Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gogo1994 είπε:

Ευχαριστώ Μαρία μου

Η πίεση δε συμβαδίζει με το ουρικό τι να πω?

Με ηρεμισατε λίγο είναι η αλήθεια γιατί είχα πέσει σήμερα λίγο.

Ωστόσο ετοιμάζουμε κ baby shower στις 10 του μήνα κ αυτό σήμερα με έριξε λιγο

Ρε συ όχι να μην σε ρίχνει.τωρα διάβασα κ την συνέχεια των μηνυμάτων σου,σιγα μην ακούσεις την γραμματεα,δεν είναι γιατρός.μην σου χαλάει η διάθεσή κ να τα περάσεις τέλεια στο baby shower:wink:

Just now, Marilou77 είπε:

Τζα; να μαι κι εγω κοριτσια μου σας διαβαζω αλλα κανω κ δουλιτσες με τους δικους μου ρυθμούς βεβαια.

@Υβόννη, δεν ειπες το πιο σημαντικό, τα φασολακια τα κ/ψ χαχαχαχαχα. Και για μαξιλάρι καλα ειναι αυτα με την τρυπα στη μεση. Σημερα πηγα αργουτσικα για καμπύλη αλλα δεν μου την εκανε θελει πρωι ειπε κ θα παω αύριο στις 07:30, ε μετα πηγαμε για καφε, λουκανοπιτα, μπουγατσα γλυκια κ αλμυρη, αφου είμαστε 3 απλα ο τριτος κρύβεται στη κοιλια μου. Ουτε εγω βλεπω ποδια αλλα κ τα κιλα σρη ζυγαρια πρεπει να σκυψω για να δω κ φοβαμαι μη μου φορτωνω κανα κιλο παραπανω, αισίως τα 11 εχω παρει

Ααααα βλέπω κι εσύ κάτι ελαφρύ τσιμπησες!!:P χααχαχαχαχα!φάε κορίτσι μου αφού τραβάει η όρεξη σου!όλα τα λιγουρευτηκα περιττό να σου πω!!

Just now, Sousamaki είπε:

Όσες έχετε υπάρξει μανούλες ξανά όταν γύρισε το μωράκι σας το καταλάβατε;

 

Εγώ όχι πέρσι.ενιωθα μια πιο έντονη κινητικότητα αλλά χαμπάρι.στο ιατρείο μου το είπε στον υπέρηχο ο γιατρός.

Φέτος ναι το καταλαβα,είχα παραπάνω συναίσθηση που είναι το κεφαλάκι,ο κωλαρικος,ενώ πέρσι τίποτα.

Εγώ αυτήν την στάση που έκανα πέρσι για να βοηθήσω που μου την είχε πει ο γιατρός,είναι να κάθομαι στα τέσσερα στο κρεβάτι κ κάπως να απλώνομαι κ να μαζεύομαι.δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.μεχρι εκεί που δεν κουραζομουν φυσικά.α!κ το βράδυ όσο μπορείς να κοιμάσαι από το αριστερό πλευρό,έχει πιο έντονη κινητικότητα κ ίσως έτσι γυρίσει ευκολοτερα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι(@MumMaria) αποτέλεσματα περιμενω αυριο απο τις εξετάσεις που έκανα να δούμε..μετά θα με δει ο γιατρός θέλω πολυ να πάω να δω τι γίνεται..πάντως κάθε μέρα η μπεμπα δεν σταματάει..:x

  • Μου αρέσει 2

i0cXp3.png?t=1&L0kq4ho6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evitheodorou είπε:

Μαρακι(@MumMaria) αποτέλεσματα περιμενω αυριο απο τις εξετάσεις που έκανα να δούμε..μετά θα με δει ο γιατρός θέλω πολυ να πάω να δω τι γίνεται..πάντως κάθε μέρα η μπεμπα δεν σταματάει..:x

Ωχ άλλη τσαουσα από κει ε;;;:x πόσο θα μας λείψουν αυτές οι κλωτσιές σε λίγο καιρό...:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου σας διαβάζω και σας στέλνω τα φιλιά μου!!! Εμένα το παιδί μου έχει πιάσει από την μία την κύστη και από την άλλη το πάγκρεας και παίζει τουβλάκια! Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση! Δεν σας λέω τα νέα από  τον διαβητολογο. Συνεχίζω και θα ξαναπάω! Δεν έχω ρυθμιστεί ακόμα Πφφφ... Ο καλούλης μου... Χαλάλι!! Ήρθαν κάτι πράγματα που είχα παραγγείλει κορίτσιαααα.. Τελειώσαμε και το δωμάτιο... Είναι όλα τόσο γλυκούλια...δεν μπορώω!  Μ έχει πιάσει τόση λιγουρα θέλω πατούσιτσες να φάω! 

@Gogo1994 όχι βρε κορίτσι μου... Μην ακούς και την γραμματέα! Αρκετά τα ψηριζει η γιατρός σου! Δεν πρόκειται να της ξεφύγει τίποτα!! Μην ασχολείσαι!!! Baby shower?? Τεεελειααααα!!!!! 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

Κορίτσια μου σας διαβάζω και σας στέλνω τα φιλιά μου!!! Εμένα το παιδί μου έχει πιάσει από την μία την κύστη και από την άλλη το πάγκρεας και παίζει τουβλάκια! Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση! Δεν σας λέω τα νέα από  τον διαβητολογο. Συνεχίζω και θα ξαναπάω! Δεν έχω ρυθμιστεί ακόμα Πφφφ... Ο καλούλης μου... Χαλάλι!! Ήρθαν κάτι πράγματα που είχα παραγγείλει κορίτσιαααα.. Τελειώσαμε και το δωμάτιο... Είναι όλα τόσο γλυκούλια...δεν μπορώω!  Μ έχει πιάσει τόση λιγουρα θέλω πατούσιτσες να φάω! 

@Gogo1994 όχι βρε κορίτσι μου... Μην ακούς και την γραμματέα! Αρκετά τα ψηριζει η γιατρός σου! Δεν πρόκειται να της ξεφύγει τίποτα!! Μην ασχολείσαι!!! Baby shower?? Τεεελειααααα!!!!! 

Καλημέρα σε όλες κορίτσια 35 κ 1 κ γω σημερααα 

Αργυρουλα μου σε νιώθω μωρέ με τη διατροφή.Μετα την εξέταση μου μυριζαν όλα κ δε μπορούσα τίποτα να πάρω αλλά τρόμαξα από χθες ειδικά οπότε λέω κάτσε στα αυγά σου.Παντου υπάρχει αλάτι χαχα

Πάντως αλήθεια με δίαιτα έτρωγα περισσότερο από ότι στην εγκυμοσύνη να ξερετεεε.Ευχομαι κοπέλες μου καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν εξέταση να πάνε όλα τέλεια.Εγω θα ξέρω το απογευματάκι.Τη θετική σας ενέργεια να μείνει έστω σταθερό 

  • Μου αρέσει 5

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Καλη Παρασκευή να έχουμε με όμορφα νέα! Εμείς χθες μετά το γιατρό πήγαμε στα κάστρα στο μαγαζί ενός φίλου για φαγητό και περάσαμε πολύ όμορφα καιρό είχαμε να το κάνουμε!
Τα νέα μου απ το γιατρό είναι πολύ καλά. Ο καρδιοτοκογραφος έδωσε πολύ καλά αποτελέσματα. Ο μπέμπης έφτασε στα 2600 (μικρός μου φάνηκε αλλά ο γιατρός λέει ότι το βάρος είναι απόλυτα φυσιολογικό) έχει πάρει τέλεια θέση όποτε λήγει ο συναγερμός, κόβουμε utrogestan και περιμένουμε. Προτιμάει να μην το κρατάμε μέσα με το ζόρι. Μου είπε επίσης ότι δεν θα του κάνει εντύπωση αν γεννηθεί μέσα στις επόμενες δυο εβδομάδες.. Σοκ εγώ.. Ακόμα δεν συνειδητοποιώ μάλλον ποσό κοντά είμαστε χαχαχαχαχα. Αναφορικά με τα σπυράκια στη γλώσσα μου έδωσε απλά hexalen για γαργάρες. Είναι άφθες απ ότι μου είπε και είναι συχνό φαινόμενο στην εγκυμοσύνη.

@Despoina Mar Περαστικά κοριτσάκι μου με την ουρολοίμωξη.. Θα περάσει γρήγορα. Σημασία έχει ότι όλα τα υπόλοιπα είναι καλά.

@Gogo1994 να ακούς μόνο τη γιατρό σου και κανέναν άλλο. Δεν αφήνει και τίποτα να πέσει κάτω εξάλλου.  Δυο κοντινές μου περιπτώσεις που ξέρω με προεκλαμψία, τα σημάδια φάνηκαν πολύ νωρίτερα και επειδή τα μωράκια σταμάτησαν να μεγαλώνουν γέννησαν νωρίτερα απ το αναμενόμενο με καισαρική, μωράκια με αρκετά χαμηλό βάρος. Στη μια περίπτωση μάλιστα που το έχω πρόσφατο, το μωράκι στις 36 βδομάδες ζύγιζε μόλις 1950 γραμ. Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!
 

 

  • Μου αρέσει 5

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Καλη Παρασκευή να έχουμε με όμορφα νέα! Εμείς χθες μετά το γιατρό πήγαμε στα κάστρα στο μαγαζί ενός φίλου για φαγητό και περάσαμε πολύ όμορφα καιρό είχαμε να το κάνουμε!
Τα νέα μου απ το γιατρό είναι πολύ καλά. Ο καρδιοτοκογραφος έδωσε πολύ καλά αποτελέσματα. Ο μπέμπης έφτασε στα 2600 (μικρός μου φάνηκε αλλά ο γιατρός λέει ότι το βάρος είναι απόλυτα φυσιολογικό) έχει πάρει τέλεια θέση όποτε λήγει ο συναγερμός, κόβουμε utrogestan και περιμένουμε. Προτιμάει να μην το κρατάμε μέσα με το ζόρι. Μου είπε επίσης ότι δεν θα του κάνει εντύπωση αν γεννηθεί μέσα στις επόμενες δυο εβδομάδες.. Σοκ εγώ.. Ακόμα δεν συνειδητοποιώ μάλλον ποσό κοντά είμαστε χαχαχαχαχα. Αναφορικά με τα σπυράκια στη γλώσσα μου έδωσε απλά hexalen για γαργάρες. Είναι άφθες απ ότι μου είπε και είναι συχνό φαινόμενο στην εγκυμοσύνη.

@Despoina Mar Περαστικά κοριτσάκι μου με την ουρολοίμωξη.. Θα περάσει γρήγορα. Σημασία έχει ότι όλα τα υπόλοιπα είναι καλά.

@Gogo1994 να ακούς μόνο τη γιατρό σου και κανέναν άλλο. Δεν αφήνει και τίποτα να πέσει κάτω εξάλλου.  Δυο κοντινές μου περιπτώσεις που ξέρω με προεκλαμψία, τα σημάδια φάνηκαν πολύ νωρίτερα και επειδή τα μωράκια σταμάτησαν να μεγαλώνουν γέννησαν νωρίτερα απ το αναμενόμενο με καισαρική, μωράκια με αρκετά χαμηλό βάρος. Στη μια περίπτωση μάλιστα που το έχω πρόσφατο, το μωράκι στις 36 βδομάδες ζύγιζε μόλις 1950 γραμ.
 

 

Καλημεραααα τέλεια νέα αααα, πλακα πλακα εσυ θ συμπληρώσεις τ 36 η εβδομάδα τώρα οπότε σε δυο θα είσαι 38...αχ κορίτσια φτασαμε.. Απιστευτοο

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Καλη Παρασκευή να έχουμε με όμορφα νέα! Εμείς χθες μετά το γιατρό πήγαμε στα κάστρα στο μαγαζί ενός φίλου για φαγητό και περάσαμε πολύ όμορφα καιρό είχαμε να το κάνουμε!
Τα νέα μου απ το γιατρό είναι πολύ καλά. Ο καρδιοτοκογραφος έδωσε πολύ καλά αποτελέσματα. Ο μπέμπης έφτασε στα 2600 (μικρός μου φάνηκε αλλά ο γιατρός λέει ότι το βάρος είναι απόλυτα φυσιολογικό) έχει πάρει τέλεια θέση όποτε λήγει ο συναγερμός, κόβουμε utrogestan και περιμένουμε. Προτιμάει να μην το κρατάμε μέσα με το ζόρι. Μου είπε επίσης ότι δεν θα του κάνει εντύπωση αν γεννηθεί μέσα στις επόμενες δυο εβδομάδες.. Σοκ εγώ.. Ακόμα δεν συνειδητοποιώ μάλλον ποσό κοντά είμαστε χαχαχαχαχα. Αναφορικά με τα σπυράκια στη γλώσσα μου έδωσε απλά hexalen για γαργάρες. Είναι άφθες απ ότι μου είπε και είναι συχνό φαινόμενο στην εγκυμοσύνη.

@Despoina Mar Περαστικά κοριτσάκι μου με την ουρολοίμωξη.. Θα περάσει γρήγορα. Σημασία έχει ότι όλα τα υπόλοιπα είναι καλά.

@Gogo1994 να ακούς μόνο τη γιατρό σου και κανέναν άλλο. Δεν αφήνει και τίποτα να πέσει κάτω εξάλλου.  Δυο κοντινές μου περιπτώσεις που ξέρω με προεκλαμψία, τα σημάδια φάνηκαν πολύ νωρίτερα και επειδή τα μωράκια σταμάτησαν να μεγαλώνουν γέννησαν νωρίτερα απ το αναμενόμενο με καισαρική, μωράκια με αρκετά χαμηλό βάρος. Στη μια περίπτωση μάλιστα που το έχω πρόσφατο, το μωράκι στις 36 βδομάδες ζύγιζε μόλις 1950 γραμ. Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!
 

 

εεε τι ωραία ειρήνη μου.καλα είναι τα κιλακια του σκέψου κ σε δύο βδομάδες πόσο θα πάρει.τελεια θα είσαι στις 38

Σε ευχαριστώ για την εμψύχωση.τα περιστατικά που ξέρεις είχαν κ αλλά συμπτώματα?

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Καλη Παρασκευή να έχουμε με όμορφα νέα! Εμείς χθες μετά το γιατρό πήγαμε στα κάστρα στο μαγαζί ενός φίλου για φαγητό και περάσαμε πολύ όμορφα καιρό είχαμε να το κάνουμε!
Τα νέα μου απ το γιατρό είναι πολύ καλά. Ο καρδιοτοκογραφος έδωσε πολύ καλά αποτελέσματα. Ο μπέμπης έφτασε στα 2600 (μικρός μου φάνηκε αλλά ο γιατρός λέει ότι το βάρος είναι απόλυτα φυσιολογικό) έχει πάρει τέλεια θέση όποτε λήγει ο συναγερμός, κόβουμε utrogestan και περιμένουμε. Προτιμάει να μην το κρατάμε μέσα με το ζόρι. Μου είπε επίσης ότι δεν θα του κάνει εντύπωση αν γεννηθεί μέσα στις επόμενες δυο εβδομάδες.. Σοκ εγώ.. Ακόμα δεν συνειδητοποιώ μάλλον ποσό κοντά είμαστε χαχαχαχαχα. Αναφορικά με τα σπυράκια στη γλώσσα μου έδωσε απλά hexalen για γαργάρες. Είναι άφθες απ ότι μου είπε και είναι συχνό φαινόμενο στην εγκυμοσύνη.

@Despoina Mar Περαστικά κοριτσάκι μου με την ουρολοίμωξη.. Θα περάσει γρήγορα. Σημασία έχει ότι όλα τα υπόλοιπα είναι καλά.

@Gogo1994 να ακούς μόνο τη γιατρό σου και κανέναν άλλο. Δεν αφήνει και τίποτα να πέσει κάτω εξάλλου.  Δυο κοντινές μου περιπτώσεις που ξέρω με προεκλαμψία, τα σημάδια φάνηκαν πολύ νωρίτερα και επειδή τα μωράκια σταμάτησαν να μεγαλώνουν γέννησαν νωρίτερα απ το αναμενόμενο με καισαρική, μωράκια με αρκετά χαμηλό βάρος. Στη μια περίπτωση μάλιστα που το έχω πρόσφατο, το μωράκι στις 36 βδομάδες ζύγιζε μόλις 1950 γραμ. Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!
 

 

Καλημερα κορίτσια μου.. 

Μια χαρά είναι το μωρό σου.. Κι εμένα τόσο είναι, ίσως λίγο παραπανω , ίσως λίγο παρακατω... Δεν τα μετράνε με ακρίβεια να ξέρεις, όποτε κράτα το όσο μπορείς μέσα να παρει λίγο ακόμα... Οι μετρήσεις έχουν απόκλιση από την πραγματικοτητα να ξέρεις... 

Και εγώ σε δυο βδομάδες αναμένω   ... Βέβαια μόλις μπουμε 37 θα ξεκινήσω να κάνω πολλα πραγματα μπας και βοηθήσω την κατάσταση... 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια 35 κ 1 κ γω σημερααα 

Αργυρουλα μου σε νιώθω μωρέ με τη διατροφή.Μετα την εξέταση μου μυριζαν όλα κ δε μπορούσα τίποτα να πάρω αλλά τρόμαξα από χθες ειδικά οπότε λέω κάτσε στα αυγά σου.Παντου υπάρχει αλάτι χαχα

Πάντως αλήθεια με δίαιτα έτρωγα περισσότερο από ότι στην εγκυμοσύνη να ξερετεεε.Ευχομαι κοπέλες μου καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν εξέταση να πάνε όλα τέλεια.Εγω θα ξέρω το απογευματάκι.Τη θετική σας ενέργεια να μείνει έστω σταθερό 

Καλημέρα Γωγώ!!!όλα θα πάνε καλά κοπέλα μου,καλά αποτελέσματα;-)

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Καλη Παρασκευ:-Dή να έχουμε με όμορφα νέα! Εμείς χθες μετά το γιατρό πήγαμε στα κάστρα στο μαγαζί ενός φίλου για φαγητό και περάσαμε πολύ όμορφα καιρό είχαμε να το κάνουμε!
Τα νέα μου απ το γιατρό είναι πολύ καλά. Ο καρδιοτοκογραφος έδωσε πολύ καλά αποτελέσματα. Ο μπέμπης έφτασε στα 2600 (μικρός μου φάνηκε αλλά ο γιατρός λέει ότι το βάρος είναι απόλυτα φυσιολογικό) έχει πάρει τέλεια θέση όποτε λήγει ο συναγερμός, κόβουμε utrogestan και περιμένουμε. Προτιμάει να μην το κρατάμε μέσα με το ζόρι. Μου είπε επίσης ότι δεν θα του κάνει εντύπωση αν γεννηθεί μέσα στις επόμενες δυο εβδομάδες.. Σοκ εγώ.. Ακόμα δεν συνειδητοποιώ μάλλον ποσό κοντά είμαστε χαχαχαχαχα. Αναφορικά με τα σπυράκια στη γλώσσα μου έδωσε απλά hexalen για γαργάρες. Είναι άφθες απ ότι μου είπε και είναι συχνό φαινόμενο στην εγκυμοσύνη.

@Despoina Mar Περαστικά κοριτσάκι μου με την ουρολοίμωξη.. Θα περάσει γρήγορα. Σημασία έχει ότι όλα τα υπόλοιπα είναι καλά.

@Gogo1994 να ακούς μόνο τη γιατρό σου και κανέναν άλλο. Δεν αφήνει και τίποτα να πέσει κάτω εξάλλου.  Δυο κοντινές μου περιπτώσεις που ξέρω με προεκλαμψία, τα σημάδια φάνηκαν πολύ νωρίτερα και επειδή τα μωράκια σταμάτησαν να μεγαλώνουν γέννησαν νωρίτερα απ το αναμενόμενο με καισαρική, μωράκια με αρκετά χαμηλό βάρος. Στη μια περίπτωση μάλιστα που το έχω πρόσφατο, το μωράκι στις 36 βδομάδες ζύγιζε μόλις 1950 γραμ. Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!
 

 

Καλημέρα ειρήνη μου,τέλεια τα νέα με τον μικρό.κ τα κιλά του μια χαρά,εννοείται κοντευουμε κοριτσιαααααα!στον ένατο ειμαστε:-D καλά κάνατε κ πήγατε κ βολτουλα ,ωραία τα κάστρα,δεν είχε κρύο;;;;εγώ είμαι απίστευτα κρυωνιαρα κ στην βόλτα που βγαίνουμε με τον μικρό,φοράω πλέον σίγουρα κλειστά παπούτσια κ φούτερ..βέβαια προτιμάω τώρα αυτήν την δροσιά,ειδικά στην κατάσταση μας:wink:

Λες ειρήνη μου να είσαι η πρώτη της ομάδας;;;;να μας κάνεις το ποδαράκι με τον παίδαρο σου;;:x

Just now, Nina13 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου.. 

Μια χαρά είναι το μωρό σου.. Κι εμένα τόσο είναι, ίσως λίγο παραπανω , ίσως λίγο παρακατω... Δεν τα μετράνε με ακρίβεια να ξέρεις, όποτε κράτα το όσο μπορείς μέσα να παρει λίγο ακόμα... Οι μετρήσεις έχουν απόκλιση από την πραγματικοτητα να ξέρεις... 

Και εγώ σε δυο βδομάδες αναμένω   ... Βέβαια μόλις μπουμε 37 θα ξεκινήσω να κάνω πολλα πραγματα μπας και βοηθήσω την κατάσταση... 

Καλημέρα!!!πόσα πιο πολλά καλέ;;δεν περπατάς κ 3 ώρες την ημέρα;;;χαράς το κουράγιο σου!!!

Για να δούμε πρώτη η Νίνα ή η Ειρήνη;;πω πω κορίτσια σιγά σιγά θα μαθαίνουμε για γέννες,τι χαρααααα!!:x

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!εγώ δυστυχώς από χθες βραδάκι ημικρανία,ζοριστηκα να κοιμηθώ κ ξύπνησα παλι με ένα κεφάλι χαλι μαύρο.τι να κάνουμε ;;υπομονή ..σε λιγάκι θα τελειώσει κ θα έχουμε τα τέλεια μωρά μας αγκαλια:x

Εντωμεταξύ έχω κ το μικρό,που έχει δύο πρωινά δεν βάζει κ*λο κάτω ούτε δύο λεπτά κ τα έχω παίξει.μονο στην βόλτα με το καρότσι κάθεται κ σκεφτείτε αυτή είναι η πιο ξεκούραστη στιγμή της ημέρας μου..αλλά χαλάλι του.βλεπω όλο κ καθε μέρα πόσο μεγαλώνει,αρχίζουμε να συνενοουμαστε μεταξύ μας κ είναι απίστευτο!!χθες σε κάποια φάση καταλάθος με χτύπησε με τα χεράκια του στο πρόσωπο κ έκανα εγώ 'ωχ πονεσες την μαμά,δώσε ένα φιλακι' κ έσκυψε πάνω από το πρόσωπο μου λ μου έκανε 'μα' (φιλάκι δηλαδή) ε τρελαθηκα!!!!

Τεσπα.εμεις τώρα σιγά σιγά θα ετοιμασουμε την φρουτοκρεμα κ θα βγούμε την βόλτα μας.το Σουκου κοντεύει κ θα ξεκουραστούμε όλες!!(τουλάχιστον θα έχω κ τον άντρα μου εδώ να μοιράζεται:wink: )

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα Γωγώ!!!όλα θα πάνε καλά κοπέλα μου,καλά αποτελέσματα;-)

Καλημέρα ειρήνη μου,τέλεια τα νέα με τον μικρό.κ τα κιλά του μια χαρά,εννοείται κοντευουμε κοριτσιαααααα!στον ένατο ειμαστε:-D καλά κάνατε κ πήγατε κ βολτουλα ,ωραία τα κάστρα,δεν είχε κρύο;;;;εγώ είμαι απίστευτα κρυωνιαρα κ στην βόλτα που βγαίνουμε με τον μικρό,φοράω πλέον σίγουρα κλειστά παπούτσια κ φούτερ..βέβαια προτιμάω τώρα αυτήν την δροσιά,ειδικά στην κατάσταση μας:wink:

Λες ειρήνη μου να είσαι η πρώτη της ομάδας;;;;να μας κάνεις το ποδαράκι με τον παίδαρο σου;;:x

Καλημέρα!!!πόσα πιο πολλά καλέ;;δεν περπατάς κ 3 ώρες την ημέρα;;;χαράς το κουράγιο σου!!!

Για να δούμε πρώτη η Νίνα ή η Ειρήνη;;πω πω κορίτσια σιγά σιγά θα μαθαίνουμε για γέννες,τι χαρααααα!!:x

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!εγώ δυστυχώς από χθες βραδάκι ημικρανία,ζοριστηκα να κοιμηθώ κ ξύπνησα παλι με ένα κεφάλι χαλι μαύρο.τι να κάνουμε ;;υπομονή ..σε λιγάκι θα τελειώσει κ θα έχουμε τα τέλεια μωρά μας αγκαλια:x

Εντωμεταξύ έχω κ το μικρό,που έχει δύο πρωινά δεν βάζει κ*λο κάτω ούτε δύο λεπτά κ τα έχω παίξει.μονο στην βόλτα με το καρότσι κάθεται κ σκεφτείτε αυτή είναι η πιο ξεκούραστη στιγμή της ημέρας μου..αλλά χαλάλι του.βλεπω όλο κ καθε μέρα πόσο μεγαλώνει,αρχίζουμε να συνενοουμαστε μεταξύ μας κ είναι απίστευτο!!χθες σε κάποια φάση καταλάθος με χτύπησε με τα χεράκια του στο πρόσωπο κ έκανα εγώ 'ωχ πονεσες την μαμά,δώσε ένα φιλακι' κ έσκυψε πάνω από το πρόσωπο μου λ μου έκανε 'μα' (φιλάκι δηλαδή) ε τρελαθηκα!!!!

Τεσπα.εμεις τώρα σιγά σιγά θα ετοιμασουμε την φρουτοκρεμα κ θα βγούμε την βόλτα μας.το Σουκου κοντεύει κ θα ξεκουραστούμε όλες!!(τουλάχιστον θα έχω κ τον άντρα μου εδώ να μοιράζεται:wink: )

Εγώ τώρα έλιωσα με τη περιγραφή εεε 

Μαράκι μου έφτιαξες τη μέρα.Ο Βασιλάκος μας μωρέ και είναι μόλις ενός.Ελιωσα έλιωσα αλήθεια.Να σου χαρίζει μόνο χαμόγελα.

Υπάρχει πιθανότητα να έρθει η βαφτιστηρα μου Κυριακή και τωρααα με τη περιγραφή σου θέλω ακόμα πιο πολύ.τετοια φιλάκια μου δίνει κ αυτή.και θέλω κ επιτέλους να της πω ότι την άλλη φορά που θα με δει θα της έχω κ τον μπέμπη. Τόσο καιρό περιμένει το μωρό μου

  • Μου αρέσει 3

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Καλημέρα Γωγώ!!!όλα θα πάνε καλά κοπέλα μου,καλά αποτελέσματα;-)

Καλημέρα ειρήνη μου,τέλεια τα νέα με τον μικρό.κ τα κιλά του μια χαρά,εννοείται κοντευουμε κοριτσιαααααα!στον ένατο ειμαστε:-D καλά κάνατε κ πήγατε κ βολτουλα ,ωραία τα κάστρα,δεν είχε κρύο;;;;εγώ είμαι απίστευτα κρυωνιαρα κ στην βόλτα που βγαίνουμε με τον μικρό,φοράω πλέον σίγουρα κλειστά παπούτσια κ φούτερ..βέβαια προτιμάω τώρα αυτήν την δροσιά,ειδικά στην κατάσταση μας:wink:

Λες ειρήνη μου να είσαι η πρώτη της ομάδας;;;;να μας κάνεις το ποδαράκι με τον παίδαρο σου;;:x

Καλημέρα!!!πόσα πιο πολλά καλέ;;δεν περπατάς κ 3 ώρες την ημέρα;;;χαράς το κουράγιο σου!!!

Για να δούμε πρώτη η Νίνα ή η Ειρήνη;;πω πω κορίτσια σιγά σιγά θα μαθαίνουμε για γέννες,τι χαρααααα!!:x

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!εγώ δυστυχώς από χθες βραδάκι ημικρανία,ζοριστηκα να κοιμηθώ κ ξύπνησα παλι με ένα κεφάλι χαλι μαύρο.τι να κάνουμε ;;υπομονή ..σε λιγάκι θα τελειώσει κ θα έχουμε τα τέλεια μωρά μας αγκαλια:x

Εντωμεταξύ έχω κ το μικρό,που έχει δύο πρωινά δεν βάζει κ*λο κάτω ούτε δύο λεπτά κ τα έχω παίξει.μονο στην βόλτα με το καρότσι κάθεται κ σκεφτείτε αυτή είναι η πιο ξεκούραστη στιγμή της ημέρας μου..αλλά χαλάλι του.βλεπω όλο κ καθε μέρα πόσο μεγαλώνει,αρχίζουμε να συνενοουμαστε μεταξύ μας κ είναι απίστευτο!!χθες σε κάποια φάση καταλάθος με χτύπησε με τα χεράκια του στο πρόσωπο κ έκανα εγώ 'ωχ πονεσες την μαμά,δώσε ένα φιλακι' κ έσκυψε πάνω από το πρόσωπο μου λ μου έκανε 'μα' (φιλάκι δηλαδή) ε τρελαθηκα!!!!

Τεσπα.εμεις τώρα σιγά σιγά θα ετοιμασουμε την φρουτοκρεμα κ θα βγούμε την βόλτα μας.το Σουκου κοντεύει κ θα ξεκουραστούμε όλες!!(τουλάχιστον θα έχω κ τον άντρα μου εδώ να μοιράζεται:wink: )

Καλημερα Μαρακι μ .. Αχ τ γλυκο τ αγοράκι σ.. Όσο παει βλέπω ότι μ λένε κ άλλες μανουλες ότι η σχέση μάνας γιου δεν υπάρχει κ το σκέφτομαι ότι θ ήθελα τ επόμενο πρωτα ο Θεός ν είναι αγοράκι χαχα.  Προς τ παρων τη κόρη μ δεν την αλλάζω χαχα.. Κ εγώ χτες λίγο τ κεφάλι μ είχα τ βράδυ.  .. Κ ο καιρός περιεργος έπεσε η θερμοκρασία και τώρα δείχνει παλι ανεβαίνει... Να προσεχετε τους εαυτους σας γκερλζζζ

  • Μου αρέσει 4

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπημενες μου φιλεναδες!!! Εχουμε ηδη στον ενατο μηνα πλεον @Eirini1988 @Nina13 εμενα, @demifilol @MumMaria@Gogo1994 @Despoina Mar @Evitheodorou !!!! Με το καλο κοριτσακια μου! 

Ειρηνακι .ου τελειος ο μικρος και με τι καλο να μας ερθει!!!! Μια χαρα τα κιλακια του και τελεια με τιν καρδιοτοκογραφο!!!!

Γωγουλα μου ασε τις σκεψεις πυ σου εβαλε η γραμματεια (ουτε καν γιατρος δεν ειναι), καλη επιτυχια σημερα στις εξετασεις και βουρ για μπειμπι σαουερ και βαφτιστηρα!!!!

Ευη μας καλα αποτελεσματα σημερα στις εξετασεις σου!!! Περιμενουμε νεα!!!

Αχ συμπεθερα τι περιγραφη ειναι αυτη; Λιωνωωωωβ! Σου εδωσε φιλακι υο παιδι μας!!!!! Βρε εκει που εισαι πτωμα να κατι τετοια κανει και ολες οι δυναμεις ερχοντα ξανα!!! Υπεροχο πραγμα η μητροτητα, μεγαλη ευλογια! Ειμαδτε τοσο τυχερες!!

Δεσποινακι πώς παει με την αντιβιωση;

Κοριτσακια μου εγω χτες ειδα το αγορακι μας! Πηγαμε 2910γρ σωστο παλικαρι!!! Αχαχχαα! Ο καρδιοτοκογραφος μια χαρα, πλακουντας επισης και ολες οι μετρησεις πολυ καλες ειπε. Τραχηλο δεβ μετρησε μου ειπε απο δω και περα αν θελει να βγει ας βγει! Μου ειπε απο βδομαδα να ξεκινησω περπατημα και να συνεχιζουμε το σεξ! Το "να συνεχισουμε" μου αρεσε! Αχαχαχχαχαχαχα! Τελικη ευθεια κοριτσια μου! Συγκινηση, χαρα, αγωνια.ολα μαζι τα συναισθηματα!

  • Μου αρέσει 8
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...