Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακια μου,

ελπιζω τωρα ολες λιγο να εχετε ενα μικρο χαμογελακι στα χειλη σας, να εχετε λιγο ξαλαφρωσει! Ολες τα ιδια νιωθουμε να το ξερετε. Μια πανω, μια κατω! Και ο κυριοτερος λογος που μπαινω καθε μερα και γραφω και ισως σας εχω λιγο πρηξει με τη φλυαρια μου (νομιζω μιλαω ασταματητα ωρες ωρες), ειναι γιατι θελω να ξερετε πως καμια δεν ειναι μονη της! Παντα υπαρχει καποια εδω να ακουσει, να συμβουλεψει, να πει μια χαζομαρα να γελασουμε! Για μενα η μεγαλυτερη δυσκολια αυτα τα 4 χρονια μεχρι να δω το θετικο τεστ ηταν οτι ενιωθα μονη μου...Καμια φορα οι φιλοι, οι συγγενεις μας ακομη και ο αντρας μας μποει να μην καταλαβαινουν. Καταλαβαινουμε ομως εμεις η μια την αλλη! Και δε θελω καμια να νιωθει μονη της ή να φιλτραρει τις σκεψεις της! Παρεα εδω ειμαστε ολες και ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα τελεια!!!Μεχρι τοτε, οτι αναποδια εχει τυχει, μικρη ή μεγαλη, θα ειναι αλλη μια ιστορια να λεμε στα παιδακια μας οταν θα τους μιλαμε για τη διαδρομη αυτη!

Κουραγιο στα κοριτσια μας που ειναι ξαπλα, κουραγιο στις ηδη μανουλες που μαζι με ολα αυτα εχουν και τα ταλιμπανακια τους να κυνηγανε, κουραγιο σε οσες χανουν τη δυναμη τους, κουραγιο σε οσες αφησαν πισω την οποια απωλεια και προσπαθουν ξανα, σε οσες τους κοβουν το σεξ και το χταποδι (χιχιχιχιχι), σε οσες εχουν  εξετασεις και εκκρεμοτητες ακομη! Και ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολες σας που με ολα  τα δικα σας, τα κανετε παντα περα για να στηριξετε τις υπολοιπες! Και τωρα κλαιω κι εγω αλλα απο συγκινηση! Γιατι δεν ειναι ευκολο να σου απλωνει κανεις το χερι του και ποσο μαλλον οταν αυτοι ειναι ανθρωποι που σε γνωρισαν πισω απο μια οθονη...

Με συγκίνησες ρε... Και δεν είναι η πρώτη φορά. Είμαι και ευσυγκίνητη τελευταία. Άτιμες ορμόνες!!

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Δεν ήταν μια καλή μέρα αυτή σήμερα για μένα...παρόλο που είδα την οικογένεια μου...Ελπίζω πως αύριο θα ξυπνήσω αλλιώς...ήρεμη !!!Όχι για μένα...για το μωρακι μου...

Κορίτσι μου δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για σένα και το μωρό σου από ενα γερο κλάμα όταν δεν είσαι καλά....!!! Είναι σωτήριο για μας να παραδεχομαστε ότι υπάρχει και φόβος. Είναι πολύ ξεχωριστό αυτό που μας συμβαίνει. Εγώ επιτέλους εδώ μέσα κατάλαβα ότι η εικόνα που τόσα χρόνια κυκλοφορούσε εκεί έξω για την εγκυμοσύνη είναι ένα ψέμα. Μπορεί να είσαι πιο ευτυχισμένος από ποτέ και ταυτόχρονα να σιχαίνεσαι στην ύπαρξη σου... Κλαψε χωρίς τύψεις!! Εγω βάζω βιντεακια καλέ για να κλάψω γιατι πάει και μπουκώνει κάπου στο λαιμό και δεν βγαίνει. 

  • Μου αρέσει 4

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσι μου δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για σένα και το μωρό σου από ενα γερο κλάμα όταν δεν είσαι καλά....!!! Είναι σωτήριο για μας να παραδεχομαστε ότι υπάρχει και φόβος. Είναι πολύ ξεχωριστό αυτό που μας συμβαίνει. Εγώ επιτέλους εδώ μέσα κατάλαβα ότι η εικόνα που τόσα χρόνια κυκλοφορούσε εκεί έξω για την εγκυμοσύνη είναι ένα ψέμα. Μπορεί να είσαι πιο ευτυχισμένος από ποτέ και ταυτόχρονα να σιχαίνεσαι στην ύπαρξη σου... Κλαψε χωρίς τύψεις!! Εγω βάζω βιντεακια καλέ για να κλάψω γιατι πάει και μπουκώνει κάπου στο λαιμό και δεν βγαίνει. 

Αχ μου διωχνεις λίγο τις τύψεις ότι μπορεί να κάνω κακά όταν με πιάνει το παράπονό κ κλαίω 

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Σκέφτομαι αυτο το εύρημα. Κ λέω γιατί?  Γιατί να μην υπήρχε καθόλου?  Τι να πω είμαι υπερβολική?  Ίσως. Το πρωί μέσα στην αισιοδοξία κ τώρα... 

Έχει πολλές ώρες που το έστειλες Γωγώ μου αλλά κι εγώ τα εφτυσα χθες βράδυ κ με πήρε ο ύπνος στον καναπέ οπότε σας διαβάζω τώρα..

Θα έχεις πολλά σκαμπανεβάσματα κ είναι λογικό.κι εγώ έχω με το νεφρακι,μια λέω όλα θα πάνε καλά κ μια που στεναχωριέμαι κ λέω γιατί να μην εχει κ τα δυο.. πρόκειται για τα παιδάκια μας,δεν μπορείς να τα κάνεις γάργαρα κ να μην σε νοιαξει.μεχρι τέλους θα το σκέφτεσαι ανά φάσεις.αλλα αλήθεια στο λέω όλα θα μας πάνε καλά.ειδικα στην περίπτωσή σου Γωγουλα θα δεις ο μικρός μέχρι την doppler θα είναι σαν να μην το είχε ποτέ!!!

9 ώρες πρίν, Papakι είπε:

Εγω μένω ξαπλωμένη και κλαίω τη μοίρα μου...Έχω τρελαθει μωρέ...Μακάρι αύριο να είναι μια χαρά...Μακάρι...

Γλυκούλα μου κι εσύ,σας διαβάζω ετεροχρονισμένα αλλά μακάρι σήμερα το πρωί να είσαι καλύτερα ..κυρίως ψυχολογικά θα πω,γιατί τα σωματικά όπως σου είπαν κ τα κορίτσια από δω κ πέρα που φουσκώνουμε όλο κ κάτι ενοχλήσεις κ πονακια θα έχουμε,φυσιολογικά είμαι,μην μου στεναχωριέσαι..

9 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Πω πω ημαστε ολες....κ εγω εχω πονακια σημερα κ εννοειται μεσα στο αγχος...παντως κοριτσια ευτυχισμενη ειναι η στιγμη που το τεστ ειναι θετικο κ μετα οταν κρατησεις το μωρο...δεν πιστευω οτι ολη η εγκυμοσυνη ειναι η πιο ευτυχισμενη περιοδος στη ζωη της γυναικας...ολο αγχος κ πονακια...επισης κοριτσια παρατηρησα οτι αν συγχιστω απο κατι με ποναει λιγο η κοιλια..σε σας συμβαινει;

Κοριτσάκια μου οοοοχι!!!!μην το λέμε αυτό!εννοείται ευτυχισμένες στιγμές το θετικό τεστ κ το μωρό στην αγκαλιά!αλλά να βλέπουμε κ άλλα καλά,την κοιλίτσα που μεγαλώνει,το πρώτο πεταρισμα,την πρώτη κλωτσιά,τον υπέρηχο που είδαμε τα χειλάκια κ την μυτούλα του,την εβδομάδα που ξεκινάει να ακούει την φωνουλα της μαμάς κ ξεκινάμε κ εμείς να του τραγουδάμε σαν τις τρελές...κορίτσια μου δύσκολη περίοδος ναι,ειδικά για κάποιες κοπέλες ακόμα πιο δυσκολη,αλλά πρέπει όσο μπορούμε να χαιρόμαστε στιγμές της εγκυμοσύνης μας!!!εγώ ακόμα κ σε αυτήν που πέρασα λίγο πιο δύσκολα από την πρώτη,σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι ,πόσο ευγνώμων,τι καταφέρνει αυτό το γυναικείο σώμα,μεγαλώνει από την σάρκα μας μια νέα ζωή!!!αν αυτό δεν είναι να ανατριχιαζεις,τι είναι;;;

9 ώρες πρίν, Alkyoni είπε:

Ειναι στον χαρακτήρα μου να είμαι στρατιώτης... ακολουθώ πάντα κατά γράμμα όλες τις οδηγίες! 
Δεν σου κρύβω όμως ότι τσατίστηκα προς στιγμής. Μα να μπορώ να φάω κ να μην τρώω;;;;

Καλέ άντε ξαναρωτα τον εκεί!!!!έχουμε τις πόσες στερήσεις μας,έχουμε κ αυτό!!!δεν λέω να τρως κάθε μέρα καλαμαράκια τηγανητά,αλλά πας σε μια ψαροταβέρνα μια-δυο φορές τον μήνα,να μην μπορείς να τσιμπολογησεις έστω;;!!ξαναρωτα,ξαναρωτα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Έχει πολλές ώρες που το έστειλες Γωγώ μου αλλά κι εγώ τα εφτυσα χθες βράδυ κ με πήρε ο ύπνος στον καναπέ οπότε σας διαβάζω τώρα..

Θα έχεις πολλά σκαμπανεβάσματα κ είναι λογικό.κι εγώ έχω με το νεφρακι,μια λέω όλα θα πάνε καλά κ μια που στεναχωριέμαι κ λέω γιατί να μην εχει κ τα δυο.. πρόκειται για τα παιδάκια μας,δεν μπορείς να τα κάνεις γάργαρα κ να μην σε νοιαξει.μεχρι τέλους θα το σκέφτεσαι ανά φάσεις.αλλα αλήθεια στο λέω όλα θα μας πάνε καλά.ειδικα στην περίπτωσή σου Γωγουλα θα δεις ο μικρός μέχρι την doppler θα είναι σαν να μην το είχε ποτέ!!!

Γλυκούλα μου κι εσύ,σας διαβάζω ετεροχρονισμένα αλλά μακάρι σήμερα το πρωί να είσαι καλύτερα ..κυρίως ψυχολογικά θα πω,γιατί τα σωματικά όπως σου είπαν κ τα κορίτσια από δω κ πέρα που φουσκώνουμε όλο κ κάτι ενοχλήσεις κ πονακια θα έχουμε,φυσιολογικά είμαι,μην μου στεναχωριέσαι..

Καλημέρα Μαράκι μας έχω καταλάβει γλυκιά μου ότι πραγματικά όλο κάτι θα μας αγχώνει μέχρι να του δώσουμε το πρώτο φιλάκι. Μακάρι Μαρία μου να ελαττώθει έστω κ να μην είναι κάτι πιο σοβαρό αυτό με νοιάζει εμένα. 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Λέει ότι Δεν του αρέσει Ειρήνη μου αλλά πάει και περνάει καλά Αχαχαχαχα το βράδυ πριν κοιμηθεί λέει δεν θέλω να πάω σχολείο ποτέ αχαχαχχαχα και το πρωί λέει μαμά περιμένει η Νανάη έστω τα μπούμε μαζί (περιμένει η Δανάη έξω να μπούμε μαζί)... αιγοκερως κ ωροσκόπο δίδυμο ... 

Αχαχααχαχαχα!τι τέλειος!!!κ ο άντρας μου Αιγόκερος με ωροσκόπο δίδυμο!!!κάτι μου θυμίζει!χααχαχα!πότε έχει γενέθλια ο γιοκας σου;

9 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Αντε να σας πω κ εγώ κάτι αστείο. Ενώ μας είπε χθες ναι για το σεξ ο αντρας μου τελικά φοβάται. Κ μ λέει άστο μωρέ μετά από λίγες βδομάδες να δέσει ακόμα το μωρό. Θεέ μου λεωωωω. Αγόρι μου σε λίγες βδομάδες δε νομίζω να θελω εγώ. 

Πες του ναι,θα φουσκώσω κι αλλο,θα πλακώσουν κ οι ζέστες παραπάνω,μόνο το σεξ θα σκέφτομαι εγώ μετά!να σαι σίγουρος!!χααχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου! Πώς ειναι σημερα η ομαδαρα μας; Ευχομαι ο υπνος και η ξεκουραση να εκανε καλο σε ολες και σημερα μονο χαμογελα και ομορφες σκεψεις!!!! Ειμαστε ολες ευλογημενες κοριτσακια μου και ειμαι σιγουρη ολα τα μωρακια εινα καλα! Σκεφτομουν να παω εκκλησια μια απο αυτες τις μερες (εδω εχουν ανοιξει με καποιο περιορισμο θα παρω τηλ να ρωτησω) και θα αναψω κερακι για ολες μας! Θα πω "για τα κοριτσια στο forum" ε θα καταλαβει ο Θεουλης χαχαχα! Μοντερνα προσευχη οχι αστεια! Σας σκεφτομαι ολες πολυ πολυ!

Πώς πατε απο ζεστη; Εδω εχει ηλιο αλλα και δροσουλα, παλι καλα γιατι πώς τα καταφερα και εχω παλι λιγη δουλιτσα χαχαχα! Σας φιλω πολυ πολυ ολες και ευχομαι ολα τα προσωπακια σημερα να ειναι γελαστα!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αχαχααχαχαχα!τι τέλειος!!!κ ο άντρας μου Αιγόκερος με ωροσκόπο δίδυμο!!!κάτι μου θυμίζει!χααχαχα!πότε έχει γενέθλια ο γιοκας σου;

6/1 γεννήθηκε το μανάρι μου, των φώτων!!!! Και ο άντρας μου 7/1 ... αστα έχω δυο αιγοκερους στο σπίτι.... και εγώ ψαρακιιιιιι δραμαααααα

καλημερα κορίτσια μου σε όλες τις φουσκοκοιλίτσες!!!! Σήμερα είναι μια καινουρια μέρα, μια ολοκαίνουρια βδομάδα!!!

@Gogo1994 μου από την στιγμή που γίνεσαι μάνα το άγχος δεν φεύγει ποτέ... πρέπει να έχεις θετική σκέψη ! Όλα θα πάνε καλά!!! 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα Μαράκι μας έχω καταλάβει γλυκιά μου ότι πραγματικά όλο κάτι θα μας αγχώνει μέχρι να του δώσουμε το πρώτο φιλάκι. Μακάρι Μαρία μου να ελαττώθει έστω κ να μην είναι κάτι πιο σοβαρό αυτό με νοιάζει εμένα. 

Έτσι θα γίνει κ θα το δεις.ως τότε προσπάθησε να είσαι όσο γίνεται ήδη.κ το κλάμα που κ που καλό κάνει,εκτόνωση είναι,αλλά δεν θέλω καμία κοπέλα να νιώθει σε όλη της την εγκυμοσύνη στεναχωρημένη..είναι κρίμα πραγματικά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!

Σα να έπεσε λίγο η θερμοκρασία μετά τη βραδινή βροχή... Η χθεσινή μέρα ήταν μες στο άγχος και την αγωνία για τις περισσότερες από εμάς. Ελπίζω όλες να είστε καλά σήμερα.. Εγώ σήμερα νομίζω νιώθω καλύτερα. Έχω ραντεβού και με το γιατρό στις 17:30 όποτε ελπίζω να ακούσω καλά νέα. Προς το παρόν περιμένω τη μαμά μου και έβαλα τη ρομποτική σκούπα να σκουπίζει.. Μη με βρει και βρώμικη χαχαχαχαχαχα..Σωτηρία συσκευή αυτόν τον καιρό που δεν μπορώ να κάνω πολλά..


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Πώς ειναι σημερα η ομαδαρα μας; Ευχομαι ο υπνος και η ξεκουραση να εκανε καλο σε ολες και σημερα μονο χαμογελα και ομορφες σκεψεις!!!! Ειμαστε ολες ευλογημενες κοριτσακια μου και ειμαι σιγουρη ολα τα μωρακια εινα καλα! Σκεφτομουν να παω εκκλησια μια απο αυτες τις μερες (εδω εχουν ανοιξει με καποιο περιορισμο θα παρω τηλ να ρωτησω) και θα αναψω κερακι για ολες μας! Θα πω "για τα κοριτσια στο forum" ε θα καταλαβει ο Θεουλης χαχαχα! Μοντερνα προσευχη οχι αστεια! Σας σκεφτομαι ολες πολυ πολυ!

Πώς πατε απο ζεστη; Εδω εχει ηλιο αλλα και δροσουλα, παλι καλα γιατι πώς τα καταφερα και εχω παλι λιγη δουλιτσα χαχαχα! Σας φιλω πολυ πολυ ολες και ευχομαι ολα τα προσωπακια σημερα να ειναι γελαστα!

Καλημεραααααα!!!!κοιμήθηκα χθες κ έστρωσα!χααχαχαχαχα

Εδώ άπειρη ζεστή,κάθεσαι κ απλά ιδρώνεις,σε λίγο ετοιμάζω το αγοράκι μου για βολτουλα!!ελπίζω να μην σκάσουμε από την ζέστη αλλά δεν κάθεται κ σπίτι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

6/1 γεννήθηκε το μανάρι μου, των φώτων!!!! Και ο άντρας μου 7/1 ... αστα έχω δυο αιγοκερους στο σπίτι.... και εγώ ψαρακιιιιιι δραμαααααα

καλημερα κορίτσια μου σε όλες τις φουσκοκοιλίτσες!!!! Σήμερα είναι μια καινουρια μέρα, μια ολοκαίνουρια βδομάδα!!!

@Gogo1994 μου από την στιγμή που γίνεσαι μάνα το άγχος δεν φεύγει ποτέ... πρέπει να έχεις θετική σκέψη ! Όλα θα πάνε καλά!!! 

16/01 ο αντρουλης!!!ααααα!άρα ξέρεις τι εστί Αιγόκερος σε όλο του το μεγαλείο!!!αχαχαχαα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Σα να έπεσε λίγο η θερμοκρασία μετά τη βραδινή βροχή... Η χθεσινή μέρα ήταν μες στο άγχος και την αγωνία για τις περισσότερες από εμάς. Ελπίζω όλες να είστε καλά σήμερα.. Εγώ σήμερα νομίζω νιώθω καλύτερα. Έχω ραντεβού και με το γιατρό στις 17:30 όποτε ελπίζω να ακούσω καλά νέα. Προς το παρόν περιμένω τη μαμά μου και έβαλα τη ρομποτική σκούπα να σκουπίζει.. Μη με βρει και βρώμικη χαχαχαχαχαχα..Σωτηρία συσκευή αυτόν τον καιρό που δεν μπορώ να κάνω πολλά..

Κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά!!!!! Είμαι σίγουρη !!!!! 
Την θέλω αυτή τη σκούπα απεγνωσμένα!!!!!!! Τυχερουλααααααα 

  • Χαχα 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...