Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

@MumMaria συλληπητηρια κοπελα μου, ζωη σε σας...σε καταλαβαινω απολυτα γιατι το εχω περασει με την αγαπημενη μου γιαγιακα κ εγω..θα εχεις εναν αγγελο να σε προστατευει κ σενα κ τα παιδακια σου απο ψηλα...:x

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@MumMaria λυπάμαι παρά πολύ για τη γιαγιάκα σου... Το έχω ζήσει και ξέρω ποσό δύσκολο είναι. Κουράγιο... Να ζήσετε, να τη θυμάστε με αγάπη και θα είναι πάντα δίπλα σας να σας προστατεύει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα.

@MumMaria καλο Παραδεισο στη γιαγιουλα σου. Τωρα θα εχετε δυο αγγελικα ματακια να σας προστατευουν, εσας και τα παιδακια σας.

@Φραουλίνο καλη επιτυχια στον εμβρυολογο σημερα. Να τελειωσει εδω καθε αγωνια για το κοριτσακι σας. Θα περιμενουμε νεα. Η Παναγιτσα μαζι σου.

  • Ευχαριστώ 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.νεα μέρα σήμερα κ όλα θα πάνε καλά.ετοιμαζομαστε για Καβάλα εμείς..θα δω την μανούλα μου μωρεεε:x 

@Φραουλίνο όλα καλά σήμερα κοπέλα μου,η σκέψη μου είναι μαζί σου.να μας στείλεις μετά.

Να έχουμε ένα καλό υπόλοιπο εβδομάδας αγαπημένες μου,να κάνουμε υπομονή στις αναποδιες που μας τυχαινουνε κ να σκεφτόμαστε όλα αυτά ειναι απλά κάποια μικρά εμποδιακια ώσπου να φτάσει η στιγμή να κρατήσουμε αγκαλιά τα γερά μας μωράκια.:x μετά ολες αυτές τις αγωνίες κ τις δυσκολίες  θα τις ξεχάσουμε στο λεπτό,δεν θα μετράει τίποτα αλλο..

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ομορφες μανουλες.Ευχομαι κ εγώ οι δυσκολίες να περάσουν για όλες μας κ να έχουμε πολλά ευχάριστα νέα από εδώ κ πέρα κ προσωπικά κ από τις εξετάσεις μας.

@Alkyoniμου σε σκεφτόμουν κορίτσι μου καλά εισαι? Έχω μέρες να σε διαβασω

Φουλ αϋπνία παλι κορίτσια.πτωμα ξύπνησα.ολο το βράδυ ξυπνούσα κ ξανακοιμομουνα

  • Λυπημένη/-ος 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια.. @MumMaria Μαράκι μου....συλλυπητήρια κορίτσι μου..Καλό παράδεισο για τη γιαγιουλα.Μη στεναχωριέσαι..τη χόρτασε τη ζωή της..πήρε τόση αγάπη αλλά κι ευτυχία από εσάς!

Καλό υπόλοιπο εβδομάδας και σε όλες τις υπόλοιπες...Μόνο χαμόγελα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!! @MumMaria μου συλλυπητήρια για τη γιαγιάκα σου κοπέλα μου!! :sad: Θα δεις τη μανούλα σου τώρα και όλα θα πάνε καλά όπως λες!

Λοιπόν εμάς τα νέα μας έχουν ως εξής: η κοιλία αυξήθηκε άλλο ένα χιλιοστό αλλά όλα τα υπόλοιπα γύρω γύρω καλά! Δεν ξαφνιάστηκε και μας είπε ότι προφανώς υπάρχει κάποια στενωση που δεν αφήνει το υγρό να κυκλοφορήσει ελεύθερα και γι'αυτο πρηζεται η κοιλία.. Αυτό λογικά στην πορεία θα ανοίξει και θα γίνει φυσιολογικό! Θα το ξαναδούμε σε δύο εβδομάδες και αν δεν έχει ακόμα φύγει λέει αμνιοπαρακέντηση! Βέβαια είπε ότι λογικά δεν είναι κάτι και μετά κάποια στιγμή θα το δούμε ξαφνικα να έχει φύγει αλλά οκ! Το αμνιακό πήγε 8..Δεν συνδέει το ένα με το άλλο αλλά και πάλι μας προβληματίζει η τιμή! Μπορεί είπε να μην υπάρχει κανένας λόγος γι'αυτό αλλά το κοιτάμε..

Ήταν καθησυχαστικος γενικά σήμερα αλλά δεν σας κρύβω ότι και άλλη αναμονή μου φαίνεται βουνό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!Μαρακι συλλυπητήρια για την γιαγγια σου να ζήτε να την θυμάστε..Φραουλίνο τουλάχιστον τα παρακολουθείτε όλα κ κάνετε ότι μπορείτε υπομονή να δείτε σε 2 βδομαδες τώρα κ ευχόμαι όλα καλά να πάνε..fairy Mary όλα να κύλισούν ομαλά κ να έχεις καλά αποτελέσματα που σίγουρα θα είναι!!!σε όλες μας κορίτσια εύχομαι να πάνε καλά μέχρι τελους:x

  • Ευχαριστώ 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο μου αισιόδοξα τα ακούω τα πράγματα παρά πολύ...Καταλαβαίνω ότι σου φαίνονται άπειρες οι δύο εβδομάδες αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις...Αφού και ο γιατρός ήταν καθησυχαστικος!!!!Αυτό για το αμνιακό υγρό δεν το ξέρω..υπάρχει πρόβλημα αν είναι αυξημένο;επηρεάζει κάπου;


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!! @MumMaria μου συλλυπητήρια για τη γιαγιάκα σου κοπέλα μου!! :sad: Θα δεις τη μανούλα σου τώρα και όλα θα πάνε καλά όπως λες!

Λοιπόν εμάς τα νέα μας έχουν ως εξής: η κοιλία αυξήθηκε άλλο ένα χιλιοστό αλλά όλα τα υπόλοιπα γύρω γύρω καλά! Δεν ξαφνιάστηκε και μας είπε ότι προφανώς υπάρχει κάποια στενωση που δεν αφήνει το υγρό να κυκλοφορήσει ελεύθερα και γι'αυτο πρηζεται η κοιλία.. Αυτό λογικά στην πορεία θα ανοίξει και θα γίνει φυσιολογικό! Θα το ξαναδούμε σε δύο εβδομάδες και αν δεν έχει ακόμα φύγει λέει αμνιοπαρακέντηση! Βέβαια είπε ότι λογικά δεν είναι κάτι και μετά κάποια στιγμή θα το δούμε ξαφνικα να έχει φύγει αλλά οκ! Το αμνιακό πήγε 8..Δεν συνδέει το ένα με το άλλο αλλά και πάλι μας προβληματίζει η τιμή! Μπορεί είπε να μην υπάρχει κανένας λόγος γι'αυτό αλλά το κοιτάμε..

Ήταν καθησυχαστικος γενικά σήμερα αλλά δεν σας κρύβω ότι και άλλη αναμονή μου φαίνεται βουνό! 

Φραουλινο μου αφού ήταν καθησυχαστικος ο γιατρός ,μην φοβάσαι τίποτα.δεν παίζουν το κεφάλι τους κ το ονομα τους αυτοί.παντως το καταλαβαίνω αυτό που λες με την αναμονή,είναι αρκετά ψυχοφθόρο,το ζω κι εγώ.παρ όλα αυτά, υπομονη,θετική σκέψη κ μια βαθιά ανάσα όλο όνειρα για την μπέμπα σου:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!! @MumMaria μου συλλυπητήρια για τη γιαγιάκα σου κοπέλα μου!! :sad: Θα δεις τη μανούλα σου τώρα και όλα θα πάνε καλά όπως λες!

Λοιπόν εμάς τα νέα μας έχουν ως εξής: η κοιλία αυξήθηκε άλλο ένα χιλιοστό αλλά όλα τα υπόλοιπα γύρω γύρω καλά! Δεν ξαφνιάστηκε και μας είπε ότι προφανώς υπάρχει κάποια στενωση που δεν αφήνει το υγρό να κυκλοφορήσει ελεύθερα και γι'αυτο πρηζεται η κοιλία.. Αυτό λογικά στην πορεία θα ανοίξει και θα γίνει φυσιολογικό! Θα το ξαναδούμε σε δύο εβδομάδες και αν δεν έχει ακόμα φύγει λέει αμνιοπαρακέντηση! Βέβαια είπε ότι λογικά δεν είναι κάτι και μετά κάποια στιγμή θα το δούμε ξαφνικα να έχει φύγει αλλά οκ! Το αμνιακό πήγε 8..Δεν συνδέει το ένα με το άλλο αλλά και πάλι μας προβληματίζει η τιμή! Μπορεί είπε να μην υπάρχει κανένας λόγος γι'αυτό αλλά το κοιτάμε..

Ήταν καθησυχαστικος γενικά σήμερα αλλά δεν σας κρύβω ότι και άλλη αναμονή μου φαίνεται βουνό! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!! @MumMaria μου συλλυπητήρια για τη γιαγιάκα σου κοπέλα μου!! :sad: Θα δεις τη μανούλα σου τώρα και όλα θα πάνε καλά όπως λες!

Λοιπόν εμάς τα νέα μας έχουν ως εξής: η κοιλία αυξήθηκε άλλο ένα χιλιοστό αλλά όλα τα υπόλοιπα γύρω γύρω καλά! Δεν ξαφνιάστηκε και μας είπε ότι προφανώς υπάρχει κάποια στενωση που δεν αφήνει το υγρό να κυκλοφορήσει ελεύθερα και γι'αυτο πρηζεται η κοιλία.. Αυτό λογικά στην πορεία θα ανοίξει και θα γίνει φυσιολογικό! Θα το ξαναδούμε σε δύο εβδομάδες και αν δεν έχει ακόμα φύγει λέει αμνιοπαρακέντηση! Βέβαια είπε ότι λογικά δεν είναι κάτι και μετά κάποια στιγμή θα το δούμε ξαφνικα να έχει φύγει αλλά οκ! Το αμνιακό πήγε 8..Δεν συνδέει το ένα με το άλλο αλλά και πάλι μας προβληματίζει η τιμή! Μπορεί είπε να μην υπάρχει κανένας λόγος γι'αυτό αλλά το κοιτάμε..

Ήταν καθησυχαστικος γενικά σήμερα αλλά δεν σας κρύβω ότι και άλλη αναμονή μου φαίνεται βουνό! 

Το σημαντικό είναι ότι ο ίδιος ήταν καθησυχαστικός , εμένα τουλάχιστον αυτό με γεμίζει αισιοδοξία ότι όλα είναι καλά :) λίγη υπομονή ακόμα μόνο!

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο καλημέρα!! Εγω κραταω το οτι ο γιατρος ηταν καθησυχαστικός κ πως αυρο ειναι κατι που θα φυγει αργότερα, τωρα με το αμνιακο υγρο αν οντως συνδεεται με το ζαχαρο θα φανει στη καμπυλη, αληθεια ποτε εχεις καμπυλη εσυ; πιστευω κ ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε καλα, ειναι καλα!!!! Οκ δε σου κρυβω οι δυο βδομαδες σε αναμονη θα μας χαλουσαν ολες, αλλα κι αυτο δεν ειναι κατι πρωτόγνωρο ετσι; αναμονη να βγει θετικο το τεστ, αναμονη να ακουσουμε καρδουλα για ολα κ σε ολα μια αναμονή. Θα σου πω κατι, οταν εγω περιμενα τα αποτελέσματα της νιπτ μου ειπαν θα κανει 3 εβδομαδες, καλα εμενα μου φανηκε βουνο, αν σου πω ομως πως καποια στιγμή με πήραν τηλ να μου τα πουν, πως περασε ειπα ο καιρος, δεν ξερω πως το εκανα αυτο αληθεια αλλα ρο εβγαλα εντελως απο το μυαλο μου, ασχολήθηκα με αλλα πράγματα, σαν να μην περιμενα αποτελεσματα απο πουθενα, εύχομαι να βρεις τον τροπο μεσα σου το ιδιο να κανεις κι εσυ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...