Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

4 hours ago, Depykal said:

Καλημερα κοριτσια μου...

Χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν...παντα με υγεια κ ευτυχεια..γιορταζω κ εγω σημερα κ του χρονου θα γιορταζει κ το μωρακι μου μαζι μου.. 

Καλα να περασετε σημερα κ η Παναγιτσα να μας προσεχει..μ

Κοριτσακι μου χρονια σου πολλα!!! Και του χρονου με το μωρακι σου να γιορταζετε μαζι!!!!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά κορίτσια μου σε όλες τις μαμάδες και στις οικογένειες σας! Μακαρι του χρόνου να είμαστε όλες με τα μωράκια μας σε πανηγυρια διακοπές σε νησιά θάλασσες βουνά ο, τι θέλει η καθεμία!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσια μου και χρονια πολλα για τη μερα!!!! Να μας εχει η Παναγιτσα καλα, να μας προστατευει εμας και τα παιδακια μας και να εχουμε ολες μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! Την ευλογια της ευχομαι στα σπιτικα ολων μας!!!

Χρονια πολλα @Despoina Mar @MumMaria @Marilou77 @Maria mariaa @KarMar84 @fairy-maryνα σας χαιρομαστε κοριτσακια μου!!!! Χρονια πολλα και σε οποια αλλη κοπελα γιορταζει, χρονια πολλα αν εχετε αδερφια, γονεις, συζυγους ή αλλους συγγενεις που εχουν τον ονομα της Παναγιτσας!! Να μας προστατευει ολους η Χαρη της!

 Σε ευχαριστούμε πολυ!!Με το καλό τα μωράκια μας 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια σας πολλά κορίτσια!!!!Εύχομαι υγεία και πολλά χαμόγελα σε σας σας και σε αυτούς που αγαπάτε!!Πάντα η Παναγία να είναι δίπλα σας!!!Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου,καλή Κυριακή να έχουμε κ μια νέα καλή εβδομάδα από αύριο,με ευχάριστα νέα κ υπερηχους!!χθες έπεσε ησυχία στην ομαδουλα μας..μάλλον λόγω 15αυγουστου κανατε τις βολτουλες κ τις οικογενειακές μαζώξεις σας;-) ελπίζω όλες να περάσατε υπέροχα κ του χρόνου παρέα με τα μωράκια μας:x

Εμείς σήμερα θα πάμε με τον άντρα μου στο πάρκο για βόλτα κ καφέ κ θέλω να ρωτήσω αν μπορούμε το σουκου που μας έρχεται να αποθηκεύσουμε τις τούρτες στα ψυγεία τους ,μιας κ θέλουμε να κάνουμε εκεί το 2ημερο παρτυ του Βασιλάκη.το θεωρούμε περισσότερο ασφαλές από το σπίτι,γιατί εκεί έχει άπλα κ δεν θα είμαστε ο ένας πάνω στον άλλον.την μια μέρα λέμε γονείς,θείοι,αδέλφια κ την άλλη λίγοι φίλοι.εσεις τι λέτε;το θεωρείτε επικίνδυνο με αυτά που ακούγονται;το σκεφτόμαστε ακόμα...:?

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,καλή Κυριακή να έχουμε κ μια νέα καλή εβδομάδα από αύριο,με ευχάριστα νέα κ υπερηχους!!χθες έπεσε ησυχία στην ομαδουλα μας..μάλλον λόγω 15αυγουστου κανατε τις βολτουλες κ τις οικογενειακές μαζώξεις σας;-) ελπίζω όλες να περάσατε υπέροχα κ του χρόνου παρέα με τα μωράκια μας:x

Εμείς σήμερα θα πάμε με τον άντρα μου στο πάρκο για βόλτα κ καφέ κ θέλω να ρωτήσω αν μπορούμε το σουκου που μας έρχεται να αποθηκεύσουμε τις τούρτες στα ψυγεία τους ,μιας κ θέλουμε να κάνουμε εκεί το 2ημερο παρτυ του Βασιλάκη.το θεωρούμε περισσότερο ασφαλές από το σπίτι,γιατί εκεί έχει άπλα κ δεν θα είμαστε ο ένας πάνω στον άλλον.την μια μέρα λέμε γονείς,θείοι,αδέλφια κ την άλλη λίγοι φίλοι.εσεις τι λέτε;το θεωρείτε επικίνδυνο με αυτά που ακούγονται;το σκεφτόμαστε ακόμα...:?

Καλημέρα Μαράκι μου γλυκό...εγώ το ακούω πολύ ωραία ιδέα κ όντως είναι καλύτερα σε εξωτερικό χώρο.Μετα θα γυρίσετε σπιτάκι θα πλυθειτε κ όλα τέλεια θα μεινει καθαρό κ το σπιτάκι σας.Εγω συμφωνώ πάντως με αυτή την ιδέα κ ο Βασιλάκης θα το ευχαριστηθεί στο πάρκο θα ξετρελαθει.Αχ Μαράκι μου πρώτα γενέθλια τι όμορφα.Να το χαρείτε κ να τον καμαρωσετε 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,καλή Κυριακή να έχουμε κ μια νέα καλή εβδομάδα από αύριο,με ευχάριστα νέα κ υπερηχους!!χθες έπεσε ησυχία στην ομαδουλα μας..μάλλον λόγω 15αυγουστου κανατε τις βολτουλες κ τις οικογενειακές μαζώξεις σας;-) ελπίζω όλες να περάσατε υπέροχα κ του χρόνου παρέα με τα μωράκια μας:x

Εμείς σήμερα θα πάμε με τον άντρα μου στο πάρκο για βόλτα κ καφέ κ θέλω να ρωτήσω αν μπορούμε το σουκου που μας έρχεται να αποθηκεύσουμε τις τούρτες στα ψυγεία τους ,μιας κ θέλουμε να κάνουμε εκεί το 2ημερο παρτυ του Βασιλάκη.το θεωρούμε περισσότερο ασφαλές από το σπίτι,γιατί εκεί έχει άπλα κ δεν θα είμαστε ο ένας πάνω στον άλλον.την μια μέρα λέμε γονείς,θείοι,αδέλφια κ την άλλη λίγοι φίλοι.εσεις τι λέτε;το θεωρείτε επικίνδυνο με αυτά που ακούγονται;το σκεφτόμαστε ακόμα...:?

Καλημέρα Μαράκι!

Εμείς πάντως χθές δε πήγαμε πουθενά, απλά είχα πολύ πεσμένη διάθεση που είμαι μακριά απο το παιδάκι μου και περιμένω και αποτελέσματα.

Εγώ θα έλεγα να το κάνετε στον εξωτερικό χώρο με λίγα άτομα και πολύ προσοχή!

Να το γιορτάσεις το ζουζούνι σου.

Εμένα πάντως η δικιά μου που είχε γενέθλια Μάρτιο της τα έκανα το Μάιο.χαχαχα

  • Ευχαριστώ 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου, καλη και ευλογημενη Κυριακη να εχουμε! Εγω ξεκιναω δουλεια σε 5 λεπτακια και ειπα πριν τα κλεισω ολα μπας και συγκεντρωθω, να δω τι κανουν οι φιλεναδιτσες μου!

@MumMariaσυμπεθερουλα μου τελεια ιδεα με το παρκο! Απο μακρια και οχι πολλα φιλια, εξωτερικος ειναι ο χωρος εξαλλου, το παρκο αυτο μας το εχεις περιγραψει και το θεωρω τελειο γενικως και εχει και δροσουλα, θα γυρισετε μετα και θα κανετε το μπανακι σας και μια χαρα θα ειστε!!!! Ποσο υπεροχο που εχετε τα πρωτα σας γενεθλια!!!! Νομιζω θα το χαρει και το παιδι πολυ και εσεις! Και απλα φιλους καλεστε λιγους και καλους, οι οποιοι ξερετε οτι δεν ειχαν παει σε κανενα παρτυ ή γαμο με 100 ατομα:P Περα απο την πλακα, η καλυτερη ιδεα το παρκο και ειμαι σιγουρη θα το χαρειτε!! Νομιζω και οι καλεσμενοι σας θα νιωσουν ανετα ετσι.

@fairy-maryαχ γλυκια μου εχεις αγωνια και το καταλαβαινω..Σου λειπει και το παιδακι σου και επεσαν ολα μαζι! Μη μου στεναχωριεσαι, θα βγουν τωρα τα αποτελεσματα τα πρωτα και θα παρεις μια ανασα! Ως τοτε προσπαθησε λιγακι να χαλαρωσεις οσο γινεται. Ξαπλωσε λιγακι, βαλτε μια ωραια σειρουλα να δειτε με τον αντρουλη σου, καντε ενα μικρο πικ νικ στο σαλονι αντι μεσημεριανο φαγητο με λιγη μουσικουλα! Θα περασουν οι μερες και θα τελειωσει η αγωνια κοριτσακι μου, μη μου στεναχωριεσαι!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα,

Ήθελα να γράψω για να σας πώ αυτά που νιώθω.

Χθές πέρασα μια δύσκολη μέρα, η πιο χάλια γιορτή που έχω ζήσει.

Όλοι να μου τηλεφωνούν να μου ευχηθούν και εγώ μέσα μου να είμαι χίλια κομμάτια .

Όμως σκέφτηκα τα εξής , έμαθα για την εγκυμοσύνη μου του Ευαγγελισμού χωρίς να έχω καθυστέρηση απλά ένιωσα μια ώθηση να κάνω το τεστ.

Ήρθε αυτό το μωρό χωρίς να έχω προσπαθήσει ιδιαίτερα και χωρίς να το περιμένω.

Επίσης για την αμνιο είχα αρχικά ραντεβού 13/8 και μου το άλλαξαν για 14, παραμονή της Παναγίτσας.

Ημςρομηνία που θα γεννήσω μου έχει δώσει η γιατρός γύρω στις 20 Νοέμβρη πάλι παραμονές της Παναγίας.

Κορίτσια δε ξέρω αν όλα αυτά είναι σημάδια ή αν απλά ψάχνω από κάπου να πιαστώ αλλά πιστεύω αυτό το μωράκι θα είναι καλά.

Και σκέφτομαι να της δώσω όνομα αφιερωμένο στην Παναγία.

Αυτά ήθελα να σας πώ για να φύγουν από μέσα μου.

  • Μου αρέσει 8

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Ήθελα να γράψω για να σας πώ αυτά που νιώθω.

Χθές πέρασα μια δύσκολη μέρα, η πιο χάλια γιορτή που έχω ζήσει.

Όλοι να μου τηλεφωνούν να μου ευχηθούν και εγώ μέσα μου να είμαι χίλια κομμάτια .

Όμως σκέφτηκα τα εξής , έμαθα για την εγκυμοσύνη μου του Ευαγγελισμού χωρίς να έχω καθυστέρηση απλά ένιωσα μια ώθηση να κάνω το τεστ.

Ήρθε αυτό το μωρό χωρίς να έχω προσπαθήσει ιδιαίτερα και χωρίς να το περιμένω.

Επίσης για την αμνιο είχα αρχικά ραντεβού 13/8 και μου το άλλαξαν για 14, παραμονή της Παναγίτσας.

Ημςρομηνία που θα γεννήσω μου έχει δώσει η γιατρός γύρω στις 20 Νοέμβρη πάλι παραμονές της Παναγίας.

Κορίτσια δε ξέρω αν όλα αυτά είναι σημάδια ή αν απλά ψάχνω από κάπου να πιαστώ αλλά πιστεύω αυτό το μωράκι θα είναι καλά.

Και σκέφτομαι να της δώσω όνομα αφιερωμένο στην Παναγία.

Αυτά ήθελα να σας πώ για να φύγουν από μέσα μου.

Φυσικά γλυκιά μου και να πιαστείς από αυτά τα σημάδια.Δεν υπάρχει από κάπου αλλού μεγαλύτερη δύναμη να πάρεις.Να το ξέρεις.Διπλα σου είναι η Παναγίτσα μας...Να το πιστεύεις 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου...καλη Κυριακη σε ολους...

@MumMaria κ εγω συμφωνω με το παρκο,καλυτερα σε εξωτερικο χωρο..

@fairy-mary θα σου πω κ εγω την δικη μου μικρη ιστορια για να πιστεψεις ακομα περισσοτερο...οταν εβλεπα αιματα κ μου λεγανε για επαπειλουμενη κυηση κ οτι μπορει να ερθει αποβολη εγω το εταξα στην Παναγιτσα...Την επομενη μερα  στην Κυπρο που ζει η μαμα μου  ειχε αερα κ επαιρνε τα φυλλα απο κατω κ οπως πηγαινε στη δουλεια σκεφτοταν τι θα γινει αραγε με το μωρο κ τοτε βρηκε μπροστα της μια εικονα της Παναγιας η οποια ηταν λεπτοτερη κ απο φυλλο ομως δεν κουνιοταν...

  • Μου αρέσει 9

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2020 at 3:29 ΜΜ, Despoina Mar είπε:

Καλημέρα,είμαι στην 27η εβδομάδα και άρχισα να επισκέπτομαι και γιατρό στο νοσοκομείο.Μεχρι τώρα είχα τον εξωτερικό γιατρό μ που μ παρακολουθεί ο οποιος ποτέ δεν Μ έκανε λόγο για κάτι περίεργο στον πλακούντα.Η γιατρός Μ ρώτησε λοιπόν αν έχει παρατηρήσει κάτι περίεργο η αν Μ έχει πει ποτέ ότι είναι πολύ χαμηλά.ο γιατρός δεν Μ έχει ποτέ κάτι τέτοιο αλλά αυτή τον έβλεπε σ περίεργη θέση και δεν μπορούσε αρχικά να ξεχωρίσει αν έχει κάποιον παραπλακουντα λέγοντας Μ εν τέλει ότι φαίνεται καθαρός.Δεν Μ είπε να κάνω κάτι άλλο δεν Μ έδωσε κάτι ούτε ανέφερε τπτ περισσότερο.Εγω βέβαια δεν ξέρω τι ισχύει και τι να κάνω δυστυχώς η ευτυχώς έχουμε το ίντερνετ και διαβάζουμε πολλά και διάφορα και αυτό δεν είναι πάντα καλό να επισκευθω και έναν τρίτο να Μ πει κι αυτός την γνώμη του?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή Κυριακή να έχουμε! 

@MumMaria μου η ιδέα με το πάρκο και λίγα άτομα μου φαίνεται εξαιρετική!! Μην αφήνουμε και το φόβο να μας καταστρέφει όλα τα σχέδια και να μη χαιρόμαστε τίποτα είναι κρίμα! Έχει τα πρώτα του γενέθλια το αγοράκι σας και πρέπει να το γιορτάσετε έστω και λίγο πιο προσεκτικά!! Κανονίστε το με ασφάλεια και θα περάσετε πολύ όμορφα είμαι σίγουρη!

@fairy-mary κορίτσι μου καταλαβαίνω απόλυτα πως αισθάνεσαι! Και εγώ όταν περνάω αγωνίες θέλω να είμαι μόνο με πολύ δικούς μου ανθρώπους και να συζητάω αυτό που με απασχολεί.. Θα μου ήταν και εμένα πολύ δύσκολο να δέχομαι ευχές και να πρέπει να είμαι και ευχάριστη..

Σκέψου όμως ότι πέρασε αυτό και κάθε μέρα που περνάει έρχεσαι και πιο κοντά στο να ηρεμήσει η ψυχούλα σου και να ανακουφιστεις.. Ξέρω ότι μέσα σου είσαι σίγουρη πως το παιδάκι σου είναι μια χαρά αλλά είναι αυτή η καταραμένη αναμονή για επιβεβαίωση που εκτοξεύει το άγχος! Υπομονή γλυκιά μου, μόνο λίγο υπομονή.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...