Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου όμορφα. Υβόννη μου δεν γίνονται πολλά πράγματα ακόμα με το effecol κάνω υπομονή. Αλλά δε ξαναπονεσα. Πάμε βολτίτσα τώρα. Πάντως για το χθεσινό όσο το σκεφτόμαστε με τον άντρα μου τόσο καταλήγουμε ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να ανησυχούμε. Ιστορικό δεν έχω υγιής είμαι δε κάπνισμα καν ποτέ μου. Έχω κάνει ένα σωρό εξατασεις κ στη τελική έχω πολύ καλή αυχενικη όσο κ να μειωθεί είναι πολύ. Μετά σκέφτηκα ότι έχω ακούσει ότι τα αγοράκια γενικά είναι πιο ευαίσθητα οπότε για αυτό μπορεί να εμφάνισε κάτι τέτοιο αλλά θα μειωθεί μέχρι την ντοπλερ.εμπιστευομαι απλά το αντράκι μου

Έτσι σε θέλω Γωγώ μου!!! εννοείται,το αντράκι σου είναι μια χαρά!!!να είστε κι εσείς μια χαρά οι γονείς του,ειδικά η μανουλιτσα του γιατί σε νιώθει να ξερεις:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gogo1994 said:

Καλημέρα κοριτσάκια μου όμορφα. Υβόννη μου δεν γίνονται πολλά πράγματα ακόμα με το effecol κάνω υπομονή. Αλλά δε ξαναπονεσα. Πάμε βολτίτσα τώρα. Πάντως για το χθεσινό όσο το σκεφτόμαστε με τον άντρα μου τόσο καταλήγουμε ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να ανησυχούμε. Ιστορικό δεν έχω υγιής είμαι δε κάπνισμα καν ποτέ μου. Έχω κάνει ένα σωρό εξατασεις κ στη τελική έχω πολύ καλή αυχενικη όσο κ να μειωθεί είναι πολύ. Μετά σκέφτηκα ότι έχω ακούσει ότι τα αγοράκια γενικά είναι πιο ευαίσθητα οπότε για αυτό μπορεί να εμφάνισε κάτι τέτοιο αλλά θα μειωθεί μέχρι την ντοπλερ.εμπιστευομαι απλά το αντράκι μου

Μπραβο κοριτσακι μου που δεν πονας!!! Αυτο μας νοιαζει τωρα! Θα δρασει το effecol σιγα σιγα. Τα εχω περασει Γωγουλα μου προ εγκυμοσυνης και ξερω. Ολα καλα! Αχ να ευχαριστηθειτε τη βολτουλα σας!

Πολυ σωστα τα λες Γωγουλα μου! Εαν υπηρχε εστω και η παραμικρη υποψια για κινδυνο, θα σε ειχαν στειλει για εξτρα ψαξιμο. Ειναι μεγαλη η ευθυνη τους, δε θα σε αφηναν ετσι. Ειδικα η γιατρος σου! Το ξεχνας και συνεχιζεις! Η αυχενικη σου ειναι οπως σου ειπα χτες τοσο καλη που και να μειωθει παλι σουπερ ειναι! Μπραβο Γωγουλα μου γιατι κι εσυ εχεις κανει αλματα στον τροπο σκεψης σου!!! Μας εχει ωριμασει ολες νομιζω η μητροτητα!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου, τί κανετε; Καλη και ευλογημενη Κυριακη να εχουμε!!! Πώς πατε απο ζεστη ή απο βροχη; Εδω αποφασισε να ερθει το καλοκαιρι επιτελους! Κραταω βεβαια μικρο καλαθι γιατι Γερμανια ειναι αυτη!!! Σηκωθηκαμε πριν λιγο και πηγαμε στο φουρνο να παρουμε ψωμι (καθε Κυριακη φερνει γαλλικη μπαγκετα ολικης που μπορει να φαει και ο αντρας μου) και κανεις δεν μου εδωσε τη σειρα του! Λεω στον αντρα μου: μα καλα εγκυο γυναικα και δεν μου εδωσε κανεις τη σειρα του; Και τι μου απανταει: Αγαπη μου δεν φαινεσαι ακομη χωρις δευτερη ματια οτι εισαι εγκυος! ΙΝΤΑΠΕΣ ΜΩΡΕ; Που λενε και οι Κρητικες φιλες! Νομιζω το δολοφονικο βλεμμα στο ματι μου καθως τον κοιταξα πρεπει να σκοτωνε ανθρωπο χαχαχαχαχα!

@MumMariaσυμπεθερα μου ειπαμε κι εμεις να βγουμε χτες, γιατι συνολικα απο το Μαρτιο, εκτος απο γιατρους, εχουμε βγει μαζι με χτες 2 φορες!!!! Χαχαχαχα! Μια η καραντινα εδω που ηταν ολα κλειστα, μια η βροχη, μας εφαγε το σπιτι...Αδεια δεν εχουμε ακομη, αλλα δεν τρεχουμε σαν τρελοι πλεον. Κατι ειναι και αυτο! Πολυ χαιρομαι που του εδωσες και καταλαβε!!!!!! Σου αξιζει οσο τιποτα φετος...Χαιρομαστε κι εμεις μαζι σου που χαλαρωσες και το απολαυσες τοσο! Καλη επιστροφη σημερα! Καλα ο Βασιλακης αρχισε ηδη να μιλαει! Σε λιγο καιρο ροδανι τον βλεπω!

@Gogo1994Γωγουλα μου πώς παει το εντερο; Σε σκεφτομουν το πρωι. Ελπιζω να ειναι ολα υπο ελεγχο!

@Eirini1988Ειρηνακι μου σημερα καλυτερα απο τις σκεψεις; Συμφωνω με το Μαρακι οτι η ξαπλα τωρα σε βαζει σε παραπανω εγνοιες. Ησουν και δραστηρια και τωρα βγαζεις την ενεργεια σου στις σκεψεις νομιζω! Λιγο υπομονη και μετα που θα ερθει ο μπεμπης δε θα καθεσαι λεπτο!

Αχ πως νόμιζα εγώ ότι ξεκίνησε η άδεια σας καλέ;ο,τι να ναι!!!

Μπορώ να φανταστώ το δολοφονικό σου βλέμμα!αχαχααχαχ!βρε συ ο άντρας σου εννοεί ότι είσαι ακόμα μοντελαρα!παρεξηγησες το κοπλιμαν!!

Καλά μην φανταστείς κ εσύ ότι μιλάει μιλάει!!απλά φωνάζει μαμά,μπαμπά,νταντά,μαμ,τα έλεγε όμως όλα κ με στόμφο,σαν να μάλωνε κάποιον!!έδειχνε κ με το δάχτυλο του το kurt Cobain που τον είχε ο άντρας μου σε αφίσα γίγας στο δωμάτιο του κ συνομιλούσε με τον συγχωρεμενο!χαχαχααχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Έτσι σε θέλω Γωγώ μου!!! εννοείται,το αντράκι σου είναι μια χαρά!!!να είστε κι εσείς μια χαρά οι γονείς του,ειδικά η μανουλιτσα του γιατί σε νιώθει να ξερεις:x

Μ αρέσει που έχω αλλάξει Μαρία μου. Γιατί μέσα μου τη περίοδο της καραντίνας αρκετά υπέφερα με ένα σωρό φοβίες. Τώρα είμαι στον 6ο οι μεγάλοι φόβοι πρέπει να μου φύγουν. Και αλήθεια το πιστεύουμε από την αρχή αυτό το παιδί. Σας ευχαριστώ κ εσάς στην ομαδουλας μας γιατί πιστεύω έχει παίξει ρόλο στο να διαχειρίζομαι το αγχος μου

  • Μου αρέσει 4

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria said:

Αχ πως νόμιζα εγώ ότι ξεκίνησε η άδεια σας καλέ;ο,τι να ναι!!!

Μπορώ να φανταστώ το δολοφονικό σου βλέμμα!αχαχααχαχ!βρε συ ο άντρας σου εννοεί ότι είσαι ακόμα μοντελαρα!παρεξηγησες το κοπλιμαν!!

Καλά μην φανταστείς κ εσύ ότι μιλάει μιλάει!!απλά φωνάζει μαμά,μπαμπά,νταντά,μαμ,τα έλεγε όμως όλα κ με στόμφο,σαν να μάλωνε κάποιον!!έδειχνε κ με το δάχτυλο του το kurt Cobain που τον είχε ο άντρας μου σε αφίσα γίγας στο δωμάτιο του κ συνομιλούσε με τον συγχωρεμενο!χαχαχααχαχα

Οχι εχεις δικιο που το νομιζες, γιατι επειδη τελειωσα τα μαθηματα πλασαρα ενα στυλακι "Τελος πλεον η δουλειααααα"! Χαχαχαχα! Κανω τωρα κατι αρθρα κτλ αλλα αυτο το ρυθμιζω εγω, δεν εχω deadline κτλ οποτε καμια σχεση πλεον ο ογκος εργασιας. Ειχα κανει και πολυ δουλεια πριν, να ειμαι φρι στην Ελλαδα (Σνιφφφφφ)....

Βρε λες να με βλεπει μοντελαρα με τα ματια του ερωτα; Χαχαχαχαχα! Μετα μου ειπε, οκ αν ειναι οταν ξαναπαμε καπου με ουρα θα μοιραζουμε και φωτογραδιες απο τον υπερηχο! Το συνεχισε δηλαδη! Χαχαχαχαχα! Φταιω εγω να κανω σημερα μπαμιες; Να του φυγει καθε ορεξη για γελιο μετα χαχαχα!!!

Κλαιω με την αφισα και το Βασιλακη!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Καλε ειναι πολυ μικρος, αν μιλουσε κανονικα απο τωρα θα ηταν σοκαριστικο! Αλλα λεει κουβεντουλες μωρε!!!!!!!!! Ξεκινησε το παιδακι το ομορφο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια μου...εγω χτες εστειλα τον αντρουλη μου για μπυρες να ξεσκασει λιγο γιατι η αληθεια ειναι τον εχω πρηξει...βεβαια μολις καθησε στο μαγαζι παρηγγειλε μια μεριδα για μενα κ μου εφερε κατευθειαν να φαω κοτοπουλο με φιλαδελφεια κ ριζακι..ηρθε κ η αδερφη μου κ μου εφερε γαλαζια θηκη για το κινητο επειδη εχουμε αγορακι..χαχαχαχα...στο τελος την εβαλα να μου φτιαξει κ αυτη λιγο ρυζι γιατι δεν παλευεται αυτη η πεινα...ειδικα τις βραδινες ωρες...

  • Μου αρέσει 3

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα γελάσετε... Ήρθαμε βόλτα όπως σας είπα. Η @Alkyoniξέρει στις βρύσες πολύ όμορφο χωριό. Κ μ λέει ο άντρας μου βρε άστα όλα τα άλλα κ πιες καφέ μαζεμένες γουλιες να δεις πως θα πιάσει. Ε δύο φορές έχω πάει αφού του λέω θα με βγάζεις σαν σκυλάκι βόλτα κάθε μέρα μέχρι εδώ να μου έρχεται χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

σας διαβάζω απλά δε προλαβαίνω να απαντησω γιατί ήρθε η μαμά μου κ τρέχαμε στα μαγαζιά για μωρουδιακά..για να έχουμε μια πρώτη εντύπωση..

να σας πω εγώ για καρότσι ψαχνω κάτι εξαιρετικά ελαφρύ επειδή έχω θέμα με τη μέση μου..κ επίσης δε θέλω να πάρω ούτε πορτ μπεμπέ ούτε αυγό..οποτε ψάχναμε καρότσι που να πέφτει η θέση του τελείως για να κάνει κ για νεογέννητο κ ιδανικά εγώ ήθελα να μαζεύει με τη θέση επάνω..δλδ να μη χρειάζεται να βγάζω τη θέση κ να μαζευω τον σκελετό κτλ..βρήκα δυο τέτοια καρότσια..τα αναφέρω για οποια κοπέλα ενδεχομένως ψάχνει κάτι αντίστοιχο..το ένα είναι το bugaboo bee5 και το άλλο είναι το Cybex το Melio..το δεύτερο είναι το πιο ελαφρύ, 6,2 κιλά..υφάσματα αποσπώμενα για πλυσιμο στο πλυντήριο έχουν κ τα δυο..το δεύτερο έχει κ επεκτεινόμενη τέντα.

τωρα για κρεβατακι..εμείς θελουμε κάτι σε παρκοκρεβατο έτσι ώστε αν πάμε διακοπές να το παιρνουμε μαζί μας..είδα ένα πολύ βολικό (δυο επιπέδων) το οποίο για αρχή γίνεται κ λίκνο (δλδ κατεβαίνει λίγο η μια πλευρά κ το κολλάς με το κρεβάτι σου)..είναι της kikaboo το Milky Way..

Για καθισματάκι αυτοκινήτου θα πάρουμε από 0-36 μηνών..είμαστε σε αναζήτησή αν κ ο άντρας μου είναι κολλημένος με τα καθίσματα της ρεκαρο

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal said:

Καλησπερα κοριτσια μου...εγω χτες εστειλα τον αντρουλη μου για μπυρες να ξεσκασει λιγο γιατι η αληθεια ειναι τον εχω πρηξει...βεβαια μολις καθησε στο μαγαζι παρηγγειλε μια μεριδα για μενα κ μου εφερε κατευθειαν να φαω κοτοπουλο με φιλαδελφεια κ ριζακι..ηρθε κ η αδερφη μου κ μου εφερε γαλαζια θηκη για το κινητο επειδη εχουμε αγορακι..χαχαχαχα...στο τελος την εβαλα να μου φτιαξει κ αυτη λιγο ρυζι γιατι δεν παλευεται αυτη η πεινα...ειδικα τις βραδινες ωρες...

Καλε τί γλυκος που ειναι ο αντρουλης σου!!!!! Και ηρθε και η αδερφη σου για παρεουλα, τελεια!!!! Και το δωρακι φοβερο και ευστοχο!!!

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσια θα γελάσετε... Ήρθαμε βόλτα όπως σας είπα. Η @Alkyoniξέρει στις βρύσες πολύ όμορφο χωριό. Κ μ λέει ο άντρας μου βρε άστα όλα τα άλλα κ πιες καφέ μαζεμένες γουλιες να δεις πως θα πιάσει. Ε δύο φορές έχω πάει αφού του λέω θα με βγάζεις σαν σκυλάκι βόλτα κάθε μέρα μέχρι εδώ να μου έρχεται χαχαχα 

Καλε μπραβο στον αντρουλη! Τοσο απλη τελικα ηταν η λυση και εμεις λεγαμε πιες λαδακι, παρε φαρμακακι κανε το ενα κανε το αλλο! Καφεδακι στις βρυσες!!!!! Να περνατε τελεια Γωγουλα μου ομορφη!!

Βασικα με την @Alkyoniπου ειστε και γειτονισσες και με παιδακια συνομιληκα, να δεις καμια ωρα θα βρεθειτε στο μελλον σε κανενα κολυμβητηριο, αγγλικα, σχολειο κτλ!!!!! Χαχαχαχαχα!!!!!

Just now, Sousamaki said:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

σας διαβάζω απλά δε προλαβαίνω να απαντησω γιατί ήρθε η μαμά μου κ τρέχαμε στα μαγαζιά για μωρουδιακά..για να έχουμε μια πρώτη εντύπωση..

να σας πω εγώ για καρότσι ψαχνω κάτι εξαιρετικά ελαφρύ επειδή έχω θέμα με τη μέση μου..κ επίσης δε θέλω να πάρω ούτε πορτ μπεμπέ ούτε αυγό..οποτε ψάχναμε καρότσι που να πέφτει η θέση του τελείως για να κάνει κ για νεογέννητο κ ιδανικά εγώ ήθελα να μαζεύει με τη θέση επάνω..δλδ να μη χρειάζεται να βγάζω τη θέση κ να μαζευω τον σκελετό κτλ..βρήκα δυο τέτοια καρότσια..τα αναφέρω για οποια κοπέλα ενδεχομένως ψάχνει κάτι αντίστοιχο..το ένα είναι το bugaboo bee5 και το άλλο είναι το Cybex το Melio..το δεύτερο είναι το πιο ελαφρύ, 6,2 κιλά..υφάσματα αποσπώμενα για πλυσιμο στο πλυντήριο έχουν κ τα δυο..το δεύτερο έχει κ επεκτεινόμενη τέντα.

τωρα για κρεβατακι..εμείς θελουμε κάτι σε παρκοκρεβατο έτσι ώστε αν πάμε διακοπές να το παιρνουμε μαζί μας..είδα ένα πολύ βολικό (δυο επιπέδων) το οποίο για αρχή γίνεται κ λίκνο (δλδ κατεβαίνει λίγο η μια πλευρά κ το κολλάς με το κρεβάτι σου)..είναι της kikaboo το Milky Way..

Για καθισματάκι αυτοκινήτου θα πάρουμε από 0-36 μηνών..είμαστε σε αναζήτησή αν κ ο άντρας μου είναι κολλημένος με τα καθίσματα της ρεκαρο

 

Υπεροχα που ησασταν με τη μανουλα σου στα μαγαζια!!!! Ζει κι εκεινη μαζι σου την εμπειρια!

Κοριτσι μου χιλια ευχαριστουμε με τις πληροφοριες! Παρκοκρεβατο το ειχα σκεφτει κι εγω σαν επιλογη κα θα κοιταξω αυτο που λες, μηπως παρουμε αυτο αντι λικνο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Υβόννη μου , η μαμά μου θα είναι αυτό που λένε “του παιδιού μου το παιδί είναι δυο φορές παιδί μου»..

οποια κοπέλα έχει κ άλλες ιδέες τι θα χρειαστούμε ας ξεκινήσει να μας ενημερώνει..

ρωτησα κ πως θα το σκεπάζουμε..δλδ κουβέρτα ή παπλωματάκι..μου είπαν παντού για κουβερτούλα .παπλωματακι βαζουμε αφού γίνουν ενός έτους..

επισης διάβαζα σχετικά με αυτά τα μουσικά μομπιλο που βαζουμε πάνω από τις κούνιες κ βγάζουν άσπρο φως η μπλε κ ήχους!το φως που βγάζουν λέει μειώνει την παραγωγή μελατονινης στα μωράκια κάτι που τους χρειάζεται για να μπουν στη φάση του ύπνου κ να είναι όσο πιο συνεχής γίνεται..τώρα τι να σας πω..ξαφνιάστηκα γιατί ξέρω ότι παρά πολλοί γονείς τα αγοράζουν 

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sousamaki said:

@Υβόννη μου , η μαμά μου θα είναι αυτό που λένε “του παιδιού μου το παιδί είναι δυο φορές παιδί μου»..

οποια κοπέλα έχει κ άλλες ιδέες τι θα χρειαστούμε ας ξεκινήσει να μας ενημερώνει..

ρωτησα κ πως θα το σκεπάζουμε..δλδ κουβέρτα ή παπλωματάκι..μου είπαν παντού για κουβερτούλα .παπλωματακι βαζουμε αφού γίνουν ενός έτους..

επισης διάβαζα σχετικά με αυτά τα μουσικά μομπιλο που βαζουμε πάνω από τις κούνιες κ βγάζουν άσπρο φως η μπλε κ ήχους!το φως που βγάζουν λέει μειώνει την παραγωγή μελατονινης στα μωράκια κάτι που τους χρειάζεται για να μπουν στη φάση του ύπνου κ να είναι όσο πιο συνεχής γίνεται..τώρα τι να σας πω..ξαφνιάστηκα γιατί ξέρω ότι παρά πολλοί γονείς τα αγοράζουν 

 

Εδω στο εξωτερικο εχουν τους λεγομενους υπνοσακους για τον υπνο...Θα ρωτησω ομως τη μαια μου να μου πει λεπτομερειες. Ουτε εγω το ηξερα αυτο με τα μομπιλο...


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

@Υβόννη μου , η μαμά μου θα είναι αυτό που λένε “του παιδιού μου το παιδί είναι δυο φορές παιδί μου»..

οποια κοπέλα έχει κ άλλες ιδέες τι θα χρειαστούμε ας ξεκινήσει να μας ενημερώνει..

ρωτησα κ πως θα το σκεπάζουμε..δλδ κουβέρτα ή παπλωματάκι..μου είπαν παντού για κουβερτούλα .παπλωματακι βαζουμε αφού γίνουν ενός έτους..

επισης διάβαζα σχετικά με αυτά τα μουσικά μομπιλο που βαζουμε πάνω από τις κούνιες κ βγάζουν άσπρο φως η μπλε κ ήχους!το φως που βγάζουν λέει μειώνει την παραγωγή μελατονινης στα μωράκια κάτι που τους χρειάζεται για να μπουν στη φάση του ύπνου κ να είναι όσο πιο συνεχής γίνεται..τώρα τι να σας πω..ξαφνιάστηκα γιατί ξέρω ότι παρά πολλοί γονείς τα αγοράζουν 

 

Και ότι θα σας έλεγα ότι αυτό το μόμπιλε ήταν το πιο εύχρηστο δώρο για τον Γιώργο που λάβαμε!!! Ακόμα και τώρα έχω αφαιρέσει τα κουκλάκια από κάτω και το χρησιμοποιώ σαν φωτακι (κάνει κ Αστέρια στο ταβάνι) και έχει κ μουσική που τον νανουρίζει... πραγματικά δεν το ήξερα αυτό... κοιτα τι μπορείς να μάθεις!!! 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου, εχω την Τεταρτη την καμπυλη ζαχαρου. Χτες εφαγα 2 μπαλες παγωτο στην εξοδο και σκεφτηκα μολις τωρα οτι ισως δεν επρεπε...Διαβασα βεβαια να μην κανουμε καποια διατροφη πριν την καμπυλη, να τρωμε οπως τρωγαμε. Αλλα εγω παγωτο πχ δεν τρωω συχνα, μια φορα τις δυο βδομαδες. Ξερει καμια περισσοτερες λεπτομερεις για την προετοιμασια πριν την καμπυλη; Μου ειπε η γιατρος απλα να ειμαι νηστικη και την προηγουμενη να μη φαω γλυκο.


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Και ότι θα σας έλεγα ότι αυτό το μόμπιλε ήταν το πιο εύχρηστο δώρο για τον Γιώργο που λάβαμε!!! Ακόμα και τώρα έχω αφαιρέσει τα κουκλάκια από κάτω και το χρησιμοποιώ σαν φωτακι (κάνει κ Αστέρια στο ταβάνι) και έχει κ μουσική που τον νανουρίζει... πραγματικά δεν το ήξερα αυτό... κοιτα τι μπορείς να μάθεις!!! 

Για την κουβέρτα σωστά στο είπαν, πάπλωμα εμείς βάλαμε στα δυο χρόνια στον μικρό! Και οι υπνόσακοι είναι παρά πολύ καλή λύση ειδικά που τα μωράκια ξεσκεπάζονται συνέχεια μετά το τετράμηνο!

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσια μου, εχω την Τεταρτη την καμπυλη ζαχαρου. Χτες εφαγα 2 μπαλες παγωτο στην εξοδο και σκεφτηκα μολις τωρα οτι ισως δεν επρεπε...Διαβασα βεβαια να μην κανουμε καποια διατροφη πριν την καμπυλη, να τρωμε οπως τρωγαμε. Αλλα εγω παγωτο πχ δεν τρωω συχνα, μια φορα τις δυο βδομαδες. Ξερει καμια περισσοτερες λεπτομερεις για την προετοιμασια πριν την καμπυλη; Μου ειπε η γιατρος απλα να ειμαι νηστικη και την προηγουμενη να μη φαω γλυκο.

Εδώ οι οδηγίες τις ενδοκρινολόγου μου ήταν 3 μέρες πριν την εξέταση να τρως ρυζάκι μακαρόνια κ πατάτες , ώστε αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος να δείξει... τα παγωτά ισα ίσα ανεβάζουν πρόσκαιρα το ζαχαρο κ μετά κάνουν και υπογλυκαιμία ! Γενικά αν είναι να έχεις θα δείξει! Ότι διατροφή κ να κανεις! Και συνήθως ο διαβήτης κύησης έχει να κάνει ξέρω με τι εκκρίσεις του πλακούντα γι αυτό κ μετά τη γεννα φεύγει στο 90% των περιπτώσεων.

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπημένες μου φιλενάδες! Ελπίζω όλες να είσαστε μια χαρά! Εμείς ευτυχώς ήρθαμε για μπανάκι κ τώρα είμαστε σε μια ψαροταβέρνα. 
@Gogo1994 μου είμαστε στο Μαραθι κ μετά θα πάμε στην Κουκουβάγια για γλυκάκι. Άντε ελάτε!!! Χαίρομαι που επιτέλους λειτούργησε το έντερο. Είδες που ο ανδρουλης βρήκε τη λύση στο πρόβλημα; 
Έχει δίκιο η @Υβόννη μας. Όλο κ κάπου θα συναντηθούμε στο μέλλον. Μπορεί κ να γίνουμε συμπεθερες...που ξερεις...

Ειρήνη μου με την προγεστερονη κ το μαγνήσιο θέλω να πιστεύω ότι είμαστε καλυμμένες. Το μωράκι θα είναι που μεγαλώνει κ αλλάζει θέση. Ρωτά όμως κ τον γιατρός σου!

@MumMaria λιώνω με τον γιο σου!!! Τρελαίνομαι να ακούω λεξούλες από τα γλυκα τους στοματακια! Θέλω να πιστεύω ότι η πρώτη λέξη που είπε είναι ΜΑΜΑ!!!

@Υβόννη μου γέλασα πολύ! Μα καλά δεν είδαν την γλυκιά μας  εγκυουλα;;; Εγώ πιστεύω ότι σε είδαν αγαπημένη μου αλλά δεν είναι κ τόσο ευγενικοί που να σου παραχωρήσουν την θέση τους! 

  • Μου αρέσει 2

DjQBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...