Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Συγχαρητήρια σε σένα!!! 😍 εγω το 58 μια χαρα το βρίσκω. Απο οτι ξερω θεωρουν καλο πάνω από 50. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε μάρκες έκανα το Clea****e early. Εσύ ποιο έκανες? Το αστείο είναι ότι ενω πηραμε πολύ συγκρατημένη χαρά με την αχνη γραμμη μπήκα στο skroutz να δω αξιολογήσεις για το συγκεκριμένο τεστ και έλεγαν ένα χρόνο πριν πολλές γυναίκες ότι πήραν θετικά αποτελέσματα ενώ τελικά είχαν χοριακες 0. Ίσως ήταν λάθος παρτίδα βέβαια...δε ξέρω.....

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Depykal είπε:

Κλοτσια δεν νομιζω να ηταν ειναι η αληθεια...κ εγω προσθιο πλακουντα εχω...για να δουμε...

Δεν ξερω αν ισχύει τοτε το ιδιο, περιμενε μετα τη β επιπέδου, εμεις εξαιτίας του προσθιου δεν μπορεσαμε να εχουμε κ πολλες φωτο καλες βασικα ειδαμε το προσωπακι του κ να κ ο πλακουντας απο διπλα, ευχομαι να το νιωσεις σύντομα κοριτσακι μου ειναι απεριγραπτο συναίσθημα, εγω οπως ειπα απο συμπτωματα τιποτα, τωρα αρχιζω να καταλαβαινω οτι εχω εναν ανθρωπσκο μεσα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Marilou77 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! @Υβόννη καλα αποτελεσματα με τιε εξετάσεις αιματος!!!! @demifilol εγω βλεπω το κοριτσι μαε να συνεργάζεται άψογα, δικιο εχει η @Υβόννη τα αγόρια ειναι πιο τεμπέλικα χαχα ποσες φορες "χτυπαω" την κοιλια μου γιατι εμεις απο το μεσημερι κ μετα γινοναστε πιο δραστήριοι, αυτος τιποτα γραμμένη με έχει ουτε μιση κλωτσια να πει εδω ειμαι ρε μανα αλλα ασε με να κοιμηθω. Πλακα εχει ο αντρας που με βλεπει κ με μαλωνει, ασε το παιδι να κοιμηθει, επειδη ξύπνησες εσυ δε θα ξυπνήσει κ αυτο χαχαχαχαχα. @Depykal καλη αρχη με τσ κλωτσιδια, εγω αργησα να τον ακουσω με προσθιο πλακουντα μετα ρην β επιπεδου αρχισαν τα οργανα κ ολοι μου λεγανε τωρα το νιώθεις ε; κι εγω ελεγα οχι κ στεναχωριομουν.

Κορίτσια μου σημερα τα ξημερώματα εγινε σεισμος στη Θεσσαλονίκη στις 05:00 δε κατάλαβα  τιποτα ευτυχως στα social media το διάβασα.

Κορίτσι μου πρώτο παιδάκι και με πρόσθιο πλακούντα μια χαρά τον άκουσες τότε!! Εγώ γελούσα με την κουμπαρα μου που μου έλεγε πρώτο παιδί από 13 εβδομάδων ότι το καταλάβαινε κ την πρώτη μου κόρη την κατάλαβα 21 εβδομάδων 

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal said:

Καλημερα κοριτσια μου... @Υβόννη μου καλα αποτελεσματα να εχεις....

Νομιζω πως χτες καταλαβα για πρωτη φορα τον μπεμπη...δεν ειμαι σιγουρη ομως...εκει που καθομουν ηρεμη ενιωσα κατι σαν ρευμα να με γαργαλαει απο μεσα στην κοιλια για λιγο κ μετα σταματησε...λετε να ηταν αυτος;;; 

Αυτος ειναι!!!!!!! Καλως τα δεχτηκες!! Ετσι ξεκινανε οι κινησεις!!! 

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! @Υβόννη καλα αποτελεσματα με τιε εξετάσεις αιματος!!!! @demifilol εγω βλεπω το κοριτσι μαε να συνεργάζεται άψογα, δικιο εχει η @Υβόννη τα αγόρια ειναι πιο τεμπέλικα χαχα ποσες φορες "χτυπαω" την κοιλια μου γιατι εμεις απο το μεσημερι κ μετα γινοναστε πιο δραστήριοι, αυτος τιποτα γραμμένη με έχει ουτε μιση κλωτσια να πει εδω ειμαι ρε μανα αλλα ασε με να κοιμηθω. Πλακα εχει ο αντρας που με βλεπει κ με μαλωνει, ασε το παιδι να κοιμηθει, επειδη ξύπνησες εσυ δε θα ξυπνήσει κ αυτο χαχαχαχαχα. @Depykal καλη αρχη με τσ κλωτσιδια, εγω αργησα να τον ακουσω με προσθιο πλακουντα μετα ρην β επιπεδου αρχισαν τα οργανα κ ολοι μου λεγανε τωρα το νιώθεις ε; κι εγω ελεγα οχι κ στεναχωριομουν.

Κορίτσια μου σημερα τα ξημερώματα εγινε σεισμος στη Θεσσαλονίκη στις 05:00 δε κατάλαβα  τιποτα ευτυχως στα social media το διάβασα.

Καλημέρα αγορομανα !!!εσυ κ η @Υβόννη θα έχετε τα καλύτερα μωρά του κόσμου !!!!ερωτας θαρρώ ,,,,

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μ και καλή εβδομάδα να έχουμε με υγεια κ η Παναγίτσα μαζί μας!! Ναι όντως κ εγώ νιώθω κλωτσιές δυνατές κάποιες στιγμές.. Όσο παει δυναμώνουν τ χτυπήματα.. Η μαμά μ σμρ μ λέει κάτσε κ πλυνε όλα τη προικα κ άρχισε ν σιδερώνεις γτ τη βαλίτσα πρεπει ν την έχουμε έτοιμη από τ 7 μήνα προληπτικα.. Σοκαριστικά έχει δίκιο μπήκαμε στη τελική ευθεία σιγά σιγα.. Σακο δεν έχω οπότε θ παρω μια βαλίτσα κ Γ τις δυο μας.. Κ έτσι θ παρω τώρα ένα απορρυπαντικό παιδικο κ ξεκινάω μπουγάδα.. Είμαι η μόνη τρελή??? Χαχα

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κοριτσια μ και καλή εβδομάδα να έχουμε με υγεια κ η Παναγίτσα μαζί μας!! Ναι όντως κ εγώ νιώθω κλωτσιές δυνατές κάποιες στιγμές.. Όσο παει δυναμώνουν τ χτυπήματα.. Η μαμά μ σμρ μ λέει κάτσε κ πλυνε όλα τη προικα κ άρχισε ν σιδερώνεις γτ τη βαλίτσα πρεπει ν την έχουμε έτοιμη από τ 7 μήνα προληπτικα.. Σοκαριστικά έχει δίκιο μπήκαμε στη τελική ευθεία σιγά σιγα.. Σακο δεν έχω οπότε θ παρω μια βαλίτσα κ Γ τις δυο μας.. Κ έτσι θ παρω τώρα ένα απορρυπαντικό παιδικο κ ξεκινάω μπουγάδα.. Είμαι η μόνη τρελή??? Χαχα

Οχι το ιδιο λεει κ η κουνιαδα μου, εκανε διαλογή κατι φορμακια της κορης, χωρις ροζ φυσικα της ειπα, τα επλυνε κ τα σιδέρωσε, το θεμα ειναι οτι ειναι Ξάνθη κ να δουμε ποτε θα τα έχουμε, μου ειπε κ να μη παρω εγω τιποτα, αλλα πρωτο παιδι κ να το βγαλω με "μεταχειρισμενα" δε μου κανει καρδιάε καινουρια θα βγει απο την κλινικη το αγόρι μου!! Δλδ κ το μωρο θελει τη δικη του βαλιτσα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!Να έχουμε μια όμορφη και ήρεμη εβδομάδα με μόνο καλές εκπλήξεις!!Κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι @Despoina Mar..θέλω να τα έχω όλα έτοιμα από νωρίς...περιμένω να βγουνε και οι χειμερινές κολεξιόν να ψωνίσω κι άλλα και θα τα πλύνω όλα!!!Και φυσικά είμαι σίγουρη ότι θα δω τα μικροσκοπικά ρουχαλακια απλωμένα και θα αρχίσω να κλαιω..

  • Μου αρέσει 4

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κοριτσια μ και καλή εβδομάδα να έχουμε με υγεια κ η Παναγίτσα μαζί μας!! Ναι όντως κ εγώ νιώθω κλωτσιές δυνατές κάποιες στιγμές.. Όσο παει δυναμώνουν τ χτυπήματα.. Η μαμά μ σμρ μ λέει κάτσε κ πλυνε όλα τη προικα κ άρχισε ν σιδερώνεις γτ τη βαλίτσα πρεπει ν την έχουμε έτοιμη από τ 7 μήνα προληπτικα.. Σοκαριστικά έχει δίκιο μπήκαμε στη τελική ευθεία σιγά σιγα.. Σακο δεν έχω οπότε θ παρω μια βαλίτσα κ Γ τις δυο μας.. Κ έτσι θ παρω τώρα ένα απορρυπαντικό παιδικο κ ξεκινάω μπουγάδα.. Είμαι η μόνη τρελή??? Χαχα

Όχι όχι τρελή δεν είσαι!!! Και εγώ τα έχω πλύνει κ σιδερωσει..εγώ αυτή τη βδομάδα θα αρχίσω να συγκεντρώνω τα χαρτιά που χρειάζονται για την εισαγωγη στο νοσοκομείο..άσε που κάποιες εδώ στην ομάδα έχουν κ τα χαρτιά έτοιμα!!χαχααχ

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Οχι το ιδιο λεει κ η κουνιαδα μου, εκανε διαλογή κατι φορμακια της κορης, χωρις ροζ φυσικα της ειπα, τα επλυνε κ τα σιδέρωσε, το θεμα ειναι οτι ειναι Ξάνθη κ να δουμε ποτε θα τα έχουμε, μου ειπε κ να μη παρω εγω τιποτα, αλλα πρωτο παιδι κ να το βγαλω με "μεταχειρισμενα" δε μου κανει καρδιάε καινουρια θα βγει απο την κλινικη το αγόρι μου!! Δλδ κ το μωρο θελει τη δικη του βαλιτσα

Ναι ναι έτσι είναι κ ρουχαλακια Γ 4  μέρες σίγουρα (ενδεχόμενο καισαρικής) κ μ λέει κ πολλα φορμακια γτ μπορεί ν τ κατουρήσει η να τ λερωσει.. 

Just now, Papakι είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!Να έχουμε μια όμορφη και ήρεμη εβδομάδα με μόνο καλές εκπλήξεις!!Κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι @Despoina Mar..θέλω να τα έχω όλα έτοιμα από νωρίς...περιμένω να βγουνε και οι χειμερινές κολεξιόν να ψωνίσω κι άλλα και θα τα πλύνω όλα!!!Και φυσικά είμαι σίγουρη ότι θα δω τα μικροσκοπικά ρουχαλακια απλωμένα και θα αρχίσω να κλαιω..

Χαχα εγώ τ μαζεψα όλα κ τ χωρισα σε λευκά κ χρωματιστά.. Όντως είναι πολυ συγκινητικό κ περιεργο:x

Just now, Sousamaki είπε:

Όχι όχι τρελή δεν είσαι!!! Και εγώ τα έχω πλύνει κ σιδερωσει..εγώ αυτή τη βδομάδα θα αρχίσω να συγκεντρώνω τα χαρτιά που χρειάζονται για την εισαγωγη στο νοσοκομείο..άσε που κάποιες εδώ στην ομάδα έχουν κ τα χαρτιά έτοιμα!!χαχααχ

Χαχα Γ ποιον χτυπάει η καμπάνα??? Ναι ναι κ εγώ από βδομάδα θ παω στο νοσοκομείο γτ ο γιατρός είναι σε άδεια.. Αλήθεια ξέρεις κάτι συγκεκριμένο π χρειαζεται γτ χαρτιά?? 

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια τι θαυμα ζουμε, εγω το μονο σε μωρουδιακο ή να θυμιζει κατι απο ερχομό παιδιού ειναι μια κορνιζα ανοιχτο γκρι που πηρα απο τα vicko (6 δλδ σε μια), οπου εχω βαλει εμενα με τον Χρήστο, μετα τον 1 ο υπερηχο μετα που φαινεται απο κάτω ο χτυπος της καρδιας μετα αλλες δυο που αρχιζει να φαινεται μωρακι, 2 φωτο σε μια κορνιζα, τωρα μολις εβαλα σε μια μονο την εγχρωμη απο τη β επιπεδου, μενουν δυο κενες στη τελευταία που ειναι καρδουλα πρώτα ο Θεός θα βαλω την πρωτη του κανονικη φωτο. Κ καθομαι τωρα κ τις κοιταω μια εμας μια της β επιπέδου, δεν φαινεται για την ωρα να μοιάζει σε κανεναν μας, το μονο που ξερουμε οτι επειδη εχει μεγαλα ακρα θα ειναι ψηλο παιδι ( απο τον μπαμπα αυτο) κ λεω κοιτα τι δημιουργήσαμε, ενα παιδι το δικό μας παιδι, το θαύμα μας!!!!! Πωπω εμεις οι πρωταρες κιολας δε το συζητώ θα γινουμε χαζομαμαδες, αχ βρε κοριτσια ολο κοιτάω τη φωτο κ σαν ψεματα μου φαίνεται. Σ'ευχαριστώ Θεέ μου για το θαυμα που ζω.....!!!!!!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Despoina Mar μπήκα στη σελίδα του μαιευτηρίου για να δω τι έγγραφα χρειάζεται (έχει ληξιαρχική πράξη γάμου,αντίγραφα από ταυτότητες κ των δυο γονέων, ένα χαρτί που να φαίνεται το αμκα το δικό μας κ του συζύγου. Το iban το δικό μας..) αλλά από ότι ξέρω κατά την εισαγωγη ζητάνε κ μια προκαταβολή..οποτε θέλω να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω τι κ πως

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλη εβδομάδα σε όλες! Εμένα σήμερα πρωί με ξύπνησε ο μπέμπης, μιλάμε κουνιόταν σαν τρελός πέρα δώθε και πρώτη φορά έκανε και κάτι μεγάλα εξογκώματα η κοιλιτσα. Χέρι ήταν, πόδι ήταν θα σας γελάσω.. Βαριόταν μάλλον χωρίς να μην με ακούει. Χαχαχαχα

Εγω μπήκα το πρωί και παράγγειλα φορμάκια από το next.co.uk. Θα τα παραλάβει ο άντρας μου στην Αγγλία και θα τα φέρει τέλος του μήνα. Τα σχέδια είναι απίστευτα και οι τιμές παρά πολύ καλές και όπως είναι τα πράγματα δεν είμαι και για πολλές εξορμήσεις στα μαγαζιά.. Ανυπομονώ να έρθουν τώρα. Αγόρασα και βρεφικό απορρυπαντικό baby planet που το είχε μισή τιμή και ανυπομονώ πρώτη φορά στη ζωή μου για τη μπουγάδα.. Ευτυχώς το σιδέρωμα θα το αναλάβει η μαμά. Χαχαχαχαχαχα έχει και τα καλά της η ξεκούραση που μου επέβαλε ο γιατρός.

Περιμένω τώρα μια φίλη μου για καφέ και κουτσομπολιό στο μπαλκόνι. Ευτυχώς και σήμερα είναι ψιλό δροσερά στη Θεσσαλονίκη.

 

  • Μου αρέσει 9

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία κορίτσια!!! Γιατί ήμουν σίγουρη ότι είμαι υπερβολική που ήθελα να τα πλύνω κι εγώ όλα τώρα! Και θέλω να παραγγείλω και χρώματα και αυτοκόλλητα για το δωμάτιο που θα το χρησιμοποιήσει αρκετά μετά... Αλλά θέλω δνε κρατιέμαι!! Καλά τα χαρτιά πως μου ξέφυγαν ευχαριστουμε πολύ @Sousamaki Όταν γυρίσω θα φτιάξω φάκελο!!! Όσο για το κλωτσομπουνιδι αχχ κορίτσια νομίζω ότι δνε υπαρχει πιο ωραία συντροφιά....μαρεσει τόσο πολύ! Δίνει πολύ πόνο και ο δικός μου! Τι στο καλό λένε τα κορίτσια είναι πιο ενεργητικά. (Και εγώ 17 εβδομάδα άρχισα να τον καταλαβαίνω και με πρόσθιο πλακούντα κιόλας) μας είπε και ο γιατρός ότι δνε βλέπει αγόρι και έχω αρχίσει και το ξανασκεφτομαι (η μέντα με το γκρι θα συνδιαστει τέλεια με ροζ χάχα). 

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλη εβδομάδα σε όλες! Εμένα σήμερα πρωί με ξύπνησε ο μπέμπης, μιλάμε κουνιόταν σαν τρελός πέρα δώθε και πρώτη φορά έκανε και κάτι μεγάλα εξογκώματα η κοιλιτσα. Χέρι ήταν, πόδι ήταν θα σας γελάσω.. Βαριόταν μάλλον χωρίς να μην με ακούει. Χαχαχαχα

Εγω μπήκα το πρωί και παράγγειλα φορμάκια από το next.co.uk. Θα τα παραλάβει ο άντρας μου στην Αγγλία και θα τα φέρει τέλος του μήνα. Τα σχέδια είναι απίστευτα και οι τιμές παρά πολύ καλές και όπως είναι τα πράγματα δεν είμαι και για πολλές εξορμήσεις στα μαγαζιά.. Ανυπομονώ να έρθουν τώρα. Αγόρασα και βρεφικό απορρυπαντικό baby planet που το είχε μισή τιμή και ανυπομονώ πρώτη φορά στη ζωή μου για τη μπουγάδα.. Ευτυχώς το σιδέρωμα θα το αναλάβει η μαμά. Χαχαχαχαχαχα έχει και τα καλά της η ξεκούραση που μου επέβαλε ο γιατρός.

Περιμένω τώρα μια φίλη μου για καφέ και κουτσομπολιό στο μπαλκόνι. Ευτυχώς και σήμερα είναι ψιλό δροσερά στη Θεσσαλονίκη.

 

Ούτε εγώ καταλαβαίνω τι είναι το κάθετι που προεξέχει! Μου είπαν αργότερα θα είναι ολοφάνερο. Αλλά είναι κάπως περίεργο όταν κάνει βουναλάκι... Έχει πολύ πλάκα. Δεν έχει?? 

Κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Εγώ τώρα είμαι 26 και 3 μέρες. Εσείς στην αντίστοιχη εβδομάδα είχατε αυπνιες υπνηλιες ενέργεια κουραση.. Μου κάνει εντύπωση η τοοοοσο απότομη αλλαγή. Πριν 5 μέρες ήμουν μέσα στην ενέργεια και δεν κοιμόμουν καθόλου ίσα 5 ώρες με πιπί break πάντα και τώρα κοιμαμαι γύρω στις 10 ώρες και την ημέρα και πάλι δεν σηκώνομαι από το κρεβάτι βαριέμαι και κουράζομαι. Επίσης από χθες ξανάρχισαν οι στομάχοπονοι. Νταξει αυτό το λέτε όλες! 

  • Μου αρέσει 3

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 said:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλη εβδομάδα σε όλες! Εμένα σήμερα πρωί με ξύπνησε ο μπέμπης, μιλάμε κουνιόταν σαν τρελός πέρα δώθε και πρώτη φορά έκανε και κάτι μεγάλα εξογκώματα η κοιλιτσα. Χέρι ήταν, πόδι ήταν θα σας γελάσω.. Βαριόταν μάλλον χωρίς να μην με ακούει. Χαχαχαχα

Εγω μπήκα το πρωί και παράγγειλα φορμάκια από το next.co.uk. Θα τα παραλάβει ο άντρας μου στην Αγγλία και θα τα φέρει τέλος του μήνα. Τα σχέδια είναι απίστευτα και οι τιμές παρά πολύ καλές και όπως είναι τα πράγματα δεν είμαι και για πολλές εξορμήσεις στα μαγαζιά.. Ανυπομονώ να έρθουν τώρα. Αγόρασα και βρεφικό απορρυπαντικό baby planet που το είχε μισή τιμή και ανυπομονώ πρώτη φορά στη ζωή μου για τη μπουγάδα.. Ευτυχώς το σιδέρωμα θα το αναλάβει η μαμά. Χαχαχαχαχαχα έχει και τα καλά της η ξεκούραση που μου επέβαλε ο γιατρός.

Περιμένω τώρα μια φίλη μου για καφέ και κουτσομπολιό στο μπαλκόνι. Ευτυχώς και σήμερα είναι ψιλό δροσερά στη Θεσσαλονίκη.

 

ειναι οντως τελεια τα next και στελνουν και ελλαδα (5 eur delivery) ... βεβαια νομιζω αλλο sale εχει στο UK και κανενα εδω...

και εγω σκοπευω να του παρω φορμακια απ εκει :):)

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσιααααα και καλή βδομάδα! Μόλις γύρισα από την Β´ επιπέδου και η αλήθεια είναι ότι εάν και πέρασα ένα υπέροχο ΠΣΚ ήρθε αυτό και με έριξε!Μας βρήκε μια ήπια υδρονέφρωση στα νεφρά στον δεξί πύελο!Το φυσιολογικό μας είπε είναι 5mm ενώ του μικρού μου είναι 5,4mm  με αποτέλεσμα να του προκαλεί ή να του προκαλέσει όταν γεννηθεί ουρολοίμωξη και να του χορηγήσουν αντιβίωση αλλιώς εάν μεγαλώσει και φτάσει ως 10mm και θα χρειαστεί χειρουργική επέμβαση!Απλά επειδή φοβάμαι πολύ περισσότερο με αποτέλεσμα να στεναχωριέμαι και να μην βλέπω τα θετικά που μπορεί να γίνουνε καθώς δεν μπορώ να ζω με τις πιθανότητες μήπως το μικρό πάθει κάτι καλά καλά πριν γεννηθεί ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κάτι ή αν υπάρχει κάποια που της είχανε βρει κάτι τέτοιο και τώρα έχει εξαφανιστεί..... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...