Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 είπε:

Ειρήνη μου γενικά εμένα είναι σκληρή λογικά από το σάκο με το υγρό. Όμως για πες μου εσύ παίρνεις μαγνήσιο η ουτροτζεσταν?  Γιατί ξέρω ότι σκληραίνει κ από τις συσπασεις

Κι εμένα μαλακή δεν τη λες αλλά σε φάσεις σκληραίνει κι άλλο.. Ναι και απ τα δυο παίρνω. Τελευταία το μαγνήσιο το αυξήσαμε κι άλλο. Είμαι στη φάση τώρα που με τον τράχηλο με αγχώνουν όλα.


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eirini1988 είπε:

Κι εμένα μαλακή δεν τη λες αλλά σε φάσεις σκληραίνει κι άλλο.. Ναι και απ τα δυο παίρνω. Τελευταία το μαγνήσιο το αυξήσαμε κι άλλο. Είμαι στη φάση τώρα που με τον τράχηλο με αγχώνουν όλα.

Τότε μη φοβάσαι τίποτα δεν έχει να κάνει με συσπασεις ειρήνη μου είσαι καλυμμένη με αυτά τα δύο. Δεν έχει σχέση με το τράχηλο. Ειναι ο σάκος μας λογικααα


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Τότε μη φοβάσαι τίποτα δεν έχει να κάνει με συσπασεις ειρήνη μου είσαι καλυμμένη με αυτά τα δύο. Δεν έχει σχέση με το τράχηλο. Ειναι ο σάκος μας λογικααα

Αχ μακάρι... Δευτέρα θα πάρω βέβαια τηλέφωνο το γιατρό να δω τι θα πει. Θα τον τρέλανω με τις ανησυχίες μου..


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Αχ μακάρι... Δευτέρα θα πάρω βέβαια τηλέφωνο το γιατρό να δω τι θα πει. Θα τον τρέλανω με τις ανησυχίες μου..

Θα τον πάρεις φυσικά να τον ενημερώσεις !εισαι όντως εντάξει με τα χάπια αυτά που παίρνεις !ηθελα να σε ρωτήσω σκληραίνει όλη η κοιλιά η σε ένα σημείο ;


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Θα τον πάρεις φυσικά να τον ενημερώσεις !εισαι όντως εντάξει με τα χάπια αυτά που παίρνεις !ηθελα να σε ρωτήσω σκληραίνει όλη η κοιλιά η σε ένα σημείο ;

Νομίζω πως ναι.. Περιμένω από Δευτέρα και αποτελέσματα καλλιέργειας. Χαμηλά κυρίως σκληραίνει.. Έντονα το παρατήρησα σήμερα που όλη μέρα έχω λιώσει στον καναπέ και σηκώθηκα ελάχιστα.


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eirini1988 said:

Νομίζω πως ναι.. Περιμένω από Δευτέρα και αποτελέσματα καλλιέργειας. Χαμηλά κυρίως σκληραίνει.. Έντονα το παρατήρησα σήμερα που όλη μέρα έχω λιώσει στον καναπέ και σηκώθηκα ελάχιστα.

Ειρηνακι μου νομιζω ειναι το κεφαλακι του!!! Εννοειται ρωτας το γιατρο αλλα νομιζω ειναι το μωρακι αυτο που πιανεις!

Κοριτσακια μου, σημερα ειχε ηλιο εδω μετα απο τοσο καιρο βροχης τα Σαββατοκυριακα κυριως (γιατι οταν δουλευαμε να ενας ηλιος)! Πηγαμε σε μια λιμνη για βολτα και ειχε και ενα εστιατοριο διπλα και καθισαμε να φαμε! Καλα ο αντρας μου πιο μεγαλο πιατο δεν βρηκε να παρει; Χαχαχχα! Μου λεει εχω πολλες λιγουρες αυτο τον καιρο! Δε σχολιαζω περισσοτερο!Παντως ξεσκασαμε λιγακι και περασαμε πολυ πολυ ομορφα και ρομαντικα! Απλα ενιωθα ενα βαρος εγω οταν γυρισαμε χαμηλα στην κοιλια. Μαλλον περπατησα περισσοτερο απ'οσο αντεχω. Τωρα ξαπλα στο μαξιλαρακι εγκυμοσυνης αν και λεγαμε να δουμε ταινια να κλεισει ετσι η βραδια! Μαλλον ομως θα κλεισω εγω τα ματια απο τη νυστα! Μα τι κουραση ειναι αυτη; Αντοχες μηδεν πλεον!

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Νομίζω πως ναι.. Περιμένω από Δευτέρα και αποτελέσματα καλλιέργειας. Χαμηλά κυρίως σκληραίνει.. Έντονα το παρατήρησα σήμερα που όλη μέρα έχω λιώσει στον καναπέ και σηκώθηκα ελάχιστα.

Κορίτσι μου καλησπέρα!! Κ εγώ το πάθαινα ενίοτε κ ιδίως σε κάποιες ερωτικές μου απόπειρες την ένιωθα να σκληραίνει σαν να συσπάται κ όταν ξυπνούσα το πρωί ενώ είχα κοιμηθεί ανασκελα..

Ξεκίνησα μαγνήσιο κ εγώ εδώ κ ένα μήνα κ παρατήρησα πως μου συμβαίνει ακόμη μόνο όταν μένω ανάσκελα ξαπλωμένη για πολύ ώρα..προσπάθησε να είσαι στο πλάι όσο μπορείς ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Νομίζω πως ναι.. Περιμένω από Δευτέρα και αποτελέσματα καλλιέργειας. Χαμηλά κυρίως σκληραίνει.. Έντονα το παρατήρησα σήμερα που όλη μέρα έχω λιώσει στον καναπέ και σηκώθηκα ελάχιστα.

Όταν είσαι σε ήρεμη φάση ,συνήθως το μωρό είναι αυτό που νιώθεις !εαν ήταν συσπάσεις θα ήταν σε όλη την κοιλιά κ επώδυνες !παρολα αυτά όμως ρώτησε κ τον γιατρό σου !!μην ανησυχείς ,τα χάπια τ α παίρνεις ,δεν κουράζεσαι ,προσπαθησε να είσαι χαλαρή ,το αγχος μας δεν μας βοηθάει !

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!! Έχω ψιλό αγχωθεί κι εγώ και τα ψάχνω όλα.. @demifilol έχεις δίκιο πρέπει λίγο να το καταπολεμήσω..

@Renez εμένα δυστυχώς τις ερωτικες απόπειρες μου τις απαγόρεψε ο γιατρός... Θα δοκιμάσω να ξαπλώνω περισσότερο στο πλάι και βλέπουμε.

@Υβόννη καλή χώνεψη κορίτσι μου!!! Αυτό με τους άντρες που πάντα είναι τόσο λαίμαργοι.. Επίσης κάπου διάβασα πως στη διάρκεια της εγκυμοσύνης μπορεί κι αυτοί να παρουσιάζουν συμπτώματα!! Εξού και η λιγούρα.. Χαχαχαχαχαχα

Καληνυχτα σε όλες!!!!

  • Μου αρέσει 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!! Έχω ψιλό αγχωθεί κι εγώ και τα ψάχνω όλα.. @demifilol έχεις δίκιο πρέπει λίγο να το καταπολεμήσω..

@Renez εμένα δυστυχώς τις ερωτικες απόπειρες μου τις απαγόρεψε ο γιατρός... Θα δοκιμάσω να ξαπλώνω περισσότερο στο πλάι και βλέπουμε.

@Υβόννη καλή χώνεψη κορίτσι μου!!! Αυτό με τους άντρες που πάντα είναι τόσο λαίμαργοι.. Επίσης κάπου διάβασα πως στη διάρκεια της εγκυμοσύνης μπορεί κι αυτοί να παρουσιάζουν συμπτώματα!! Εξού και η λιγούρα.. Χαχαχαχαχαχα

Καληνυχτα σε όλες!!!!

Δε πειράζει πουλάκι μου λίγη αποχή θα μας ανανεώσει ;)

Γιατί μη νομίζεις κ εμένα που δε μου το χει απαγορεύσει 2-3 φορές που προσπαθήσαμε μια φοβόταν ο άντρας μου ,μια εγώ ,μια είχα κάτι πόνους άστο λέμε..δεν....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Gogo1994 Κοριτσάκι μου καλό χαίρομαι τόσο πολύ που όλα είναι καλά με το γιοκα σου...είναι και κούκλος..και ζωηρός..και τσαχπινος..και μια σκέτη γλύκα!!!Να έχεις στο μυαλό σου ότι οι γιατροί είναι υποχρεωμένοι να πούνε ότι βλέπουνε...Για αυτό τους πληρώνουμε άλλωστε..Από τη στιγμή όμως που σε καθησυχασαν εμβρυολογος και η αυστηρή γυναικολόγος όλα είναι μια χαρά Γωγώ μου!!!Συνεχίζεις ακάθεκτη!!!Απόλαυσε το!!!

  • Μου αρέσει 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκά μου κοριτσάκια!!

Σήμερα ο γιος μου ξύπνησε από τις 7 κ μιλούσε μόνος του στο κρεβάτι μέχρι τις 8 που σηκωθηκαμε να τον πάρουμε!!χθες γυρίσαμε στις 2 πάλι!του έδωσα κ κατάλαβε..δεν βγήκαμε απόγευμα βέβαια για το ζαχαροπλαστείο γιατί πιάστηκαν λίγο με την δουλειά στο λάπτοπ,όμως τον κοιμησαμε κ κυκλοφορησαμε με δύο φιλικά ζευγάρια που έχουμε εδώ,Γιάννενα by night!! Αχ πολύ το χάρηκα πάλι!σήμερα ξύπνησα πάλι με συναχι βέβαια,λέτε να έχω αλλεργία στο κέντρο των Ιωαννίνων;;χααχαχαχα

@Eirini1988 ειρηνακι μου μην αγχώνεσαι..ανησυχούμε όταν είναι επώδυνες κ σε κάποιο σημείο το τσιτωμα.το να είναι σκληρή είναι το μωράκι μωρε που μπορεί να τεντώνεται,να αλλάζει πλευρό,να κουνάει αριστερά δεξιά το κεφαλάκι του.λογικο το άγχος κ πάρε κ τον γιατρό σου αν θες να σε καθησυχάσει,αλλά στο λέω είναι από την ξάπλα που τα υπεραναλυεις όλα!εγώ τους μήνες που ήμουν ξάπλα,όλα τα συμπτώματα χειροτέρευαν κ έψαχνα συνέχεια τι μπορεί να πάει στραβά.το μωράκι όμως είναι σούπερ!να ξέρεις;)

@Υβόννη ζηλεψαμε συμπεθέρα;;;;κ είπατε να κάνετε κι εσύ ρομαντική απόδραση;;;χαχαχααχα!πλάκα κάνω,καλά κάνατε κ για το βάρος μην ανησυχείς,όντως μάλλον σε κούρασε ο συμπεθερος λίγο παραπάνω!καλά για την πιαταρα δεν σχολιάζω...έχω σιχαθεί να διαβάζω πόσο χλαπακιαζουν οι άντρες μας κ να μπαίνουν τα κιλά σε εμάς!!! αχαχαχαα!χαίρομαι που περάσατε όμορφα,καλή συνέχεια στις άδειες σας:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου, τί κανετε; Καλη και ευλογημενη Κυριακη να εχουμε!!! Πώς πατε απο ζεστη ή απο βροχη; Εδω αποφασισε να ερθει το καλοκαιρι επιτελους! Κραταω βεβαια μικρο καλαθι γιατι Γερμανια ειναι αυτη!!! Σηκωθηκαμε πριν λιγο και πηγαμε στο φουρνο να παρουμε ψωμι (καθε Κυριακη φερνει γαλλικη μπαγκετα ολικης που μπορει να φαει και ο αντρας μου) και κανεις δεν μου εδωσε τη σειρα του! Λεω στον αντρα μου: μα καλα εγκυο γυναικα και δεν μου εδωσε κανεις τη σειρα του; Και τι μου απανταει: Αγαπη μου δεν φαινεσαι ακομη χωρις δευτερη ματια οτι εισαι εγκυος! ΙΝΤΑΠΕΣ ΜΩΡΕ; Που λενε και οι Κρητικες φιλες! Νομιζω το δολοφονικο βλεμμα στο ματι μου καθως τον κοιταξα πρεπει να σκοτωνε ανθρωπο χαχαχαχαχα!

@MumMariaσυμπεθερα μου ειπαμε κι εμεις να βγουμε χτες, γιατι συνολικα απο το Μαρτιο, εκτος απο γιατρους, εχουμε βγει μαζι με χτες 2 φορες!!!! Χαχαχαχα! Μια η καραντινα εδω που ηταν ολα κλειστα, μια η βροχη, μας εφαγε το σπιτι...Αδεια δεν εχουμε ακομη, αλλα δεν τρεχουμε σαν τρελοι πλεον. Κατι ειναι και αυτο! Πολυ χαιρομαι που του εδωσες και καταλαβε!!!!!! Σου αξιζει οσο τιποτα φετος...Χαιρομαστε κι εμεις μαζι σου που χαλαρωσες και το απολαυσες τοσο! Καλη επιστροφη σημερα! Καλα ο Βασιλακης αρχισε ηδη να μιλαει! Σε λιγο καιρο ροδανι τον βλεπω!

@Gogo1994Γωγουλα μου πώς παει το εντερο; Σε σκεφτομουν το πρωι. Ελπιζω να ειναι ολα υπο ελεγχο!

@Eirini1988Ειρηνακι μου σημερα καλυτερα απο τις σκεψεις; Συμφωνω με το Μαρακι οτι η ξαπλα τωρα σε βαζει σε παραπανω εγνοιες. Ησουν και δραστηρια και τωρα βγαζεις την ενεργεια σου στις σκεψεις νομιζω! Λιγο υπομονη και μετα που θα ερθει ο μπεμπης δε θα καθεσαι λεπτο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσα. Λοιπόν όλα καλά τα βρήκε κ στο μωρό και στο τράχηλο και στο πλακούντα. Στο τέλος μου είπε μόνο ότι βλέπει ένα ασβεστωμα στη καρδιά αλλα το έχουν πολλά μωρα λέει δεν επιρρεαζει κάπου αλλά μειωνει τη τόσο καλή πιθανότητα που είχα στην αυχενική. Και συνήθως μειώνεται μέχρι το doppler. Με έβαλε σε σκέψεις τωρα. Αν κ αυτός είναι καθυσηχαστικος αλλά μπήκα σε σκέψεις μήπως κάνω την αίματος αλλά τώρα ρε κορίτσια?  Στον 6ο?τι λέτε κ εσείς?  Το έχει πει σε καμμια σας? 

Κορίτσι μου μπράβο, το μωρακι σου είναι μια χαρά!! Αυτό που σου είπε νομίζω είναι πολύ συχνό όπως σου είπαν και τα κορίτσια και δεν σημαίνει κάτι απλά το λένε γιατί έτσι πρέπει!

Πάντως και εμένα ο γιατρός όταν έκανα την αυχενική επειδή είχα πολύ καλά ποσοστά μου είχε πει μην κάνεις τίποτα άλλο, μόνο αν κάτι δείξει η Β επιπέδου κάνε νιπτ αν και δεν νομίζω να συντρέχει κάποιος λόγος.. Δεν ξέρω βέβαια και εγώ με ποια λογική να κάνουμε εξέταση που έχει να κάνει με σύνδρομα σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη.. Μάλλον μου το είχε πει έτσι για να μην το σκέφτομαι φαντάζομαι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου, τί κανετε; Καλη και ευλογημενη Κυριακη να εχουμε!!! Πώς πατε απο ζεστη ή απο βροχη; Εδω αποφασισε να ερθει το καλοκαιρι επιτελους! Κραταω βεβαια μικρο καλαθι γιατι Γερμανια ειναι αυτη!!! Σηκωθηκαμε πριν λιγο και πηγαμε στο φουρνο να παρουμε ψωμι (καθε Κυριακη φερνει γαλλικη μπαγκετα ολικης που μπορει να φαει και ο αντρας μου) και κανεις δεν μου εδωσε τη σειρα του! Λεω στον αντρα μου: μα καλα εγκυο γυναικα και δεν μου εδωσε κανεις τη σειρα του; Και τι μου απανταει: Αγαπη μου δεν φαινεσαι ακομη χωρις δευτερη ματια οτι εισαι εγκυος! ΙΝΤΑΠΕΣ ΜΩΡΕ; Που λενε και οι Κρητικες φιλες! Νομιζω το δολοφονικο βλεμμα στο ματι μου καθως τον κοιταξα πρεπει να σκοτωνε ανθρωπο χαχαχαχαχα!

@MumMariaσυμπεθερα μου ειπαμε κι εμεις να βγουμε χτες, γιατι συνολικα απο το Μαρτιο, εκτος απο γιατρους, εχουμε βγει μαζι με χτες 2 φορες!!!! Χαχαχαχα! Μια η καραντινα εδω που ηταν ολα κλειστα, μια η βροχη, μας εφαγε το σπιτι...Αδεια δεν εχουμε ακομη, αλλα δεν τρεχουμε σαν τρελοι πλεον. Κατι ειναι και αυτο! Πολυ χαιρομαι που του εδωσες και καταλαβε!!!!!! Σου αξιζει οσο τιποτα φετος...Χαιρομαστε κι εμεις μαζι σου που χαλαρωσες και το απολαυσες τοσο! Καλη επιστροφη σημερα! Καλα ο Βασιλακης αρχισε ηδη να μιλαει! Σε λιγο καιρο ροδανι τον βλεπω!

@Gogo1994Γωγουλα μου πώς παει το εντερο; Σε σκεφτομουν το πρωι. Ελπιζω να ειναι ολα υπο ελεγχο!

@Eirini1988Ειρηνακι μου σημερα καλυτερα απο τις σκεψεις; Συμφωνω με το Μαρακι οτι η ξαπλα τωρα σε βαζει σε παραπανω εγνοιες. Ησουν και δραστηρια και τωρα βγαζεις την ενεργεια σου στις σκεψεις νομιζω! Λιγο υπομονη και μετα που θα ερθει ο μπεμπης δε θα καθεσαι λεπτο!

Καλημέρα κοριτσάκια μου όμορφα. Υβόννη μου δεν γίνονται πολλά πράγματα ακόμα με το effecol κάνω υπομονή. Αλλά δε ξαναπονεσα. Πάμε βολτίτσα τώρα. Πάντως για το χθεσινό όσο το σκεφτόμαστε με τον άντρα μου τόσο καταλήγουμε ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να ανησυχούμε. Ιστορικό δεν έχω υγιής είμαι δε κάπνισμα καν ποτέ μου. Έχω κάνει ένα σωρό εξατασεις κ στη τελική έχω πολύ καλή αυχενικη όσο κ να μειωθεί είναι πολύ. Μετά σκέφτηκα ότι έχω ακούσει ότι τα αγοράκια γενικά είναι πιο ευαίσθητα οπότε για αυτό μπορεί να εμφάνισε κάτι τέτοιο αλλά θα μειωθεί μέχρι την ντοπλερ.εμπιστευομαι απλά το αντράκι μου

  • Μου αρέσει 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...