοντινη επαφη ενα μικρουλι πλασματακι με ενα τεραστιο σκυλι απο πανω κ φοβαμαι μην του μεταδωσω το αγχος μου οποτε λεω να το αφησω στον αντρα μου να το κανει η να τον αφησω να το μυρησει μεσα απο την κουνια οποτε να υπαρχουν κ τα καγκελα αναμεσα...η αληθεια ειναι οτι τον λατρευω κ του εχω εμπιστοσυνη αλλα οσο ναναι ειναι κ η ρατσα τετοια,ειναι κ τεραστιος...

Είναι απόλυτα λογικό το άγχος σου,εδώ εγώ το σκέφτομαι που έχω ένα τσιουάουα κ ενα Τζακ Ράσελ..το 2ο ξέρω πως δε θα έκανε τπτ καλό,είναι δοκιμασμένο με ξένα παιδιά να το ταλαιπωρούν κ αυτό σημασιιααα άρα πόσο μάλλον στο δικό μας αλλά ο άλλος δε πολύ γουστάρει τα παιδιά κ είναι κ αυτοκολλητος μαζί μου κ δε ξέρω πως θα το πάρει..

Αλλά είναι βέβαια πως στο τέλος όλα θα είναι σούπερ!! Εσύ άσε όπως είπες τον άντρα σου να το χειριστεί εφόσον είναι πιο ψύχραιμος κ μη τρελαίνεσαι..σε λίγο καιρό θα είμαστε με τα μωρά μας αγκαλιά να θηλαζουμε κ τα σκυλιά μας στα πόδια μας να μας κοιτάνε με ερωτα:x να έχεις τέτοιες σκέψεις κ αυτές θα πραγματοποιηθούν..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...