Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Μαριλου μας!!!!!! Καλα αποτελεσματα να εχεις σημερα! Αντε να βγει η καμπυλη, να ειναι μια χαρα να τελειωνουμε και με την κοιλιτσα του μπεμπη μας που μας τη μετρανε συνεχεια! Βρε κατι σβουριχτα φιλια που θα ριχνεις σε αυτη την κοιλιτσα! Αχ κοριτσι μου καλοριζικα τα πραγματακια σας...Εγω οταν ηρθε το καροτσι εκλαιγα σαν χαζη θυμαμαι! Μακαρι τα κοριτσια σημερα να εχουν θετικη χοριακη!!! Οντως σαν χτες μοιαζει! Ποση αγωνια τοτε...Και τωρα ειναι ολοκληρα μωρακια! Με το καλο σε ολες μας κοριτσια μου!

 

Αχαχαχαχαχα κοριτσια να μας πειτε αντιδρασεις αχαχαχαχα!!! Αργυρουλα να πας προκλητικα στο ιατρειο τρωγοντας και το σνακ σου και να του πεις "Αχ η διαβητολογος ειπε να παρω βαρος, πολυ χαμηλα τα βρηκε τα κιλα μου" χιχιχιιχ! Ελα μωρεεεε τους κοροιδευουμε!!!

Αλλα νομιζω η χειροτερη εβερ ειναι η γραμματεας στη Γωγουλα! Που κανει και διαγνωσεις τρομαρα της! Σκεψου να δουλευε σε παθολογο! "Εχω βηχα αν δεν περασει με το σιροπι να παρω τη γιατρο; Οχι καλε θα σας πω εγω, εχετε πνευμονια μην ανησυχειτε απλα ισως μπειτε νοσοκομειο"! Γκρρρρρρρρρρρ

Καλημεραααααα! Στον 8ο μηνα γενικα θελει προσεκτικα λιγο με το σεξ οντως (ενω τους αλλους μηνες χαμος αχαχα)! Κοριτσι μου αληθεια δοκιμασε ασκησουλες, εχει και στο ιντερνετ και να δεις ισως καταφερεις να τη γυρισεις! Αυτο που σου ειπε χτες το Μαρακι, να εισαι στα τεσσερα και να κανεις καμπυλη την πλατη σαν να αγκαλιαζει η σπονδυλικη στηλη το μωρο και μετα να την κυρτωνεις σαν γατα. Ποτε δεν ξερεις!

Εγω λεω να χρησιμοποιησω το μαξιλαρι εγκυμοσυνης για το θηλασμο και αν δεν βολεψει να παρω θηλασμου!

ναι Ευακι μου ετοιμαζεται!! Εσεις εκει τί κανετε; Πηρατε φορμακι ΑΕΚ;

Ουτε σε φωτογραφηση του GNTM κανε κουρμπα χαχαχαχαχα

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Gogo1994 είπε:

Εγώ τώρα έλιωσα με τη περιγραφή εεε 

Μαράκι μου έφτιαξες τη μέρα.Ο Βασιλάκος μας μωρέ και είναι μόλις ενός.Ελιωσα έλιωσα αλήθεια.Να σου χαρίζει μόνο χαμόγελα.

Υπάρχει πιθανότητα να έρθει η βαφτιστηρα μου Κυριακή και τωρααα με τη περιγραφή σου θέλω ακόμα πιο πολύ.τετοια φιλάκια μου δίνει κ αυτή.και θέλω κ επιτέλους να της πω ότι την άλλη φορά που θα με δει θα της έχω κ τον μπέμπη. Τόσο καιρό περιμένει το μωρό μου

Το τι έρωτα έχεις να ζήσεις Γωγώ..!δεν το χωράει ο νους σου :x

πρίν από 59 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Καλημερα Μαρακι μ .. Αχ τ γλυκο τ αγοράκι σ.. Όσο παει βλέπω ότι μ λένε κ άλλες μανουλες ότι η σχέση μάνας γιου δεν υπάρχει κ το σκέφτομαι ότι θ ήθελα τ επόμενο πρωτα ο Θεός ν είναι αγοράκι χαχα.  Προς τ παρων τη κόρη μ δεν την αλλάζω χαχα.. Κ εγώ χτες λίγο τ κεφάλι μ είχα τ βράδυ.  .. Κ ο καιρός περιεργος έπεσε η θερμοκρασία και τώρα δείχνει παλι ανεβαίνει... Να προσεχετε τους εαυτους σας γκερλζζζ

Θα χαρείς τώρα την κοράκλα που σίγουρα θα σου κλέψει τα μυαλά κ μετά θα έρθει κ ο γιος να σε αποτελειώσει,χααχαχαχαχα!

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημεεεερα κορίτσια!!

σεξ ακούω , περπάτημα κτλ..εμάς μας το έκοψε γιατί φοβάται για πρόωρο τοκετό επειδή δεν έχει γυρίσει..ελπίζω να γυρίσει κ να επανέλθουμε!!!

εχει πάρει κάποια κοπέλα μαξιλάρι θηλασμού;βολευει;;

Ναι εγώ έχω πάρει μαξιλάρι θηλασμού κ με βόλευε απίστευτα,μόνο έτσι τον τάιζα μέχρι το 3 μηνο να πω την αλήθεια γιατί ήταν κ δύσκολος στο φαι κ είχαμε βρει μια στάση που τον βόλευε.κ στην κλινική η μαία μου είχε φέρει κ το ξεκινήσαμε από κει;-)

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να το ξεκαθαρίσουμε σίγουρα γιατί ο δικός μου δεν θα γελάσει δεν θα ασχοληθεί καν μην σας πω και με ενδιαφέρει πολύ για το πότε ξεκινάμε το οτιδήποτε σεξ περπάτημα ασκήσεις με μπάλα κλπ για να έρθει ο φυσιολογικός! 36 και 1 σας εχουν πει ότι μπαίνουμε στον 9ο?? Η τέλος πάντων ποτέ σας λένε να ξεκινήσουμε ο κάθε τι. Γιατί η θεραπεύτρια μου-βοηθός μητρότητας μου τα δείχνει αλλά δνε ξερω ποτέ να τα κάνω φοβάμαι λίγο. Αυτή λέει κανείς τα πάντα όλο τον καιρό. Νταξει... 

@Υβόννη εννοείται ότι θα παιχτεί ματς για τα κιλά με γιατρό αλλά εχουμε κάνει πρόβα με τον Σπύρο τι θα πει κι εγώ θα σκυψω το κεφάλι και θα "είμαι έτοιμη να κλάψω" Ειμαστε για κλάματα οντως! Πήρα μέσα σε μια βδομάδα 800 γρ. και μου την αλλάξε την διατροφή ακόμα και ο διατροφολογος! Μου είπαν είναι πολλά! Θα με τρελαααανουν! 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Argyroula said:

Κορίτσια να το ξεκαθαρίσουμε σίγουρα γιατί ο δικός μου δεν θα γελάσει δεν θα ασχοληθεί καν μην σας πω και με ενδιαφέρει πολύ για το πότε ξεκινάμε το οτιδήποτε σεξ περπάτημα ασκήσεις με μπάλα κλπ για να έρθει ο φυσιολογικός! 36 και 1 σας εχουν πει ότι μπαίνουμε στον 9ο?? Η τέλος πάντων ποτέ σας λένε να ξεκινήσουμε ο κάθε τι. Γιατί η θεραπεύτρια μου-βοηθός μητρότητας μου τα δείχνει αλλά δνε ξερω ποτέ να τα κάνω φοβάμαι λίγο. Αυτή λέει κανείς τα πάντα όλο τον καιρό. Νταξει... 

@Υβόννη εννοείται ότι θα παιχτεί ματς για τα κιλά με γιατρό αλλά εχουμε κάνει πρόβα με τον Σπύρο τι θα πει κι εγώ θα σκυψω το κεφάλι και θα "είμαι έτοιμη να κλάψω" Ειμαστε για κλάματα οντως! Πήρα μέσα σε μια βδομάδα 800 γρ. και μου την αλλάξε την διατροφή ακόμα και ο διατροφολογος! Μου είπαν είναι πολλά! Θα με τρελαααανουν! 

Αργυρουλα μου εμενα μου ειπε οτι 35+1 μπαινουμε ενατο αλλα 36+1 και μετα ξεκιναμε ασκησεις κτλ. Εγω κανω σε ολη την εγκυμοσυνη γιογκα εγκυων 3 φορες την εβδομαδα απο 1 ωριτσα. Αναλογα βεβαια το τριμηνο οι ασκησεις ηταν αντιστοιχες και παντα ειχα το οκ απο τη γιατρο. Ο γιατρος λογικα για περπατημα και ασκησουλες κατι θα σου πει δε μπορει. Αν δεν νιωθεις ανετα μην πιεζεσαι παντως. Αν δεις οτι σου κανει καλο εννοειται να κανεις!

Αχ βρε κοριτσι μου γελασα πολυ πυ εχετε στησει σκετσακι με το Σπυρο! Απο την αλλη λυπαμαι πολυ που παιδευεσαι με τη διατροφη και σε εχουν τρελανει...Μακαρι να μπορουσα να βοηθησω καπως. Υπομονη βρε κοριτσι μου και θα βρειτε κατι να δουλευει πού θα παει;


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Κορίτσια να το ξεκαθαρίσουμε σίγουρα γιατί ο δικός μου δεν θα γελάσει δεν θα ασχοληθεί καν μην σας πω και με ενδιαφέρει πολύ για το πότε ξεκινάμε το οτιδήποτε σεξ περπάτημα ασκήσεις με μπάλα κλπ για να έρθει ο φυσιολογικός! 36 και 1 σας εχουν πει ότι μπαίνουμε στον 9ο?? Η τέλος πάντων ποτέ σας λένε να ξεκινήσουμε ο κάθε τι. Γιατί η θεραπεύτρια μου-βοηθός μητρότητας μου τα δείχνει αλλά δνε ξερω ποτέ να τα κάνω φοβάμαι λίγο. Αυτή λέει κανείς τα πάντα όλο τον καιρό. Νταξει... 

@Υβόννη εννοείται ότι θα παιχτεί ματς για τα κιλά με γιατρό αλλά εχουμε κάνει πρόβα με τον Σπύρο τι θα πει κι εγώ θα σκυψω το κεφάλι και θα "είμαι έτοιμη να κλάψω" Ειμαστε για κλάματα οντως! Πήρα μέσα σε μια βδομάδα 800 γρ. και μου την αλλάξε την διατροφή ακόμα και ο διατροφολογος! Μου είπαν είναι πολλά! Θα με τρελαααανουν! 

Αργυρουλα 35+1 μπαίνουμε στον ένατο κ λέμε ότι διανύουμε την 36η εβδομάδα.απο 36+1 συνήθως λένε οι γιατροί για περπάτημα κ σεξ.εγω επειδή θέλω σίγουρα αν γίνεται να πιάσω κ την 37η,να την κλείσω εννοώ ,θα τα ξεκινήσω εντατικά λόγω πιο μετά.συζητα το ρε συ με τον γιατρό σου.πες κι εσύ την γνώμη σου.

Όσον αφορά την διατροφή,υπομονή, κυριολεκτικά μετράμε αντίστροφα.μονο αυτό να σκέφτεσαι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αργυρουλα μου εμενα μου ειπε οτι 35+1 μπαινουμε ενατο αλλα 36+1 και μετα ξεκιναμε ασκησεις κτλ. Εγω κανω σε ολη την εγκυμοσυνη γιογκα εγκυων 3 φορες την εβδομαδα απο 1 ωριτσα. Αναλογα βεβαια το τριμηνο οι ασκησεις ηταν αντιστοιχες και παντα ειχα το οκ απο τη γιατρο. Ο γιατρος λογικα για περπατημα και ασκησουλες κατι θα σου πει δε μπορει. Αν δεν νιωθεις ανετα μην πιεζεσαι παντως. Αν δεις οτι σου κανει καλο εννοειται να κανεις!

Αχ βρε κοριτσι μου γελασα πολυ πυ εχετε στησει σκετσακι με το Σπυρο! Απο την αλλη λυπαμαι πολυ που παιδευεσαι με τη διατροφη και σε εχουν τρελανει...Μακαρι να μπορουσα να βοηθησω καπως. Υπομονη βρε κοριτσι μου και θα βρειτε κατι να δουλευει πού θα παει;

@MumMaria και @Υβόννη μου σας ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια που μου στέλνετε!! Θα το παλέψω δεν είναι τίποτα νταξει! τρώω τόσο πολύ με την διατροφή που αν παχύνω χωρίς να τρώω αυτά που μου αρέσουν αααχχχ... Θα τους ρίξω κάνα σιχτιρι! Με εκνευρίζουν όλοι τους κατά τ άλλα είμαι καλά. Έχω συνηθίσει ήδη το φαγητό! Και έχω πάρει τα πάνω μου. Απλά μου είπαν  "Πάμε καλά  ΜΑΛΛΟΝ δεν θα χρειαστεί να κάνουμε ινσουλίνες" και λέω ρε φίλε είναι δυνατόν έστω και να συζητάμε για ινσουλίνες με 100 ζάχαρο μετά απο φουλ φαγητό?? Τώρα με ξεψηριζουν για ηλεκτρολύτες κάλλιο νάτριο γιατί μου πέφτει η πίεση! Και την μυική μου  μάζα που είναι πολύ χαμηλή και είμαι λέει αγυμναστη και παίζει ρόλο σε όλα.  Καινούρια φάση!! Πάντως εγώ να σας πω ότι ένας κανονικός άνθρωπος είμαι δεν ένιωθα ότι εχω τόσα προβλήματα.. Χαχα! Δνε ξερω τώρα πως έπεσα σε όλους τους επιστήμονες! 

Επίσης μου είπαν όλοι ότι τα 2 λίτρα που λέω με χαρά ότι πίνω είναι λίγα για την φάση μας!!! Θέλει παραπάνω!! Πόσα καταφέρνετε εσείς ρε κορίτσια?? 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

@MumMaria και @Υβόννη μου σας ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια που μου στέλνετε!! Θα το παλέψω δεν είναι τίποτα νταξει! τρώω τόσο πολύ με την διατροφή που αν παχύνω χωρίς να τρώω αυτά που μου αρέσουν αααχχχ... Θα τους ρίξω κάνα σιχτιρι! Με εκνευρίζουν όλοι τους κατά τ άλλα είμαι καλά. Έχω συνηθίσει ήδη το φαγητό! Και έχω πάρει τα πάνω μου. Απλά μου είπαν  "Πάμε καλά  ΜΑΛΛΟΝ δεν θα χρειαστεί να κάνουμε ινσουλίνες" και λέω ρε φίλε είναι δυνατόν έστω και να συζητάμε για ινσουλίνες με 100 ζάχαρο μετά απο φουλ φαγητό?? Τώρα με ξεψηριζουν για ηλεκτρολύτες κάλλιο νάτριο γιατί μου πέφτει η πίεση! Και την μυική μου  μάζα που είναι πολύ χαμηλή και είμαι λέει αγυμναστη και παίζει ρόλο σε όλα.  Καινούρια φάση!! Πάντως εγώ να σας πω ότι ένας κανονικός άνθρωπος είμαι δεν ένιωθα ότι εχω τόσα προβλήματα.. Χαχα! Δνε ξερω τώρα πως έπεσα σε όλους τους επιστήμονες! 

Επίσης μου είπαν όλοι ότι τα 2 λίτρα που λέω με χαρά ότι πίνω είναι λίγα για την φάση μας!!! Θέλει παραπάνω!! Πόσα καταφέρνετε εσείς ρε κορίτσια?? 

Αργυρώ εγώ κάθε φορά στην εξέταση που μου παίρνει την πίεση είμαι στο 8-9 κ 5-6 τρομερά χαληλη πίεση μιλάμε.κ πάντα φαγωμενη πάω.αλλα ο γιατρός μου είπε καμία έγκυος δεν έπαθε κάτι από την χαμηλή πίεση αλλά να προσέχω μόνο να μην ζαλιστώ ή νιώσω αδυναμία, αυτό μόνο,όχι να το ψάξουμε παραπάνω.κ επειδή είχα ταχυκαρδία ,μου είχε πει χαμηλή πίεση με ταχυκαρδία ίσως παραπέμπει σε αφυδάτωση αλλά εγώ ήδη έπινα αρκετό νερό (βέβαια μέχρι πρότινος ιδρωνα σαν γουρουνάκι) δεν έκανα στην τελική τίποτα διαφορετικό.προσπαθησε να μην τους αφήνεις να σε αγχωνουν άλλο κοπέλα μου.ελεος δηλαδή.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα νέα μου είναι περίεργα...Ανέβηκε στο 7 από τη Δευτέρα μέχρι σήμερα 0.3 δηλαδή.Μου είπε ότι θέλουμε να πιάσουμε τις 37 βδομάδες κ να το καθυστερήσουμε όσο μπορούμε κ μετά καισαρική επειδή δε θα είναι οι βδομάδες ικανές για πρόκληση τοκετού.Επαθα σοκ.ολα αλλιώς από ότι πίστευα.Μετέωρα όλα.Το βάρος του μωρου μου.Ποσο θα μπορέσει να πάρει ακόμα? Πόσο θα αυξηθεί το ουρικό τις επόμενες μέρες...όλα πιθανότητες.και εγώ κάθε τρεις κ λίγο θα είμαι στη τσίτα από εδώ κ πέρα με εξετάσεις κάθε 2-3 μέρες για να το προλάβουμε.και μια πιθανότητα να σταθεροποιηθεί ενώ όλα δείχνουν πως όχι κ να φτάσω μέχρι κ 39-40.Δε με νοιάζει καθόλου η πιθανότητα καισαρικής που πλέον είναι μεγάλη...το μόνο που με νοιάζει είναι να βγει υγιές το μωράκι μου σε κιλά που πρέπει κ να μην έχει κανένα θέμα


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Argyroula said:

@MumMaria και @Υβόννη μου σας ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια που μου στέλνετε!! Θα το παλέψω δεν είναι τίποτα νταξει! τρώω τόσο πολύ με την διατροφή που αν παχύνω χωρίς να τρώω αυτά που μου αρέσουν αααχχχ... Θα τους ρίξω κάνα σιχτιρι! Με εκνευρίζουν όλοι τους κατά τ άλλα είμαι καλά. Έχω συνηθίσει ήδη το φαγητό! Και έχω πάρει τα πάνω μου. Απλά μου είπαν  "Πάμε καλά  ΜΑΛΛΟΝ δεν θα χρειαστεί να κάνουμε ινσουλίνες" και λέω ρε φίλε είναι δυνατόν έστω και να συζητάμε για ινσουλίνες με 100 ζάχαρο μετά απο φουλ φαγητό?? Τώρα με ξεψηριζουν για ηλεκτρολύτες κάλλιο νάτριο γιατί μου πέφτει η πίεση! Και την μυική μου  μάζα που είναι πολύ χαμηλή και είμαι λέει αγυμναστη και παίζει ρόλο σε όλα.  Καινούρια φάση!! Πάντως εγώ να σας πω ότι ένας κανονικός άνθρωπος είμαι δεν ένιωθα ότι εχω τόσα προβλήματα.. Χαχα! Δνε ξερω τώρα πως έπεσα σε όλους τους επιστήμονες! 

Επίσης μου είπαν όλοι ότι τα 2 λίτρα που λέω με χαρά ότι πίνω είναι λίγα για την φάση μας!!! Θέλει παραπάνω!! Πόσα καταφέρνετε εσείς ρε κορίτσια?? 

Αργυρουλα μου νομιζω  πολυ ξεψειρισμα πεφτει και δεν καταλαβαινω γιατι...Μην αφηνεις να σε τρελανουν...Ολες οι μετρησεις σου ειναι μια χαρουλα. Το αγχος το μετρησε κανεις που σου προκαλουν; Λοιπον κανε εκει τη διατροφη σου με ΗΡΕΜΙΑ, μιλα στο γιατρο για το περπατημα μπας και πατε καμια βολτουλα με τα ποδια (βοηθαιε και στην ψυχολογια η κινηση) και χαιδεψε την κοιλιτσα σου την ομορφη. Μην τους αφηνεις να στο χαλασουν αυτο...Εγω προσωπικα πινω περιπου 3 λιτρα και αυτο που κανω ειναι να εχω 2 μεγαλα μπουκαλια γεματα και στοχος να τα πιω μεσα στη μερα. Αλλα αν δεν διψαω μια μερα και πιω πιο λιγο απο 3 λιτρα δε χαθηκε ο κοσμος!

Just now, Gogo1994 said:

Κορίτσια τα νέα μου είναι περίεργα...Ανέβηκε στο 7 από τη Δευτέρα μέχρι σήμερα 0.3 δηλαδή.Μου είπε ότι θέλουμε να πιάσουμε τις 37 βδομάδες κ να το καθυστερήσουμε όσο μπορούμε κ μετά καισαρική επειδή δε θα είναι οι βδομάδες ικανές για πρόκληση τοκετού.Επαθα σοκ.ολα αλλιώς από ότι πίστευα.Μετέωρα όλα.Το βάρος του μωρου μου.Ποσο θα μπορέσει να πάρει ακόμα? Πόσο θα αυξηθεί το ουρικό τις επόμενες μέρες...όλα πιθανότητες.και εγώ κάθε τρεις κ λίγο θα είμαι στη τσίτα από εδώ κ πέρα με εξετάσεις κάθε 2-3 μέρες για να το προλάβουμε.και μια πιθανότητα να σταθεροποιηθεί ενώ όλα δείχνουν πως όχι κ να φτάσω μέχρι κ 39-40.Δε με νοιάζει καθόλου η πιθανότητα καισαρικής που πλέον είναι μεγάλη...το μόνο που με νοιάζει είναι να βγει υγιές το μωράκι μου σε κιλά που πρέπει κ να μην έχει κανένα θέμα

Γωγουλα μου καταρχην ηρεμια κοριτσι μου. Γιατι θα σε βαλει για τοκετο; Μονο το ουρικο οξυ ειναι το προβλημα ή ειδε και κατι αλλο; Τί την ανησυχει; Καταρχην το μωρακι θα δεις θα εχει σιγουρα παρει βαρος, πλεον παιρνουν πιο γρηγορα. Οποτε αυτο μη σε απασχολει κοριτσακι μου. Ηταν ηδη θυμαμαι καλα στα κιλακια του θα δεις θα ειναι τωρα αρκετα πιο βαρυς! Επισης ναι εχεις δικιο οτι καθε 2-3 μερες εξετασεις ειναι αγχωτικο αλλα απο την αλλη θα ειναι ολα υπο ελεγχο και θα σε εχουν απο κοντα. Σκεφτομουν μηπως της ελεγες να σε δει πιο νωρις αντι Τριτη, ωστε αν δεις οτι το βαρος του ειναι καλο να σου φυγει λιγο ενα βαρος κοριτσακι μου.


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια !!!ευχομαι ολα τα εμπόδια να ξεπεραστούν ,,,ολοι οι υπέρηχοι σας ν είναι τέλειοι ,,ολα τα αποτελέσματα σας να είναι ιδανικα ,,κ οι ετοιμασίες ν είναι σε καλό δρόμο !!!

Στοιχηματιζω ότι θα είμαι η πρώτη που θα γεννησω !!!καλη συνεχεια σε όλες μας !!!

  • Μου αρέσει 6

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Αργυρουλα μου νομιζω  πολυ ξεψειρισμα πεφτει και δεν καταλαβαινω γιατι...Μην αφηνεις να σε τρελανουν...Ολες οι μετρησεις σου ειναι μια χαρουλα. Το αγχος το μετρησε κανεις που σου προκαλουν; Λοιπον κανε εκει τη διατροφη σου με ΗΡΕΜΙΑ, μιλα στο γιατρο για το περπατημα μπας και πατε καμια βολτουλα με τα ποδια (βοηθαιε και στην ψυχολογια η κινηση) και χαιδεψε την κοιλιτσα σου την ομορφη. Μην τους αφηνεις να στο χαλασουν αυτο...Εγω προσωπικα πινω περιπου 3 λιτρα και αυτο που κανω ειναι να εχω 2 μεγαλα μπουκαλια γεματα και στοχος να τα πιω μεσα στη μερα. Αλλα αν δεν διψαω μια μερα και πιω πιο λιγο απο 3 λιτρα δε χαθηκε ο κοσμος!

Γωγουλα μου καταρχην ηρεμια κοριτσι μου. Γιατι θα σε βαλει για τοκετο; Μονο το ουρικο οξυ ειναι το προβλημα ή ειδε και κατι αλλο; Τί την ανησυχει; Καταρχην το μωρακι θα δεις θα εχει σιγουρα παρει βαρος, πλεον παιρνουν πιο γρηγορα. Οποτε αυτο μη σε απασχολει κοριτσακι μου. Ηταν ηδη θυμαμαι καλα στα κιλακια του θα δεις θα ειναι τωρα αρκετα πιο βαρυς! Επισης ναι εχεις δικιο οτι καθε 2-3 μερες εξετασεις ειναι αγχωτικο αλλα απο την αλλη θα ειναι ολα υπο ελεγχο και θα σε εχουν απο κοντα. Σκεφτομουν μηπως της ελεγες να σε δει πιο νωρις αντι Τριτη, ωστε αν δεις οτι το βαρος του ειναι καλο να σου φυγει λιγο ενα βαρος κοριτσακι μου.

Ειρηνακι μου προσπαθώ να τα βάλω όλα σε μια τάξη.Γενικα όλο αυτό που τίποτα δεν είναι σίγουρο με έχει αγχωσει.Ο δείκτης αυτός ανεβαίνει.μονο αυτό έχουμε ως δεικτη προεκλαμψιας.Θα την ανησυχήσει το πάνω από 8 αυτό είναι το θέμα να το κρατήσουμε όσο πιο πολύ μπορούμε κάτω από 8.Μου είπε ότι η πίεση κ το πρήξιμο είναι που πρέπει να προλάβουμε για την ώρα αλλά ελέγχουμε κάθε 2-3 μέρες.Τη ρώτησα και εγώ για τη τρίτη αλλά μου είπε να ηρεμισω επειδή ειναι μόνο αυτός ο δείκτης κ να πάω τη τρίτη όπου θα ξανακάνω κ εξέταση να δουμε.Ηταν ένα σοκ ότι ξαφνικά ήρθε τόσο κοντά η ιδέα της καισαρικής αλλά κ τόσο κοντά τελικά σε ημέρες αν συνεχίζει κ ανεβαίνει 


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 said:

Ειρηνακι μου προσπαθώ να τα βάλω όλα σε μια τάξη.Γενικα όλο αυτό που τίποτα δεν είναι σίγουρο με έχει αγχωσει.Ο δείκτης αυτός ανεβαίνει.μονο αυτό έχουμε ως δεικτη προεκλαμψιας.Θα την ανησυχήσει το πάνω από 8 αυτό είναι το θέμα να το κρατήσουμε όσο πιο πολύ μπορούμε κάτω από 8.Μου είπε ότι η πίεση κ το πρήξιμο είναι που πρέπει να προλάβουμε για την ώρα αλλά ελέγχουμε κάθε 2-3 μέρες.Τη ρώτησα και εγώ για τη τρίτη αλλά μου είπε να ηρεμισω επειδή ειναι μόνο αυτός ο δείκτης κ να πάω τη τρίτη όπου θα ξανακάνω κ εξέταση να δουμε.Ηταν ένα σοκ ότι ξαφνικά ήρθε τόσο κοντά η ιδέα της καισαρικής αλλά κ τόσο κοντά τελικά σε ημέρες αν συνεχίζει κ ανεβαίνει 

Οκ καταλαβα γλυκο μου κοριτσακι! Λοιπον η συγκεκριμενη γιατρος ειπε "να ηρεμησεις"! Που σημαινει οτι για την ωρα δεν εχουμε να κανουμε κατι αλλο. Αν ηταν σοβαρο αυτη τη στιγμη θα σου ελεγε εισαγωγη επιτοπου δε θα σε αφηνε. Οποτε κραταμε αυτο. Το οτι δεν ξερουμε τι θα γινει τωρα στον ενατο ισχυει για ολες μας Γωγουλα μου! Δηλαδη κι εμενα αυριο μπορει να μου σπασουν τα νερα ξαφνικα!  Οποτε αυτο μη το σκεφτεσαι κοριτσακι μου. Πλεον το μωρακι ειναι στο μηνα του. Προφανως ειναι σοκ ολο αυτο εχεις δικιο αλλα να δεις θα μεινει μεσα τελικα οσο χρειαζεται ο μικρος μας! Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι οσο γινεται εσυ, συνεχισε το χωρις αλατακι σου και το νερακι σου να μεινει η πιεση μας χαμηλα και ολα θα γινουν!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Ειρηνακι μου προσπαθώ να τα βάλω όλα σε μια τάξη.Γενικα όλο αυτό που τίποτα δεν είναι σίγουρο με έχει αγχωσει.Ο δείκτης αυτός ανεβαίνει.μονο αυτό έχουμε ως δεικτη προεκλαμψιας.Θα την ανησυχήσει το πάνω από 8 αυτό είναι το θέμα να το κρατήσουμε όσο πιο πολύ μπορούμε κάτω από 8.Μου είπε ότι η πίεση κ το πρήξιμο είναι που πρέπει να προλάβουμε για την ώρα αλλά ελέγχουμε κάθε 2-3 μέρες.Τη ρώτησα και εγώ για τη τρίτη αλλά μου είπε να ηρεμισω επειδή ειναι μόνο αυτός ο δείκτης κ να πάω τη τρίτη όπου θα ξανακάνω κ εξέταση να δουμε.Ηταν ένα σοκ ότι ξαφνικά ήρθε τόσο κοντά η ιδέα της καισαρικής αλλά κ τόσο κοντά τελικά σε ημέρες αν συνεχίζει κ ανεβαίνει 

Νομιζω είναι αυτες οι στιγμες που απλά έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου! Και περιμένεις να δεις πως θα πάει! Αυτό που λέει Η @Υβόννη συχνά είναι το πιο σωστό... Οταν κάτι είναι υπό παρακολούθηση όλα θα πάμε καλά!! Το μωρό σου είναι μια χαρά! Έχει  καλό βάρος και είσαι στον 9ο!! Δεν θα σου πω εγώ ηρέμησε ( η ίδια η υστερία έχω καταντήσει)! Αλλά θα σου πω ότι μέσα σε όλο αυτό το άγχος πάρε μια ανάσα και σκέψου πόσο κοντά είσαι στην πρώτη αγκαλιά! 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...