Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια μου, εχω την Τεταρτη την καμπυλη ζαχαρου. Χτες εφαγα 2 μπαλες παγωτο στην εξοδο και σκεφτηκα μολις τωρα οτι ισως δεν επρεπε...Διαβασα βεβαια να μην κανουμε καποια διατροφη πριν την καμπυλη, να τρωμε οπως τρωγαμε. Αλλα εγω παγωτο πχ δεν τρωω συχνα, μια φορα τις δυο βδομαδες. Ξερει καμια περισσοτερες λεπτομερεις για την προετοιμασια πριν την καμπυλη; Μου ειπε η γιατρος απλα να ειμαι νηστικη και την προηγουμενη να μη φαω γλυκο.

Κ εγω οταν την ειχα κανει αυτο μου ειχε πει ο γιατρος...νηστικη το πρωι κ την προηγουμενη μερα οχι γλυκο...οποτε μην αγχωνεσαι για το παγωτακι....

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη said:

Κοριτσια μου, εχω την Τεταρτη την καμπυλη ζαχαρου. Χτες εφαγα 2 μπαλες παγωτο στην εξοδο και σκεφτηκα μολις τωρα οτι ισως δεν επρεπε...Διαβασα βεβαια να μην κανουμε καποια διατροφη πριν την καμπυλη, να τρωμε οπως τρωγαμε. Αλλα εγω παγωτο πχ δεν τρωω συχνα, μια φορα τις δυο βδομαδες. Ξερει καμια περισσοτερες λεπτομερεις για την προετοιμασια πριν την καμπυλη; Μου ειπε η γιατρος απλα να ειμαι νηστικη και την προηγουμενη να μη φαω γλυκο.

Δεν ξέρω κ πολλά πράγματα αλλά η λογική μου λέει ότι ισως να πρέπει να φάμε κ κάτι παραπάνω έτσι ώστε αν υπάρχει κανένα θέμα να το δείξει η καμπύλη ζαχαρου. Ακόμα κ έτσι να μην είναι μέχρι την Τετάρτη δεν νομιζω να δείξει κάτι τη γεγονός ότι έφαγες παγωτάκι. Κάτσε να δούμε τι θα μας πουν κ τα αλλά κορίτσια μας. Φαντάζομαι θα ξέρουν κάτι παραπάνω 

  • Μου αρέσει 1

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες μου φιλενάδες! Ελπίζω όλες να είσαστε μια χαρά! Εμείς ευτυχώς ήρθαμε για μπανάκι κ τώρα είμαστε σε μια ψαροταβέρνα. 
@Gogo1994 μου είμαστε στο Μαραθι κ μετά θα πάμε στην Κουκουβάγια για γλυκάκι. Άντε ελάτε!!! Χαίρομαι που επιτέλους λειτούργησε το έντερο. Είδες που ο ανδρουλης βρήκε τη λύση στο πρόβλημα; 
Έχει δίκιο η @Υβόννη μας. Όλο κ κάπου θα συναντηθούμε στο μέλλον. Μπορεί κ να γίνουμε συμπεθερες...που ξερεις...

Ειρήνη μου με την προγεστερονη κ το μαγνήσιο θέλω να πιστεύω ότι είμαστε καλυμμένες. Το μωράκι θα είναι που μεγαλώνει κ αλλάζει θέση. Ρωτά όμως κ τον γιατρός σου!

@MumMaria λιώνω με τον γιο σου!!! Τρελαίνομαι να ακούω λεξούλες από τα γλυκα τους στοματακια! Θέλω να πιστεύω ότι η πρώτη λέξη που είπε είναι ΜΑΜΑ!!!

@Υβόννη μου γέλασα πολύ! Μα καλά δεν είδαν την γλυκιά μας  εγκυουλα;;; Εγώ πιστεύω ότι σε είδαν αγαπημένη μου αλλά δεν είναι κ τόσο ευγενικοί που να σου παραχωρήσουν την θέση τους! 

Καλο μπανάκι κοριτσάκι μου!!! Μια υπέροχη Κυριακή εύχομαι!!

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες μου φιλενάδες! Ελπίζω όλες να είσαστε μια χαρά! Εμείς ευτυχώς ήρθαμε για μπανάκι κ τώρα είμαστε σε μια ψαροταβέρνα. 
@Gogo1994 μου είμαστε στο Μαραθι κ μετά θα πάμε στην Κουκουβάγια για γλυκάκι. Άντε ελάτε!!! Χαίρομαι που επιτέλους λειτούργησε το έντερο. Είδες που ο ανδρουλης βρήκε τη λύση στο πρόβλημα; 
Έχει δίκιο η @Υβόννη μας. Όλο κ κάπου θα συναντηθούμε στο μέλλον. Μπορεί κ να γίνουμε συμπεθερες...που ξερεις...

Ειρήνη μου με την προγεστερονη κ το μαγνήσιο θέλω να πιστεύω ότι είμαστε καλυμμένες. Το μωράκι θα είναι που μεγαλώνει κ αλλάζει θέση. Ρωτά όμως κ τον γιατρός σου!

@MumMaria λιώνω με τον γιο σου!!! Τρελαίνομαι να ακούω λεξούλες από τα γλυκα τους στοματακια! Θέλω να πιστεύω ότι η πρώτη λέξη που είπε είναι ΜΑΜΑ!!!

@Υβόννη μου γέλασα πολύ! Μα καλά δεν είδαν την γλυκιά μας  εγκυουλα;;; Εγώ πιστεύω ότι σε είδαν αγαπημένη μου αλλά δεν είναι κ τόσο ευγενικοί που να σου παραχωρήσουν την θέση τους! 

Ααα ωραίο πρόγραμμα βγάλατε κ εσείς. Λοιπόν πρέπει να το κανονίσουμε εμειςςς

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

@Υβόννη μου , η μαμά μου θα είναι αυτό που λένε “του παιδιού μου το παιδί είναι δυο φορές παιδί μου»..

οποια κοπέλα έχει κ άλλες ιδέες τι θα χρειαστούμε ας ξεκινήσει να μας ενημερώνει..

ρωτησα κ πως θα το σκεπάζουμε..δλδ κουβέρτα ή παπλωματάκι..μου είπαν παντού για κουβερτούλα .παπλωματακι βαζουμε αφού γίνουν ενός έτους..

επισης διάβαζα σχετικά με αυτά τα μουσικά μομπιλο που βαζουμε πάνω από τις κούνιες κ βγάζουν άσπρο φως η μπλε κ ήχους!το φως που βγάζουν λέει μειώνει την παραγωγή μελατονινης στα μωράκια κάτι που τους χρειάζεται για να μπουν στη φάση του ύπνου κ να είναι όσο πιο συνεχής γίνεται..τώρα τι να σας πω..ξαφνιάστηκα γιατί ξέρω ότι παρά πολλοί γονείς τα αγοράζουν 

 

Σουσαμακι μου κι εμείς πήραμε μομπιλε,αλλά πάντα χαζεύε με αυτό κ ποτέ δεν κοιμόταν.ο δικός μας θέλει απόλυτη ησυχία κ σκοτάδι,τι να πεις;;είναι κ λίγο στο παιδί.ελπιζω στην μικρή να βολεψει περισσοτερο;)

Πάπλωμα μετά το έτος σίγουρα κ επίσης να σου πω ότι έγω έχω κάνα δυο λεπτές κουβερτουλες για το καρότσι κ την βόλτα αλλά το βράδυ από πολύ μωρό μας βολεύουν οι υπνοσακοι γιατί ξεσκεπάζεται από νεογέννητο.γυρνουσε,σήκωνε πόδι κ δεν μπορείς να έχεις τον νου σου συνέχεια.ακομα κ τώρα που είναι καλοκαιράκι,τον κοιμιζουμε μόνο με παμπερς αλλά του έχουμε πάρει δύο υπνοσακους που είναι αμανικοι κ λεπτοί σαν σεντόνι.κ είναι τέλεια ο μικρός,κάνει κ τις σβούρες του αλλά είναι πάντα σκεπασμενος;)

Just now, Υβόννη είπε:

Εδω στο εξωτερικο εχουν τους λεγομενους υπνοσακους για τον υπνο...Θα ρωτησω ομως τη μαια μου να μου πει λεπτομερειες. Ουτε εγω το ηξερα αυτο με τα μομπιλο...

Εμάς το μόνο που χρειάζεται συμπεθέρα είναι τα πανακια του ύπνου, ή αλλιώς αν θες να τα γκουγκλαρεις είναι τα 'πανακια της παρηγοριας'.αυυα έχει αγκαλιτσα κ κοιμάται στο πι κ φι.

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια μου, εχω την Τεταρτη την καμπυλη ζαχαρου. Χτες εφαγα 2 μπαλες παγωτο στην εξοδο και σκεφτηκα μολις τωρα οτι ισως δεν επρεπε...Διαβασα βεβαια να μην κανουμε καποια διατροφη πριν την καμπυλη, να τρωμε οπως τρωγαμε. Αλλα εγω παγωτο πχ δεν τρωω συχνα, μια φορα τις δυο βδομαδες. Ξερει καμια περισσοτερες λεπτομερεις για την προετοιμασια πριν την καμπυλη; Μου ειπε η γιατρος απλα να ειμαι νηστικη και την προηγουμενη να μη φαω γλυκο.

Ακριβώς αυτό.μην κάνεις καμιά διατροφή.απλα ένα 8ωρο πριν νηστική.δεν θα επηρεάσει το αποτέλεσμα το παγωτό,μην φοβάσαι.γενικα εμένα ο γιατρός μου είπε ότι για να δείξει παθολογική η καμπύλη,αυτό σημαίνει ότι ο πλακούντας είναι παθολογικός(για να μην παρεξηγηθω,ο πλακούντας λειτουργεί όπως πρέπει ,απλά δίνει διαβήτη κύησης) κ ότι από κει προέρχεται το ζάχαρο της εγκυμοσύνης.οσο κ να προσέχεις κ μια βδομάδα πριν,αν είναι να δείξει ,δεν το γλιτώνεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Geo81 said:

Για την κουβέρτα σωστά στο είπαν, πάπλωμα εμείς βάλαμε στα δυο χρόνια στον μικρό! Και οι υπνόσακοι είναι παρά πολύ καλή λύση ειδικά που τα μωράκια ξεσκεπάζονται συνέχεια μετά το τετράμηνο!

Εδώ οι οδηγίες τις ενδοκρινολόγου μου ήταν 3 μέρες πριν την εξέταση να τρως ρυζάκι μακαρόνια κ πατάτες , ώστε αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος να δείξει... τα παγωτά ισα ίσα ανεβάζουν πρόσκαιρα το ζαχαρο κ μετά κάνουν και υπογλυκαιμία ! Γενικά αν είναι να έχεις θα δείξει! Ότι διατροφή κ να κανεις! Και συνήθως ο διαβήτης κύησης έχει να κάνει ξέρω με τι εκκρίσεις του πλακούντα γι αυτό κ μετά τη γεννα φεύγει στο 90% των περιπτώσεων.

Ευχαριστω κοριτσακι μου! Να σου πω εμενα με τρομαζει πιο πολυ μηπως εχω και δε δειξει! Επειδη εχω αντισταση στην ινσουλινη, εχω μια εγνοια γενικως. Προφανως οτι βγει αντιμετωπιζεται, αλλα να μην κανω καμια κοτσανα ανησυχω και βγει λαθος το αποτελεσμα!! Ευχαριστω πολυ πολυ παντως για τις πληροφοριες!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια μου, εχω την Τεταρτη την καμπυλη ζαχαρου. Χτες εφαγα 2 μπαλες παγωτο στην εξοδο και σκεφτηκα μολις τωρα οτι ισως δεν επρεπε...Διαβασα βεβαια να μην κανουμε καποια διατροφη πριν την καμπυλη, να τρωμε οπως τρωγαμε. Αλλα εγω παγωτο πχ δεν τρωω συχνα, μια φορα τις δυο βδομαδες. Ξερει καμια περισσοτερες λεπτομερεις για την προετοιμασια πριν την καμπυλη; Μου ειπε η γιατρος απλα να ειμαι νηστικη και την προηγουμενη να μη φαω γλυκο.

Βασικά τώρα είδα ότι σε κατατοπισε η @Geo81 :grin:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni said:

Καλησπέρα αγαπημένες μου φιλενάδες! Ελπίζω όλες να είσαστε μια χαρά! Εμείς ευτυχώς ήρθαμε για μπανάκι κ τώρα είμαστε σε μια ψαροταβέρνα. 
@Gogo1994 μου είμαστε στο Μαραθι κ μετά θα πάμε στην Κουκουβάγια για γλυκάκι. Άντε ελάτε!!! Χαίρομαι που επιτέλους λειτούργησε το έντερο. Είδες που ο ανδρουλης βρήκε τη λύση στο πρόβλημα; 
Έχει δίκιο η @Υβόννη μας. Όλο κ κάπου θα συναντηθούμε στο μέλλον. Μπορεί κ να γίνουμε συμπεθερες...που ξερεις...

Ειρήνη μου με την προγεστερονη κ το μαγνήσιο θέλω να πιστεύω ότι είμαστε καλυμμένες. Το μωράκι θα είναι που μεγαλώνει κ αλλάζει θέση. Ρωτά όμως κ τον γιατρός σου!

@MumMaria λιώνω με τον γιο σου!!! Τρελαίνομαι να ακούω λεξούλες από τα γλυκα τους στοματακια! Θέλω να πιστεύω ότι η πρώτη λέξη που είπε είναι ΜΑΜΑ!!!

@Υβόννη μου γέλασα πολύ! Μα καλά δεν είδαν την γλυκιά μας  εγκυουλα;;; Εγώ πιστεύω ότι σε είδαν αγαπημένη μου αλλά δεν είναι κ τόσο ευγενικοί που να σου παραχωρήσουν την θέση τους! 

Αλκυονη μου εχω παει και εγω στο Μαραθι!!!!! Να περνατε τελεια ευχομαι κοριτσακι μου και να κανεις και καμια βουτια για μενα!

Λες οι Γερμαναραδες να ειναι απλα αγενεις; Μη τους φαω τη μπαγκετα; Χαχαχαχα!!! Κοιτα η αληθεια ειναι επειδη ειμαι και ζουμπουρλη, αν δεν με ηξερε καποιος απο πριν, ενταξει δεν κανει και κραυγαλεο μπαμ! Αλλα τί να κανω; Να παω να παρω μπλουζακια Ich bin schwanger (το εγραψα και Γερμανικα χαχαχα, σαν βρισια ακουγεται) και με βελακι να δειχνω την κοιλια μου; Χαχαχαχα

  • Χαχα 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alkyoni είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες μου φιλενάδες! Ελπίζω όλες να είσαστε μια χαρά! Εμείς ευτυχώς ήρθαμε για μπανάκι κ τώρα είμαστε σε μια ψαροταβέρνα. 
@Gogo1994 μου είμαστε στο Μαραθι κ μετά θα πάμε στην Κουκουβάγια για γλυκάκι. Άντε ελάτε!!! Χαίρομαι που επιτέλους λειτούργησε το έντερο. Είδες που ο ανδρουλης βρήκε τη λύση στο πρόβλημα; 
Έχει δίκιο η @Υβόννη μας. Όλο κ κάπου θα συναντηθούμε στο μέλλον. Μπορεί κ να γίνουμε συμπεθερες...που ξερεις...

Ειρήνη μου με την προγεστερονη κ το μαγνήσιο θέλω να πιστεύω ότι είμαστε καλυμμένες. Το μωράκι θα είναι που μεγαλώνει κ αλλάζει θέση. Ρωτά όμως κ τον γιατρός σου!

@MumMaria λιώνω με τον γιο σου!!! Τρελαίνομαι να ακούω λεξούλες από τα γλυκα τους στοματακια! Θέλω να πιστεύω ότι η πρώτη λέξη που είπε είναι ΜΑΜΑ!!!

@Υβόννη μου γέλασα πολύ! Μα καλά δεν είδαν την γλυκιά μας  εγκυουλα;;; Εγώ πιστεύω ότι σε είδαν αγαπημένη μου αλλά δεν είναι κ τόσο ευγενικοί που να σου παραχωρήσουν την θέση τους! 

Αχ τι ωραία Αλκυόνη!!!πες μας τι παραγγείλατε να μας τρέξουν λίγο τα σαλια:grin:

Εμείς γυρίσαμε πίσω το μεσημερι,μας έβρεξε καλά..πριν λίγο τελειώσαμε τα φασολάκια μας ,να αποτοξινωθουμε κ λίγο γιατί Γιάννενα μόνο κρέας τρώγαμε!χαχααχα!

Όντως μαμά ήταν η πρώτη του κουβεντα:-D :xβέβαια κοιτούσε άλλου νταλου αλλά την είπε!!!περιμένω την πρώτη του συνειδητή κουβέντα εγώ!!!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Αργησα λίγο να μπω σήμερα αλλά είχα τη μαμά μου απ το πρωί εδώ παρεούλα. Ξύπνησα ήρεμη η αλήθεια είναι αλλά επειδή το μεσημέρι είχα έντονο πόνο περιόδου κει χαμηλά στη μέση, επικοινώνησα με το γιατρό μου. Θα πάω αύριο απόγευμα να με δει και για σήμερα μου ειπε να μείνω ξάπλα. 
Ξερω ότι πολλά μπορεί να είναι στο μυαλό μου, αλλά για καλό και για κακό ας ξαναπάω.


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MumMaria said:

Σουσαμακι μου κι εμείς πήραμε μομπιλε,αλλά πάντα χαζεύε με αυτό κ ποτέ δεν κοιμόταν.ο δικός μας θέλει απόλυτη ησυχία κ σκοτάδι,τι να πεις;;είναι κ λίγο στο παιδί.ελπιζω στην μικρή να βολεψει περισσοτερο;)

Πάπλωμα μετά το έτος σίγουρα κ επίσης να σου πω ότι έγω έχω κάνα δυο λεπτές κουβερτουλες για το καρότσι κ την βόλτα αλλά το βράδυ από πολύ μωρό μας βολεύουν οι υπνοσακοι γιατί ξεσκεπάζεται από νεογέννητο.γυρνουσε,σήκωνε πόδι κ δεν μπορείς να έχεις τον νου σου συνέχεια.ακομα κ τώρα που είναι καλοκαιράκι,τον κοιμιζουμε μόνο με παμπερς αλλά του έχουμε πάρει δύο υπνοσακους που είναι αμανικοι κ λεπτοί σαν σεντόνι.κ είναι τέλεια ο μικρός,κάνει κ τις σβούρες του αλλά είναι πάντα σκεπασμενος;)

Εμάς το μόνο που χρειάζεται συμπεθέρα είναι τα πανακια του ύπνου, ή αλλιώς αν θες να τα γκουγκλαρεις είναι τα 'πανακια της παρηγοριας'.αυυα έχει αγκαλιτσα κ κοιμάται στο πι κ φι.

Ακριβώς αυτό.μην κάνεις καμιά διατροφή.απλα ένα 8ωρο πριν νηστική.δεν θα επηρεάσει το αποτέλεσμα το παγωτό,μην φοβάσαι.γενικα εμένα ο γιατρός μου είπε ότι για να δείξει παθολογική η καμπύλη,αυτό σημαίνει ότι ο πλακούντας είναι παθολογικός(για να μην παρεξηγηθω,ο πλακούντας λειτουργεί όπως πρέπει ,απλά δίνει διαβήτη κύησης) κ ότι από κει προέρχεται το ζάχαρο της εγκυμοσύνης.οσο κ να προσέχεις κ μια βδομάδα πριν,αν είναι να δείξει ,δεν το γλιτώνεις.

Συμπεθερα αυτα τα πανακια στη Γαλλια τα λενε ντουντου!!! Ειχα παρει δωρο στην κορη του καθηγητη μου!!!! Αχ τα ειχα ξεχασει!!! Παντως κι εγω υπνοσακο λεω να παρω αντι κουβερτουλα, γιατι αλλιως το ξερω οτι θα τσεκαρω καθε ενα λεπτο μην ξεσκεπαστηκε το σπλαχνο μου! Ποσο πιο Ελληνιδα μανα; Πειτε μου ποσο;;;

Ευχαριστω Μαρακι μου κι εσενα για τις συμβουλες! Εχω μια μικρη αγωνια να δω τί θα δειξει να σου πω, αλλα οτι και να ειναι εσυ το ξερεις οτι με πειθαρχια λυνεται! Αυτη την αντισταση που εχω στην ινσουλινη λιγο φοβαμαι, αλλα η γιατρος ειπε να μην κανω σεναρια και θα δουμε πώς θα παει και αναλογως το συζηταμε!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αλκυονη μου εχω παει και εγω στο Μαραθι!!!!! Να περνατε τελεια ευχομαι κοριτσακι μου και να κανεις και καμια βουτια για μενα!

Λες οι Γερμαναραδες να ειναι απλα αγενεις; Μη τους φαω τη μπαγκετα; Χαχαχαχα!!! Κοιτα η αληθεια ειναι επειδη ειμαι και ζουμπουρλη, αν δεν με ηξερε καποιος απο πριν, ενταξει δεν κανει και κραυγαλεο μπαμ! Αλλα τί να κανω; Να παω να παρω μπλουζακια Ich bin schwanger (το εγραψα και Γερμανικα χαχαχα, σαν βρισια ακουγεται) και με βελακι να δειχνω την κοιλια μου; Χαχαχαχα

Ναι πάρε πάρε!!!!πλάκα έχουν αυτά!αχαχαχαχα

Just now, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Αργησα λίγο να μπω σήμερα αλλά είχα τη μαμά μου απ το πρωί εδώ παρεούλα. Ξύπνησα ήρεμη η αλήθεια είναι αλλά επειδή το μεσημέρι είχα έντονο πόνο περιόδου κει χαμηλά στη μέση, επικοινώνησα με το γιατρό μου. Θα πάω αύριο απόγευμα να με δει και για σήμερα μου ειπε να μείνω ξάπλα. 
Ξερω ότι πολλά μπορεί να είναι στο μυαλό μου, αλλά για καλό και για κακό ας ξαναπάω.

Αν σε κάνει να ηρεμήσεις κορίτσι μου,πολύ καλά θα κάνεις κ θα πας.κι εγώ αυτό θα εκανα:-P

Just now, Υβόννη είπε:

Συμπεθερα αυτα τα πανακια στη Γαλλια τα λενε ντουντου!!! Ειχα παρει δωρο στην κορη του καθηγητη μου!!!! Αχ τα ειχα ξεχασει!!! Παντως κι εγω υπνοσακο λεω να παρω αντι κουβερτουλα, γιατι αλλιως το ξερω οτι θα τσεκαρω καθε ενα λεπτο μην ξεσκεπαστηκε το σπλαχνο μου! Ποσο πιο Ελληνιδα μανα; Πειτε μου ποσο;;;

Ευχαριστω Μαρακι μου κι εσενα για τις συμβουλες! Εχω μια μικρη αγωνια να δω τί θα δειξει να σου πω, αλλα οτι και να ειναι εσυ το ξερεις οτι με πειθαρχια λυνεται! Αυτη την αντισταση που εχω στην ινσουλινη λιγο φοβαμαι, αλλα η γιατρος ειπε να μην κανω σεναρια και θα δουμε πώς θα παει και αναλογως το συζηταμε!

Καλά στα λέει η γιατρός σου,μου αρέσει!!!κ διαβήτη να έχεις,δεν είναι τίποτα,να ξέρεις.εισαι στρατιώτης εσύ,με λίγη πιο αυστηρή διατροφή κ όλα θα είναι τελεια αλλά μην το σκέφτεσαι άδικα από τώρα..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 said:

Γεια σας κορίτσια!!!

Αργησα λίγο να μπω σήμερα αλλά είχα τη μαμά μου απ το πρωί εδώ παρεούλα. Ξύπνησα ήρεμη η αλήθεια είναι αλλά επειδή το μεσημέρι είχα έντονο πόνο περιόδου κει χαμηλά στη μέση, επικοινώνησα με το γιατρό μου. Θα πάω αύριο απόγευμα να με δει και για σήμερα μου ειπε να μείνω ξάπλα. 
Ξερω ότι πολλά μπορεί να είναι στο μυαλό μου, αλλά για καλό και για κακό ας ξαναπάω.

Καλως το το κοριτσακι μας! Αχ ποσο ζηλευω που ησουν με τη μανουλα σου! Υπεροχο το πρωινο σου λοιπον!

Καλα κανεις κοριτσι μου, παντα ρωταμε το γιατρο μας! Αν τωρα ο γιατρος τα πει οκ και εμες συνεχιζουμε τα σεναρια μας, οκ ναι να βαλουμε φρενο. Αλλα γι'αυτο εχουμε το γιατρο! Αν δεν τον πρηξουμε και λιγο δεν γινεται! Ηξερε και αυτος οταν εγινε γυναικολογος οτι εχει να κανει με γυναικες και με ορμονες! Ειναι προετοιμασμενος χαχαχαχαχα!!!! Ολα καλα θα ιενια θα το δεις! Μεγαλωνει το μικρακι σου, εμεινες κι εσυ ξαπλα ε λιγο θελεις και εσυ και το σωμα σου προσαρμογη! Θα περιμενουμε τα νεακια σου!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!η πανσέληνος μαλλον φταίει ,,,δεν εξηγείται !!!απο το πρωί κ εγώ μέσα στο αγχος!!!Οπου είπα φτανει !!ευχομαι να έχετε μια Όμορφη Κυριακή !!

Just now, demifilol είπε:

Καλησπερα !!!η πανσέληνος μαλλον φταίει ,,,δεν εξηγείται !!!απο το πρωί κ εγώ μέσα στο αγχος!!!Οπου είπα φτανει !!ευχομαι να έχετε μια Όμορφη Κυριακή !!

@Υβόννη Κοπέλα μ δεν θα γίνει κανένα λάθος στην καμπύλη ,,,ότι είναι να βγει θα βγει !!!Εστιασε στα όμορφα ,κ ξεχνα την ινσουλίνη !!

Just now, MumMaria είπε:

Αχ τι ωραία Αλκυόνη!!!πες μας τι παραγγείλατε να μας τρέξουν λίγο τα σαλια:grin:

Εμείς γυρίσαμε πίσω το μεσημερι,μας έβρεξε καλά..πριν λίγο τελειώσαμε τα φασολάκια μας ,να αποτοξινωθουμε κ λίγο γιατί Γιάννενα μόνο κρέας τρώγαμε!χαχααχα!

Όντως μαμά ήταν η πρώτη του κουβεντα:-D :xβέβαια κοιτούσε άλλου νταλου αλλά την είπε!!!περιμένω την πρώτη του συνειδητή κουβέντα εγώ!!!:x

Ο γαμπρουλης μου ο γλυκός θα μιλήσει όταν θελήσει !!!Μιαμ μιαμ τα φασολάκια !!!καλη ξεκουραση να έχετε !!!

Just now, Alkyoni είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες μου φιλενάδες! Ελπίζω όλες να είσαστε μια χαρά! Εμείς ευτυχώς ήρθαμε για μπανάκι κ τώρα είμαστε σε μια ψαροταβέρνα. 
@Gogo1994 μου είμαστε στο Μαραθι κ μετά θα πάμε στην Κουκουβάγια για γλυκάκι. Άντε ελάτε!!! Χαίρομαι που επιτέλους λειτούργησε το έντερο. Είδες που ο ανδρουλης βρήκε τη λύση στο πρόβλημα; 
Έχει δίκιο η @Υβόννη μας. Όλο κ κάπου θα συναντηθούμε στο μέλλον. Μπορεί κ να γίνουμε συμπεθερες...που ξερεις...

Ειρήνη μου με την προγεστερονη κ το μαγνήσιο θέλω να πιστεύω ότι είμαστε καλυμμένες. Το μωράκι θα είναι που μεγαλώνει κ αλλάζει θέση. Ρωτά όμως κ τον γιατρός σου!

@MumMaria λιώνω με τον γιο σου!!! Τρελαίνομαι να ακούω λεξούλες από τα γλυκα τους στοματακια! Θέλω να πιστεύω ότι η πρώτη λέξη που είπε είναι ΜΑΜΑ!!!

@Υβόννη μου γέλασα πολύ! Μα καλά δεν είδαν την γλυκιά μας  εγκυουλα;;; Εγώ πιστεύω ότι σε είδαν αγαπημένη μου αλλά δεν είναι κ τόσο ευγενικοί που να σου παραχωρήσουν την θέση τους! 

Καλα να περάσετε Αλκυόνη μου !!να φας να το ευχαριστηθείς !!!

@Gogo1994 Χαιρομαι που όντως λειτούργησε το κόλπο !ευχομαι να μην σου ξανασυμβεί !!

@Geo81 γυρίσατε η ακόμα κάνει μπάνιο ο μικρούλης σας ;;;

πρίν από 14 λεπτά , Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...εγω χτες εστειλα τον αντρουλη μου για μπυρες να ξεσκασει λιγο γιατι η αληθεια ειναι τον εχω πρηξει...βεβαια μολις καθησε στο μαγαζι παρηγγειλε μια μεριδα για μενα κ μου εφερε κατευθειαν να φαω κοτοπουλο με φιλαδελφεια κ ριζακι..ηρθε κ η αδερφη μου κ μου εφερε γαλαζια θηκη για το κινητο επειδη εχουμε αγορακι..χαχαχαχα...στο τελος την εβαλα να μου φτιαξει κ αυτη λιγο ρυζι γιατι δεν παλευεται αυτη η πεινα...ειδικα τις βραδινες ωρες...

Πολύ γλυκός ο αντρουλης σου !!αλλα κ η αδερφή που σ μαγειρέψε!!Φαε τωρα που μπορείς !!!

Just now, Eirini1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!

Αργησα λίγο να μπω σήμερα αλλά είχα τη μαμά μου απ το πρωί εδώ παρεούλα. Ξύπνησα ήρεμη η αλήθεια είναι αλλά επειδή το μεσημέρι είχα έντονο πόνο περιόδου κει χαμηλά στη μέση, επικοινώνησα με το γιατρό μου. Θα πάω αύριο απόγευμα να με δει και για σήμερα μου ειπε να μείνω ξάπλα. 
Ξερω ότι πολλά μπορεί να είναι στο μυαλό μου, αλλά για καλό και για κακό ας ξαναπάω.

Να ακολουθείς παντα το ένστικτο σου !!κ για να είσαι ήρεμη να κανεις παντα αυτό που νιώθεις !!ολα θα είναι καλα ,,θα περιμενουμε τα νέα σου !!

  • Μου αρέσει 4

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol said:

Καλησπερα !!!η πανσέληνος μαλλον φταίει ,,,δεν εξηγείται !!!απο το πρωί κ εγώ μέσα στο αγχος!!!Οπου είπα φτανει !!ευχομαι να έχετε μια Όμορφη Κυριακή !!

@Υβόννη Κοπέλα μ δεν θα γίνει κανένα λάθος στην καμπύλη ,,,ότι είναι να βγει θα βγει !!!Εστιασε στα όμορφα ,κ ξεχνα την ινσουλίνη !!

Ο γαμπρουλης μου ο γλυκός θα μιλήσει όταν θελήσει !!!Μιαμ μιαμ τα φασολάκια !!!καλη ξεκουραση να έχετε !!!

Καλα να περάσετε Αλκυόνη μου !!να φας να το ευχαριστηθείς !!!

@Gogo1994 Χαιρομαι που όντως λειτούργησε το κόλπο !ευχομαι να μην σου ξανασυμβεί !!

@Geo81 γυρίσατε η ακόμα κάνει μπάνιο ο μικρούλης σας ;;;

Καλως τη μας την ομορφη Δημητρουλα μας!!!!! Ναι η πανσεληνος φταιει νομιζω! Γενικως με τοσες ορμονες παντως καλα τα παμε!!!!! Καλα.εκανες και ειπες φτανει! Οτι σεναρια και να κανουμε ειναι αβασιμα! Ας χαλαρωσουμε γιατι σε λιγο καιρο ερχονται τα μωρα μας!!! Εσεις πισινα εχετε εκει;;;;;;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...