Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

1 hour ago, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Και μεις μεγαλώσαμε και γίναμε 2056γρ!!!! Όλα καλά, επανέλεγχος σε 3 εβδομάδες τώρα!!! Μας είπε και ο γιατρός τον φάγαμε τον γάιδαρο !!! Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει !! Ένας μήνας και λίγο μας έμεινε!!!!! Είδαμε και 3D , ΙΔΙΟΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ!!!!!!! Μόνο η μύτη θυμίζει μαμά... 

@Υβόννη πολύχρονη κορίτσι μου !!! Και του χρόνου με το μωράκι σου αγκαλιά!!! 

Μπράβο στο μπεμπακι σου κοπέλα μου!!!ολόκληρο αγοράκι!!όντως ένας μήνας έμεινε!!!!:x

Just now, Nancy Zaf είπε:

Αρα λογικα αν το κανεις οσο εισαι εγκυος παιρνει και το μωρακι αντισωματα απο το εμβολιο της γριπης; 

Η μαια μου,μου ειπε να το κανω οταν γεννησω.Θα την ρωτησω μηπως να το εκανα οσο ειμαι ακομα εγκυος. Κ εγω σκεφτομαι να το κανω μονο και μονο για το μωρακι μου. Αν φοβαμαι γιατι εχω ακουσει οτι καποια κοπελα ειχε μεινει παραλυτη. Ειναι βεβαια απο τις σπανιες παρενεργειες αλλα οσο να πεις τρομαζεις που το ακους!

Τι να σου πω γλυκιά μου;;ρωτά κι εσύ τον γιατρό σου,εγώ ακολουθώ ότι μου λέει ο δικός μου.τον εμπιστεύομαι κ έτσι έκανα κ πέρσι κ δεν είχα καμία παρενέργεια.;-)

Just now, Eirini1988 είπε:

Κοριτσια επειδή είδα μιλάτε για βλαστοκύτταρα... Όλως τυχαίως είχαμε συζήτηση σχετικά με τον άντρα μου το μεσημέρι. Οικονομικά δεν έχουμε τη δυνατότητα να φυλάξουμε αλλά με ενδιαφέρει να δωρισουμε. Πως μπορεί να γίνει αυτό @MumMaria είδα οτι το κάνατε στο Βασιλάκη. Που μπορώ να επικοινωνήσω;

@Gogo1994 πήρε τα πάνω του ο μπέμπης!! Είδες που αγχωνόσουν; Τέλειο το βάρος του...

@MinakiG υπέροχα τα νέα σας κορίτσι μου! Μεγάλωσε ο μικρούλης. Φαντάζομαι χαρά ο άντρας σου όταν είδε την ομοιότητα..

 

Εννοείς πως κανεις την δωρεά;πήγε ο άντρας μου στο Παπανικολάου , πήρε το βαλιτσακι κ με αυτό πήγαμε στο μαιευτήριο όταν ήταν να γεννησουμε,αφού γεννησα μου πήραν το δείγμα,το βάλανε στην βαλίτσα κ εντός 24ωρου το πήγε στο νοσοκομείο.ειχα ενημερώσει κ τον γυναικολόγο μου πιο πριν.καλο είναι να το πεις κι εσύ στον γυναικολόγο σου κ θα σε καθοδηγήσει κ αυτός.ισως σου πει κ για περισσότερα νοσοκομεία σαν εναλλακτικές.δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει κ τώρα λόγω ιού να σου πω την αλήθεια,γιατί κι εγώ ακόμα δεν το συζήτησα με τον γιατρό μου για φέτος.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου καλημερα σας!!! Δεν μπαίνω πολυ γιατί θέλω να μαι ήρεμη αυτό το διάστημα.. 

Θέλω να μαι ήρεμη και ξέγνοιαστη να υποδεχθώ το νέο μέλος μας... Παρουσα λοιπόν και έλειψα μα μου λείψατε εεε... Θα κάτσω να σας διαβάσω, όσο προλαβω καθώς τώρα ευχαριστιέμαι ξάπλες και βόλτες και ηρεμία με τους άντρες μου. Όλα καλά στη ζωή μας. 

Πείτε μου νέα σας... Περιμένω... Ελπίζω να ΣτΕ όλες καλααααα

  • Μου αρέσει 6

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Rania90 είπε:

Κορίτσια,είμαι πολύ στεναχωρεμενη,σήμερα πήγα στον γιατρό για να ακούσουμε το μωρό είμαι στην 6 εβδομάδα και είπε είναι πολύ μικρό και με έβαλε να κάνω χοριακη είχα κάνει χοριακη χθες γιατί είχα ένα τρακάρισμα και ήταν 19549,και σήμερα όταν έκανα μετά τον γιατρό είχε ανέβει 24500,τι μπορεί να έχει συμβεί?

Κορίτσια,είμαι πολύ στεναχωρεμενη,σήμερα πήγα στον γιατρό για να ακούσουμε το μωρό είμαι στην 6 εβδομάδα και είπε είναι πολύ μικρό και με έβαλε να κάνω χοριακη είχα κάνει χοριακη χθες γιατί είχα ένα τρακάρισμα και ήταν 19549,και σήμερα όταν έκανα μετά τον γιατρό είχε ανέβει 24500,τι μπορεί να έχει συμβεί?

Πήγα το πρωί για χοριακη και πήγε στις 30000,μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι έχει δει σάκο έχει ακούσει εμβρυϊκό παλμό αλλά δεν άκουσε καρδιακή λειτουργία,μου έκλεισε ραντεβού την Δευτέρα,εύχομαι να πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rania90 είπε:

Πήγα το πρωί για χοριακη και πήγε στις 30000,μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι έχει δει σάκο έχει ακούσει εμβρυϊκό παλμό αλλά δεν άκουσε καρδιακή λειτουργία,μου έκλεισε ραντεβού την Δευτέρα,εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Να πανε ολα καλα και να ακουσετε και καρδουλα την Δευτέρα...!!! 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!τι κάνετε;;εμείς φάγαμ φρουτοκρεμα κ τώρα παίζουμε στο χαλί (που ποτέ δεν σηκώσαμε φέτος),πιο αργά θα μαγειρέψουμε κ μετά το μεσημέρι θα κατέβω κέντρο για δουλειά μέχρι το βραδάκι.στο ενδιάμεσο κενό θα πάω κ κομμωτήριο.αντε να σουλουπωσω κ αυτό το μαλλί γιατί τα λευκά πλέον κάνουν πάρτυ!:evil: αύριο έχω ντοπλερ κ ανυπομονώ..μόνη μου πάλι βεβαια ,γιατί δεν επιτρέπεται ο σύζυγος αλλά δεν πειράζει.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!τι κάνετε;;εμείς φάγαμ φρουτοκρεμα κ τώρα παίζουμε στο χαλί (που ποτέ δεν σηκώσαμε φέτος),πιο αργά θα μαγειρέψουμε κ μετά το μεσημέρι θα κατέβω κέντρο για δουλειά μέχρι το βραδάκι.στο ενδιάμεσο κενό θα πάω κ κομμωτήριο.αντε να σουλουπωσω κ αυτό το μαλλί γιατί τα λευκά πλέον κάνουν πάρτυ!:evil: αύριο έχω ντοπλερ κ ανυπομονώ..μόνη μου πάλι βεβαια ,γιατί δεν επιτρέπεται ο σύζυγος αλλά δεν πειράζει.

Καλημέρα! Μαζι έχουμε ντοπλερ κοπελια χαχαχαχαχα, γιατι δεν επιτρέπεται ρε συ, εμενα ερχεται κανονικα, κ δεν ειμαστε κ σαν την Αθήνα, τον σβηνουμε τον κορονοιο. Καλο μαλλι κοριτσι μου, κ αυριο με το καλο να δουμε τα μωρουλια μας!!!

Just now, Rania90 είπε:

Πήγα το πρωί για χοριακη και πήγε στις 30000,μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι έχει δει σάκο έχει ακούσει εμβρυϊκό παλμό αλλά δεν άκουσε καρδιακή λειτουργία,μου έκλεισε ραντεβού την Δευτέρα,εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Θα πανε κοριτσι μου!!! Μπορει να εγινε αργα η σύλληψη, μεχρι τωρα ολα καλα παντως!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilou77 είπε:

Καλημέρα! Μαζι έχουμε ντοπλερ κοπελια χαχαχαχαχα, γιατι δεν επιτρέπεται ρε συ, εμενα ερχεται κανονικα, κ δεν ειμαστε κ σαν την Αθήνα, τον σβηνουμε τον κορονοιο. Καλο μαλλι κοριτσι μου, κ αυριο με το καλο να δουμε τα μωρουλια μας!!!

Θα πανε κοριτσι μου!!! Μπορει να εγινε αργα η σύλληψη, μεχρι τωρα ολα καλα παντως!!!!

Μάλλον είναι πιο αυστηρός ο εμβρυολογος μου,τι να πω;;αυχενική δεν άφηνε,β επιπέδου άφησε,τώρα πάλι δεν αφήνει.καλο μας ντοπλερ!!;-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Μάλλον είναι πιο αυστηρός ο εμβρυολογος μου,τι να πω;;αυχενική δεν άφηνε,β επιπέδου άφησε,τώρα πάλι δεν αφήνει.καλο μας ντοπλερ!!;-)

Καλημερα Μαρια μου,με το καλο το doppler!!!και εμενα ξεκινησε να μην αφηνει παλι τους μπαμπαδες αλλα μας εκανε μια εξαιρεση τις προαλλες στο doppler ισως επειδη ειναι κ ο γιατρος μου.τωρα θα δω στο επομενο ραντεβου τι θα μας πει.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Καλημερα Μαρια μου,με το καλο το doppler!!!και εμενα ξεκινησε να μην αφηνει παλι τους μπαμπαδες αλλα μας εκανε μια εξαιρεση τις προαλλες στο doppler ισως επειδη ειναι κ ο γιατρος μου.τωρα θα δω στο επομενο ραντεβου τι θα μας πει.

Να σου πω ευακι,δεν με απασχολεί τόσο αυτό..ας είναι στον τοκετό(που λυσσαει κ ο άντρας μου) κ χαλάλι όλα τα άλλα!η αλήθεια είναι ότι για εσάς που τα περνατε όλα πρώτη φορά είναι πιο δύσκολα.σκεψου εμείς κ στις επισκέψεις που μας άφηνε ο γιατρός κ τους δύο,μόνη μου πήγαινα γιατί δεν είχαμε που να αφήσουμε τον μικρό..ενώ πέρσι δεν έχανε επίσκεψη ούτε για πλάκα.παλι καλά που ο γιατρουλης σας ,σας αφησε μαζί κ στο ντοπλερ:wink:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Το υποψιάστηκα!!! Δεν ήμουν σίγουρη!! Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Γενικά σας ευχαριστώ πολύ!! Είδα πολύ ωραιες φατσουλες σήμερα είμαι τυχερή!!! 

Αχ ευχαριστώ πολύ κοριτσια για την ενημέρωση! Να αυτά δεν τα ήξερα καθόλου.. Ούτε για δωρεές ουτε για τίποτα! Θα μιλήσω και με παιδίατρο όταν με το καλό βρω και θα καταλήξω αλλά πιστεύω δεν θα το κάνουμε. 

Αχ κοπέλα Μ τ ωραία πραγματα π φτιάχνεις είδα τ σελίδα σου.. 

Καλημερα κορίτσια καλή επιτυχία στα ραντεβου σας!! Καλε ποια μπαίνει πρωτη στο μήνα της και ποτε?? :roll:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Αχ κοπέλα Μ τ ωραία πραγματα π φτιάχνεις είδα τ σελίδα σου.. 

Καλημερα κορίτσια καλή επιτυχία στα ραντεβου σας!! Καλε ποια μπαίνει πρωτη στο μήνα της και ποτε?? :roll:

καλημερα!!!αν θυμαμαι καλα απο τις πρωτες ειναι η Υβοννη μας

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου φιλεναδιτσες! Σας διαβασα ολες σας και θελω να σας χιλιοευχαριστησω για τις ευχες των γενεθλιων!!! Να ειστε ολες καλα κοριτσια μου και του χρονου να μας βρει ο Σεπτεμβρης με τα μωρακια μας, πλεον εμπειρες μανουλες να ταιζουμε φρουτοκρεμες χιχιχιι!

@MinakiG και @Gogo1994 χαρηκα παρα πολυ με τα νεα σας! Μα τι μωρακια ειναι αυτα υπεροχα! Το ενα ιδιος ο μπαμπας ε; Γωγουλα εσενα μοιαζει σε σενα λιγο νομιζω οσο εχεις καταλαβει! Μπραβο με τα κιλακια του ο Σταυρουλης μας!!! Ενας Κρητικαρος σωστος!!

@Argyroulaμου δεν εχω ινστα εγω δυστυχως...Αλλα ειμαι σιγουρη κανεις υπεροχη δουλεια! Περισσοτερο ζηλευω ομως που ειδες τα προσωπακια απο τα κοριτσια μας εδω! Βρε κοριτσια μου πόσο θελω να σας δω ολες!!

 

Just now, ΕΥΑ! said:

καλημερα!!!αν θυμαμαι καλα απο τις πρωτες ειναι η Υβοννη μας

Καλως την Ευα μας με τον ΑΕΚτζη γιο! Μαζι με την @Geo81σας βλεπω στα γηπεδα!!!

Κοριτσια μου πρωτη μπαινει στον ενατο η @Eirini1988 μας μαζι με τη @Nina13 μας, μετα απο δυο μερες ειμαι εγω και μετα απο 2 μερες @MumMariaκαι @demifilol και μετα απο μια μερα @Despoina Mar, @Gogo1994και @Evitheodorou! Αν ξεχναω κατι συγγνωμη! Καποτε ειχα μνημη απιστευτη, πλεον ταλαντευεται χιχιχιχιχιχι!!

ΥΓ Πολλα συμπεθερια πανε μαζι στις ΠΗΤ κοριτσια οπως τα βλεπω!! Αντε να παντρεψουμε και τους υπολοιπους εδω στην ομαδα, δεν εχουμε και πολυ χρονο ακομη χιχιχιχιχι

1 hour ago, Rania90 said:

Πήγα το πρωί για χοριακη και πήγε στις 30000,μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι έχει δει σάκο έχει ακούσει εμβρυϊκό παλμό αλλά δεν άκουσε καρδιακή λειτουργία,μου έκλεισε ραντεβού την Δευτέρα,εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Κοριτσι μου καλη επιτυχια τη Δευτερα! Ευχομαι να ακουσετε καρδουλα και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη απο κει και περα!

  • Μου αρέσει 6

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου φιλεναδιτσες! Σας διαβασα ολες σας και θελω να σας χιλιοευχαριστησω για τις ευχες των γενεθλιων!!! Να ειστε ολες καλα κοριτσια μου και του χρονου να μας βρει ο Σεπτεμβρης με τα μωρακια μας, πλεον εμπειρες μανουλες να ταιζουμε φρουτοκρεμες χιχιχιι!

@MinakiG και @Gogo1994 χαρηκα παρα πολυ με τα νεα σας! Μα τι μωρακια ειναι αυτα υπεροχα! Το ενα ιδιος ο μπαμπας ε; Γωγουλα εσενα μοιαζει σε σενα λιγο νομιζω οσο εχεις καταλαβει! Μπραβο με τα κιλακια του ο Σταυρουλης μας!!! Ενας Κρητικαρος σωστος!!

@Argyroulaμου δεν εχω ινστα εγω δυστυχως...Αλλα ειμαι σιγουρη κανεις υπεροχη δουλεια! Περισσοτερο ζηλευω ομως που ειδες τα προσωπακια απο τα κοριτσια μας εδω! Βρε κοριτσια μου πόσο θελω να σας δω ολες!!

 

Καλως την Ευα μας με τον ΑΕΚτζη γιο! Μαζι με την @Geo81σας βλεπω στα γηπεδα!!!

Κοριτσια μου πρωτη μπαινει στον ενατο η @Eirini1988 μας μαζι με τη @Nina13 μας, μετα απο δυο μερες ειμαι εγω και μετα απο 2 μερες @MumMariaκαι @demifilol και μετα απο μια μερα @Despoina Mar, @Gogo1994και @Evitheodorou! Αν ξεχναω κατι συγγνωμη! Καποτε ειχα μνημη απιστευτη, πλεον ταλαντευεται χιχιχιχιχιχι!!

ΥΓ Πολλα συμπεθερια πανε μαζι στις ΠΗΤ κοριτσια οπως τα βλεπω!! Αντε να παντρεψουμε και τους υπολοιπους εδω στην ομαδα, δεν εχουμε και πολυ χρονο ακομη χιχιχιχιχι

Κοριτσι μου καλη επιτυχια τη Δευτερα! Ευχομαι να ακουσετε καρδουλα και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη απο κει και περα!

Σωστά νομίζω τα λες υβοννη μου !!!κι ας μην έβαλες σε κάποιες το ,,,,μας από πίσω από το ονομα !!!κ είμαστε κ συμπεθερες !!!((παρε το παραπονο τωρα ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ )))για εμας θα είσαι η υβοννη μας όμως !!!!!!

κοριτσια μ εκτος απροόπτου γεννάω με προκληση σε δυο εβδομάδες !!θα κάνω την αρχή τελειομηνα !!!Αντε σιγά σιγά να αρχίσουμε !!!!!!!!να προσεχετε !!!

  • Μου αρέσει 4

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Αχ κοπέλα Μ τ ωραία πραγματα π φτιάχνεις είδα τ σελίδα σου.. 

Καλημερα κορίτσια καλή επιτυχία στα ραντεβου σας!! Καλε ποια μπαίνει πρωτη στο μήνα της και ποτε?? :roll:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! :)

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...