Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Marilou77 said:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Οπως το αντιμετωπίσαμε στην αρχη της εγκυμοσύνης μας που ηταν κατι πρωτόγνωρο για ολες, οχι στο μικροβιολογο με ραντεβου, οχι μεγαλα διαστήματα για να δουμε τα μπεμπακια στο γυναικολόγο, ετσι κ τωρα θα βρουμε τον τροπο μας, για πραγματα που δεν περναν απο το χερι μας ας μην αγχωνομαστε. @MumMaria απο αυριο παλι ζεστη; ουφ!! Καλα να περάσετε στην όμορφη Καβάλα!!!! @Υβόννη εσυ πότε με το καλο έρχεστε; 

Τα φιλιά μου σε ολα τα κορίτσια!!!!!!

Καλημερα κοριτσακι μου!!! Εκμεταλλευσου τη δροσια σημερα τουλαχιστον!!!! Θα φυγει ο Αυγουστος και θα δροσισει πιστευω! Γελασα χτες με τα κοριτσακια ζαχαρωτα αλλα το ειδα αργα και κοιμομουν ορθια να σου γραψω χαχχααχ!

Εμεις δε θα ερθουμε (σνιφφφφ) απλα μηπως ερχοταν η μανουλα μου λεγαμε το φθινοπωρο....Ελπιζω ως τοτε να ειναι ολα.καλυτερα!! Οπως τα λες ομως ειναι, θα προσαρμοστουμε σε ολες τις συνθηκες! Γερες να ειμαστε και γερα τα μωρακια μας και ολα θα γινουν!!!!

Just now, Gogo1994 said:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Όμορφο συναίσθημα να σε ρωτάνε σε ποιο μήνα είσαι κ να σου λένε ααα άντε πλησιαζεις...Εμένα βέβαια βουνό μου φαίνονται 3 μήνες σχεδόν ακομα

Καλημερα Γωγουλα μας!! Νομιζω εχουμε.τωρα να οργανωθουμε με τα μωρουδιακα πιο συστηματικα και θα περασει ο καιρος πιο γρηγορα!!!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα βασικά καλησπέρα κορίτσια!!

καλη Κυριακή σε όλες!!

χαθηκα λίγο γιατί αυτή τη βδομάδα είχε έρθει η μανούλα μου..κάναμε κάποιες αγορές, έπλυνα τα σεντονακια κτλ(βέβαια θα τα ξανά πλύνω ως τον Νοέμβρη αλλά να, να μη τα βάλω έτσι στα συρτάρια)

στα υπόλοιπα νέα της εγκυμοσύνης βρήκαμε τυχαία μετά από τη γενική ούρων που κάνω κάθε μήνα ότι είμαστε στην αρχή ουρολοιμωξης οποτε θα πάρω την αντιβιωσουλα μου..κ γενικά έχω διαφορά περίεργα..κάτι καούρες , αϋπνίες, ξυπνάω μες στην νύχτα πόσες φορές να πάω τουαλέτα, ανοίγει η μύτη μου..οοοολα καλά..

3 μήνες ακομη...

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου!!! Εκμεταλλευσου τη δροσια σημερα τουλαχιστον!!!! Θα φυγει ο Αυγουστος και θα δροσισει πιστευω! Γελασα χτες με τα κοριτσακια ζαχαρωτα αλλα το ειδα αργα και κοιμομουν ορθια να σου γραψω χαχχααχ!

Εμεις δε θα ερθουμε (σνιφφφφ) απλα μηπως ερχοταν η μανουλα μου λεγαμε το φθινοπωρο....Ελπιζω ως τοτε να ειναι ολα.καλυτερα!! Οπως τα λες ομως ειναι, θα προσαρμοστουμε σε ολες τις συνθηκες! Γερες να ειμαστε και γερα τα μωρακια μας και ολα θα γινουν!!!!

Καλημερα Γωγουλα μας!! Νομιζω εχουμε.τωρα να οργανωθουμε με τα μωρουδιακα πιο συστηματικα και θα περασει ο καιρος πιο γρηγορα!!!!

@Υβόννη εγω ειχα μείνει στο οτι θα ερχοσασταν.....κριμα....αφου ομως ειναι να ερθει η μανούλα σου κατι ειναι κ αυτο, η βοηθεια της σιγουρα θα σου ειναι πολύτιμη, με το καλο να τη δεχτεις κορίτσι μου.

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα βασικά καλησπέρα κορίτσια!!

καλη Κυριακή σε όλες!!

χαθηκα λίγο γιατί αυτή τη βδομάδα είχε έρθει η μανούλα μου..κάναμε κάποιες αγορές, έπλυνα τα σεντονακια κτλ(βέβαια θα τα ξανά πλύνω ως τον Νοέμβρη αλλά να, να μη τα βάλω έτσι στα συρτάρια)

στα υπόλοιπα νέα της εγκυμοσύνης βρήκαμε τυχαία μετά από τη γενική ούρων που κάνω κάθε μήνα ότι είμαστε στην αρχή ουρολοιμωξης οποτε θα πάρω την αντιβιωσουλα μου..κ γενικά έχω διαφορά περίεργα..κάτι καούρες , αϋπνίες, ξυπνάω μες στην νύχτα πόσες φορές να πάω τουαλέτα, ανοίγει η μύτη μου..οοοολα καλά..

3 μήνες ακομη...

 

Χαρα στο κουραγιο σου @Sousamaki αφου θα τα ξαναπλυνεις ας τα αφηνες ετσι μεσα στις συσκευασιες σε δουλεια να βρίσκεσαι, η μηπως τελικά ειμαι λιγο τεμπελουλα; αχ οτι σε ευχαριστει κοριτσι μου, εγω παλι δεν εχω κανει τιποτα αφου πρεπει να ειμαι μεσα ξαπλα, γυμνο θα μεινει το μωρο μου εμενα .... πλακα κανω ευχομαι να βελτιωθω γρηγορα κ να κανω κι εγω τις αγορες μου. Οσον αφορά την Ουρολοίμωξη παλι καλα που το προλαβες στην αρχη, για τις καουρες κ τα υπόλοιπα τι να κανουμε μέσα στο παιχμιδι ειναι, εμενα παντως το κριτσινι ειναι παντα διπλα στο κομοδινο μου χιχι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου!!! Φαγατε το αρνι;;;; Ηρθαν οι γονεις σου; Αχ χαμος απο αγκαλιες ε;

Το αρνι παει φαγωθηκε...τους περιμενω απο στιγμη σε στιγμη να μου τους φερει σπιτι η αδερφη μου...βαλαμε κ καρβουνα να ψησουμε παϊδακια σημερα..γονεις, πεθερικα, αδερφια ολοι μαζι χαμος...

  • Μου αρέσει 5

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki said:

Καλημέρα βασικά καλησπέρα κορίτσια!!

καλη Κυριακή σε όλες!!

χαθηκα λίγο γιατί αυτή τη βδομάδα είχε έρθει η μανούλα μου..κάναμε κάποιες αγορές, έπλυνα τα σεντονακια κτλ(βέβαια θα τα ξανά πλύνω ως τον Νοέμβρη αλλά να, να μη τα βάλω έτσι στα συρτάρια)

στα υπόλοιπα νέα της εγκυμοσύνης βρήκαμε τυχαία μετά από τη γενική ούρων που κάνω κάθε μήνα ότι είμαστε στην αρχή ουρολοιμωξης οποτε θα πάρω την αντιβιωσουλα μου..κ γενικά έχω διαφορά περίεργα..κάτι καούρες , αϋπνίες, ξυπνάω μες στην νύχτα πόσες φορές να πάω τουαλέτα, ανοίγει η μύτη μου..οοοολα καλά..

3 μήνες ακομη...

 

Ειρηνακι μου τί κανεις; Αχ τί καλα που εχεις αγορασει προικουλα!!! Με γεια σας!!! Με τα ουρα τωρα δεν πειραζει, ειμαστε τοσο ευαισθητες πλεον που αμεσως κατι τσιμπαμε. Κι εμενα καθαρα δεν ειναι τελειως ποτε, αλλα δεν μου εχουν ακομη δωσει αντιβιωση...Και το εχω στη λιστα ερωτησεων!

Συμπτωματα εοχυμε ολοιδια!!! Μυτη εχω κι εγω καθε πρωι!!! Καλα το κατουρημα ασε! Πανα θα θελουμε σε λιγο χαχαχαχα

Just now, Marilou77 said:

@Υβόννη εγω ειχα μείνει στο οτι θα ερχοσασταν.....κριμα....αφου ομως ειναι να ερθει η μανούλα σου κατι ειναι κ αυτο, η βοηθεια της σιγουρα θα σου ειναι πολύτιμη, με το καλο να τη δεχτεις κορίτσι μου.

Χαρα στο κουραγιο σου @Sousamaki αφου θα τα ξαναπλυνεις ας τα αφηνες ετσι μεσα στις συσκευασιες σε δουλεια να βρίσκεσαι, η μηπως τελικά ειμαι λιγο τεμπελουλα; αχ οτι σε ευχαριστει κοριτσι μου, εγω παλι δεν εχω κανει τιποτα αφου πρεπει να ειμαι μεσα ξαπλα, γυμνο θα μεινει το μωρο μου εμενα .... πλακα κανω ευχομαι να βελτιωθω γρηγορα κ να κανω κι εγω τις αγορες μου. Οσον αφορά την Ουρολοίμωξη παλι καλα που το προλαβες στην αρχη, για τις καουρες κ τα υπόλοιπα τι να κανουμε μέσα στο παιχμιδι ειναι, εμενα παντως το κριτσινι ειναι παντα διπλα στο κομοδινο μου χιχι.

Οχι γλυκουλα μου το ακυρωσαμε λογω πολλων κρουσματων! Η μανουλα πρωτα ο Θεος τελη Οκτωβρη. Θα τα κλεισουμε τελευταια στιγμη! Ευχομαι να ειναι ανοιχτες οι πτησεις και να ερθει!!! Υπομονη δεν πειραζει, υγεια να εχουμε και ολα γινονται!

Ελα ο μπεμπης γυμνιστης θα μας βγει!!!! Ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου! Ξαπλα δεν πειραζει και το πολυ πολυ ιντερνετ!!! Κι εμεις απο κει ολα τα βρισκουμε! Ριξε εσυ τις ματιες σου γιατι οχι;

Just now, Depykal said:

Το αρνι παει φαγωθηκε...τους περιμενω απο στιγμη σε στιγμη να μου τους φερει σπιτι η αδερφη μου...βαλαμε κ καρβουνα να ψησουμε παϊδακια σημερα..γονεις, πεθερικα, αδερφια ολοι μαζι χαμος...

Το ευχαριστηθηκες κοριτσι μου; Ελπιζω ναι!!! Με το καλο να ανταμωσετε ολοι μαζι και καλη σας ορεξη!!!!!!! Χαμος θα γινει!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα βασικά καλησπέρα κορίτσια!!

καλη Κυριακή σε όλες!!

χαθηκα λίγο γιατί αυτή τη βδομάδα είχε έρθει η μανούλα μου..κάναμε κάποιες αγορές, έπλυνα τα σεντονακια κτλ(βέβαια θα τα ξανά πλύνω ως τον Νοέμβρη αλλά να, να μη τα βάλω έτσι στα συρτάρια)

στα υπόλοιπα νέα της εγκυμοσύνης βρήκαμε τυχαία μετά από τη γενική ούρων που κάνω κάθε μήνα ότι είμαστε στην αρχή ουρολοιμωξης οποτε θα πάρω την αντιβιωσουλα μου..κ γενικά έχω διαφορά περίεργα..κάτι καούρες , αϋπνίες, ξυπνάω μες στην νύχτα πόσες φορές να πάω τουαλέτα, ανοίγει η μύτη μου..οοοολα καλά..

3 μήνες ακομη...

 

Καούρες κ όλα τα συναφή τα έχω κι εγώ σουσαμακι μου, υπομονή..για την ουρολοίμωξη μην ανησυχείς,είναι πολύ συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη,ξανά υπομονη:-?

Ήρθε η μανούλα κ κάνατε ψώνια ε;;τι καλά!!:x

Just now, Marilou77 είπε:

@Υβόννη εγω ειχα μείνει στο οτι θα ερχοσασταν.....κριμα....αφου ομως ειναι να ερθει η μανούλα σου κατι ειναι κ αυτο, η βοηθεια της σιγουρα θα σου ειναι πολύτιμη, με το καλο να τη δεχτεις κορίτσι μου.

Χαρα στο κουραγιο σου @Sousamaki αφου θα τα ξαναπλυνεις ας τα αφηνες ετσι μεσα στις συσκευασιες σε δουλεια να βρίσκεσαι, η μηπως τελικά ειμαι λιγο τεμπελουλα; αχ οτι σε ευχαριστει κοριτσι μου, εγω παλι δεν εχω κανει τιποτα αφου πρεπει να ειμαι μεσα ξαπλα, γυμνο θα μεινει το μωρο μου εμενα .... πλακα κανω ευχομαι να βελτιωθω γρηγορα κ να κανω κι εγω τις αγορες μου. Οσον αφορά την Ουρολοίμωξη παλι καλα που το προλαβες στην αρχη, για τις καουρες κ τα υπόλοιπα τι να κανουμε μέσα στο παιχμιδι ειναι, εμενα παντως το κριτσινι ειναι παντα διπλα στο κομοδινο μου χιχι.

Εγώ, Μαριλου,πρέπει να κατεβάσω του Βασίλη από το πατάρι να δω ποια θα κρατήσω για την μικρή,να τα πλύνω κ να τα σιδερωσω..ακόμα δεν το έχω κάνει,θα το κάνω μια κ μια εκεί τον Σεπτέμβρη.οποτε έχεις καιρό κι εσύ..κάνε on line αγορές όπως σου είπε η @Υβόννη ρε συ.εγω κ δύο τρια πράγματα που πήρα για την μικρή on line τα πήρα,μου ήρθανε κ είναι τέλεια.

Just now, Depykal είπε:

Το αρνι παει φαγωθηκε...τους περιμενω απο στιγμη σε στιγμη να μου τους φερει σπιτι η αδερφη μου...βαλαμε κ καρβουνα να ψησουμε παϊδακια σημερα..γονεις, πεθερικα, αδερφια ολοι μαζι χαμος...

Ω ρε μάνα μου!!!!χαμός σημεραααααα:x να περάσετε τελεια;-)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Καλή Κυριακή σε ολεσ! Εμένα η μαμά μου έφτιαξε τσουρέκια που πεθύμησα και έφαγα το σκασμό και τώρα είμαι διπλωμένη στον καναπέ.. Ο μικρός βέβαια δίνει πόνο, όποτε μάλλον και σ αυτόν άρεσαν.

@Sousamaki τα συμπτώματα νομίζω λίγο πολύ τα έχουμε όλες.. Και την ουρολοίμωξη αφού την πρόλαβες όλα καλά.

  • Μου αρέσει 3

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που ξέρουν από διαβήτη κύησης και από μετρήσεις.. Έχω ξεκινήσει μετρήσεις από την Τετάρτη χωρίς να κάνω διατροφή ώστε να δω τι γίνεται με το σάκχαρο και το αμνιακο υγρο! 

Σε αυτές τις 5 μέρες λοιπόν οι τιμές μου είναι φυσιολογικές εκτός από δύο φορές που μια ώρα μετά το γεύμα είχα 140 και 131. Η μία φορά ήταν μετα από δημητριακά και η άλλη μετά από κινέζικο.. Το περίεργο είναι ότι ενώ με τη μέτρηση σακχαρου στη μικροβιολογο δεν έχω δει κάτω από 90 νηστείας τώρα με το μηχανάκι είναι χαμηλότερο 88 89 κάθε πρωί.. 

Ξέρω ότι κάνοντας διατροφή δεν πρέπει να ανεβαίνει μεταγευματικα πάνω από 130 αλλά τι ισχύει όταν τρως κανονικά; Είναι και πάλι παθολογικο να ανεβαίνει τόσο; Ζάχαρη δεν έχω φάει καθόλου ωστε να δω τι παίζει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εμεις χαμος...φαγαμε του σκασμου...αγκαλιες συνεχεια...καναμε κ διαγωνισμο κοιλιας με τον μπαμπα..εκει κ εκει ημαστε...χαχαχα..τους περιμενω κ το βραδακι τωρα να μου φερουν κ τα δωρακια του μπεμπη...

  • Μου αρέσει 8

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που ξέρουν από διαβήτη κύησης και από μετρήσεις.. Έχω ξεκινήσει μετρήσεις από την Τετάρτη χωρίς να κάνω διατροφή ώστε να δω τι γίνεται με το σάκχαρο και το αμνιακο υγρο! 

Σε αυτές τις 5 μέρες λοιπόν οι τιμές μου είναι φυσιολογικές εκτός από δύο φορές που μια ώρα μετά το γεύμα είχα 140 και 131. Η μία φορά ήταν μετα από δημητριακά και η άλλη μετά από κινέζικο.. Το περίεργο είναι ότι ενώ με τη μέτρηση σακχαρου στη μικροβιολογο δεν έχω δει κάτω από 90 νηστείας τώρα με το μηχανάκι είναι χαμηλότερο 88 89 κάθε πρωί.. 

Ξέρω ότι κάνοντας διατροφή δεν πρέπει να ανεβαίνει μεταγευματικα πάνω από 130 αλλά τι ισχύει όταν τρως κανονικά; Είναι και πάλι παθολογικο να ανεβαίνει τόσο; Ζάχαρη δεν έχω φάει καθόλου ωστε να δω τι παίζει.. 

Κορίτσι μου εμένα ο ενδοκρινολογος μου, μου είπε μεταγευματικα μέχρι 140. Εγώ στις 15 μέρες που έκανα μετρήσεις είχα 2 φορές μόνο 140 και 146 γιατί είχα φάει σε ταβέρνα τα πάντα. Δεν μου το σχολίασε καν.! Το δικό μου μηχανάκι επειδή το είχα πάρει μαζί σε μια μέτρηση κάποια στιγμή (στο μικρόβιολογικό) έχει μια απόκλιση 2-3 μονάδες. Εγώ κανονικα έτρωγα όλον τον καιρό των μετρήσεων. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που ξέρουν από διαβήτη κύησης και από μετρήσεις.. Έχω ξεκινήσει μετρήσεις από την Τετάρτη χωρίς να κάνω διατροφή ώστε να δω τι γίνεται με το σάκχαρο και το αμνιακο υγρο! 

Σε αυτές τις 5 μέρες λοιπόν οι τιμές μου είναι φυσιολογικές εκτός από δύο φορές που μια ώρα μετά το γεύμα είχα 140 και 131. Η μία φορά ήταν μετα από δημητριακά και η άλλη μετά από κινέζικο.. Το περίεργο είναι ότι ενώ με τη μέτρηση σακχαρου στη μικροβιολογο δεν έχω δει κάτω από 90 νηστείας τώρα με το μηχανάκι είναι χαμηλότερο 88 89 κάθε πρωί.. 

Ξέρω ότι κάνοντας διατροφή δεν πρέπει να ανεβαίνει μεταγευματικα πάνω από 130 αλλά τι ισχύει όταν τρως κανονικά; Είναι και πάλι παθολογικο να ανεβαίνει τόσο; Ζάχαρη δεν έχω φάει καθόλου ωστε να δω τι παίζει.. 

Γεια σου καλο μου Φραουλινο!  Ολες με τα μηχανακια μας!!

Καποια φαγητα προσωπικα στον καθενα μας ειναι πιο "ανεβαστικα" οπως τα λεω εγω! Το κινεζικο να υποθεσω ρυζι και γλυκοξινη; Γενικα το ρυζι ανεβαζει πολυ οποτε ειναι λογικο. Επισης αν εισαι πολυ ωρα νηστικη μπορει να ανεβει πολυ. Μπορει αν φας ζαχαρη πχ να μην ανεβασει τοσο οσο το ρυζι! Εμενα πχ με το παγωτο δεν ανεβαινει πολυ ενω με το ρυζι τσουπ στα υψη! Θεωρω πολυ σημαντικο που τρως οπως ετρωγες παντα, για να δεις τι παιζει. Παντως 2 μεμονωμενες φορες δε θεωρειται παθολογικο.

Επισης, το ζαχαρο επηρεαζεται και απο την ψυχολογια δυστυχως. Επειδη τωρα εισαι και αγχωμενη για την Τριτη παιζει και αυτο το ρολο του.

Just now, Depykal said:

Κοριτσια εμεις χαμος...φαγαμε του σκασμου...αγκαλιες συνεχεια...καναμε κ διαγωνισμο κοιλιας με τον μπαμπα..εκει κ εκει ημαστε...χαχαχα..τους περιμενω κ το βραδακι τωρα να μου φερουν κ τα δωρακια του μπεμπη...

Χαχαχαχαχα γελαω με διαγωνισμο κοιλιας!!! Αχ κοριτσι μου απολαυσε αυτες τις στιγμες! Ειναι ανεκτιμητες!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Γεια σου καλο μου Φραουλινο!  Ολες με τα μηχανακια μας!!

Καποια φαγητα προσωπικα στον καθενα μας ειναι πιο "ανεβαστικα" οπως τα λεω εγω! Το κινεζικο να υποθεσω ρυζι και γλυκοξινη; Γενικα το ρυζι ανεβαζει πολυ οποτε ειναι λογικο. Επισης αν εισαι πολυ ωρα νηστικη μπορει να ανεβει πολυ. Μπορει αν φας ζαχαρη πχ να μην ανεβασει τοσο οσο το ρυζι! Εμενα πχ με το παγωτο δεν ανεβαινει πολυ ενω με το ρυζι τσουπ στα υψη! Θεωρω πολυ σημαντικο που τρως οπως ετρωγες παντα, για να δεις τι παιζει. Παντως 2 μεμονωμενες φορες δε θεωρειται παθολογικο.

Επισης, το ζαχαρο επηρεαζεται και απο την ψυχολογια δυστυχως. Επειδη τωρα εισαι και αγχωμενη για την Τριτη παιζει και αυτο το ρολο του.

Χαχαχαχαχα γελαω με διαγωνισμο κοιλιας!!! Αχ κοριτσι μου απολαυσε αυτες τις στιγμες! Ειναι ανεκτιμητες!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας γλυκά μου κορίτσια!! Η αλήθεια είναι ότι ήλπιζα λίγο να ευθύνεται το σάκχαρο για την αύξηση του αμνιακού υγρού και να μην μπω σε άλλες περιπέτειες αλλά οκ! Ίσως με το να ανεβάζουμε που κ που 140 να μην το δικαιολογεί.. Βέβαια δεν έχω φάει γλυκό αυτές τις μέρες που γενικά πριν τη Β επιπέδου τα ψιλοτσακιζα.. Τι να πω θα δείξει! 

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσι μου εμένα ο ενδοκρινολογος μου, μου είπε μεταγευματικα μέχρι 140. Εγώ στις 15 μέρες που έκανα μετρήσεις είχα 2 φορές μόνο 140 και 146 γιατί είχα φάει σε ταβέρνα τα πάντα. Δεν μου το σχολίασε καν.! Το δικό μου μηχανάκι επειδή το είχα πάρει μαζί σε μια μέτρηση κάποια στιγμή (στο μικρόβιολογικό) έχει μια απόκλιση 2-3 μονάδες. Εγώ κανονικα έτρωγα όλον τον καιρό των μετρήσεων. 

Εμένα μου είπε 130 και μου έκανε εντύπωση που με δημητριακά και γάλα αμυγδάλου έφτασε 131..Ευχομαι να φταίει ότι έτρωγα αρκετά γλυκά πριν την εξέταση και να έχει μειωθεί το αμνιακο την Τρίτη που θα ξαναπάω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας γλυκά μου κορίτσια!! Η αλήθεια είναι ότι ήλπιζα λίγο να ευθύνεται το σάκχαρο για την αύξηση του αμνιακού υγρού και να μην μπω σε άλλες περιπέτειες αλλά οκ! Ίσως με το να ανεβάζουμε που κ που 140 να μην το δικαιολογεί.. Βέβαια δεν έχω φάει γλυκό αυτές τις μέρες που γενικά πριν τη Β επιπέδου τα ψιλοτσακιζα.. Τι να πω θα δείξει! 

Εμένα μου είπε 130 και μου έκανε εντύπωση που με δημητριακά και γάλα αμυγδάλου έφτασε 131..Ευχομαι να φταίει ότι έτρωγα αρκετά γλυκά πριν την εξέταση και να έχει μειωθεί το αμνιακο την Τρίτη που θα ξαναπάω.. 

Τα δημητριακα τί δημητριακα ήταν; Παντως σε ολες κανει εκπληξεις το ζαχαρο με κατι ακυρο που απλα μπορει να ετυχε! Μη σε προβληματιζει τωρα αυτο, θα τα πει ολα η καμπυλη. Εσυ εκανες το homework σου και τα αλλα θα τα δουν οι ειδικοι!

Φραουλινο μου δεν θα μπεις σε περιπετειες θα δεις!! Αν οντως ετρωγες φουλ γλυκακια ε λογικο ειναι να ειχε ανεβει το ζαχαρο λιγακι χωρις να ειναι παθολογικο μεν, αλλα ισως να επηρεασε λιγακι το υγρο, το οποιο ειναι οριακο αλλα εντος οριων βεβαια!! Ισως απλα σαν οργανισμος να εχεις πιο αυξημενο υγρο! Δε σημαινει παθολογια παντα το οριακο! Εγω λεω κρατα τις μετρησουλες να τις δει ο γιατρος και λιγο υπομονη μεχρι την Τριτη. Ξερω ειναι δυσκολο, χτες διαβαζα που λες οτι κλαις και ηθελα να ερθω να σε παρω μια αγκαλιτσα...Αλλα κοριτσακι μου θα δεις θα ειναι ολα καλα!!!!! Λιγο εμεινε να ηρεμησεις κι εσυ...

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...