Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Papakι είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ σήμερα δεν είμαι καλά...στην αρχή ένιωσα δυσφορία από τη ζέστη,μετά ένιωσα ότι φούσκωσα από το πολύ φαι(μουσακάς) κ ένιωθα στομαχοπονο..Τελικά από το μεσημεράκι μέχρι τώρα έχω πονακια χαμηλά και είμαι μέσα στα νεύρα και στο άγχος...Τι συμβαίνει τώρα πάλι;;;Τι είναι πάλι αυτό;

Κορίτσι μου είσαι ήδη στα μισά , η μήτρα μεγαλώνει πολύ γρήγορα από την 20η εβδομάδα κ μετά & είναι φυσιολογικά τα πονάκια αυτά! Τώρα σε συνδοιασμο με τη ζέστη και με το ότι κ αν τρώμε που δεν χωνεύουμε γρήγορα , δημιουργείται η δυσφορία !!! Ξεκούραση σε δροσερό μέρος και πολλά υγρά!!!

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσια εμένα η δικιά μου μου είπε όχι τα ωμά όπως λένε κ οι υπόλοιπες. Κ θαλασσινά μου είπε άμα τύχει μια στο τόσο. @Alkyoniμου φαίνεται όλοι οι Χανιώτες γιατροί μας βγήκαν αυστηροί 

Κορίτσια μου φούντωσα πάλι!!! Να μου κόψει το σεξ το καταλαβαίνω αλλά το φαι;;; Οι γιατροί εδώ μάλλον είναι άλλης σχολής! Μαρία μου όταν μου είπες ότι τρως άρχισα να αμφιβάλλω για τον εαυτό μου. Λέω μπας κ δεν κατάλαβα καλά; Αλλά βρηκα το διαιτολόγιο κ αυτά τα έχει στα απαγορευμένα. 
Αύριο θα πω του άνδρα μου να με ξαναπάει. Θα φάω θαλασσινά μέχρι να σκάσω 

  • Χαχα 3

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω από ότι βλέπω δύσκολες μέρες για όλες μας. Και εγώ έχω στομάχοπονο έχω φρικάρει με τη ζέστη κ δε σας κρύβω ότι που κ που σκέφτομαι κ βάζω κ τα κλάματα. Πολλά σκαμπανευασματα 

  • Λυπημένη/-ος 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Κορίτσι μου είσαι ήδη στα μισά , η μήτρα μεγαλώνει πολύ γρήγορα από την 20η εβδομάδα κ μετά & είναι φυσιολογικά τα πονάκια αυτά! Τώρα σε συνδοιασμο με τη ζέστη και με το ότι κ αν τρώμε που δεν χωνεύουμε γρήγορα , δημιουργείται η δυσφορία !!! Ξεκούραση σε δροσερό μέρος και πολλά υγρά!!!

Πάντα πηγαίνει ο νους μου στο κακό!!!Δε μπορώ να το διαχειριστώ!Σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι τώρα όταν δεν ειμαι καλά θέλω να κρυφτώ σε μια μαύρη τρύπα από το άγχος μου!!!Λες δλδ να είναι από τη μήτρα;;;Μακάρι...


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Κορίτσια επιστρέψαμε με βαριά καρδιά πίσω :wacko: ο Γιώργος φωνάζει πάμε πίσω στο χωριό ... αλητάκι τρελό εκεί γίνεται!!! 
@MumMaria τυχερουλααααα πρώτη λέξη μαμά;;; Τι συγκινητικό !!!! Εμένα ήταν κακά η πρώτη του λέξη Αχαχαχαχα και μετά μπαμπά!!! Μετά φώναζε Πάι τον σκύλο μας και μετά είπε μαμά !

κοριτσια πονάω υπερβολικά στη μέση μου σήμερα και χαμηλά στην κοιλιά. Έχω πάρει τρια μαγνήσια σήμερα και δεν υπάρχει προοπτική για ξεκούραση ... φεύγει ο άντρας μου για βάρδια βραδινός και εγώ μόνη με τον Ταλιμπάν στο σπίτι... 

Κουραστηκες αγαπημένη μου. Προσπάθησε όσο μπορείς να ξεκουραστείς! 

  • Μου αρέσει 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papakι είπε:

Πάντα πηγαίνει ο νους μου στο κακό!!!Δε μπορώ να το διαχειριστώ!Σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι τώρα όταν δεν ειμαι καλά θέλω να κρυφτώ σε μια μαύρη τρύπα από το άγχος μου!!!Λες δλδ να είναι από τη μήτρα;;;Μακάρι...

Υποτίθεται θα περνούσαν οι τόσες ορμόνες στο δεύτερο τρίμηνο κ θα ήμασταν καλά. Αλλά σιγά... Υπομονή κορίτσια μου

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 said:

Κορίτσια επιστρέψαμε με βαριά καρδιά πίσω :wacko: ο Γιώργος φωνάζει πάμε πίσω στο χωριό ... αλητάκι τρελό εκεί γίνεται!!! 
@MumMaria τυχερουλααααα πρώτη λέξη μαμά;;; Τι συγκινητικό !!!! Εμένα ήταν κακά η πρώτη του λέξη Αχαχαχαχα και μετά μπαμπά!!! Μετά φώναζε Πάι τον σκύλο μας και μετά είπε μαμά !

κοριτσια πονάω υπερβολικά στη μέση μου σήμερα και χαμηλά στην κοιλιά. Έχω πάρει τρια μαγνήσια σήμερα και δεν υπάρχει προοπτική για ξεκούραση ... φεύγει ο άντρας μου για βάρδια βραδινός και εγώ μόνη με τον Ταλιμπάν στο σπίτι... 

Αχ Γιωργακη μου κι εγω θελω να ερθω μαζι σας στο χωριοοοοοοοοοοοο!!!!!

Αχ κοριτσι μου και ολες εσεις που εχετε ηδη παιδακια, οντως δεν εχετε περιθωριο για ξεκουραση...Ο μικρουλης κοιμαται νωρις τουλαχιστον ή εχετε μελλον ακομη; Μολις κοιμηθει κατευθειαν κι εσυ ξαπλα. Περαστικουλια με τη μεσουλα σου.


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Πωπω από ότι βλέπω δύσκολες μέρες για όλες μας. Και εγώ έχω στομάχοπονο έχω φρικάρει με τη ζέστη κ δε σας κρύβω ότι που κ που σκέφτομαι κ βάζω κ τα κλάματα. Πολλά σκαμπανευασματα 

Τι σκέφτεσαι κορίτσι μου; Καλά είναι και οι ορμόνες σου  ! Όλα είναι καλά !!! Σκέψου πως αύριο είναι μια άλλη μέρα και θα είσαι καλύτερα σίγουρα!!! Κάνε ένα ντουζακι και χάιδεψε την κοιλιτσα σου !!! Εγώ περνούσα ώρες μέσα στο ντους χιχιχιχιχι εκεί μιλούσα στον μικρό με τις ώρες χωρίς να με βλέπεις κάποιος και να λέει «τι λέει αυτή η τρελή»

  • Χαχα 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Τι σκέφτεσαι κορίτσι μου; Καλά είναι και οι ορμόνες σου  ! Όλα είναι καλά !!! Σκέψου πως αύριο είναι μια άλλη μέρα και θα είσαι καλύτερα σίγουρα!!! Κάνε ένα ντουζακι και χάιδεψε την κοιλιτσα σου !!! Εγώ περνούσα ώρες μέσα στο ντους χιχιχιχιχι εκεί μιλούσα στον μικρό με τις ώρες χωρίς να με βλέπεις κάποιος και να λέει «τι λέει αυτή η τρελή»

Σκέφτομαι αυτο το εύρημα. Κ λέω γιατί?  Γιατί να μην υπήρχε καθόλου?  Τι να πω είμαι υπερβολική?  Ίσως. Το πρωί μέσα στην αισιοδοξία κ τώρα... 

  • Λυπημένη/-ος 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Τι σκέφτεσαι κορίτσι μου; Καλά είναι και οι ορμόνες σου  ! Όλα είναι καλά !!! Σκέψου πως αύριο είναι μια άλλη μέρα και θα είσαι καλύτερα σίγουρα!!! Κάνε ένα ντουζακι και χάιδεψε την κοιλιτσα σου !!! Εγώ περνούσα ώρες μέσα στο ντους χιχιχιχιχι εκεί μιλούσα στον μικρό με τις ώρες χωρίς να με βλέπεις κάποιος και να λέει «τι λέει αυτή η τρελή»

Εγω μένω ξαπλωμένη και κλαίω τη μοίρα μου...Έχω τρελαθει μωρέ...Μακάρι αύριο να είναι μια χαρά...Μακάρι...

  • Μου αρέσει 2

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Αχ Γιωργακη μου κι εγω θελω να ερθω μαζι σας στο χωριοοοοοοοοοοοο!!!!!

Αχ κοριτσι μου και ολες εσεις που εχετε ηδη παιδακια, οντως δεν εχετε περιθωριο για ξεκουραση...Ο μικρουλης κοιμαται νωρις τουλαχιστον ή εχετε μελλον ακομη; Μολις κοιμηθει κατευθειαν κι εσυ ξαπλα. Περαστικουλια με τη μεσουλα σου.

Αυτό ΕινΑι το κακό ... κοινηθηκε 2 ώρες στο ταξίδι της επιστροφής... καήκαμε κ απόψε μετά τις 12 τον βλέπω ... και άντε το πρωί 6:30 να σηκωθώ να τον πάω σχολείο να πάω για δουλειά ... ξανά κουράστηκα ...

  • Λυπημένη/-ος 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι said:

Κορίτσι μου κι εγώ σήμερα δεν είμαι καλά...στην αρχή ένιωσα δυσφορία από τη ζέστη,μετά ένιωσα ότι φούσκωσα από το πολύ φαι(μουσακάς) κ ένιωθα στομαχοπονο..Τελικά από το μεσημεράκι μέχρι τώρα έχω πονακια χαμηλά και είμαι μέσα στα νεύρα και στο άγχος...Τι συμβαίνει τώρα πάλι;;;Τι είναι πάλι αυτό;

Παπακι μου ομορφο κι εγω εχω τετοια πονακια συνεχεια! Και ξεκινησαν εντονα οταν ημουν σαν κι εσενα, 20+ κατι! Μεγαλωνει η μητρα και ισως πιεζει και η μπεμπα σου με το κεφαλι της καπου! Εγω οταν ειδα τοτε στον υπερηχο πώς ειχε στριμωχτει ο μικρος λεω οκ καλα παμε!!! Μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου ομορφο, εμενα η γιατρος επι λεξει στο πρωτο ραντεβου μας ειχε πει οτι απο δω και περα πονακια θα με συντροφευουν!

Με το φαγητο παλι πολυ συνηθισμενο!!! Νομιζω τωρα ολες εχουμε αλλη αντοχη στο φαγητο, γιατι η μητρα μεγαλωνει και σπρωχνει τα οργανα!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Σκέφτομαι αυτο το εύρημα. Κ λέω γιατί?  Γιατί να μην υπήρχε καθόλου?  Τι να πω είμαι υπερβολική?  Ίσως. Το πρωί μέσα στην αισιοδοξία κ τώρα... 

Βρε κορίτσια πως συμπάσχουμε η μία με την άλλη;;;Αλήθεια θα μας βγει η ψυχή μέχρι να τα πάρουμε αγκαλια!Θεε μου κάνε όλα τα μωράκια να είναι γεμάτα από ενέργεια,υγεία και χαρά!!!

  • Μου αρέσει 2

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Πάντα πηγαίνει ο νους μου στο κακό!!!Δε μπορώ να το διαχειριστώ!Σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι τώρα όταν δεν ειμαι καλά θέλω να κρυφτώ σε μια μαύρη τρύπα από το άγχος μου!!!Λες δλδ να είναι από τη μήτρα;;;Μακάρι...

Σε νιώθω ούτε εγώ περίμενα ότι θα είμαι έτσι. Όταν κάνω μαύρες σκέψεις νιώθω να είμαι σε φυλακή αλήθεια. Βασικά πάνω που πήγα να ηρεμισω έγινε αυτό χθες. Μεταξύ μας δε θα ηρεμιαουμε μέχρι το τοκετό. Αλλά νιώθω τύψεις γιατί θα περάσει ο καιρός κ δε θα το χαρούμε όπως πρέπει 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου ομορφα, γραφω σε ολες μαζι γιατι βλεπω προσωπακια κατσουφιασμενα!

Καταρχην @Gogo1994οτι και να σου πουν σαν υποψια για το παιδακι σου εννοειται σε επηρεαζει! Αλλα απο φω και περα πρεπει να το συνηθισουμε! Θα παει σχολειο, θα πει η δασκαλα ειναι λιγο πιο πισω στα μαθηματικα (τα αγαπημενα σου χιχιχιχ) πανικος εμεις!!!! Εγω πιστευω ειναι οι ορμονες κοριτσακι μου ομορφο! Καταρχην δεν τον νιωθεις να βαραει μεσα στην κοιλιτσα σου; Ζωηρος ζωηρος ειναι!!!! Και γοης!!! Και μερακλης, θελει να τρωει γαμοπιλαφα!! Βαλε μουσικουλα και κανε εινονα τη φατσουλα του! Σκεψου να τον εχεις αγκαλιτσα, να του τραγουδας (ελπιζω να εισαι καλυτερη απο μενα σε αυτο χαχαχα πιο φαλτσα πεθαινεις), να τον μαθαινεις να μιλαει, να ζωγραφιζει! Ειναι ενα γερο πανεμορφο αγορακι!

@Papakιμου ομορφο, λογικο να εχεις αγωνια. Εδωσες κι εσυ αγωνα να φτασεις εδω και δυστυχως εχει αφησει αυτο πληγουλα. Αλλα η μπεμπα σου ειναι μα χαρα, την τσεκαρετε και συχνα πυκνα!!! Χαιδεψε κι εσυ την κοιλιτσα σου την ομορφη και κανε ευχαριστες σκεψεις! Πας και συχνα στο γιατρο σου και ολα τα βρισκει τελεια! Μη μου αγχωνεσαι, τελειωσε το βασανο θα γινεις μανουλα πιστεψε το!!!

@Alkyoniμου μα να σου κοψει το φαι; Ε αυτο και αν ειναι δραμα χαχαχαχαχα!!!! Κοιτα εγω λεω κανε λιγο οτι λεει και στο επιμενο ραντεβου πες του "θελω χταποδι μπορω να φαω" 'η παρε τον ενα τηλ τελοσπαντων αυριο! Δεν θα σου πει οχι, απλα για να εισαι τυπικη! Ναι, ημουν φυτακλας μαθητρια δεν ξερω αν φαινεται χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...