Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Κορίτσια μου,δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω..το ξέρω οτι σήμερα ήμουν λίγο απούσα από τις συζητήσεις σας.ηθελα να μείνω λίγο με τις σκέψεις,να ηρεμήσω κ να ανασυνταχτω.δεν θα πω ψέματα ότι δεν είμαι στεναχωρεμενη.ο,τι κι αν σου λένε ότι με ένα νεφρό ,ζεις μια κανονική ζωή,είναι αλλιώς όταν πρόκειται για το παιδί σου.ευχηθηκα σήμερα πάνω από δέκα φορές να ήμουν εγώ με το ένα κ το παιδάκι μου όπως θα έπρεπε..αλλά κάποιες φορές αλλιώς τα φέρνει η ζωή..δεν θέλω να φανώ αχάριστη σε άλλες μανουλες που ίσως τα παιδάκια τους έχουν κάτι πιο σοβαρό ούτε συγκρίνω καταστάσεις,απλά κάποια συναισθήματα δεν μπορείς πάντα να τα ελέγξεις.κ σήμερα άφησα τον εαυτό μου να μην είναι καλά.στεναχωρεθηκα που στεναχωρεσα με την συμπεριφορά μου τον άντρα μου κ την μητέρα μου που έτυχε να είναι εδώ..

Τεσπα.αυριο είναι μια καινούρια μέρα κ θα είμαι σίγουρα καλύτερα.δεν θέλω κ το άλλο μου παιδάκι να με βλέπει να κλαίω γιατί αν κ μικρός,όλα τα αντιλαμβάνεται.επισης θέλω να είμαι καλά για την μπέμπα μου,γιατί πιστεύω σε αυτήν.απο την αρχή πιστευα.σε 7 εβδομάδες θα δούμε την κλινική εικόνα κ πως θα κινηθούμε.ολα τα υπόλοιπα που σκεφτόμουν σήμερα είναι απλά σενάρια κ θα σταματησω να το κάνω.δεν μου κάνει καλό κ σε κανένα στην οικογένεια μου.

Σας ζητώ συγνώμη αν σας μαυρισα λίγο σήμερα.προχωραμε δυναμικά συνοδοιπορισσες μου!όλα καλά θα είναι στο τέλος!!!

Δυστυχώς πολλές φορές τα λόγια περισσεύουν !!Εχε πίστη κορίτσι μου και ολα θα είναι καλα !!,λιγη υπομονη !ολα τα κορίτσια είμαστε μαζί σου !!Θα το ξεπεράσετε κ αυτό Μαράκι μου !!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria said:

Κορίτσια μου,δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω..το ξέρω οτι σήμερα ήμουν λίγο απούσα από τις συζητήσεις σας.ηθελα να μείνω λίγο με τις σκέψεις,να ηρεμήσω κ να ανασυνταχτω.δεν θα πω ψέματα ότι δεν είμαι στεναχωρεμενη.ο,τι κι αν σου λένε ότι με ένα νεφρό ,ζεις μια κανονική ζωή,είναι αλλιώς όταν πρόκειται για το παιδί σου.ευχηθηκα σήμερα πάνω από δέκα φορές να ήμουν εγώ με το ένα κ το παιδάκι μου όπως θα έπρεπε..αλλά κάποιες φορές αλλιώς τα φέρνει η ζωή..δεν θέλω να φανώ αχάριστη σε άλλες μανουλες που ίσως τα παιδάκια τους έχουν κάτι πιο σοβαρό ούτε συγκρίνω καταστάσεις,απλά κάποια συναισθήματα δεν μπορείς πάντα να τα ελέγξεις.κ σήμερα άφησα τον εαυτό μου να μην είναι καλά.στεναχωρεθηκα που στεναχωρεσα με την συμπεριφορά μου τον άντρα μου κ την μητέρα μου που έτυχε να είναι εδώ..

Τεσπα.αυριο είναι μια καινούρια μέρα κ θα είμαι σίγουρα καλύτερα.δεν θέλω κ το άλλο μου παιδάκι να με βλέπει να κλαίω γιατί αν κ μικρός,όλα τα αντιλαμβάνεται.επισης θέλω να είμαι καλά για την μπέμπα μου,γιατί πιστεύω σε αυτήν.απο την αρχή πιστευα.σε 7 εβδομάδες θα δούμε την κλινική εικόνα κ πως θα κινηθούμε.ολα τα υπόλοιπα που σκεφτόμουν σήμερα είναι απλά σενάρια κ θα σταματησω να το κάνω.δεν μου κάνει καλό κ σε κανένα στην οικογένεια μου.

Σας ζητώ συγνώμη αν σας μαυρισα λίγο σήμερα.προχωραμε δυναμικά συνοδοιπορισσες μου!όλα καλά θα είναι στο τέλος!!!

Μαράκι στην αρχή είδα το μήνυμά σου και πάγωσα. Μετά, είδα τα μηνύματα των κοριτσιών και τις εμπειρίες με το 1 νεφρό, που ήταν πολύ καθυσηχαστικά και είπα οκ, ολα καλά, το'χουμε!! Ακόμα και στο χειρότερο σενάριο δηλαδή, δεν θα υπάρχει καμία ουσιαστικη διαφορά αν κρινουμε κι απ τα λεγόμενα της γιατρού σου, που δεν αγχωθηκε απ'οτι καταλαβα. 

Ειναι τουλάχιστον ανθρώπινο να σοκάρεσαι, να θυμώνεις και να στενοχωριεσαι, οταν κάτι(μικρό ή μεγαλο) δεν πάει οπως το περίμενες στην κύηση. Εγω θυμάμαι που χτυπιομουν στον 2ο μηνα που βγήκα φορέας κυστικης ινωσης, μεχρι να περασουν 20 μέρες και να βγει αρνητικός ο σύντροφός μου!

Κανε λίγη υπομονή και σκέψου οτι ακομα και στο χειροτερο σεναριο, ολα διορθώνονται και τίποτα δεν προδικαζει μια κακης ποιοτητας ζωη. Στο καλυτερο,δεν το συζητω! Τσάμπα το άγχος! :grin:

Να δεις που ολα θα'ναι καλά στο τέλος και δεν το λέω απλα για να το πω. Ειναι γουρλιδικη η ομάδα! 

 

 

  • Ευχαριστώ 1

RCIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κορίτσια μου,τα νέα μου είναι ανάμεικτα δυστυχώς!πρώτον κάναμε μιάμιση ώρα πάλι να δούμε τις μετρήσεις της μπουμπού γιατι κουνιότανε όλη την ώρα..όλα τα οργανακια της είναι καλά αλλά δυστυχώς ο γιατρός δεν κατάφερε να βρει το αριστερό νεφρό της:cry: μέχρι κ κολπικό μου έκανε μήπως φανεί εκεί αλλά όχι.η θεωρία του εμβρυολογου είναι είτε ότι δεν υπάρχει,είτε είναι πυελικό κ μικρό γι αυτό ακόμα δεν φαίνεται,οπότε να ξανακάνουμε ένα ραντεβού 28η εβδομαδα μήπως κ ως πυελικό φανεί τότε.η αλήθεια είναι ότι στεναχωρέθηκα πολύ,δεν το περίμενα.επισης δεν ξέρω τι σημαίνει ένας άνθρωπος να έχει μόνο ένα νεφρό, πρέπει να προσέχει περισσότερο στην ζωή του;μας είπε ότι θα πρέπει να μας βλέπει τακτικά παιδονεφρολογος.τεσπα.δεν θέλω να προτρεχω,μέχρι την 28η εβδομάδα θα τρελαθώ ρε κορίτσια...

Κατά τ'αλλα ,όλα τα υπόλοιπα είναι μια χαρά κ η μικρή υπερκινητική όπως πάντα.πιπιλουσε το δάχτυλο της κ μου έμοιαζε τόσο στον Βασίλη μου!!!:x τράχηλος κ πλακούντας μια χαρά.

Μαρία μου γλυκιά μόλις διάβασα το μήνυμά σου! Με τόσα τρεξίματα αυτές τις μέρες δεν σας προλαβαίνω βρε κορίτσια!! Εγώ έχω τη θεία μου κορίτσι μου που έχει εκ γενετής ένα νεφρό και ουδέποτε αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα ούτε πρόσεχε κάτι παραπάνω! Είναι 65 χρονών με την καρδιά της έχει θέματα και έχει κάνει και χειρουργείο με το νεφρό ποτέ!! Μην ανησυχείς μπορεί να μην είναι καν αυτό αλλά ακόμη και αν είναι δεν νομίζω ότι πρόκειται ποτέ να προκαλέσει κάποιο θέμα.. Ότι πει και ο γιατρός βέβαια όσον αφορά παρακολούθηση κλπ αλλά εγώ από την εμπειρία μου σου λέω τι ξέρω.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εύχομαι σε όλες μια γεμάτη θετική μερα. Μαράκι μου @MumMariaδε σου κρύβω ότι ξυπνούσα μέσα στον ύπνο μου κ σε σκέτομουν.γιατι όλες μας έτσι θα ήμασταν πίστεψε με. Όμως ας σκεφτόμαστε θετικά όπως πάντα εδώ μέσα.

Εγώ κορίτσια είμαι πρωινή γιατί κάνουν έργα πάλι δίπλα κ με ξύπνησαν. Επίσης 6 η ώρα μας παίρνει τηλέφωνο ένας προμηθευτής από τη δουλειά του άντρα μου. Ε και κάπως πετάχτηκα κ μετά το μωρό έκανε χαμοοοο. Δε μου τα έχει ξανακάνει αυτα. Τόσα μαζεμένα αυτός κλωτσουσε κ έδινε πόνο κ εγώ είχα ένα χαζό χαμόγελο κ κρατούσα τη κοιλιά. 

Λέω του άντρα μου βέβαια ο μόνος λόγος που δεν τον βρίζω (τον προμηθευτή) που είχε κ ορεξη για κουβέντα να σας πω... Είναι γιατί έκανε το μωρό να χοροπηδάει κ χάρηκα. Ευτυχώς όμως του λέω που δεν κλαίει ακόμα γιατί θα είχαμε πρόβλημα τωρα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! @MumMaria ελπίζω τουλάχιστον να ξεκουράστηκες λίγο κορίτσι μου, έχεις κάθε δικαίωμα και να στεναχωρεθείς και να ξαφνιαστείς και σενάρια να κανεις, μπράβο σου όμως που προτάσεις την λογική κορίτσι μου! Λίγοι άνθρωποι έχουν το «χάρισμα» αυτό !!! Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια και μια αγκαλιά!!! 
 

@Gogo1994 Τι καλό το αντράκι σου μωρε το δραστήριο !!!! Μπράβο που δηλώνει το παρόν στην μανούλα του!!! Χαλάλι του προμηθευτή που σας ξύπνησε πρωινιάτικα ... αλλά ναι... από Νοέμβρη πείτε του κομμένα αυταααααα!!! Ξέχασα να σου πω πως η μαμά της μαμάς μου είναι κρητικιά άρα και εγώ κατά το 1/4! Ηράκλειο!!!

 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Geo81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @MumMaria ελπίζω τουλάχιστον να ξεκουράστηκες λίγο κορίτσι μου, έχεις κάθε δικαίωμα και να στεναχωρεθείς και να ξαφνιαστείς και σενάρια να κανεις, μπράβο σου όμως που προτάσεις την λογική κορίτσι μου! Λίγοι άνθρωποι έχουν το «χάρισμα» αυτό !!! Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια και μια αγκαλιά!!! 
 

@Gogo1994 Τι καλό το αντράκι σου μωρε το δραστήριο !!!! Μπράβο που δηλώνει το παρόν στην μανούλα του!!! Χαλάλι του προμηθευτή που σας ξύπνησε πρωινιάτικα ... αλλά ναι... από Νοέμβρη πείτε του κομμένα αυταααααα!!! Ξέχασα να σου πω πως η μαμά της μαμάς μου είναι κρητικιά άρα και εγώ κατά το 1/4! Ηράκλειο!!!

 

 

Ααα τι ωραία @Geo81Εγώ σπούδαζα Ηράκλειο και το αγαπώ. Μωρέ κ κάθε μέρα ας παίρνει 6 η ώρα άμα είναι έτσι χαχα

Εσύ κορίτσι μου πως είσαι? 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! 

@MumMaria Δεν είχα σκοπό να γράψω κάτι χτες που διάβασα τα νέα σου..ένιωθα ότι δεν είχα λόγια που θα μπορούσαν να σου προσφέρουν κάτι..Σήμερα όμως που σηκώθηκα και είναι τα γενέθλια μου θυμήθηκα τα περσινά μου γενέθλια...Τα περσινά μου γενέθλια,λοιπόν,ήταν μέσα στη μαυρίλα..είχα κάνει ανήμερα των γενεθλίων μου τη δεύτερη αποτυχημένη εμβρυομεταφορα κι εγώ μέσα μου ήθελα να γίνω μανούλα..τίποτα άλλο!!Θέλω με όλα αυτά να σου πω γλυκό μου Μαράκι ότι είναι καλά να μην είσαι καλά!!!Συμπεριφερσου όπως νιώθεις και αυτοί που έχεις δίπλα σου και σε αγαπάνε θα σε καταλάβουν...Ο Θεός σου έστειλε αυτή την αναποδια γιατί είσαι δυνατή κορίτσι μου...Εγώ από ιατρικά δε ξέρω και ούτε έχω κάποια παρόμοια ιστορία στο μυαλό μου αλλά σκέφτομαι ότι αφού και ο εμβρυολογος ήταν ήρεμος πως δεν είναι κάτι τελειωτικό και σίγουρο ..ούτε κάτι τοσο άσχημο..Ο Θεός μαζί σου και όλα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου! Ευχομαι σε ολες σημερα απο την καρδια μου να εχετε μια ομορφη μερα, σιγουρα καλυτερη απο χτες! Ευχομαι οπως παντα σε αυτη την ομαδα να βρουμε την θετικη μας ενεργεια και να τη μεταφερουμε η μια στην αλλη οπως τοσους μηνες, που οσους κακους οιωνους και να ειχαμε τους διαψευσαμε. Ευχομαι να γινει ετσι και με τη @MumMariaμας! Εισαι στη σκεψη μας Μαρακι μου και στις προσευχες μας! Ολα θα πανε καλα!!!!!!

Καλημερα @Papakιμου και χρονια σου πολλα!!!! Ευχομαι υγεια, καλη τυχη, πολλα πολλα χαμογελα, απειρη αγαπη γυρω σου και συντομα ενα ζευγαρακι μικρα χερακια να σε αγκαλιαζουν και να σε φωναζουν μανουλα!!! Τα φετινα γενεθλια να τα γιορτασεις Παπακι μου! Ξερουμε πολλες απο εδω τί σημαινει αυτο που περασες! Αλλα εφυγε τωρα!!! Ηρθε η μερα που γιορταζεις με την κοιλιτσα σου επιτελους και οτι ευχες και να σου δινουν σημερα, εσυ ξερεις οτι η μεγαλυτερη ευχη σου εγινε πραγματικοτητα!!!! Πες μας θα εχετε τουρτα ή κανενα τελειο γλυκακι σαν αυτα που φτιαχνεις; Πώς θα γιορτασετε;

@Gogo1994Καλημερα στην ομορφη μας Κρητη!!! Ρε τον προμηθευτη!!! Ειχε ορεξη και για κουβεντα χαχαχαχα! Καλα αυτος τί ωρα ξυπναει και πηρε και τηλεφωνο στο ξενο σπιτι; Αφου εγινε χαμος με το μπεμπακο σου αντε χαλαλι του! Σε φανταζομαι αγουροξυπνημενη με το φρυδι ορθιο ετοιμη να πεις τιποτα για τον προμηθευτη και μετα χαρα και χαμογελο με τα κλωτσιδια!!!!!

@Geo81εμ πες το ετσι κοριτσι μου οτι εισαι Κρητικια κι εσυ! Κι εγω, απο τη μαμα της μαμας μου! Χανια εμεις! Η γιαγια μου βεβαια ηρθε Αθηνα στα 12 της, οποτε ειμαστε ολοι Αθηναιοι με τη βουλα αλλα εγω δηλωνω Κρητικια χιχιχιχιιχι!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου @MumMaria απο την πρώτη στιγμή που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου και απο την πρώτη μέρα που συμμετείχα σε αυτή τη καταπληκτική παρέα, λέω συνέχεια στον εαυτό μου και γράφω κάθε φορά και σε εσάς ότι όλα θα πάνε καλα!! Και το γράφω όχι απλά για να το πω, αλλά γιατί το πιστεύω με όλη μου την καρδιά!! Ο πατερούλης μου λέει πως η πίστη έχει τη δίκη της δύναμη, που ακόμη και η επιστήμη μπροστά της ωχριά. 
Κι’εσυ Μαράκι μου το ξέρω πως είσαι πολύ δυνατή:x:x
 

@Papakι Χρόνια πολλά κοπέλα μου!Να τα εκατοστήσεις! Εύχομαι τα καλύτερα για σενα και το μωράκι σου!!Με συγκίνησε πολύ αυτό που έγραψες..

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

xFySp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Καλημερα!!! 

@MumMaria Δεν είχα σκοπό να γράψω κάτι χτες που διάβασα τα νέα σου..ένιωθα ότι δεν είχα λόγια που θα μπορούσαν να σου προσφέρουν κάτι..Σήμερα όμως που σηκώθηκα και είναι τα γενέθλια μου θυμήθηκα τα περσινά μου γενέθλια...Τα περσινά μου γενέθλια,λοιπόν,ήταν μέσα στη μαυρίλα..είχα κάνει ανήμερα των γενεθλίων μου τη δεύτερη αποτυχημένη εμβρυομεταφορα κι εγώ μέσα μου ήθελα να γίνω μανούλα..τίποτα άλλο!!Θέλω με όλα αυτά να σου πω γλυκό μου Μαράκι ότι είναι καλά να μην είσαι καλά!!!Συμπεριφερσου όπως νιώθεις και αυτοί που έχεις δίπλα σου και σε αγαπάνε θα σε καταλάβουν...Ο Θεός σου έστειλε αυτή την αναποδια γιατί είσαι δυνατή κορίτσι μου...Εγώ από ιατρικά δε ξέρω και ούτε έχω κάποια παρόμοια ιστορία στο μυαλό μου αλλά σκέφτομαι ότι αφού και ο εμβρυολογος ήταν ήρεμος πως δεν είναι κάτι τελειωτικό και σίγουρο ..ούτε κάτι τοσο άσχημο..Ο Θεός μαζί σου και όλα θα πάνε καλά!!!

Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου γλυκό!! Τα φετινά σου γενέθλια θα είναι λαμπερά !!! ΚαΙ που να δεις και του χρόνου που θα φυσάς τα κεράκια σου με το μωράκι σου!!! Ποσό όμορφα τα λόγια σου και συγκινητικά !!!

Just now, VDPap είπε:

Γλυκιά μου @MumMaria απο την πρώτη στιγμή που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου και απο την πρώτη μέρα που συμμετείχα σε αυτή τη καταπληκτική παρέα, λέω συνέχεια στον εαυτό μου και γράφω κάθε φορά και σε εσάς ότι όλα θα πάνε καλα!! Και το γράφω όχι απλά για να το πω, αλλά γιατί το πιστεύω με όλη μου την καρδιά!! Ο πατερούλης μου λέει πως η πίστη έχει τη δίκη της δύναμη, που ακόμη και η επιστήμη μπροστά της ωχριά. 
Κι’εσυ Μαράκι μου το ξέρω πως είσαι πολύ δυνατή:x:x
 

@Papakι Χρόνια πολλά κοπέλα μου!Να τα εκατοστήσεις! Εύχομαι τα καλύτερα για σενα και το μωράκι σου!!Με συγκίνησε πολύ αυτό που έγραψες..

 

Ποσό δίκιο έχει ο μπαμπάς σου!!! Τι όμορφα λόγια υποστηρικτικά !!!

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Ευχομαι σε ολες σημερα απο την καρδια μου να εχετε μια ομορφη μερα, σιγουρα καλυτερη απο χτες! Ευχομαι οπως παντα σε αυτη την ομαδα να βρουμε την θετικη μας ενεργεια και να τη μεταφερουμε η μια στην αλλη οπως τοσους μηνες, που οσους κακους οιωνους και να ειχαμε τους διαψευσαμε. Ευχομαι να γινει ετσι και με τη @MumMariaμας! Εισαι στη σκεψη μας Μαρακι μου και στις προσευχες μας! Ολα θα πανε καλα!!!!!!

Καλημερα @Papakιμου και χρονια σου πολλα!!!! Ευχομαι υγεια, καλη τυχη, πολλα πολλα χαμογελα, απειρη αγαπη γυρω σου και συντομα ενα ζευγαρακι μικρα χερακια να σε αγκαλιαζουν και να σε φωναζουν μανουλα!!! Τα φετινα γενεθλια να τα γιορτασεις Παπακι μου! Ξερουμε πολλες απο εδω τί σημαινει αυτο που περασες! Αλλα εφυγε τωρα!!! Ηρθε η μερα που γιορταζεις με την κοιλιτσα σου επιτελους και οτι ευχες και να σου δινουν σημερα, εσυ ξερεις οτι η μεγαλυτερη ευχη σου εγινε πραγματικοτητα!!!! Πες μας θα εχετε τουρτα ή κανενα τελειο γλυκακι σαν αυτα που φτιαχνεις; Πώς θα γιορτασετε;

@Gogo1994Καλημερα στην ομορφη μας Κρητη!!! Ρε τον προμηθευτη!!! Ειχε ορεξη και για κουβεντα χαχαχαχα! Καλα αυτος τί ωρα ξυπναει και πηρε και τηλεφωνο στο ξενο σπιτι; Αφου εγινε χαμος με το μπεμπακο σου αντε χαλαλι του! Σε φανταζομαι αγουροξυπνημενη με το φρυδι ορθιο ετοιμη να πεις τιποτα για τον προμηθευτη και μετα χαρα και χαμογελο με τα κλωτσιδια!!!!!

@Geo81εμ πες το ετσι κοριτσι μου οτι εισαι Κρητικια κι εσυ! Κι εγω, απο τη μαμα της μαμας μου! Χανια εμεις! Η γιαγια μου βεβαια ηρθε Αθηνα στα 12 της, οποτε ειμαστε ολοι Αθηναιοι με τη βουλα αλλα εγω δηλωνω Κρητικια χιχιχιχιιχι!!!

Εμένα η δικιά μου η γιαγιά που ακόμα ζει παντρεύτηκε Πελοπόννησιο Αρκά τον παππού μου αλλά ποτέ δεν εγκατέλειψε το Ηράκλειο περνούσαν τον μισό χρόνο εκεί σχεδόν λόγο κ της δουλειάς του παππού ! Ακόμα και στο γιο μου με κρητική προφορά του μιλάει !!! Ο Γιώργος λέει το τσυλί μαμά !!!!

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα αγαπημενη @MumMaria! Ολα καλα θα πανε κ δεν το λεω τυπικα.η μπεμπα σου ειναι δυναμη θα το δεις!σε εχω στην σκεψη μου.
@Papakι πολυχρονη κοριτσι μου,οτι επιθυμεις!

@Geo81 κρητικια κ εσυ;ηρακλειωτισα χαχα κ εγω!

@demifilol Δημητρα μου καλα εισαι,ολα καλα εχτες με το ραντεβου;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, VDPap said:

Γλυκιά μου @MumMaria απο την πρώτη στιγμή που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου και απο την πρώτη μέρα που συμμετείχα σε αυτή τη καταπληκτική παρέα, λέω συνέχεια στον εαυτό μου και γράφω κάθε φορά και σε εσάς ότι όλα θα πάνε καλα!! Και το γράφω όχι απλά για να το πω, αλλά γιατί το πιστεύω με όλη μου την καρδιά!! Ο πατερούλης μου λέει πως η πίστη έχει τη δίκη της δύναμη, που ακόμη και η επιστήμη μπροστά της ωχριά. 
Κι’εσυ Μαράκι μου το ξέρω πως είσαι πολύ δυνατή:x:x
 

@Papakι Χρόνια πολλά κοπέλα μου!Να τα εκατοστήσεις! Εύχομαι τα καλύτερα για σενα και το μωράκι σου!!Με συγκίνησε πολύ αυτό που έγραψες..

 

Καλημερα γλυκια μου!! Ο μπαμπας σου με εκανε και ανατριχιασα!!! Ναι πιστη στο θαυμα λοιπον θα εχουμε!!!!!!! Εχει απολυτο δικιο!!!!!!

Just now, Geo81 said:

Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου γλυκό!! Τα φετινά σου γενέθλια θα είναι λαμπερά !!! ΚαΙ που να δεις και του χρόνου που θα φυσάς τα κεράκια σου με το μωράκι σου!!! Ποσό όμορφα τα λόγια σου και συγκινητικά !!!

Ποσό δίκιο έχει ο μπαμπάς σου!!! Τι όμορφα λόγια υποστηρικτικά !!!

Εμένα η δικιά μου η γιαγιά που ακόμα ζει παντρεύτηκε Πελοπόννησιο Αρκά τον παππού μου αλλά ποτέ δεν εγκατέλειψε το Ηράκλειο περνούσαν τον μισό χρόνο εκεί σχεδόν λόγο κ της δουλειάς του παππού ! Ακόμα και στο γιο μου με κρητική προφορά του μιλάει !!! Ο Γιώργος λέει το τσυλί μαμά !!!!

Γλυκια μου γιαγιουλα!!!!! Κι εμενα εχει λιγο προφορα, αλλα την εχει χασει. Αν μιλαει ομως με την αδερφη της που εμεινε Κρητη, παντρευτηκε κτλ θες μεταφραση λιγο στο τηλεφωνο!! Εμενα ελεγαν τον αδερφο μου κοπελι και μικρη ελεγα "οχι θεια αγορακι ειναι" χαχαχα! Δεν ηξερα τοτε!

Πατε εσεις κοριτσι μου καθολου Κρητη; Πανεμοεφη ετσι; Ο αδερφος μου μενει Ηρακλειο πλεον μονιμα και παω καμια φορα να τον δω (συνηθως ερχεται αυτος Αθηνα οταν ερχομαστε απο Γερμανια, για να κανουμε reunion και με τη γιαγια μας χιχιχιχ)

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria ελπίζω να κοιμήθηκες καλά χθες.. Σήμερα είναι μια καινούργια μέρα και όλα θα πάνε καλά!!

@Sousamaki δεν φαντάζεσαι ποσό σε καταλαβαίνω... Δουλεύω ανελλιπώς από τα 18. Ξεκίνησα παράλληλα με το πανεπιστήμιο και δεν σταμάτησα από τότε. Τα πράγματα και για μένα ήρθαν λίγο στραβά φέτος όποτε είμαι ταμείο ανεργίας από τον Ιανουάριο. Κάπου εκεί ήρθε η εγκυμοσύνη και μετά η καραντίνα όποτε το ενδεχόμενο νέας δουλειάς απλά απορρίφθηκε αναγκαστικά. Η αλήθεια είναι ότι χωρίς δουλειά δύσκολα την παλεύω αλλα δυστυχώς η Ελλάδα δεν είναι μια χώρα που δίνει πολλές ευκαιρίες σε γυναίκες στη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Όποτε υπομονή...

@Papakι χρόνια σου πολλά κορίτσι μου!!! Γερή κι ευτυχισμένη.. Με το καλό να έρθει και το μωράκι σου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου..τρέχω πολύ από χτες αλλά προσπαθώ ν σας διαβάζω όλες.. @MumMaria πριν λίγες μέρες έπεσα επάνω σε συζήτηση γτ νεφρά στα μωράκια.. ισχύει ότι σ είπαν κ τ προηγούμενα κορίτσια..ζεις κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.. είναι σίγουρη όμως ότι μπορεί απλά ν μην τ είδε.. αλλά ακόμα κ αν δεν υπάρχει,είναι όλα καλά.. μην το σκέφτεσαι καν απλά μπήκε μια υπόνοια τώρα π καλό είναι π τ ξέρετε από τώρα.. σ στέλνω τη θετική νυφιατικη μ ενέργεια κ ένα φιλί καβαλιωτικο:x

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα αγαπημενη @MumMaria! Ολα καλα θα πανε κ δεν το λεω τυπικα.η μπεμπα σου ειναι δυναμη θα το δεις!σε εχω στην σκεψη μου.
@Papakι πολυχρονη κοριτσι μου,οτι επιθυμεις!

@Geo81 κρητικια κ εσυ;ηρακλειωτισα χαχα κ εγω!

@demifilol Δημητρα μου καλα εισαι,ολα καλα εχτες με το ραντεβου;

Ολα καλα ευτυχως ,κ το μωρό κ ο τράχηλος !σε Ευχαριστω Ευα μου !

@papaki χρόνια σου πολλά και καλα !!ευχομαι μια όμορφη συνεχεια να έχεις κ να χαρείς το μωράκι σου !!

 

  • Μου αρέσει 3

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...