Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mar6487 είπε:

καλημερα κοριτσι μου!! Με το καλο το μωρακι σου!! εχουν πρηστει τα ποδια σου και τα χερια σου οι παλαμες?? Εμενα εχουν πρησετει και τα χερια μου και τα ποδια μου, εχω βγαλει τη βερα μου και φοραω πεδιλακια ανετα!! Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις και να προσεχεις οταν βγαινεις στον ηλιο, να φορας αντιηλιακο και καπελακι!! Γιατι δεν μπορεις να σηκωθεις απο το κρεβατι?? Εχεις μιλησει με το γιατρο σου??

Όχι,βρε...από το κρεβάτι δε μπορώ να σηκωθώ γτ νυστάζω και χουζουρευω...Και μένα πάντως τα δάχτυλα των ποδιών αλλά και των χεριών είναι πρησμένα..ειδικά στα πόδια έχω αλλάξει νούμερο στο παπούτσι!!!

Just now, Gogo1994 είπε:

Κορίτσια μου εγώ εδώ κ λίγες βδομάδες έκοψα εντελώς το αλάτι .πονάνε τα πόδια Μ αλλά δε πρήζομαι

Γενικά στα φαγητά μου δε χρησιμοποιώ πολύ αλάτι από πάντα...κάποια βλακειουλα θα φάω όμως και θα πάρω από εκεί τη δόση μου στο αλάτι!!!!!χαχχαχ!!!


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papakι είπε:

Όχι,βρε...από το κρεβάτι δε μπορώ να σηκωθώ γτ νυστάζω και χουζουρευω...Και μένα πάντως τα δάχτυλα των ποδιών αλλά και των χεριών είναι πρησμένα..ειδικά στα πόδια έχω αλλάξει νούμερο στο παπούτσι!!!

κατσε ξεκουρασου οσο μπορεις γιατι μας περιμενουν ομορφα ατελειωτα ξενυχτια!! για τα ποδια βαλε μια λεκανιτσα με παγωμενο νερο, θα σε βοηθησει πολυ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσιααα!!

καλη εβδομάδα να έχουμε με όμορφους υπερήχους κ τέλειες εξετάσεις

τι εννοείτε γ επιπέδου;

εμενα μου είχε κάνει ντοπλερ στην β επιπέδου..άλλη εξεταση είναι αυτή;;η χαρά των γιατρών έχω καταντησει 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου...καλη εβδομαδα να εχουμε...Ο αντρας μου εφυγε πηγε για καμπινγκ κ ετσι περναω πολυ χρονο με τους γονεις μου..ζηλεψα λιγο αλλα ενταξει το μωρακι μου ναναι καλα κ του χρονου 3 μηνες διακοπες θα κανω...χαχαχα

Αυριο ισως παω να δω καροτσι κ κουνια τωρα που εχει εκπτωσεις...

Επισης το μωρο μου ξεκινησε να κλοτσαει...εχει λιγες μερες..στην αρχη δεν το πιστευα ελεγα θα ναι το εντερο αλλα το κανει σε διαφορετικα σημεια οποτε επιβεβαιωσα οτι ειναι κλοτσιες...

  • Μου αρέσει 7

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα κοριτσιααα!!

καλη εβδομάδα να έχουμε με όμορφους υπερήχους κ τέλειες εξετάσεις

τι εννοείτε γ επιπέδου;

εμενα μου είχε κάνει ντοπλερ στην β επιπέδου..άλλη εξεταση είναι αυτή;;η χαρά των γιατρών έχω καταντησει 

Ντοπλεερ λέγεται η γ επιπέδου


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα κοριτσιααα!!

καλη εβδομάδα να έχουμε με όμορφους υπερήχους κ τέλειες εξετάσεις

τι εννοείτε γ επιπέδου;

εμενα μου είχε κάνει ντοπλερ στην β επιπέδου..άλλη εξεταση είναι αυτή;;η χαρά των γιατρών έχω καταντησει 

Doppler είναι η Γ'επιπεδου και γίνεται αν δεν κανω λάθος για να δούνε την ανάπτυξη του μωρού!Μέχρι την 28 εβδομάδα είναι σχεδόν ίδια όλα τα μωρά,έτσι μου είπε ο εμβρυολογος!


n41pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα!!

Ευτυχως για μια ακόμη μέρα η Θεσσαλονίκη είναι δροσερή! Σήμερα έχω το καθιερωμένο μου τσεκ απ με το γιατρό και ανυπομονώ... Σήμερα το πρωί στην τουαλέτα παρατήρησα πολύ παχύρευστα υγρά σαν κομμάτια και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα πολύ. Ελπίζω να μην είναι τίποτα...

Γ επιπέδου δεν έχω κλείσει ακόμα. Θα ρωτήσω βέβαια το γιατρό γιατί κοντεύω στην 30η εβδομάδα. Μες στον 8ο δεν γίνεται κανονικά η εξέταση;

@Depykal ετοιμάσου για πολύ κλωτσιά από δω και πέρα... Εντωμεταξύ το πόσο ζήλεψα που άκουσα κάμπινγκ δεν φαντάζεσαι... Με τον άντρα μου κάνουμε κάθε χρόνο και μας αρέσει πολύ. Του χρόνου, πρώτα ο Θεός, λέμε να το κάνουμε μαζί με τον μπέμπη. Του χρόνου εύχομαι κι εσύ να το χαρείς.. Για φέτος υπομονή. Νομίζω μια βόλτα στα μαγαζιά θα είναι η καλύτερη εκτόνωση!

  • Μου αρέσει 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααα!!! :)

Καλή εβδομάδα να έχουμε με όμορφα νέα!! Εγώ αύριο θα δω το γιατρό μου και θα τα πούμε, δεν ξέρω ακόμα τι ώρα, μου έχει πει να τον πάρω τηλ σήμερα οπότε σε λίγο θα ξέρω.. 

@Depykal θα δεις τωρα από μέρα σε μέρα πόση διαφορά θα έχει η αίσθηση! Σε λίγες εβδομάδες δεν θα το πιστεύεις τι δύναμη έχει αποκτήσει το μπεμπακι σου!!! Θα αρχίσεις σιγά σιγά να το βλέπεις κιόλας, εγώ τραβάω την κοιλιά μου βίντεο που πάει πέρα δώθε από το κούνημα χάχαχα!! :wub:  

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα!!

Ευτυχως για μια ακόμη μέρα η Θεσσαλονίκη είναι δροσερή! Σήμερα έχω το καθιερωμένο μου τσεκ απ με το γιατρό και ανυπομονώ... Σήμερα το πρωί στην τουαλέτα παρατήρησα πολύ παχύρευστα υγρά σαν κομμάτια και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα πολύ. Ελπίζω να μην είναι τίποτα...

Γ επιπέδου δεν έχω κλείσει ακόμα. Θα ρωτήσω βέβαια το γιατρό γιατί κοντεύω στην 30η εβδομάδα. Μες στον 8ο δεν γίνεται κανονικά η εξέταση;

@Depykal ετοιμάσου για πολύ κλωτσιά από δω και πέρα... Εντωμεταξύ το πόσο ζήλεψα που άκουσα κάμπινγκ δεν φαντάζεσαι... Με τον άντρα μου κάνουμε κάθε χρόνο και μας αρέσει πολύ. Του χρόνου, πρώτα ο Θεός, λέμε να το κάνουμε μαζί με τον μπέμπη. Του χρόνου εύχομαι κι εσύ να το χαρείς.. Για φέτος υπομονή. Νομίζω μια βόλτα στα μαγαζιά θα είναι η καλύτερη εκτόνωση!

30 με 22 βδομάδα κορίτσι Μ ιδανικα

  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα!!

Ευτυχως για μια ακόμη μέρα η Θεσσαλονίκη είναι δροσερή! Σήμερα έχω το καθιερωμένο μου τσεκ απ με το γιατρό και ανυπομονώ... Σήμερα το πρωί στην τουαλέτα παρατήρησα πολύ παχύρευστα υγρά σαν κομμάτια και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα πολύ. Ελπίζω να μην είναι τίποτα...

Γ επιπέδου δεν έχω κλείσει ακόμα. Θα ρωτήσω βέβαια το γιατρό γιατί κοντεύω στην 30η εβδομάδα. Μες στον 8ο δεν γίνεται κανονικά η εξέταση;

@Depykal ετοιμάσου για πολύ κλωτσιά από δω και πέρα... Εντωμεταξύ το πόσο ζήλεψα που άκουσα κάμπινγκ δεν φαντάζεσαι... Με τον άντρα μου κάνουμε κάθε χρόνο και μας αρέσει πολύ. Του χρόνου, πρώτα ο Θεός, λέμε να το κάνουμε μαζί με τον μπέμπη. Του χρόνου εύχομαι κι εσύ να το χαρείς.. Για φέτος υπομονή. Νομίζω μια βόλτα στα μαγαζιά θα είναι η καλύτερη εκτόνωση!

Αχ ασε κ εμεις..καθε χρονο ελευθερο κ σκεφτηκα να μαθω ετσι κ τον μπεμπη απο μικρο γιατι κ εγω ετσι μεγαλωσα με ελευθερο καμπινγκ...Για πες κανενα μερος που πατε γιατι εχουμε κολλησει στα ιδια εμεις...

Ευχομαι ολα καλα στον γιατρο σημερα...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!!! Εμεις την παρασκευη πήγαμε στο jysk εδώ στην γειτονιά μας που είναι μικρο και λόγω ημέρας δεν είχε κόσμο (βέβαια 2 υπάλληλοι δεν φόραγαν μάσκα και μπήκαν και στο ασανσέρ ενώ είδαν ότι περίμενα να μπω πολύ συγχιστηκα) και αγοράσαμε μικροπραγματακια! Δηλαδή κάποια στοιχεία μπαμπού (ένα κάλαθι για άπλυτα,2 καλαθάκια για τα καλλυντικά του μωρού μια σκάλα διακοσμητική και 3 καδρακια..Σημερα θα πάμε να πάρουμε χρώμα για τον τοίχο! Και έχω παραγγείλει και αυτοκόλλητα! Έχω κατάενθουσιαστεί. Δεν θα τα κάνω ακόμα γιατί τώρα έχω δουλίτσα αρκετή. Αλλά κάπως πρπει να περάσει κι αυτός ο καιρός μέχρι τις 2 Σεπτεμβρίου που πάω γιατρό. Έχω να διαλέξω και να πλύνω και τα ρούχα που μου έδωσε η αδερφή μου. Επιπλέον βρήκα 2 αλαξιερες στα ικεα πολύ μικρές που βολεύουν κατά την γνώμη μου πολύ! Εμένα μου την δίνουν αυτές οι τεράστιες δνε τις μπορώ και ειναι και πανάκριβες. Ντομπλερ έχω 16 Αυγούστου που θα είμαι στην 31η εβδομάδα!!! Αυτά από μένα!! :) κατά τ άλλα ούτε εγώ μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι πονάω παντού και είμαι ενα πτώμα μονίμως.... 

  • Μου αρέσει 4

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου καλή εβδομάδα.Χουζουρευετε? Η δουλεύετε? Αλήθεια γ επιπέδου έχετε κλείσει οι περισσότερες?

Εγώ έκλεισα μόλις τώρα Γωγώ μου για 24 /09 ,αργά είναι αλλά μου το είχε πει ο εμβρυολογος ότι θα κλείναμε αργά γιατί με είδε τώρα λόγω του νεφρού.;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Εγώ έκλεισα μόλις τώρα Γωγώ μου για 24 /09 ,αργά είναι αλλά μου το είχε πει ο εμβρυολογος ότι θα κλείναμε αργά γιατί με είδε τώρα λόγω του νεφρού.;-)

Ααα κορίτσια εμένα μόνο έβαλε νωρίς πρώτη φορά.ισα που θα έχω μπει 30 κ 2 θα είμαι.

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...