Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα....δεν σας ξεχασα αλλα εκανα αρκετα σημερα...λοιπον το πρωτο μαθημα ηταν πολυ ωραιο..εμαθα αναπνοες κ καποιες ασκησεις με την μπαλα για την εβδομαδα που ειμαι...μου εξηγησε πως θα ειναι οι συσπασεις,πως θα καταλαβω οτι γενναω κ γενικα την διαδικασια της γεννας...κ μιλησαμε κ λιγο για την ψυχολογια της μαμας του μπαμπα κ του μωρου...εχω παλι μαθημα αυριο στις 6...επισης ηρθε κ ο εκπαιδευτης κ μας ειπε οτι ετσι οπως βλεπει το σκυλι ειναι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα υπαρξει προβλημα με το μωρακι μας...

  • Μου αρέσει 4

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Σας διαβάζω αλλά πολύ τρέξιμο έχει πέσει εδώ... Πλήρωσε το Ικα και δυο μέρες τώρα πληρώνω μόνο... Υποχρεώσεις, τελευταία ψώνια για τον μικρό και ένα σουπερμάρκετ για να μην τρέχω ετοιμόγεννη... Πήραμε και τα χρώματα για το παιδικό!!! Πονάω όλη αλλά το χάρηκα!!! Αύριο έρχονται οι πάνες μας και Δευτέρα οι πιτζάμες μου και τα μπιμπερό μας!! Η ΜΑΜ έχει -20% και δωρεάν μεταφορικά αν κάποια ενδιαφέρετε... Α και αν θέλει κάποια να της πω για δειγματάκια να μου πει!! 

  • Μου αρέσει 5

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Βροχερές καλημερες κορίτσια μου... 

@MumMaria η τροφαντουλα σ είναι μια χαρά κ αυτό έχει σημασία κ αν χρειαστεί να βγει κ πιο νωρίς καλοδεχούμενη.. Κ εμένα Μ τ ανέφερε γτ κιλά αυτό κ περιμενω την Τρίτη ν δω ποσο πηγε! 8)

 

5 ώρες πρίν, Depykal είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα....δεν σας ξεχασα αλλα εκανα αρκετα σημερα...λοιπον το πρωτο μαθημα ηταν πολυ ωραιο..εμαθα αναπνοες κ καποιες ασκησεις με την μπαλα για την εβδομαδα που ειμαι...μου εξηγησε πως θα ειναι οι συσπασεις,πως θα καταλαβω οτι γενναω κ γενικα την διαδικασια της γεννας...κ μιλησαμε κ λιγο για την ψυχολογια της μαμας του μπαμπα κ του μωρου...εχω παλι μαθημα αυριο στις 6...επισης ηρθε κ ο εκπαιδευτης κ μας ειπε οτι ετσι οπως βλεπει το σκυλι ειναι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα υπαρξει προβλημα με το μωρακι μας...

Μια χαρά λοιπόν κ εγώ έχω περιέργεια γτ σκυλακια μας αλλά εντάξει είναι έξω μόνο εμενα.. Πάντως τ καταλαβαίνουν έρχονται κ Μ ακουμπάνε τ κοιλιτσα:D

5 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Σας διαβάζω αλλά πολύ τρέξιμο έχει πέσει εδώ... Πλήρωσε το Ικα και δυο μέρες τώρα πληρώνω μόνο... Υποχρεώσεις, τελευταία ψώνια για τον μικρό και ένα σουπερμάρκετ για να μην τρέχω ετοιμόγεννη... Πήραμε και τα χρώματα για το παιδικό!!! Πονάω όλη αλλά το χάρηκα!!! Αύριο έρχονται οι πάνες μας και Δευτέρα οι πιτζάμες μου και τα μπιμπερό μας!! Η ΜΑΜ έχει -20% και δωρεάν μεταφορικά αν κάποια ενδιαφέρετε... Α και αν θέλει κάποια να της πω για δειγματάκια να μου πει!! 

Καλημερααα κ εγώ μαμ πηρα κ πιπιλες , Μ έφεραν ωστόσο δώρο και μπουκάλια  chicco  κ ενα nuk .. Δεν θ τ μπερδεψω όμως θ ξεκινήσω με μια μάρκα μόνο κ βλέποντας κ κανοντας

Γ δείγματα είχα στείλει πριν μήνες στο  baby space κ Μ είχαν στείλει ένα κουτάκι πραγματα κ στη τενα... 

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κορίτσια μου!!!λοιπόν τελείωσα το ντοπλερ αλλά είχα εδώ τους γονείς μου,μετά έριξα κ ένα 2ωρο ύπνο (ζόμπι σήμερα το βράδυ αλλά οκ) κ τώρα θα σας πω τα νέα μας.

Η μικρή μας είναι υγιέστατη,πλακουντας,αμνιακό μια χαρά.με τον τράχηλο ο εμβρυολογος ευχαριστημένος,θεωρεί ότι θα με βγάλει μέχρι τέλους,το βάρος της μικρής 2.900γρ κ είναι κ πανηψηλη.μου σύστησε να μπω με πρόκληση στις 38 που υπολογίζει να είναι το μωρό στα 3.800 αλλά θα το συζητήσω κ με τον γιατρό μου.την περιτυλιξη συνεχίζει να την έχει αλλά μου είπε ότι δεν μας απασχολεί όσο βλέπουμε ότι είναι δραστήρια κ δεν ζοριζεται.τωρα επόμενο ραντεβού σχεδόν σε δύο βδομάδες στον γυναικολόγο.αυταβτα δικά μου νέα.χαιρομαι που είστε όλες καλά,ανταλασσετε social,ξεκινήσατε σεμινάρια,τέλεια κ τα δικά σου αποτελέσματα στο ντοπλερ @Marilou77, μπαμπατσικος κ ο γιος σου:x τώρα καλό Σουκου να εχουμε:-D

Καλημερα Μαρια μου!η μπεμπα φοβερη ,μεγαλο κοριτσι!!!:) 

6 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Σας διαβάζω αλλά πολύ τρέξιμο έχει πέσει εδώ... Πλήρωσε το Ικα και δυο μέρες τώρα πληρώνω μόνο... Υποχρεώσεις, τελευταία ψώνια για τον μικρό και ένα σουπερμάρκετ για να μην τρέχω ετοιμόγεννη... Πήραμε και τα χρώματα για το παιδικό!!! Πονάω όλη αλλά το χάρηκα!!! Αύριο έρχονται οι πάνες μας και Δευτέρα οι πιτζάμες μου και τα μπιμπερό μας!! Η ΜΑΜ έχει -20% και δωρεάν μεταφορικά αν κάποια ενδιαφέρετε... Α και αν θέλει κάποια να της πω για δειγματάκια να μου πει!! 

Καλημερα!!με το καλο να φτιαξετε το παιδικο δωματιο κ καλη συνεχεια στα ψωνια!!θα με ενδιεφερε για τα δειγματακια να μου πεις

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..καλό ΣΚ να έχουμε, ήρεμο κ χαρούμενο ..

εμεις , εγώ κ η μπεμπα, ήρθαμε να φτιάξουμε ποδονυχακια για να αναπτερωθεί το ηθικό μας, που κατά τα αλλά νιώθω σαν μπάλα με πόδια..χαχα

6 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Σας διαβάζω αλλά πολύ τρέξιμο έχει πέσει εδώ... Πλήρωσε το Ικα και δυο μέρες τώρα πληρώνω μόνο... Υποχρεώσεις, τελευταία ψώνια για τον μικρό και ένα σουπερμάρκετ για να μην τρέχω ετοιμόγεννη... Πήραμε και τα χρώματα για το παιδικό!!! Πονάω όλη αλλά το χάρηκα!!! Αύριο έρχονται οι πάνες μας και Δευτέρα οι πιτζάμες μου και τα μπιμπερό μας!! Η ΜΑΜ έχει -20% και δωρεάν μεταφορικά αν κάποια ενδιαφέρετε... Α και αν θέλει κάποια να της πω για δειγματάκια να μου πει!! 

Κ γω θα ήθελα να με ενημερώσεις για δειγματακια αν δε σου κάνει κοπο

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια κ καλο Σουκου να έχουμε!!εδώ βρέχει από το βράδυ ασταματητα οποτε βόλτα σήμερα δεν έχει.απο την άλλη τουλάχιστον δρόσισε για τα καλά κ μπορω να είμαι λίγο πιο άνετη κ να μην ιδρώνω με το παραμικρό.

Θα κάτσω να τελειώσω τα άλμπουμ με τις φωτό που εκτυπωσα.ειναι από τον πρώτο χρόνο του Βασίλη.τις επιλέξαμε με τον άντρα μου κ έχει τώρα κάνα δυο μέρες που τις χωρίζουμε σε άλμπουμ.μολις κοιμηθεί ο μικρός ,θα τα τελειώσω.:grin:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Κάπου πήρε το μάτι μου αυτές τις μέρες που συζητούσαμε για βλαστοκυτταρα. Εγώ θα σας πω αυτά που ξέρω από εμπειρία επειδή δούλευα σε γυναικολόγο 6 χρόνια και τα ξέρω λίγο από μέσα τα πράγματα. Οι ιδιωτικές κλινικές θέλουν πολλά χρήματα για τη φύλαξη αλλά ποιο είναι το θέμα; ότι δεν ελέγχουν το υλικό αν είναι κατάλληλο, το καταψυχουν αμέσως. Αν λοιπόν εσύ το χρειαστεί (κούφια η ώρα που το ακούει!) μπορεί να έχεις πληρώσει ένα σωρό χρήματα χωρίς να είναι κατάλληλα τα βλαστοκυτταρα που έχεις καταψυξει. Η δημόσια τράπεζα παίρνει το υλικό, το εξετάζει και το καταψυχει μόνο αν είναι κατάλληλο, αν όχι κάνει πειράματα πάνω στο δείγμα. Βέβαια αν το χρειαστείς πιθανότατα δεν θα σου δώσουν αυτό που έστειλες αλλά μπαίνεις σε προτεραιότητα στη σειρά αναμονής για να σου δώσουν άλλα βλαστοκυτταρα συμβατά με τα δικά σου. Εγώ και στα 2 παιδιά αυτό έκανα, τα έστειλα στη δημόσια τράπεζα και το ίδιο θα κάνω και στον τρίτο μου... Αυτά είχα να σας πω, είναι η γνώμη μου καθαρά, δεν θέλω να σας επηρεαζω αλλά επειδή ξέρω τι γίνεται οφείλω να το πω! 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Κάπου πήρε το μάτι μου αυτές τις μέρες που συζητούσαμε για βλαστοκυτταρα. Εγώ θα σας πω αυτά που ξέρω από εμπειρία επειδή δούλευα σε γυναικολόγο 6 χρόνια και τα ξέρω λίγο από μέσα τα πράγματα. Οι ιδιωτικές κλινικές θέλουν πολλά χρήματα για τη φύλαξη αλλά ποιο είναι το θέμα; ότι δεν ελέγχουν το υλικό αν είναι κατάλληλο, το καταψυχουν αμέσως. Αν λοιπόν εσύ το χρειαστεί (κούφια η ώρα που το ακούει!) μπορεί να έχεις πληρώσει ένα σωρό χρήματα χωρίς να είναι κατάλληλα τα βλαστοκυτταρα που έχεις καταψυξει. Η δημόσια τράπεζα παίρνει το υλικό, το εξετάζει και το καταψυχει μόνο αν είναι κατάλληλο, αν όχι κάνει πειράματα πάνω στο δείγμα. Βέβαια αν το χρειαστείς πιθανότατα δεν θα σου δώσουν αυτό που έστειλες αλλά μπαίνεις σε προτεραιότητα στη σειρά αναμονής για να σου δώσουν άλλα βλαστοκυτταρα συμβατά με τα δικά σου. Εγώ και στα 2 παιδιά αυτό έκανα, τα έστειλα στη δημόσια τράπεζα και το ίδιο θα κάνω και στον τρίτο μου... Αυτά είχα να σας πω, είναι η γνώμη μου καθαρά, δεν θέλω να σας επηρεαζω αλλά επειδή ξέρω τι γίνεται οφείλω να το πω! 

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση..

μπορεις να μας πεις τη διαδικασία για να τα δώσουμε σε αυτήν την δημόσια τράπεζα;εγώ κ ο άντρας μου θελουμε να τα δώσουμε εκεί αλλά δεν έχω βρει ακόμη πληροφορίες για τη διαδικασια

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κορίτσια μου!!!λοιπόν τελείωσα το ντοπλερ αλλά είχα εδώ τους γονείς μου,μετά έριξα κ ένα 2ωρο ύπνο (ζόμπι σήμερα το βράδυ αλλά οκ) κ τώρα θα σας πω τα νέα μας.

Η μικρή μας είναι υγιέστατη,πλακουντας,αμνιακό μια χαρά.με τον τράχηλο ο εμβρυολογος ευχαριστημένος,θεωρεί ότι θα με βγάλει μέχρι τέλους,το βάρος της μικρής 2.900γρ κ είναι κ πανηψηλη.μου σύστησε να μπω με πρόκληση στις 38 που υπολογίζει να είναι το μωρό στα 3.800 αλλά θα το συζητήσω κ με τον γιατρό μου.την περιτυλιξη συνεχίζει να την έχει αλλά μου είπε ότι δεν μας απασχολεί όσο βλέπουμε ότι είναι δραστήρια κ δεν ζοριζεται.τωρα επόμενο ραντεβού σχεδόν σε δύο βδομάδες στον γυναικολόγο.αυταβτα δικά μου νέα.χαιρομαι που είστε όλες καλά,ανταλασσετε social,ξεκινήσατε σεμινάρια,τέλεια κ τα δικά σου αποτελέσματα στο ντοπλερ @Marilou77, μπαμπατσικος κ ο γιος σου:x τώρα καλό Σουκου να εχουμε:-D

Τελεια νέα για όλες... Μπράβο στα μωράκια κορίτσια... 

Καλημερα και καλό ΣΚ.. Δεν πολυμπαινω τελευταία γιατί περναω αξέχαστες στιγμές με τον γιο και βόλταρω τα πρωινα. Επίσης κάνω κάτι τελευταία ψώνια και μαγειρέματα για την καταψυξη γιατί ξέρω ποσο δυσκολο θα ναι στην αρχή. Τα φιλιά μου σε όλες.  

  • Μου αρέσει 5

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο την βροχερη κ δροσερη Θεσσαλονίκη, τωρα μαλιστα!!! Αυτος ειναι καιρος!!!!! Αρχιζω σιγα σιγα να κανω κι εγω βαλιτσα κ ακομα πιο σιγα να σηκωνω τα καλοκαιρινά για να κανω θεση για τα χεινερινα, επιτέλους! Καλο σκ να εχουμε ολες μας!!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου...καλο ΣΚ να εχουμε..κ εδω βρεχει απο χτες το βραδυ παρα πολυ κ το σκυλι μας φοβατε παρα πολυ τα μπουμπουνητα οποτε ειδαμε κ παθαμε να κοιμηθουμε χτες το βραδυ,ερχοταν συνεχεια στο κρεβατι μας κ εκλεγε...ηταν σαν προβα για το μωρο που θα ξυπναει ολο το βραδυ..

Ξεχασα νας σας πω κατι σημαντικο που μου ειπε η μαια...μπορει κ να το ξερετε βεβαια...καλο ειναι να ζητησουμε απ το γιατρο να μας βαλει το μωρο στο στηθος για 5 λεπτα μολις γεννηθει για να αποκολληθει ο πλακουντας φυσικα κ ολοκληρος για να μην χρειαστει μετα καμια αποξεση...Επισης μολις γεννηθει το μωρο να το κρατησει χαμηλα κ μολις δει οτι ο ομφαλιος λωρος σταματησει να εχει σφυγμο τοτε να τον κοψει για να παρει το μωρακι μας ολα τα θρεπτικα συστατικα κ μετα να μην μας κανει αναιμιες κ χρειαστει να παιρνει σιδηρο...

  • Μου αρέσει 5

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...καλο ΣΚ να εχουμε..κ εδω βρεχει απο χτες το βραδυ παρα πολυ κ το σκυλι μας φοβατε παρα πολυ τα μπουμπουνητα οποτε ειδαμε κ παθαμε να κοιμηθουμε χτες το βραδυ,ερχοταν συνεχεια στο κρεβατι μας κ εκλεγε...ηταν σαν προβα για το μωρο που θα ξυπναει ολο το βραδυ..

Ξεχασα νας σας πω κατι σημαντικο που μου ειπε η μαια...μπορει κ να το ξερετε βεβαια...καλο ειναι να ζητησουμε απ το γιατρο να μας βαλει το μωρο στο στηθος για 5 λεπτα μολις γεννηθει για να αποκολληθει ο πλακουντας φυσικα κ ολοκληρος για να μην χρειαστει μετα καμια αποξεση...Επισης μολις γεννηθει το μωρο να το κρατησει χαμηλα κ μολις δει οτι ο ομφαλιος λωρος σταματησει να εχει σφυγμο τοτε να τον κοψει για να παρει το μωρακι μας ολα τα θρεπτικα συστατικα κ μετα να μην μας κανει αναιμιες κ χρειαστει να παιρνει σιδηρο...

Αυτο φανταζομαι για τον πλακουντα ισχύει για τον φ.τ. σωστα; τωρα για το ομφάλιο λώρο φανταζομαι να το ξερουν οι γιατροι μας, η δουλεια τους ειναι άλλωστε, γιατι αν καμια φορα τους υποδεικνύεις πως να κανουν κατι τσατιζονται σωστα;

Just now, Marilou77 είπε:

Αυτο φανταζομαι για τον πλακουντα ισχύει για τον φ.τ. σωστα; τωρα για το ομφάλιο λώρο φανταζομαι να το ξερουν οι γιατροι μας, η δουλεια τους ειναι άλλωστε, γιατι αν καμια φορα τους υποδεικνύεις πως να κανουν κατι τσατιζονται σωστα;

Ολα ταο σκυλάκια φοβούνται τους κεραυνούς οπως κ τα βεγγαλικά κ ο δικος μας κλαιει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Αυτο φανταζομαι για τον πλακουντα ισχύει για τον φ.τ. σωστα; τωρα για το ομφάλιο λώρο φανταζομαι να το ξερουν οι γιατροι μας, η δουλεια τους ειναι άλλωστε, γιατι αν καμια φορα τους υποδεικνύεις πως να κανουν κατι τσατιζονται σωστα;

Ναι για τον φ.τ....

Για τον ομφαλιο λωρο κ που το ξερουν δεν το κανουν οι περισσοτεροι γιατι βιαζονται κ για να μην τους υποδειξεις την δουλεια τους μου ειπε να το συζητησω πιο πριν σαν ενα πλανο τοκετου ας πουμε...

  • Μου αρέσει 2

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Καλό και ήρεμο Σαββατοκύριακο σε ολεσ! Πολύ απολαμβάνω τον βροχερό καιρό σήμερα! Δρόσισε πολύ... Βέβαια οι εξάψεις εξάψεις. Έκανα και πάλι διαδυκτιακά ψώνια... Παρήγγειλα από grobag δυο υπνόσακους. Ελπίζω να βολέψουν το μπέμπη. Έχω ακούσει διφορούμενες απόψεις αλλά μ αρέσει πολύ η λογική και λέω να το δοκιμάσω. Μετά το μεσημέρι θα πάμε και μια βόλτα από H&M και ανυπομονώ!

@MumMaria δημιουργική η μέρα σου σήμερα! Είδα και τα υπέροχα τα νέα της μπέμπας! Τροφαντή τροφαντή και υγιέστατη... Με το καλό να έρθει!  
@Depykal πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες. Ομολογώ πως αυτό με τον πλακούντα δεν το ήξερα. Γεγονός είναι ότι το πλάνο τοκετού είναι πολύ βασικό κομμάτι του τοκετού στο εξωτερικό αλλά στην Ελλάδα το αμελούμε και δίνουμε την πρέπουσα βαρύτητα..

@Nina13 καλό μαγείρεμα κορίτσι μου!
 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλο μεσημερι σε ολες σας! Διαβαζω τα νεακια σας απο το πρωι αλλα ημουν μια τεμπελα που χουχουλαζα στο παπλωμα μου (ναι καλα ακουσατε παπλωμα εδω) και μετα γιογκα, μαγειρεματα και εφυγε λιγο το πρωινο!

@Depykalπολυ χαιρομαι με τα μαθηματα και τελειες οι πληροφοριες με τη μαια! Νομιζω το πιο σημαντικο στα μαθηματα αυτα, τουλαχιστον για μενα, ειναι οτι η λεξη τοκετος πλεον δεν φερει αγχος τοσο και το βλεπεις σαν κατι φυσιολογικο! Το λθπηθηκα μωρε το σκυλακι που εκλαιγε! Γλυκακι μου μωρε! Παει καλα και η εκπαιδευση, τελεια κοριτσι μου!!

@Eirini1988πηρα τον ιδιο υπνοσακο!!! Εναν με κουκουβαγιες πηραμε με κουμπακια στο μανικι να δουμε αν θα του αρεσει με τα χερακια μεσα ή οχι! Η μαια μου ειπε ιεναι πολυ καλη επιλογη αλλα φυσικα θα δουμε  με το μωρακι μας. Καλη συνεχεια στα ψωνια σου!

@MumMariaσυμπεθερουλα τελεια η νυφουλα μου!!!! Και τα κιλακια της και ολα!! Νομιζω αν οντως πατε με προκληση θα σου φυγει και ενα αγχος με το Βασιλακο σου, αφου θα εχεις χρονο να τα οργανωσεις ολα. Με το καλο κοριτσι μου, μετραμε αντιστροφα!!

@Sousamakiμε γεια τα νυχακια!!! Χρειαζεται και λιγη ανανεωση χιχι! Ειμαι σιγουρη θα ιεναι πολυ ομορφη η κοιλιτσα σου και ας νιωθεις σαν μπαλα!!

1 hour ago, Despoina Mar said:

Βροχερές καλημερες κορίτσια μου... 

@MumMaria η τροφαντουλα σ είναι μια χαρά κ αυτό έχει σημασία κ αν χρειαστεί να βγει κ πιο νωρίς καλοδεχούμενη.. Κ εμένα Μ τ ανέφερε γτ κιλά αυτό κ περιμενω την Τρίτη ν δω ποσο πηγε! 8)

 

Μια χαρά λοιπόν κ εγώ έχω περιέργεια γτ σκυλακια μας αλλά εντάξει είναι έξω μόνο εμενα.. Πάντως τ καταλαβαίνουν έρχονται κ Μ ακουμπάνε τ κοιλιτσα:D

Καλημερααα κ εγώ μαμ πηρα κ πιπιλες , Μ έφεραν ωστόσο δώρο και μπουκάλια  chicco  κ ενα nuk .. Δεν θ τ μπερδεψω όμως θ ξεκινήσω με μια μάρκα μόνο κ βλέποντας κ κανοντας

Γ δείγματα είχα στείλει πριν μήνες στο  baby space κ Μ είχαν στείλει ένα κουτάκι πραγματα κ στη τενα... 

Δεσποινακι πώς πηγε χτες το γλεντι; Ελπιζω να περασατε τελεια! Σημερα ο γαμος ε; Τελικα παντοφλιτσα θα βαλεις; Χιχιχιχιχιιχι! Κι εγω συμφωνω με τις μαρκες. Ξεκινας με κατι και αν δε βολεψει το παιδι πας σε επομενο.

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...