Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Athina28 είπε:

Καλησπέρα κοριτσιααααα και καλή βδομάδα! Μόλις γύρισα από την Β´ επιπέδου και η αλήθεια είναι ότι εάν και πέρασα ένα υπέροχο ΠΣΚ ήρθε αυτό και με έριξε!Μας βρήκε μια ήπια υδρονέφρωση στα νεφρά στον δεξί πύελο!Το φυσιολογικό μας είπε είναι 5mm ενώ του μικρού μου είναι 5,4mm  με αποτέλεσμα να του προκαλεί ή να του προκαλέσει όταν γεννηθεί ουρολοίμωξη και να του χορηγήσουν αντιβίωση αλλιώς εάν μεγαλώσει και φτάσει ως 10mm και θα χρειαστεί χειρουργική επέμβαση!Απλά επειδή φοβάμαι πολύ περισσότερο με αποτέλεσμα να στεναχωριέμαι και να μην βλέπω τα θετικά που μπορεί να γίνουνε καθώς δεν μπορώ να ζω με τις πιθανότητες μήπως το μικρό πάθει κάτι καλά καλά πριν γεννηθεί ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κάτι ή αν υπάρχει κάποια που της είχανε βρει κάτι τέτοιο και τώρα έχει εξαφανιστεί..... 

Κορίτσι μου από όσο γνωρίζω είναι συχνό εύρημα η υδρονεφρωση και αντιμετωπίζεται μια χαρά μετά τη γέννηση! Αν το ψάξεις θα βρεις πολλές γυναίκες που γράφουν ότι τους το βρήκαν αυτό και πως εξελίχθηκε, μην ανησυχείς όμως τόσο, είναι αντιμετωπίσημο!! Σας είπανε να κάνετε κάποια περαιτέρω εξέταση ή απλώς να το παρακολουθήσετε; Όσο για το αν εξαφανίζεται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν το γνωρίζω, ξέρω όμως ότι θεραπεύεται μετά χωρίς κανένα πρόβλημα!! 

@Υβόννη μου καλά αποτελέσματα στις αιματολογικες σου!!

Κορίτσια εμένα με έχει ταράξει στην κλωτσιά, μάλλον επηρεάζεται και από το άγχος μου η γλυκούλα μου και δεν κάθεται σε ησυχία! Βαράει από παντού και ώρες ώρες τιναζομαι κιόλας από τη δύναμη της!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσι μου από όσο γνωρίζω είναι συχνό εύρημα η υδρονεφρωση και αντιμετωπίζεται μια χαρά μετά τη γέννηση! Αν το ψάξεις θα βρεις πολλές γυναίκες που γράφουν ότι τους το βρήκαν αυτό και πως εξελίχθηκε, μην ανησυχείς όμως τόσο, είναι αντιμετωπίσημο!! Σας είπανε να κάνετε κάποια περαιτέρω εξέταση ή απλώς να το παρακολουθήσετε; Όσο για το αν εξαφανίζεται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν το γνωρίζω, ξέρω όμως ότι θεραπεύεται μετά χωρίς κανένα πρόβλημα!! 

@Υβόννη μου καλά αποτελέσματα στις αιματολογικες σου!!

Κορίτσια εμένα με έχει ταράξει στην κλωτσιά, μάλλον επηρεάζεται και από το άγχος μου η γλυκούλα μου και δεν κάθεται σε ησυχία! Βαράει από παντού και ώρες ώρες τιναζομαι κιόλας από τη δύναμη της!! 

Μου είπε απλά να το παρακολουθήσω και ότι επειδή είναι ένα από τα εννιά ευρήματα που ψάχνουνε για το σύνδρομο down να κάνω αμνιοπαρακέντηση!!!Απο την άλλη τώρα το ποσοστό που μου δώσανε για down είναι 1/17261 

:(:(

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marilou77 είπε:

Αχ κορίτσια τι θαυμα ζουμε, εγω το μονο σε μωρουδιακο ή να θυμιζει κατι απο ερχομό παιδιού ειναι μια κορνιζα ανοιχτο γκρι που πηρα απο τα vicko (6 δλδ σε μια), οπου εχω βαλει εμενα με τον Χρήστο, μετα τον 1 ο υπερηχο μετα που φαινεται απο κάτω ο χτυπος της καρδιας μετα αλλες δυο που αρχιζει να φαινεται μωρακι, 2 φωτο σε μια κορνιζα, τωρα μολις εβαλα σε μια μονο την εγχρωμη απο τη β επιπεδου, μενουν δυο κενες στη τελευταία που ειναι καρδουλα πρώτα ο Θεός θα βαλω την πρωτη του κανονικη φωτο. Κ καθομαι τωρα κ τις κοιταω μια εμας μια της β επιπέδου, δεν φαινεται για την ωρα να μοιάζει σε κανεναν μας, το μονο που ξερουμε οτι επειδη εχει μεγαλα ακρα θα ειναι ψηλο παιδι ( απο τον μπαμπα αυτο) κ λεω κοιτα τι δημιουργήσαμε, ενα παιδι το δικό μας παιδι, το θαύμα μας!!!!! Πωπω εμεις οι πρωταρες κιολας δε το συζητώ θα γινουμε χαζομαμαδες, αχ βρε κοριτσια ολο κοιτάω τη φωτο κ σαν ψεματα μου φαίνεται. Σ'ευχαριστώ Θεέ μου για το θαυμα που ζω.....!!!!!!

Πραγματικα όλα αυτά π λες τα σκέφτομαι κ εγω. .. Ζουμε ένα θαυμα!!! 

πρίν από 43 λεπτά , Argyroula είπε:

Αχ τι ωραία κορίτσια!!! Γιατί ήμουν σίγουρη ότι είμαι υπερβολική που ήθελα να τα πλύνω κι εγώ όλα τώρα! Και θέλω να παραγγείλω και χρώματα και αυτοκόλλητα για το δωμάτιο που θα το χρησιμοποιήσει αρκετά μετά... Αλλά θέλω δνε κρατιέμαι!! Καλά τα χαρτιά πως μου ξέφυγαν ευχαριστουμε πολύ @Sousamaki Όταν γυρίσω θα φτιάξω φάκελο!!! Όσο για το κλωτσομπουνιδι αχχ κορίτσια νομίζω ότι δνε υπαρχει πιο ωραία συντροφιά....μαρεσει τόσο πολύ! Δίνει πολύ πόνο και ο δικός μου! Τι στο καλό λένε τα κορίτσια είναι πιο ενεργητικά. (Και εγώ 17 εβδομάδα άρχισα να τον καταλαβαίνω και με πρόσθιο πλακούντα κιόλας) μας είπε και ο γιατρός ότι δνε βλέπει αγόρι και έχω αρχίσει και το ξανασκεφτομαι (η μέντα με το γκρι θα συνδιαστει τέλεια με ροζ χάχα). 

Ούτε εγώ καταλαβαίνω τι είναι το κάθετι που προεξέχει! Μου είπαν αργότερα θα είναι ολοφάνερο. Αλλά είναι κάπως περίεργο όταν κάνει βουναλάκι... Έχει πολύ πλάκα. Δεν έχει?? 

Κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Εγώ τώρα είμαι 26 και 3 μέρες. Εσείς στην αντίστοιχη εβδομάδα είχατε αυπνιες υπνηλιες ενέργεια κουραση.. Μου κάνει εντύπωση η τοοοοσο απότομη αλλαγή. Πριν 5 μέρες ήμουν μέσα στην ενέργεια και δεν κοιμόμουν καθόλου ίσα 5 ώρες με πιπί break πάντα και τώρα κοιμαμαι γύρω στις 10 ώρες και την ημέρα και πάλι δεν σηκώνομαι από το κρεβάτι βαριέμαι και κουράζομαι. Επίσης από χθες ξανάρχισαν οι στομάχοπονοι. Νταξει αυτό το λέτε όλες! 

Και εγω ετσι ακριβώς στην αρχή είχα αυπνιες μετά τ γυρισα σε υπνηλία κ τωρα κ τ δυο εναλλάξ πάω χαχα

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina28 είπε:

Μου είπε απλά να το παρακολουθήσω και ότι επειδή είναι ένα από τα εννιά ευρήματα που ψάχνουνε για το σύνδρομο down να κάνω αμνιοπαρακέντηση!!!Απο την άλλη τώρα το ποσοστό που μου δώσανε για down είναι 1/17261 

:(:(

Αυτό για την αμνιοπαρακέντηση ψαξτο και με μια δεύτερη γνώμη γιατί μόνο με μια ένδειξη δεν το συστήνουν απαραίτητα! Οι πιθανότητες σου είναι άψογες, μίλα και με κανέναν άλλον, ο γυναικολογος σου τι λέει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina28 είπε:

Καλησπέρα κοριτσιααααα και καλή βδομάδα! Μόλις γύρισα από την Β´ επιπέδου και η αλήθεια είναι ότι εάν και πέρασα ένα υπέροχο ΠΣΚ ήρθε αυτό και με έριξε!Μας βρήκε μια ήπια υδρονέφρωση στα νεφρά στον δεξί πύελο!Το φυσιολογικό μας είπε είναι 5mm ενώ του μικρού μου είναι 5,4mm  με αποτέλεσμα να του προκαλεί ή να του προκαλέσει όταν γεννηθεί ουρολοίμωξη και να του χορηγήσουν αντιβίωση αλλιώς εάν μεγαλώσει και φτάσει ως 10mm και θα χρειαστεί χειρουργική επέμβαση!Απλά επειδή φοβάμαι πολύ περισσότερο με αποτέλεσμα να στεναχωριέμαι και να μην βλέπω τα θετικά που μπορεί να γίνουνε καθώς δεν μπορώ να ζω με τις πιθανότητες μήπως το μικρό πάθει κάτι καλά καλά πριν γεννηθεί ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κάτι ή αν υπάρχει κάποια που της είχανε βρει κάτι τέτοιο και τώρα έχει εξαφανιστεί..... 

Κοπελα μ θετικές σκεψεις σημασια εχει ότι τ βρήκατε.. Γ όσο είσαι έγκυος μπορείτε ν δείτε κάτι η να κάνετε κάτι?? Μπορεί κ ν μην γίνει τπτ από τ δυο να σκέφτεσαι αυτοοο


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Marilou77 είπε:

Αχ κορίτσια τι θαυμα ζουμε, εγω το μονο σε μωρουδιακο ή να θυμιζει κατι απο ερχομό παιδιού ειναι μια κορνιζα ανοιχτο γκρι που πηρα απο τα vicko (6 δλδ σε μια), οπου εχω βαλει εμενα με τον Χρήστο, μετα τον 1 ο υπερηχο μετα που φαινεται απο κάτω ο χτυπος της καρδιας μετα αλλες δυο που αρχιζει να φαινεται μωρακι, 2 φωτο σε μια κορνιζα, τωρα μολις εβαλα σε μια μονο την εγχρωμη απο τη β επιπεδου, μενουν δυο κενες στη τελευταία που ειναι καρδουλα πρώτα ο Θεός θα βαλω την πρωτη του κανονικη φωτο. Κ καθομαι τωρα κ τις κοιταω μια εμας μια της β επιπέδου, δεν φαινεται για την ωρα να μοιάζει σε κανεναν μας, το μονο που ξερουμε οτι επειδη εχει μεγαλα ακρα θα ειναι ψηλο παιδι ( απο τον μπαμπα αυτο) κ λεω κοιτα τι δημιουργήσαμε, ενα παιδι το δικό μας παιδι, το θαύμα μας!!!!! Πωπω εμεις οι πρωταρες κιολας δε το συζητώ θα γινουμε χαζομαμαδες, αχ βρε κοριτσια ολο κοιτάω τη φωτο κ σαν ψεματα μου φαίνεται. Σ'ευχαριστώ Θεέ μου για το θαυμα που ζω.....!!!!!!

Έτσι όπως το είπες!!! ΘΑΥΜΑ!!!!

 

1 hour ago, Athina28 είπε:

Καλησπέρα κοριτσιααααα και καλή βδομάδα! Μόλις γύρισα από την Β´ επιπέδου και η αλήθεια είναι ότι εάν και πέρασα ένα υπέροχο ΠΣΚ ήρθε αυτό και με έριξε!Μας βρήκε μια ήπια υδρονέφρωση στα νεφρά στον δεξί πύελο!Το φυσιολογικό μας είπε είναι 5mm ενώ του μικρού μου είναι 5,4mm  με αποτέλεσμα να του προκαλεί ή να του προκαλέσει όταν γεννηθεί ουρολοίμωξη και να του χορηγήσουν αντιβίωση αλλιώς εάν μεγαλώσει και φτάσει ως 10mm και θα χρειαστεί χειρουργική επέμβαση!Απλά επειδή φοβάμαι πολύ περισσότερο με αποτέλεσμα να στεναχωριέμαι και να μην βλέπω τα θετικά που μπορεί να γίνουνε καθώς δεν μπορώ να ζω με τις πιθανότητες μήπως το μικρό πάθει κάτι καλά καλά πριν γεννηθεί ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κάτι ή αν υπάρχει κάποια που της είχανε βρει κάτι τέτοιο και τώρα έχει εξαφανιστεί..... 

Κορίτσι μου καλό όντως είναι ένα πολύ συνηθισμενο «προβληματάκι» αυτό που ευτυχώς έχει λύση και μάλιστα επιτυχημένη! Όσο για την αμνιο συμφωνώ πάρε δεύτερη γνώμη! 

πρίν από 44 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Κορίτσι μου από όσο γνωρίζω είναι συχνό εύρημα η υδρονεφρωση και αντιμετωπίζεται μια χαρά μετά τη γέννηση! Αν το ψάξεις θα βρεις πολλές γυναίκες που γράφουν ότι τους το βρήκαν αυτό και πως εξελίχθηκε, μην ανησυχείς όμως τόσο, είναι αντιμετωπίσημο!! Σας είπανε να κάνετε κάποια περαιτέρω εξέταση ή απλώς να το παρακολουθήσετε; Όσο για το αν εξαφανίζεται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν το γνωρίζω, ξέρω όμως ότι θεραπεύεται μετά χωρίς κανένα πρόβλημα!! 

@Υβόννη μου καλά αποτελέσματα στις αιματολογικες σου!!

Κορίτσια εμένα με έχει ταράξει στην κλωτσιά, μάλλον επηρεάζεται και από το άγχος μου η γλυκούλα μου και δεν κάθεται σε ησυχία! Βαράει από παντού και ώρες ώρες τιναζομαι κιόλας από τη δύναμη της!! 

Αύριο κορίτσι μου θα ξεκαθαρίσει το τοπίο και θα ηρεμήσεις!

Κορυφαία ποιότητα και ποικιλία στα σχέδια στα next! Όλη η προίκα του Γιώργου είναι από εκεί!!!! @Eirini1988 στην Αγγλία τα έχουν ακόμα πιο φθηνά όποτε στην επιλογή που σου λέει από ποια χώρα ψωνίζεις βάλε Αγγλία όχι Ελλάδα!

  • Μου αρέσει 2

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Athina28 είπε:

Καλησπέρα κοριτσιααααα και καλή βδομάδα! Μόλις γύρισα από την Β´ επιπέδου και η αλήθεια είναι ότι εάν και πέρασα ένα υπέροχο ΠΣΚ ήρθε αυτό και με έριξε!Μας βρήκε μια ήπια υδρονέφρωση στα νεφρά στον δεξί πύελο!Το φυσιολογικό μας είπε είναι 5mm ενώ του μικρού μου είναι 5,4mm  με αποτέλεσμα να του προκαλεί ή να του προκαλέσει όταν γεννηθεί ουρολοίμωξη και να του χορηγήσουν αντιβίωση αλλιώς εάν μεγαλώσει και φτάσει ως 10mm και θα χρειαστεί χειρουργική επέμβαση!Απλά επειδή φοβάμαι πολύ περισσότερο με αποτέλεσμα να στεναχωριέμαι και να μην βλέπω τα θετικά που μπορεί να γίνουνε καθώς δεν μπορώ να ζω με τις πιθανότητες μήπως το μικρό πάθει κάτι καλά καλά πριν γεννηθεί ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κάτι ή αν υπάρχει κάποια που της είχανε βρει κάτι τέτοιο και τώρα έχει εξαφανιστεί..... 

Είναι όντως συχνό φαινόμενο αλλα είναι άκρως αντιμετωπίσιμο !αν κ είναι  πολύ μικρή το 5,4 που Ισως μετά την γεννά του φύγει εντελώς !!χειρουργειο κανεις σε πολύ πιο άσχημες περιστάσεις ,απλως ο γιατρός σου ανέφερε το κάθε ενδεχόμενο για να είναι καλυμμένος (κλασικά έτσι κάνουν ολοι οι γιατροί )μια χαρά θα είναι το παιδάκι σου ,όσον αφορά την αμνιο ,νομίζω κ εγώ ότι πρέπει να πάρεις δεύτερη γνώμη !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marilou77 said:

Αχ κορίτσια τι θαυμα ζουμε, εγω το μονο σε μωρουδιακο ή να θυμιζει κατι απο ερχομό παιδιού ειναι μια κορνιζα ανοιχτο γκρι που πηρα απο τα vicko (6 δλδ σε μια), οπου εχω βαλει εμενα με τον Χρήστο, μετα τον 1 ο υπερηχο μετα που φαινεται απο κάτω ο χτυπος της καρδιας μετα αλλες δυο που αρχιζει να φαινεται μωρακι, 2 φωτο σε μια κορνιζα, τωρα μολις εβαλα σε μια μονο την εγχρωμη απο τη β επιπεδου, μενουν δυο κενες στη τελευταία που ειναι καρδουλα πρώτα ο Θεός θα βαλω την πρωτη του κανονικη φωτο. Κ καθομαι τωρα κ τις κοιταω μια εμας μια της β επιπέδου, δεν φαινεται για την ωρα να μοιάζει σε κανεναν μας, το μονο που ξερουμε οτι επειδη εχει μεγαλα ακρα θα ειναι ψηλο παιδι ( απο τον μπαμπα αυτο) κ λεω κοιτα τι δημιουργήσαμε, ενα παιδι το δικό μας παιδι, το θαύμα μας!!!!! Πωπω εμεις οι πρωταρες κιολας δε το συζητώ θα γινουμε χαζομαμαδες, αχ βρε κοριτσια ολο κοιτάω τη φωτο κ σαν ψεματα μου φαίνεται. Σ'ευχαριστώ Θεέ μου για το θαυμα που ζω.....!!!!!!

Μα τι ομορφη φωτογραφια ειναι αυτη που φτιαξατε!!!!!!! Ειναι θαυμα ναι κοριτσακι μου! Το θαυμα της ζωης!!!!

2 hours ago, Athina28 said:

Καλησπέρα κοριτσιααααα και καλή βδομάδα! Μόλις γύρισα από την Β´ επιπέδου και η αλήθεια είναι ότι εάν και πέρασα ένα υπέροχο ΠΣΚ ήρθε αυτό και με έριξε!Μας βρήκε μια ήπια υδρονέφρωση στα νεφρά στον δεξί πύελο!Το φυσιολογικό μας είπε είναι 5mm ενώ του μικρού μου είναι 5,4mm  με αποτέλεσμα να του προκαλεί ή να του προκαλέσει όταν γεννηθεί ουρολοίμωξη και να του χορηγήσουν αντιβίωση αλλιώς εάν μεγαλώσει και φτάσει ως 10mm και θα χρειαστεί χειρουργική επέμβαση!Απλά επειδή φοβάμαι πολύ περισσότερο με αποτέλεσμα να στεναχωριέμαι και να μην βλέπω τα θετικά που μπορεί να γίνουνε καθώς δεν μπορώ να ζω με τις πιθανότητες μήπως το μικρό πάθει κάτι καλά καλά πριν γεννηθεί ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κάτι ή αν υπάρχει κάποια που της είχανε βρει κάτι τέτοιο και τώρα έχει εξαφανιστεί..... 

Κοριτσακι μου ειδα σου απαντησαν τα κοριτσια ηδη. Εχω ξανακουσει αυτο το ευρημα και συνηθως δεν χρειαζεται σχεδον τιποτα. Ειναι και οριακα σε σενα οποτε.πιστευβ δε θα εχει κανενα θεμα.το.μικρουλι σου!!! Ομως αν θες να κανεις αμνιο θα ελεγα κι εγω να παρεις.και.μια αλλη γνωμη και υστερα με ηρεμια να αποφασισεις. Ευχομαι ειλικρινα να ηρεμησεις και να σου φυγει η οποια αμφιβολια. Οπως παντα οι γιατροι λενε και την τριχα που θα δουν φιατι ειναι υποχρεωμενοι, αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι προβληματικα τα ευρηματα απαραιτητα! 

4 hours ago, Eirini1988 said:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλη εβδομάδα σε όλες! Εμένα σήμερα πρωί με ξύπνησε ο μπέμπης, μιλάμε κουνιόταν σαν τρελός πέρα δώθε και πρώτη φορά έκανε και κάτι μεγάλα εξογκώματα η κοιλιτσα. Χέρι ήταν, πόδι ήταν θα σας γελάσω.. Βαριόταν μάλλον χωρίς να μην με ακούει. Χαχαχαχα

Εγω μπήκα το πρωί και παράγγειλα φορμάκια από το next.co.uk. Θα τα παραλάβει ο άντρας μου στην Αγγλία και θα τα φέρει τέλος του μήνα. Τα σχέδια είναι απίστευτα και οι τιμές παρά πολύ καλές και όπως είναι τα πράγματα δεν είμαι και για πολλές εξορμήσεις στα μαγαζιά.. Ανυπομονώ να έρθουν τώρα. Αγόρασα και βρεφικό απορρυπαντικό baby planet που το είχε μισή τιμή και ανυπομονώ πρώτη φορά στη ζωή μου για τη μπουγάδα.. Ευτυχώς το σιδέρωμα θα το αναλάβει η μαμά. Χαχαχαχαχαχα έχει και τα καλά της η ξεκούραση που μου επέβαλε ο γιατρός.

Περιμένω τώρα μια φίλη μου για καφέ και κουτσομπολιό στο μπαλκόνι. Ευτυχώς και σήμερα είναι ψιλό δροσερά στη Θεσσαλονίκη.

 

Ειρηνακι.μου με γεια τα φορμακια σας!!!! Οντως εχει υπεροχα πραγματα!!! Να τα χαρειτε!!!! Αχ Ειρηνακι για τα αγορια μας μεχρι και σιδερο θα βαλουμε να δεις! Χαχχαχαχ


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου κ από εμένα.

@Athina28κοπελα μου για μια ένδειξη με αυτό το ποσοστό όχι δε θα έκανα αμνιο.οπως κ εγώ με μια ένδειξη κ παρόμοιο ποσοστό ούτε που ήθελα να το ακούσω.Ομως εσύ πάρε γνώμες και θα πάρεις τη σωστή απόφαση.

Κορίτσια εμένα ο γιος μου μάλλον είναι κολλημένος μαζί μου γιατί οπότε βάζω χεράκια ακόμα κ αν πριν δε τον ακούω κάτι κάνει.

Αχ κοριτσάκια μου εγωω δεν έχω πάρει ακόμα ρουχαλακια έχω μείνει πίσω εεε?


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Φραουλίνο said:

Κορίτσι μου από όσο γνωρίζω είναι συχνό εύρημα η υδρονεφρωση και αντιμετωπίζεται μια χαρά μετά τη γέννηση! Αν το ψάξεις θα βρεις πολλές γυναίκες που γράφουν ότι τους το βρήκαν αυτό και πως εξελίχθηκε, μην ανησυχείς όμως τόσο, είναι αντιμετωπίσημο!! Σας είπανε να κάνετε κάποια περαιτέρω εξέταση ή απλώς να το παρακολουθήσετε; Όσο για το αν εξαφανίζεται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν το γνωρίζω, ξέρω όμως ότι θεραπεύεται μετά χωρίς κανένα πρόβλημα!! 

@Υβόννη μου καλά αποτελέσματα στις αιματολογικες σου!!

Κορίτσια εμένα με έχει ταράξει στην κλωτσιά, μάλλον επηρεάζεται και από το άγχος μου η γλυκούλα μου και δεν κάθεται σε ησυχία! Βαράει από παντού και ώρες ώρες τιναζομαι κιόλας από τη δύναμη της!! 

Φραουλινο μου ευχαριστω!!! Ολα θα ειναι καλα αυριο, θα δεις!!! Σου το δειχνει και η μικρη σου με τον τροπο της!!!! Ελπιζω να ειναι και ο ανδρας σου μαζι. Θα περιμενουμε νεακια!! Κανε το σταυρο σου και ολα θα πανε καλα!!! 

Just now, Gogo1994 said:

Γεια σας κοριτσάκια μου κ από εμένα.

@Athina28κοπελα μου για μια ένδειξη με αυτό το ποσοστό όχι δε θα έκανα αμνιο.οπως κ εγώ με μια ένδειξη κ παρόμοιο ποσοστό ούτε που ήθελα να το ακούσω.Ομως εσύ πάρε γνώμες και θα πάρεις τη σωστή απόφαση.

Κορίτσια εμένα ο γιος μου μάλλον είναι κολλημένος μαζί μου γιατί οπότε βάζω χεράκια ακόμα κ αν πριν δε τον ακούω κάτι κάνει.

Αχ κοριτσάκια μου εγωω δεν έχω πάρει ακόμα ρουχαλακια έχω μείνει πίσω εεε?

Οχι Γωγουλα μου!!! Εχουμε χρονο γενικα, αναλογα τι σε κανει ψυχολογικα εσενα καλυτερα. Αν νιωθεις οτι εισαι απροετοιμαστη και σε αγχωνει ψωνιζεις. Αν νιωθςις οτι ακομη δε θες παλι δεν υπαρχει θεμα. Τα ρουχαλακια φια μενα ειναι πολυ ευκολο σαν ψωνια!!! Ειτε ιντερνετ ειτε σε μαγαζι πας και τα παιρνεις και οκ αν βρεις.και.κατι αλλο που σου αρεσει το συμπληρωνεις. Δεν ειναι καροτσι ή επιπλα που θελει ψαξιμο!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Gogo1994 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου κ από εμένα.

@Athina28κοπελα μου για μια ένδειξη με αυτό το ποσοστό όχι δε θα έκανα αμνιο.οπως κ εγώ με μια ένδειξη κ παρόμοιο ποσοστό ούτε που ήθελα να το ακούσω.Ομως εσύ πάρε γνώμες και θα πάρεις τη σωστή απόφαση.

Κορίτσια εμένα ο γιος μου μάλλον είναι κολλημένος μαζί μου γιατί οπότε βάζω χεράκια ακόμα κ αν πριν δε τον ακούω κάτι κάνει.

Αχ κοριτσάκια μου εγωω δεν έχω πάρει ακόμα ρουχαλακια έχω μείνει πίσω εεε?

Γωγο ουτε εγω πηρα αν σε παρηγορεί χαχαχαχαχα

Just now, Υβόννη είπε:

Φραουλινο μου ευχαριστω!!! Ολα θα ειναι καλα αυριο, θα δεις!!! Σου το δειχνει και η μικρη σου με τον τροπο της!!!! Ελπιζω να ειναι και ο ανδρας σου μαζι. Θα περιμενουμε νεακια!! Κανε το σταυρο σου και ολα θα πανε καλα!!! 

Οχι Γωγουλα μου!!! Εχουμε χρονο γενικα, αναλογα τι σε κανει ψυχολογικα εσενα καλυτερα. Αν νιωθεις οτι εισαι απροετοιμαστη και σε αγχωνει ψωνιζεις. Αν νιωθςις οτι ακομη δε θες παλι δεν υπαρχει θεμα. Τα ρουχαλακια φια μενα ειναι πολυ ευκολο σαν ψωνια!!! Ειτε ιντερνετ ειτε σε μαγαζι πας και τα παιρνεις και οκ αν βρεις.και.κατι αλλο που σου αρεσει το συμπληρωνεις. Δεν ειναι καροτσι ή επιπλα που θελει ψαξιμο!

@Υβόννη εσυ κοριτσάκι μου ολα καλα; ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα σου για το αιμα;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Φραουλινο μου ευχαριστω!!! Ολα θα ειναι καλα αυριο, θα δεις!!! Σου το δειχνει και η μικρη σου με τον τροπο της!!!! Ελπιζω να ειναι και ο ανδρας σου μαζι. Θα περιμενουμε νεακια!! Κανε το σταυρο σου και ολα θα πανε καλα!!! 

Οχι Γωγουλα μου!!! Εχουμε χρονο γενικα, αναλογα τι σε κανει ψυχολογικα εσενα καλυτερα. Αν νιωθεις οτι εισαι απροετοιμαστη και σε αγχωνει ψωνιζεις. Αν νιωθςις οτι ακομη δε θες παλι δεν υπαρχει θεμα. Τα ρουχαλακια φια μενα ειναι πολυ ευκολο σαν ψωνια!!! Ειτε ιντερνετ ειτε σε μαγαζι πας και τα παιρνεις και οκ αν βρεις.και.κατι αλλο που σου αρεσει το συμπληρωνεις. Δεν ειναι καροτσι ή επιπλα που θελει ψαξιμο!

Ναι έτσι το σκέφτομαι και εγώ ότι αφού όλα τα άλλα είναι ετοιμοπαραδοτα οκ.Θα αρχίσω να κάνω λίστα σιγά σιγα

Just now, Marilou77 είπε:

Γωγο ουτε εγω πηρα αν σε παρηγορεί χαχαχαχαχα

@Υβόννη εσυ κοριτσάκι μου ολα καλα; ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα σου για το αιμα;

Χαχαχα το σίδερο πρέπει να φοβόμαστε για αυτοοο

  • Χαχα 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Athina28 είπε:

Μου είπε απλά να το παρακολουθήσω και ότι επειδή είναι ένα από τα εννιά ευρήματα που ψάχνουνε για το σύνδρομο down να κάνω αμνιοπαρακέντηση!!!Απο την άλλη τώρα το ποσοστό που μου δώσανε για down είναι 1/17261 

:(:(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 said:

Γωγο ουτε εγω πηρα αν σε παρηγορεί χαχαχαχαχα

@Υβόννη εσυ κοριτσάκι μου ολα καλα; ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα σου για το αιμα;

Αυριο θα παρω τηλεφωνο κοριτσακι μου. Ευχαριστω που ρωτας!!!Μονο θυροειδη θα δουμε και θα βλεπαμε και ουρα αλλα η εξυπνη η φιλη σας τα ξεχασε σπιτι!!! Ειναι δυνατον; Ξυπνησα, κατουρησα στο κουτακι και απλα το αφησα στο μπανιο!!!! Ρομαντικη χειρονομια για το συζυγο!!!!

  • Χαχα 7

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:
1 ώρα πρίν, Athina28 είπε:

Μου είπε απλά να το παρακολουθήσω και ότι επειδή είναι ένα από τα εννιά ευρήματα που ψάχνουνε για το σύνδρομο down να κάνω αμνιοπαρακέντηση!!!Απο την άλλη τώρα το ποσοστό που μου δώσανε για down είναι 1/17261 

:(:(

Read more  

@Athina28 εμενα με ποσοστο 1/10000 και ουτε για αμνιο ειπαν ουτε τιποτα, εκανα την νιπτ εγω, θελω να πω πως ειναι αρκετά μεγαλο το ποσοστο σου κ μη μου στεναχωριεσαι, ολα καλα εινσι να το θυμάσαι αυτο.

Just now, Υβόννη είπε:

Αυριο θα παρω τηλεφωνο κοριτσακι μου. Ευχαριστω που ρωτας!!!Μονο θυροειδη θα δουμε και θα βλεπαμε και ουρα αλλα η εξυπνη η φιλη σας τα ξεχασε σπιτι!!! Ειναι δυνατον; Ξυπνησα, κατουρησα στο κουτακι και απλα το αφησα στο μπανιο!!!! Ρομαντικη χειρονομια για το συζυγο!!!!

Χαχαχαχαχαχαχα οντως χαχαχαχαχα. Αχ κι εγω το ιδιο θα παθαινα και μετα που πηγα για το αιμα εγω τα ειχα στη τσαντα κ με ρωταει η κοπελα που ειδε το παραπεμπτικό, ουρα μου έφερες; δλδ αν δε μου ελεγε τιποτα εγω θα τσ εκανα βολτα χαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...