Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, MumMaria said:

Μπορείς να βάλεις ενα μπισκοτάκι oreo να το ανοίξεις στην μέση κ να βάλεις το μισο με την γεμιση;-)

Συμπεθερα μου τι ιδεαρα ειναι αυτη!! Εχω δυο σχολια!

Σχολιο 1. Εκατσες και σκεφτηκες σοβαρα την ερωτηση μου!!! Χαχαχαχα

Σχολιο 2. Τι να το κανω το υπολοιπο πακετο με τα ορεο; @Marilou77 εδω εσυ θα ξερεις καμια ιδεα λογικα! Χαχαχαχαχα!

Κοριτσια εγω το ψαρι και για χειμωνα το σκεφτομαι γιατι θα γινει η παρταρα στο εξωτερικο και ειμαστε Ελληναρες! Ψαρι->Θαλασσα->Μεσογειος->Ελλαδα! Σωστος ο συνειρμος;

Just now, Gogo1994 said:

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι τα νερά να σπάνε την ώρα που σβήνω κεράκι εκεί να δεις γλέντια.

ε οχι να φας πρωτα λιγη τουρτιτσα πες στο Σταυρουλη!! Μετα ας ερθει οποτε θελει!

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω θυμαμαι η θεια μου στα παιδικα μας παρτυ μας εκανε τουρτα σκατζοχοιρο...στην ουσια ηταν κορμος με γλασο σοκολατα απ εξω σε σχημα σκατζοχοιρου κ τα αγκαθια του ηταν αμυγδαλα κ τα ματια του smarties...

  • Μου αρέσει 6

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2020 at 1:53 ΠΜ, fairy-mary είπε:

Γεια σου κοπελα μου!

Ετσι κ εμενα μου ειπαν πιθανοτατα καποιος αλλος να μη το εβρισκε αυτο στο μωρο, την παραλλαγη δηλαδη της αρτηριας.

Και εμας ολα τα υπολοιπα ειναι απολυτα φυσιολογικα και ενω ολοι μου ειπαν οτι αν υπηρχε καποιο συνδρομο θα υπηρχε και αλλη ενδειξη αλλα κανεις δε μπορει να παρει την ευθυνη και να σου πει ολα ενταξει.

Απο τη στιγμη που υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα στο εκατομμυριο θελουν να εχουν το κεφαλι τους ησυχο.

Εγω θα την κανω την αμνιο.

Να ειμαι σιγουρη.

Σου ευχομαι πραγματικα να μην ειναι κατι ολο αυτο .

Κοριτσάκι μου εννοείται να την κάνεις την αμνιο και εγώ θα την κάνω αν τελικά χρειαστεί δεν το συζητώ!

Πάνω από όλα σημασία έχει να είναι τα μωράκια μας υγιή και να μην αντιμετωπίσουν προβλήματα στη ζωή τους!!

Σου είπα για τον άντρα μου ότι έχει την ίδια ακριβώς παραλλαγή στην καρδιά του.. Τίποτα δεν είναι του έχουν πει και να σου πω την αλήθεια δεν πιστεύω ότι πρόκειται να συνδέεται πράγματι με κάποιο σύνδρομο γιατί τότε που το είχαμε ανακαλύψει το ψάξαμε πάρα πολύ και όσοι άνθρωποι το έχουν απλά ζουν με αυτό και δεν έχουν κάποιο άλλο πρόβλημα! 

Υπομονή, καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου αλλά ειναι απλά για να σιγουρευτείς πως όλα είναι μια χαρά και να συνεχίσεις την εγκυμοσύνη σου χαρούμενη και χωρίς έννοιες!! 

On 7/8/2020 at 2:05 ΠΜ, Marilou77 είπε:

Κοριτσάκι μου, απο τι κατάλαβα επεσες σε γιατρό αστέρι, ολα καλα θα ειναι να το ξερεις, και το ξέρεις!!!! Στην ερώτηση σου για το αμνιακο εγω το εχω 4,2 κ το χαρακτήρισε φυσιολογικη τιμη. Παντως σημερα στην ενδοκρινολογο μου αναφερθηκα στο 7αρι το δικο σου γιατι το θυμομουνα κ τη ρωτησα αν ισχύει αυξημενο αμνιακο=ζαχαρο κ δεν μου εδωσε απάντηση, αν ισχυε δε θα μου λεγε ναι; λεω εγω τώρα. Ολα καλα θα πάνε να το θυμάσαι αυτο.

Η δική μου ενδοκρινολογος που τη ρώτησα μου είπε ότι συνδέεται αλλά πολλές φορές είναι και ιδιοπαθες, δηλαδή χωρίς αιτία! Προσέχω τη διατροφή μου αυτές τις μέρες και θα δείξει την Τρίτη που θα το ξαναμετρήσουμε πως πάει.. 

Οι φυσιολογικές τιμές αμνιακού είναι από 2 έως 8, οπότε τέλεια είσαι! Το δικό μου 7,2 είναι στα Άνω φυσιολογικά και απλά αναρωτήθηκε ο εμβρυολόγος γιατί..; :unsure:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Συμπεθερα μου τι ιδεαρα ειναι αυτη!! Εχω δυο σχολια!

Σχολιο 1. Εκατσες και σκεφτηκες σοβαρα την ερωτηση μου!!! Χαχαχαχα

Σχολιο 2. Τι να το κανω το υπολοιπο πακετο με τα ορεο; @Marilou77 εδω εσυ θα ξερεις καμια ιδεα λογικα! Χαχαχαχαχα!

Κοριτσια εγω το ψαρι και για χειμωνα το σκεφτομαι γιατι θα γινει η παρταρα στο εξωτερικο και ειμαστε Ελληναρες! Ψαρι->Θαλασσα->Μεσογειος->Ελλαδα! Σωστος ο συνειρμος;

ε οχι να φας πρωτα λιγη τουρτιτσα πες στο Σταυρουλη!! Μετα ας ερθει οποτε θελει!

Υβόννη φυσικα κ ξέρω τι θα κανεις με το υπολοιπο πακετο, θα το φας για να μην εχεις τον πειρασμό μπροστα σου χαχαχαχα.οκ ψαρι τον χειμωνα βγαλμενο απο μια παγωμενη λιμνη κ στο βαθος ενα ιγκλου, γιατι οχι

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκι μου εννοείται να την κάνεις την αμνιο και εγώ θα την κάνω αν τελικά χρειαστεί δεν το συζητώ!

Πάνω από όλα σημασία έχει να είναι τα μωράκια μας υγιή και να μην αντιμετωπίσουν προβλήματα στη ζωή τους!!

Σου είπα για τον άντρα μου ότι έχει την ίδια ακριβώς παραλλαγή στην καρδιά του.. Τίποτα δεν είναι του έχουν πει και να σου πω την αλήθεια δεν πιστεύω ότι πρόκειται να συνδέεται πράγματι με κάποιο σύνδρομο γιατί τότε που το είχαμε ανακαλύψει το ψάξαμε πάρα πολύ και όσοι άνθρωποι το έχουν απλά ζουν με αυτό και δεν έχουν κάποιο άλλο πρόβλημα! 

Υπομονή, καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου αλλά ειναι απλά για να σιγουρευτείς πως όλα είναι μια χαρά και να συνεχίσεις την εγκυμοσύνη σου χαρούμενη και χωρίς έννοιες!! 

Η δική μου ενδοκρινολογος που τη ρώτησα μου είπε ότι συνδέεται αλλά πολλές φορές είναι και ιδιοπαθες, δηλαδή χωρίς αιτία! Προσέχω τη διατροφή μου αυτές τις μέρες και θα δείξει την Τρίτη που θα το ξαναμετρήσουμε πως πάει.. 

Οι φυσιολογικές τιμές αμνιακού είναι από 2 έως 8, οπότε τέλεια είσαι! Το δικό μου 7,2 είναι στα Άνω φυσιολογικά και απλά αναρωτήθηκε ο εμβρυολόγος γιατί..; :unsure:

Κοριτσακι μου ευχομαι πραγματικα να τελειωσει ολη αθτη η δοκιμασια γρηγορα κ ανώδυνα κ απλα να χεις να το λες σαν γεγονος, οτι καποτε σου συνεβη αυτο, αλλα δόξα τω θεώ ολα πηγαν τέλεια!!

Αχ τι ωραια που μιλαμε για τουρτιτσες χθες που οντως υπηρχε μια βουβαμαρα, μπηκα σε ενα αλλο φορουμ να διαβασω απο περιεργεια κ τωρα εκει τα κοριτσια τα εχουν τα μωρακια τους στην αγκαλιά τους, κ για τι λεγανε βρε κορίτσια...... για μυξουλες, τετοια περιγραφη, που η αληθεια μου φερε μια αναγουλα χαχαχα φυσικά των δικων μας παιδιων μη σου πω θα ειναι κ για φαγωμα χαχαχα, πω πω γερες να μαστε χαμος θα γινει

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Αχ τι ωραία που τα περιγράφεις!!!με βάλατε σε σκέψεις που ακόμα δεν έχω καταλήξει σε τούρτα ρε κορίτσια,ποια εγώ;;;που οργανώνω το καθετί!χααχαααα

Κ μετά διαβάζω αυτό στα καπάκια!ε μα να μην νιώσω ανοργάνωτη;;;!!!αχαχαχαχααχ τιιιιίι;να στο κλεψωωωωω

Πώς είσαι εσύ σήμερα γλυκιά μου;σωματικά κ ψυχολογικά;;

Η αδερφή μ διάλεξε λιονταράκι θέμα !!

Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...καλα να περασετε ολες σημερα...περιμενουμε ολες τις λεπτομερειες για το παρτυ του Βασιλακη να περνουμε ιδεες εμεις οι αγορομανες...χαχαχα

Εμενα ερχονται οι γονεις μου αυριο επιτελους κ περιμενω πως κ πως....εχω να τους δω 7 μηνες...

Επισης ειχα πει στις αρχες της εγκυμοσυνης οτι θελω να φαω αρνι με πατατες στον φουρνο κ σημερα μας εφτιαξε η πεθερα...4 μηνες μετα αλλα τελοσπαντων...

Καλως να τους δεχτείς !!!να φτιάξει κ η διάθεση σου !!!κοιτα μόνο μπροστά όπως είπες ,,,Γτ ολα είναι καλα !

@Υβόννη @MumMaria @Marilou77 Είστε θεότρελες ,,νομίζω !!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, demifilol είπε:

Η αδερφή μ διάλεξε λιονταράκι θέμα !!

Καλως να τους δεχτείς !!!να φτιάξει κ η διάθεση σου !!!κοιτα μόνο μπροστά όπως είπες ,,,Γτ ολα είναι καλα !

@Υβόννη @MumMaria @Marilou77 Είστε θεότρελες ,,νομίζω !!!

Ναιιιιιιιιιι!!!!!!!!! Κι εμεις σαγαπαμε!!!!!!!!! Το λιοντακακι να υποθεσω εχει να κανει με το ζωδιο του παιδιου; μμμμμ κι αυτο καλη ιδεα ακους Μαρακι μας;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Ναιιιιιιιιιι!!!!!!!!! Κι εμεις σαγαπαμε!!!!!!!!! Το λιοντακακι να υποθεσω εχει να κανει με το ζωδιο του παιδιου; μμμμμ κι αυτο καλη ιδεα ακους Μαρακι μας;

Χχαχαχαχχαχαχαχ λόγω ζωδίου κ λόγω κιλών !!ειναι όντως λιοντάρι !!ο βασιλακης βέβαια είναι γλυκούλης αν κ λέων στο ζώδιο !!

  • Μου αρέσει 3

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια είμαι απληηη χαχα θέλω μιαπλε αρχικά εννοείται τούρτα με αεροσταταα που θα κρατάνε ένα πανό κ θα λένε "κορίτσια ηρθα" χαχαχα

Αλλά δέχομαι κ άλλες ιδεες

  • Χαχα 8

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Εγώ κορίτσια είμαι απληηη χαχα θέλω μιαπλε αρχικά εννοείται τούρτα με αεροσταταα που θα κρατάνε ένα πανό κ θα λένε "κορίτσια ηρθα" χαχαχα

Αλλά δέχομαι κ άλλες ιδεες

Πανευκολο καλε!!! Θα στη φτιαξω εγω κανενα θεμα χαχαχα! Συννεφακια θα εχει γυρω γυρω; Πολυ απλη μου ακουστηκε αλλιως!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Πανευκολο καλε!!! Θα στη φτιαξω εγω κανενα θεμα χαχαχα! Συννεφακια θα εχει γυρω γυρω; Πολυ απλη μου ακουστηκε αλλιως!

Θα χει λίγα γιατί θα είναι κ φθινόπωρο βάλε κ λίγο γρασίδι κ ίσως είναι κ γεμάτη με μπλε smarties μεσα


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Gogo1994 said:

Θα χει λίγα γιατί θα είναι κ φθινόπωρο βάλε κ λίγο γρασίδι κ ίσως είναι κ γεμάτη με μπλε smarties μεσα

Ενταξει ετσι ναι! Απλη και παλι βεβαια και δε δινει στοχο! Χαχαχχαα

  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Ενταξει ετσι ναι! Απλη και παλι βεβαια και δε δινει στοχο! Χαχαχχαα

Κανενα ηχητικό να ακούγονται φωνές κοριτσιών καθως πλησιαζει το αεροστατο θετε; η δε θετε; χαχαχαχαχα

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Κανενα ηχητικό να ακούγονται φωνές κοριτσιών καθως πλησιαζει το αεροστατο θετε; η δε θετε; χαχαχαχαχα

Φοβεερηηηηηηη ιδεααα εννοείται.θα βάλουμε κ μερικά κοριτσάκια κουκλακιααα

  • Χαχα 2

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Φοβεερηηηηηηη ιδεααα εννοείται.θα βάλουμε κ μερικά κοριτσάκια κουκλακιααα

Και γιατι κουκλακια και οχι ζαχαρωτα κοριτσακια; Να τα χλαπακιασουμε μετα; Πληθυντικο δες, αυτοκαλεστηκα εγω!

  • Χαχα 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...