Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας γλυκά μου κορίτσια!! Η αλήθεια είναι ότι ήλπιζα λίγο να ευθύνεται το σάκχαρο για την αύξηση του αμνιακού υγρού και να μην μπω σε άλλες περιπέτειες αλλά οκ! Ίσως με το να ανεβάζουμε που κ που 140 να μην το δικαιολογεί.. Βέβαια δεν έχω φάει γλυκό αυτές τις μέρες που γενικά πριν τη Β επιπέδου τα ψιλοτσακιζα.. Τι να πω θα δείξει! 

Εμένα μου είπε 130 και μου έκανε εντύπωση που με δημητριακά και γάλα αμυγδάλου έφτασε 131..Ευχομαι να φταίει ότι έτρωγα αρκετά γλυκά πριν την εξέταση και να έχει μειωθεί το αμνιακο την Τρίτη που θα ξαναπάω.. 

Φραουλινο μου το ζάχαρο σου εμένα μου φαίνεται μια χαρά.αν μου λες οτο έτρωγες ότι πριν,κ έχεις μόνο 1-2 παθολογικές τιμές στο πενταημερο,είσαι οκ.αν έχεις διαβήτη κύησης ,πρέπει να προσέξεις ιδιαίτερα την διατροφή σου για να έχεις τις απαιτούμενες μετρήσεις.να χαίρεσαι που δεν έχεις κ μπορείς να τρως λίγο απ'όλα ανά διαστήματα.

Καταλαβαινω πως το εννοείς αυτό με το αμνιακό αλλά κάποιες φορές είναι οργανικό γυναίκες να έχουν λίγο παραπάνω από το φυσιολογικό,θα έπρεπε να στο πει κ ο γιατρός σου αυτό.μπορει τώρα που έκοψες την ζάχαρη να μειώθηκε λιγάκι.βεβαια πάλι το αμνιακό σου δεν είναι παθολογικό,έτσι;είναι ανεβασμένο ελάχιστα εντός ορίων.

Η τρίτη κοντεύει γλυκιά μου,λίγη υπομονή τωρα..το ζάχαρο όπως σου είπε η @Υβόννη επηρεάζεται από το στρες κ εγώ θα προσθέσω κ από τον ελάχιστο ή διαταραγμένο ύπνο,οπότε προσπάθησε να κρατηθείς λίγο ακόμα ψύχραιμη.ξεκουρασου,φάε υγιεινά κ την τρίτη θα έχεις τα καλύτερα νέα,άσε που θα δεις πάλι την τσουπρα σου:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Υβόννη είπε:

Τα δημητριακα τί δημητριακα ήταν; Παντως σε ολες κανει εκπληξεις το ζαχαρο με κατι ακυρο που απλα μπορει να ετυχε! Μη σε προβληματιζει τωρα αυτο, θα τα πει ολα η καμπυλη. Εσυ εκανες το homework σου και τα αλλα θα τα δουν οι ειδικοι!

Φραουλινο μου δεν θα μπεις σε περιπετειες θα δεις!! Αν οντως ετρωγες φουλ γλυκακια ε λογικο ειναι να ειχε ανεβει το ζαχαρο λιγακι χωρις να ειναι παθολογικο μεν, αλλα ισως να επηρεασε λιγακι το υγρο, το οποιο ειναι οριακο αλλα εντος οριων βεβαια!! Ισως απλα σαν οργανισμος να εχεις πιο αυξημενο υγρο! Δε σημαινει παθολογια παντα το οριακο! Εγω λεω κρατα τις μετρησουλες να τις δει ο γιατρος και λιγο υπομονη μεχρι την Τριτη. Ξερω ειναι δυσκολο, χτες διαβαζα που λες οτι κλαις και ηθελα να ερθω να σε παρω μια αγκαλιτσα...Αλλα κοριτσακι μου θα δεις θα ειναι ολα καλα!!!!! Λιγο εμεινε να ηρεμησεις κι εσυ...

Τρώω αυτά τα κουακερ με ξηρούς καρπούς, έχουν ζάχαρη και τα τρώω καθημερινά εδώ και πολύ καιρό! 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί Ειρηνακι μου και σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όσα λες!! Η αγκαλίτσα πάντα ευπρόσδεκτη :)

Just now, MumMaria είπε:

Φραουλινο μου το ζάχαρο σου εμένα μου φαίνεται μια χαρά.αν μου λες οτο έτρωγες ότι πριν,κ έχεις μόνο 1-2 παθολογικές τιμές στο πενταημερο,είσαι οκ.αν έχεις διαβήτη κύησης ,πρέπει να προσέξεις ιδιαίτερα την διατροφή σου για να έχεις τις απαιτούμενες μετρήσεις.να χαίρεσαι που δεν έχεις κ μπορείς να τρως λίγο απ'όλα ανά διαστήματα.

Καταλαβαινω πως το εννοείς αυτό με το αμνιακό αλλά κάποιες φορές είναι οργανικό γυναίκες να έχουν λίγο παραπάνω από το φυσιολογικό,θα έπρεπε να στο πει κ ο γιατρός σου αυτό.μπορει τώρα που έκοψες την ζάχαρη να μειώθηκε λιγάκι.βεβαια πάλι το αμνιακό σου δεν είναι παθολογικό,έτσι;είναι ανεβασμένο ελάχιστα εντός ορίων.

Η τρίτη κοντεύει γλυκιά μου,λίγη υπομονή τωρα..το ζάχαρο όπως σου είπε η @Υβόννη επηρεάζεται από το στρες κ εγώ θα προσθέσω κ από τον ελάχιστο ή διαταραγμένο ύπνο,οπότε προσπάθησε να κρατηθείς λίγο ακόμα ψύχραιμη.ξεκουρασου,φάε υγιεινά κ την τρίτη θα έχεις τα καλύτερα νέα,άσε που θα δεις πάλι την τσουπρα σου:x

Μαρία μου το αμνιακο μου ήταν 7,2 με ανώτατο όριο το 8! Μου το είπε και ο γιατρός μου ότι συνήθως δεν υπάρχει λόγος και γίνονται αυξομειώσεις και να μην ανησυχώ! Αυτός ο εμβρυολόγος ήταν που το έκανε θέμα σαν ένδειξη για κάτι παθολογικο και μου έχει βάλει το μικρόβιο!

Αντε να έρθει η ριμαδα η Τρίτη.. κορίτσια μου ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τις πληροφορίες και που με καθησυχαζετε!! Είστε καταπληκτικες και το εκτιμώ αφάνταστα!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Τρώω αυτά τα κουακερ με ξηρούς καρπούς, έχουν ζάχαρη και τα τρώω καθημερινά εδώ και πολύ καιρό! 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί Ειρηνακι μου και σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όσα λες!! Η αγκαλίτσα πάντα ευπρόσδεκτη :)

Δεν γνωριζω πολλά από ζάχαρο αλλα τα κορίτσια σου τα είπαν τέλεια !Μια επισήμανση δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο !ο διαβητολόγος που πήγα μου είπε να προσεχω τους ξηρούς καρπούς !ευχομαι ολα καλα ν πανε κοπέλα μου !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

σε σχέση με το σακχαρο εμένα η μια τιμή στην καμπύλη ήταν στα ανώτερα όρια ..το ξεπέρασε βασικά κ κατά λίγο..

ο γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι ..δεν είναι κάτι..συμβαίνει κάποιες φορές..κλασσικά κ εγώ έχω το μηχανάκι κ μετριεμαι συχνά..πιο πολύ για μένα όμως , να είμαι ηρεμη..

εγω ουτως η άλλως κάνω κ διατροφή ,όπως οι περισσότερες εδώ από ότι έχω καταλάβει προσέχουμε τι τρώμε οποτε δε πιστεύω ότι θα υπάρχει θέμα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω άλλη μια σχιζοφρενική μ σκέψη :ενω έχω ζωηρή Μπέμπα με κλωτσιές κ μπουνιές κ αλλαγές θέσεων ,,είχα να την ακούσω αρκετή ωριτσα !!ετσι ,απόφασισα να δράσω για να επιβεβαιώσω την λογική μου σκέψη !!χτυπαω δυο φορές εκεί που είναι τα πόδια της κ μου ρίχνει τρεις δυνατές  κλωτσιές κ ξανά κοιμάται μαλλον !!το καταλαβαίνετε κ εσεις !!δεν τα παμε πολύ καλα από τωρα !!!χχαχαχαχαχ

Υγ τουλάχιστον επικράτησε η λογική ,,όπως Παντα  θα πρέπει να επικρατεί Σε τέτοιες περιπτώσεις !!

  • Χαχα 11

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Eirini1988 είπε:

@demifilol ποσό γέλασα με τη μπεμπουλα σου.. Από τώρα αντιδραστική! Τουλάχιστον θα έχεις ένα παιδί με προσωπικότητα.. Χαχαχαχαχαχα

Δεν υπάρχει αυτή η σχέση μεταξύ μας ,,αντικρουόμενα θα είναι ολα ,,,παρήγορο να είναι με προσωπικότητα ,,,,και όχι απλά γκρινιάρα ,,,χαχαχαχχα

  • Χαχα 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου !!! Καλή εβδομάδα !!! @demifilol Στο έχω πει... εμείς οι αγορομανες που θα κάνουμε κορίτσι τώρα θα βρούμε τον μάστορα μας χιχιχιχιχι από την κοιλιά τσαούσα !!! Αυτά τα σχιζοφρενικά τα κάνω καινεγω.... αλλά πάντα με λογική αχαχαχαχαχαχ

  • Χαχα 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου και καλη βδομαδα να εχουμε με τελεια νεα απο υπερηχους, εξετασεις και οτι αλλο!!! 

Εγω ξυπνησα 5, εβλεπα κατι ονειρα οτι να 'ναι και οταν με.ξαναπηρε ο υπνος ηταν ηδη ωρα να σηκωθω να ερυω για εξετασεις αιματος!!! Επιζω στο μεσημεριανο κενο να κοιμηθω!

@demifilol εγω θεωρω τελεια την επικοινωνια με την κορουλα σου!!!! Μολις ειδε οτι την αναζητας σου εκανε εμφανη την παρουσια της!!!! Εμενα αν κοιμαται οτι και να του κανω δεν ξυπναει! Χαχαχχαα! Αντρες παιδι μου!! Μπραβο που εβαλες τη λογικη παντως!!!

Just now, Geo81 said:

Καλημέρα κορίτσια μου !!! Καλή εβδομάδα !!! @demifilol Στο έχω πει... εμείς οι αγορομανες που θα κάνουμε κορίτσι τώρα θα βρούμε τον μάστορα μας χιχιχιχιχι από την κοιλιά τσαούσα !!! Αυτά τα σχιζοφρενικά τα κάνω καινεγω.... αλλά πάντα με λογική αχαχαχαχαχαχ

Καλημερα κοριτσακι μας ομορφο!!! Ενταξει αν κι εσεις με τις τσαουσες παθαινετε σχιζοφρενικα (με λογικη φυσικα χαχχαα) παρηγορειτε και εμας με τους υπναραδες χαχαχχαα!!!!

  • Χαχα 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου... @Υβόννη μου καλα αποτελεσματα να εχεις....

Νομιζω πως χτες καταλαβα για πρωτη φορα τον μπεμπη...δεν ειμαι σιγουρη ομως...εκει που καθομουν ηρεμη ενιωσα κατι σαν ρευμα να με γαργαλαει απο μεσα στην κοιλια για λιγο κ μετα σταματησε...λετε να ηταν αυτος;;; 

  • Μου αρέσει 3

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! @Υβόννη καλα αποτελεσματα με τιε εξετάσεις αιματος!!!! @demifilol εγω βλεπω το κοριτσι μαε να συνεργάζεται άψογα, δικιο εχει η @Υβόννη τα αγόρια ειναι πιο τεμπέλικα χαχα ποσες φορες "χτυπαω" την κοιλια μου γιατι εμεις απο το μεσημερι κ μετα γινοναστε πιο δραστήριοι, αυτος τιποτα γραμμένη με έχει ουτε μιση κλωτσια να πει εδω ειμαι ρε μανα αλλα ασε με να κοιμηθω. Πλακα εχει ο αντρας που με βλεπει κ με μαλωνει, ασε το παιδι να κοιμηθει, επειδη ξύπνησες εσυ δε θα ξυπνήσει κ αυτο χαχαχαχαχα. @Depykal καλη αρχη με τσ κλωτσιδια, εγω αργησα να τον ακουσω με προσθιο πλακουντα μετα ρην β επιπεδου αρχισαν τα οργανα κ ολοι μου λεγανε τωρα το νιώθεις ε; κι εγω ελεγα οχι κ στεναχωριομουν.

Κορίτσια μου σημερα τα ξημερώματα εγινε σεισμος στη Θεσσαλονίκη στις 05:00 δε κατάλαβα  τιποτα ευτυχως στα social media το διάβασα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! @Υβόννη καλα αποτελεσματα με τιε εξετάσεις αιματος!!!! @demifilol εγω βλεπω το κοριτσι μαε να συνεργάζεται άψογα, δικιο εχει η @Υβόννη τα αγόρια ειναι πιο τεμπέλικα χαχα ποσες φορες "χτυπαω" την κοιλια μου γιατι εμεις απο το μεσημερι κ μετα γινοναστε πιο δραστήριοι, αυτος τιποτα γραμμένη με έχει ουτε μιση κλωτσια να πει εδω ειμαι ρε μανα αλλα ασε με να κοιμηθω. Πλακα εχει ο αντρας που με βλεπει κ με μαλωνει, ασε το παιδι να κοιμηθει, επειδη ξύπνησες εσυ δε θα ξυπνήσει κ αυτο χαχαχαχαχα. @Depykal καλη αρχη με τσ κλωτσιδια, εγω αργησα να τον ακουσω με προσθιο πλακουντα μετα ρην β επιπεδου αρχισαν τα οργανα κ ολοι μου λεγανε τωρα το νιώθεις ε; κι εγω ελεγα οχι κ στεναχωριομουν.

Κορίτσια μου σημερα τα ξημερώματα εγινε σεισμος στη Θεσσαλονίκη στις 05:00 δε κατάλαβα  τιποτα ευτυχως στα social media το διάβασα.

Κλοτσια δεν νομιζω να ηταν ειναι η αληθεια...κ εγω προσθιο πλακουντα εχω...για να δουμε...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Κλοτσια δεν νομιζω να ηταν ειναι η αληθεια...κ εγω προσθιο πλακουντα εχω...για να δουμε...

Έτσι είναι στις αρχές, σαν πούπουλο , σαν να κολυμπάει ψαράκι, σαν να σε διαπερνάει ελαφρύ ρεύμα! Μετά δυναμώνει !!!

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!! Καλή εβδομάδα !!! @demifilol Στο έχω πει... εμείς οι αγορομανες που θα κάνουμε κορίτσι τώρα θα βρούμε τον μάστορα μας χιχιχιχιχι από την κοιλιά τσαούσα !!! Αυτά τα σχιζοφρενικά τα κάνω καινεγω.... αλλά πάντα με λογική αχαχαχαχαχαχ

Τα πιάσαμε τα λεφτά μας ,,,κατάλαβα,,,στους μπαμπάδες αμέσως οι τσαούσες ,,,Γτ εμεις δεν τα σηκώνουμε αυτά ,,,αχχχααχχααχ

η λογική μας διακατέχει πάντοτε !!!

  • Χαχα 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...