Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Πω πω ημαστε ολες....κ εγω εχω πονακια σημερα κ εννοειται μεσα στο αγχος...παντως κοριτσια ευτυχισμενη ειναι η στιγμη που το τεστ ειναι θετικο κ μετα οταν κρατησεις το μωρο...δεν πιστευω οτι ολη η εγκυμοσυνη ειναι η πιο ευτυχισμενη περιοδος στη ζωη της γυναικας...ολο αγχος κ πονακια...επισης κοριτσια παρατηρησα οτι αν συγχιστω απο κατι με ποναει λιγο η κοιλια..σε σας συμβαινει;

  • Μου αρέσει 4

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένα μου κορίτσια οι ορμόνες μας κάνουν πάρτυ αυτή την περίοδο! Τις δυο τελευταίες εβδομάδες έχω αλλάξει λίγο το ρεπερτόριο. Προσπαθώ να απασχολώ το μυαλό μου με χίλια δυο πράγματα έτσι ώστε να ξεχνιέμαι λιγάκι από τις τόσες ανησυχίες. Παρόλα αυτά το βράδυ που ξαπλώνω έρχονται κ με πλακώνουν όλες οι σκέψεις. Στο προηγούμενο ραντεβού ρώτησα τον γιατρό κ μου είπε ότι είναι από αυτά που συμβαίνουν στην εγκυμοσυνη. 
Να θυμάστε ότι εδώ έχουμε η μια την αλλη. Όλα θα μας πάνε καλά. Αυτό πρέπει να λέμε από μέσα μας όταν πέφτουμε ψυχολογικά 

  • Μου αρέσει 4

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Εγω μένω ξαπλωμένη και κλαίω τη μοίρα μου...Έχω τρελαθει μωρέ...Μακάρι αύριο να είναι μια χαρά...Μακάρι...

Καλε τι λόγια είναι αυτά;;; Ααααα θα σας μαλώσω @papaki & @Gogo1994... οι ορμόνες μιλάνε κορίτσια !!! Πονάκια λοιπόν πολύ συνηθισμένα από εδώ και πέρα όπως είπε και η @Υβόννη μας!!! 

 Γωγούλα μου δεν θέλω να βάλω σε δεύτερη μοίρα το φόβο σου αλλά υπάρχουν εγκυμοσύνες με χειρότερα ευρήματα και με μωράκια που αγωνίστηκαν να κρατηθούν στη ζωή με προβλήματα που όμως λύθηκαν ακόμα κ όταν γεννήθηκαν και τα κατάφεραν  !!! Το παιδί σου δεν έχει τίποτα αλήθεια !! Πίστεψε με όταν γεννηθεί θα λες μακάρι όλα τα «προβλήματα» να ήταν άνευ σημασίας σαν κ αυτό το υποτυπώδες εύρημα 

  • Μου αρέσει 4

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Αυτό ΕινΑι το κακό ... κοινηθηκε 2 ώρες στο ταξίδι της επιστροφής... καήκαμε κ απόψε μετά τις 12 τον βλέπω ... και άντε το πρωί 6:30 να σηκωθώ να τον πάω σχολείο να πάω για δουλειά ... ξανά κουράστηκα ...

Κουραγιο βρε κοριτσακι μου! Απο τη μια κουραση, απο την αλλη ποσο ευτυχια που ειναι τοσο δραστηριο παιδακι!!!! Θα μου πεις τωρα, τα λεμε σε 2 χρονια Ειρηνακι αλλα ελπιζω να μη το ξεχασω τοτε οταν κατακοπη θα λεω τα ιδια!!! Του αρεσει το σχολειο;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Σε νιώθω ούτε εγώ περίμενα ότι θα είμαι έτσι. Όταν κάνω μαύρες σκέψεις νιώθω να είμαι σε φυλακή αλήθεια. Βασικά πάνω που πήγα να ηρεμισω έγινε αυτό χθες. Μεταξύ μας δε θα ηρεμιαουμε μέχρι το τοκετό. Αλλά νιώθω τύψεις γιατί θα περάσει ο καιρός κ δε θα το χαρούμε όπως πρέπει 

Από το πρωί έχουμε έρθει στο πατρικό μου(θα μείνω μέρες εγώ) και δεν τολμώ να πω ότι δεν είμαι καλά γιατί θα πέσουν όλοι πάνω μου κι εγώ θέλω μόνο την ησυχία μου!Θέλω να αρχίσω να κλαιω αλλά από την άλλη σκέφτομαι αυτό π λες...Μη στεναχωρηθω χωρίς λόγο κ επήρε;Σω και το μωράκι μου...

@Υβόννη Αχ,βρε κορίτσι μου καλό..κρατούσαν ώρα τα πονακια;από το μεσημέρι νιώθω ότι δεν έχω ανακουφιστεί..πιστεύω ότι νιώθω και τη μπουμπού κ χαλαρώνω στιγμιαία γιατί μέσα στο άγχος που ζω σκέφτομαι μήπως το φαντάζομαι..


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Depykal said:

Πω πω ημαστε ολες....κ εγω εχω πονακια σημερα κ εννοειται μεσα στο αγχος...παντως κοριτσια ευτυχισμενη ειναι η στιγμη που το τεστ ειναι θετικο κ μετα οταν κρατησεις το μωρο...δεν πιστευω οτι ολη η εγκυμοσυνη ειναι η πιο ευτυχισμενη περιοδος στη ζωη της γυναικας...ολο αγχος κ πονακια...επισης κοριτσια παρατηρησα οτι αν συγχιστω απο κατι με ποναει λιγο η κοιλια..σε σας συμβαινει;

Εννοειται εχει αγχος και πονακια και μαλιστα κοριτσι μου εσυ τωρα εισαι και ξαπλα, οποτε λογικο τα νευρα ωρες ωρες κροσια...Σας σκεδτομαι πολυ ολες που ειστε ξαπλα και ας κανουμε πλακα και χαβαλε εδω να ξεχνιομαστε. Κι εμενα μου συμβαινει να εχω πονακια αν κουραστω ή αγχωθω! Το επαθα εμ τη δουλεια αυτο τις προαλλες. Πιεστηκα λιγο, τσουπ πονακια! Αλλα μπορεις και 9 μηνες να εισαι ζεν ; Δε γινεται...

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mε όλες σας θα συμφωνήσω απλά όταν ακούς αυτή τη λέξη κοκαλωνεις. Και σου μένει... Πάντως συμφωνώ πολύ ότι δεν τη θεωρώ τη περίοδο της εγκυμοσυνης από τις καλύτερες αν εξαιρέσεις το τεστ κ τη γεννά. Εκτός αν λίγες γυναίκες το βιώνουν έτσι. Τι να πω? 

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη said:

 

@Alkyoniμου μα να σου κοψει το φαι; Ε αυτο και αν ειναι δραμα χαχαχαχαχα!!!! Κοιτα εγω λεω κανε λιγο οτι λεει και στο επιμενο ραντεβου πες του "θελω χταποδι μπορω να φαω" 'η παρε τον ενα τηλ τελοσπαντων αυριο! Δεν θα σου πει οχι, απλα για να εισαι τυπικη! Ναι, ημουν φυτακλας μαθητρια δεν ξερω αν φαινεται χαχαχα!!!

Ειναι στον χαρακτήρα μου να είμαι στρατιώτης... ακολουθώ πάντα κατά γράμμα όλες τις οδηγίες! 
Δεν σου κρύβω όμως ότι τσατίστηκα προς στιγμής. Μα να μπορώ να φάω κ να μην τρώω;;;;


DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι said:

Από το πρωί έχουμε έρθει στο πατρικό μου(θα μείνω μέρες εγώ) και δεν τολμώ να πω ότι δεν είμαι καλά γιατί θα πέσουν όλοι πάνω μου κι εγώ θέλω μόνο την ησυχία μου!Θέλω να αρχίσω να κλαιω αλλά από την άλλη σκέφτομαι αυτό π λες...Μη στεναχωρηθω χωρίς λόγο κ επήρε;Σω και το μωράκι μου...

@Υβόννη Αχ,βρε κορίτσι μου καλό..κρατούσαν ώρα τα πονακια;από το μεσημέρι νιώθω ότι δεν έχω ανακουφιστεί..πιστεύω ότι νιώθω και τη μπουμπού κ χαλαρώνω στιγμιαία γιατί μέσα στο άγχος που ζω σκέφτομαι μήπως το φαντάζομαι..

Παπακι μου εγω εχω πονακια καθε μερα απο το θετικο τεστ και μετα! Καθε μερα ομως! Στην αρχη ηταν ηρεμα απο τη βδομαδα 20 και μετα πιο εντονα! Πηρα τη γιατρο μου ειπε οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο, μου αυξησε το μαγνησιο και απλα τα αγνοω οσο μπορω! Καταρχην δες ποσο εχει μεγαλωσει η μικρη στον επομενο υπερηχο! Θα δεις οτι δεν εχει πια χωρο στη μητρα οσο ειχε! Και πανε και στριμωχνονται σε μια γωνια! Πιθανοτατα καπου να εχει βαλει το κεφαλι της και ν ασε πιεζει!! Βαλε και το εντερο μαζι! Δε θελει και πολυ! Μη μου αγχωνεσαι κοριτσακι μου! Ολα πανε καλα, πιστεψε το!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Κουραγιο βρε κοριτσακι μου! Απο τη μια κουραση, απο την αλλη ποσο ευτυχια που ειναι τοσο δραστηριο παιδακι!!!! Θα μου πεις τωρα, τα λεμε σε 2 χρονια Ειρηνακι αλλα ελπιζω να μη το ξεχασω τοτε οταν κατακοπη θα λεω τα ιδια!!! Του αρεσει το σχολειο;

Λέει ότι Δεν του αρέσει Ειρήνη μου αλλά πάει και περνάει καλά Αχαχαχαχα το βράδυ πριν κοιμηθεί λέει δεν θέλω να πάω σχολείο ποτέ αχαχαχχαχα και το πρωί λέει μαμά περιμένει η Νανάη έστω τα μπούμε μαζί (περιμένει η Δανάη έξω να μπούμε μαζί)... αιγοκερως κ ωροσκόπο δίδυμο ... 

  • Χαχα 3

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη Με συγκίνησες...Από τη μια ψάχνω παιδικούς σταθμούς και κοιτάω κοριτσίστικα ρουχαλακια και από την άλλη κλεινομαι εαυτό μου και σκέφτομαι τα χειρότερα που καλύτερα να μη σας πω!Το θέλω αυτό το παιδάκι...όσο τίποτα άλλο!

  • Μου αρέσει 2

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni said:

Ειναι στον χαρακτήρα μου να είμαι στρατιώτης... ακολουθώ πάντα κατά γράμμα όλες τις οδηγίες! 
Δεν σου κρύβω όμως ότι τσατίστηκα προς στιγμής. Μα να μπορώ να φάω κ να μην τρώω;;;;

Σε εχω καταλαβει!!!! Χιχιχιχχι! Κοιτα, ρωτα τον μια να δεις τι θα σου πει! Ετσι για το γαμωτο βρε αδερφε! Οχι τιποτε αλλο, αν κανεις εξαιρεση στο χταποδι ισως ο αντρουλης θελει νακανεις και αλλες εξαιρεσεις χαχαχαχαχα! Χιουμορακι εννοειται να ανεβει η ομαδαρα μας λιγο! Παντως τι τελεια που εχετε θαλασσα κοντα σας...καλη η λιμνη χτες αλλα θαλασσα δεν ειναι!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

@Υβόννη Με συγκίνησες...Από τη μια ψάχνω παιδικούς σταθμούς και κοιτάω κοριτσίστικα ρουχαλακια και από την άλλη κλεινομαι εαυτό μου και σκέφτομαι τα χειρότερα που καλύτερα να μη σας πω!Το θέλω αυτό το παιδάκι...όσο τίποτα άλλο!

Λοιπόν ξέρετε τι νομίζω?  Δε μπορούμε ν α πιστέψουμε το θαύμα αυτό ότι μας συμβαίνει. Το θέλουμε τόσο πολύ και το λαχτάραμε απλά να συμβει.

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Και να ρωτήσω και κάτι άλλο βρε κορίτσια...γιατί όπως βλέπετε όλα τα υπερναλυω και τα σκέφτομαι μέχρι αηδίας...Νιώθω ότι αισθάνομαι τη μικρή μου συνέχεια όταν ξαπλωνω..σαν μια μικρή μπουρμπουληθρα π σκάει στην κοιλιά μου...Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι δεν είναι έντερο...Εσείς τα νιώθετε μια στο τόσο;


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...